Dodaj do ulubionych

parkiet na ogrzewanie podłogowe?

15.10.07, 15:06
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie podłogowe, a na nim drewno: parkiet,
deski? Może znacie miejsca w sieci, gdzie można znaleźć informacje
na ten temat?
pozdrawiam
M.
Obserwuj wątek
    • pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 07:54
      witam, na ogrzewanie podlogowe nie zaleca sie polozenia parkietu lub
      jakiej kolwiek posadzki drewnianej. jak juz chcesz drewno to musi
      byc klejone do podlogi specjalnym klejem i grubosc nie moze
      przekraczac 15mm. a i tak masz wieksze "straty" ciepla niz przy
      kaflach, kamieniu lub wykladzinie. pozdr. tm
    • maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 12:37
      Ja mam podłogówke i zdecydowaliśmy sie na deske Kahrs dąb bielony
      Panowie dopiero układają więc szczeg. nie podam. Nie ma
      przeciwskazań ze strony producenta aby deske układać na ogrzewanie
      podłogowe.
      Pozdrawiam
    • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 15:52
      No właśnie zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że można drewno
      bez problemu układać. Niestety nie znam nikogo kto wybróbował na
      sobie :)))

      Pewnie bezpieczniej będzie pozostać przy gresie. Ale z drewnem
      wizualnie cieplej by było:) Tym bardziej, że chcę podłogówkę w
      salonie.
    • pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 16:11
      witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w
      salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka
      oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm
      • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 17:02
        pudht napisał:

        > witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w
        > salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka
        > oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm

        chciałam, żeby mi było ciepło w stopy, a po ścianach rzadko
        chodzę:)))
        A tak poważnie:
        ogrzewanie dotyczy mieszkania, położone na ścianach zabrałoby
        te "cenne" centymetry z metrażu.

        chcę też, aby maluszek mógł się bawić na podłodze bez układania góry
        kołder...



      • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 16.10.07, 17:02
        pudht napisał:

        > witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w
        > salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka
        > oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm

        chciałam, żeby mi było ciepło w stopy, a po ścianach rzadko
        chodzę:)))
        A tak poważnie:
        ogrzewanie dotyczy mieszkania, położone na ścianach zabrałoby
        te "cenne" centymetry z metrażu.

        chcę też, aby maluszek mógł się bawić na podłodze bez układania góry
        kołder...



        • pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 17.10.07, 07:29
          witam, bez obaw, stoby ci nie zmarzna, a w razie czego ubierzesz
          kapcie. powiedzmy ze sciana ma 4m dlugosci a tynku musisz 2cm wiecej
          nalozyc wiec tracisz tylko te "cenne" 0,08m2. ale scienne to tylko
          sugestia, co zrobisz to twoja sprawa. pozdr. tm
          • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 17.10.07, 10:02
            nie mówię nie :)
            Kwestia jest do przemyślenia. Dzięki za sugestię
            m.
            • maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 18.10.07, 15:06
              Ja do tej podłogówki mam normalnie grzejniki. Nie muszę grzać i
              podłogi i grzejników tylko reguluje to.
              na [podłogówkę napewno nie możesz kłaść parkietu ale deska
              barlinecka jak najbardziej tylko musisz sprawdzać bo to w wybranych
              modelach deski tak jest
              Pozdrawiam
              • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 18.10.07, 15:26
                Dzięuję za radę:)
                Mozesz mi jescze powiedzieć tak mniej więcej jaki jest koszt
                położenia ogrzewania podłogowego wodnego? U nas wchodzi w grę
                podłoga o powierzchni ok. 35 m2: salon+ aneks kuchenny+holl. W
                łazienkach planuję podłogówkę elektryczną.
                m.
                • pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 07:04
                  witam, odradzam mieszania systemow woda + prad, jak juz robisz to w
                  jednym systemie. i tak bedziesz robil obieg nisko temperaturowy, to
                  co ci szkodzi jeszcze lazienke pod niego podlaczyc. chyba ze nie
                  masz na tyle wysokiej nadbudowy podlogi w lazience. koszt podlogowki
                  zalezy od wysokosci izolacji, odstepu rur, ile wylewki, rozdzielacz
                  na ile obiegow, bedziesz sam robil czy firma, itd., zapytaj jakiegos
                  instalatora. pozdr. tm
                  • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:11
                    oj widzę, że długa droga przed nami...
                    Więc lepiej wodne wszędzie?
                    Musimy to zatem przemyślec :)
                    Dziękuję za rady
                • maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:16
                  Wiesz co na maila wyślę Tobie namiar na ekipę, która u mnie robiła
                  komplet ogrzewania, Podłogówka, grzejniki, centralny odkurzacz, piec.
                  Pogadasz z facetem i dowiesz się szczeg. Ekipa jest z Piaseczna pos
                  Warszawą. Doradzi Tobie co i jak. My jesteśmy bardzo zadowoleni z
                  usługi, dzisiaj próba uruchomienia pieca :)
                  Pozdrawiam
                  • magfo Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:33
                    Dzięki,
                    To trzymam kciuki:)
                    • maciejka_majowa Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 19.10.07, 09:39
                      Ja też trzymam :)
                      wysłałam wiadomośc
                      Pozdrawiam
      • bacha1979 Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 02.11.07, 19:11
        pudht napisał:

        > witam, a czemu nie polozycie ogrzewania w scianie. ja u siebie w
        > salonie, dzieciecych i sypialni klade w sciane. kuchnia i kazienka
        > oraz sien podlogowe. i po problemie. pozdr. tm

        Jak jest z cyrkulacją ciepłego powietrza w pomieszczeniu z ogrzewaniem ściennym???
        • pudht Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 02.11.07, 19:50
          witam, cieplo promieniuje od sciany, jest to bardzo przyjemne odczucie. podobnie
          jak bys stala troche dalej od kominka. pozdr. tm
    • bacha1979 Podbijam wątek 02.11.07, 19:09
      Jak się ma położenie paneli do ogrzewania podłogowego wodnego- tzn. czy ktoś to
      ma u siebie, jak się sprawdza?
      Nie chcemy mieć płytek w salonie i mamy dylemat: czy lepsze jest ogrzewanie
      grzejnikowe- tradycyjne czy podłogowe + panel na podłodze, ewentualnie deska.
    • zlakobieta Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 02.11.07, 23:04
      Mam ogrzewanie podłogowe wodne i na nim położony dębowy parkiet w
      formie deseczek różnej długości. Kazda klepka ma fazowane brzegi, bo
      panowie z firmy parkieciarskiej powiedzieli, że tylko taki się
      nadaje. Fachowcy od ogrzewania byli poinformowani, ze położę drewno
      i w związku z tym układali rurki gęściej niż standardowo.
      Na razie dopiero zaczęliśmy grzać od października i regulator mam
      ustawiony na 2. Podłoga jest letnia. To znaczy nie czuć ciepła, ale
      w miejscu, gdzie rurek nie ma jest wyraźniej zimniejsza. W kuchni
      mam ustawione na 3 pod terakotą, żeby efekt był podobny, więc
      wydajność i przewodnictwo ogrzewania pod parkietem musi chyba jest
      OK. Po sezonie zobaczę, czy nie porobią się szpary w wyniku
      rozeschnięcia.
    • nemo.s Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 08.11.07, 17:30
      Że najlepszy kamień (ceramika) to wszędzie piszą i mówią. Że nie parkiet i deska
      - j.w. (wiem, niektórzy mają tak, ok, ale to skrajne postawy ;)
      A co w takim razie powiecie o panelach? a jeśli można to robić pływającą? czy
      lepiej kleić? czy inna technika (np gwoździki ;)?
    • janowka89 Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 11.11.07, 03:09
      Widziałam kiedyś na w sklepie Bartyckiej terakotę, która do złudzenia
      przypominała parkiet (miała nawet lekka fakturę drewnopodobna), nawet kształt
      był zbliżony i ułożona w jodełkę. Przy ogrzewaniu problem zimnych kafelków chyba
      nie przeszkadza, wiec może warto też wziąć pod uwagę takie "cóś".
    • livja Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 12.07.08, 21:27
      Odświeżam temat. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami
      w kwestii drewna na ogrzewaniu podłogowym?
    • mar_kotka Re: parkiet na ogrzewanie podłogowe? 14.12.08, 16:59
      Nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań – coś o tym wiem z własnych doświadczeń.
      Ogrzewanie podłogowe można stosować pod drewnianą posadzką bez najmniejszych
      przeszkód. Trzeba tylko spełnić kilka warunków. Po pierwsze – powinno być to
      ogrzewanie elektryczne (i takie mam). Po drugie – należy postawić na drewno
      twarde, a więc na takie gatunki, jak jatoba, iroko, merbau, doussie czy akacja –
      grab lub buk nie wchodzą w grę (mój parkiet – podkreślam: parkiet! – też jest
      twardy, dębowy). Po trzecie – instalację należy powierzyć fachowcom. Oni
      naprawdę znają się na rzeczy. Poinstruowali mnie np., abym w pewnym sensie
      „przygotowała” podłogę do ciepła, włączając ogrzewanie stopniowo, unikając
      gwałtownych skoków temperatur. Uprzedzili też, że w sezonie grzewczym między
      klepkami mogą pojawić się szczeliny, które jednak latem zanikną. Sprawdziło się!
      Nie żałuję decyzji! Może płacę więcej za prąd, ale jest milutko!

      • gutdesign1 A ja odradzam 16.12.08, 11:29
        Nie stosuje się ogrzewania podłogowego pod drewnianą podłogą z kilku powodów. Po
        1 drewno jest izolatorem więc większość tego ciepła pochłania, w efekcie płaci
        się więcej za niewydajny system. Po 2 drewno pracuje, nie każdemu odpowiadają
        szpary i szczeliny spowodowane kurczeniem i rozciąganiem się drewna pod wpływem
        zmian temperatury, ja bym tych szpar u siebie nie chciała. Poza tym drewno samo
        w sobie jest ciepłe. Ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się pod płytami
        gresowymi. Można w mieszkaniu zastosować ogrzewanie podłogowe tylko w niektórych
        jego częściach, np w łazience, holu.
        • pienkna_megg Re: A ja odradzam 22.03.09, 17:21
          nie wiem na jakiej podstawie odradzasz. Jestes specjalista w tej
          dziedzinie. Masz prawo do wlasnego zdania, oczywiscie! Ale jesli
          taka technologie z powodzeniem stosuje sie w skandynawii i staje sie
          ona coraz bardziej popularna i funkcjonuje rewelacyjnie(podlogowka w
          lazience to juz standard) to nie wiem na jakiej podstawie odradzasz?
          DLa mnie brzmi to tak samo jakbys napisal/-a "odradzam uzywanie
          zarowek energooszczednych", bo przez lata przeciez uzywalismy
          zwyklych, to na pewno te nowe rozwiazanie nie zda egzaminu ;-)

          A co do pierwszego zdania twojej wypowiedzi......to: JAK SIE NIE
          STOSUJE, JAK SIE STOSUJE! ????

          nie rozumiem takiego podejscia

          Moze jakies przyklady?
          www.el-fag-as.no/Webdesk/netblast/pages/index.html;jsessionid=20181C175AB4D11E2E
          A862E9016DDDDB?id=61082

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka