Gość: bromden
IP: *.wroclaw.dialog.net.pl
22.09.01, 11:04
Rozmowa pani Moniki Olejnik (radio ZET) z Leszkiem Millerem:
Olejnik: Czy wedlug pana za duzo jest czlonkow Rady Polityki Pienieznej?
Miller: Panstwo musi oszczedzac na swojej administracji, na swoich
instytucjach. Rozumiem, do czego pani zmierza, wiec odpowiadam:
zaprezentowalismy dojrzala, porzadnie skonstruowana koncepcje tanszego panstwa.
Olejnik: Dobrze, to o ile osob za duzo jest w Radzie Polityki Pienieznej?
Miller: To wymaga szczegolowych analiz, ale moge pani powiedziec, ze moze
byc mniej na przyklad o trzech.
Olejnik: A w Trybunale Stanu o ile jest za duzo?
Miller: Rowniez.
Olejnik: Rowniez o trzech? Czyli ilu by bylo, gdyby bylo o trzech za duzo,
panie przewodniczacy?
Miller: Jezeli mowimy, ze na przyklad Rada Ministrow moze skladac sie z
pietnastu ministrow, a nie, jak bylo na poczatku rzadow pana premiera, z
dwudziestu kilku czy z siedemnastu, tak jak teraz; jezeli mowimy, ze mozna
zlikwidowac wiele urzedow centralnych, agencji
rzadowych, funduszy celowych, ze mozna ograniczyc liczbe radnych, mozna
ograniczyc liczbe czlonkow zarzadow w administracji samorzadowej? to
dlaczego liczba czlonkow Trybunalu Konstytucyjnego, Rady Polityki
Pienieznej czy innych tego rodzaju organow ma byc tabu?
Olejnik: A wiec Trybunal Stanu ? O ile by bylo mniej osob? Jesli o trzy, to
ile by zostalo?
Miller: Trybunal Stanu czy Trybunal Konstytucyjny?
Olejnik: Trybunal Stanu.
Miller: Niech liczy na przyklad dziewiec osob, Trybunal Konstytucyjny takze.
Olejnik: A ile osob liczy w tej chwili Trybunal Konstytucyjny?
Miller: Jak pani mi zaczyna zadawac tego rodzaju pytania, to pani mi zaraz
zada pytanie, ile osob liczy na przyklad rada nadzorcza w spolce X, prawda?
Olejnik: Nie, nie, pytam o Trybunal Stanu? Ile osob liczy, panie
przewodniczacy?
Miller: Nie, prosze pani. Prosze rozmawiac ze mna o sprawach ogolnych,
dlatego ze nie dam sie wciagnac w dyskusje, ile osob liczy na przyklad
Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Administracji.
Olejnik: No nie, Trybunal Stanu i Trybunal Konstytucyjny to sa ciala na
tyle wazne, ze powinien pan przewodniczacy
wiedziec, ile osob licza.
Miller: Zapewniam pania, ze wiem.
Olejnik: Ale nie chce pan powiedziec.
Miller: Powiem pani, ze wedlug mnie moze liczyc dziewiec osob. Niech pani
sobie odejmie te liczbe...
Olejnik: Ale ktore cialo?
Miller: Na przyklad Trybunal Konstytucyjny.
Olejnik: A gdzie jest wiecej osob, w Trybunale Stanu czy w Trybunale
Konstytucyjnym, panie przewodniczacy?
Miller: Pani Moniko, czy pani ma jakies powazne pytania?
------------------------------
dla wyjasnienia:
trybunal stanu - 19
trybunal konstytucyjny - 15