Dodaj do ulubionych

Konferencja programu Comenius

IP: *.euv / 193.174.122.* 24.09.04, 00:36
Byc moze Polska jest oficjalnie partnerem w programie Socrates-Comenius
dopiero od marca 1998 roku, ale pierwsze polskie kontakty z tym programem
mialy miejsce jeszcze w 1996 roku, jesli mnie pamiec nie myli. Pionierem w
tej materii na skale ogolnopolska bylo XIII LO z Wroclawia, a dokladnie
niejaka rownie pionierska "klasa dwujezyczna z jezykiem wykladowym
niemieckim" pod przewodem pani Malgorzaty Wiater. Wspolprace nawiazalismy
wowczas dzieki pomocy zaprzjaznionego gimnazjum w Aurich w Niemczech.
Uwienczeniem rocznej pracy nad wspolnym projektem byla konferencja w maju
1997 roku w Newquay w Wielkiej Brytanii, w uroczej Kornawalii. Bylo cudnie, o
czym jako jeden z czworki polskich reprezentantow moge zaswiadczyc.
Zainteresowanych ta (juz) historia odsylam po szczegoly do Kalendarza
Wroclawskiego, bodajze na rok 1999.
Pozdrawiam wszystkich absolwentow XIII LO!
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka