07.11.04, 00:40
prosze uprzejmie o in formacje czy aktualnie sa jakies dane natemat linii
tramwajowych w Rzeszowie ?

Pozdrawiam z Boliwii

Henryk Nowak
Obserwuj wątek
    • Gość: kowalski Re: Tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 11:51
      Tramwaje? Nie, ale mamy już metro.

      Pozdrawiam z Rzeszowa

      Jan Kowalski

      • Gość: jojo Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 15:45
        Sorki - ale nie mamy metra ani metra tramwajowych linii,A mamy -
        autobusy,szynobusy /choć z ich startem wystąpił drobny falstart/ i wszędzie
        rozkopane ulice w stanie pernamentnych remontów i przeróbek. jak by do tego
        doszly trasy tramwajowe - no nie-tego sobie nie wyobrażam :))
        • Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.87.227.* 07.11.04, 18:24
          Bardzo dobra Twoja odpowiedz co do tego Metra. Z Twojego opisu Rzeszowa to
          najlepiej radze zakup hulajnogi.

          Napisz cos znowu w krotce. Lubie takie dowcipne a propos komentarze. Ale jednak
          z tymi tramwajami to sprawa na serio na calym swiecie. Chodzi tu zasadniczo o
          ekologie i takze o ekonomie. Ropa naftowa niedosc ze zakaza otoczenie to jeszcze
          niewiadomo kiedy zakonczy ten swoj szalony rajd zwyzek ceny jezeli w ogole. Tak
          ze jak dalej tak pojdzie to wkrotce bedzie luksusem jezdzic autobusem.

          Pozdrawiam
      • Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.87.227.* 07.11.04, 19:53
        Tylko niezgubcie sie czasami w jakims tunelu.

        Pozdrawiam kolege forumowicza
        • Gość: res Re: Tramwaje IP: 82.177.98.* 07.11.04, 20:21
          trzeba inwestowac w autobusy na gaz, nie tramwaje po co wydawac ogromne srodki
          finansowe na nie tyle zakup samego taboru co infrastrukture- trakcje itd..
          • Gość: jojo gazowe autobusy !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 20:29
            dziękując rodakowi zza oceanu za miłe slowa - no tak - trzeba powiedzieć że
            sporo owych gazowych autobusów jeździ już po rzeszowie. Co do tego res ma
            racje.
            bardzo podobają mi się owe "gustowne" nadbudówki" - kolorowo malowane na
            dachach autobusów kryjących- jak mi się zdaje- rzędy butli gazowych.
            A jeszcze i owe autobusy z wielkimi zdjęciami - panoramami rzeszowa na
            burtach /chyba to reklamy Nowin /
            Co do tuneli - kilkupoziomow skrzyżowania - z estakadami i tunelami to w
            Rzeszowie - dość odległa przyszłość ;(
            • Gość: Henryk Nowak Re: gazowe autobusy !!! IP: 200.87.227.* 07.11.04, 23:06
              Dziekuje za zyczliwy i przyjemny kontakt. Niestety ja nie proponuje pojazdow
              samochodowych na gaz. A z tymi tunelami to calkiem po prostu odpowiadam na
              dowcip forumowicza Pana Kowalskiego, ktory mnie poinformowal ze w Rzeszowie juz
              chodzi metro. Wiec mu doradzam zeby sie tam w tych tunelach metra przypadkowo
              nie zgubil.

              Pozdrawiam serdecznie
          • slavres Re: Tramwaje 07.11.04, 20:47
            W autobusy gazowe? Przecież one nie ominą korków. Owszem, są ekologiczniejsze,
            ale niestety wyjątkowo drogie w zakupie. A jak MF zobaczy większe
            zapotrzebowanie na CNG to zrobi tak jak z LPG, przyczyni się do wywindowania
            ceny za gaz, że się nie będzie opłacać.
            • macpherson Re: Tramwaje 07.11.04, 21:53
              Czasem się zastanawiam nad tymi tramwajami. Ale czy one naprawdę wszędzie
              miałyby osobne torowiska? Niewiele głównych ulic ma odpowiednie do tego pasy
              zielone, więc przypuszczalnie większość tras byłaby poprowadzona w
              zakorkowanych ulicach. Ale pomysł niegłupi. Ale wszystkiego mieć nie można.
              Gdyby zaapelować do Miasta o taką potężną inwestycję i gdyby magistrat się na
              to zgodził, wymagałoby to odłożenia niektórych inwestycji a środki na tramwaje
              należałoby zbierać przez kilka lat. Ale sądzę, że np. rezygnacja z tej dziwnej
              przebudowy rynku i przesunięcie pieniędzy na rzecz niezbędnych projektów i
              przygotowań byłoby bardziej użyteczne.

              A poza tym: może wpierw warto pomyśleć o autobusach przegubowych? Na razie
              wszystkie 4 jeżdżą po wiochach, jak zauważyłem. A na nocne linie jakieś małe
              autobusiki. Najpierw chyba powinno się uporządkować MPK, zracjonalizować
              gospodarkę taborem a potem zastanwiać się nad takśą pokaźną inwestycją jaką są
              tramwaje.
              • slavres Re: Tramwaje 08.11.04, 00:33
                Spróbować sięgnąć po środki z Unii Europejskiej jak to robią Kielce!!! U nich
                wnet będą budować pierwszą linię tramwajową.
                • enowak8 Re: Tramwaje 08.11.04, 13:37
                  slavres napisał:

                  > Spróbować sięgnąć po środki z Unii Europejskiej jak to robią Kielce!!! U nich
                  > wnet będą budować pierwszą linię tramwajową.


                  Otoz O TO CHODZI kolego forumowiczu.

                  Pozdrawiam serdecznie z Boliwii


                  Henryk Nowak
                  • Gość: jojo Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 16:43
                    Powstaje pytanie, kilkakrotnie powtarzane w podobnych tramwajowych dyskusjach
                    na tym forum:gdzie wepchać mozna by owe linie - w skwery na zatłoczonych
                    Al.Powst.w-wy? Al.armii kraj, Wyzwolenia ??
                    Juz dzisiaj w godzinach szczytowych - czyli praktycznie od 6 rano do 18-19
                    panuje tam potwornych tłok !! Włozyć w to jeszcze mocno moim zdaniem archaiczne
                    tramwaje :)
                    • Gość: uraaa Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 22:46
                      przy wyzwolenia,dabrowskiego mozna postawic fundamenty palowe i tramwaje beda
                      smigaly kilka metrow nad ziemia tak jak w nowym jorku
                • Gość: voy Re: Tramwaje IP: *.osk.enformatic.pl 19.11.04, 12:39
                  Tak, od 20 lat buduja te tramwaje, na pewno ich tam nie bedzie bo na razie niby
                  sa w kiepskiej sytuacji finansowej, nie maja pieniedzy na autobusy.
          • Gość: Szum Re: Tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.04, 16:05
            Należy wykorzystać istniejącą sieć kolejową i wprowadzić tramwaje szynowe do
            Rzeszowa. Mozna rozpocząc od lini nr 1,Baranówka IV przystanek Rzeszów -Zach
            okolice ul. Przy Torze do WSK- Rzeszów ul.Podkarpacka. Linia nr 2, Boguchwała -
            Dworzec Główny PkP Rzeszów. Linia nr 3 Łańcut- Rzeszów - Zwięczyca. Wystarczy
            zakupić 6 pociągów szynowych, lub ogłosić przetarg na wykonanie przewozów
            regionalnych.
            • Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.9.166.* 18.11.04, 04:59
              Wlasnie o to chodzi. To elementy miastotworcze. To dynamizuje caly rejon a
              Rzeszow staje sie konurbacja.


              Serdezecznie pozdrawiam.

    • eminencja.szara Re: Tramwaje 08.11.04, 16:56
      hmmm ja wiem czy takie te tramwaje sa odporne na zakorokowanie ulic? W Krakowie
      stoja w korkach tez tam gdzie nie ma wydzielonych torowisk i tez sa opoznienia.
      W sumie nic rewelacyjnego. Dopiero potem na wydzielych pasach i torowiskach
      jazda jest o wiele szybsza. A jestem ciekawy gdzie w Rzeszowie bedzie takie
      torowisko wydzielne? Moze na dabrowkiego?:> proponuje naprzeciwko komendy.
      idelanie wprost ! hehe
      • slavres Re: Tramwaje 09.11.04, 00:31
        Na pewno na Dąbrowskiego można wygospodarować miejsce na osobne torowisko,
        wręcz przeciwnie niż w Soścnicy w Gliwicach lub na Azorach w Krakowie :)
        • eminencja.szara Re: Tramwaje 09.11.04, 10:48
          slavres napisał:

          > Na pewno na Dąbrowskiego można wygospodarować miejsce na osobne torowisko,
          > wręcz przeciwnie niż w Soścnicy w Gliwicach lub na Azorach w Krakowie :)

          widzisz piszesz o miejscach o ktorych nie masz bardzo pojecia... bardziej
          jednak w sosnicy czy na azorach mozna wygospodarowac miejsce na takie
          inwestycje niz na dabrowkiego... a swoja droga czy ty kiedykolwiek byles na
          azorach? całkiem mozliwe - popatrzyc czy da sie zbudowac linie tramwajowa hahah
          • slavres Re: Tramwaje 09.11.04, 14:27
            Tego czy byłem na Azorach to się na pewno nie dowiesz :P
    • Gość: zetor Re: Tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 17:13
      Tramwaje w Rzeszowie? Tylko po co właściwie? Dlatego, że to takie niby wielkomiejskie? Po co komu taki strup na głowę...
      • Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 08.11.04, 23:26
        Naście lat temu mieliśmy w Debicy z inicjatywy ojca-dyrektoraq Igloopolu, trolejbusy. Od początku do końca był to chory pomysł i budżet komunistycznego państwa sporo w czasie kryzysu za to zabulił.
        Chce ktoś jeść podobną żabę w Rezsowie?!
        Nie myśle...
        • enowak8 Re: Tramwaje 09.11.04, 01:29
          Gość portalu: piessek napisał(a):

          > Naście lat temu mieliśmy w Debicy z inicjatywy ojca-dyrektoraq Igloopolu, trole
          > jbusy. Od początku do końca był to chory pomysł i budżet komunistycznego państw
          > a sporo w czasie kryzysu za to zabulił.
          > Chce ktoś jeść podobną żabę w Rezsowie?!
          > Nie myśle...


          POMYSLY NIGDY NIE SA TAKIE SAME, KOLEGO


          Pozrawiam
          • Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 09.11.04, 20:01
            Tramwaj, wydaje się być jeszcze bardziej kretyńskim pomysłem.
            Ojciec Brzostowski może czuć się zagrożony większym od jego poziomem absurdu jakichś szaleńców z Rzeszowa
            • enowak8 Re: Tramwaje 10.11.04, 17:53
              Gość portalu: piessek napisał(a):

              > Tramwaj, wydaje się być jeszcze bardziej kretyńskim pomysłem.
              > Ojciec Brzostowski może czuć się zagrożony większym od jego poziomem absurdu ja
              > kichś szaleńców z Rzeszowa

              MOZE KTOS Z RZESZOWA ODPOWIE ZACNEMU KOLEDZE ZE DEBICA ( Z CALYM POSZANOWANIEM
              DLA JEJ PATRIOTOW )KONIUNKTORALNIE, PRZYNSAJMNIEJ, TO NIE RZESZOW.

              PRZESYLAM NAPRAWDE BRATERSKIE POZDROWIENIA Z PELNYM UZNANIEM PANSKICH WYWODOW.

              PRZEPRASZAM ZE Z TAD, TAK DALEKO OD POLSKI, ALE ZE JEDNAK BLISKO CO DO JEJ
              INTERESOW I SPRAW. DO NASTEPNEGO !


              Henryk Nowak




              • Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 10.11.04, 19:47
                Ach, jaki jestem wzruszony, teraz będę przeżywał, więc zamilknę...
                • Gość: Henryk Nowak Re: Tramwaje IP: 200.87.155.* 11.11.04, 15:57
                  Ale niezapominaj ze tu masz kolege

                  Sciskam bratersko i pozdrawiam


                  Henryk Nowak
                • enowak8 Re: Tramwaje 12.11.04, 16:40
                  Gość portalu: piessek napisał(a):

                  > Ach, jaki jestem wzruszony, teraz będę przeżywał, więc zamilknę...

                  Kolego piessek nie przezywaj juz wiecej ! i napisz w koncu cos do mnie.

                  Twoj przyjacel z bardzo daleka ale bliski Tobie.

                  Henryk Nowak
                  • Gość: Zgodnie z zaleceni Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 12.11.04, 21:30
                  • Gość: pissek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 13.11.04, 09:57
                    Zgodnie z supzycją przestaje przezywac, pozdrawiam przyjaciela "z bardzo daleka", dobrze jest mieć przyjaciół w biedzie,.....
                    • Gość: piessek Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 13.11.04, 09:59
                      Napisało mi się "pissek", to nie czeski błąd, z PiS nie mam nic wspólnego1
    • Gość: Adiutant T.F. Re: Tramwaje IP: 80.51.168.* 14.11.04, 17:39
      Tadek obiecał Wam Towarzysze w kampani wyborczej autobusy na gaz - i je macie!
      Tramwaje? O tym nie było mowy! Tadek tego nie obiecywał, to chyba nic z tego
      nie będzie Szanowni Państwo! Przykro nam i przepraszamy! Chyba, że pomożecie?
      A pomożecie towarzysze???
      • Gość: Gabi Re: Tramwaje IP: *.wired.eu.org / *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.04, 23:32
        a ja nie chce zeby po rzeszowie zaczely jezdzic tramwaje, bo czeka mnie egzamin
        na prawko a nie wiem kiedy sie im ustepuje pierszenstwa, akiedy nie :d chyba
        bedzie trzeba testy przeanalizowac raz jeszcze :D P.S. we wtorek mam jazde,
        radze na siebie uwazac;)
        • Gość: starłupa Re: Tramwaje IP: *.mtnet.com.pl / *.mt.pl 18.11.04, 10:15
          LPR zastanawia się czy nie wprowadzić W mieście systemu transportu łodziami podwodnymi...
      • Gość: Roma Re: Tramwaje IP: *.kurdwanow.kolornet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.04, 14:36
        A może metro Malawa - Przybyszówka lub dalej Ropcyce i okolice?
    • Gość: weja Re: Tramwaje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.04, 14:51
      tak, tramwajem po słońce do nieba hi!
      Jest także przewidywana budowa linii tramwajowej z Rzeszowa do Boliwii
      Pozdrawiam Toroweja
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka