Dodaj do ulubionych

Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa

08.03.08, 00:11
Na pomnik Fredry dla Lwowa to są pieniądze a na odbudowanie pomnika
Probusa we Wrocławiu to nie ma
fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html
Obserwuj wątek
    • ojciecrydzyk1 Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 08.03.08, 00:18
      A tutaj inne ujęcie pomnika Probusa z ratuszem w tle
      fotoforum.gazeta.pl/3,0,824668,4,1,783,ojciecrydzyk1.html
    • Gość: agata g. Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.telsat.wroc.pl 08.03.08, 00:20
      oj,lepiej żeby go nie stawiali.Po co Chrobremu konkurencja?:)Szczerze mówiąc,to
      jak słyszę o pomysłach na nowe pomniki we Wrocławiu,to mi się zimno robi...Może
      już starczy???Profesorowie pomordowani już mają swój denkmal.Może wystarczy?
      • Gość: gut Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.wroclaw.mm.pl 08.03.08, 07:38
        jak miejscy urzędnicy z Dutkiewiczem na czele nie potrafia żadnyuch
        dróg wybudować, a zapowiadali 4 obwodnice miasta, to przynajmniej
        pomnik postawią, żeby nazywało się że cos zrobili.
        • Gość: dek Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:26
          No nie jest tak źle obwodnica śródmiejska zbudowana jest w połowie staromiejska
          istnieje prawie cała AOW to gestia rządu i może w tym roku ( jak nie będzie
          kolejnych kretyńskich protestów )rozpocznie sie budowa tylko obwodnica wschodnia
          nie ma szczęścia marszałek Łoś nie miał na nią kasy a nowy marszałek
          zapowiedział że będzie bardziej dbał o resztę regionu więc nie ma raczej szans
          na budowę w najbliższym czasie . Jedyny problem w tym wszystkim to tępo budowy
          albo firmy budowlane nie są zbyt sprawne albo nadzór miasta do kitu a
          najprawdopodobniej jedno i drugie .
      • Gość: dek Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:16
        Agato Wrocław jest bardzo ubogi w pomniki więc każda kolejna sensowna inicjatywa
        jest tu mile widziana.
    • piotrek20074 Po pierwsze to wrocławowi się nie należy euro 08.03.08, 00:42
      a po drugie kto bedzie grał na wirtualnym stadionie?

      Ślask Dyskobolia Wrocław Wielkopolska?
    • Gość: Gosciu brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram :) IP: *.e-wro.net.pl 08.03.08, 09:08
      brawo Wrocław i Lwów świetny pomysł popieram :)mam trochę wspolnej historii moze
      nie wszystko jest takie miodzio ale chociaz może z jednymi sąsiadami zacznijmy
      się przyjaźnić :) a Polakom chyba najblizej do Ukrainców niż do czechów ,
      niemców może troszke tez do słowaków

      Fajny pomysł :)
      pzdr.
      • Gość: Krzysztof Re: brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram IP: *.wroclaw.mm.pl 08.03.08, 10:14
        Dużo szumu o nic. Wybudujemy kolej z Przemyśla do Lwowa...Kto się
        pytam? Miasto Wrocław?
        Panie Dutkiewicz a po miście w biały dzień szczury biegają. W psie
        kupy można wejsć. Śmieci nie są segregowane. Pańscy pożal się
        boże "Lwowiacy" przeniesieni do miastz chat słomą krytych chleb
        przez okno "dla ptaszków" wyrzucają. Tyle ze te ptaszki to 4 łapy,
        ogon i wąsy mają.
        OGÓLNIE TO POSTAW SIE A ZASTAW SIĘ. MOŻE TROCHĘ RZECZYWISTEJ PRACY A
        NIE POLITYKIERSTWA? I TAK PAN PREZYDENTEM NIE ZOSTANIESZ...
        • Gość: dek Re: brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:12
          Krzysztofie a ty sprzątasz po swoim piesku i segregujesz śmieci , coś mi się
          wydaje że nie . Według ciebie to miasto ma sprzątać kupy i segregować odpady co ?
        • Gość: Zuzia Decyzja oparta na fałszywych przesłankach. IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.08, 17:08
          > czekać kilku godzin na wymianę podwozi wagonów

          Klasyczny przykład jak na podstawie fałszywych informacji podejmuje się jakieś
          działania. Przecież wymiana wózków wagonów całego pociągu trwa ok pół godziny, a
          nie kilka godzin. Pociąg w tym czasie i tak stoi na stacji granicznej i
          dokonywane są kontrole pasażerów.
          • hummer Od Przemyśla do Lwowa jest linia szerokotorowa 08.03.08, 21:00
            Gość portalu: Zuzia napisał(a):

            > działania. Przecież wymiana wózków wagonów całego pociągu trwa ok pół godziny,
            > a
            > nie kilka godzin. Pociąg w tym czasie i tak stoi na stacji granicznej i
            > dokonywane są kontrole pasażerów.

            Wsiadasz w pociąg i jedziesz. Dla czego Dutkiewicz chce w Przemyślu budować
            drugą taką linię nie wiem. Warto to przemyśleć. Nim ten oszołom wystartuje na
            Prezydenta RP.
        • Gość: ewal. Re: brawo Wrocław i Lwów swietny pomysł popieram IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 22:21
          drogi Krzysztofie!pamiętaj,że do Wrocławia oprócz repatriantów ze
          wschodu/przymusowych/przybyła dobrowolnie cała masa biedoty z
          róznych terenów Polski,która wcale nie kwapiła się z odbudową
          Wrocławia.Więc trochę szacunku do tych Lwowiaków i nie tylko,bo to
          Oni dżwignęli z ruin to miasto.Skoro twoi przodkowie nie wywodzą się
          z kresów,to może warto zadac pytanie seniorom-po co tu przjechali?
          czyżby też ich pozbawiono domów,majątku i wsadzono do bydlęcych
          waganów?chyba nie!
    • Gość: wi Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.magma-net.pl 08.03.08, 10:12
      Do czasu wejścia Ukrainy do Unii te godziny na granicy wynikają z kontroli
      granicznej a nie wymiany podwozi. Od kilku lat stosuje się polski wynalazek SUW
      2000 - zmiana rozstawu kół całego składu trwa do pół godziny bodaj czyli dużo
      krócej niż procedury graniczne. Tak więc "normalnotor" do Lwowa to pomysł dużo
      bardziej symboliczny.
      • Gość: jozue Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 10:50
        gratuluję,życzę powodzenia,lwowiakom replika fredry,wrocławianom replika kolumny mickiewicza, oby tak!!!
        • Gość: janek Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 11:14
          Probusa koniecznie trzeba odbudować,a replike kolumny Mickiewicza też bysmy zmieścili we wrocku,oby się powiodło
          • Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 12:58
            Probus od wschodu,Fredro od południa,od zachodu kolumna Mickiewicza,tak to widzę,
            • Gość: dek Re: Piękne plany!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:14
              Probus stał w rynku kilka miesięcy Fredro stoi a Mickiewicz o tym nie słyszałem
              no chyba że o Lwowskim.
              • Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 18:18
                Mickiewiczowską kolumnę skopiujemy ze Lwowa,lwowiacy chcą kopiować naszego Fredrę ,a my Mickiewicza, postawimy go w rynku od zachodu,tak ma być!!
                • Gość: marter Re: Piękne plany!! IP: 193.40.244.* 08.03.08, 19:01
                  gwoli ścisłości, to raczej chcą kopiować _swojego_ Fredrę ;)

                  A dla Mickiewicza poszukałbym innego miejsca. Wystarczy już pomników w Rynku.
                  • Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 08.03.08, 19:17
                    prawda ,marter ,przed wojną w rynku stały trzy ,dwa Fryderyki na koniach i Probus z gęślami,teraz stoi jeden,zmieściła by się i kolumna lwowska,pasowala by do nowego ratusza,zobaczymy,
                    • Gość: marter Re: Piękne plany!! IP: 193.40.244.* 08.03.08, 21:41
                      Zmieścić pewnie by się i zmieściła, ale w skali 1:1 to by za bardzo
                      przytłaczała. We Lwowie wokół jest jednak sporo miejsca i ja bym poszukał
                      podobnego miejsca dla Mickiewicza we Wrocławiu. A najlepiej w którymś parku,
                      może koło Hali Targowej (pasowałby w okolicy filologii słowiańskiej ;) Rynek
                      zostawiłbym dla pomników wielkości krasnali (lub lwowskiego Nikifora).

                      Dla jasności - pomnikom na koniach, obojętnie czy Wielkiego Fryderyka czy
                      Rafała, jestem przeciw :)
                      • Gość: janusz Re: Piękne plany!! IP: *.chello.pl 09.03.08, 09:27
                        racja marter,postawimy kopię kolumny ze Lwowa koło nowo budowanej biblioteki uniwersyteckiej,w rynku tylko Probus,
                        • Gość: dek Re: Piękne plany!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 18:55
                          Probusa można postawić obok nowej sali koncertowej , pasował by tam ze swoimi
                          gęślami.
    • Gość: Marcin jak zwykle pierdoły IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.03.08, 15:31
      Już mi się nie chce czytać tych wszystkich bzdur, które przekazuje
      nam Biuro Propogandy Miasta Wrocławia. Do 2012 r to my się nie
      doczekamy 1/3 zapowiadanych inwestycji drogowych, nie będzie
      generalnego remontu dworca głównego, nie pisząc już o innych
      dworcach. Nie piszmy więc o planach zupełnie nierealnych jak wkład
      Wrocławia w budowę nowej linii kolejowej Przemyśl-Lwów, jak szczytem
      naszych możliwości będzie doprowadzenie łącznika kolejowego do
      lotniska. Od Lwowa możemy się nauczyć jak remontować rocznie
      kilkaset kamienic, bo w takim tempie Lwów jest remontowany.
    • Gość: FreakyMisfit We Wroclawiu zdecydowanie brakuje pomnikow. IP: *.dialog.net.pl 08.03.08, 16:20
      Brakuje pomnikow, muzeow, mielismy miec fontanne, ale tez jej chyba nie bedzie.
      Za duzo mamy drog, tramwajow i mieszkan.
      • Gość: dek Re: We Wroclawiu zdecydowanie brakuje pomnikow. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 16:29
        Zgoda tego wszystkiego brakuje i wszystko to powinno być budowane równolegle z
        tm że mieszkania powinni budować deweloperzy a nie miasto .
        • hummer Jak budowano mieszkania przed wojną 08.03.08, 20:53
          Gość portalu: dek napisał(a):

          > Zgoda tego wszystkiego brakuje i wszystko to powinno być budowane równolegle z
          > tm że mieszkania powinni budować deweloperzy a nie miasto .

          kiedy tzw. deweloperów nie było? Co za potwór językowy i z czym my do Lwowa.
    • united-europe2 Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 08.03.08, 17:05
      to doskonala inicjatywa!

      tltl.myminicity.com/com
    • Gość: C.V. Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 19:42
      Niech sobie zabierają swojego Fredrę z naszego Rynku.
      • Gość: wrocławianin Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 12:36
        Kim "wy" jesteście że rynek jest "wasz"?
        • Gość: dek Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 19:00
          Chyba kosmici : )))))
    • hummer Chyba Duch Święty zwariował 08.03.08, 19:58
      Przynosi Dutkiewiczowi nowe pomysły, z których i tak wiadomo, że nic nie
      wyjdzie. Bo co wyszło Dutkiewiczowi, prócz kręcenia ozorem w mediach?
    • manfred211 Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic! 08.03.08, 21:56
      Dlaczego spotkanie w obecnosci szefów państw (!) ma się odbyć we
      Lwowie a nie na przykład we Wrocławiu?!

      Przecież listę polskich profesorów (zarówno z Krakowa jak też ze
      Lwowa) dostarczyli Niemcom współpracujący z nimi ukraińscy
      nacjonaliści!!!
      Trzeba mieć wiele tupetu, żeby teraz coś bredzić o budowie pomnika
      pomordowanych profesorów we Lwowie. Przeciez ukraińscy nacjonaliści
      dlatego doprowadzili do ich pomordowania, żeby ich we Lwowie nie
      było!!!
      Ukraińska obłuda i przewrotność nie ma po prostu granic.

      Po jakie licho chcemy budować linię kolejową z Przemysla do Lwowa?
      Czyżbyśmy mieli mało do zrobienia na liniach kolejowych w Polsce? Co
      za głupota! Przeciez pieniądze unijne kiedyś sie skończą, a my
      zamiast wykorzystywać je dla Polski, myślimy, jakby oddać je
      Ukraińcom! - skandal.

      W ogóle pomysł Euro 2012 z Ukrainą, to był idiotyzm. Przeciez
      mogliśmy zgłosić się np. z Republiką Czeską. Nie mielibyśmy żadnych
      problemów z Schengen, szantażem granicznym przemytników i o wiele
      mniejsze problemy infrastrukturalne.
      A tak, to holujemy ukraiński imperializm i szowinizm. Jeżeli nie daj
      Boże to nieszczęsne Euro sie powiedzie, to Ukraińcy tak urosną w
      pychę i siłę, że się z rozumem nie pozbieramy!!!

      Już teraz w sposób arogancki i butny (próby blokowania granicy)
      domagają się praktycznie bezwizowego wjazdu do Polski.
      Ta cała konwencja, to niewyobrażalny idiotym. Napytamy sobie biedy,
      bo ci ukraińscy spryciarze nie tylko będa chcieli poruszać się po
      całej Polsce, ale być może po całej Europie. Oczywiście
      odpowiedzialność za to spadnie na nas - jak zwykle naiwnych jak
      dzieci Polaków!

      Polacy we Wrocławiu, to nie żadni emigranci, tylko ludzie wyrzuceni
      ze swoich rodzinnych stron przez Ukraińców. A pomnik Fredry znalazł
      się we Wrocławiu tylko dlatego, że nie mógł stać we Lwowie, Po jakie
      licho ukraińskim nacjonalistom replika pomnika Fredry. Oni jeszcze
      gotowi udowodnić, że Fredro był Ukraińcem!


      • Gość: Gosc Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.users.zlotniki.pl 08.03.08, 22:08
        Do manfred211

        Diadku prosto breszczech jak sowetskyj pes.
        Idy het wid forum, Tobi potribne likuwannia.
        • manfred211 Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic 09.03.08, 09:53
          Gościu portalu - ditku!
          (ditki spasajties, Jarema idie!).

          Wyrażaj się jakimś cywilizowanym językiem a nie jakimś grypsem i to
          w dodatku w transkrypcie, gdyż nie rozumię twojego bełkotu.

          To jest Polska człowieku, a nie "samościnna Ukraina".

          Twoja nerwowa reakcja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, jakim
          zagrożeniem tacy jak ty (fizycznie i mentalnie!) są dla wolnej
          Polski i Polaków.

          Przykro mi, że najprawdopodobniej jesz polski chleb i pijesz polskie
          mleko.
          • Gość: leon Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.08, 11:55
            Manfred211 masz 100%racji Ci zwyrodnialcy kasę na budowę pomników
            banderze i innym ludobujcą z upa we Lwowie to mają.
            • Gość: dek Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 19:21
              Dla Ukraińca bohaterem jest Bandera a dla Polaka Żeligowski
              • Gość: manfred211 Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: *.77.classcom.pl 09.03.08, 21:17
                1.
                Żeligowski nie mordował Litwinów, ani nie wyrzucał ich z ojcowizny i
                domów (tak jak to robili Ukraińcy z Polakami!!!). Zreztą była to
                kiedyś Rzeczpospolita obojga narodów i nie mam nic również obecnie
                przeciwko unii państwowej z Litwą (łączy nas wszystko: wspólna
                kultura, wspólna religia, wspólne wartości).
                Zresztą będąc razem w układzie z Schengen, żyjemy jak gdyby w jednym
                państwie!

                2.
                Po pierwszej wojnie światowej niestety wszyscy sąsiedzi chcieli
                rozdrapać nasze rdzenne polskie terytorium, a również to co zabrali
                zaborcy nie było łatwe do odzyskania. Najlepiej świadczą o tym
                plebiscyty na Warmii i Mazurach oraz na Śląsku.
                Odpuścilismy niestety powiaty Spiski, Frysztacji i Orawski (obecnie
                Słowacja), gdzie ponad 70% ludności stanowili POlacy i które to
                ziemie urtracilismy bezpowrotnie.
                Wykorzystano po prostu bardzo trudną sytuację odradzającej się
                polskiej państwowości. Na około 20 lat uratowaliśmy polskie ziemie
                po rzekę Zbrucz, pomimo, że Ukraińcy wbijali na nóż w plecy razem z
                Armią Czerwoną.

                3.
                W odróznieniu od Litwinów, z Ukraińcami dzieli mas wszystko: inna
                religia, inna mentalność, szacunek do prawdy historycznej (obecnie
                na gigantyczną skalę ma miejsce na Ukrainie zakłamywanie historii i
                wmawianie ludziom, że polskie miasta nigdy nie były polskie, a
                zabytki architektury, to nie polskie tylko ukraińskie!). Wystarczy
                posłuchać we Lwowie ukraińskich przewodników turystycznych żeby
                zobaczyć jak w żywe oczy zakłamują polską historię.
      • Gość: ats Bandera im nie wystarczy?!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 12:41
        Doprawdy trudno zrozumieć intencje Ukraińców.
        Mają we Lwowie (i kilku innych miastach Ukrainy także) pomnik(-i) swojego
        Stepana Bandery - mordercy Polaków,więc po co im pomnik polskiego poety????
      • Gość: gfd Re: Głupota prezydenta Dutkiewicza nie zna granic IP: 80.54.10.* 09.03.08, 14:13
        Euro mamy dlatego,że to Ukraina chciała mieć Euro, ale
        potrzebowała "lepszego" państwa (co nie znaczy,że Polska takim jest)
        żeby sie uwiarygodnić. Najpierw chciała z Rosją, ale ich olali, więc
        wybrali nas
    • Gość: wis Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa IP: *.wro.vectranet.pl 09.03.08, 21:09
      Jak Babci wspomnę o Ukraińcach to widzę strach i gniew w Jej oczach. Prawie całą
      rodzinę na Jej oczach najpierw Niemcy a potem dobrzy sąsiedzi Ukraińcy
      wymordowali, z płonącego domu w tym co na sobie matka z dziećmi uciekała. Więc
      ja nie życzę sobie ich finansować. Tylko tyle. Nie będę siał nienawiści ale też
      nie chcę im pomagać
      • zeziufive Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 09.03.08, 22:23
        W naszej historii nie brakuje straszliwych epizodów, i myślę, że
        następne pokolenia będą miały się czego uczyć i licytować rachunki
        krzywd. By nie dokładać im kolejnych dat i faktów ociekających
        krzywdą i krwią może trzeba właśnie tak jak Prezydent miasta? Tu
        przecież nie oto chodzi czy powstaną nowe tory czy jakieś pomniki.
        Trzeba budować nowe wspólne wątki historii, jesteśmy to winni naszym
        dzieciakom. Niech żyją w pokoju i uczą się wspólnej - bez krwi,
        zdrad, krzywd i mordów historii. Propaganda? Nie sądzę. We wspólnej
        Europie nauczyliśmy się patrzeć na Niemców inaczej - bo tam należy
        tak właśnie świadczyć o dojżałości narodu. Przyznajemy już na
        codzień o wielonarodowej historii Wrocka, coś co kiedyś było
        absolutnie do nie przyjęcia.
        • manfred211 Prezydent miasta popełnia błąd! 10.03.08, 08:02
          Wcale tak nie trzeba.

          Ukraińcy (a może tak jak twierdził Paweł Jasienica - zruszczeni
          polscy chłopi), to jak wszyscy tzw. Słowianie Wschodni: ludzie
          fałszywi, przewrotni, zakłamani, okrutni, niesłowni, itd.
          Jedyna sensowna polityka z tymi sąsiadami, to jak najwiekszy dystans
          i ostrożność!

          Przykładem mogą być próby robienia z nimi biznesu.
          Wszyscy Polacy, którzy założyli firmy polsko-ukraińskie, zostali
          przez ukraińskich wspólników oszukani i okradzeni (znakomity artykuł
          na ten temat w Gazecie Wyborczej!).

          Do Lwowa strach pojechać przyzwoitym samochodem, bo zostanie w mig
          ukradziony przy współpracy ichniejszej milicji!!!

          Największa głupota Polaków, to sprzedanie im za bezcen (w ramch
          prywatyzacji!?) FSO-Daewoo na Żeraniu, huty Częśtochowa i innych
          fabryk - praktycznie za bezcen (pieniądze za które sprzedano
          olbrzymi majątek narodowy, to pan Krauze nosi w tylnej kieszeni
          spodni!!!).
          Tylko, że nie ma nic w drugą stronę.
          Nie słyszałem, żeby Polska w ramach prywatyzacji przejęła jakiś
          zakład lub fabrykę na Ukrainie.

          W Polsce zaczyna rządzić Związek Przmysłowy Donbasu - mafijna
          struktura powiązana z kapitałem rosyjskim!!!

          Są to karygodne błędy. Dlatego ukraińscy szowiniści i nacjonaliści
          tak nachalnie domagają się otwarcia granicy z Polską.
          Czują, że |Polska jest słaba.
          Potwierdzają to niestety nieodpowiedzialne pomyśły pana Dutkiewicza,
          który za wszelką cenę chce zaistnieć medialnie i wejść do historii -
          nie tak panie Dutkiewicz!!!

          Dlaczego za każdym razem, gdy jakiś ukraiński dygnitarz przyjeżdża
          do Polski, to jedzie w przemyskie i składa wieńce na jakiś dziwnych
          grobach ukraińskich nacjonalistów spod znaku UPA, a my na to
          przyzwalamy?

          Ukraina, to nie Czechosłowacja, z którą mielismy podpisaną konwencję
          o małym ruchu granicznym, ale to były kraje w jednym obozie
          politycznym.
          Teramz my jestesmy w UE a Ukraina nie jest! Jak można w ogóle mówić
          o ruchu bezwizowym!?

          Mam nadzieję, że UE zablokuje ten niemądry pomysł. Nie rozumiem
          dlaczego tym fałszywym Ukraińcom włazimy w 4-litery!?

          Zamiast snuć głupkowate plany o kolei Przemyśl-Lwów, pan Dutkiewicz
          niech pomyśli jak skończyć modernizację linii Wrocław-Zgorzelec,
          Wrocław-Głogów czy Wrocław-Poznań?
          Jak np. zrobić we Wrocławiu S-bahn (kolej miejską - taką jak ma
          Berlin)?!

          Dlaczego panie Dutkiewicz już dawno nie remontuje się ulicy
          Krakowskiej. Tak koszmarnej nawierzchni, to nawet nie ma w
          Bangladeszu!!!!!

          Ta megalomania pana Dutkiewicza i wysokie mniemanie o własnej osobie
          nadają się już chyba do leczenia.
          Ciągle głupkowate pomysły a zero pracy organicznej.

          Panie Dutkiewicz! - niech się pan przejedzie do Krakowa i zobaczy co
          zrobionow okolicach dworca głównego (genialne rozwiązania!!!), co
          zrobiono z Rondem Mogilskim ulicą Lubicz, itd.
          Komuch Majchrowski bije pana na głowę właśnie w pracy organicznej a
          nie w durnowatych megapomysłach!

          W Krakowie obwodnica autostradowa jest już od niepamiętnych czasów a
          pan pieprzy się z tym wszystkim i aktualnie jest pan na etapie
          sporów i kłótni. Niech pan się wreszcie opamięta!

          Jedyny wrocławski rodzynek, to znakomicie odnowiony gmach
          Politechniki Wrocławskiej i okolice politechniki, Ale to chyba
          zasługa rektora politechniki a nie pana.

          Dlaczego jeszcze nic pan nie zrobił, by zrewitalizować dworzec
          wrocławski i jego okolice. Jest niewyobrażalnie oskurny. Widać gołym
          okiem tą ginącą nimiecką cywilizację.
          Niech pan porówna dworzec we Wrocławiu z dworcem w Goerlitz. Różnice
          są szokujące.

          Przecież panie Dutkiewicz sympatyczny biznesme Leszek Czarnecki nie
          zbuduje panu całego Wrocławia!
          Niech pan zobaczy jak wspaniale architektonicznie i plastycznie
          zamknięta została (budynkiem pana Czarneckiego!) perspektywa ulicy
          Świdnickiej idąc od Rynku.
          Nie było by tego gdyby nie inwestycja pana leszka Czarneckiego.

          Panie Dutkiewicz, obudź sie pan wreszcie, przestań chrzanić o Lwowie
          i kolei Przemyśl-Lwów, a myśl pan dzień i noc o Wocławiu, bo za to
          pan bierze pieniądze.

          I zejdź pan wreszczie na ziemię. Zrobiono z pana największego
          geniusza, a pan niestety w to uwierzyłeś - to gorzej niż błąd, to
          nieostrożność panie Dutkiewicz!!!!!
          • karola9938 Re: Prezydent miasta popełnia błąd! 12.03.08, 20:06
            Do wielkiego manipulatora Historii manfred211

            Moja rodzina pochodzi ze Lwowa ale wcale nie zieję nienawiścią do
            Ukraińców jak Ty i nie próbuję zakłamywać historii a to co Ty
            opisujesz to nie do końca jest prawdą , piszesz że wszyscy Polacy
            zostali oszukani przez Ukraińców i to na podstawie jednego artykułu
            a ilu Ukraińców zostało oszukanych przez Polaków to już nie
            wspominasz
            Piszesz że błędem było sprzedanie FSO Dewwoo otóż to Dewoo
            doprowadziło do krytycznej sytuacji całe FSO i to że właśnie
            Ukraińcy zdecydowali się zainwestować w upadającą firmę było
            ratunkiem.
            Piszesz że do Lwowa strach pojechać dobrym autem a Niemiec do Polski
            to co jedzie bez obaw o samochód u nas też są złodzieje i też są
            przekupni policjanci.
            Piszesz że ukraińscy szowiniści i nacjonaliści tak nachalnie
            domagają się otwarcia granicy z Polską , a Ty sam jesteś
            nacjonalista tyle że polskim.
            Piszesz - teraz my jesteśmy w UE a Ukraina nie jest! Jak można w
            ogóle mówić o ruchu bezwizowym!?
            A przypomnij sobie jak bez wiz jeździliśmy na zachód europy .
            A tak naprawdę to z takimi wariatami jak Ty nie warto rozmawiać i
            jeszcze jedno nie wiem czy kiedykolwiek słyszałeś o Rzeczpospolitej
            Trojga Narodów bo o takiej myśleli już dawno temu nasi przodkowie i
            tylko dzięki interwencji Moskali to idea nie został dokończona po
            prostu Kijów wpadł w łapy cara .
    • Gość: dead-sea Wrocław grzęźnie IP: *.gprs.plus.pl 09.03.08, 22:28
      Wrocław dusi się brakiem realnych projektów, który maskowany jest
      nadmiarem pomysłow nieco abstrakcyjnych takich jak EIT, EXPO czy
      budowa kolei pomiędzy Przemyślem a Lwowem... Niezależnie bowiem od
      takich, czasem słusznych w dłuższej perspektywie idei, powinniśmy
      skupiać się na codziennej pracy i stwarzaniu warunków do aktywności
      samych wrocławian oraz inwestorów zewnętrznych. Tymczasem we
      Wrocławiu żyje sie coraz drożej i coraz mniej wygodnie co powoduje,
      że nie przyciągamy nowych mieszkańców a sami wrocławianie powoli
      wyprowadzają się z Wrocławia. Jedni na wieś, inni do Warszawy,
      jeszcze inni na wyspy. Ostatnie dane dotyczące liczby turystów
      odwiedzających Wrocław, sytuujące Wrocław na równi ze Szczecinem
      oraz Białymstokiem niestety potwierdzają mało popularna prawdę, że
      władze miasta nieco sie mylą twierdząc że Wrocław zdystansował
      resztę kraju. W ostatnich latach zaczęliśmy się porównywac do
      Monachium czy Walencji nie zauważyliśmy tymczasem, że znów przegania
      nas Poznań, Gdynia czy Katowice.
      Jedynym, przyznac trzeba efektywnym, pomysłem Wrocławia w ostatnim
      czasie, jest kupowanie dobrych pomysłow, które pojawiły się gdzieś
      indziej. Nie twierdzą, że to zła metoda jednak trzeba sobie jasno
      powiedzieć daleko bez własnej inicjatywy nie zajedziemy. Ważne
      sukcesy ostatnich lat to kupno pomysłow pozawrocławskich. Era Nowe
      Horyzonty, Port Literacki, teraz przenosiny Groclinu i Drzymały to
      dobre przykłady. Musimy zdawac sobie jednak sprawe z tego, że tego
      typu działania nie mogą byc jedynym pomysłem na rozwój miasta.
      Miasto nie może byc najważniejszym graczem w gospodarce rynkowej.
      Miasto ma jedynie stwarzac dobre warunki do rozwoju. Miasto ma
      skupiać sie na tym co się dzieje w mieście, jak żyje się jego
      miaszkańcom. Miasta od czasow polis greckich, republik włoskich czy
      Hanzy raczej nie koncentrują sie na polityce zagraniczej.
      Znana koncepcja nocnego stróża to jest to o czym myślę. Tymczasem
      ostatnio rozbawiła mnie informacja o tym, że miasto zamierza wykupic
      bilety lotnicze do Brukseli za 100 tys zł. tak aby obłożenie lotów
      było wystarczające do utrzymania tego połączenia. Nie można na
      dłuższa metę kupic sobie popytu, ten popyt trzeba po prostu
      wykreować, stworzyć warunki do jego wzrostu.
      Podobnie zadziwiające są działania miasta dotyczące firmy Intakus i
      terenu obok zoo. Jeżeli miasto zaspało a działający zgodnie z prawem
      przedsiębiorca kupił ten teren, na którym chce zresztą zbudowac
      obiekt o funkcji rekreacyjno-sportowej to miasto nie powinno
      działając na granicy prawa uniemożliwiać mu prowadzenia działalności
      gospodarczej. Nie możemy omijac i nie dostrzegać rzeczywistości.
      Wrocław grzęźnie w jałowych i często bardzo drogich pomysłach.
      Najwyższy czas na to by władze zrozumiały, że otwartość, wolny rynek
      i przede wszystkim organiczna praca to jest to czego potrzebuje
      Wrocław aby sprostać wyzwaniom XXI w.
      • Gość: Łoś_bimbacz Re: Wrocław grzęźnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 22:38
        Ostatnie dane dotyczące liczby turystów
        > odwiedzających Wrocław, sytuujące Wrocław na równi ze Szczecinem
        > oraz Białymstokiem niestety potwierdzają mało popularna prawdę

        to POtwarz, a jeśli prawda, to nalezy ją zamieśc głęboko miotłą
        pijaru:) i ocenzurowac i zakazac POwtarzania!

        Jedynym, przyznac trzeba efektywnym, pomysłem Wrocławia w ostatnim
        > czasie, jest kupowanie dobrych pomysłow, które pojawiły się gdzieś
        > indziej.

        czy ktoś kupił od nas jakiś dynamiczny POmysł, czy takie w ogóle są?

        ja POpieram zagraniczną ekspansję Sternika, bo nasze sukcesy w
        kreacji teorii i praktyki Dynamizmu są POwalające ( obwodnice, skm,
        tania i dostępna opieka przedszkolna i lekarska), ale nie można ich
        egoistycznie zachowac tylko dla siebie, ale trzeba podzielic się tą
        wiedzą z innymi:)
    • koffola mam propozycje dla pana prezydenta R.Dutkiewicza 09.03.08, 23:07
      dlaczego nie zrobimy sobie tutaj drugiego Hong Kongu ?
    • camelus.gazeta Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 13.03.08, 15:27
      Po pierwsze - pomysł zbudowania kolei do Lwowa to nie jest inwestycja na kilka
      lat, tylko na dłużej. Już łatwiej byłoby zrealizować bezpośrednie połączenie
      lotnicze z Wrocławia do Lwowa - nawet raz w tygodniu - chętni na pewno by się
      znaleźli. Co do Bruskeli to pomysł wykupowania miejsc na połączenia przez miasto
      nie jest najszczęśliwszy - nie trzeba latać codziennie, wystarczy np. 2 razy w
      tygodniu.

      Po drugie - miałem okazję być we Lwowie i nie zauważyłem jakiegoś złego
      traktowania Polaków przez Ukraińców - wręcz przeciwnie - Polacy są tam o wiele
      bardziej lubiani niż Rosjanie. A co do przekraczania granicy i wiz - niedawno
      mieliśmy ten sam problem z wjazdem do Niemiec, więc nie dramatyzowałbym tak bardzo.
    • alex-alexander Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 20.04.08, 18:24
      Profesorowie lwowscy pierwsi doprowadzili do "lawkowego" podzialu
      studentow polskich i zydowskich. W slad za nimi poszly uczelnie
      Warszawy.
    • alex-alexander Re: Wielkie wspólne plany Wrocławia i Lwowa 20.04.08, 18:25
      ojciecrydzyk1 napisał:

      > Na pomnik Fredry dla Lwowa to są pieniądze

      I TEZ NA POMNIKI BYLEGO SZEFA KOSCIOLA KATOLICKIEGO
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka