Dodaj do ulubionych

1800 nowych miejsc pracy w nowej fabryce Boscha?

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.03.03, 22:19
Szansa na miejsca pracy w nowej fabryce Boscha


Ada Kondratowicz 19-03-2003, ostatnia aktualizacja 19-03-2003 20:54

Prawie 1800 miejsc pracy powstanie we Wrocławiu, jeżeli to tu Bosch zdecyduje
się zbudować swoją nową fabrykę. Negocjacje trwają. Ostateczną decyzję Bosch
ma ujawnić w połowie maja w czasie oficjalnego otwarcia fabryki w Mirkowie

O tym, że Bosch planuje nową inwestycję w Polsce i brał pod uwagę tereny we
Wrocławiu, pisaliśmy kilka razy. Spółka interesuje się 20-hektarową działką
przy ul. Bierutowskiej, gdzie powstałyby fabryki wtrysków do diesla. Docelowo
pracę znalazłoby tam niemal 1800 osób.

Prawie gotowy jest już projekt umowy i miejscowego planu zagospodarowania
tamtego terenu, ale ostatecznej decyzji Boscha jeszcze nie ma. Prawdopodobnie
zostanie ona ogłoszona podczas oficjalnego otwarcia fabryki Boscha w
Mirkowie, do której spółka przeprowadziła się na początku tego roku z
wynajmowanej hali w Twardogórze. W nowoczesnym zakładzie fabryka wytwarza
elementy hydrauliczne układów hamulcowych (hamulce bębnowe i tarczowe,
zespoły mocy, korektory, pompy i cylindry) dla największych koncernów, m.in.
Peugeota, Fiata i General Motors. Zatrudnia ok. 500 osób.

Tuż po przeprowadzce Bosch zapowiadał, że nową siedzibę oficjalnie otworzy na
przełomie stycznia i lutego, ale termin uroczystości przesunął się. -
Przyznaję, że sama nie wiem, jakie są powody tego przesunięcia - mówi Agata
Janicka, rzeczniczka Boscha w Warszawie. - Nie wiem także, czy to ma związek
z nową inwestycją. W maju w Mirkowie będą najwyższe władze Boscha. One na
pewno to skomentują - dodaje.

W majowym otwarciu zakładu w Mirkowie weźmie udział Hermann Scholl,
przewodniczący Zarządu Bosch GmbH. Przyjazd potwierdził także Jerzy Hausner,
minister gospodarki i pracy.

Obserwuj wątek
    • Gość: Rafis Co z General Electric? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.03.03, 22:46
      Czy ktoś wie co się dzieje z ta inwestycją.Firma ta miała wybrac pomiędzy
      Wrocłąwiem a Krakowem w sprawie srodkowoeuropejskiego centrum zarzadzania
      przepływem wenergii czy cos w tym stylu.Decyzja miała byc ogłoszona juz jakis
      czas temu ale jak na razie nic nie wiem.Chcą zatrudnic spora liczbe osób z
      wykształceniem wyzszym a wiec sa to bardzo cenne miejsca pracy :)
      Co do Boscha to mysle,że juz sa nasi a w Maju ogłosza to oficjalnie :)
      • Gość: ek Re: Co z General Electric? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.03.03, 14:42
        Gość portalu: Rafis napisał(a):

        > Czy ktoś wie co się dzieje z ta inwestycją.Firma ta miała wybrac pomiędzy
        > Wrocłąwiem a Krakowem w sprawie srodkowoeuropejskiego centrum zarzadzania
        > przepływem wenergii czy cos w tym stylu.Decyzja miała byc ogłoszona juz jakis
        > czas temu ale jak na razie nic nie wiem.Chcą zatrudnic spora liczbe osób z
        > wykształceniem wyzszym a wiec sa to bardzo cenne miejsca pracy :)
        > Co do Boscha to mysle,że juz sa nasi a w Maju ogłosza to oficjalnie :)



        Z GE to ponoć delikatna sprawa. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, pośpiech nie
        jest ponoć w tej sprawie wskazany.
        • Gość: Rafis Re: Co z General Electric? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.03.03, 18:06
          Gość portalu: ek napisał(a):

          > Z GE to ponoć delikatna sprawa. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, pośpiech
          nie
          > jest ponoć w tej sprawie wskazany.


          Zdaje sie na Twoja wiedze :)Niech będzie cicho jeśli ma to przynieść pozytywny
          efekt :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka