Dodaj do ulubionych

Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta

05.10.08, 19:20
A wystarczyłoby, żeby sklep nie sprzedawał alkoholu pijanym
klientom. Właściciele nie traciliby kasy na monitoring.
Obserwuj wątek
    • Gość: Pierre Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.as.kn.pl 05.10.08, 20:01
      Powiedział co wiedział. Kolego, co ty wiesz o sklepie monopolowym i bezpieczeństwu? NIC, Tobie się tylko coś wydaje, a nie wiesz.
      • real_mr_pope Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 05.10.08, 20:17
        A więc Ty zapewne wiesz wszystko. A może czujesz jakąś potrzebę
        znalezienia bratniej duszy, prezentującej podobny poziom wiedzy (na
        temat bezpieczeństwa sklepów monopolowych) co Ty?
        Fakt, nie wiem chyba nic. Ale mieszkałem wiele lat przy jedynym w
        okolicy sklepie monopolowym. Nie było ochroniarzy i monitoringu. Ale
        nie było też kradzieży, bójek, srania przed sklepem i wielu innych
        akcji, jakie mają miejsce na Ruskiej. Może problem nie w sprzedazy
        alkoholu?
        • Gość: Pierre Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.as.kn.pl 06.10.08, 10:43
          Tak się składa że troche wiem i powiem Ci, że właściciel nie zawsze ma wpływ na debili. Monitoringi, podnoszenie cen, eliminowanie niektórych towarów, może i troche pomaga, ale kultury nie nauczy.
    • anwb Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 05.10.08, 20:39
      Te arkady nie sa skonczone! Winowajca jest firma DOMAR, ktora na to nie
      pozwala. Miasto powinnno ich odpowiednio potraktowac!
      • Gość: dead-sea Straż Miejska IP: *.gprs.plus.pl 05.10.08, 20:48
        A ja myślałem, że Straż Miejska tylko nie robi nic pożytecznego. A
        tymczasem pisze jeszcze takie wielce przydatne opinie. Proponuję
        zatrudnic jeszcze ze 200 funkcjonariuszy do pracy od pomiedziałku do
        piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. Na pewno jeszcze coś
        wartościowego zrobią.. Równiez mieszkam w centrum od dłuższego
        czasu. Nie widziałem żeby strażnicy zrobili coś sensownego.
        Zakładanie blokad i to według nikomu nieznanego klucza to jej jedyne
        osiągnięcia w czasie 18, jak słyszałem, lat istnienia.
        • Gość: xyz Re: Straż Miejska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 07:21
          Nie myl Straży Miejskiej z Policją. To ci ostatni odchodzą na
          emeryturę po 15 latach pracy, więc mogą pracować również w nocy i
          nadstawiać karku, bo i obronić czym się mają. Strażnik pracuje do 65
          roku życia i nie ma broni.
          Przestańcie wreszcie mylić te dwie firmy.
          Straż jest od psiej kupy, śmieci czy parkowania kontroli.
          • Gość: qba Re: Straż Miejska IP: *.adsl.inetia.pl 06.10.08, 09:25
            Kolego. Straż miejska Wrocławia jest... od niczego. Jest to sztuczny
            twór darmozjadów i nierobów. Ty i ja płacimy im pensje za
            nicnierobienie. Natomiast mylisz sie co do jednego. Bron maja ale
            gazowa. Reszta przywilejow (mundurówka itp) tak jak w Policji.
            • Gość: Inkwizytor Re: Straż Miejska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 09:36
              Ciekawe po co była by im ta broń, przeciez policja i tak nie strzela
              do gnojków na rynku. Skoro nie ma broi i nadaje się tylko do blokad
              to po co w ogóle ta instytucja?? Nie lepiej zwiększyć liczbę
              gliniarzy, zwłaszcza dzielnicowych??
              • Gość: voo Re: Straż Miejska IP: *.wro.vectranet.pl 06.10.08, 10:24
                Pewnie ze lepiej tylko ze pewni panowie w policji pewnego czasu
                wprowadzili chory system rekrutacji zwany "MULTISELEKT" ktory
                eliminuje im 80 % kandydatow i przez to tylko na samym dolnym slasku
                jest nierobor 50% policjantow a bedzie gorzej bo ludzie sie nie
                garna za te pieniadze narazac zycie. Smieszne jest to ze coraz
                wiecej jest kobiet policjantow (ktore przechodza latwo multiselekt)a
                co takie zrobia jak zostana zaatakowane przez paru osilkow. Chyba
                nie tedy droga.
                • Gość: Zaciekawiony Re: Straż Miejska IP: 217.30.129.* 06.10.08, 11:33
                  A co to za system rekrutacji? Testy jakieś, rozmowy. A tak zaciekawiło mnie.
            • Gość: pytajnik Re: Straż Miejska IP: 217.30.129.* 06.10.08, 10:14
              Od kiedy SM ma przywileje mundurowki??
        • kiviwa Re: Straż Miejska 06.10.08, 11:49
          Gość portalu: dead-sea napisał(a):

          > A ja myślałem, że Straż Miejska tylko nie robi nic pożytecznego. A
          > tymczasem pisze jeszcze takie wielce przydatne opinie. Proponuję
          > zatrudnic jeszcze ze 200 funkcjonariuszy do pracy od pomiedziałku
          do
          > piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. Na pewno jeszcze coś
          > wartościowego zrobią.. Równiez mieszkam w centrum od dłuższego
          > czasu. Nie widziałem żeby strażnicy zrobili coś sensownego.
          > Zakładanie blokad i to według nikomu nieznanego klucza to jej
          jedyne
          > osiągnięcia w czasie 18, jak słyszałem, lat istnienia.

          100% PRAWDA!
      • Gość: WuWu Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: 87.105.184.* 05.10.08, 21:25
        DOMAR nie jest niczemu winien. Osobiście bym wolał, aby usunąć te może 20 miejsc
        parkingowych wzdłuż Ruskiej - po drugiej stronie ulicy oby niebawem pojawi się
        wielopoziomowy parking i i przywrócić stan pierwotny a więc zlikwidować te
        arkady. Gdyby w ich miejscu jak dawniej były lokale usługowe, nie byłoby także
        tylu zakamarków, murków i słupów do obsikiwania i obrzygiwania.
        Swoja drogą, nie wiem ale być może dałoby się wprowadzić uchwałę Rady Miasta
        wprowadzającej zakaz 24h sprzedaży alkoholu (z przerwą w godzinach 21 - 6 i nie
        dotyczyłby on lokali muzycznych, pubów, restauracji)w granicach pomnika historii
        za jakie uznano Stare Miasto z Ostrowem Tumskim decyzją Prezydenta RP. Myślę, że
        zarówno mieszkańcy jak i restauratorzy byliby Radzie Miejskiej wdzięczni za
        takie posunięcie.
    • Gość: tomek podobne rzeczy dzieja sie przy 24h na odrzanskiej IP: *.cable.ubr04.dals.blueyonder.co.uk 05.10.08, 21:06
      podobne rzeczy dzieja sie przy 24h monopolowym na odrzanskiej... porazka
    • Gość: IGLICA Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 05.10.08, 21:16
      Te arkady nikomu nie sa potrzebne to byl wymusl komuny z lat 70-tych
      ktora zabrala chodnik na proponowana 'autostrade' przez centrum
      miasta. A swoja droga to czy sklep sprawdza wiek osobom ktorym
      sprzedaje alkohol? Powinni robic zdjecia tym co rozrabiaja i wieszac
      je na tablicy z napisem "tym osobom nie sprzedajemy"
      • Gość: andla Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.fbx.proxad.net 05.10.08, 21:59
        nie wiem jak rozwiązać ten problem, ale moim zdaniem nocne sklepy w
        centrum wcale nie są winne. Jest w nich drogo i nawet gdyby je
        zamknięto ludzie którzy chcą się napić przed imprezą przywieźliby
        alkohol ze sobą. Nikt nie idzie na ruską czy odrzańską bo ma ochotę
        napić się w bramie, po prostu idzie się na impreze w pasażu lub w
        rynku, a po takiej imprezie niektórzy są w takim stanie że chamstwo
        z nich wyłazi.. niech sklepy zostaną, ale przydalobby się więcej
        strażników, bo szczerze mówiąc w nocy tylko raz ich widzialam w
        okolicach świdnickiej.
        • Gość: Inkwizytor Nie monopolowy a pasaż Niepolda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 09:39
          Zwalanie winy na sklepy że ludzie kupują w nim alkohol jest czystą
          hipokryzją. Problem ruskiej jest nie w monopolowym a pasażu
          Niepolda, zagłębiu pijanych gnojków, dresiarzy, dealerów i przede
          wszystkik wiecznie narąbanych studentów.
    • Gość: Bb Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.wro.vectranet.pl 05.10.08, 22:04
      Co robią włodarze miasta? Wstyd! Coś z tym syfem trzeba zrobić.
      • Gość: jasio Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.08, 22:38
        "wlodarze" biora kase za koncesje.
        dlaczego na swiecie moga byc zamykane knajpy, bary i sklepy o 23 i
        to w centrach duzych europejskich miast, a u nas nie?
        • kiviwa Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 11:55
          Gość portalu: jasio napisał(a):

          > "wlodarze" biora kase za koncesje.
          > dlaczego na swiecie moga byc zamykane knajpy, bary i sklepy o 23 i
          > to w centrach duzych europejskich miast, a u nas nie?

          Jeśli masz ochotę gnic w domu, to gnij, nie zabraniaj innym cieszyc
          sie życiem, szaleć i nie wypisuj bzdur, bo wcale tak nie jest, ze w
          innych centrach duzych europejskich miast knajpki, puby itp. są
          pozamykane, wręcz odwrotnie!
        • qwert_y Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 07.10.08, 07:11
          > dlaczego na swiecie moga byc zamykane knajpy, bary i sklepy o 23 i
          > to w centrach duzych europejskich miast, a u nas nie?

          A gdzie zamykają knajpy o 23? pogięło cię gościu totalnie, wtedy dopiero by się
          chlanie po krzakach zaczęło!
    • harypraca Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 00:51
      ehh. w sotatni piatek pod tym sklepem chcieli mnie pobic..
    • Gość: gnago Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.cust.tele2.pl 06.10.08, 06:59
      Tak ,odebrać koncesje i zapanuje ogólna szczęśliwość i porządek. Nie, te żałosne obszczymurki przeniosą się gdzie indziej. Po prostu pałą trzeba uczyć ich porządku a wkrótce nabiorą ogłady. Pardon, zapomniałem że to sprzeczne z prawem i etyką moralną To może modlitwy za tych młodzieńców aby stali się bogobojni?
    • kakens Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 08:12
      Nie wiem kto bardziej przyczynia się do tego stanu, sklep czy pobliska buda z
      czymś tam do jedzenia.
      Tak najbardziej to kwestia kultury niektórych ludzi, a nie sklepu.
      • Gość: gaax Wystarczyłby jeden patrol koksów z prewencji... IP: 89.174.230.* 06.10.08, 10:23
        Wystarczyłoby, żeby w okolicach ruskiej i pasażu niepolda stale przebywał jakiś
        patrol koksów z prewencji. Nie mówię o jednym stałym, ale wystarczyłoby żeby
        między godziną 22 a 3 na na całą godzinę pojawiał się jeden z patroli i sobie
        krążył między pasażem a sklepem zaglądając w okoliczne podwórka. STALE.
    • yanuss Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 08:19
      A jak wyglada skrzyzowanie Cybulskiego z Pomorska ! Zawsze tam lezy kupa
      smieci na parkingu. Od czasu do czasu trzeba sie ruszyc z biur i pochodzic po
      miescie chocby te 500m od ratusza, wtedy Wroclaw juz przestaje byc tak
      pocztowkowy.
    • Gość: Dorka1984 Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.08, 08:26
      Sama chodząc na imprezy często tam ze znajomymi zaopatrywaliśmy się w alkohol. A
      po imprezie kupowaliśmy już zwykłe soczki i wodę. Często obserwowaliśmy ludzi.
      To nie jest tylko wina tego sklepu, że pijani ludzie sikają i rzygają tam. Część
      ludzi wychodzących z Pasażu i Rynku i wracająca tamtędy do domu sika i rzyga i
      niekoniecznie wcześniej kupowali alkohol w tym sklepie!
      Odbiorą koncesję to sklep splajtuje. Jestem pewna, że 70% dochodów z tego sklepu
      to właśnie sprzedaż alkoholu. Jak odbiorą to wszyscy zaczną chodzić do
      Monopolowego przy Fosie. A tam już po zapadnięciu zmroku (a nawet i przed)
      siedzi spita młodzież, która nie koniecznie ma 18lat!!(A jak fajnie uciekają jak
      policja czy straż idzie ^^)
      Myślicie, że jak zabiorą koncesję to sikanie i rzyganie się skończy??
      Nie.
      Bo i tak dalej będą tamtędy chodzić pijani ludzie wracający z Pasażu czy Rynku.
      I dalej będą sikać i rzygać, dalej będą się bić i awanturować.
      Jednym z rozwiązań było by gdyby tam cały czas była straż miejska albo policja.
      A jeśli złapało by się takiego delikwenta co obsikuje i wymiotuje, wtedy jako
      kara przez dwa następne weekendy będzie mył i sprzątał po takich jak on.

    • mlodywroclaw.pl Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 08:50
      Straż Miejska bodajże od stycznia nie ma już siedziby w ratuszu,
      tylko na ul. Wysokiej.

      Arkady wyglądają strasznie również dlatego, że są po prostu źle
      zaprojektowane. Ale myślę, że dobry monitoring polegający na
      zamontowaniu: 1) odpowiedniego oświetlenia, 2) kamer, 3) znaków
      informacyjnych, jeśli nie załatwiłoby sprawy, to przynajmniej
      zmarginalizowało by zjawisko. Pytanie, czy inicjatywa powinna wyjść
      ze strony miasta, czy podmiotów mających swoje siedziby w tej części
      Ruskiej.
      • kakens Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 09:11
        Imo dużą rolę odgrywa tu zachęcające otoczenie. Ciemne zaułki i bramy, same
        arkady niedoświetlone i wyglądające jak jakaś sypiąca się rudera, przyciągają
        meneli.
      • Gość: qba Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.adsl.inetia.pl 06.10.08, 09:20
        arkady sa zle zaprojektowane? o czym kolega "mlodywroclaw" plecie?
        To sa tylko wyburzone sciany pomiedzy kamienicami i cofniete wejscia
        do sklepow bo jakis debil z UM za komuny sobie tak wymyslil, ze beda
        tu arkady. Komuna sie skonczyla, a debile w UM nadal zostali.
    • Gość: WK Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.ig.pwr.wroc.pl 06.10.08, 09:22
      To samo można napisać o dowolnej bramie lub podwórku w sąsiedztwie
      Rynku. Straż Miejska boi się band zaćpanych, pijanych szczyli, które
      wieczorami i w nocy robią co chcą. Ponoc w Nowym Jorku sprawdził się
      program "Zero tolerancji" ale tu się nikomu nie chce.
      • kakens Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 09:29
        Czy się sprawdził, to nie wiadomo, wg. innych źródeł, w sąsiednich miastach,
        które nie miały tego programu, przestępczość spadła jeszcze bardziej. W
        analogicznym okresie.
        • Gość: WK Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.ig.pwr.wroc.pl 06.10.08, 10:10
          Czyli róbmy tak dalej (tzn. nic nie róbmy) - niech leją, świnią,
          wrzeszczą bo inaczej się nie da?
          • kakens Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 10:18
            Oczywiście, że się da. Tylko nie trzeba odrazu wprowadzać stanu wojennego.
            • Gość: WK Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.ig.pwr.wroc.pl 06.10.08, 11:09
              Teraz menelstwo pije alkohol i drze mordy gdzie i kiedy chce,
              podchodzi policjant, mówi, że tak nie można i żeby się rozeszli (ale
              nie legitymuje, nie spisuje, itd). No to się rozchodzą ale tylko na
              kwadrans a potem wracają i zabawa trwa dalej. Policjant drugi raz
              raczej nie podejdzie a jeżeli nawet to i tak nie ma podstaw do
              interwencji innej niż ponowne pouczenie bo przecież nikogo nie
              spisał więc nie udowodni, że poprzednie zostało zlekceważone.
              Akcja "Zero tolerancji" polegała na tym, że za wykroczenia
              porządkowe karano mandatami zamiast ignorowania ich. Skojarzenia ze
              stanem wojennym nie widzę żadnego (byc może dlatego, że pamiętam ten
              prawdziwy więc odróżniam egzekwowanie prawa od rządów bezprawia).
              • kakens Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 11:36
                Karać odrazu mandatem za wszystkie, nawet najdrobniejsze wykroczenia? Babcię
                sprzedającą kilka kwiatków z wiaderka, żebraka, właścicielkę maleńkiego pieska
                wyprowadzonego bez kagańca?
                • Gość: TAKowiec Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: 217.30.129.* 06.10.08, 15:13
                  Tak.
    • Gość: DOBRA RADA Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.wro.vectranet.pl 06.10.08, 10:39
      TO NIE WINA SKLEPU TYLKO KNAJP W PASAZU NIEPOLDA. BYWAM TAM OD CZASU
      DO CZASU I WIDZE JAK LUDZIE ZAMIAST WEJSC DO KNAJPY I ZALATWIC
      POTRZEBE W WC TO LEJA PO SCIANACH I KRZAKACH. PELNO PIJANEGO BYDLA
      STOI NA ZEWNATRZ (MOWA TU O FACETACH) I LEJA PO WSZYSKIM BO IM SIE
      NIE CHCE ISC DO WC. INNA SPRAWA ZE TO JEST NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE
      MIEJSCE W CALYM WROCLAWIU CO WEK SA TAM JAKIES ZADYMY.
    • bahar45 Zamknac te slumsy 06.10.08, 11:14
      Jezeli jest problem z tym sklepem monopolowym to powinien byc zamkniety aby
      oczyscic teren z tego typu klienteli i po sprawie.
      Spoleczenstwo mamy jakie mamy i nie ma innego rozwiazania.
    • kiviwa Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 11:47
      Nie uważam, by wine za ten smród i brud ponosil sklep. Faktycznie,
      straz miejska jest po to, by pilnowac porzadku, a nie jedynie po
      to ,by wystawiac mandaty za przekroczenie predkości. Ani razu nie
      byłam świadkiem faktycznego pilnowania i egzekwowania porządku przez
      strazników miejskich, natomiast przez policję TAK. Niech wiec miasto
      wypuści strażnikow na ten odcinek, niech posypia sie mandaty, szybko
      niezsubordynowana mlodzież nabierze ogłady, gdy z portfela bedzie
      trzeba wysuplac zaskórniaki za głupotę.
    • Gość: gość Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 11:50
      oczywiście że zamknąć sklep! Nikomu nie stanie się krzywda gdy nie
      będzie mógł kupić alkoholu w nocy. Noc jest od spania a nie do
      chamskich zachowań w " pianym widzie"i zanieczyszczania ulic!
      • qwert_y Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 07.10.08, 08:12
        > Noc jest od spania a nie do

        Dorośnij dziecko i wtedy się odzywaj...
    • Gość: gość Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.171.22.249.crowley.pl 06.10.08, 12:03
      Owszem, arkady wyglądaja koszmarnie, ale dla mnie koszmarne nie są
      wymiociny i szczochy ( najmniej sie rzucaja w oczy ) ale
      zdewastowana witryna w starej kaienicy.
      Nie wiem kto jest wlaścicielem tej kamienicy, zreszta bardzo pieknej
      mimo że nie odnowionej - ale to jest koszmarny widok takie coś w
      centrum miata.
      Mój znajomy z zagranicy, kiedykolwiek jest we wroclawiu, nie moze
      się nadziwic że takie coś jeszcze nie zostalo doprowadzone do
      porządku.
      ...i my do Euro :D
    • kasia481 Polka z Francji-przyjaciółka Wrocławia!! 06.10.08, 12:56
      Uważam, że Wrocław jest najciekawszym miastem w Polsce, jednak taki
      syf jak na Ruskiej trudno gdziekolwiek indziej znależć.
      • qwert_y Re: Polka z Francji-przyjaciółka Wrocławia!! 07.10.08, 08:12
        > Uważam, że Wrocław jest najciekawszym miastem w Polsce,

        A co tu takiego ciekawego?
    • greges58 Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 06.10.08, 13:57
      ... Problemem nie jest sklep... W Pasażu różna wzbogacona hołota pootwierała knajpy.Sportowcy, zbankrutowani aktorzy-różne Lesienie-chcą się szybko dorobić. Obniżcie ceny,wtedy nikt się nie n a p i e r d o l i przed wejściem. Proste? Grześ, piję w domu.
    • Gość: fan miasta Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.bynxx18.dynamic.dsl.tele.dk 06.10.08, 14:48
      moim zdaniem problem leży już w architektonicznej strukturze tego miejsca - tam
      jest ciemno, brzydko,pełno zakamarków sprzyjających menelstwu.Mysle że
      odpowiednia rearanżacja tego miejsca (reflektory w chodniku i poważna zmiana
      charakteru tego pasażu (choć to problematyczne bo nawet istniejąca tam kafejka
      nie sprzyja piciu kawy w ichnim ogródku )mogłaby pomóc. Co do sikania wokół
      pasażu - ostatnio bedąc w londynie i kopenhadze zauwazyłem że wokół takich
      centrów klabingówych w centrum miasta (shoreditch w londynie) są ustawiane
      zewnętrzne urynały myśle że to lepszy pomysł niż pozwalanie na wiecznie
      smierdzące moczem kamienice. wygląda to tak (fota z
      google):lh6.ggpht.com/_XTYem8Xtmog/Rqf-d0MzkFI/AAAAAAAAAs8/sAQ3xaHJXEY/Scandanavian+Cruise+480.jpg
      i jest raczej rozsądniejszym przejawem lokalnej polityki bo wiadomo będzie że
      ludzie będą chodzić do klubów i pić piwo równiez przed klubem będą (co dzieje
      sie na calym swiecie) i również muszą sie gdzieś odlać! ha
      • Gość: łoporowianin Re: Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 18:45
        a mnie się wydaje, że wina nie leży po stronie architektury, tylko w
        zachowaniu Polaków. u nas to normalne załatwiać swoje naturalne
        potrzeby w takich miejscach.

        u mnie na osiedlu jest bar. kiedyś wracając do domu zauważyłe, jak z
        baru wychodzi podpity jegomość, rozpina rozporek, staje pod drzewem
        rosnącym naprzeciw samego wejscia i załatwia swoją potrzebę. osiedle
        oporów. podobno uważane za jedno z lepszych, czystszych i
        bezpieczniejszych we wrocławiu. a sotatnio nawet pobili jednego
        faceta bejsolem i połamali mu piszczele. ja się pytam-kto Polaków
        wychuwuje? skąd Ci ludzie biorą takie "wzorce"
    • alex-alexander Arkady przy Ruskiej to slums w centrum miasta 26.07.09, 19:34
      Winna jest pijacko-chuliganska mentalnosc Polakow. Tak jest nie
      tylko we Wroclawiu
    • Gość: furora koszmarny odcinek Ruskiej, koszmarne elewacje... IP: *.magma-net.pl 26.07.09, 20:49
      ciężko znaleźć coś brzydszego w pobliżu centrum
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka