sloggi 10.03.02, 01:02 Do korekty granicy 1.03.1958 Harrachow leżał w Polsce i nosił nazwę Tkacze Śląskie. Wiedzieliście o tym ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Toto Ciekawa sprawa IP: *.proxy.aol.com 10.03.02, 02:05 To ciekawostka.Wiem ze czesi po wojnie mieli swoja administracje w Klodzku.Wyjechali dopiero po ratyfikacji granic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gangster Przylaczyc Harrachov do macierzy!!! IP: *.enh.org 10.03.02, 07:49 Bedziemy mieli skocznie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: school71 Re: Ciekawa sprawa IP: *.tvk.pl / 10.0.1.* 10.03.02, 09:17 nie tylko administracje wjechali do klodzka pociagiem pancernym i wprowwadzili pulk piechoty tyle z bez uzgodnienia z armia czerwona, wiec dostali po dupie od rosjan i sie wycofali a co do skoczni glowe daje ze to nie polacy ja wybudowali, i gdyby kacze slaskie lezaly w Polsce to skoczni o K195 czy ile tam by nie bylo, bylo by za to 195 mrowek noszacych gorzale przez zielona granice Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cyfer Re: Ciekawa sprawa IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.03.02, 10:21 dlatego nalezy TERAZ przylaczyc harrachov :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
farcaul Re: Ciekawa sprawa 11.03.02, 13:50 no i przez ten pociag nie mamy teraz niestety dobrych polaczen kolejowych z Czechami (Kudowa - Nachod!, takze Broumov - Scinawka) - zablokowano je po wojnie i tak juz zostalo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bromden Re: Ciekawa sprawa IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.03.02, 00:04 > Czechami (Kudowa - Nachod!, takze Broumov - Scinawka) - zablokowano je po zgadza sie kudowa-nachod to naprawde paranoja Odpowiedz Link Zgłoś
farcaul Re: Ciekawa sprawa 12.03.02, 09:44 Co gorsza, nie bardzo juz sa szanse zeby te sytuacje odwrocic. Do tej pory istnieje w terenie przedluzenie tej linii (przepusty, nasypy); kiedys przeszedlem sie tamtedy od granicy. Niestety tuz przy granicy w Kudowej od polskiej strony wybudowano parking, robiac kilkudziesieciometrowa 'dziure' w trasie kolejowej. Chyba nie trzeba mowic, jak bardzo taka kolej pomoglaby w aktywizacji regionu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolejarz Re: Ciekawa sprawa IP: *.ipt.aol.com 12.03.02, 18:35 > Chyba nie trzeba mowic, jak bardzo taka kolej pomoglaby w aktywizacji regionu.. ale tez nalezy wspomniec iz dla tych kilkuset( na maxa moze z dwa tysiace) mianiakow w sezonie chcacych dla frajdy przejechac sie w ta i spowrotem pociagiem zamiast bryka i pod dom, nie oplaca sie wywalenia kilku milionow zlociszy na budowe i kolejnych setek tysiecy rocznie na utrzymanie. a gdyby nawet jednak to juz dzis czuje ze nie bedzie narod im odbudowywac kilku km torow- niechaj sami sobie radza, a ze gmina biedna a ze czechom nie zalezy... to wszystko znamy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg Re: Czy wiecie, że Harrachow był do 1958 r. w Polsce ? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.03.02, 00:33 sloggi napisał(a): > Do korekty granicy 1.03.1958 Harrachow leżał w Polsce i nosił nazwę Tkacze > Śląskie. > Wiedzieliście o tym ? To taka sama sytuacja jak z Ustrzykami. Do 1951 roku Ustrzyki i Krościenko były w ZSRR. W 1951 roku do przejęli Polacy, oddając Rosjanom kilkadziesiąt kilometrów obecnej Ukrainy w okolicach Przemyśla i Sokala. Odpowiedz Link Zgłoś