Gość: morfea IP: *.verizone.com.pl / 10.1.5.* 22.08.02, 19:39 Czy ktoś słyszał cos o wystawieniu w paxdzierniku Carminy Burany? Czy warto? Kto to itp... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: feran Re: carmina IP: *.txucom.net 24.08.02, 07:18 Carmina Burana Autor: Carl Orff. Premiera 8-6-1937 Frankfurt/Niemcy.Pierwsza produkcja poza Niemcami : La Scala,Mediolan 1942. Carmina Burana,co znaczy"Piesni Benedictbeuren",kolekcja piesni i wierszy.Pochodzaca,poskladana razem w 13 wieku w klasztorze Benedictbeuren w Bawarii.Te piesni/wiersze byly w repertuarze wedrownych mnichow -goliardow. Ci wedrujacy minstrele nie byli konwencjonalnymi mnichami,byli bardzo oddani celebrowaniu przyjemnosci lozka,butelki i stolu.Mieli cokolwiek satyryczny poglad na kosciol i rzad. Muzyka jest celowo prosta.Rytm.Powtarzjacy sie wzor(ostinato).Bardzo podstawowa harmonia,bardzo wypracowany koloryt instrumentalny. Nieslychanie czesto uzywany w Hollywood do ilustracji/muzyka w wielu filmach. Cantiones profanae cantoribus et choris cantandae comitantibus instrumentis atque imaginibus magicis. Swieckie piosenki spiewane przez spiewakow i chor akompaniowane przez instrumenty i magiczna scene. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MORFEA Re: carmina IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.08.02, 19:36 dzieki wymadrzalcom, ja wiem WIEM CO TO JEST! PYTAM SIE CZY WARTO WE WROCLAWIU, KTO WYSTAWIA ITP... ZA ENCYKLOPEDIE DZIEKI, ALE TO MALO ODKRYWCZE! Odpowiedz Link Zgłoś