Dodaj do ulubionych

Czy wiecie, że Harrachow był do 1958 r. w Polsce ?

10.03.02, 01:02
Do korekty granicy 1.03.1958 Harrachow leżał w Polsce i nosił nazwę Tkacze
Śląskie.
Wiedzieliście o tym ?
Obserwuj wątek
    • Gość: Toto Ciekawa sprawa IP: *.proxy.aol.com 10.03.02, 02:05
      To ciekawostka.Wiem ze czesi po wojnie mieli swoja administracje w
      Klodzku.Wyjechali dopiero po ratyfikacji granic.
      • Gość: gangster Przylaczyc Harrachov do macierzy!!! IP: *.enh.org 10.03.02, 07:49
        Bedziemy mieli skocznie!!!
      • Gość: school71 Re: Ciekawa sprawa IP: *.tvk.pl / 10.0.1.* 10.03.02, 09:17
        nie tylko administracje
        wjechali do klodzka pociagiem pancernym i wprowwadzili pulk piechoty
        tyle z bez uzgodnienia z armia czerwona, wiec dostali po dupie od rosjan i sie
        wycofali

        a co do skoczni
        glowe daje ze to nie polacy ja wybudowali, i gdyby kacze slaskie lezaly w
        Polsce to skoczni o K195 czy ile tam by nie bylo, bylo by za to 195 mrowek
        noszacych gorzale przez zielona granice
        • Gość: cyfer Re: Ciekawa sprawa IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.03.02, 10:21
          dlatego nalezy TERAZ przylaczyc harrachov :-)))
        • farcaul Re: Ciekawa sprawa 11.03.02, 13:50
          no i przez ten pociag nie mamy teraz niestety dobrych polaczen kolejowych z
          Czechami (Kudowa - Nachod!, takze Broumov - Scinawka) - zablokowano je po
          wojnie i tak juz zostalo...
          • Gość: bromden Re: Ciekawa sprawa IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.03.02, 00:04
            > Czechami (Kudowa - Nachod!, takze Broumov - Scinawka) - zablokowano je po

            zgadza sie kudowa-nachod to naprawde paranoja
            • farcaul Re: Ciekawa sprawa 12.03.02, 09:44
              Co gorsza, nie bardzo juz sa szanse zeby te sytuacje odwrocic. Do tej pory
              istnieje w terenie przedluzenie tej linii (przepusty, nasypy); kiedys
              przeszedlem sie tamtedy od granicy. Niestety tuz przy granicy w Kudowej od
              polskiej strony wybudowano parking, robiac kilkudziesieciometrowa 'dziure' w
              trasie kolejowej.

              Chyba nie trzeba mowic, jak bardzo taka kolej pomoglaby w aktywizacji regionu...
              • Gość: kolejarz Re: Ciekawa sprawa IP: *.ipt.aol.com 12.03.02, 18:35

                > Chyba nie trzeba mowic, jak bardzo taka kolej pomoglaby w aktywizacji regionu..

                ale tez nalezy wspomniec iz dla tych kilkuset( na maxa moze z dwa tysiace)
                mianiakow w sezonie chcacych dla frajdy przejechac sie w ta i spowrotem
                pociagiem zamiast bryka i pod dom, nie oplaca sie wywalenia kilku milionow
                zlociszy na budowe i kolejnych setek tysiecy rocznie na utrzymanie.
                a gdyby nawet jednak to juz dzis czuje ze nie bedzie narod im odbudowywac kilku
                km torow- niechaj sami sobie radza, a ze gmina biedna a ze czechom nie zalezy...
                to wszystko znamy
    • Gość: greg Re: Czy wiecie, że Harrachow był do 1958 r. w Polsce ? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.03.02, 00:33
      sloggi napisał(a):

      > Do korekty granicy 1.03.1958 Harrachow leżał w Polsce i nosił nazwę Tkacze
      > Śląskie.
      > Wiedzieliście o tym ?


      To taka sama sytuacja jak z Ustrzykami. Do 1951 roku Ustrzyki i Krościenko były w
      ZSRR. W 1951 roku do przejęli Polacy, oddając Rosjanom kilkadziesiąt kilometrów
      obecnej Ukrainy w okolicach Przemyśla i Sokala.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka