Dodaj do ulubionych

"Inteligencja" drogowców

04.01.07, 13:12
Na Powstańców Warszawy i Krakowskiej rozwala się dopiero co położony asfalt
na ścieżce rowerowej. To chore że nie robiono tam nic przez 20 lat a parę
miesięcy po remoncie nagle trzeba było "zabezpieczać" lampy i wykonywać inne
idiotyczne prace. W kilkudziesięciu miejscach na całej obwodnicy rozwalono
asfalt na ścieżce rowerowej i w wielu przypadkach nie położono go w ogóle na
nowo (choćby koło Tesco) - naprawdę tylko pogratulować, poszła na to tak
ciężka kasa i nie ma tygodnia żeby nie było widac robotników którzy rozkopują
kolejne fragmenty ścieżki rowerowej i chodnika.
Obserwuj wątek
      • cool_kid Re: "Inteligencja" drogowców 06.01.07, 16:05
        Nie wiem kto zarzadza. Wiem że w tym rejonie od bardzo dawna nie robiono
        kompletnie nic. Natomiast tydzien po zakończeniu kompleksowego remontu zaczęło
        się masowe rozwalanie dopiero co polożonych ścieżek i chodników. A to coś z
        kanalizacją, a to zabezpieczanie lamp. A tak BTW byłem dziś w nowo włączonej do
        Rzeszowa Przybyszówce, w której główna droga (przedłużenie Krakowskiej) została
        wyremontowana jakieś kilka lat temu - stan nawierzchni i chodników jest o niebo
        lepszy niż odcinka Krakowskiej wyremontowanego w 2006 roku, gdzie juz widać
        tworzące się koleiny. A to i tak chyba najlepiej zrobiona droga spośród tych
        ostatnich remontów. Na przyklad na Lisa-Kuli jest już tyle łat i kolein że
        trudno uwierzyć w to, że była remontowana 2 lata temu. Generalnie remonty za
        ponad 100 mln zł w dużej części spartaczono i każdy kto jeździ po mieście to
        widzi jak to wygląda.
          • kmd_rohan Re: "Inteligencja" drogowców 06.01.07, 16:18
            Cóż, efekt przetargów, w których wygrywa najtańszy wykonawca. Podobno jeden z
            kosmonautów amerykańskich wypraw Apollo miał powiedzieć, że najbardziej
            przeraża go fakt, że leci rakietą złożoną z części wyprodukowanych przez
            _najtańszych_dostawców_
            :/
        • Gość: WC Re: "Inteligencja" drogowców IP: *.rzeszow.mm.pl 06.01.07, 19:09
          Chodziło mi raczej o to, że nie drogowcy zajmują się lampami i innymi rzeczami,
          które są pod nawierzchnią ulic, chodników, ścieżek. Zdaje się, że o tym był
          pierwszy post. No chyba, że nie kumam. Planowanie wszystkich robót należy chyba
          jednak do zarządcy. I wcale nie bronię drogowców - partaczy, chociaż to problem
          bardziej skomplikowany... chociaż nie bardzo. Najkrócej to ujmując - na
          przetargu jedyne kryterium to najniższa cena + brak nadzoru + przymykanie oka
          zaprzyjaźnionym firmom + polityczny pośpiech + coś tam, coś tam = bubel. Ale to
          chyba inny temat?
          Pozdrawiam
          • cool_kid Re: "Inteligencja" drogowców 06.01.07, 19:13
            Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że skoro miasto dostało tak dużo kasy
            z UE to chyba mogło "zaszaleć" i wybrać lepszą ofertę. Poza tym lepiej zrobić
            drożej a dobrze i żeby nie trzeba było za kilka lat znów remontować. Całkiem
            dobrze moim zdaniem zrobiono al. Armii Krajowej, natomiast Powstańców Warszawy
            jest kompletnie skopana (dotyczy też ścieżki rowerowej która od politechniki do
            mostu karpackiego jest tragiczna, po deszczu są tam kałuże jak przed remontem
            całego chodnika). Ktos orientuje się która firma wykonywała te remonty?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka