Dodaj do ulubionych

Gdzie Pola Marsowe?

IP: *.wolow.sdi.tpnet.pl 12.05.04, 19:56
Gdzie we Wrocławiu są Pola Marsowe(ulica, dzielnica)? I jak tam dojechać ?
(tramwaje ,autobusy).

Dzieki!Papa
Obserwuj wątek
      • woo-cash Re: Gdzie Pola Marsowe? 12.05.04, 20:25
        woo-cash napisał:

> Tutaj: gisserver.um.wroc.pl/mapa/startup.aspx?zid=5529

Zdaje się, że ten link nie działa. A powinien. Zgłosiłem do serwisu UM.

W każdym razie to na terenach przyległych do Stadionu Olimpijskiego (szukaj na
        planie miasta ulic Mickiewicza i 9-go Maja).

Pozdrawiam,
        Woo.
    • Gość: gość Re: Gdzie Pola Marsowe? IP: 62.87.130.* 13.05.04, 10:41
      We Wrocławiu nie ma pól marsowych!! Pola Marsowe są w Paryżu!! We Wrocławiu
      jest pole namiotowe przy stadionie olimpijskim nazywane zwyczajowo polem
      marsowym (w liczbie pojedynczej!!!!!!). Co za "inteligent" nieodróżniający,
      gdzie Wrocław, a gdzie Paryż przerobił to na liczbę mnogą, nie wiem. Ale
      wietrzę w tym robotę szalenie "kompetentnych" wrocławskich dziennikarzy rodem z
      Pcimia Dolnego, którym nie chciało się zapytać żadnego rodowitego wrocławianina
      jak to właściwie jest...
      • chysek.litrusek Re: Gdzie Pola Marsowe? 13.05.04, 11:07
        Gość portalu: gość napisał(a):

> We Wrocławiu nie ma pól marsowych!! Pola Marsowe są w Paryżu!! We Wrocławiu
        > jest pole namiotowe przy stadionie olimpijskim nazywane zwyczajowo polem
        > marsowym (w liczbie pojedynczej!!!!!!).

Pole namiotowe czyli camping ,lezy na Polach Marsowych, nazywalismy tak ten
        teren , kiedy jeszcze basen olimpijski byl czynny i z wiezy spadochronowej
        mozna bylo skoczyc za pare zlotych.Od ulic Mickiewicza i Padarewskiego teren
        jest ograniczony walem, na ktorym w ubieglym stuleciu znajdowaly sie resztki
        trybun. W zamierzeniu mialy sie tam byc tor do jazdy konnej.
        A w Paryzu, to najlepsze kasztany sa na placu Pigalle.
        • Gość: gość Re: Gdzie Pola Marsowe? IP: 62.87.130.* 13.05.04, 12:24
          Wyobraź sobie, że doskkonale pamiętam czasy kiedy czynny był basen olimpijski i
          zapewniam Cię, że nikt wtedy nie używał określenia "pola marsowe". Zawsze
          funkcjonowało to w liczbie pojedynczej. Od niepamiętnych, że tak powiem,
          czasów. Ja się urodziłam i wychowałam na Sępolnie, na pole marsowe każdej zimy
          na sanki chodziłam. Moi rodzice (obydwoje) też są "rodem" z Sępolna i
          dzieciństwo oraz młodość w dużej mierze na basenie olimpijskim i "polu
          marsowym" spędzili. Może to ty właśnie jesteś praprzyczyną tej zmultiplikowanej
          bzdury?
          P.S. Poszukaj starych planów miasta, na niektórych można znaleźć nazwę "pole
          marsowe"
          • chysek.litrusek Re: Gdzie Pola Marsowe? 13.05.04, 16:52
            Gość portalu: gość napisał(a):

> Wyobraź sobie, że doskkonale pamiętam czasy kiedy czynny był basen olimpijski
            i
            >
            > zapewniam Cię, że nikt wtedy nie używał określenia "pola marsowe". Zawsze
            > funkcjonowało to w liczbie pojedynczej.

Oczywiscie , bije sie po piersiach, Pole Marsowe -liczba pojedyncza.

Dzielnica Sepolno z przyleglymi: Biskupinem Zalesiem i Zaciszem nie sa mi
            obce.Najblizej mialem do "Zacisza":), przy bramie Od Al. Mickiewicza.Choc
            w "Olimpijskiej" tez piwko podawali.Pozdrawiam.
            ch.litrusek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka