magfo 15.10.07, 15:06 Czy ktoś z Was ma ogrzewanie podłogowe, a na nim drewno: parkiet, deski? Może znacie miejsca w sieci, gdzie można znaleźć informacje na ten temat? pozdrawiam M. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 07:54 witam, na ogrzewanie podlogowe nie zaleca sie polozenia parkietu lub jakiej kolwiek posadzki drewnianej. jak juz chcesz drewno to musi byc klejone do podlogi specjalnym klejem i grubosc nie moze przekraczac 15mm. a i tak masz wieksze "straty" ciepla niz przy kaflach, kamieniu lub wykladzinie. pozdr. tm Odpowiedz Link Zgłoś
maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 12:37 Ja mam podłogówke i zdecydowaliśmy sie na deske Kahrs dąb bielony Panowie dopiero układają więc szczeg. nie podam. Nie ma przeciwskazań ze strony producenta aby deske układać na ogrzewanie podłogowe. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 15:52 No właśnie zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że można drewno bez problemu układać. Niestety nie znam nikogo kto wybróbował na sobie :))) Pewnie bezpieczniej będzie pozostać przy gresie. Ale z drewnem wizualnie cieplej by było:) Tym bardziej, że chcę podłogówkę w salonie. Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 16:11 witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 17:02 pudht napisał: > witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w > salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka > oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm chciałam, żeby mi było ciepło w stopy, a po ścianach rzadko chodzę:))) A tak poważnie: ogrzewanie dotyczy mieszkania, położone na ścianach zabrałoby te "cenne" centymetry z metrażu. chcę też, aby maluszek mógł się bawić na podłodze bez układania góry kołder... Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 17:02 pudht napisał: > witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w > salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka > oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm chciałam, żeby mi było ciepło w stopy, a po ścianach rzadko chodzę:))) A tak poważnie: ogrzewanie dotyczy mieszkania, położone na ścianach zabrałoby te "cenne" centymetry z metrażu. chcę też, aby maluszek mógł się bawić na podłodze bez układania góry kołder... Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 17.10.07, 07:29 witam, bez obaw, stoby ci nie zmarzna, a w razie czego ubierzesz kapcie. powiedzmy ze sciana ma 4m dlugosci a tynku musisz 2cm wiecej nalozyc wiec tracisz tylko te "cenne" 0,08m2. ale scienne to tylko sugestia, co zrobisz to twoja sprawa. pozdr. tm Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 17.10.07, 10:02 nie mówię nie :) Kwestia jest do przemyślenia. Dzięki za sugestię m. Odpowiedz Link Zgłoś
maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 18.10.07, 15:06 Ja do tej podłogówki mam normalnie grzejniki. Nie muszę grzać i podłogi i grzejników tylko reguluje to. na [podłogówkę napewno nie możesz kłaść parkietu ale deska barlinecka jak najbardziej tylko musisz sprawdzać bo to w wybranych modelach deski tak jest Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 18.10.07, 15:26 Dzięuję za radę:) Mozesz mi jescze powiedzieć tak mniej więcej jaki jest koszt położenia ogrzewania podłogowego wodnego? U nas wchodzi w grę podłoga o powierzchni ok. 35 m2: salon+ aneks kuchenny+holl. W łazienkach planuję podłogówkę elektryczną. m. Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 07:04 witam, odradzam mieszania systemow woda + prad, jak juz robisz to w jednym systemie. i tak bedziesz robil obieg nisko temperaturowy, to co ci szkodzi jeszcze lazienke pod niego podlaczyc. chyba ze nie masz na tyle wysokiej nadbudowy podlogi w lazience. koszt podlogowki zalezy od wysokosci izolacji, odstepu rur, ile wylewki, rozdzielacz na ile obiegow, bedziesz sam robil czy firma, itd., zapytaj jakiegos instalatora. pozdr. tm Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:11 oj widzę, że długa droga przed nami... Więc lepiej wodne wszędzie? Musimy to zatem przemyślec :) Dziękuję za rady Odpowiedz Link Zgłoś
maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:16 Wiesz co na maila wyślę Tobie namiar na ekipę, która u mnie robiła komplet ogrzewania, Podłogówka, grzejniki, centralny odkurzacz, piec. Pogadasz z facetem i dowiesz się szczeg. Ekipa jest z Piaseczna pos Warszawą. Doradzi Tobie co i jak. My jesteśmy bardzo zadowoleni z usługi, dzisiaj próba uruchomienia pieca :) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:33 Dzięki, To trzymam kciuki:) Odpowiedz Link Zgłoś
maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:39 Ja też trzymam :) wysłałam wiadomośc Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 02.11.07, 19:11 pudht napisał: > witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w > salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka > oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm Jak jest z cyrkulacją ciepłego powietrza w pomieszczeniu z ogrzewaniem ściennym??? Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 02.11.07, 19:50 witam, cieplo promieniuje od sciany, jest to bardzo przyjemne odczucie. podobnie jak bys stala troche dalej od kominka. pozdr. tm Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Podbijam wątek 02.11.07, 19:09 Jak się ma położenie paneli do ogrzewania podłogowego wodnego- tzn. czy ktoś to ma u siebie, jak się sprawdza? Nie chcemy mieć płytek w salonie i mamy dylemat: czy lepsze jest ogrzewanie grzejnikowe- tradycyjne czy podłogowe + panel na podłodze, ewentualnie deska. Odpowiedz Link Zgłoś
zlakobieta Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 02.11.07, 23:04 Mam ogrzewanie podłogowe wodne i na nim położony dębowy parkiet w formie deseczek różnej długości. Kazda klepka ma fazowane brzegi, bo panowie z firmy parkieciarskiej powiedzieli, że tylko taki się nadaje. Fachowcy od ogrzewania byli poinformowani, ze położę drewno i w związku z tym układali rurki gęściej niż standardowo. Na razie dopiero zaczęliśmy grzać od października i regulator mam ustawiony na 2. Podłoga jest letnia. To znaczy nie czuć ciepła, ale w miejscu, gdzie rurek nie ma jest wyraźniej zimniejsza. W kuchni mam ustawione na 3 pod terakotą, żeby efekt był podobny, więc wydajność i przewodnictwo ogrzewania pod parkietem musi chyba jest OK. Po sezonie zobaczę, czy nie porobią się szpary w wyniku rozeschnięcia. Odpowiedz Link Zgłoś
nemo.s Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 08.11.07, 17:30 Że najlepszy kamień (ceramika) to wszędzie piszą i mówią. Że nie parkiet i deska - j.w. (wiem, niektórzy mają tak, ok, ale to skrajne postawy ;) A co w takim razie powiecie o panelach? a jeśli można to robić pływającą? czy lepiej kleić? czy inna technika (np gwoździki ;)? Odpowiedz Link Zgłoś
janowka89 Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 11.11.07, 03:09 Widziałam kiedyś na w sklepie Bartyckiej terakotę, która do złudzenia przypominała parkiet (miała nawet lekka fakturę drewnopodobna), nawet kształt był zbliżony i ułożona w jodełkę. Przy ogrzewaniu problem zimnych kafelków chyba nie przeszkadza, wiec może warto też wziąć pod uwagę takie "cóś". Odpowiedz Link Zgłoś
livja Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 12.07.08, 21:27 Odświeżam temat. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w kwestii drewna na ogrzewaniu podłogowym? Odpowiedz Link Zgłoś
mar_kotka Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 14.12.08, 16:59 Nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań – coś o tym wiem z własnych doświadczeń. Ogrzewanie podłogowe można stosować pod drewnianą posadzką bez najmniejszych przeszkód. Trzeba tylko spełnić kilka warunków. Po pierwsze – powinno być to ogrzewanie elektryczne (i takie mam). Po drugie – należy postawić na drewno twarde, a więc na takie gatunki, jak jatoba, iroko, merbau, doussie czy akacja – grab lub buk nie wchodzą w grę (mój parkiet – podkreślam: parkiet! – też jest twardy, dębowy). Po trzecie – instalację należy powierzyć fachowcom. Oni naprawdę znają się na rzeczy. Poinstruowali mnie np., abym w pewnym sensie „przygotowała” podłogę do ciepła, włączając ogrzewanie stopniowo, unikając gwałtownych skoków temperatur. Uprzedzili też, że w sezonie grzewczym między klepkami mogą pojawić się szczeliny, które jednak latem zanikną. Sprawdziło się! Nie żałuję decyzji! Może płacę więcej za prąd, ale jest milutko! Odpowiedz Link Zgłoś
gutdesign1 A ja odradzam 16.12.08, 11:29 Nie stosuje się ogrzewania podłogowego pod drewnianą podłogą z kilku powodów. Po 1 drewno jest izolatorem więc większość tego ciepła pochłania, w efekcie płaci się więcej za niewydajny system. Po 2 drewno pracuje, nie każdemu odpowiadają szpary i szczeliny spowodowane kurczeniem i rozciąganiem się drewna pod wpływem zmian temperatury, ja bym tych szpar u siebie nie chciała. Poza tym drewno samo w sobie jest ciepłe. Ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się pod płytami gresowymi. Można w mieszkaniu zastosować ogrzewanie podłogowe tylko w niektórych jego częściach, np w łazience, holu. Odpowiedz Link Zgłoś
pienkna_megg Re: A ja odradzam 22.03.09, 17:21 nie wiem na jakiej podstawie odradzasz. Jestes specjalista w tej dziedzinie. Masz prawo do wlasnego zdania, oczywiscie! Ale jesli taka technologie z powodzeniem stosuje sie w skandynawii i staje sie ona coraz bardziej popularna i funkcjonuje rewelacyjnie(podlogowka w lazience to juz standard) to nie wiem na jakiej podstawie odradzasz? DLa mnie brzmi to tak samo jakbys napisal/-a "odradzam uzywanie zarowek energooszczednych", bo przez lata przeciez uzywalismy zwyklych, to na pewno te nowe rozwiazanie nie zda egzaminu ;-) A co do pierwszego zdania twojej wypowiedzi......to: JAK SIE NIE STOSUJE, JAK SIE STOSUJE! ???? nie rozumiem takiego podejscia Moze jakies przyklady? www.el-fag-as.no/Webdesk/netblast/pages/index.html;jsessionid=20181C175AB4D11E2E A862E9016DDDDB?id=61082 Odpowiedz Link Zgłoś