Gość: Jerzy Andrzej
IP: *.euv / 193.174.122.*
24.09.04, 00:36
Byc moze Polska jest oficjalnie partnerem w programie Socrates-Comenius
dopiero od marca 1998 roku, ale pierwsze polskie kontakty z tym programem
mialy miejsce jeszcze w 1996 roku, jesli mnie pamiec nie myli. Pionierem w
tej materii na skale ogolnopolska bylo XIII LO z Wroclawia, a dokladnie
niejaka rownie pionierska "klasa dwujezyczna z jezykiem wykladowym
niemieckim" pod przewodem pani Malgorzaty Wiater. Wspolprace nawiazalismy
wowczas dzieki pomocy zaprzjaznionego gimnazjum w Aurich w Niemczech.
Uwienczeniem rocznej pracy nad wspolnym projektem byla konferencja w maju
1997 roku w Newquay w Wielkiej Brytanii, w uroczej Kornawalii. Bylo cudnie, o
czym jako jeden z czworki polskich reprezentantow moge zaswiadczyc.
Zainteresowanych ta (juz) historia odsylam po szczegoly do Kalendarza
Wroclawskiego, bodajze na rok 1999.
Pozdrawiam wszystkich absolwentow XIII LO!