Dodaj do ulubionych

Powstał wrocławski komitet Euro 2012

07.05.07, 20:18
Aby Polska rosła w siłę i aby ludziom żyło się dostatniej...;)
Obserwuj wątek
    • Gość: Atena Powstał wrocławski komitet Euro 2012 IP: 213.77.10.* 08.05.07, 08:21
      Mam nadzieję, że magistraccy urzędnicy rzeczywiście zmobilizują się do pracy i
      dopilnują wszystkich spraw tak, aby nam tego Euro nie zabrali. Przynajmniej
      niech Wrocław "nie da plamy". Zwłaszcza że obecny rząd nasze działania powinien
      znacząco wspierać po tak wiernopoddańczej kartce "Wrocław dziękuje za Euro
      2012".
      Pomijam żenujący tekst na tej kartce, ale kategorycznie się nie zgadzam, aby
      ktoś takie teksty pisał w moim imieniu (użyto w niej liczby mnogiej). Bardzo
      się wstydzę za Wrocław z powodu tej kartki.

przesadzą w swoimjej
    • map4 Re: Powstał wrocławski komitet Euro 2012 08.05.07, 10:12
      Fajnie, że komitet ten się ukonstytuował. Rozumiem, że na pierwszym posiedzeniu
      wybrano władze komitetu - to w końcu jest najważniejsze. A co z programem jego
      działania ? Przyjęto jakiś w ogóle, czy też państwo władza pogadali sobie po
      prostu przy kawie ?

Czy podjęto jakiekolwiek decyzje, chociażby w sprawie ustalenia kalendarza
      posiedzeń komitetu ? Gdzie będą odbywały się posiedzenia ? Czy będą tajne ?
      Gdzie będą umieszczane sprawozdania z jego prac ? Na internetowych stronach
      miejskich czy wojewódzkich ?

No i dla mnie najważniejsze: gdzie jest zakres obowiązków nowopowstałego komitetu ?

Do redaktora Sawki: wygrał Pan ten mecz; ME 2012 odbędzie się również we
      Wrocławiu. Czy mógłby Pan z łaski swojej do obsługi prasowej tego tematu
      wyznaczyć dziennikarza, który nie chodzi za Dutkiewiczem na kolanach a
      jednocześnie cokolwiek rozumie z infrastruktury, logistyki, zagadnień budżetów
      komunalnych i wojewódzkich oraz finansowania programów z brukselskiej
      kroplówki ? Jednym słowem: czy mógłby Pan wreszcie zatrudnić w kierowanej przez
      Pana firmie fachowca, który dodatkowo dobrze włada piórem ?
      Ja wiem, że tacy nie będą pracować za 500 zł. Może zamienilibyście się po prostu
      pensjami ? W obliczu mistrzostw Europy w 2012 warto.

--
      Wrocław bez cenzury
    • map4 Ile tych komitetów w końcu postało ? 10.05.07, 09:53
      Dwa cytaty, które ze sobą zderzyłem:

"Powstał wrocławski komitet Euro 2012. [...] Na jego czele stanął prezydent
      Wrocławia." pisze pracownik "Gazety Wyborczej" Artur Brzozowski w artykule
      dostępnym pod adresem
      serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,4113017.html
      oraz

"Minister Lipiec poinformował też o decyzji premiera. Jarosław Kaczyński powołał
      komitety regionalne ds. Euro 2012." - pisze pracownica Gazety Wyborczej
      Katarzyna Włodkowska w artykule dostępnym pod
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4118143.html
      Oznacza to, że samorządowcy mają swój komitet, a lokalna administracja rządowa
      swój. Z niecierpliwością oczekuję już tłumaczeń w stylu "to było w gestii tego
      drugiego komitetu". Jak to w tym powiedzeniu szło ?
      "Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie".

Możliwe jest również, że się mylę i komitet jest tylko jeden. Oznaczało by to
      jednak, że:
      1. kaczor powołał komitet z długim na czele,
      2. wojewoda dolnośląski nie jest jego członkiem.

Ad 1) nie rozśmieszajcie mnie.
      Ad 2) założenie o nieobecności wojewody w komitecie magistrackich wynika wprost
      z linkowanego wcześniej tekstu red. Brzozowskiego "Wiodącą rolę powinni w
      komitecie odegrać także wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk, [...]".
      "Powinien odegrać" nie oznacza "odgrywa". A nie odgrywa, bo nie jest jego
      członkiem. A członkiem nie jest, bo kaczor założył mu jego własny komitet.

I w ten oto piękny sposób mamy klasyczny wrocławski burdel: jedno miasto, dwa
      komitety organizacyjne i trzy podobno stadiony.

A zegarek tyka dalej ...

Czy tylko mi się wydaje, czy też nasze miasto jest po prostu za małe aby
      pomieścić wszystkich tych polityków - ba! mężów stanu - wraz z ich
      aspiracjami ?

A może oddalibyśmy jeden komitet Opolu ? W końcu, gdzie kucharek sześć ... tam
      jest co podupczyć :-)

--
      Wrocław bez cenzury
      • Gość: corgan 1 komitet zajmie się Euro a 2 - organizacją Expo IP: *.chello.pl 11.05.07, 11:44
        Zapomniałes o Expo map4. Póki co - Wrocław nie wygrał, ale może wygrać i nadal
        się liczy. Wtedy w 2012 będą 2 imprezy - Euro i Expo. Expo jeszcze nie wygrane,
        ale przecież co szkodzi robić darmowe spotkania komitetu? Paluszki i kawa za
        friko piechotą nie chodzi >:)

A i tak nie będzie budowlańcow do pracy bo wszyscy będa pracować przy
        Olimpiadzie 2012 w Londynie >:) Tylko kto to wszystko obejrzy i zwiedzi? :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka