Gość: erni
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
24.11.04, 19:30
Porozumienie ws. budowy szybkiej kolei na trasie Wrocław-Łódź.
- Udało się wreszcie uzyskać porozumienie w sprawie szybkiego połączenia
kolejowego między Wrocławiem a Łodzią - poinformował wiceprezydent Wrocławia
Sławomir Najnigier. Najnigier spotkał się w środę w tej sprawie z
przedstawicielami ministerstwa infrastruktury w Warszawie. Jak powiedział
Polskiemu Radiu Wrocław, o konieczności inwestycji jest przekonane zarówno
ministerstwo jak i PKP. - W ciągu miesiąca powinniśmy wiedzieć, czy
inwestycja powstanie za pieniądze z budżetu centralnego, czy może nawiążemy
jakąś umowę z firmami prywatnymi - mówi wiceprezydent Najnigier. Wciąż nie
wiadomo kiedy ruszy takie połączenie a także jak miałby wyglądać przebieg
trasy, którą trzeba zbudować od podstaw. Co prawda w strategii państwa
dotyczącej transportu do roku 2015 o takiej inwestycji nie ma mowy, Sławomir
Najnigier twierdzi jednak, że przygotowywany jest nowy dokument, w którym
powinna się ona znaleźć. Jeżeli jednak trasa powstanie droga z Wrocławia do
Łodzi zajmie ok. półtorej godziny. Do Warszawy dotrzemy zaś w ciągu ok. 3
godzin.