Gość: ek
IP: *.wroclaw.dialog.net.pl
19.03.03, 22:19
Szansa na miejsca pracy w nowej fabryce Boscha
Ada Kondratowicz 19-03-2003, ostatnia aktualizacja 19-03-2003 20:54
Prawie 1800 miejsc pracy powstanie we Wrocławiu, jeżeli to tu Bosch zdecyduje
się zbudować swoją nową fabrykę. Negocjacje trwają. Ostateczną decyzję Bosch
ma ujawnić w połowie maja w czasie oficjalnego otwarcia fabryki w Mirkowie
O tym, że Bosch planuje nową inwestycję w Polsce i brał pod uwagę tereny we
Wrocławiu, pisaliśmy kilka razy. Spółka interesuje się 20-hektarową działką
przy ul. Bierutowskiej, gdzie powstałyby fabryki wtrysków do diesla. Docelowo
pracę znalazłoby tam niemal 1800 osób.
Prawie gotowy jest już projekt umowy i miejscowego planu zagospodarowania
tamtego terenu, ale ostatecznej decyzji Boscha jeszcze nie ma. Prawdopodobnie
zostanie ona ogłoszona podczas oficjalnego otwarcia fabryki Boscha w
Mirkowie, do której spółka przeprowadziła się na początku tego roku z
wynajmowanej hali w Twardogórze. W nowoczesnym zakładzie fabryka wytwarza
elementy hydrauliczne układów hamulcowych (hamulce bębnowe i tarczowe,
zespoły mocy, korektory, pompy i cylindry) dla największych koncernów, m.in.
Peugeota, Fiata i General Motors. Zatrudnia ok. 500 osób.
Tuż po przeprowadzce Bosch zapowiadał, że nową siedzibę oficjalnie otworzy na
przełomie stycznia i lutego, ale termin uroczystości przesunął się. -
Przyznaję, że sama nie wiem, jakie są powody tego przesunięcia - mówi Agata
Janicka, rzeczniczka Boscha w Warszawie. - Nie wiem także, czy to ma związek
z nową inwestycją. W maju w Mirkowie będą najwyższe władze Boscha. One na
pewno to skomentują - dodaje.
W majowym otwarciu zakładu w Mirkowie weźmie udział Hermann Scholl,
przewodniczący Zarządu Bosch GmbH. Przyjazd potwierdził także Jerzy Hausner,
minister gospodarki i pracy.