Dodaj do ulubionych

ulga studencka w mpk

08.10.07, 13:35
Skończyłem już 26 lat i jadąc ostatnio pociągiem spotkała mnie niemiła
niespodzianka - ulga studencka obowiązuje tylko do 26 roku życia. W wielu
innych miejscach okazało się, że obowiązują podobne przepisy (np. w pks).
Czytałem regulamin mpk wywieszony w tramwajach i stoi tam, że przejazdy ulgowe
przysługują na podstawie legitymacji studenckiej, nie ma słowa o ograniczeniu
wiekowym. Czy ktoś wie, czy takowe ograniczenie istnieje w mpk? Nie chciałbym
się tego dowiedzieć przy okazji kontroli :(
Obserwuj wątek
    • pomyslowa Re: ulga studencka w mpk 08.10.07, 14:47
      Też wydawało mi się że to tylko do 26 roku życia.
      Z drugiej strony tutaj: www.wroclaw.pl/m3298/p3712.aspx?
      select=mpk akurat nic o tym nie piszą. To mi wygląda na taki sam
      tekst jak ten regulamin wywieszony w autobusach i tramwajach.

      A tutaj uchwała co by bardziej oficjalnie zabrzmiało :P
      uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.aspx?numer=VIII/275/99
      • Gość: dz Re: ulga studencka w mpk IP: *.lanet.net.pl 08.10.07, 19:06
        Właśnie to czytałem. I z tego wynika, że limitu wieku nie ma. Dzięki za uchwałę
        - zawsze się przyda w razie odwołania.
        Zastanawiam się jednak, czy limit ten nie wynika np. z ustawy o szkolnictwie
        wyższym. Wolę się zastanowić wcześniej niż później płacić.
        • Gość: dorota Re: ulga studencka w mpk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.07, 18:24
          We Wrocławiu jeżeli masz podbitą legit. stud. jeździsz MPK ze zniżką 50%. Bez
          względu na wiek. 50-letni studenci chętnie z tego korzystają ;-)
          • Gość: student Re: ulga studencka w mpk IP: *.airbites.net 11.10.07, 21:37
            Zgadza sie. Ja już przekroczyłem 26 lat i jak była ostatnio kontrol to okazałem bilet i legitymacje. Kanar grzecznie podziękował i nie miał wątów. We Wrocku nie ma limitu wiekowego na ulgi, oprócz studentów mają je tez nauczyciele.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka