strusi_ogon
16.12.08, 12:53
Fajne są szczególnie skojarzenia marszałka. Lubuskie kojarzy mu się z
geografią i koszykówką. Nie wiem, czemu akurat z geografią, nie słyszałem,
żeby w okolicy działała jakaś fabryka globusów. Skojarzenie z koszykówką brzmi
jeszcze śmieszniej, biorąc pod uwagę, że region nie ma od lat przedstawiciela
w ekstraklasie (nie czarujmy się, odbiór medialny koszykarek z Gorzowa jest
jeszcze mniejszy niż żużlowców, czyli żaden - nikt tej drużyny poza
Landsbergiem nie kojarzy).
Skojarzenie z winem trochę naciągane, skoro więcej wina od lubuskiego
produkują w woj. podkarpackim, małopolskim i dolnośląskim.
Mi tam się kojarzy z wieczną awanturą dwóch powiatowych miasteczek. Najlepsze
byłoby dla lubuskiego logo przedstawiające dwóch meneli, trzymających się za łby.