Znowu łatwizna... To któryś z "drapaczy chmur" a były w Katowicach dwa. Pierwszy na Zwirki i Wigury (Izba Skarbowa) a drugi na Wojewódzkiej (dom profesorów Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych). Stawiam na dom profesorów ! Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Na prawo przejdziemy do przejścia podziemnego między ulicą Wojewódzką i Tylną Mariacką? Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Musze sie wybrac w teren i zrobic jedno zdjecie. Troche za szeroka ta ulica:) Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Mam te same wątpliwości dotyczące szerokości ulicy. Wojewódzka w miejscu które zasugerowałem jest węższa. Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Jeżeli to co jest na środku to są szyny tramwajowe to w grę wchodzą trzy ulice. Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Przy założeniu, że są to na pewno Katowice... Czy faktycznie mamy taką pewność? Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Jest róg ulic Zielonej( Zwirki i Wigury)i Kilińskiego vis a vis Prezydium Policji. Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Sprawdzałem w "Ksiedze adresowej miasta Katowic 1935-36" i niestety nie ma tam restauracji ani kawiarni "Pod Drapaczem". Trzeba wiec szukac w innych miastach. Biore sie teraz za Chorzów i Gliwice... Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 Chorzow, prawa strona ul. Wolnosci, zaraz za drapaczem stojac twarza w kierunku poczty . Zgłoś
Re: Fotozagadka nr 2/09/06 I to z odleglosci 2000 km od 20 lat! mam zdjecie mojego "Slubnego Zabojada" zrobionne niemal w tym samym miejscu - wiec to bylo jak bulka z foie gras". Zgłoś