Dodaj do ulubionych

NEOBUS czy PolskiBus?

22.10.13, 11:11
1. Który jedzie szybciej w godzinach porannych i późnym wieczorem?
2. Czy we wszystkich jest WiFi?
3. Dodatkowe ukryte opłaty?
4. Który bardziej niezawodny?
5. Który mniej opłat/problemów przy anulowaniu?
Obserwuj wątek
    • ortpol Re: NEOBUS czy PolskiBus? 22.10.13, 16:31
      Zdecydowanie Neobus. Wygodniej, szybciej, kierowcy mili no i polska firma. W PB na kilka rejsow - za kazdym razem zmarzlem - klima ustawiona na max, raz gniazdka nie dzialaly, i upierdliwy sposob oddawania bagazu i wchodzenia na poklad. W Neobusie wystarczy podac nazwisko. Wole zaplacic 20zl wiecej na odcinku i pojechac Neobusem.

1. Z tego co kojarze Neobus jedzie szybciej, chyba ze trafisz na kurs, ktory zahacza o Tarnobrzeg (2 kursy dziennie sa takie)
      2. We wszystkich jest nie we wszystkich zawsze dziala ;)
      3. PB ma cholernie droga infolinie, w Neobusie oplata jak za polaczenie stacjonarne lub na komorke, w Neobusie bezproblemowa zmiana nazwiska na bilecie jesli cos Ci wypadnie i nie mozesz jechac.
      4. Jesli chodzi o niezawodnosc to obie firmy sa niezawodne.
      5. Neobus.
    • Gość: b Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.play-internet.pl 22.10.13, 16:33
      Komfort,czas przejazdu - neobus.
      Cena-zdecydowanie PB
    • Gość: janek Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.13, 17:35
      To zależy od tego czy akurat neobus nie podstawi małego busika, jeśli podstawi to zdecydowanie Polski bus. Jeśli nie, to porównywalnie. Cenowo zależy od tego kiedy się kupi bilet, ale PB chyba tańszy. Nieznacznie wygodniej w neobusie ( chyba że podstawią minibusa, wtedy jest dramat). W neobusie włączają klimę na wniosek, nawet przy upałach.
      • ortpol Re: NEOBUS czy PolskiBus? 22.10.13, 20:17
        Gość portalu: janek napisał(a):

> To zależy od tego czy akurat neobus nie podstawi małego busika,

Busy juz dawno nie jezdza na trasie do Warszawy. Najgorsze co sie moze trafic to Autosan bez WC.
    • coralin Re: NEOBUS czy PolskiBus? 22.10.13, 18:17
      Zawsze jakoś jestem skazana na Neobus, bo najczęściej potrzebuję jechać na Okęcie. Szybkość zależy od dnia. Można mknąć całą trasę i utknąć w Raszynie. Ostatnio wkurzył mnie kierowca-bufon. Jechało 10 osób, a przerwa w połowie trasy trwała 30 minut zamiast zwyczajowych 20. Zatrzymywał się też w jakiś dziwnych miejscach, na przystankach, których nie kojarzę (nikt tam nie wsiadał i nie wysiadał). W efekcie jechał 5 i pół godziny.
    • Gość: Ania Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.11.r-ce.pl 19.11.13, 23:15
      Ostatnio jechałam Neobusem z Katowic. Prawie spóźniłam się na niego, bo na stronie nie ma podane z którego stanowiska odjeżdża, nie ma tabliczki, ani żadnej informacji. Z językiem na brodzie zdążyłam w ostatniej chwili. Kierowca nie sprawdził listy pasażerów i odjechałby beze mnie. W polskim busie jest to nie do pomyślenia, kierowca kilkakrotnie sprawdza, czy wszyscy pasażerowie majacy bilety już są w środku. Ze zwrotem biletu w Neobusie też problem, trzeba pisać maila z prośbą, która zostanie rozpatrzona lub nie, w zależności od czyjegoś widzimisie. No i wieczne opóźnienia, na kilkanaście wyjazdów raz tylko udało mi się dojechać punktualnie. Zazwyczaj opóźnienia były powyżej 30 minut, niekiedy większe.
      • chris1970 Re: NEOBUS czy PolskiBus? 20.11.13, 09:09
        Bzdury pleciesz.

Przy zwrotach nie trzeba pisać maila, tylko wypełnić formatkę na stronie internetowej Neobusa. Zwrot za niewykorzystany bilet odtrzymałem dzień po zgłoszeniu.

Na stronie internetowej Neobusa dokładnie jest opisana tabelka z informacją o odjazdach autobusów z każdego dworca autobusowego.
        Poza tym, na stronie przewoźnika jest informacja, że należy być na dworcu na 15 minut przed odjazdem.
        Gdybyś zadzwniła do Neobusa, że masz problemy z dotarciem na dworzec, te parę minut na pewno poczekaliby. Ja tak raz miałem w Warszawie. Autobus poczekał na mnie.

Czy naprawdę myślisz, że tak można pleść byle co, bo się nie da zweryfikować jak faktycznie jest?
        • Gość: sprawiedliwy Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.230.90.108.rzeszow.mm.pl 19.12.13, 13:34
          no raczej malo realne ze neobus poczeka, ma godzine odjazdu i jedzie nawet jak osoba dochodzi do autobusu. co innego w lunie pod tym wzgledem, zawsze czekaja nawet 5-10 min
          • chris1970 Re: NEOBUS czy PolskiBus? 19.12.13, 16:06
            Na mnie poczekali.
            Luny nie znam. Ale o ile wiem, to busiarska firma.
          • ortpol Re: NEOBUS czy PolskiBus? 19.12.13, 19:20
            Gość portalu: sprawiedliwy napisał(a):

> no raczej malo realne ze neobus poczeka, ma godzine odjazdu i jedzie nawet jak
            > osoba dochodzi do autobusu. co innego w lunie pod tym wzgledem, zawsze czekaja
            > nawet 5-10 min

Bzdury pleciesz, kiedys pomerdaly mi sie godziny odjazdu Neobusa z Rzeszowa, to dzwonili do mnie pytajac czy czekac i poczekali 5 minut.
            • coralin Re: NEOBUS czy PolskiBus? 21.12.13, 13:50
              Do mnie też dzwonili kiedy przez strajk linii lotniczych utknęłam parę tysięcy kilometrów stąd. Kiedyś udało mi się zdążyć na wcześniejszy autobus niż podany w rezerwacji i też zadzwonili z pytaniem. Nigdy nie udaje mi się jednak kupić tańszego biletu.
          • Gość: b Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 20.12.13, 23:58
            Wg.mnie,to b.przyzwoity przewożnik.Tylko wciąż droższy niż PBus.
      • Gość: polskiszajs Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.13, 23:32
        zapłaciłam za bilet (31pln), nie dostałam potwierdzenia że mam rezerwację, więc dzwoniłam do nich (ok.30pln za szybkie przedstawienie problemu, ale z rozmowy nic nie wyniknęło), pojechałam więc do kasy (przejazd ok.15 pln) i kupiłam kolejny bilet (36pln). Ostateczny koszt przejazdu wyniósł mnie ok. 115 pln, trochę nerwów, czasu i zachodu. Na maila z reklamacją nikt mi nie odpowiedział. Acha, zawsze wyjazd polskiego busa opóźniony jest o pół godziny??? Pytam z ciekawości bo nigdy więcej nie pojadę!!!!!!1
    • gregorianhusky PolskiBus 19.12.13, 19:05
      POLSKIBUS JAK COS
      • karol_w1981 Re: PolskiBus 17.04.16, 20:21
        Ciągłe opóźnienia, bezczelni kierowcy!
        Trasa Toruń-Warszawa, 14.04.2016, wyjazd miał być o 18.00, był o 18.40, przyjazd do Warszawy opóźniony o 35 min. Wracam do Torunia 17.04.2016 o godz. 8.30. Do autobusu na 2 min przed odjazdem podbiega zdyszany Pan z walizką, na pytanie "Czy to autobus do Wrocławia?" kierowca odpowiada: "A nie umiesz czytać?!" Pomijając treść odpowiedzi, kierowca nie miał prawa zwrócić się do niego na "ty". Nawet gdyby ten Pan czytać umiał, nie miał szans zobaczyć wyświetlacz, gdyż dwa autobusy stały jeden za drugim. Tego dnia przyjazd do Torunia był opóźniony o 15 min.
        Wcześniej PolskimBusem jechałem w lutym, Warszawa-Zakopane, wyjazd z Warszawy opóźniony o 55 min i żadnej informacji, czy kurs w ogóle się odbędzie. Czekałem z innymi pasażerami do północy na mrozie. 3 podróże i 3 razy opóźnienie, to nie może być przypadek.
    • Gość: rzeszowiak Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 01:42
      Zdecydowanie Neobus... przykład chociażby z dzisiaj, kupiłam córce bilet podróż z Warszawy, odbiór z lotniska, po południu dostałam wiadomość ze samolot będzie miał duże opóźnienie, zadzwoniłam na infolinie i bez problemu przeniosłam rezerwacje na późniejszy kurs. Koszt 0 złotych (zero bo infolinia w cenie połaczenia lokalnego a minut z abonamentu i tak w miesiącu nie przegadam:) w POLSKIMBUSIE winszują sobie ekstra kilka zł za minute połaczenia. Poza tym jak dla mnie luksusem jest odbiór z lotniska za niewielka dopłata do biletu...nie trzeba się tłuc pól miasta do dworca.. Sama jeżdżąc do Warszawy byłam świadkiem ze kierowca czekał na jakiegoś spóźnialskiego.. Ceny biletu tez bardzo przyjazne, zwłaszcza jak się kupuje z pewnym wyprzedzeniem... Nie dalej jak dwa miesiące temu kupowałam bilety z ok. 2 tygodniowym wyprzedzeniem i za podróż w obie strony (na lotnisko ) zapłaciłam w pierwsza strone 2 x po 30 zł, w druga strone 4 x po 40 zł (już z dodatkowa opłata za kurs na lotnisko) Normalnym jest ze jak się kupuje bilet w ostatniej chwili to jest drożej...
      • Gość: b Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 21.12.13, 00:02
        tak,bo Polski Bus nie jeżdzi tą samą trasą,co reszta i omija lotnisko.
        • Gość: malgorzata Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.165.enf.pl 21.12.13, 00:29
          Neobus - korzystałam wiele razy i jestem zadowolona.
    • gregorianhusky Re: NEOBUS czy PolskiBus? 21.12.13, 12:26
      no dzis juz kierowca POLSKIEGO BUSA miał wypadek
      relacja Rzeszów - Gdańsk

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15174833,Malopolska__Zderzenie_autobusu_z_ciezarowka__19_rannych.html?lokale=rzeszow#BoxWiadTxt
    • tarnowiak Re: NEOBUS czy PolskiBus? 21.12.13, 16:18
      NEOBUS - przynajmniej polska forma, a warunki podobne jak PolskimBusie
      • Gość: ds16 Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: 91.225.135.* 30.12.13, 11:11
        Neobus i kierowcy mili = bauahhaha ! Panowie, skupcie się na jeździe i klientach przy wsiadaniu i wysiadaniu (oj taaak...), a nie pisaniu takich piramidalnych bzdur, bo o obsłudze klienta... no skąd wy mieliście niby o tym w Niebylcu słyszeć ?
    • Gość: Elka Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.opera-mini.net 30.12.13, 17:32
      Muszę się przyznać że nigdy nie korzystałam z usług tych firm a mam w planach podróż Warszawa-Rzeszów i z powrotem. Czytam ten wątek uważnie żeby wyrobić sobie jakieś zdanie. I totalnie ogłupiałam. Bo wychodzi na to że podróż tymi obiema liniami to jakiś koszmar pełen pułapek i przykrych niespodzianek. A może jest jakiś trzeci przewoźnik? Taki żebym nie musiała się bać...
      • coralin Re: NEOBUS czy PolskiBus? 30.12.13, 20:03
        Przesada, część z tych wpisów to pewnie reklama lub antyreklama konkurencji. Ja jestem skazana na Neobus, bo jeżdżę na lotnisko.Kierowcy na ogół mili, poza tym, o którym wspomniałam. Bardzo nieprzyjemnie odpowiedział na moje pytanie, a potem to już czułam, że będzie wydłużał czas jazdy. I tak się stało. Oprócz Neobusa i Polskiego Busa jeżdżą (nie wiem czy nadal) Luna Trans, Miś.
      • Gość: Tusk Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.14, 19:40
        Siedź w domu i gotuj !
    • Gość: szul Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.150.180.47.netres.com.pl 30.12.13, 17:40
      na zdjęciu masz wszystko opisane! ----> www.Cortalink.com/?zdjecie0098.jpg
    • doktor_mazur Re: NEOBUS czy PolskiBus? 30.12.13, 19:02
      zdecydowanie PolskiBus.
      Ale niedługo będziemy mieć kolej z prawdziwego zdarzenia - do Krakowa 160km/h. Juz nie moge sie doczekać. Nie lubię autobusów - mało miejsca, po pociągu można sie przejść, no i więcej miejsca oraz bezpieczniej.
      • Gość: b Re: NEOBUS czy PolskiBus? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 02.01.14, 21:53
        zgadza się.Choć busów będzie więcej i częściej.
      • mojapizza.rzeszow.pl Re: NEOBUS czy PolskiBus? 02.01.14, 23:00
        Tak tylko czy wszystkich będzie stać na ten pociąg ? i czy się nie okaże że miało być super a wyszło jak zawsze.

---------------------------------------------------------------------------------
        Nowość!! Najlepsze pizzerie w Rzeszowie w jednym miejscu! -> Pizza rzeszów
        www.mojapizza.rzeszow.pl

• doktor_mazur Re: NEOBUS czy PolskiBus? 03.01.14, 17:18
      zapraszam do korzystania z usług PKP :)
    • dollarteam Re: NEOBUS czy PolskiBus? 21.10.14, 14:27
      Jakie jest prawdopodobieństwo, że NEOBUS oraz POLSKIBUS na trasie Rzeszów-Warszawa będzie miał WiFi i prąd w gniazdkach? W tym roku mieli otworzyć Pendolino, ale otworzą w następnym.
    • rz2014 Re: NEOBUS czy PolskiBus? 19.04.16, 15:41
      Dla mnie osobiście lepszy - "POLSKI BUS"
    • wiesiagaba Re: NEOBUS czy PolskiBus? 23.04.16, 21:04
      ja preferuję polskibus :)
      • ortpol Re: NEOBUS czy PolskiBus? 26.04.16, 23:39
        Zdecydowanie Neobus.
    • aksamitny_78 Re: NEOBUS czy PolskiBus? 02.05.16, 10:38
      Mmmmmmmmm. Drogo. W Warszawie bilety sprzedają biura podróży które biorą kaucję. ..Miałem bilet z Polańczyka do Warszawy ale kupując zaznaczyłem ze mogę wsiąść na innym przystanku (późniejszym ) wsiadłem i dowiedziałem się od kierowcy bardzo niemilego ze moja rezerwacja juz przepadła. I bilet też. Powiedziałem, że nie wysiądę.podzwonil tu i tam i skończyło się na doplacie w kwocie 40pln. Rewelacja
    • sid00sid Re: NEOBUS czy PolskiBus? 31.07.16, 20:49
      Korzystam czasem z obu i powiem tyle: nigdy więcej Neobusem. Nie zraziłem się za pierwszym ani nawet trzecim razem. Jednak już mam dość chamstwa, wiecznych opóźnień oszukiwania pasażerów i jeszcze ze trzy razy chamstwa. To jak się tam traktuje ludzi jest znacznie poniżej dzisiejszych standardów.
      od 1 do 10:
      Czas dojazdu 4
      Punktualność 3
      Infolinia 1
      Cena 4
      Chęc pomocy 0
      Kultura osobista 0
    • rz2014 Re: NEOBUS czy PolskiBus? 08.08.16, 10:29
      POLSKI BUS

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się