Dodaj do ulubionych

Kompetencje pana Millera

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.09.01, 11:04
Rozmowa pani Moniki Olejnik (radio ZET) z Leszkiem Millerem:

Olejnik: Czy wedlug pana za duzo jest czlonkow Rady Polityki Pienieznej?
Miller: Panstwo musi oszczedzac na swojej administracji, na swoich
instytucjach. Rozumiem, do czego pani zmierza, wiec odpowiadam:
zaprezentowalismy dojrzala, porzadnie skonstruowana koncepcje tanszego panstwa.

Olejnik: Dobrze, to o ile osob za duzo jest w Radzie Polityki Pienieznej?
Miller: To wymaga szczegolowych analiz, ale moge pani powiedziec, ze moze
byc mniej na przyklad o trzech.

Olejnik: A w Trybunale Stanu o ile jest za duzo?
Miller: Rowniez.

Olejnik: Rowniez o trzech? Czyli ilu by bylo, gdyby bylo o trzech za duzo,
panie przewodniczacy?
Miller: Jezeli mowimy, ze na przyklad Rada Ministrow moze skladac sie z
pietnastu ministrow, a nie, jak bylo na poczatku rzadow pana premiera, z
dwudziestu kilku czy z siedemnastu, tak jak teraz; jezeli mowimy, ze mozna
zlikwidowac wiele urzedow centralnych, agencji
rzadowych, funduszy celowych, ze mozna ograniczyc liczbe radnych, mozna
ograniczyc liczbe czlonkow zarzadow w administracji samorzadowej? to
dlaczego liczba czlonkow Trybunalu Konstytucyjnego, Rady Polityki
Pienieznej czy innych tego rodzaju organow ma byc tabu?

Olejnik: A wiec Trybunal Stanu ? O ile by bylo mniej osob? Jesli o trzy, to
ile by zostalo?
Miller: Trybunal Stanu czy Trybunal Konstytucyjny?

Olejnik: Trybunal Stanu.
Miller: Niech liczy na przyklad dziewiec osob, Trybunal Konstytucyjny takze.

Olejnik: A ile osob liczy w tej chwili Trybunal Konstytucyjny?
Miller: Jak pani mi zaczyna zadawac tego rodzaju pytania, to pani mi zaraz
zada pytanie, ile osob liczy na przyklad rada nadzorcza w spolce X, prawda?

Olejnik: Nie, nie, pytam o Trybunal Stanu? Ile osob liczy, panie
przewodniczacy?
Miller: Nie, prosze pani. Prosze rozmawiac ze mna o sprawach ogolnych,
dlatego ze nie dam sie wciagnac w dyskusje, ile osob liczy na przyklad
Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Administracji.

Olejnik: No nie, Trybunal Stanu i Trybunal Konstytucyjny to sa ciala na
tyle wazne, ze powinien pan przewodniczacy
wiedziec, ile osob licza.
Miller: Zapewniam pania, ze wiem.

Olejnik: Ale nie chce pan powiedziec.
Miller: Powiem pani, ze wedlug mnie moze liczyc dziewiec osob. Niech pani
sobie odejmie te liczbe...

Olejnik: Ale ktore cialo?
Miller: Na przyklad Trybunal Konstytucyjny.

Olejnik: A gdzie jest wiecej osob, w Trybunale Stanu czy w Trybunale
Konstytucyjnym, panie przewodniczacy?
Miller: Pani Moniko, czy pani ma jakies powazne pytania?


------------------------------
dla wyjasnienia:
trybunal stanu - 19
trybunal konstytucyjny - 15
Obserwuj wątek
    • Gość: Jajaccek Re: Kompetencje pana Millera IP: *.chicago-01-02rs.il.dial-access.att.net 22.09.01, 11:13
      Ale kretacz!Mogl powiedziec-nie wiem.Zachowalby twarz.Gdyby ja mial.Oleksy tez
      mowil przewrotnie o "skromnosci" przyszlego rzadu.Pozdr.
      • Gość: gosc Re: Kompetencje pana Millera IP: 192.168.5.* / *.olsza.krakow.pl 22.09.01, 11:53
        Wedlug informacji ze strony www Pana Leszka Millera, jest on MAGISTREM NAUK
        POLITYCZNYCH , absolwentem takiej uczelni, ktorej juz chyba nie ma ( moge sie
        mylic , ale to jakas Wyzsza Szkola Nauk Spolecznych albo cos w tym rodzaju...).
        Ale gdzie tu kwestia kompetencji, podjetego w watku tematu?
        Niedaleko. Chcialbym odnalezc ludzi z roku Pana Millera, moze sa gdzies i
        mogliby z nami pogadac?
        Chcialbym poznac temat pracy magisterskiej Pana Millera i zapytac chce jak
        tamte wyniki przemyslen maja sie do jego dzisiejszej postawy? Czy miedzy
        tematem tej pracy , a obecnym do takich zagadnien stosunkiem sa jakiekolwiek
        punkty styczne?
        A kompetencje Pana Millera ? Ja nie slyszalem o uprawnionych kompetencjach Pana
        Przewodniczacego do czegokolwiek , natomiast sam w swoim publikowanym
        zyciorysie oznajmia, ze od najwczesniejszych lat zajmuje sie dzialaczostwem ...
        Milego dnia i spokoju w CISZY
        gosc
        • Gość: Jajaccek Re: Kompetencje pana Millera IP: *.chicago-18-19rs.il.dial-access.att.net 22.09.01, 19:34
          Gość portalu: gosc napisał(a):
          natomiast sam w swoim publikowanym
          > zyciorysie oznajmia, ze od najwczesniejszych lat zajmuje sie dzialaczostwem ...
          > Milego dnia i spokoju w CISZY
          > gosc

          Podczas pierwszych wyborow, po rozpadzie PZPRu strach i niepewnosc jutra
          zapanowala wsrod "dzialaczy".Oni dostawali indeksy za "dzialalnosc".Miller,
          Oleksy, Chaladaj czy Krason z zapleczem Skapskiego, Owczarka, nie maja ZADNEJ
          OSOBOWOSCI ani dokonan.Sa poslusznymi wykonawcami zalecen swojej formacji, tak
          kiedys przez "narod" zwalczanej.
          Pan Wladyslaw Bartoszwski natomiast jest OSOBISTOSCIA.Przynajmniej dla mnie.
          Ps. Za zlamanie CISZY-500tys.zl;Za ogloszenie wynikow przed czasem 1mil zl.
          Miller juz powinien zaplacic.
    • Gość: lenin Re: Kompetencje pana Millera IP: *.opole.dialup.inetia.pl 22.09.01, 11:54
      co sie czepiacie tow.Millera, tego przecież nie uczyli w WSNS przy KC PZPR,
      za to miał tow. Miller śmiały pomysł wystawienia kolejnego pomnika
      tow.Bierutowi i za to go lubię, "czesnyj sawieckij czelawiek"
      • Gość: Lukanio Re: Kompetencje pana Millera IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.09.01, 12:15
        Nalezy tylko ubolewać nad tym narodem, jeśli ten człowie3k ma 50 % poprcia.
    • Gość: bonczek Re: Kompetencje pana Millera IP: *.pl 22.09.01, 16:33
      a ja nie ubolewam bo naród to my a co do kompetencji to znam"mocniejszych" od
      milera mimoi ż wykształcenie mają inne.
      przykłąd bartoszewski który ma tylko mature czy np mazowiecki który również nie
      ma studiów żadnych,
      bądźmy więc uczciwi do końca
      pozdrawiam
      • Gość: lenin Re: Kompetencje pana Millera IP: *.opole.dialup.inetia.pl 22.09.01, 16:59
        nie matura lecz chęć szczera zrobiła z mego Millera oficera, i nie porównujcie
        mi go towarzyszu, z tymi burżuazyjnymi, prawdziwymi erudytami,
        ...bój, to jest nasz ostatni...
      • Gość: rwt Re: Kompetencje pana Millera IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.09.01, 17:03
        Gość portalu: bonczek napisał(a):

        > a ja nie ubolewam bo naród to my a co do kompetencji to znam"mocniejszych" od
        > milera mimoi ż wykształcenie mają inne.
        > przykłąd bartoszewski który ma tylko mature czy np mazowiecki który również nie
        > ma studiów żadnych,

        Jakakolwiek próba porównywania wiedzy, kompetencji, osobowości czy wreszcie
        auyorytetu między przewodniczącym SLD, a Panem Bartoszewskim i Panem Mazowieckim
        powinny być zakazane (z litości dla Pana Millera). Przy okazji - jeśli nie
        szacunek to chociaż elementarne zasady wymagają by nazwiska pisać dużą literą.
        Chyba, że w LSD takich zasad nie ma :))))))
        Swoją drogą jeśli naród to my, a więc i Ty - to ja się chyba wypiszę.


        • Gość: bonczek Re: Kompetencje pana Millera IP: *.pl 23.09.01, 09:01
          masz rację zwracam honor ..Bartoszewski , Mazowiecki a co do kompetencji i
          osobowości to dowiemy się jutro rano (po wyborach) czy wolimy Milera czy inne
          Osobowości
          pozdrawiam
      • Gość: bromden Re: Kompetencje pana Millera IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.09.01, 19:02
        Porownanie Bartoszewskiego do Millera to *bardzo* gruba niezrecznosc.

        Bartoszewski byl wiezniem Oswiecimia, walczyl w Powstaniu Warszawskim jako
        zolnierz AK, po wojnie siedzial w komunistycznych wiezieniach (gdzie wsadzali
        go ludzie pokroju Millera), wspolpracowal z Radiem Wolna Europa, byl
        sekretarzem generalnym polskiego Pen Clubu. To tylko najwazniejsze punkty z
        jego zyciorysu. Darze tego pana glebokim szacunkiem, jak chyba kazdy, kto ma
        troche oleju w glowie.

        Natomiast twierdzenie, ze Bartoszewski ma tylko mature, swiadczy, ze wiernie
        podazasz za przykladem Millera i mowisz o rzeczach, o ktorych nie masz pojecia.

        Informuje wiec, ze pan Bartoszewski posiada nastepujace tytuly naukowe: tytuł
        profesora, nadany w 1983 roku przez rząd Bawarii, doktora honoris causa
        filozofii, nadany w 1981 roku przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie, doktora
        honoris causa nauk humanistycznych, nadany w 1984 roku przez Baltimore Hebrew
        College w USA, doktora honoris causa nauk humanistycznych, nadany w 1996 roku
        przez Uniwersytet Wrocławski. Jest autorem około 40 książek i ponad 1000
        artykułów, dotyczących głównie historii II wojny światowej, walki o
        niepodległość, stosunków polsko-niemieckich i polsko-żydowskich.
        • Gość: lili Re: Kompetencje pana Millera IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.09.01, 20:20
          >Miller: Panstwo musi oszczedzac na swojej administracji, na swoich
          instytucjach. Rozumiem, do czego pani zmierza, wiec odpowiadam:
          zaprezentowalismy dojrzala, porzadnie skonstruowana koncepcje tanszego
          panstwa.
          >Olejnik: A w Trybunale Stanu o ile jest za duzo?
          >Miller: Rowniez.

          Najwyraźniej Miller nie zdaje sobie sprawy, że Sędziowie Trybunału Stanu nie
          otrzymują wynagrodzenia!!!!!!!! Z czym więc ma być związane okrojenie jego
          składu?
        • Gość: _m_ Re: Kompetencje pana Millera IP: 195.205.108.* 22.09.01, 20:21
          Gość portalu: bromden napisał(a):

          > Porownanie Bartoszewskiego do Millera to *bardzo* gruba niezrecznosc.
          >
          > Bartoszewski byl wiezniem Oswiecimia, walczyl w Powstaniu Warszawskim jako
          > zolnierz AK, po wojnie siedzial w komunistycznych wiezieniach (gdzie wsadzali
          > go ludzie pokroju Millera), wspolpracowal z Radiem Wolna Europa, byl
          > sekretarzem generalnym polskiego Pen Clubu. To tylko najwazniejsze punkty z
          > jego zyciorysu. Darze tego pana glebokim szacunkiem, jak chyba kazdy, kto ma
          > troche oleju w glowie.
          >
          > Natomiast twierdzenie, ze Bartoszewski ma tylko mature, swiadczy, ze wiernie
          > podazasz za przykladem Millera i mowisz o rzeczach, o ktorych nie masz pojecia.
          >
          > Informuje wiec, ze pan Bartoszewski posiada nastepujace tytuly naukowe: tytuł
          > profesora, nadany w 1983 roku przez rząd Bawarii, doktora honoris causa
          > filozofii, nadany w 1981 roku przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie, doktora
          > honoris causa nauk humanistycznych, nadany w 1984 roku przez Baltimore Hebrew
          > College w USA, doktora honoris causa nauk humanistycznych, nadany w 1996 roku
          > przez Uniwersytet Wrocławski. Jest autorem około 40 książek i ponad 1000
          > artykułów, dotyczących głównie historii II wojny światowej, walki o
          > niepodległość, stosunków polsko-niemieckich i polsko-żydowskich.

          Bartoszewski to stary pierdziel, który ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej,
          jako minister spraw zagranicznych.

          • Gość: rwt Re: Kompetencje pana Millera IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.09.01, 08:26
            Gość portalu: _m_ napisał(a):

            > Gość portalu: bromden napisał(a):

            > Bartoszewski to stary pierdziel, który ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowe
            > j,
            > jako minister spraw zagranicznych.
            >
            JESTEŚ KRETYNEM !!!!

            • Gość: lenin Re: Kompetencje pana Millera IP: *.opole.dialup.inetia.pl 23.09.01, 08:31
              nie denerwuj sie, przecież to "_m_" jak Miller
              • Gość: rwt Re: Kompetencje pana Millera IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.09.01, 08:45
                Gość portalu: lenin napisał(a):

                > nie denerwuj sie, przecież to "_m_" jak Miller

                Ja jestem z natury "niespotykanie spokojny człowie" ale gdy czytam takie ....
                to mnie trzęsie ale masz rację szkoda zdrowia.
                Pozdrawiam.
        • Gość: bonczek Re: Kompetencje pana Millera IP: *.pl 23.09.01, 09:03
          tak to prawda sa to tytuły honorowe tak jak u Wałęsy , zresztą sam Bart w swoim
          tak oświadczeniu jak i kwalifikacjach podaje w sejmie wykształcenie średnie -
          do wglądu.
          Więc o co chodzi?
          • Gość: lenin Re: Kompetencje pana Millera IP: *.opole.dialup.inetia.pl 23.09.01, 09:09
            o różnice klasowe, nic już z WUML-u nie pamiętacie tow.bączek
        • Gość: bon Re: Kompetencje pana Millera IP: *.pl 23.09.01, 09:08
          po za tym uważam że słowo niezręcznośc przy porównywaniu kandydatów nie jest na
          miejscu bo kochac ich nie musimy ale szanować by wypadłąo.Nie neguję dorobku
          ani zasług ekipy posierpniowej ale w wypowiedziach na ich temat ani ich nie
          obrażam ani nie dyskredytuje w sposób jednoznaczny jak większośc uczestników
          tej dyskusji.I tak naprawde nie rozumiem skąd ta zawiść do tego co nie po
          naszej myśłi? - to chyba takie bardzo po polsku
          bonczek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka