ojciecrydzyk1 08.03.08, 00:11 Na pomnik Fredry dla Lwowa to są pieniądze a na odbudowanie pomnika Probusa we Wrocławiu to nie ma fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ojciecrydzyk1 Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 08.03.08, 00:18 A tutaj inne ujęcie pomnika Probusa z ratuszem w tle fotoforum.gazeta.pl/3,0,824668,4,1,783,ojciecrydzyk1.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata g. Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.telsat.wroc.pl 08.03.08, 00:20 oj,lepiej żeby go nie stawiali.Po co Chrobremu konkurencja?:)Szczerze mówiąc,to jak słyszę o pomysłach na nowe pomniki we Wrocławiu,to mi się zimno robi...Może już starczy???Profesorowie pomordowani już mają swój denkmal.Może wystarczy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gut Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.wroclaw.mm.pl 08.03.08, 07:38 jak miejscy urzędnicy z Dutkiewiczem na czele nie potrafia żadnyuch dróg wybudować, a zapowiadali 4 obwodnice miasta, to przynajmniej pomnik postawią, żeby nazywało się że cos zrobili. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:26 No nie jest tak źle obwodnica śródmiejska zbudowana jest w połowie staromiejska istnieje prawie cała AOW to gestia rządu i może w tym roku ( jak nie będzie kolejnych kretyńskich protestów )rozpocznie sie budowa tylko obwodnica wschodnia nie ma szczęścia marszałek Łoś nie miał na nią kasy a nowy marszałek zapowiedział że będzie bardziej dbał o resztę regionu więc nie ma raczej szans na budowę w najbliższym czasie . Jedyny problem w tym wszystkim to tępo budowy albo firmy budowlane nie są zbyt sprawne albo nadzór miasta do kitu a najprawdopodobniej jedno i drugie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:16 Agato Wrocław jest bardzo ubogi w pomniki więc każda kolejna sensowna inicjatywa jest tu mile widziana. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek20074 Po pierwsze to wrocławowi się nie należy euro 08.03.08, 00:42 a po drugie kto bedzie grał na wirtualnym stadionie? Ślask Dyskobolia Wrocław Wielkopolska? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosciu brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram :) IP: *.e-wro.net.pl 08.03.08, 09:08 brawo Wrocław i Lwów świetny pomysł popieram :)mam trochę wspolnej historii moze nie wszystko jest takie miodzio ale chociaz może z jednymi sąsiadami zacznijmy się przyjaźnić :) a Polakom chyba najblizej do Ukrainców niż do czechów , niemców może troszke tez do słowaków Fajny pomysł :) pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysztof Re: brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram IP: *.wroclaw.mm.pl 08.03.08, 10:14 Dużo szumu o nic. Wybudujemy kolej z Przemyśla do Lwowa...Kto się pytam? Miasto Wrocław? Panie Dutkiewicz a po miście w biały dzień szczury biegają. W psie kupy można wejsć. Śmieci nie są segregowane. Pańscy pożal się boże "Lwowiacy" przeniesieni do miastz chat słomą krytych chleb przez okno "dla ptaszków" wyrzucają. Tyle ze te ptaszki to 4 łapy, ogon i wąsy mają. OGÓLNIE TO POSTAW SIE A ZASTAW SIĘ. MOŻE TROCHĘ RZECZYWISTEJ PRACY A NIE POLITYKIERSTWA? I TAK PAN PREZYDENTEM NIE ZOSTANIESZ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:12 Krzysztofie a ty sprzątasz po swoim piesku i segregujesz śmieci , coś mi się wydaje że nie . Według ciebie to miasto ma sprzątać kupy i segregować odpady co ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuzia Decyzja oparta na fałszywych przesłankach. IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.08, 17:08 > czekać kilku godzin na wymianę podwozi wagonów Klasyczny przykład jak na podstawie fałszywych informacji podejmuje się jakieś działania. Przecież wymiana wózków wagonów całego pociągu trwa ok pół godziny, a nie kilka godzin. Pociąg w tym czasie i tak stoi na stacji granicznej i dokonywane są kontrole pasażerów. Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Od Przemyśla do Lwowa jest linia szerokotorowa 08.03.08, 21:00 Gość portalu: Zuzia napisał(a): > działania. Przecież wymiana wózków wagonów całego pociągu trwa ok pół godziny, > a > nie kilka godzin. Pociąg w tym czasie i tak stoi na stacji granicznej i > dokonywane są kontrole pasażerów. Wsiadasz w pociąg i jedziesz. Dla czego Dutkiewicz chce w Przemyślu budować drugą taką linię nie wiem. Warto to przemyśleć. Nim ten oszołom wystartuje na Prezydenta RP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewal. Re: brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 22:21 drogi Krzysztofie!pamiętaj,że do Wrocławia oprócz repatriantów ze wschodu/przymusowych/przybyła dobrowolnie cała masa biedoty z róznych terenów Polski,która wcale nie kwapiła się z odbudową Wrocławia.Więc trochę szacunku do tych Lwowiaków i nie tylko,bo to Oni dżwignęli z ruin to miasto.Skoro twoi przodkowie nie wywodzą się z kresów,to może warto zadac pytanie seniorom-po co tu przjechali? czyżby też ich pozbawiono domów,majątku i wsadzono do bydlęcych waganów?chyba nie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wi Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.magma-net.pl 08.03.08, 10:12 Do czasu wejścia Ukrainy do Unii te godziny na granicy wynikają z kontroli granicznej a nie wymiany podwozi. Od kilku lat stosuje się polski wynalazek SUW 2000 - zmiana rozstawu kół całego składu trwa do pół godziny bodaj czyli dużo krócej niż procedury graniczne. Tak więc "normalnotor" do Lwowa to pomysł dużo bardziej symboliczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozue Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 10:50 gratuluję,życzę powodzenia,lwowiakom replika fredry,wrocławianom replika kolumny mickiewicza, oby tak!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 11:14 Probusa koniecznie trzeba odbudować,a replike kolumny Mickiewicza też bysmy zmieścili we wrocku,oby się powiodło Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 12:58 Probus od wschodu,Fredro od południa,od zachodu kolumna Mickiewicza,tak to widzę, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Piękne plany!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:14 Probus stał w rynku kilka miesięcy Fredro stoi a Mickiewicz o tym nie słyszałem no chyba że o Lwowskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 18:18 Mickiewiczowską kolumnę skopiujemy ze Lwowa,lwowiacy chcą kopiować naszego Fredrę ,a my Mickiewicza, postawimy go w rynku od zachodu,tak ma być!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marter Re: Piękne plany!! IP: 193.40.244.* 08.03.08, 19:01 gwoli ścisłości, to raczej chcą kopiować _swojego_ Fredrę ;) A dla Mickiewicza poszukałbym innego miejsca. Wystarczy już pomników w Rynku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 19:17 prawda ,marter ,przed wojną w rynku stały trzy ,dwa Fryderyki na koniach i Probus z gęślami,teraz stoi jeden,zmieściła by się i kolumna lwowska,pasowala by do nowego ratusza,zobaczymy, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marter Re: Piękne plany!! IP: 193.40.244.* 08.03.08, 21:41 Zmieścić pewnie by się i zmieściła, ale w skali 1:1 to by za bardzo przytłaczała. We Lwowie wokół jest jednak sporo miejsca i ja bym poszukał podobnego miejsca dla Mickiewicza we Wrocławiu. A najlepiej w którymś parku, może koło Hali Targowej (pasowałby w okolicy filologii słowiańskiej ;) Rynek zostawiłbym dla pomników wielkości krasnali (lub lwowskiego Nikifora). Dla jasności - pomnikom na koniach, obojętnie czy Wielkiego Fryderyka czy Rafała, jestem przeciw :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 09.03.08, 09:27 racja marter,postawimy kopię kolumny ze Lwowa koło nowo budowanej biblioteki uniwersyteckiej,w rynku tylko Probus, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Piękne plany!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 18:55 Probusa można postawić obok nowej sali koncertowej , pasował by tam ze swoimi gęślami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin jak zwykle pierdoły IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.03.08, 15:31 Już mi się nie chce czytać tych wszystkich bzdur, które przekazuje nam Biuro Propogandy Miasta Wrocławia. Do 2012 r to my się nie doczekamy 1/3 zapowiadanych inwestycji drogowych, nie będzie generalnego remontu dworca głównego, nie pisząc już o innych dworcach. Nie piszmy więc o planach zupełnie nierealnych jak wkład Wrocławia w budowę nowej linii kolejowej Przemyśl-Lwów, jak szczytem naszych możliwości będzie doprowadzenie łącznika kolejowego do lotniska. Od Lwowa możemy się nauczyć jak remontować rocznie kilkaset kamienic, bo w takim tempie Lwów jest remontowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FreakyMisfit We Wroclawiu zdecydowanie brakuje pomnikow. IP: *.dialog.net.pl 08.03.08, 16:20 Brakuje pomnikow, muzeow, mielismy miec fontanne, ale tez jej chyba nie bedzie. Za duzo mamy drog, tramwajow i mieszkan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: We Wroclawiu zdecydowanie brakuje pomnikow. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:29 Zgoda tego wszystkiego brakuje i wszystko to powinno być budowane równolegle z tm że mieszkania powinni budować deweloperzy a nie miasto . Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Jak budowano mieszkania przed wojną 08.03.08, 20:53 Gość portalu: dek napisał(a): > Zgoda tego wszystkiego brakuje i wszystko to powinno być budowane równolegle z > tm że mieszkania powinni budować deweloperzy a nie miasto . kiedy tzw. deweloperów nie było? Co za potwór językowy i z czym my do Lwowa. Odpowiedz Link Zgłoś
united-europe2 Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 08.03.08, 17:05 to doskonala inicjatywa! tltl.myminicity.com/com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C.V. Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 19:42 Niech sobie zabierają swojego Fredrę z naszego Rynku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławianin Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 12:36 Kim "wy" jesteście że rynek jest "wasz"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 19:00 Chyba kosmici : ))))) Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Chyba Duch Święty zwariował 08.03.08, 19:58 Przynosi Dutkiewiczowi nowe pomysły, z których i tak wiadomo, że nic nie wyjdzie. Bo co wyszło Dutkiewiczowi, prócz kręcenia ozorem w mediach? Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic! 08.03.08, 21:56 Dlaczego spotkanie w obecnosci szefów państw (!) ma się odbyć we Lwowie a nie na przykład we Wrocławiu?! Przecież listę polskich profesorów (zarówno z Krakowa jak też ze Lwowa) dostarczyli Niemcom współpracujący z nimi ukraińscy nacjonaliści!!! Trzeba mieć wiele tupetu, żeby teraz coś bredzić o budowie pomnika pomordowanych profesorów we Lwowie. Przeciez ukraińscy nacjonaliści dlatego doprowadzili do ich pomordowania, żeby ich we Lwowie nie było!!! Ukraińska obłuda i przewrotność nie ma po prostu granic. Po jakie licho chcemy budować linię kolejową z Przemysla do Lwowa? Czyżbyśmy mieli mało do zrobienia na liniach kolejowych w Polsce? Co za głupota! Przeciez pieniądze unijne kiedyś sie skończą, a my zamiast wykorzystywać je dla Polski, myślimy, jakby oddać je Ukraińcom! - skandal. W ogóle pomysł Euro 2012 z Ukrainą, to był idiotyzm. Przeciez mogliśmy zgłosić się np. z Republiką Czeską. Nie mielibyśmy żadnych problemów z Schengen, szantażem granicznym przemytników i o wiele mniejsze problemy infrastrukturalne. A tak, to holujemy ukraiński imperializm i szowinizm. Jeżeli nie daj Boże to nieszczęsne Euro sie powiedzie, to Ukraińcy tak urosną w pychę i siłę, że się z rozumem nie pozbieramy!!! Już teraz w sposób arogancki i butny (próby blokowania granicy) domagają się praktycznie bezwizowego wjazdu do Polski. Ta cała konwencja, to niewyobrażalny idiotym. Napytamy sobie biedy, bo ci ukraińscy spryciarze nie tylko będa chcieli poruszać się po całej Polsce, ale być może po całej Europie. Oczywiście odpowiedzialność za to spadnie na nas - jak zwykle naiwnych jak dzieci Polaków! Polacy we Wrocławiu, to nie żadni emigranci, tylko ludzie wyrzuceni ze swoich rodzinnych stron przez Ukraińców. A pomnik Fredry znalazł się we Wrocławiu tylko dlatego, że nie mógł stać we Lwowie, Po jakie licho ukraińskim nacjonalistom replika pomnika Fredry. Oni jeszcze gotowi udowodnić, że Fredro był Ukraińcem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.users.zlotniki.pl 08.03.08, 22:08 Do manfred211 Diadku prosto breszczech jak sowetskyj pes. Idy het wid forum, Tobi potribne likuwannia. Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic 09.03.08, 09:53 Gościu portalu - ditku! (ditki spasajties, Jarema idie!). Wyrażaj się jakimś cywilizowanym językiem a nie jakimś grypsem i to w dodatku w transkrypcie, gdyż nie rozumię twojego bełkotu. To jest Polska człowieku, a nie "samościnna Ukraina". Twoja nerwowa reakcja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, jakim zagrożeniem tacy jak ty (fizycznie i mentalnie!) są dla wolnej Polski i Polaków. Przykro mi, że najprawdopodobniej jesz polski chleb i pijesz polskie mleko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.08, 11:55 Manfred211 masz 100%racji Ci zwyrodnialcy kasę na budowę pomników banderze i innym ludobujcą z upa we Lwowie to mają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 19:21 Dla Ukraińca bohaterem jest Bandera a dla Polaka Żeligowski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: manfred211 Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.77.classcom.pl 09.03.08, 21:17 1. Żeligowski nie mordował Litwinów, ani nie wyrzucał ich z ojcowizny i domów (tak jak to robili Ukraińcy z Polakami!!!). Zreztą była to kiedyś Rzeczpospolita obojga narodów i nie mam nic również obecnie przeciwko unii państwowej z Litwą (łączy nas wszystko: wspólna kultura, wspólna religia, wspólne wartości). Zresztą będąc razem w układzie z Schengen, żyjemy jak gdyby w jednym państwie! 2. Po pierwszej wojnie światowej niestety wszyscy sąsiedzi chcieli rozdrapać nasze rdzenne polskie terytorium, a również to co zabrali zaborcy nie było łatwe do odzyskania. Najlepiej świadczą o tym plebiscyty na Warmii i Mazurach oraz na Śląsku. Odpuścilismy niestety powiaty Spiski, Frysztacji i Orawski (obecnie Słowacja), gdzie ponad 70% ludności stanowili POlacy i które to ziemie urtracilismy bezpowrotnie. Wykorzystano po prostu bardzo trudną sytuację odradzającej się polskiej państwowości. Na około 20 lat uratowaliśmy polskie ziemie po rzekę Zbrucz, pomimo, że Ukraińcy wbijali na nóż w plecy razem z Armią Czerwoną. 3. W odróznieniu od Litwinów, z Ukraińcami dzieli mas wszystko: inna religia, inna mentalność, szacunek do prawdy historycznej (obecnie na gigantyczną skalę ma miejsce na Ukrainie zakłamywanie historii i wmawianie ludziom, że polskie miasta nigdy nie były polskie, a zabytki architektury, to nie polskie tylko ukraińskie!). Wystarczy posłuchać we Lwowie ukraińskich przewodników turystycznych żeby zobaczyć jak w żywe oczy zakłamują polską historię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ats Bandera im nie wystarczy?!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 12:41 Doprawdy trudno zrozumieć intencje Ukraińców. Mają we Lwowie (i kilku innych miastach Ukrainy także) pomnik(-i) swojego Stepana Bandery - mordercy Polaków,więc po co im pomnik polskiego poety???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gfd Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: 80.54.10.* 09.03.08, 14:13 Euro mamy dlatego,że to Ukraina chciała mieć Euro, ale potrzebowała "lepszego" państwa (co nie znaczy,że Polska takim jest) żeby sie uwiarygodnić. Najpierw chciała z Rosją, ale ich olali, więc wybrali nas Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wis Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.wro.vectranet.pl 09.03.08, 21:09 Jak Babci wspomnę o Ukraińcach to widzę strach i gniew w Jej oczach. Prawie całą rodzinę na Jej oczach najpierw Niemcy a potem dobrzy sąsiedzi Ukraińcy wymordowali, z płonącego domu w tym co na sobie matka z dziećmi uciekała. Więc ja nie życzę sobie ich finansować. Tylko tyle. Nie będę siał nienawiści ale też nie chcę im pomagać Odpowiedz Link Zgłoś
zeziufive Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 09.03.08, 22:23 W naszej historii nie brakuje straszliwych epizodów, i myślę, że następne pokolenia będą miały się czego uczyć i licytować rachunki krzywd. By nie dokładać im kolejnych dat i faktów ociekających krzywdą i krwią może trzeba właśnie tak jak Prezydent miasta? Tu przecież nie oto chodzi czy powstaną nowe tory czy jakieś pomniki. Trzeba budować nowe wspólne wątki historii, jesteśmy to winni naszym dzieciakom. Niech żyją w pokoju i uczą się wspólnej - bez krwi, zdrad, krzywd i mordów historii. Propaganda? Nie sądzę. We wspólnej Europie nauczyliśmy się patrzeć na Niemców inaczej - bo tam należy tak właśnie świadczyć o dojżałości narodu. Przyznajemy już na codzień o wielonarodowej historii Wrocka, coś co kiedyś było absolutnie do nie przyjęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Prezydent miasta popełnia błąd! 10.03.08, 08:02 Wcale tak nie trzeba. Ukraińcy (a może tak jak twierdził Paweł Jasienica - zruszczeni polscy chłopi), to jak wszyscy tzw. Słowianie Wschodni: ludzie fałszywi, przewrotni, zakłamani, okrutni, niesłowni, itd. Jedyna sensowna polityka z tymi sąsiadami, to jak najwiekszy dystans i ostrożność! Przykładem mogą być próby robienia z nimi biznesu. Wszyscy Polacy, którzy założyli firmy polsko-ukraińskie, zostali przez ukraińskich wspólników oszukani i okradzeni (znakomity artykuł na ten temat w Gazecie Wyborczej!). Do Lwowa strach pojechać przyzwoitym samochodem, bo zostanie w mig ukradziony przy współpracy ichniejszej milicji!!! Największa głupota Polaków, to sprzedanie im za bezcen (w ramch prywatyzacji!?) FSO-Daewoo na Żeraniu, huty Częśtochowa i innych fabryk - praktycznie za bezcen (pieniądze za które sprzedano olbrzymi majątek narodowy, to pan Krauze nosi w tylnej kieszeni spodni!!!). Tylko, że nie ma nic w drugą stronę. Nie słyszałem, żeby Polska w ramach prywatyzacji przejęła jakiś zakład lub fabrykę na Ukrainie. W Polsce zaczyna rządzić Związek Przmysłowy Donbasu - mafijna struktura powiązana z kapitałem rosyjskim!!! Są to karygodne błędy. Dlatego ukraińscy szowiniści i nacjonaliści tak nachalnie domagają się otwarcia granicy z Polską. Czują, że |Polska jest słaba. Potwierdzają to niestety nieodpowiedzialne pomyśły pana Dutkiewicza, który za wszelką cenę chce zaistnieć medialnie i wejść do historii - nie tak panie Dutkiewicz!!! Dlaczego za każdym razem, gdy jakiś ukraiński dygnitarz przyjeżdża do Polski, to jedzie w przemyskie i składa wieńce na jakiś dziwnych grobach ukraińskich nacjonalistów spod znaku UPA, a my na to przyzwalamy? Ukraina, to nie Czechosłowacja, z którą mielismy podpisaną konwencję o małym ruchu granicznym, ale to były kraje w jednym obozie politycznym. Teramz my jestesmy w UE a Ukraina nie jest! Jak można w ogóle mówić o ruchu bezwizowym!? Mam nadzieję, że UE zablokuje ten niemądry pomysł. Nie rozumiem dlaczego tym fałszywym Ukraińcom włazimy w 4-litery!? Zamiast snuć głupkowate plany o kolei Przemyśl-Lwów, pan Dutkiewicz niech pomyśli jak skończyć modernizację linii Wrocław-Zgorzelec, Wrocław-Głogów czy Wrocław-Poznań? Jak np. zrobić we Wrocławiu S-bahn (kolej miejską - taką jak ma Berlin)?! Dlaczego panie Dutkiewicz już dawno nie remontuje się ulicy Krakowskiej. Tak koszmarnej nawierzchni, to nawet nie ma w Bangladeszu!!!!! Ta megalomania pana Dutkiewicza i wysokie mniemanie o własnej osobie nadają się już chyba do leczenia. Ciągle głupkowate pomysły a zero pracy organicznej. Panie Dutkiewicz! - niech się pan przejedzie do Krakowa i zobaczy co zrobionow okolicach dworca głównego (genialne rozwiązania!!!), co zrobiono z Rondem Mogilskim ulicą Lubicz, itd. Komuch Majchrowski bije pana na głowę właśnie w pracy organicznej a nie w durnowatych megapomysłach! W Krakowie obwodnica autostradowa jest już od niepamiętnych czasów a pan pieprzy się z tym wszystkim i aktualnie jest pan na etapie sporów i kłótni. Niech pan się wreszcie opamięta! Jedyny wrocławski rodzynek, to znakomicie odnowiony gmach Politechniki Wrocławskiej i okolice politechniki, Ale to chyba zasługa rektora politechniki a nie pana. Dlaczego jeszcze nic pan nie zrobił, by zrewitalizować dworzec wrocławski i jego okolice. Jest niewyobrażalnie oskurny. Widać gołym okiem tą ginącą nimiecką cywilizację. Niech pan porówna dworzec we Wrocławiu z dworcem w Goerlitz. Różnice są szokujące. Przecież panie Dutkiewicz sympatyczny biznesme Leszek Czarnecki nie zbuduje panu całego Wrocławia! Niech pan zobaczy jak wspaniale architektonicznie i plastycznie zamknięta została (budynkiem pana Czarneckiego!) perspektywa ulicy Świdnickiej idąc od Rynku. Nie było by tego gdyby nie inwestycja pana leszka Czarneckiego. Panie Dutkiewicz, obudź sie pan wreszcie, przestań chrzanić o Lwowie i kolei Przemyśl-Lwów, a myśl pan dzień i noc o Wocławiu, bo za to pan bierze pieniądze. I zejdź pan wreszczie na ziemię. Zrobiono z pana największego geniusza, a pan niestety w to uwierzyłeś - to gorzej niż błąd, to nieostrożność panie Dutkiewicz!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
karola9938 Re: Prezydent miasta popełnia błąd! 12.03.08, 20:06 Do wielkiego manipulatora Historii manfred211 Moja rodzina pochodzi ze Lwowa ale wcale nie zieję nienawiścią do Ukraińców jak Ty i nie próbuję zakłamywać historii a to co Ty opisujesz to nie do końca jest prawdą , piszesz że wszyscy Polacy zostali oszukani przez Ukraińców i to na podstawie jednego artykułu a ilu Ukraińców zostało oszukanych przez Polaków to już nie wspominasz Piszesz że błędem było sprzedanie FSO Dewwoo otóż to Dewoo doprowadziło do krytycznej sytuacji całe FSO i to że właśnie Ukraińcy zdecydowali się zainwestować w upadającą firmę było ratunkiem. Piszesz że do Lwowa strach pojechać dobrym autem a Niemiec do Polski to co jedzie bez obaw o samochód u nas też są złodzieje i też są przekupni policjanci. Piszesz że ukraińscy szowiniści i nacjonaliści tak nachalnie domagają się otwarcia granicy z Polską , a Ty sam jesteś nacjonalista tyle że polskim. Piszesz - teraz my jesteśmy w UE a Ukraina nie jest! Jak można w ogóle mówić o ruchu bezwizowym!? A przypomnij sobie jak bez wiz jeździliśmy na zachód europy . A tak naprawdę to z takimi wariatami jak Ty nie warto rozmawiać i jeszcze jedno nie wiem czy kiedykolwiek słyszałeś o Rzeczpospolitej Trojga Narodów bo o takiej myśleli już dawno temu nasi przodkowie i tylko dzięki interwencji Moskali to idea nie został dokończona po prostu Kijów wpadł w łapy cara . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dead-sea Wrocław grzęźnie IP: *.gprs.plus.pl 09.03.08, 22:28 Wrocław dusi się brakiem realnych projektów, który maskowany jest nadmiarem pomysłow nieco abstrakcyjnych takich jak EIT, EXPO czy budowa kolei pomiędzy Przemyślem a Lwowem... Niezależnie bowiem od takich, czasem słusznych w dłuższej perspektywie idei, powinniśmy skupiać się na codziennej pracy i stwarzaniu warunków do aktywności samych wrocławian oraz inwestorów zewnętrznych. Tymczasem we Wrocławiu żyje sie coraz drożej i coraz mniej wygodnie co powoduje, że nie przyciągamy nowych mieszkańców a sami wrocławianie powoli wyprowadzają się z Wrocławia. Jedni na wieś, inni do Warszawy, jeszcze inni na wyspy. Ostatnie dane dotyczące liczby turystów odwiedzających Wrocław, sytuujące Wrocław na równi ze Szczecinem oraz Białymstokiem niestety potwierdzają mało popularna prawdę, że władze miasta nieco sie mylą twierdząc że Wrocław zdystansował resztę kraju. W ostatnich latach zaczęliśmy się porównywac do Monachium czy Walencji nie zauważyliśmy tymczasem, że znów przegania nas Poznań, Gdynia czy Katowice. Jedynym, przyznac trzeba efektywnym, pomysłem Wrocławia w ostatnim czasie, jest kupowanie dobrych pomysłow, które pojawiły się gdzieś indziej. Nie twierdzą, że to zła metoda jednak trzeba sobie jasno powiedzieć daleko bez własnej inicjatywy nie zajedziemy. Ważne sukcesy ostatnich lat to kupno pomysłow pozawrocławskich. Era Nowe Horyzonty, Port Literacki, teraz przenosiny Groclinu i Drzymały to dobre przykłady. Musimy zdawac sobie jednak sprawe z tego, że tego typu działania nie mogą byc jedynym pomysłem na rozwój miasta. Miasto nie może byc najważniejszym graczem w gospodarce rynkowej. Miasto ma jedynie stwarzac dobre warunki do rozwoju. Miasto ma skupiać sie na tym co się dzieje w mieście, jak żyje się jego miaszkańcom. Miasta od czasow polis greckich, republik włoskich czy Hanzy raczej nie koncentrują sie na polityce zagraniczej. Znana koncepcja nocnego stróża to jest to o czym myślę. Tymczasem ostatnio rozbawiła mnie informacja o tym, że miasto zamierza wykupic bilety lotnicze do Brukseli za 100 tys zł. tak aby obłożenie lotów było wystarczające do utrzymania tego połączenia. Nie można na dłuższa metę kupic sobie popytu, ten popyt trzeba po prostu wykreować, stworzyć warunki do jego wzrostu. Podobnie zadziwiające są działania miasta dotyczące firmy Intakus i terenu obok zoo. Jeżeli miasto zaspało a działający zgodnie z prawem przedsiębiorca kupił ten teren, na którym chce zresztą zbudowac obiekt o funkcji rekreacyjno-sportowej to miasto nie powinno działając na granicy prawa uniemożliwiać mu prowadzenia działalności gospodarczej. Nie możemy omijac i nie dostrzegać rzeczywistości. Wrocław grzęźnie w jałowych i często bardzo drogich pomysłach. Najwyższy czas na to by władze zrozumiały, że otwartość, wolny rynek i przede wszystkim organiczna praca to jest to czego potrzebuje Wrocław aby sprostać wyzwaniom XXI w. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łoś_bimbacz Re: Wrocław grzęźnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 22:38 Ostatnie dane dotyczące liczby turystów > odwiedzających Wrocław, sytuujące Wrocław na równi ze Szczecinem > oraz Białymstokiem niestety potwierdzają mało popularna prawdę to POtwarz, a jeśli prawda, to nalezy ją zamieśc głęboko miotłą pijaru:) i ocenzurowac i zakazac POwtarzania! Jedynym, przyznac trzeba efektywnym, pomysłem Wrocławia w ostatnim > czasie, jest kupowanie dobrych pomysłow, które pojawiły się gdzieś > indziej. czy ktoś kupił od nas jakiś dynamiczny POmysł, czy takie w ogóle są? ja POpieram zagraniczną ekspansję Sternika, bo nasze sukcesy w kreacji teorii i praktyki Dynamizmu są POwalające ( obwodnice, skm, tania i dostępna opieka przedszkolna i lekarska), ale nie można ich egoistycznie zachowac tylko dla siebie, ale trzeba podzielic się tą wiedzą z innymi:) Odpowiedz Link Zgłoś
koffola mam propozycje dla pana prezydenta R.Dutkiewicza 09.03.08, 23:07 dlaczego nie zrobimy sobie tutaj drugiego Hong Kongu ? Odpowiedz Link Zgłoś
camelus.gazeta Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 13.03.08, 15:27 Po pierwsze - pomysł zbudowania kolei do Lwowa to nie jest inwestycja na kilka lat, tylko na dłużej. Już łatwiej byłoby zrealizować bezpośrednie połączenie lotnicze z Wrocławia do Lwowa - nawet raz w tygodniu - chętni na pewno by się znaleźli. Co do Bruskeli to pomysł wykupowania miejsc na połączenia przez miasto nie jest najszczęśliwszy - nie trzeba latać codziennie, wystarczy np. 2 razy w tygodniu. Po drugie - miałem okazję być we Lwowie i nie zauważyłem jakiegoś złego traktowania Polaków przez Ukraińców - wręcz przeciwnie - Polacy są tam o wiele bardziej lubiani niż Rosjanie. A co do przekraczania granicy i wiz - niedawno mieliśmy ten sam problem z wjazdem do Niemiec, więc nie dramatyzowałbym tak bardzo. Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 20.04.08, 18:24 Profesorowie lwowscy pierwsi doprowadzili do "lawkowego" podzialu studentow polskich i zydowskich. W slad za nimi poszly uczelnie Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 20.04.08, 18:25 ojciecrydzyk1 napisał: > Na pomnik Fredry dla Lwowa to są pieniądze I TEZ NA POMNIKI BYLEGO SZEFA KOSCIOLA KATOLICKIEGO Odpowiedz Link Zgłoś