Dodaj do ulubionych

Młodego lekarza nie stać na udział w kongresie

13.09.09, 14:16
Kongresy i Zjazdy powinny być przede wszystkim dla ludzi młodych...a
są niestety - z powodów opisanych w artykule - coraz częściej tylko
dla .... no właśnie jak ich nazwać?
Jaki jest sens organizować te kongresy jak nie będą w nich
uczestniczyć młodzi ludzie?

Obserwuj wątek
    • dmp1 Młodego lekarza nie stać na udział w kongresie 13.09.09, 22:58
      Jaki jest sens?
      Zróbcie sobie Kongres Młodych Chirurgów.
      Niech Bossowie wtedy zostaną za was ( niezastąpionych)
    • wielki_czarownik Też mi nowość 13.09.09, 23:03
      Większość konferencji naukowych kosztuje takie pieniądze, że uczestniczyć w nich mogą jedynie profesorowie. Bo wątpić należy, czy student lub doktorant z własnej kieszeni zapłaci za uczestnictwo kwotę porównywalną z wysokością jego miesięcznych zarobków.
    • gazeciorek Młodego lekarza nie stać na udział w kongresie 13.09.09, 23:19
      Mowa trawa. Czytelnik niech się nie użala !

      Jak widzę super autka "biednych" studentów poustawiane pod AM lub pod
      Wydziałem Prawa UWr. to rzeczywiście od razu zastanawiam się, czy stać ich
      będzie na zapłacenie wpisowego na kongres.
      Kiedyś to student był rzeczywiście biedny. Ale ten z Polibudy. Z Medycyny - nigdy.

      • Gość: ciekawy Re: Młodego lekarza nie stać na udział w kongresi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.09, 23:44
        To wydzial prawa ma swoj wlasny parking? Przeciez pod wydzialem kazdy moze zaparkowac bo w koncu jest w rynku. Skad wiec wiesz ze to auta studentow?
        • Gość: gazeciorek Re: Młodego lekarza nie stać na udział w kongresi IP: *.opera-mini.net 14.09.09, 07:05
          wystarczy poobserwowac kto wysiada, dokad idzie, jakie ksiazki leza na siedzeniach zaparkowanych aut. Proste.
          • Gość: Jack Re: Młodego lekarza nie stać na udział w kongresi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 17:35
            K... MAC!!!!!!To co,temat lekarzy chwilowo sobie darujemy i przypier... sie do
            studentow medycyny?!Skonczylem ten wydzial i jezdze dobrym samochodem wylacznie
            dlatego,ze mam BOGATYCH RODZICOW,KTORZY NIE SA LEKARZAMI!!!!Nie kazdego zdolnego
            mlodego czlowieka na to stac,aby wydac 700pln przy pensji 1800pln /staz/,czy
            2200 /specjalizacja/...
    • Gość: semafor u lekarzy panuje typowy system feudalny IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 14.09.09, 09:24
      chłopaki, przepisujcie więcej leków zalecanych przez przedstawicieli
      med., to będziecie mieli kogresy sponsorowane...
      • nomina Odwrotnie 16.09.09, 19:07
        Drodzy Medycy! Nie przepisujcie leków koncernów za prezenty, tylko słuchajcie
        pacjentów, uczcie się komunikacji lekarskiej, uczcie się rzeczy, o których
        polska medycyna się nie zająknie, choć dotyczą tysięcy osób, leczcie pacjenta,
        podchodząc do niego holistycznie - a będziecie mieli tylu prywatnych pacjentów,
        że co miesiąc stać Was będzie na udział w kongresie.
        • Gość: Jack Re: Odwrotnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 00:30
          nomina napisał(a):

          > Drodzy Medycy! Nie przepisujcie leków koncernów za prezenty, tylko słuchajcie
          > pacjentów, uczcie się komunikacji lekarskiej, uczcie się rzeczy, o których
          > polska medycyna się nie zająknie, choć dotyczą tysięcy osób, leczcie pacjenta,
          > podchodząc do niego holistycznie - a będziecie mieli tylu prywatnych pacjentów,
          > że co miesiąc stać Was będzie na udział w kongresie.

          Nie amielm nigdy sytuacji,zeby dostac prezent za leki,potrafie sobie poradzic
          nawet z roszczeniowym "bo-mi-sie-nalezy" do tego stopnia,ze dokladnie wykona
          moje zalecenia,na kongresie byla prezentacja robota operacyjnego,ktorego
          egzemparzy na swiecie jest raptem 1500,holistyczne podejscie to bzdury
          homeopatow i innych szarlatanow nie majacych pojecia nt.leczenia ludzi,ale
          majacych z tego niezle pieniazki /bo za leczenie pradami 1000pln to pani da,ale
          100pln za konsultacje u kardiochirurgia-"ale ten dochtor zdziera..."/,pacjentow
          w prywatnych gabinetach jest multum bo w polsce jest wybitnie malo lekarzy a
          jezeli cos sie nie zmieni /np-zarobki.../,to bedzie ich jeszcze duzo mniej /z
          mojego roku wyjezdza okolo polowy osob.../.I co?I g...no.Pensja stazysty to
          nadal polowa srednich zarobkow robotnikow,rezydenta-70%,specjalisty-"nawet" kolo
          100% /to nie mrzonki-to cytaty ustaw!!/

          Co do glosu,ze zyjemy w polsce,a chcemy zarabiac jak w niemczech:po
          pierwsze-niemcy obecnie cenowo sa dosc podobne do polski /z tym,ze nieruchomosci
          i jedzenie sa tansze/,po drugie-niemiecki rezydent zarabia 2-3 srednich
          krajowych niemieckich /zaznaczam-srednich krajowych,a nie srednich placy
          robotnika-co w polsce jest zapisane w ustawie,powtarzam!!/,specjalista-3-5
          srednich krajowych niemieckich.Zaznaczam-za jeden etat,a nie za mieszkanie w
          szpitalu przez okragly miesiac,jak to ma miejsce w polsce...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka