Dodaj do ulubionych

BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY

19.09.03, 11:39
Czy na przystanek tramwajowy (2,6,7 itd. w stronę cenrtum) na skrzyżowaniu
ulic Powstańców Śl. i Piłsudskiego mogą jednocześnie podjeżdżać dwa
tramwaje? Kilka dni temu miała miejsce następująca sytuacja: na rzeczonym
przystanku OK. GODZ. 16.15 jako pierwszy stał mały tramwaj (stary),
następnie wóz 2-wagonowy - i pasażerowie mogli swobodnie się przesiadać. Po
zmianie świateł pierwszy tramwaj odjechał, wóz 2-wagonowy podjechał do
przodu i otworzył drzwi, natomiast kolejny wóz - tramwaj nr 7 (nr boczny
2044) nie podjechał na peron, w związku z czym pasażerowie miotali się nie
mogąc przejść do poprzedzającego tramwaju nr 2. Nie pomogły prośby i groźby.
Dlaczego jedni motorniczowie umożliwiają pasażerom swobodne przesiadki,
natomiast inni mimo próśb bezczelnie blokują drzwi? Obowiązują w tym
względzie jakieś wytyczne - na tym konkretnym przystanku?
Dodam jeszcze, że w czasie jazdy było słychać, jak dyspozytor informuje
motorniczego, że na trasie jest kraksa z udziałem "siódemki". Domyślam się,
że facet chciał oszczędzić sobie stania w korku, ale dlaczego uczynił to
kosztem pasażerów wracających do domów po całym dniu pracy???

P.S.
Tramwajarze są zdecydowanie bardziej bezczelni niż kierowcy autobusów MPK.
Szczytem beczelności bywają zachowania bab-tramwajarek. I notorycznia palą
papierosy w swoich pseudokabinach!!!
Obserwuj wątek
    • krzysztof_kiniorski Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 19.09.03, 11:57
      Na przystanku tym nie ma dwóch słupków przystankowych, jest tylko jeden, więc
      kwestia wjazdu drugiego składu na peron zależy wyłącznie od decyzji
      motorniczego - może on wjechać, jeśli stwierdzi, że nie grozi to żadnym
      niebezpieczeństwem pasażerom, lub zaczekać, jeśli stwierdzi, że grozi. Jeśli
      jednak wjeżdża, powinien umożliwić przesiadanie się.
      Pozdrawiam
      KK
      • wielki_czarownik Naprawdę?? 19.09.03, 12:33
        Bo ostatnio jak jechałem 7 to podjechałem (od strony dworca PKP) na przystanek Hallera/Powstańców Śląskich. Na tamtym przystanku spokojnie zmieszczą się ze 3 tramwaje. Ale pan motorniczy podjechał do stojącego już na przystanku wozu i mimo próśb pasażerów nie otworzył drzwi mówiąc, że nie chce stracić premii!!! Przez to wielu ludzi nie zdążyło się przesiąść do innego tramwaju. Szkoda, że nie pamiętam dokładnej godziny tego zajście ani numeru wozu.
        • starykot Re: Naprawdę?? 19.09.03, 12:37
          Nie ma rady na bezczelność tramwajarzy. Z kierowcami autobusów można
          ewentualnie podyskutować, a taki tramwajarz co? Siedzi w swojej pancernej
          budzie, zaciąga się dymem z papierosa, rzuca tępe lub nienawistne spojrzenia,
          a pasażerów ma w d...ie. A może wydrukujemy odpowiedź pana Krzysztofa i
          będziemy podtykać ją pod nosy rozwydrzonych tramwajarzy?
        • perian_me Re: Naprawdę?? 19.09.03, 13:50
          wielki_czarownik napisał:
          > Ale pan motorniczy podjechał do stojącego już na przystanku wozu i mi
          > mo próśb pasażerów nie otworzył drzwi mówiąc, że nie chce stracić premii!!!
          > Przez to wielu ludzi nie zdążyło się przesiąść do innego tramwaju. Szkoda, że
          > nie pamiętam dokładnej godziny tego zajście ani numeru wozu.

          I ten motorniczy miał racje. Nie znajdował się na przystanku (brak drugiego
          słupka), więc nie otworzył drzwi. Długość peronu nie ma nic do rzeczy, bo co w
          przypadku, gdy przystanek jest bezperonowy?

          A na Powstańców / Hallera jest jeszcze taki myk, że spora grupa motorowych nie
          otwiera drzwi będąc drugim, bo i tak MUSZĄ się zatrzymać przed światłami, żeby
          RĘCZNIE przestawić zwrotke (bo przesiadki w innych przypadkach są raczej
          niespotykane). A to jest nowe skrzyżowanie. Tylko, że jakiś palant (tak,
          palant) zapomniał zamontować zwrotnicy na podczerwień. Typowy przykład
          oszczędności tam, gdzie nie trzeba.
      • kudi_wrocek Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 19.09.03, 21:41
        krzysztof_kiniorski napisał:

        > Na przystanku tym nie ma dwóch słupków przystankowych, jest tylko jeden, więc
        > kwestia wjazdu drugiego składu na peron zależy wyłącznie od decyzji
        > motorniczego - może on wjechać, jeśli stwierdzi, że nie grozi to żadnym
        > niebezpieczeństwem pasażerom, lub zaczekać, jeśli stwierdzi, że grozi. Jeśli
        > jednak wjeżdża, powinien umożliwić przesiadanie się.
        > Pozdrawiam

        TO TROCHĘ DZIWNE :

        PO DIABŁA BUDUJĄ TAKIE DŁUUUUUUUUUUUUGIE PRZYSTANKI ??????
        PRZECIEŻ MOŻNA WYBUDOWAĆ TAKIE PRZYSTANKI JAK NP. NA DW.PKP KTÓRE MIESZCZĄ
        TYLKO 1 TRAMWAJ I NIE BYŁOBY TAKICH KONFLIKTÓW A JAK SĄ PRZYSTANKI NA 2
        TRAMWAJE TO POWINNY SIE 2 ZATRZYMYWAC W TYM SAMYM CZASIE UMOŻLIWIAJĄC
        PRZESIADKĘ A NIE.PO CO WYDAWANO NA KOSTKE I KRAWĘZNIKI LEPIEJ ZBUDOWAC WIATĘ
        PRZYSTANKOWĄ GDZIE INDZIEJ GDZIE JEJE NIE MA !!!!!!!!!
        > KK
        • svarte_sjel Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 19.09.03, 21:54
          kudi_wrocek napisał:
          > TO TROCHĘ DZIWNE :

          Nie krzycz.

          > PO DIABŁA BUDUJĄ TAKIE DŁUUUUUUUUUUUUGIE PRZYSTANKI ??????

          Ostatnio budują wyłącznie przystanki na 1.5 składu
          (znaczy się na 3 stopiątki).
          Zdaje się, że takiej długości tramwaje mielibyśmy kupować.

          > TYLKO 1 TRAMWAJ I NIE BYŁOBY TAKICH KONFLIKTÓW A JAK SĄ
          PRZYSTANKI NA 2
          > TRAMWAJE TO POWINNY SIE 2 ZATRZYMYWAC W TYM SAMYM
          CZASIE UMOŻLIWIAJĄC

          Trzeba postawić drugi słupek. Tak jak na Podwalu.

          > PRZESIADKĘ A NIE.PO CO WYDAWANO NA KOSTKE I KRAWĘZNIKI
          LEPIEJ ZBUDOWAC WIATĘ
          > PRZYSTANKOWĄ GDZIE INDZIEJ GDZIE JEJE NIE MA !!!!!!!!!

          To wiata jest z kostki i krawężników? 8^O
    • svarte_sjel Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 19.09.03, 17:59
      starykot napisała:
      > Czy na przystanek tramwajowy (2,6,7 itd. w stronę
      cenrtum) na skrzyżowaniu
      > ulic Powstańców Śl. i Piłsudskiego mogą jednocześnie

      Ja się nie chcę czepiać, ale te ulice się nie krzyżują ];^)=

      > podjeżdżać dwa
      > tramwaje? Kilka dni temu miała miejsce następująca

      W zasadzie nie powinni.
      • kudi_wrocek Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 19.09.03, 21:38
        svarte_sjel napisał:

        > starykot napisała:
        > > Czy na przystanek tramwajowy (2,6,7 itd. w stronę
        > cenrtum) na skrzyżowaniu
        > > ulic Powstańców Śl. i Piłsudskiego mogą jednocześnie
        >
        > Ja się nie chcę czepiać, ale te ulice się nie krzyżują ];^)=
        >

        Ty chyba śmieszny jestes :0 Nie wiesz chyba gdzie to jest bo istnieje takie
        skrzyżowanie Powstańców Śl./Piłsudskiego :)
        • svarte_sjel Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 19.09.03, 21:51
          kudi_wrocek napisał:
          > Ty chyba śmieszny jestes :0 Nie wiesz chyba gdzie to
          jest bo istnieje takie
          > skrzyżowanie Powstańców Śl./Piłsudskiego :)

          Nie istnieje. Istnieje za to skrzyżowanie Świdnickiej i
          Piłsudskiego.
          Powstańców Śląskich się zaczyna od wiaduktu. Jak nie
          wierzysz to sprawdź choćby adresy budynków.
          • egt Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 20.09.03, 19:49
            Ty svarte_sjel, przejrzałem Twoje wypowiedzi na forum gazety, i wiesz co, w
            każdym wątku kogoś pouczasz albo pokazujesz że wiesz więcej na jakiś głupi
            temat np skrzyzowania... Ty masz jakos kompleks, przyznaj się co to; czy jest w
            Twoim otoczeniu ktoś kto Ci mówi ze nic nie wiesz i nic nie jesteś wart ? Może
            wizyta u psychologa pomoże Ci zacząć szanować siebie...
            Pozdrawiam i życzę więcej wyrozumiałości
            • predo Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 20.09.03, 20:04
              ty egt, naucz sie szacunku dla ludzi ktorzy wiedza wiecej niz ty, moze wogle naucz sie szacunku do ludzi a tym bardziej do tych ktorzy sa starsi i madrzejsi...
              • egt Re: BEZCZELNOŚĆ TRAMWAJARZY 22.09.03, 22:42
                Pozdrawiam i życzę więcej wyrozumiałości
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka