enowak8 07.11.04, 00:40 prosze uprzejmie o in formacje czy aktualnie sa jakies dane natemat linii tramwajowych w Rzeszowie ? Pozdrawiam z Boliwii Henryk Nowak Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kowalski Re: Tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 11:51 Tramwaje? Nie, ale mamy już metro. Pozdrawiam z Rzeszowa Jan Kowalski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 15:45 Sorki - ale nie mamy metra ani metra tramwajowych linii,A mamy - autobusy,szynobusy /choć z ich startem wystąpił drobny falstart/ i wszędzie rozkopane ulice w stanie pernamentnych remontów i przeróbek. jak by do tego doszly trasy tramwajowe - no nie-tego sobie nie wyobrażam :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.87.227.* 07.11.04, 18:24 Bardzo dobra Twoja odpowiedz co do tego Metra. Z Twojego opisu Rzeszowa to najlepiej radze zakup hulajnogi. Napisz cos znowu w krotce. Lubie takie dowcipne a propos komentarze. Ale jednak z tymi tramwajami to sprawa na serio na calym swiecie. Chodzi tu zasadniczo o ekologie i takze o ekonomie. Ropa naftowa niedosc ze zakaza otoczenie to jeszcze niewiadomo kiedy zakonczy ten swoj szalony rajd zwyzek ceny jezeli w ogole. Tak ze jak dalej tak pojdzie to wkrotce bedzie luksusem jezdzic autobusem. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.87.227.* 07.11.04, 19:53 Tylko niezgubcie sie czasami w jakims tunelu. Pozdrawiam kolege forumowicza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: res Re: Tramwaje IP: 82.177.98.* 07.11.04, 20:21 trzeba inwestowac w autobusy na gaz, nie tramwaje po co wydawac ogromne srodki finansowe na nie tyle zakup samego taboru co infrastrukture- trakcje itd.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo gazowe autobusy !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 20:29 dziękując rodakowi zza oceanu za miłe slowa - no tak - trzeba powiedzieć że sporo owych gazowych autobusów jeździ już po rzeszowie. Co do tego res ma racje. bardzo podobają mi się owe "gustowne" nadbudówki" - kolorowo malowane na dachach autobusów kryjących- jak mi się zdaje- rzędy butli gazowych. A jeszcze i owe autobusy z wielkimi zdjęciami - panoramami rzeszowa na burtach /chyba to reklamy Nowin / Co do tuneli - kilkupoziomow skrzyżowania - z estakadami i tunelami to w Rzeszowie - dość odległa przyszłość ;( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Nowak Re: gazowe autobusy !!! IP: 200.87.227.* 07.11.04, 23:06 Dziekuje za zyczliwy i przyjemny kontakt. Niestety ja nie proponuje pojazdow samochodowych na gaz. A z tymi tunelami to calkiem po prostu odpowiadam na dowcip forumowicza Pana Kowalskiego, ktory mnie poinformowal ze w Rzeszowie juz chodzi metro. Wiec mu doradzam zeby sie tam w tych tunelach metra przypadkowo nie zgubil. Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
slavres Re: Tramwaje 07.11.04, 20:47 W autobusy gazowe? Przecież one nie ominą korków. Owszem, są ekologiczniejsze, ale niestety wyjątkowo drogie w zakupie. A jak MF zobaczy większe zapotrzebowanie na CNG to zrobi tak jak z LPG, przyczyni się do wywindowania ceny za gaz, że się nie będzie opłacać. Odpowiedz Link Zgłoś
macpherson Re: Tramwaje 07.11.04, 21:53 Czasem się zastanawiam nad tymi tramwajami. Ale czy one naprawdę wszędzie miałyby osobne torowiska? Niewiele głównych ulic ma odpowiednie do tego pasy zielone, więc przypuszczalnie większość tras byłaby poprowadzona w zakorkowanych ulicach. Ale pomysł niegłupi. Ale wszystkiego mieć nie można. Gdyby zaapelować do Miasta o taką potężną inwestycję i gdyby magistrat się na to zgodził, wymagałoby to odłożenia niektórych inwestycji a środki na tramwaje należałoby zbierać przez kilka lat. Ale sądzę, że np. rezygnacja z tej dziwnej przebudowy rynku i przesunięcie pieniędzy na rzecz niezbędnych projektów i przygotowań byłoby bardziej użyteczne. A poza tym: może wpierw warto pomyśleć o autobusach przegubowych? Na razie wszystkie 4 jeżdżą po wiochach, jak zauważyłem. A na nocne linie jakieś małe autobusiki. Najpierw chyba powinno się uporządkować MPK, zracjonalizować gospodarkę taborem a potem zastanwiać się nad takśą pokaźną inwestycją jaką są tramwaje. Odpowiedz Link Zgłoś
slavres Re: Tramwaje 08.11.04, 00:33 Spróbować sięgnąć po środki z Unii Europejskiej jak to robią Kielce!!! U nich wnet będą budować pierwszą linię tramwajową. Odpowiedz Link Zgłoś
enowak8 Re: Tramwaje 08.11.04, 13:37 slavres napisał: > Spróbować sięgnąć po środki z Unii Europejskiej jak to robią Kielce!!! U nich > wnet będą budować pierwszą linię tramwajową. Otoz O TO CHODZI kolego forumowiczu. Pozdrawiam serdecznie z Boliwii Henryk Nowak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 16:43 Powstaje pytanie, kilkakrotnie powtarzane w podobnych tramwajowych dyskusjach na tym forum:gdzie wepchać mozna by owe linie - w skwery na zatłoczonych Al.Powst.w-wy? Al.armii kraj, Wyzwolenia ?? Juz dzisiaj w godzinach szczytowych - czyli praktycznie od 6 rano do 18-19 panuje tam potwornych tłok !! Włozyć w to jeszcze mocno moim zdaniem archaiczne tramwaje :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uraaa Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 22:46 przy wyzwolenia,dabrowskiego mozna postawic fundamenty palowe i tramwaje beda smigaly kilka metrow nad ziemia tak jak w nowym jorku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: voy Re: Tramwaje IP: *.osk.enformatic.pl 19.11.04, 12:39 Tak, od 20 lat buduja te tramwaje, na pewno ich tam nie bedzie bo na razie niby sa w kiepskiej sytuacji finansowej, nie maja pieniedzy na autobusy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szum Re: Tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.04, 16:05 Należy wykorzystać istniejącą sieć kolejową i wprowadzić tramwaje szynowe do Rzeszowa. Mozna rozpocząc od lini nr 1,Baranówka IV przystanek Rzeszów -Zach okolice ul. Przy Torze do WSK- Rzeszów ul.Podkarpacka. Linia nr 2, Boguchwała - Dworzec Główny PkP Rzeszów. Linia nr 3 Łańcut- Rzeszów - Zwięczyca. Wystarczy zakupić 6 pociągów szynowych, lub ogłosić przetarg na wykonanie przewozów regionalnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.9.166.* 18.11.04, 04:59 Wlasnie o to chodzi. To elementy miastotworcze. To dynamizuje caly rejon a Rzeszow staje sie konurbacja. Serdezecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
eminencja.szara Re: Tramwaje 08.11.04, 16:56 hmmm ja wiem czy takie te tramwaje sa odporne na zakorokowanie ulic? W Krakowie stoja w korkach tez tam gdzie nie ma wydzielonych torowisk i tez sa opoznienia. W sumie nic rewelacyjnego. Dopiero potem na wydzielych pasach i torowiskach jazda jest o wiele szybsza. A jestem ciekawy gdzie w Rzeszowie bedzie takie torowisko wydzielne? Moze na dabrowkiego?:> proponuje naprzeciwko komendy. idelanie wprost ! hehe Odpowiedz Link Zgłoś
slavres Re: Tramwaje 09.11.04, 00:31 Na pewno na Dąbrowskiego można wygospodarować miejsce na osobne torowisko, wręcz przeciwnie niż w Soścnicy w Gliwicach lub na Azorach w Krakowie :) Odpowiedz Link Zgłoś
eminencja.szara Re: Tramwaje 09.11.04, 10:48 slavres napisał: > Na pewno na Dąbrowskiego można wygospodarować miejsce na osobne torowisko, > wręcz przeciwnie niż w Soścnicy w Gliwicach lub na Azorach w Krakowie :) widzisz piszesz o miejscach o ktorych nie masz bardzo pojecia... bardziej jednak w sosnicy czy na azorach mozna wygospodarowac miejsce na takie inwestycje niz na dabrowkiego... a swoja droga czy ty kiedykolwiek byles na azorach? całkiem mozliwe - popatrzyc czy da sie zbudowac linie tramwajowa hahah Odpowiedz Link Zgłoś
slavres Re: Tramwaje 09.11.04, 14:27 Tego czy byłem na Azorach to się na pewno nie dowiesz :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zetor Re: Tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 17:13 Tramwaje w Rzeszowie? Tylko po co właściwie? Dlatego, że to takie niby wielkomiejskie? Po co komu taki strup na głowę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 08.11.04, 23:26 Naście lat temu mieliśmy w Debicy z inicjatywy ojca-dyrektoraq Igloopolu, trolejbusy. Od początku do końca był to chory pomysł i budżet komunistycznego państwa sporo w czasie kryzysu za to zabulił. Chce ktoś jeść podobną żabę w Rezsowie?! Nie myśle... Odpowiedz Link Zgłoś
enowak8 Re: Tramwaje 09.11.04, 01:29 Gość portalu: piessek napisał(a): > Naście lat temu mieliśmy w Debicy z inicjatywy ojca-dyrektoraq Igloopolu, trole > jbusy. Od początku do końca był to chory pomysł i budżet komunistycznego państw > a sporo w czasie kryzysu za to zabulił. > Chce ktoś jeść podobną żabę w Rezsowie?! > Nie myśle... POMYSLY NIGDY NIE SA TAKIE SAME, KOLEGO Pozrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 09.11.04, 20:01 Tramwaj, wydaje się być jeszcze bardziej kretyńskim pomysłem. Ojciec Brzostowski może czuć się zagrożony większym od jego poziomem absurdu jakichś szaleńców z Rzeszowa Odpowiedz Link Zgłoś
enowak8 Re: Tramwaje 10.11.04, 17:53 Gość portalu: piessek napisał(a): > Tramwaj, wydaje się być jeszcze bardziej kretyńskim pomysłem. > Ojciec Brzostowski może czuć się zagrożony większym od jego poziomem absurdu ja > kichś szaleńców z Rzeszowa MOZE KTOS Z RZESZOWA ODPOWIE ZACNEMU KOLEDZE ZE DEBICA ( Z CALYM POSZANOWANIEM DLA JEJ PATRIOTOW )KONIUNKTORALNIE, PRZYNSAJMNIEJ, TO NIE RZESZOW. PRZESYLAM NAPRAWDE BRATERSKIE POZDROWIENIA Z PELNYM UZNANIEM PANSKICH WYWODOW. PRZEPRASZAM ZE Z TAD, TAK DALEKO OD POLSKI, ALE ZE JEDNAK BLISKO CO DO JEJ INTERESOW I SPRAW. DO NASTEPNEGO ! Henryk Nowak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 10.11.04, 19:47 Ach, jaki jestem wzruszony, teraz będę przeżywał, więc zamilknę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.87.155.* 11.11.04, 15:57 Ale niezapominaj ze tu masz kolege Sciskam bratersko i pozdrawiam Henryk Nowak Odpowiedz Link Zgłoś
enowak8 Re: Tramwaje 12.11.04, 16:40 Gość portalu: piessek napisał(a): > Ach, jaki jestem wzruszony, teraz będę przeżywał, więc zamilknę... Kolego piessek nie przezywaj juz wiecej ! i napisz w koncu cos do mnie. Twoj przyjacel z bardzo daleka ale bliski Tobie. Henryk Nowak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zgodnie z zaleceni Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 12.11.04, 21:30 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pissek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 13.11.04, 09:57 Zgodnie z supzycją przestaje przezywac, pozdrawiam przyjaciela "z bardzo daleka", dobrze jest mieć przyjaciół w biedzie,..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 13.11.04, 09:59 Napisało mi się "pissek", to nie czeski błąd, z PiS nie mam nic wspólnego1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adiutant T.F. Re: Tramwaje IP: 80.51.168.* 14.11.04, 17:39 Tadek obiecał Wam Towarzysze w kampani wyborczej autobusy na gaz - i je macie! Tramwaje? O tym nie było mowy! Tadek tego nie obiecywał, to chyba nic z tego nie będzie Szanowni Państwo! Przykro nam i przepraszamy! Chyba, że pomożecie? A pomożecie towarzysze??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gabi Re: Tramwaje IP: *.wired.eu.org / *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.04, 23:32 a ja nie chce zeby po rzeszowie zaczely jezdzic tramwaje, bo czeka mnie egzamin na prawko a nie wiem kiedy sie im ustepuje pierszenstwa, akiedy nie :d chyba bedzie trzeba testy przeanalizowac raz jeszcze :D P.S. we wtorek mam jazde, radze na siebie uwazac;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: starłupa Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 18.11.04, 10:15 LPR zastanawia się czy nie wprowadzić W mieście systemu transportu łodziami podwodnymi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roma Re: Tramwaje IP: *.kurdwanow.kolornet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.04, 14:36 A może metro Malawa - Przybyszówka lub dalej Ropcyce i okolice? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weja Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.04, 14:51 tak, tramwajem po słońce do nieba hi! Jest także przewidywana budowa linii tramwajowej z Rzeszowa do Boliwii Pozdrawiam Toroweja Odpowiedz Link Zgłoś