Dodaj do ulubionych

Likwidacja kolei?

18.12.19, 23:35
"Fundacja „Pro Kolej” krytykuje nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych.
– Podkarpacie jest jedynym województwem w kraju, w którym oferta kolejowa pogorszyła się – twierdzi Jakub Majewski, prezes Fundacji „Pro Kolej”. Sprawa dotyczy nowego rozkładu jazdy pociągów Polregio, która obowiązuje od 15 grudnia. Wycięto z niego m.in. wszystkie kursy do Zagórza i Komańczy. Dlatego też Fundacja „Pro Kolej” oraz Centrum Zrównoważonego Transportu, oskarżają władze samorządu województwa podkarpackiego o zaniedbania w zakresie realizacji połączeń kolejowych.
Prezes Fundacji „Pro Kolej” ma zastrzeżenia do przygotowanego rozkładu pociągów. W pozostałych województwach sytuacja pod tym względem jest lepsza. Tam oferta Polregio została utrzymana albo nawet rozwinięta. Fundacja i Centrum Zrównoważonego Transportu twierdzą nawet, że w naszym regionie dąży się wyłącznie do likwidacji kolei."

supernowosci24.pl/zarzucaja-marszalkowi-pogorszenie-oferty-kolejowej/
Obserwuj wątek
  • ouimet Re: Likwidacja kolei? 13.02.20, 07:43
   5 stycznia jechalem szynobusem z Rzeszowa do Jasla.Pasazerow dwoje-siostra i ja:)

   --
   Rzadzic jest trudno;dlatego madrzy chetnie powierzaja ten obowiazek glupim-dla nich nie ma trudnosci
   /zydowskie/
   • genia50 Re: Likwidacja kolei? 13.02.20, 22:21
    Od dłuższego czasu były remonty i komunikacja zastępcza , a często w ogóle kursy zanikły, więc ludzie zaczęli korzystać z innych środków, więc teraz trzeba poinformować podróżnych o wznowieniu połączeń.
   • wislocki12 Re: Likwidacja kolei? 14.02.20, 00:31
    "Połączenie kolejowe między Łodzią a Warszawą jest bardzo popularne. Codziennie podróżuje w ten sposób setki osób do pracy w stolicy kraju. Około dwóch miesięcy temu PKP Intercity zdecydowała się skierować część składów inną trasą. Z pominięciem głównych stacji i wprost na Okęcie. Eksperci mówili, że to bez sensu. Niestety mieli racje. Wagony pociągów często wiozą powietrze."
  • genia50 Re: Likwidacja kolei? 18.02.20, 18:33
   Od kilku lat połączenia kolejowe są dużo gorsze, z powodu remontów , wiele kursów zniknęło, zostały zmienione trasy i wprowadzono komunikację zastępczą, czasy przejazdu się wydłużyły, dlatego ludzie poszukali innych sposobów na przejazd np. busami , samochodami osobowymi. Kiedy kolej być może wraca na "właściwe tory", warto byłoby o tym informować ludzi i tak planować trasy, aby pokrywały się z potrzebami pasażerów , którzy chętnie powrócą do korzystania z PKP .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka