Dodaj do ulubionych

Pasta do zębów - Unia do dupy

IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.03.03, 22:34
10 MITÓW UNII EUROPEJSKIEJ

1. Wejście do Unii Europejskiej zmniejszy bezrobocie, bo ludzie będą mogli
pracować za granicą, a w Polsce nastąpi rozkwit drobnych przedsiębiorstw.

a) W efekcie ponad 10-letniego dostosowywania krajowych przepisów do wymogów
Brukseli bezrobocie w Polsce przekracza 4 mln osób, a coroczna strata w
gospodarce wynosi 20 mld zł.

b) Bezrobocie w UE już w roku 1990 wynosiło 8%, w 1992 - 9%, w 1994 - 11 % i
z roku na rok narasta. Brakuje pracy dla rodzimych mieszkańców, trudno więc
przypuszczać, by znalazła się ona dla nas. Proces globalizacji ekonomii
spowodował powszechną recesję - w jej efekcie, tylko w najbardziej
rozwiniętych gospodarczo Niemczech, w roku 2003 przewiduje się 4,5 mln
bezrobotnych.

c) UE żąda od Polski zmniejszenia zatrudnienia w rolnictwie z 27% do 5%, co
ma nastąpić poprzez likwidację małych i średnich gospodarstw. Oznacza to
kolejne 7 milionów Polaków bez zatrudnienia.

d) UE obiecuje w pierwszym roku ,,członkostwa" dopłaty do rolnictwa w
wysokości 50% tego, co otrzymują unijni rolnicy. Jednak 20% tej sumy mamy
pokryć sami. W następnych latach procent dopłat będzie się zwiększał, ale
tylko o wpłaty z budżetu Polski. Ponadto, wraz ze zmniejszaniem się ilości
gospodarstw i ziemi rolnej (żądanie UE), będzie się też zmniejszała realna
kwota dopłat.

e) Ustawa o giełdach, rynkach hurtowych i domach składowych ułatwi likwidację
jarmarków, targowisk, bazarów i giełd owocowo-warzywnych - tradycyjnych
punktów obrotu produktami rolno-spożywczymi.

f) Małe przedsiębiorstwa w Unii (do 9 osób) tworzą więcej miejsc pracy niż
duże. Brak uczciwych zasad konkurencji ze strony wielkich form powoduje, że
35-40% małych ulega likwidacji w ciągu 3 lat, a 60% w ciągu 8-10 lat. W
takiej sytuacji rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw firm
po "wejściu" do UE jest mało prawdopodobny.

g) Raport firmy doradczej Ernst& Young z dn. 25.05.2002. dotyczący skutków
rozszerzenia UE przewiduje wzrost bezrobocia, problemy w rolnictwie,
przemyśle, małych zakładach. "Restrukturyzacja" przemysłu stalowego,
węglowego i kolei oraz "liberalizacja" w sektorze energetycznym spowoduje
masowe zwolnienia.

2. Unia Europejska będzie nam dawać więcej, niż my będziemy wpłacać do
unijnej kasy.

"Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej będzie faktycznie więcej wpłacać
do unijnego budżetu, niż z niego pobierać" - wypowiedź Johna O'Rourke-a z dn.
14.05.2002 (odpowiada w Komisji Europejskiej za fundusze państw
kandydujących).

Wiara w to, że Unia Europejska jest instytucją charytatywną, zakrawa na
naiwność. Składka, jaką mamy uiszczać została określona na poziomie
równowartości 1,27% PKB. Zatem wynosiłaby dzisiaj 9,17 mld zł (ponad 2 mld
euro). Zakładając, że w 2004 PKB wzrośnie o kilka procent, to zwiększy się
ona do 10 mld zł, czyli 2,5 mld euro rocznie. A co w zamian? Na szczycie w
Kopenhadze w grudniu 2002 obiecano Polsce dopłatę do budżetu 2004/2006 w
wysokości 1 mld euro (ok. 4 mld zł), dopłatę 108 mln euro (ok. 430 mln zł) na
zabezpieczenie nowych granic wschodnich Unii Europejskiej oraz wspomniane
wyżej dopłaty rolnicze. Powyższe kwoty zostały "odliczone" z funduszy
przeznaczonych na współfinansowanie ewentualnych inwestycji w Polsce, przy
czym dostęp do owych pieniędzy jest obwarowany specjalnymi warunkami, których
wypełnienie będzie ciężkie do spełnienia. W sumie, całość "dopłat" będzie
znacznie niższa, niż polska składka dla UE. Nie można też zapominać, że
kapitał zagraniczny w Polsce (80% to kapitał z UE), kontrolujący ok. połowy
dochodu narodowego, jest w stanie wyprowadzić z kraju ok. 16 mld zł rocznie
(4 mld euro) - i kwota ta będzie rosła, wraz z ewentualnym wzrostem
gospodarczym. Dochody z opłat celnych spadną o 75%, a znaczna część sektorów
gospodarki zostaje zlikwidowana bądź poważnie ograniczona na rzecz
analogicznych firm z Unii Europejskiej (np. rybołówstwo).

3. Polska w Unii Europejskiej będzie suwerenna.

Konstytucja RP stanowi w art. 90 ust. 2: "Umowa międzynarodowa ratyfikowana
za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli
ustawy tej nie da się pogodzić z umową". Innymi słowy: decyzje państwa
polskiego stają się podrzędne w stosunku do decyzji Unii Europejskiej. W
ramach UE w dyskusji o naszych sprawach będziemy dysponować tylko jednym z
wielu głosów, i nie będzie to głos decydujący. Będziemy więc mieli dokładnie
taką samą suwerenność, jaką miały republiki w Związku Sowieckim.

4. Po wejściu do Unii Europejskiej zmniejszy się przestępczość.

Po zniesieniu granic nie będziemy w stanie nawet w niewielkim stopniu
kontrolować przepływu grup przestępczych. Nie można zapominać, że zniesienie
kary śmierci i złagodzenie kodeksu karnego zostało na Polsce wymuszone
właśnie przez Unię Europejską. Panująca tam prawna akceptacja dla dewiacji
powoduje nie tylko wzrost problemu zboczeń, ale i demoralizację społeczną,
która jest znaczącym powodem rozrostu przestępczości.

5. W Unii Europejskiej nie będzie wojen.

Na pewno nie będzie wojen pomiędzy państwami UE, ponieważ praktycznie nie
będą one istniały. Jednak przymuszanie ludzi różnych kultur do życia w jednej
wspólnocie wywołać musi konflikty narodowościowe, etniczne czy rasowe.
Ponadto Unia Europejska nie jest instytucją pokojową: brała czynny udział w
ludobójczej napaści na Jugosławię i Afganistan, a dziś szykuje się do
nielegalnej z punktu widzenia prawa międzynarodowego napaści na Irak.

6. Unia Europejska opiera się na wolności i tolerancji.

Wolność a la Unia Europejska, to wolność tylko dla zboczeńców (np.
homoseksualistów, mogących adoptować dzieci) i osób akceptujących zasady UE.
W przygotowywanym przez Komisję Europejską zapisie prawnym, patriotyzm
(nazywany szowinizmem i ksenofobią) oraz tradycyjny katolicyzm (czyli
fundamentalizm - uznanie, że tylko katolicyzm jest prawdziwą religią)
otrzymać mają status przestępstwa kryminalnego. W Unii Europejskiej nie ma
wolności dla normalności.

7. Jeśli nie Unia Europejska, to Białoruś.

Albo Norwegia lub Szwajcaria, które odrzuciły wszelkie pomysły na
przyłączenie się do Unii Europejskiej. Państwa te, dzięki temu, że pozostały
poza UE, uniknęły narastającego bezrobocia oraz wysysania pieniędzy przez
unijną biurokrację. Norwegia wykazuje kilku procentowy wzrost gospodarczy
rocznie i "importuje" robotników z braku własnych. W referendum unijnym
blisko 80% Szwajcarów powiedziało Unii Europejskiej "nie", wybierając
politykę dobrobytu i niezależności.

8. Euro ułatwi nam życie.

Kurs złotego do euro grozi wystąpieniem w Polsce "szoku asymilacyjnego". W
państwach Unii Europejskiej przyjęcie euro spowodowało znaczny wzrost cen,
przy zamrożeniu poziomu płac.

9. Pozostanie poza Unią Europejska, to izolacja.

To właśnie "wejście" do Unii Europejskiej oznacza izolowanie Polski od państw
szczęśliwie pozostających poza UE. W naszym polskim interesie leży
utrzymywanie partnerskich stosunków ze wszystkimi potencjalnymi partnerami, a
nie zamykanie się w eurokołchozie. Nasz deficyt w wymianie handlowej z Unią
Europejską wynosi ponad 63 mld euro w ciągu ostatnich 10 lat i wciąż rośnie.
Tak zwana wspólna polityka gospodarcza Unii zamyka nam drogę do samodzielnej,
korzystnej współpracy ekonomicznej z Rosją, krajami arabskimi czy Dalekim
Wschodem.

10. Unia Europejska to szansa dla Polski.

Tak, szansa - ale jedynie na szybką śmierć naszego państwa i biedę naszego
narodu. Ci, którzy realnie korzystają ze związków z Unią Europejską, to
niektóre środowiska polityczno-biurokratyczne, które w zamian
za "wprowadzenie" Polski do UE otrzymać mają wysoko płatne stanowiska w
eurobiurokratycznych strukturach.

Podsumowując: Polska poniosła ogromne straty finansowe, społeczne i
polityczne w trakcie tzw. "okresu przygotowawczego". Koszty "przystąpienia"
Polski do Unii Euro
Obserwuj wątek
    • Gość: ;-) przekonales mnie - zaglosuje na NIE! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 22:49
      • Gość: Peja Re: mnie nie , bo.... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 22:57
        wiedziałem o tym wczesniej :))))))
        • Gość: ;-) Re: mnie nie , bo.... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:04
          Gość portalu: Peja napisał(a):

          > wiedziałem o tym wczesniej :))))))

          Ja nie, bo nie mialem czasu sie nad tym porzadnie zastanowic. Ale tam w
          Walbrzychu chlopaki maja kupe czasu i moga dyskutowac, jak stoja w kolejce po
          zasilek. Na pewno to wszechstronnie przemysleli. Dzieki! Otworzyliscie mi oczy.

          UFF, a juz mialem glosowac na "tak".
          • Gość: Rafis Re: mnie nie , bo.... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:10
            Gość portalu: ;-) napisał(a):

            > Gość portalu: Peja napisał(a):
            >
            > > wiedziałem o tym wczesniej :))))))
            >
            > Ja nie, bo nie mialem czasu sie nad tym porzadnie zastanowic. Ale tam w
            > Walbrzychu chlopaki maja kupe czasu i moga dyskutowac, jak stoja w kolejce
            po
            > zasilek. Na pewno to wszechstronnie przemysleli. Dzieki! Otworzyliscie mi
            oczy.
            >
            > UFF, a juz mialem glosowac na "tak".

            heheheheh ;)
        • Gość: Rafis Cóz za wywód :) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:09
          Szkoda,że taki bezwartościowy.Juz pierwsze informacje sa kłamliwe,fałszywe
          dane itp.
          Choć z drugiej strony powstanie takich prężnych koncernów jak polski
          cukier,polska energetyka itp. jest kuszące.Jeszcze sie zastanowie ;)
          • Gość: Peja Re:Kapitaliści to zapie.......w ' biedaszybach ' IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:17
            mam rozumiec ze jak zaczelismy wprowadzac normy unijne to bezrobocie spadło ???
            Najbardziej mnie dziwi ze gówniane media wciskaja takim ludziom jak ty kit ze
            jak nie jesyes za U.E. to muszisz popierac Gabriela J. albo wielbic Łukaszenkę
            • Gość: Rafis Re:Kapitaliści to zapie.......w ' biedaszybach ' IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:20
              Gość portalu: Peja napisał(a):

              > mam rozumiec ze jak zaczelismy wprowadzac normy unijne to bezrobocie
              spadło ???
              > Najbardziej mnie dziwi ze gówniane media wciskaja takim ludziom jak ty kit
              ze
              > jak nie jesyes za U.E. to muszisz popierac Gabriela J. albo wielbic
              Łukaszenkę

              To nie media,to życie :)
              • Gość: Peja Re:Kapitaliści to zapie.......w ' biedaszybach ' IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:22
                I tak właśnie MASZ myśleć !
                • Gość: Rafis Do zobaczenia w UE IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.03, 23:28
                  już za prawie rok :)
              • Gość: mr_pope Re:Kapitaliści to zapie.......w ' biedaszybach ' IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.04.03, 14:18
                Kto więc wg Ciebie jest przeciwnikiem UE?
            • ileana Re:Kapitaliści to zapie.......w ' biedaszybach ' 28.03.03, 23:37
              NIe!!
              To Lukaszenka bedzie wielbic Ciebie a scislej Polske
    • Gość: Arq UE = ŁE... IP: w3cache:* / 10.6.0.* 02.04.03, 01:45
      Media wciskają taki kit na temat UE, że same się już gubią w zeznaniach.
      Niedawno na którymś kanale TV gostek się wypowiadał, że UE daje Polsce
      możeliwość zachowania własnej kultury w "nienaruszonym stanie", a zaraz
      powiedział, że wszystko się pozmienia, bo będą się w Polsce mieszać różne
      kultury. Dzięki, ale wystarczy już McDonald's-ów, nie potrzeba nam wynalazków
      zza Odry! A co do tego, że jest źle, to zgadzam się w 100%, szkoda tylko, że
      będzie jeszcze gorzej :-( NIE dla UE!!!
      • a_o_s precz z wynalazkami zza odry!!! 02.04.03, 10:33
        Polski Unormowany Program Antyunijny - P U P A

        My, prawdziwi Polacy a konkretnie mieszkańcy Piastowskiego od zawsze Śląska,
        będąc przeciwnymi komunizującej, skorumpowanej, zbiurokratyzowanej i zakłamanej
        UE deklarujemy:

        1.od dziś tylko polski przemysł samochodwy - syrena, star, żuk i nysa górą!
        precz z VW, Audi, BMW, Mercedesami, Oplami a nawet fiatami duzymi i malymi,
        bedacymi jak by sie nie patrzec wynikiem infiltracji naszego rynku przez wraże
        kapitały
        2.od dziś tylko jabłka, gruszki a w sezonie truskawki i jagody! prawdziwy Polak
        nie godny jest ciamkać ze smakiem bananka lub jakiegoś pomarańczka z
        winogronkiem. precz z nimi!!!
        3.włoszczyzna do domu!!!
        4.telewizory, magnetofony i inne elektroniki obcej produkcji - zbojkotujemy
        5.od dziś tańczymy tylko przy swojskiej, sielskiej muzyce!
        6.mc'donaldy jako produkty typowo unijne - precz z naszej ukochanej Polski!
        7.do pracy za granice - w zyciu!!!

        Polacy, bracia, ślązacy, potomkowie piastów i jagielonów dopisujcie dalej swe
        postulaty. nie dajcie sie UE!
        Polska Polska zawsze Polska!
        Polska mistrzem Polski!


        Gość portalu: Arq napisał(a):

        > Media wciskają taki kit na temat UE, że same się już gubią w zeznaniach.
        > Niedawno na którymś kanale TV gostek się wypowiadał, że UE daje Polsce
        > możeliwość zachowania własnej kultury w "nienaruszonym stanie", a zaraz
        > powiedział, że wszystko się pozmienia, bo będą się w Polsce mieszać różne
        > kultury. Dzięki, ale wystarczy już McDonald's-ów, nie potrzeba nam wynalazków
        > zza Odry! A co do tego, że jest źle, to zgadzam się w 100%, szkoda tylko, że
        > będzie jeszcze gorzej :-( NIE dla UE!!!
        • Gość: mr_pope Re: precz z wynalazkami zza odry!!! IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.04.03, 14:17
          a_o_s napisał:

          > Polski Unormowany Program Antyunijny - P U P A
          >
          > My, prawdziwi Polacy a konkretnie mieszkańcy Piastowskiego od zawsze Śląska,
          > będąc przeciwnymi komunizującej, skorumpowanej, zbiurokratyzowanej i
          zakłamanej
          >
          > UE deklarujemy:
          >
          > 1.od dziś tylko polski przemysł samochodwy - syrena, star, żuk i nysa górą!
          > precz z VW, Audi, BMW, Mercedesami, Oplami a nawet fiatami duzymi i malymi,
          > bedacymi jak by sie nie patrzec wynikiem infiltracji naszego rynku przez
          wraże
          > kapitały
          > 2.od dziś tylko jabłka, gruszki a w sezonie truskawki i jagody! prawdziwy
          Polak
          >
          > nie godny jest ciamkać ze smakiem bananka lub jakiegoś pomarańczka z
          > winogronkiem. precz z nimi!!!
          > 3.włoszczyzna do domu!!!
          > 4.telewizory, magnetofony i inne elektroniki obcej produkcji - zbojkotujemy
          > 5.od dziś tańczymy tylko przy swojskiej, sielskiej muzyce!
          > 6.mc'donaldy jako produkty typowo unijne - precz z naszej ukochanej Polski!
          > 7.do pracy za granice - w zyciu!!!
          >
          > Polacy, bracia, ślązacy, potomkowie piastów i jagielonów dopisujcie dalej swe
          > postulaty. nie dajcie sie UE!
          > Polska Polska zawsze Polska!
          > Polska mistrzem Polski!

          Naprawdę jesteś głupi czy mi się tylko tak wydaje? Proszę, wyjaśnij mi to.
          Rozumiem, że to miał być prześmiewczy post, ale tylko obnażasz swoją głupotę
          bądź też niewiedzę czy (co gorsza) medialne komunały prawisz.
          Skoro jesteś tak zachłyśnięty UE to ja proponuję fantastyczne rozwiązania
          unijne wprowadzić w Polsce, bez przystępowania w struktury. Na początek
          proponuję wprowadzić cła między województwami. W każdym rozwinie sie przemysł
          samochodowy, paliwowy, odzieżowy i chemiczny a potem pomyślimy co dalej.
    • Gość: STrup Stek głupot IP: *.chem.uni.wroc.pl 03.04.03, 10:30
      NOP nigdy nie grzeszył rozumem, ale takiej demagogii dawno nie widziałem.
      Po kolei:

      ) W efekcie ponad 10-letniego dostosowywania krajowych przepisów do wymogów
      ) Brukseli bezrobocie w Polsce przekracza 4 mln osób, a coroczna strata w
      ) gospodarce wynosi 20 mld zł.
      *** Mylisz przyczynę ze skutkiem. To fatalne rządzenie, korupcja i inne podobne
      rozkładaja nasza gospodarke, a nie dostosowywanie przepisów do unijnych
      (zreszta idzie kulawo, niestety).

      ) b) Bezrobocie w UE już w roku 1990 wynosiło 8%, w 1992 - 9%, w 1994 - 11 % i
      ) z roku na rok narasta. Brakuje pracy dla rodzimych mieszkańców, trudno więc
      ) przypuszczać, by znalazła się ona dla nas. Proces globalizacji ekonomii
      ) spowodował powszechną recesję - w jej efekcie, tylko w najbardziej
      ) rozwiniętych gospodarczo Niemczech, w roku 2003 przewiduje się 4,5 mln
      ) bezrobotnych.
      *** Może trochę konsekwencji? Dalej piszesz o imporcie pracowników przez np.
      Norwegię... Popdajesz średnie bezrobocie (zreszta kłamliwie), tymczasem w
      połowie krajów UE po prostu brakuje ludzi do pracy. A juz zwłaszcza
      wykształconych - ale takich wśród członków NOP jak na lekarstwo, stąd ich
      niepokój...


      ) c) UE żąda od Polski zmniejszenia zatrudnienia w rolnictwie z 27% do 5%, co
      ) ma nastąpić poprzez likwidację małych i średnich gospodarstw. Oznacza to
      ) kolejne 7 milionów Polaków bez zatrudnienia.
      *** Primo: nie żąda, tylko sugeruje, dla naszego dobra. Secundo: Marzę o tym,
      żeby wreszcie znikły z mapy Polski drobne (i jeszcze poszatkowane na strzępy),
      nieekonomiczne, nieproduktywne gospodarstwka, które obciążają niemożebnie
      budżet kraju. W USA w rolnictwie pracuje 3.5% ludności, produkując dość
      żywności dla samego USA i kilku jeszcze innych krajów na dodatek.


      ) d) UE obiecuje w pierwszym roku ,,członkostwa" dopłaty do rolnictwa w
      ) wysokości 50% tego, co otrzymują unijni rolnicy. Jednak 20% tej sumy mamy
      ) pokryć sami. W następnych latach procent dopłat będzie się zwiększał, ale
      ) tylko o wpłaty z budżetu Polski. Ponadto, wraz ze zmniejszaniem się ilości
      ) gospodarstw i ziemi rolnej (żądanie UE), będzie się też zmniejszała realna
      ) kwota dopłat.
      *** Czy jesli UE coś nam chce dać (kupę szmalu, jak podsumować!), to źle? A że
      nie może nam dać tyle co swoim (boby zbankrutowała) to huzia na Józia?


      ) e) Ustawa o giełdach, rynkach hurtowych i domach składowych ułatwi likwidację
      ) jarmarków, targowisk, bazarów i giełd owocowo-warzywnych - tradycyjnych
      ) punktów obrotu produktami rolno-spożywczymi.
      Nikt nie ma zamiaru likwidować giełd, jarmarków, bazarów itp. Natomiast trzeba
      to troche ucywilizować.
      Targowiska są i na Zachodzie, sam widziałem.


      ) f) Małe przedsiębiorstwa w Unii (do 9 osób) tworzą więcej miejsc pracy niż
      ) duże. Brak uczciwych zasad konkurencji ze strony wielkich form powoduje, że
      ) 35-40% małych ulega likwidacji w ciągu 3 lat, a 60% w ciągu 8-10 lat. W
      ) takiej sytuacji rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw firm
      ) po "wejściu" do UE jest mało prawdopodobny.
      *** A tu już nie wiem, o co chodzi. UE popiera małe i średnie przedsiębiorstwa.
      Ostatnio - w związku z kryzysem - sporo ich kończy działalnośc (i w Polsce i w
      UE). Natomiast czego jak czego, ale zasad uczciwej konkurencji Unia broni
      bardzo mocno, w odróżnieniu od naszych rządów i naszego prawodawstwa. Kula w
      płot!


      ) g) Raport firmy doradczej Ernst& Young z dn. 25.05.2002. dotyczący skutków
      ) rozszerzenia UE przewiduje wzrost bezrobocia, problemy w rolnictwie,
      ) przemyśle, małych zakładach. "Restrukturyzacja" przemysłu stalowego,
      ) węglowego i kolei oraz "liberalizacja" w sektorze energetycznym spowoduje
      ) masowe zwolnienia.
      *** Przeczytaj ten raport dokładniej i do końca, dowiesz się ciekawych rzeczy!
      A jak nie przeczytałes, to nie zabieraj głosu.

      ) "Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej będzie faktycznie więcej wpłacać
      ) do unijnego budżetu, niż z niego pobierać" - wypowiedź Johna O'Rourke-a z dn.
      ) 14.05.2002 (odpowiada w Komisji Europejskiej za fundusze państw
      ) kandydujących).
      *** Oczywista nieprawda, chyba że ZUPEŁNIE nie będziemy umieli skorzystać z
      funduszów unijnych. Aż tak źle nie będzie. Mozna sie spodziewać MINIMUM 1
      miliarda euro "zysku" rocznie przez dwa pierwsze lata, potem znacznie więcej. A
      to są i tak bardzo ostrożne oszacowania...


      ) Wiara w to, że Unia Europejska jest instytucją charytatywną, zakrawa na
      ) naiwność. Składka, jaką mamy uiszczać została określona na poziomie
      ) równowartości 1,27% PKB. Zatem wynosiłaby dzisiaj 9,17 mld zł (ponad 2 mld
      ) euro). Zakładając, że w 2004 PKB wzrośnie o kilka procent, to zwiększy się
      ) ona do 10 mld zł, czyli 2,5 mld euro rocznie. A co w zamian? Na szczycie w
      ) Kopenhadze w grudniu 2002 obiecano Polsce dopłatę do budżetu 2004/2006 w
      ) wysokości 1 mld euro (ok. 4 mld zł), dopłatę 108 mln euro (ok. 430 mln zł) na
      ) zabezpieczenie nowych granic wschodnich Unii Europejskiej oraz wspomniane
      ) wyżej dopłaty rolnicze. Powyższe kwoty zostały "odliczone" z funduszy
      ) przeznaczonych na współfinansowanie ewentualnych inwestycji w Polsce, przy
      ) czym dostęp do owych pieniędzy jest obwarowany specjalnymi warunkami, których
      ) wypełnienie będzie ciężkie do spełnienia. W sumie, całość "dopłat" będzie
      ) znacznie niższa, niż polska składka dla UE. Nie można też zapominać, że
      ) kapitał zagraniczny w Polsce (80% to kapitał z UE), kontrolujący ok. połowy
      ) dochodu narodowego, jest w stanie wyprowadzić z kraju ok. 16 mld zł rocznie
      ) (4 mld euro) - i kwota ta będzie rosła, wraz z ewentualnym wzrostem
      ) gospodarczym. Dochody z opłat celnych spadną o 75%, a znaczna część sektorów
      ) gospodarki zostaje zlikwidowana bądź poważnie ograniczona na rzecz
      ) analogicznych firm z Unii Europejskiej (np. rybołówstwo).
      *** Dlaczego kłamliwie wyliczasz tylko niektóre z dopłat, które mamy
      zagwarantowane traktatem akcesyjnym? A np. fundusze strukturalne? Patrz wyżej.


      ) Konstytucja RP stanowi w art. 90 ust. 2: "Umowa międzynarodowa ratyfikowana
      ) za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli
      ) ustawy tej nie da się pogodzić z umową". Innymi słowy: decyzje państwa
      ) polskiego stają się podrzędne w stosunku do decyzji Unii Europejskiej. W
      ) ramach UE w dyskusji o naszych sprawach będziemy dysponować tylko jednym z
      ) wielu głosów, i nie będzie to głos decydujący. Będziemy więc mieli dokładnie
      ) taką samą suwerenność, jaką miały republiki w Związku Sowieckim.
      *** Taki zapis jest normalny w każdym prawodawstwie, inaczej podpisywanie umów
      międzynarodowych nie miałoby sensu. Trakta akcesyjny okresla dośc dokładnie,
      kiedy prawodawstwo unijne musi być nadrzędne w stosunku do krajowego. Nie ma to
      nic a nic wspólnego z suwerennością. A jeśli UE będzie coś chciała wymusić, co
      ogranicza suwerenność, to musi najpierw pokonać w demokratycznym głosowaniu
      oponentów. Czy naprawde myslisz, że Polska będzie wtedy osamotniona? Czy ty
      masz w ogóle pojęcie, że np. Francuzi dbają o suwerennność swojego kraju
      stokroć bardziej od nas?


      ) Po zniesieniu granic nie będziemy w stanie nawet w niewielkim stopniu
      ) kontrolować przepływu grup przestępczych. Nie można zapominać, że zniesienie
      ) kary śmierci i złagodzenie kodeksu karnego zostało na Polsce wymuszone
      ) właśnie przez Unię Europejską. Panująca tam prawna akceptacja dla dewiacji
      ) powoduje nie tylko wzrost problemu zboczeń, ale i demoralizację społeczną,
      ) która jest znaczącym powodem rozrostu przestępczości.
      *** Teraz natomiast świetnie to kontrolujemy, ha, ha! Reszta wypowiedzi jest
      poniżej krytyki. Sądzisz naiwnie, że w Polsce teraz nie ma demoralizacji,
      zboczeń itp.?


      ) Na pewno nie będzie wojen pomiędzy państwami UE, ponieważ praktycznie nie
      ) będą one istniały. Jednak przymuszanie ludzi różnych kultur do życia w jednej
      ) wspólnocie wywołać musi konflikty narodowościowe, etniczne czy rasowe.
      ) Ponadto Unia Europejska
      • Gość: mr_pope Re: Stek głupot IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 03.04.03, 17:19
        Gość portalu: STrup napisał(a):



        > *** Mylisz przyczynę ze skutkiem. To fatalne rządzenie, korupcja i inne
        podobne
        >
        > rozkładaja nasza gospodarke, a nie dostosowywanie przepisów do unijnych
        > (zreszta idzie kulawo, niestety).
        Bzdura, panie Strupie. To nie korupcja i inne podobne, tylko właśnie cholerne
        przepisy, podatki itd. rozkładają naszą gospodarkę. Pragnąłbym też zauważyć, że
        przyjmujemy dla naszego kraju prawa które są w państwach bogatszych które do
        bogactwa nie dochodziły mając obecne ustawodawstwo.



        > *** Może trochę konsekwencji? Dalej piszesz o imporcie pracowników przez np.
        > Norwegię... Popdajesz średnie bezrobocie (zreszta kłamliwie), tymczasem w
        > połowie krajów UE po prostu brakuje ludzi do pracy. A juz zwłaszcza
        > wykształconych - ale takich wśród członków NOP jak na lekarstwo, stąd ich
        > niepokój...
        Panie Strupie. W połowie krajów potrzeba ludzi do pracy a jednocześnie
        bezrobocie rośnie w drugiej połowie? Coś tu jest nie tak. Możliwe, że brakuje
        ludzi wykształconych. Zapewne przyjadą właśnie ci z Polski. Ale wciąż pozostaną
        miliony niewykształconych.

        > *** Primo: nie żąda, tylko sugeruje, dla naszego dobra. Secundo: Marzę o tym,
        > żeby wreszcie znikły z mapy Polski drobne (i jeszcze poszatkowane na
        strzępy),
        > nieekonomiczne, nieproduktywne gospodarstwka, które obciążają niemożebnie
        > budżet kraju. W USA w rolnictwie pracuje 3.5% ludności, produkując dość
        > żywności dla samego USA i kilku jeszcze innych krajów na dodatek.
        Z tym się zgodzę. To co w Polsce się wyprawia z rolnictwem do idiotyzm. Nie
        dość że mały dochód to jeszcze tyle osób zatrudnionych...Obawiam się jednak czy
        likwidacja tych procentów nie będzie na sposób francuski: płacić rolnikom by
        nic nie uprawiali


        > Ostatnio - w związku z kryzysem - sporo ich kończy działalnośc (i w Polsce i
        w
        > UE). Natomiast czego jak czego, ale zasad uczciwej konkurencji Unia broni
        > bardzo mocno, w odróżnieniu od naszych rządów i naszego prawodawstwa. Kula w
        > płot!
        Uczciwa konkurencja? Chyba "uczciwa"...Koncesjonowanie działalności, dopłaty do
        pewnych przedsiębiorstw itd. To jest wg pana uczciwa konkurencja? To jak
        wygląda nieuczciwa?





        > *** Oczywista nieprawda, chyba że ZUPEŁNIE nie będziemy umieli skorzystać z
        > funduszów unijnych. Aż tak źle nie będzie. Mozna sie spodziewać MINIMUM 1
        > miliarda euro "zysku" rocznie przez dwa pierwsze lata, potem znacznie więcej.
        A
        >
        > to są i tak bardzo ostrożne oszacowania...
        Z tymi wyliczeniami to do końca nie wiadomo jak będzie, bo każdy przedstawia
        inne. Więc proszę ostrożnie z tym szacowaniem....




        > *** Taki zapis jest normalny w każdym prawodawstwie, inaczej podpisywanie
        umów
        > międzynarodowych nie miałoby sensu. Trakta akcesyjny okresla dośc dokładnie,
        > kiedy prawodawstwo unijne musi być nadrzędne w stosunku do krajowego. Nie ma
        to
        >
        > nic a nic wspólnego z suwerennością.
        Pierwsze primo: traktat akcesyjny składa się z trzech artykułów w którym nie
        ma "dość dokładnie wyjaśnionego" co, jak, gdzie, kiedy. Drugie primo, zgodnie z
        orzecznictwem ETS prawo unijne jest ponad Konstytucją. I to nie tylko traktaty,
        ale także prawo wtórne, jak rozmaite rozporządzenia itd. W "normalnym
        prawodawstwie" jeśli już, to Konstytucja jest najwyższym prawem w kraju.


        A jeśli UE będzie coś chciała wymusić, co
        > ogranicza suwerenność, to musi najpierw pokonać w demokratycznym głosowaniu
        > oponentów. Czy naprawde myslisz, że Polska będzie wtedy osamotniona? Czy ty
        > masz w ogóle pojęcie, że np. Francuzi dbają o suwerennność swojego kraju
        > stokroć bardziej od nas?
        A jeśli wymuszą na nas zgodę na zniesienie swoistego liberum veto? (a są już
        takie pomysły)? Wówczas wystarczy skromna przewaga państw i żegnaj
        suwerenności:/



        > ) Po zniesieniu granic nie będziemy w stanie nawet w niewielkim stopniu
        > ) kontrolować przepływu grup przestępczych. Nie można zapominać, że
        zniesienie
        > ) kary śmierci i złagodzenie kodeksu karnego zostało na Polsce wymuszone
        > ) właśnie przez Unię Europejską. Panująca tam prawna akceptacja dla dewiacji
        > ) powoduje nie tylko wzrost problemu zboczeń, ale i demoralizację społeczną,
        > ) która jest znaczącym powodem rozrostu przestępczości.

        Zniesienie granic jest wspaniałe. Szkoda tylko, że wyłącznie między państwami
        Unii:/
      • Gość: Myriam Augustowska Re: Stek głupot IP: *.ii.uni.wroc.pl 04.04.03, 09:56
        Szanowny Panie STRupie! Krynico Mądrosci!

        Patrzaj Pan, co się wyrabia! NOP-owski stek głupot niejedno ma imię!
        Oto fragment wywiadu (zgadnij Kotku, z kim) we wczorajszej ,,Rzeczypospolitej''

        *****************************************************************************

        - Uważa się pan za eurorealistę, nie za eurosceptyka.

        - Sądzę, że etykietki "eurosceptyk" czy "eurorealista" nie mają nic wspólnego z
        naszym, czy waszym wejściem do UE. Ani wy, ani my nie mamy wyboru i ja bym tych
        etykietek nie używał. Mogę jedynie dyskutować o ocenie korzyści płynących z
        procesu integracji dla wszystkich Europejczyków. W tym tkwi mój sceptycyzm czy
        realizm. Ja nie wierzę, że przyspieszone zjednoczenie Europy będzie miało
        zbawienny wpływ na każdego obywatela Polski, Czech, Finlandii, Luksemburga czy
        Portugalii.

        (,,Rzeczpospolita'', 3.04.2003, rozmowa z Vaclavem Klausem, prezydentem Czech!)

        ********************************************************************************

        I co Pan z tym pocznie, posiadaczu patentu na mądrość?

        Mazeł tow,

        Myriam c. Rebeki
        • a_o_s Re: Stek głupot 04.04.03, 10:56
          faktycznie. nie da się ukryc ze pan klaus jako czolowy autorytet srodkowo-
          europejski pewnie racje ma.
          ...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka