Dodaj do ulubionych

Wstyd być księdzem

04.06.23, 02:13
Był taki wątek na forum. Na dzień dzisiejszy sugestia wydaje się jak najbardziej uzasadniona. Ale chyba znacznie większym wstydem jest być dutkanym przy każdej okazji katolikiem.
Obserwuj wątek
  • tade-k53 Re: Wstyd być księdzem 04.06.23, 20:35
   Moja śp. babcia powiadała, mi że piekło jest wybrukowane księżymi głowami, a było to w czasach, gdy był inny duch. Żal mi współczesnych księży, którzy nie składają Przysięgi antymodernistycznej, jak nakazał to św. Pius X.
   Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie! wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
   tradycja2012.blogspot.com/
   • privus Re: Wstyd być księdzem 04.06.23, 23:30
    tade-k53 napisał:

    > Moja śp. babcia powiadała, mi że piekło jest wybrukowane księżymi głowami, a b
    > yło to w czasach, gdy był inny duch.

    I miała rację. Współcześni księża mentalnie niczym się nie różnią od poprzednich.
  • antares504 Re: Wstyd być księdzem 05.06.23, 23:54
   Witaj ~privus, twierdzisz, że wstyd być księdzem ???. Powiem, że dzisiaj w Polsce się mówi, że "hańbi płaca, a nie praca". A ksiądz co chwilę dostaje koperty wypełnione banknotami. Ale ta prawda jest taka jak napisałeś. Jak nawet dzisiaj czytam jakie numery obecnie odstawia polski kler, to powiem, że ta prawdziwa dysfunkcyjna i patologiczna sekta zwana katolicyzmem polskim jest czyś w czym trudno sobie utożsamić w głowie jakąkolwiek moralność czy etykę.
   • privus Re: Wstyd być księdzem 06.06.23, 10:02
    Ortodoksyjna katolicka teologia moralna wyłącza rozum z praktycznego zastosowania podporządkowując go obowiązującym dogmatom.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 07.06.23, 12:17

   .................................................................................


   slomianykapelusz
   20.04.2023, 12:22
   @Shahtoosh
   Mój ośmioletni brat Andrzej Kiraga był molestowany przez ks.prałata Zygmunta Lustofina w parafii Ziębice na Dolnym Ślasku. Skarżył się naszej Mamusi. Jej komentarz: on się tylko tak rozczulił. Takie mamy społeczeństwo. Ta hipokryzja doprowadziła do kryzysu koscioła.Bo nie wiary. Ludziom jest potrzebna wiara,bo daje nadzieję.

   ..........................................................................................
   • mim1656awo Re: Wstyd być księdzem 07.06.23, 13:29
    Kilka miesięcy temu znalazłem w interncie wywiad z polakim, księdzem w Anglii (czy Irlandii ?).Powiedział: „kiedy wychodzę na ulicę, biorę środki komunikacji miejskiej nie noszę koloratki.Nie chcę aby brano mnie za pedofila.” Nie udało mi się odnależć tego wywiadu.
    Tekst linku
    Załączam, natomiast, link na wywiad z „byłym księdzem”, który – po małżeństwie – napisał książkę.Odszedł, bo nie chciał się wstydzić.Oto kilka zdań z wywiadu:
    - "Z roku na rok jako ksiądz stawałem się gorszym człowiekiem"
    -„Od razu muszę uderzyć się w pierś i przyznać, że i ja miałem mało serca dla tych, którzy nie mieli pieniędzy.”
    - „Bo, jeśli kleryk nie zakochuje się w kobietach, to w kim? W pieniądzach, zaszczytach, władzy... a wtedy jeszcze trudniej być dobrym człowiekiem.”
    Tekst linku
    Na koniec „wisieńka na torciku”.Link na króciutki filmik z 2018 roku związany z okrutną historią serialnej pedofilii, która miała miejsce we Włoszech, niedaleko od Florencji.Proboszcz 70-letni - zostaje złapany przez karabinierów, w nocnych godzinach, w samochodzie, z 10 letnią, prawie nagą dziewczynką – dzieckiem.On ma opuszczone spodnie i gwałci ją. Zabrany do kibla, potem na areszt domowy w oczekiwaniu na proces.Filmik odnosi się do momentu, w którym dziennikarka wyprzedza mundurowych karabinierów
    , aby spotkać się – twarz w twarz - z przestępcą, który nie otwierał nikomu.
    Oto opis filmika, z nadzieja, że uda mi się wrzucić link na forum:
    Scena jest przed plebanią.Wewnątrz jest don Paolo, proboszcz w Calenzano na areszcze domowym.Przed domem jest samochód proboszcza w którym on gwałcił, wielokrotnie, dziecko pochodzące z problematycznej rodziny, która to miała do niego, starego księdza, całkowite zaufanie.Dziennikarka zadaje , przez drzwi pytania, on nie otwiera.Przyjeżdżają karabinierzy w mundurach, aby zabrać go na proces i do kbla.
    - Dziennikarka pyta się go: „don Paolo, jak się czuje pan pozostawiając parafię z zarzutami gwałtów seksualnych na małoletniej?
    - don Paolo „ nie robię deklaracj”
    -D. „tą dziewczylkę znał ksiądz od niemowlęcia.Widział ksiądz jak podrastała w trudnej rodzinie, która do księdza miała zaufanie. Jak się czuje, kto zgwałcił 10 letnią dziewczynkę? Co robiła z księdzem w samochodzie o 10,30 w nocy?”
    To byli sąsiedzi, którzy zauważył ich, kiedy w nocy oddalali się samochodem i nie wracali.Odnaleźli, niedaleko, samochód, dziewczynkę prawie nagą i on na niej i zawiadomił karabinierów.
    W 2021 roku proboszcz został skazany na 4 lata pozbawienia wolności i poszedł na areszt domowy.W trakcie procesu usprawiedliwiał się, mówiąc, że ta dziewczynka przychodziła do niego i to ona rozbierała się i rozbierała jego.Na koniec, stwierdził że „ to diabelska akcja, diabeł. podłożył mi nogę”.
    Po skazaniu, Franciszk zredukował go do stanu świeckiego, pomimo „diabelskiego podstawienia nogi” księdzu.
    Il setek dzieci ten przestępca zamordował duchowo i moralnie?
    Snajper: „Kościół katolicki (hierarchia kościoła) jest organizacją ateistycznych mężczyzn odmiennych seksualnie - homosi, pedofilów, nekrofilów, zoofilów itd i mam nadzieje, że nie przetrwa. To nie wiara ich łączy, gdyż w żadnego boga czy życie po śmierci nie wierzą i czerpią z życia doczesnego pełnymi garściami. To dewiacje ich łączą.”
    • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 07.06.23, 15:57
     Książka z linku "Zniknięty ksiądz" kupiona i przeczytana . Podana dalej w ramach akcji czytelniczej "macie i czytajcie z tego wszyscy"

     ps
     Może ktoś z forumowiczów ze swojej strony mailowo zgłosi gdzieś sprawę tego ks. Zygmunta cytowanego powyżej ?
    • privus Re: Wstyd być księdzem 17.06.23, 14:12
     mim1656awo napisał:

     > Kilka miesięcy temu znalazłem w interncie wywiad z polakim, księdzem w Anglii (
     > czy Irlandii ?).Powiedział: „kiedy wychodzę na ulicę, biorę środki komunikacji
     > miejskiej nie noszę koloratki.Nie chcę aby brano mnie za pedofila.” Nie udało m
     > i się odnależć tego wywiadu.
     > Tekst linku

     Zapewne jako przeciwny gendr też zdejmuje sukienkę :)
   • privus Re: Wstyd być księdzem 08.06.23, 01:48
    To jest kościelny autorytaryzm, w którym księdzu jako przedstawicielowi Boga na ziemi, któremu mimo wszelkich słabości wszystko u wiernych uchodzi z woli Boga ;)
    • mim1656awo Re: Wstyd być księdzem 08.06.23, 18:27
     Tekst linku

     Kr(pedofilsko)k to jest struktura zła.Nic ująć, wszystko dodać
     • privus Re: Wstyd być księdzem 17.06.23, 13:04
      Nie wszystko, co jest złe etycznie, jest czymś złym w tym Kościele.
   • privus Re: Wstyd być księdzem 17.08.23, 00:18

    > Ta hipokryzja doprowadziła do kryzysu koscioła.Bo nie wiary. Ludziom jest potrzebna wiara,bo daje
    > nadzieję.
    >
    Czy nadzieja w katolickim piekle to dobre rozwiązanie/
    Przecież katolik nie może żyć bez grzechu i grzeszy przez całe życie, a odpuścić może tylko domniemany Bóg. Ksiądz w niczym jego nie zastępuje i nic absolutnie nie ma do tego.
  • ytartu Młody Szydło już nie jest 10.06.23, 22:56
   privus napisał:

   > Był taki wątek na forum. Na dzień dzisiejszy sugestia wydaje się jak najbardzie
   > j uzasadniona. Ale chyba znacznie większym wstydem jest być dutkanym przy każde
   > j okazji katolikiem.

   Młody Szydło już nie musi się wstydzić.
   • privus Re: Młody Szydło już nie jest 11.06.23, 01:30
    Po prostu pokazał ambicjom matki środkowy palec.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 11.06.23, 23:03
   Tymczasem w jutrzejszym poniedziałkowym wydaniu papierowym Newsweeka o bryndzy , posusze i wstydzie bycia księdzem , zakonnikiem czy zakonnicą . Finito fachu czarownika :

   www.newsweek.pl/polska/powazny-kryzys-w-polskim-kosciele-brak-kandydatow-na-ksiezy-czy-zakonnikow/8mc9mrs
   • privus Re: Wstyd być księdzem 12.06.23, 02:53
    Trudno się temu dziwić, skoro w Kościele obowiązuje symbol Jana Pawła II wraz z jego encykliką pt. "Wiara i rozum" z 1998 r., w której pisze, że nie ma rozbieżności między wiarą religijną a rozumem. Jest to bardzo poważny błąd. Wiara religijna była i jest nie do pogodzenia z godnością istoty rozumnej jaką jest człowiek, ponieważ prawdziwości „prawdy wiary” w żadnej mierze dotychczas nie dowiedziono i rozumnej istocie nie godzi się wierzyć w taki dogmat.

    W encyklice czytamy:
    „ludzki rozum nie musi zaprzeczyć samemu sobie ani się upokorzyć, aby przyjąć treści wiary” (43) i „Jeżeli człowiek mimo swej inteligencji nie potrafi rozpoznać Boga jako Stwórcy wszystkiego, to przyczyną …są … przeszkody wzniesione przez jego wolną wolę i grzech” (19).
    Mam powane wątpliwości, czy bez upokarzania własnego rozumu można wierzyć w to, co kościoły do wierzenia podają?

    Obawiam się, że pogląd ten nie jest odosobniony. Np. w sondażu CBOS z 2016 r. na pytanie o kryzys religii i Kościoła 48 % Polaków pytanych w 2016 r. odpowiedziało wprost:
    „Nie czuję potrzeby uzasadniania moralności przez religię, wystarczy mi własne sumienie”.
    15 % Polaków w wieku 18-24 lata odpowiedziało, że są niewierzącymi (sondaż CBOS z 2018 r.).
    Duży spadek religijności twierdzono wśród Polaków w wieku w wieku 18-39 lat.
    www.cbos.pl/PL/publikacje/raporty.php
    Nie brakuje dzisiaj klas i szkół, w których większość uczniów nie uczęszcza na lekcje religii, o czym na forum była już niejednokrotnie mowa.

    Jeśli jeszcze w tym wszystkim uwzględni się ekscesy sukienkowych i głoszone stanowiska ich hierarchów ortodoksyjne trzymających się swoich tradycji, historii i praw, to trudno się dziwić coraz większej negacji społecznej w ocenie tej korporacji religijnej.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 12.06.23, 11:37
   Jeden :
   lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,29858679,drastyczny-spadek-powolan-w-kosciele-w-lodzi-swiecenia-przyjal.html?_gl=1*gg7lok*_gcl_au*MTM4NjU2NzQyMi4xNjg2MjQwNTUx&_ga=2.176242789.1903840786.1686240552-2077464108.1686240552#S.najnowsze-K.C-B.1-L.2.zw

   :)))))
   • privus Re: Wstyd być księdzem 17.06.23, 19:11
    Naiwna łatwowierność w łatwe i dostatnie życie się kończy. Wierni coraz częściej "grzeszą" myśleniem.
    • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 18.06.23, 19:05
     Czyżby 1700 lat i dość ?
     • privus Re: Wstyd być księdzem 18.06.23, 19:57
      Na to wygląda.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 15.06.23, 18:44

   cyt.
   Analiza Kościoła Katolickiego pod kątem definicji sekty

   1. Powstał przez oderwanie się od innej religii.
   - W 1054 zachodni Kościół oderwał się od Wschodu, gdzie powstało
   chrześcijaństwo. Wcześniej chrześcijaństwo oderwało się od judaizmu.

   2. Silnie podkreślona rola przywódcy.
   - Głową KK jest biskup rzymski, który przez wyznawców uważany jest
   za nieomylnego (sic!!!), nazywany jest Ojcem Świętym (tytuł de facto
   deifikujący), nosi specjalne długie, białe szaty, otaczany jest
   czcią i specjalnym ceremoniałem mającym wyodrębnić go spośród innych
   wyznawców, jego wizerunki (zdjęcia, obrazy, pomniki) znajdują się w
   miejscach kultu i domach wyznawców. Wszyscy funkcjonariusze tej
   religii muszą być bezwzględnie mu podporządkowani.

   3. Działalność sekty otoczona jest tajemnicą.
   - Część z działaczy sekty przebywa w miejscach zamkniętych
   (klasztory, seminaria), nie wolno im utrzymywać kontaktów
   towarzyskich nawet z rodziną i innymi przedstawicielami tego
   wyznania, ich życie ograniczają rygorystyczne przepisy reguł
   wymyślonych przez ludzi, których zadaniem jest pełna kontrola osób
   zamkniętych w tych miejscach, zwłaszcza ich życia osobistego. Poza
   tym tajemnicą otoczone są działania przywódcy i aktywistów sekty,
   oraz archiwa i biblioteki przedstawiające historię (Watykan).

   4. Psychomanipulacja (pranie mózgu).
   - Członkowie sekty werbowani są obecnie głównie wśród niemowląt,
   których wbrew ich woli zapisuje się do KK podczas ceremonii zwanej
   chrztem (która nie ma nic wspólnego z chrzem biblijnym). Dorastające
   dzieci poddawane są przez działaczy sekty psychomanipujacji
   polegającej na podsycaniu emocji (mity i legendy o rzekomych cudach
   i objawieniach) oraz uczeniu na pamięć setek regułek (tzw.
   katechizm) przy wyłączeniu logicznych właściwości umysłu. Wyznawcy
   sekty przez całe życie muszą wierzyć, że wszystkie przedstawione
   przez przywóców regułki (tzw. dogmaty) są objawione przez Boga i nie
   wolno ich podważać. Olbrzymia większość wyznawców tej sekty nie ma
   jednak podstawowej wiedzy o swojej religii, nie interesuje się
   swoimi wierzeniami, opiera się na nauczonych w dzieciństwie
   regułkach i opinii opłacanych działaczy sekty.

   5. Wyraźny podział na przywódców i resztę wyznawców.
   - Przywódcy sekty są ściśle zhierarchizowani, na ich czele stoi
   tzw. "Ojciec Święty" (białe, długie szaty), podlegają
   mu "kardynałowie" (długie, czerwone szaty), poniżej są "biskupi"
   (długie, fioletowe szaty) a najniżej, ale ponad resztą wyznawców są
   tzw. "księża" (długie, czarne szaty). Podczas ceremonii religijnych
   funcjonariusze sekty, aby podkreślić swoją nadludzką rolę wobec
   tłumu, ubierają dodatkowo bardzo zdobione, rytualne szaty oraz
   nakrycia głowy. Funcjonariusze sekty (tzw. kler) nie pracują
   zawodowo na swoje utrzymanie, są utrzymywani przez wyznawców (tzw.
   laików lub parafian). Pomimo to niektórzy członkowie kleru znajdują
   dodatkowe (nie zawsze legalne) źródła utrzymania. Funcjonariusze
   sekty żyją w większości krajów na wyższej stopie życiowej niż laicy.

   6. Reguły i ograniczena nałożone przez przywódców sekty.
   - Wszystkim aktywistom sekty zabrania się zawierania związków
   małżeńskich i prowadzenia normalnego życia rodzinnego. Członowie
   sekty w niektóre dni zmuszani są do powstrzymywania się od pokarmów.
   Niektórzy wyznawcy, należący do podsekt (tzw. zakonów i innych
   organizacji) zadają ból swojemu ciału i gloryfikują cierpienia. Z
   kolei tzw. laikom zabrania się uprawiania seksu przedmałżeńskiego
   (wiele obostrzeń seksualnych), zawierania małżeństw poligamicznych,
   rozwodów, itp.

   7. Destrukcyjny charakter moralny sekty.
   - Mimo reguł i ograniczeń, wśród szeregowych wyznawców szerzy się
   demoralizacja. Palenia tytoniu nie jest w ogóle zwalczane, problem
   alkoholowy dotyczy większości rodzin należących do tego wyznania.
   Mimo wyuczonego na pamięć "Dekalogu", kradzieże, kłamstwa, rozboje,
   itp. rzeczy nie są u Katolików niczym niezwykłym. Wśród aktywistów
   szerzy się homoseksualizm i pedofilia, które tolerowane są przez
   przywódców sekty o ile czyny te nie ujrzą światła dziennego. A gdy
   ujrzą, są tuszowane.

   8. Agresywny prozelityzm.
   - Wyznawców wyznania werbuje się już wśród dzieci (chrzczenie
   niemowląt). Dzieci w szkołach poddawane są indoktrynacji
   (obowiązkowe lekcje religii za przyzwoleniem rodziców) oraz zmuszane
   do uczestniczenia w ceremoniach wyznania (tzw. święta itp.). Osoby
   nie należące do sekty są szykanowane, zabrania im się np. zawierania
   małżeństw poligamicznych, czasem utrudnia się im ukończenie szkoły i
   znalezienie pracy. Przywódcy sekty wpływają na środki masowego
   przekazu i polityków, aby zwiększać siłę indoktrynacji. Szczególną
   aktywność aktywiści sekty wykazują latem, gdy w mediach dzięki ich
   wpływom ukazują się informacje zwalczające inne wyznania.

   9. Walka z innymi wyznaniami.
   - Szerzenie nienawiści do wyznawców innych religii za pomocą
   oszczerstw, kłamstw, podsycania emocji. Przywódcy sekty zabraniają
   interesowania się innymi wyznaniami, niegdyś codzienną pratyką było
   odbieranie życia osobom, które chciały opuścić szeregi sekty (zob.
   inkwizycja).

   10. Mniejszościowy charakter sekty
   - Aktywni członkowie sekty nie liczą nawet 1% społeczeństwa, nad
   którym poprzez manipulację i wpływy polityczne panują. Na przykład w
   37-milionowej Polsce kler katolicki liczy ok. 30 - 40 tysięcy
   księży, zakonników i zakonnic (1 promil społeczenstwa). Pomimo tak
   śladowej ilości członków sekta chce mieć samozwańczy wpływ na całe
   społeczeństwo. (Według niektórych definicji w Polsce "za sektę
   należy uznać związek religijny liczący poniżej 100.000 członków".)

   Czyż Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest sektą? Czyż nie są sektami
   dominikanie, franciszkanie, klaryski, Opus Dei, Odnowy w Duchu
   Świętym i inne odłamy wewnątrz tej mega-sekty? Odpowiedzcie sobie
   sami!
   • privus Re: Wstyd być księdzem 16.06.23, 20:40
    pkt4a napisała:

    > Czyż Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest sektą? Czyż nie są sektami
    > dominikanie, franciszkanie, klaryski, Opus Dei, Odnowy w Duchu
    > Świętym i inne odłamy wewnątrz tej mega-sekty? Odpowiedzcie sobie
    > sami!

    Ma wszystko to, co krytykuje w judaistycznych sektach czy innych religiach.

    Nie od dzisiaj wielu katolików opuszcza ten Kościół praktykując swoje przekonania poza nim uwalniają się od religijnej mitologii, od „prawd wiary”, które z kolei są całkowicie niewiarygodne. Dla wielu z nich ciąży fakt, że będąc członkem tego Kościeła zobowiązani są wierzyć w to, co jego nominowane władze do wierzenia ustanawiają i podają.

    Nie jest tajemnicą, że ideolodzy Kościoła głoszą we własnym interesie o tym, jak religię należy praktykować pod ich organizacyjnie namaszczonym kierownictwem. Tym samym przyznają sobie jednocześnie prawo do decydowania, jakie wierzenia i praktyki są właściwe, a jakie traktowane są obrazobójcze zagrożone sankcjami. Czują się nawet uprawnieni do decydowania także o życiu prywatnym wiernych. Przypomina to najczarniejsze okresy w historii nie tylko tej religii.

    Nie jest tak trudno zauważyć, że władze kościoła i księża sami sobie przyznają i realizują misję rzekomo powierzoną im przez Boga. Jest to ideologia pozbawiona jakiegokolwiek wiarygodnego uzasadnienia. Głosząc takie intencyjnie zaowulowane poglądy, kler po prostu ubóstwia sam siebie. Podkreślić należy, że Kościół katolicki nie jest pod tym względem czymś wyjątkiem.

    Co prawda, Kościół nie zniknie z dnia na dzień, ale myśl o tym, że w nowoczesnym społeczeństwie jest on niepotrzebny staje się coraz bardziej uzasadniona. Nie specyficzna etyka określana mianem moralności kościelnej, ale także zdrowie, ład społeczny, dobrobyt, nie zależą od kościołów i religii. Ponadto dla wielu ludzi religia staje się sprawą indywidualną, osobistą, nie wymagającą poddania się pod zwierzchnictwo księży, pastorów, katechetów itp.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 20.06.23, 21:52

   Koś.ka. robi się zniknięty , performance jakieś

   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,29886215,prezydent-jaskowiak-niedlugo-procesje-znikna-z-naszych-miast.html?_gl=1*4qzo8w*_gcl_au*NzE2Nzk4OTc4LjE2ODY1OTExMTA.&_ga=2.41751330.1654115980.1686591111-1859657526.1686591110#S.TD-K.C-B.11-L.2.maly
  • tade-k53 Re: Wstyd być księdzem 21.06.23, 13:00

   Tak wstyd w dzisiaj gdy nie Kościoła katolickiego tylko posoborowy.

   Gdyby istniał Kościół to nie byłoby tyle zła i nieprawości. Niestety Kościoła nie ma od 60 lat. Dlatego prawie wszyscy idą do piekła.
   tradycja2012.blogspot.com/
   • privus Re: Wstyd być księdzem 21.06.23, 14:28
    Sięgnij do papieża Stefana VI czy też Aleksandra VI, to będziesz miał dość tego mitologicznego pajacowania na forum.
    • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 21.06.23, 15:54
     Sekciarz , więc nie-do-cie-ra


     --
     resetobywatelski.pl/pomozmy-odslonic-oczy/
     • privus Re: Wstyd być księdzem 21.06.23, 23:48
      Edukację religijną zakończył na odprawianiu mantr pozostawiając całą resztę swojej egzystencji sukienkowym.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 22.06.23, 17:08
   Owieczki się znarowiły :
   rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,29894033,parafianie-z-zasowa-nie-chcieli-nowego-proboszcza-wynajeli.html?_gl=1*1302g6l*_gcl_au*NzE2Nzk4OTc4LjE2ODY1OTExMTA.&_ga=2.145702836.1654115980.1686591111-1859657526.1686591110#S.TD-K.C-B.11-L.1.duzy
   • privus Re: Wstyd być księdzem 06.07.23, 01:51
    Brak kontroli nad postępowaniem tej sekty już niejednokrotnie doprowadzał do tragedii. Pozytywnym elementem jest to, że parafianie wbrew religijnym zakazom zaczynają myśleć i wyciągać wnioski.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 05.07.23, 23:17
   pseudomundrości pseudoprofesora od teologiji świntej , teologija to nie jest nauka , to szarlataneria i szamaństwo najwyżej , warte tyle ile wróżenie Cyganki albo przepowiedznie szeptuchy z Podlasia :

   www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1521820%2Ccoraz-mniej-powolan-do-kaplanstwa-ks-prof-marek-tatar-podaje-powody.html
   • privus Re: Wstyd być księdzem 06.07.23, 01:59
    Teologia realizowana w kastowym systemie życzeniowym oderwana od realiów już tak ma..Jeśli wiernym wystarcza kupowanie odpustów lub innych form ezoteryki, to mają co maj na swoje życzenia.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 23.07.23, 16:51

   Przykład z Olsztyna . Proboszcz Lesław Pańczak podaje że w jego parafii :

   - w 2016 roku na niedzielne msze chodziło 650 osób
   - w 2023 roku na niedzielne msze chodziło 370 osób

   Wg niego liczba parafian wynosi 3032 osób

   Tenże proboszcz : "Katechezą w szkole obejmujemy mały procent młodzieży"

   żródło: dwumiesięcznik "Posłaniec" 3/2023 , str 56


   .

   :)))))
   • privus Re: Wstyd być księdzem 24.07.23, 12:42
    Ksiądz wściekł się na parafian podczas mszy. Duchownemu nie spodobały się wyniki ogólnopolskiego liczenia wiernych.
    wiadomosci.radiozet.pl/polska/Ksiadz-wsciekl-sie-na-parafian-podczas-mszy.-Wstyd-mi.-Opamietajcie-sie
    wmeritum.pl/slowa-ksiedza-wywolaly-oburzenie-po-prostu-wstyd-mi-brak-jakichkolwiek-slow/386387
   • privus Re: Wstyd być księdzem 15.08.23, 09:44
    Jest to kościół parafialny pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie dobudowany do domu na dawnej prywatnej działce na Rybakach przy ul. Bałtyckiej:
    Tekst linku
    • wariant_b Re: Wstyd być księdzem 15.08.23, 11:39
     privus napisał:

     > Jest to kościół parafialny pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie

     A ksiądz Lesław Pańczak już nie jest jego proboszczem.

     • privus Re: Wstyd być księdzem 15.08.23, 16:31
      Sprawdziłem Siedem lat i "chwacit" :)
      W 2023 r. zastąpił go ks. Grzegorz Ozga MS – superior (łac. znkomity) i proboszcz w jednej osobie. Poprzedniemu w tytułach też nic nie brakowało.
  • prze.nick Re: Wstyd być księdzem 25.07.23, 00:57
   Ależ ten ksiądz narobił zła!
   www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-07-24/mariusz-zielke-autor-filmu-bagno-w-programie-gosc-wydarzen/
   • privus Re: Wstyd być księdzem 25.07.23, 12:52
    prze.nick napisał:

    > Ależ ten ksiądz narobił zła!
    > www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-07-24/mariusz-zielke-autor-filmu-bagno-w-programie-gosc-wydarzen/

    Wątek jest o księdzach a nie muzykach. . Ale skoro tak cię kręci pedofilia kościelna, to mas tutaj doskonałe podsumowanie sytuacji:
    "...mam powody do strachu, gdy stanę przed sądem ostatecznym."
    • prze.nick Re: Wstyd być księdzem 26.07.23, 22:32
     to jest jak najbardziej na temat bo według "opiekuna" tego forum snajpera 55
     forum.gazeta.pl/forum/w,28,174003049,174003049,Oni_wszyscy_jednacy.html
     "Sutanna - strój organizacyjny pedofilii" ten facet muzyk musi być księdzem
     • privus Re: Wstyd być księdzem 15.08.23, 16:38
      W każdym bądź razie z wszczepioną mentalnościę sprzed 2 tys. lat.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 25.07.23, 17:35
   Tym razem ks. Piotr S.
   tusochaczew.pl/pl/473_na-sygnale/68464_narkotykowa-afera-z-ksiedzem-piotrem-s-do-lipca-sluzyl-w-sochaczewskiej-parafii.html
   • privus Re: Wstyd być księdzem 20.08.23, 14:04
    Czy w tym Kościele może jeszcze coś zdziwić?
    • feelek Re: Wstyd być księdzem 20.08.23, 16:15
     privus napisał:

     > Czy w tym Kościele może jeszcze coś zdziwić?
     ....
     ... jest na to 1 rada:
     " ten kościół" mnie nie interesuje
     a właściwie to o jaki kościół chodzi?
    • wariant_b Re: Wstyd być księdzem 20.08.23, 18:20
     privus napisał:

     > Czy w tym Kościele może jeszcze coś zdziwić?

     Na przykład, gdyby Jezus zjawił się ponownie i ktoś go rozpoznał.
     • feelek Re: Wstyd być księdzem 20.08.23, 22:11
      wariant_b napisał:

      > privus napisał:
      >
      > > Czy w tym Kościele może jeszcze coś zdziwić?
      >
      > Na przykład, gdyby Jezus zjawił się ponownie i ktoś go rozpoznał.
      .....
      ?Jezus zjawia się ponownie, ale nikt go nie rozpoznaje?
      .........
      Drogą do Emaus szły 3 kobiety.
      Szły i płakały.
      - Czemu płaczecie siostry?
      - Siostra jednej z nas zmarła. Miała mieć dziecko. Wdało się zakażenie. Trzeba było usunąć. Lekarze nie mogli pomóc.
      - Czemu?
      - Takie prawo. Nie wolno pomóc ciężarnej gdy jest ciąża.
      Jezus posmutniał, poszedł w swoją stronę.
      Kobiety mówiły, że z kierunku w którym poszedł dochodził płacz mężczyzny.
      Inni zarzekali się, że były to ciężkie przekleństwa.
      Coś o braku jaj.
      • wariant_b Re: Wstyd być księdzem 21.08.23, 00:10
       feelek napisał:

       > ?Jezus zjawia się ponownie, ale nikt go nie rozpoznaje?

       A co w tym dziwnego - nie dość, że heretyk, to jeszcze ciapaty.
     • privus Re: Wstyd być księdzem 21.08.23, 22:39
      Hierarchia w tym Kościele zapatrzona jest sama w siebie, a węc śmialo mżna założyć, że jest to wykluczone.
      • wariant_b Re: Wstyd być księdzem 21.08.23, 23:59
       privus napisał:

       > Hierarchia w tym Kościele zapatrzona jest sama w siebie, a węc śmialo można
       > założyć, że jest to wykluczone.

       Przecież Jezus nawet biskupem nie był!
       Dlaczego taki miałby się wtrącać w dzieło Kościoła?
       • privus Re: Wstyd być księdzem 22.08.23, 00:44
        Krk często z powodzeniem próbuje wchłonąć inne religie (Mitra, Halloween/Holy-wins) i ideologie tworząc s nich swoje ich katolickie wersje. Katolicki personalizm jest tutaj swoistą odpowiedzią na liberalizm. Z kolei chadecja jako taka - to... odpowiedź na socjalizm. Po prostu są to katolickie wersje tego samego. W tej sytuacji przypomina żerującego na innych ideach, niż na własnej ideologii. Brak własnych poglądów społecznych wydaje się w pełni uzasadniać zarzut Nietzche o chrześcijańskim nihilizmie. Rzymski filozof Celsus w 178 r. poświadcza fałszowanie i modyfikowanie treści Ewangelii, które i tak, w jego opinii, dalej są pełne sprzeczności. Zresztą takich swoistych wynalazków czerpanych z otoczenia jest znacznie więcej.
  • pkt4a Re: Wstyd być księdzem 26.07.23, 22:49
   Co my zrobimy z tymi tysiącami kosciołow jak zabraknie księży i potem zabraknie wiernych ?
   Niektóre kościoły można bez trudy przerobić na skocznie narciarskie .
   Niektóre kościoły z tymi fikuśnymi wywijasami i wieżyczkami da się przerobic na lunaparki , cyrki murowane czy cricolandy różne .   ..................................
   "Kościół katolicki (hierarchia kościoła) jest organizacją ateistycznych mężczyzn odmiennych seksualnie - pedofilów, nekrofilów, zoofilów itd i mam nadzieje, że nie przetrwa. To nie wiara ich łączy, gdyż w żadnego boga czy życie po śmierci nie wierzą i czerpią z życia doczesnego pełnymi garściami. To dewiacje ich łączą"
   snajper55
   • privus Re: Wstyd być księdzem 26.07.23, 22:55
    pkt4a napisała:

    > Co my zrobimy z tymi tysiącami kosciołow jak zabraknie księży i potem zabraknie
    > wiernych ?
    Z tym w zasadzie niema żadnych problemów oprócz kasy. .Opuszczone przez Kościół i wiernych zabudowania religijne znajdują bardziej pożyteczne zastosowania.
   • wariant_b Re: Wstyd być księdzem 26.07.23, 22:56
    pkt4a napisała:

    > Niektóre kościoły z tymi fikuśnymi wywijasami i wieżyczkami da się przerobic na lunaparki...

    A jeśli się nie da na lunaparki, to przynajmniej na lupanarki.
    • privus Re: Wstyd być księdzem 15.08.23, 16:40
     :)
  • tade-k53 Re: Wstyd być księdzem 17.08.23, 15:34
   Wstyd, jeśli nie złoży Przysięgi Antymodernistycznej. To jest ekskomunikowany.
   Niebo czy piekło?
   Zbawienie tylko w Kościele przedsoborowym, bo posoborowy to Wielka Nierządnica Apok 17

   tradycja2012.blogspot.com/
   • mim1656awo Re: Wstyd być księdzem 17.08.23, 17:21
    tade-k53Re: Wstyd być księdzem17.08.23, 15:34
    Wstyd, jeśli nie złoży Przysięgi Antymodernistycznej. To jest ekskomunikowany.Niebo czy piekło?
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Tadziku grzeszniku, na razie nie ma dla Ciebie zbawienia.W grzechu jesteś i o tym nie wiesz!W ogniu i smole skpńczysz.Wiary nie masz.
   • privus Re: Wstyd być księdzem 22.08.23, 00:47
    A jak złoży taką przysięgę, to wszystkie błędy i wypaczenia będą z góry odpuszczone jak za jednym cięciem topora" :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka