Dodaj do ulubionych

Chlew Augiasza

23.01.06, 15:44
Stajnia Augiasza.


Andrzej Marek, redaktor naczelny „ Wieści Polickich” kilka dni temu opuścił
więzienie. Znalazł się tam, gdyż oczernił w lokalnej prasie działacza
samorządowego, zarzucając mu szwindle i złodziejskie machinacje, nie mając
ku takim oskarżeniom żadnych podstaw i dowodów. Sądy kolejnych instancji (
łącznie z Sądem Najwyższym ) , potwierdziły winę dziennikarza i wymierzyły mu
symboliczną karę: areszt w zawieszeniu i obowiązek przeproszenia
sponiewieranego człowieka. Marek okazał się nie tylko oszczercą, ale i
warchołem pełną gębą. Działacza nie przeprosił, i niejako na własne życzenie
wylądował w pierdlu. Po dwóch dniach wyszedł na wolność, w wyniku
interwencji.... Trybunału Konstytucyjnego.
Historia dziennikarza Marka, jak w soczewce ukazuje stopień rozkładu
instytucji życia społecznego w Polsce. W obronie Marka stanęło murem całe
środowisko dziennikarskie, wbrew oczywistym faktom i wyrokom kolejnych
sądów. Zauważmy, że dziennikarska sfora, która na znak protestu przeciwko
wyrokowi skazującemu Marka, zamknęła się w żelaznej klatce przed Sejmem,
domagała się aby człowiek te uniknął odpowiedzialności karnej, choć fakt
popełnienia przez niego przestępstwa był oczywisty i bezdyskusyjny. Los
ofiary, czyli oplutego, sponiewieranego człowieka ich nie zainteresował !.
Człowiek który okazał się plugawym oszczercą i którego środowisko
dziennikarskie powinno uśmiercić zawodowo, został okrzyknięty przez media....
bohaterem i męczennikiem, bojownikiem o wolność prasy i demokratyczne swobody
obywatelskie !. Dziennikarska gnida, oszust i warchoł, stał się sztandarową
postacią polskiego dziennikarstwa !. Niestety polskie dziennikarstwo
zasługuje na takiego patrona, gdyż w dużej swojej części niczym się od niego
nie różni. Takich kłamliwych „ marków „ jest w polskich mediach
zatrzęsienie. Zgodny bunt dziennikarzy, przeciwko zamknięciu w pudle ich
kumpla - przestępcy, jest łatwy do wytłumaczenia. Gdyby „ policki precedens „
stał się normą krajową, to w wielu redakcjach zrobiłoby się pustawo.
Oszuści i manipulanci, jakich w polskich mediach pełno, siedzieliby w
pierdlach, do których już dawno temu powinni trafić !.
W obronie „ dziennikarza „ z Polic, zaangażowały się również różne grupy
obywateli, nieświadomych, że padli ofiarą manipulacji mediów, które z
przestępcy zrobiły ofiarę. Manipulacja padła na podatny grunt, gdyż w
powszechnej opinii Polaków, sądy są skorumpowane, zaś ferowane przez nie
wyroki niesprawiedliwe. Polska opinia publiczna uwierzyła nie sądom, lecz
dziennikarzom, dlaczego ? Dlatego, że przez 16 lat polskiej demokracji,
środowisko sędziów, ciężko, systematycznie i wytrwale, dzień po dniu
niszczyło autorytet polskiego wymiaru sprawiedliwości. To nie kto inny tylko
sędziowie wykradali akta spraw, ( i pewnie czynią tak nadal ) aby szwindle w
nich opisane nigdy nie zostały osądzone. Tak było w sądach warszawskich,
kieleckich, piotrkowskich , i zapewne wielu innych. ( zobacz felieton „ Od
czego zacząć naprawę Rzeczpospolitej „ ). To sędziowie wypuszczają na wolność
groźnych bandytów na przepustki, bądź z powodu uchybień proceduralnych. To
oni bronią do upadłego swoich kolegów przestępców i pijaków jeżdżących po „
spożyciu „ samochodami i powodującymi wypadki drogowe. To oni posyłają do
więzień ofiary przestępstw, które broniąc się poturbowały napastnika
bardziej niżby należało. To wielu z nich przeszło na stronę przestępców.....
litanię zarzutów pod ich adresem można kontynuować dowolnie długo......
Polskie wymiar sprawiedliwości gnije intensywnie, i dlatego - w sprawie
Marka - opinia publiczna uwierzyła dziennikarzom, a nie sędziom. Fetor
bijący od wymiaru sprawiedliwości okazał się zabójczy dla prawdy.
Życie publiczne w Polsce zostało zdominowane przez warcholskie,
zdemoralizowane jednostki ( takie jak Marek ), takież partie polityczne, nie
lepsze związki i korporacje zawodowe. Reakcją społeczeństwa na opisane
zjawisko jest pełna rezygnacja. Młodzież-jak za zaborów – masowo opuszcza
kraj, jednostki zdemoralizowane i pozbawione moralnych skrupułów przyłączają
się do „ warchołów”, większość wybiera wewnętrzną emigrację w przeświadczeniu
o własnej bezradności i bezsilności. Światełka w tunelu nie widać, a
podłożona pod państwo polskie bomba ( w postaci gigantycznego zadłużenia
krajowego budżetu, które co roku powiększa się o 10 mld. USD) tyka.... .
Polska stajnia Augiasza zarasta gnojem..... Nieuchronna eksplozja podłożonej
bomby oczyści stajnię, lecz uwala każdego z nas śmierdzącą substancją od stóp
do głowy.

Anthony Ivanowitz
20. stycznia.2006r.
www.pospoliteruszenie.org

Obserwuj wątek
    • Gość: Augiasz Re: Chlew Augiasza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 16:21
      Ech Anthony, chyba masz trudności z kojarzeniem faktów i wyciąganiem wniosków... Nie widzę żadnego związku pomiędzy wyrokiem, jaki zapadł w sprawie dziennikarza a stanem i kondycją trzeciej władzy. Gdyby rzeczywiście sędziowie gremialnie, jak uważasz, ferując wyroki kpili z prawa, to Pan Marek winien zostać uniewinniony. Podejrzewam, że masz osobiście z sądami na pieńku, bo zostałeś skazany i stąd taka Twoja negatywna ocena całego wymiaru sprawiedliwości. Uogólnienia zostaw socjologom.
      • Gość: mag Re: Chlew Augiasza IP: 82.139.60.* 23.01.06, 18:47
        Szkoda, że to czytam w dzień kiedy podano ilu dziennikarzy zginęło... Bronię
        ich, takich odważnych jak ci, co ujawnili aferę "skórową" czy inne łapówkarskie,
        lub tych, którzy ścigają złych lekarzy. Niestety dziennikarze zapominają, że
        sami też są ludzmi i mogą się mylić. Ich fałszywa solidarność mnie mierzi, bo
        nie różni się niczym od fałszywej solidarności lekarzy i służy bardzo złej
        sprawie. Można niestety mnożyć przykłady polityczej nadgorliwej nagonki w imię
        partyjnych interesów, niejasnych, rozgrywek. Anthony, autor artykułu ma rację,
        że z moralnością w tym środowisku nie jest najlepiej.
        Zresztą dlaczego mieliby się różnić od reszty ludzi wychowywanych na lekcjach
        religi, które są grą pozorów, z których wysłuchiwane zasady są z założenia
        łamane - choćby ta o antykoncepcji. Potem inne normy to także pestka.
        • Gość: LP Re: Chlew Augiasza IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 23.01.06, 22:37
          Polska zwana IIIRP zastosowała wspaniały korupcyjny wybieg. Przekupiła tzw.
          opiniotwórcze środowiska stosując różnorakie waluty. I tak: dziennikarzy
          bezkarnością, sędziów pensjami i emeryturami, artystów prawami
          autorskimi,kościół niesamowitymi przywilejami i tak dalej i tak dalej. A ty
          przeciętna chołoto masz wierzyć, że to wszystko w twoim interesie, wychwalać
          jaśnie panów pod niebiosa, chodzić na wybory i wybierać takich, którzy będą ci
          najbardziej skórę garbować (bo innych nie ma). I taka to jest prawda o tej
          nowej kryształowej demokratycznej Polsce.A sprawa red. Marka jest typowym
          przykładem skutków tego zjawiska.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka