Dodaj do ulubionych

Bufetowa II

30.11.06, 09:49
Pierwsza była Oleńka Jakubowska, o ile dobrze pamiętam. Zobaczymy, jak
skończy druga.

bufetowa.blogspot.com/
Obserwuj wątek
    • bufetowy2 Re: Bufetowa II 30.11.06, 16:20
      hmmmmmm a może tak przytoczysz obietnice wyborcze PiSu ....... te 3mln mieszkań
      w 3 lata ............... te obniżki podatków od zaraz a nie od 2009
      roku ........... te ..........itd ...... itp...........
      Pierwszy był chyba Leszek Miller ... o ile dobrze pamiętam ........ no ale
      wiadomo jak skończy(ł) miłościwie nam panujący .......... Jarosław .............
      • legalna-blondynka Re: Bufetowa II 30.11.06, 19:48
        Zdecydowanie bardziej wierzę wykształconym BLIŹNIAKOM z naukowymi tytułami niż
        jakimś tam "Kwaśniewskim i Millerom" bez dyplomu....:)
        Nasz naród potrzebuje DYKTATORÓW-PATRIOTÓW (na jakieś 8lat)....bo taki
        naiwniutki jest....tumaniony pół wieku przez komunę) Prymitywna banda -
        zamieniała pałace na chlewnie, a kościoły na magazyny. Miller to musiał źle
        skończyć..nawet mówić po polsku za dobrze nie potrafił, coś tam bąkał partyjnym
        slangiem....i jakieś dowcipy żalosne opowiadał....nawet nie zdawał sobie sprawy
        z tego, jak potężnym afrodyzjakiem bywa intelekt....tak sobie gadam sama do
        siebie i do tych, którzy mnie rozumieją....:)Nie ma nic bardziej aseksualnego
        niż głupi facet:)Blondynki mogą być głupie.....:)

• axel41 Blondyna 30.11.06, 20:39
          Jak mozna byc tak żałosnym. Przecież jestes nedzą intelektualną. Nikogo
          bardziej głupiego- w sensie dosłownym- tu nie było od lat. Przynosisz wstyd PIS-
          owi. Jeszcze ktos pomysli, ze wszyscy są tacy.
          • legalna-blondynka Re: Blondyna 30.11.06, 21:04
            Masz rację axel...nikogo głupszego tu nie było..sama się przyznaję,że moje
            oscyluje w granicach 70-80...usatysfakcjonowany? "Próżnoś repliki się
            spodziewał....nie dam ci prztyczka ani klapsa....nie powiem nawet pies cię...bo
            to mezalians byłby dla psa"-koniec cytatu:)

• bufetowy2 Re: Bufetowa II 01.12.06, 11:30
          1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
          2. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (J)
          3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
          4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
          5. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną (J).
          6. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w
          Polsce uczestniczyć nie będziemy (J).
          7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym
          awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest
          nierealne (J).
          8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy
          sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS (J)
          9. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy
          opozycji w latach 70 (J).
          10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami.
          11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
          12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
          13. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
          14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację.
          15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
          16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję.
          17. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
          18. Afera bilboardowa.
          19. Chcemy koalicji z PO.
          20. PO jest w koalicji z SLD.
          21. To wszystko wina PO i SLD.
          22. Nie bedzie TKM-u.
          23. Moja teczka jest sfałszowana (J).
          24. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB.
          25. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
          26. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD i PO.
          27. Wprowadzimy 2 skle podatkowe od 2007 roku.
          28. Wybudujemy 3 miliony mieszkań w 3 lata.
          .............
          99. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

powiadają, że wiara czyni cuda więc kochana blondynko powodzenia życzę ........
          a może dzięki twojej wierze stanie się cud i "tytuły naukowe" zaczną
          dotrzymywać słowa...........
    • komuchojadek Życzenia imieninoweII 30.11.06, 23:21
      Panie Andrzeju Kisiel !!!!. Życzę Panu
      By za 4 lata jako przyszły starosta wykazał Pan miłosierdzie i zorganizował na
      wielką skalę roboty publiczne, panowie: Duszara, Baran, Sikora, Wełniak i cała
      ich świta muszą bowiem mieć z czego żyć po utracie stanowisk,
      najlepsze życzenia imieninowe
      składa komuchojadek
    • komuchojadek Zniesmaczony 01.12.06, 18:35
      Mlask, Mlask i wymlaskał koalicję z SLD, Panowie Szlachta tu nie ma co
      polemizować, tłuki z orszakiem rządzą dalej, klakierzy uprawiają klakę,
      pseudoopozycja daje d..., to co ja tu robię, czas sp...
        • komuchojadek Re: Zniesmaczony 01.12.06, 21:26
          Bo ja jestem prosty chłopak ze wsi :-), pozdrawiam bratnią dusze z forum,
          Nalałem sobie schotish whisky i na pohybel czerwono-zielono-różowym
          - bo za to zawsze warto pić
          • axel41 Re: Zniesmaczony 02.12.06, 16:26
            mozewsz topic zal w wodce i tylko tyle mozesz a ponadto naszczekać na forum.
            Czerwoni nie podwineli ogona- oni rządzą a Twojego tyle co sobie z Blondyną
            napiszesz. Na pohybel bolszewikom z PIS
            • komuchojadek Re: Zniesmaczony 02.12.06, 17:25
              axel41 napisał:

> mozewsz topic zal w wodce i tylko tyle mozesz a ponadto naszczekać na forum.
              > Czerwoni nie podwineli ogona- oni rządzą a Twojego tyle co sobie z Blondyną
              > napiszesz. Na pohybel bolszewikom z PIS

Przyjmuję Twój toast: na pohybel bolszewikom z (P)latformy (I) (S)LD, bo chyba
              to miałeś na myśli pisząc o bolszewikach, użyłeś tylko złego skrótu, bo ktoś
              niezorientowany w Twoich poglądach mógłby pomyśleć, że chodzi o ugrupowanie
              braci Kaczyńskich
              • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 02.12.06, 17:36
                Pierwsza była Oleńka Jakubowska, o ile dobrze pamiętam. Zobaczymy, jak
                skończy druga.
                bufetowa.blogspot.com/

to powyżej to tak dla przypomnienia o co chodzi w tym wątku ............ tekst
                jak tekst ...... jak większość Tyki - zaczepny, uszczypliwy i obraźliwy. Różnica
                polega na tym że jak biją naszych (PiS) to na 100% komuniści, żydzi i pedały
                ........... jak biją wroga (PO, SLD, PSL) to żarliwi patrioci.

Skopiowałem z innego wątku prawie 30 CYTATÓW!!!! rządzących braci w odpowiedzi
                na teksty blondynki o jej wierze w bliźniaków i ich prawdomówność i oprócz
                obrażania się nie znalazłem żadnego merytorycznego postu.

Co do tego jaka koalicja rządzi w powiecie to odpowiedź poznaliśmy już na
                pierwszej sesji podczas najważniejszych (politycznie) przez całą kadencję rady
                głosowań : przewodniczący Jasiłek otrzymał (oprócz SLDowskich i PSLowskich)
                jedyny głos opozycji - PiSu!!!!! , wicestarosta Goławski był jeszcze lepiej
                oceniony przez PiS bo dostał od nich 2 głosy!!!!!, podobnie członkowie zarządu
                więc o czym mowa???? i do kogo pretensje????
                • legalna-blondynka Re: Zniesmaczony 02.12.06, 23:11
                  Bufetowy....a dlaczego ty się tak starasz, aby mi udowodnić ,że się mylę?
                  Czytałam już kiedyś te głupie cytaty ....skąd wiesz,że ich autorami są "moi"
                  ulubieni Bliźniacy...autoryzowali je? Lubię także Rokitę....zmądrzał, a jak
                  będzie grzeczny to dostanie nagrodę....:)

• bufetowy2 Re: Zniesmaczony 03.12.06, 10:00
                    1. "głupie cytaty" ???? śmiesz twierdzić, że bliźniacy są głupi??? że delikatnie
                    mówiąc nie zawsze mówią prawdę??? że polityczne interes stawiają ponad wszystko???
                    2. Jeśli chodzi o ich autentyczność to swoim IQ już się chwaliłaś tyle tylko że
                    z pamięcią ma to niewiele wspólnego ........... zresztą podstawowa zasada
                    rasowego złodzieja to nawet jeśli złapią cię za rękę to krzycz że to nie
                    twoja.......
                    3. Ciekawi mnie twoje zdanie na temat głosowań w radzie powiatu i faktu poparcia
                    przez część PiSu Jasiłka, Goławskiego i Króla???
                    • axel41 Re: Zniesmaczony 03.12.06, 10:56
                      Poparli Goławskiego Jasiłka i Króla bo nie mieli własnych dobrych kandydatów.
                      Nawet na przewodniczącego Rady nie mieli kandydatury. I dobrze i tak dalej.
                      Powinni wspierać dobrych radnych, którzy chcą cos zrobic dla Powiatu
                    • komuchojadek Re: Zniesmaczony 03.12.06, 10:57
                      > 3. Ciekawi mnie twoje zdanie na temat głosowań w radzie powiatu i faktu
                      poparci
                      > a
                      > przez część PiSu Jasiłka, Goławskiego i Króla???

A skąd ta wiedza?
                      Rozumiem, że głosowanie było jawne. Jeśli tak to naruszono normy prawne, bo
                      powinno byc tajne, propozycja bufetowy: zgłoś to, pan Jasiłek przestanie być
                      przewodniczącym, super by było, tylko czy gdybyś to zrobił nie naruszysz umowy
                      koalicyjnej?
                      • galicjanka1 Re: jawne głosowanie 03.12.06, 15:20
                        Przykro to mówić, ale niewiele rozumiesz z tego co się dzieje. Głosowanie
                        oczywiście było tajne. Inne przy wyborze przewodniczącego i jego zastępców nie
                        jest możliwe. Taki jest ustawowy wymóg. To jest samorządowy elementarz. Sesje
                        odbywają się po godzinie 15-tej, przychodzą na nie postronne osoby a nie tylko
                        te zaproszone. Skorzystaj z tego, bo dużo się tam można nauczyć. Jeśli kiedyś
                        uda Ci się wygrać jakieś wybory /np. do rady rodziców/ to będzie jak znalazł.
                    • legalna-blondynka Re: Zniesmaczony 03.12.06, 13:54
                      Bufetowy....skup się i czytaj ze zrozumieniem- autorami tych cytatów nie są
                      Bilźniacy...to są zdania wyrwane z kontekstu...i tyleeeeeeeeeeeee!Nigdy się nie
                      chwaliłam swoim IQ..przeciwnie-ubolewam ,że jestem taka głupia....:)A co do
                      głosowań w powiecie....mam identyczne zdanie jak Komuchojadek..:)

• galicjanka1 Re: Bez komentarza 03.12.06, 15:55
                        Oto cytat z Twojej wypowiedzi z 30.11.06 r. godz. 21.04 "Masz rację
                        axel...nikogo głupszego tu nie było..sama się przyznaję,że moje oscyluje w
                        granicach 70-80...usatysfakcjonowany?" Co tu komentować?
                      • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 03.12.06, 17:23
                        no, teraz to rozumiem brak własnego zdania tzn wodzu komuchojadku prowadź!!!

a jeśli chodzi o wiedzę co do głosowań to odpowiedź jest bardzo prosta : 2 panów
                        Kazimierzów tego jak głosowali wcale nie ukrywa, a wręcz (chodzi o głosowanie
                        nad Jasiłkiem) to się tym chwali!!!!!

co do cytatów to nawet cię rozumiem ........ najzwyczajniej w świecie brakuje ci
                        argumentów.........
                        • komuchojadek Re: Zniesmaczony 03.12.06, 17:30
                          bufetowy2 napisał:

> no, teraz to rozumiem brak własnego zdania tzn wodzu komuchojadku prowadź!!!

- nie rozumiem? Chyba, że piszesz te słowa do kogoś innego

> a jeśli chodzi o wiedzę co do głosowań to odpowiedź jest bardzo prosta : 2
                          panó
                          > w
                          > Kazimierzów tego jak głosowali wcale nie ukrywa, a wręcz (chodzi o głosowanie
                          > nad Jasiłkiem) to się tym chwali!!!!!

- Było coś o tym w tv asta - mógłbyś podać kiedy?, ewentualnie skąd masz tę
                          wiedzę, bo wierzyć mi się nie chce
                          • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 03.12.06, 20:07
                            > a jeśli chodzi o wiedzę co do głosowań to odpowiedź jest bardzo prosta : 2
                            panó
                            > w
                            > Kazimierzów tego jak głosowali wcale nie ukrywa, a wręcz (chodzi o głosowanie
                            > nad Jasiłkiem) to się tym chwali!!!!!
                            • komuchojadek Re: Zniesmaczony 03.12.06, 21:22
                              bufetowy2 napisał:

> > a jeśli chodzi o wiedzę co do głosowań to odpowiedź jest bardzo prosta :
                              > 2
                              > panó
                              > > w
                              > > Kazimierzów tego jak głosowali wcale nie ukrywa, a wręcz (chodzi o głosow
                              > anie
                              > > nad Jasiłkiem) to się tym chwali!!!!!
                              Pytam o źródło Twojej wiedzy, Aktualności wychodzą za kilka dni, w tv asta nie
                              było o tym mowy, to co zostaje OZI
                      • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 03.12.06, 17:27
                        i jeszcze co do głosowań : ........ głosowanie nad składem komisji było już
                        jawne i ciężko będzie zaprzeczyć faktom że (jak wieść gminna niesie) jedynym
                        radnym opozycji, który zagłosował za tym że SLD i PSL mają większość w jednej z
                        dwóch strategicznych komisji tzn w komisji rewizyjnej jest ................ i tu
                        niespodzianka : radny PiSu Piotr Tomasz..........
                        • komuchojadek Re: Zniesmaczony 03.12.06, 17:35
                          bufetowy2 napisał:

> i jeszcze co do głosowań : ........ głosowanie nad składem komisji było już
                          > jawne i ciężko będzie zaprzeczyć faktom że (jak wieść gminna niesie) jedynym
                          > radnym opozycji, który zagłosował za tym że SLD i PSL mają większość w jednej
                          z
                          > dwóch strategicznych komisji tzn w komisji rewizyjnej jest ................ i
                          t
                          > u
                          > niespodzianka : radny PiSu Piotr Tomasz..........

No robi nam się gg, znowu pytam, skoro PIS się tak sprzedaje w powiecie, to ilu
                          ma przewodniczących komisji, a jeżeli Platforma to dziewica to ilu ma ona
                          przewodniczących, możesz odpowiedzieć, bo szukam k.... politycznego a to będzie
                          najlepszy test
                          • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 03.12.06, 20:10
                            to pewnie jako rady wiesz znacznie lepiej niż ja.......

wcale nie twierdzę że PO jest dziewicą, natomiast ty to twierdzisz że PiS to
                            niby taki święty i nierozprawiczony......... ot i cała różnica
                            • komuchojadek Re: Zniesmaczony 03.12.06, 21:20
                              bufetowy2 napisał:

> to pewnie jako rady wiesz znacznie lepiej niż ja.......
                              >
                              > wcale nie twierdzę że PO jest dziewicą, natomiast ty to twierdzisz że PiS to
                              > niby taki święty i nierozprawiczony......... ot i cała różnica

Ja tylko twierdzę, że PIS z komuchami na żadne układy w radzie powiatu, radzie
                              miejskiej w Złotowie i wszędzie tam gdzie ma swoich radnych ni e pójdzie. A jak
                              się dowiem, że gdzieś poszedł, to pierwszy o tym napiszę. ......ot i cała
                              różnica
                              • obserwator16 Re: układy 03.12.06, 23:12
                                Twoje ugrupowanie zawarło sojusz wyborczy z PiS-em. Jak będziesz wyglądał
                                powtarzając na forum plotki, których ostatnio pełno. Lepiej sprawdzaj swoje
                                wiadomości u bufetowego lub u axela. Są nieźle zorientowani. I nie sądzę żeby Ci
                                się coś udało pierwszemu napisać. Nie na tym forum. Za daleko masz do dobrych
                                źródeł informacji. A współdziałanie w samorządach to powinna być norma. Ci
                                ludzie mają pracować razem przez cztery lata. Im mniej podziałów tym lepiej dla
                                nas, mieszkańców.
                              • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 04.12.06, 09:22
                                oki, pora kończyć temat bo i tak zostaniemy przy swoich poglądach - jak
                                dotychczas to razem z blondynką tylko szczekacie zamiast podejmować
                                merytoryczną dyskusję, choć wiem że faktom zaprzeczyć się nie da, więc
                                rzeczywiście pozostaje wam tylko szczekanie

żadne z was nie podjęło dyskusji co do "cytatów" a jedynym argumentem jest to
                                że nie są autoryzowane, jeśli to taki problem to poproście Tykę bo chyba jako
                                złotowski baron ma dojście do bliźniaków więc jemu będzie o taką autoryzację
                                łatwiej

co do głosowań w radzie to głosowanie w sprawach politycznych (nie
                                merytorycznych bo tu zarówno PiS jak i PO w sprawach dobrych dla powiatu ma
                                prawo a wręcz obowiązek głosować z SLD) jest najczystszą formą sojuszu
                                (pisanego czy nie to bez znaczenia) jaki można sobie wyobrazić!!!

• legalna-blondynka Re: Zniesmaczony 04.12.06, 21:33
                                  Bufetowy...ani ja , ani Komuchojadek nie szczekamy...zostawiamy ten rodzaj
                                  prymitywnej komunikacji agresorom:)Nie mozna dyskutować merytorycznie o
                                  wyrwanych z kontekstu, nieautoryzowanych cytatach, które mają charakter plotki.
                                  Plotkami zajmują się nudziarze i przekupki na targu. Rzekome "cytaty" wysłałam
                                  Bliźniakom -z prośbą o komentarz...:)

• bufetowy2 Re: Zniesmaczony 04.12.06, 21:40
                                    1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
                                    3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
                                    4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
                                    7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym
                                    awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest
                                    nierealne (J).
                                    8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy
                                    sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS (J)
                                    10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami.
                                    11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
                                    12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
                                    13. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
                                    14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację.
                                    16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję.
                                    22. Nie bedzie TKM-u.
                                    wybrałem tylko te powszechnie znane ........ rozpowszechnione przez media, w tym
                                    telewizję więc każdy wie co widział i słyszał, dlatego proszę nie kompromituj
                                    się dalej bo całkiem przypadkiem ktoś z Twoich uczniów to przeczyta i stracisz
                                    szacónek młodocianych zza rzeki. Przyjmij lepiej taktykę Twoich pobratymców i ze
                                    zwykłej przyzwoitości nie dyskutuj z faktami.................
                                      • legalna-blondynka Re: Zniesmaczony 04.12.06, 22:03
                                        Bufetowy....hm...a skąd ty wiesz kim ja jestem i co robię? Wkradleś się do
                                        mojego komputera? Kto Cię upoważnił do rozpowszechniania tu nieprawdziwych
                                        danych i imputowania mi swoich insynuacji? Funkcjonuję tu jako nik, podobnie
                                        jak większość forumowiczów.Nie istnieję realnie-jestem zbiorem liter...jasne?
                                        Wyczytałam tu już ,że jestem facetem, detektywem,zakrzewianką,pilanką...itp.
                                        Jeśli uznam za zasadne-sama ujawnię swoje personalia, bowiem tylko ja ma do
                                        tego prawo. Nie zajmuję się plotkami i nie interesują mnie dane osobowe żadnego
                                        z forumowiczów.
                                    • komuchojadek Re: Zniesmaczony 04.12.06, 22:02
                                      Ależ skąd, Kolega to friend lewaków, natomiast ja tam z ludźmi z lewicy się nie
                                      zadaję, bo to z nimi nigdy nie wiadomo, albo Ci przelecą kobietę, albo dają tak
                                      wypić, że jeszcze po paru dniach bredzisz, tu chyba mamy do czynienia z tą
                                      drugą opcją
                                      • bufetowy2 Re: Zniesmaczony 05.12.06, 09:27
                                        komuchojadku i blondynko serdecznie dziękuję za dostosowanie się do mojej
                                        prośby i nie podejmowanie przez was merytorycznej dyskusji, w tym nie
                                        zaprzeczanie przez was oczywistym faktom.
                                        niestety muszę też z przykrością stwierdzić, że dalsza wymiana poglądów mija
                                        się z celem bo nie zamierzam zniżać się do waszego poziomu prowadzenia dysput
                                        politycznych. Aby nie pozostawić żadnych wątpliwości postaram się krótko ten
                                        poziom scharakteryzować : jest on zbliżony do tego czego jesteśmy świadkami w
                                        wykonaniu bliźniaków, opalonych mulatów, giertychów i innych kurskich.... tzn
                                        rozmowa z wami toczy się na poziomie wszechwładnego spisku, dziadków w
                                        wermachcie, obrażaniu wszystkich którzy mają odmienne zdanie od ogłoszonego
                                        przez nieomylnych wodzów, koalicyjnych zabaw przy "patriotycznych pieśniach"
                                        czy też odnowie moralnej z twarzą Renaty Begger, Łyżwińskiego, Leppera.......
                                        • legalna-blondynka Re: Zniesmaczony 05.12.06, 20:25
                                          Wermaht-piszemy przez "h". Zdania wielokrotnie złożone wymagają starannej
                                          interpunkcji.Mistrzem w wyrażaniu myśli był np. Marcel Proust- niektóre zdania
                                          zajmowały mu pół strony. "Chodzi mi o to, aby język giętki,powiedział wszystko,
                                          co pomyśli głowa"- mówił romantyczny wieszcz.To taka refleksja ogólna....)
                                        • komuchojadek Re: Zniesmaczony 05.12.06, 21:21
                                          bufetowy2 napisał:

> komuchojadku i blondynko serdecznie dziękuję za dostosowanie się do mojej
                                          > prośby i nie podejmowanie przez was merytorycznej dyskusji, w tym nie
                                          > zaprzeczanie przez was oczywistym faktom.

Proszę bardzo , Cieszę się, że jesteś zadowolony, gdybyś miał jeszcze jakieś
                                          pytania, wal śmiało, odpowiem na wszystkie, pozdrawiam czcigodnego kolegę
                                        • tyka5 Bez wyjątków, jeśli Polska jest państwem prawa. 23.01.07, 10:04
                                          Przemysław Gosiewski jest przeciwny wyjątkowemu traktowaniu Hanny Gronkiewicz-
                                          Waltz. Prezydent Warszawy nie złożyła w terminie oświadczenia majątkowego męża.
                                          Zgodnie z prawem, grozi jej odejście z zajmowanego urzędu a w Warszawie mogą
                                          się odbyć nowe wybory.

Szef Komitetu stałego Rady Ministrów powiedział w Salonie Politycznym radiowej
                                          Trójki, że nie można robić wyjątków czy uchwalać specjalnej ustawy dla
                                          ratowania jednej osoby, tym bardziej, że podobnych przypadków jest w kraju
                                          wiele. Zdaniem ministra Gosiewskiego złamanie obowiązujących przepisów dla
                                          jednej osoby byłoby równie szkodliwe, jak zrobienie tego dla pozostałych,
                                          którzy są w takiej samej sytuacji. Oznaczałoby to przyzwolenie władz na
                                          omijanie prawa.

Przemysław Gosiewski odparł zarzut, że urzędnicy państwowi nie mieli czasu, by
                                          zapoznać się z istniejącymi przepisami. Przypomniał, że ustawa w tej sprawie
                                          obowiązuje od 2004 roku więc czasu było aż nadto.

• komuchojadek Re: Zgadzam się Tyka 25.01.07, 08:44
                                                  No to Bufetową mamy z głowy, organizację Mistrzostw Europy też. Dobrze, że jej
                                                  już nie będzie, szkoda tylko tych dwóch miesięcy. a Tobie Blondynko
                                                  przypominam, że p.HGW jest doktorem w dziedzinie prawa
                                                  • legalna-blondynka Re: Zgadzam się Tyka 25.01.07, 11:00
                                                    Boję się, że ta sprawa zaszkodzi PIS. Niesiołowski drze szaty i oskarża o
                                                    premiera o nienawiść i pogardę....chyba zwariował. Tusk sami wiecie....:)Rokita
                                                    mówi,że to sprzeczne prawo. Komuchojadku ja się nie martwię o p.HGW..tylko o
                                                    nastroje społeczeństwa.
                                                  • ten_po_prawej Re: Zgadzam się Tyka 25.01.07, 11:27
                                                    A ja się martwię tym ,że dla naszego społeczeństwa prawo traktuje sie instrumentalnie.W normalnym kraju , jesli w prawie zapisano"a"to znaczy ze musi być"a",bez dyskusji,a w naszym pieknym kraju "a"jest dla szaraczków a dla polityków i bizmesmenów "a" moze być "b","c" etcetera.............
                                                  • elmek Re: Zgadzam się Tyka 25.01.07, 11:05
                                                    komuchojadek napisał:

> No to Bufetową mamy z głowy, organizację Mistrzostw Europy też. Dobrze, że jej
                                                    > już nie będzie, szkoda tylko tych dwóch miesięcy. a Tobie Blondynko
                                                    > przypominam, że p.HGW jest doktorem w dziedzinie prawa

Hahaha marzenie ściętej głowy. Myślisz, że ona drugi raz nie wystartuje? Kogo
                                                    przeciwstawi jej PiS? Marcinkiewicz ma już kandydowanie gdzieś, a nikt poważny
                                                    nie będzie narażał stanowiska. No tak, chyba że będzie "prikaz" od Kaczora...
                                            • tyka5 nadgorliwość 25.01.07, 13:41
                                              Od dwóch dni Warszawiacy mają powód do zmartwień - oto Hanna Gronkiewicz Waltz,
                                              Matka Stolicy, posłała do urzędu papier, którego nikt od niej nie wymagał. Jak
                                              mówi, zrobiła to z "nadgorliwości", by "uczynić zadość wyznawanej przez siebie
                                              zasadzie pełnej transparentności". Skoro wysłała "nadgorliwie", to znaczy, że
                                              świadomie, gdyby nie wiedziała co robi, nie mielibyśmy do czynienia z
                                              nadgorliwością, ale z pomyłką, a do pomyłki HGW się nie przyznaje. I jak ocenić
                                              czyn HGW? Na pierwszy rzut oka taka nadgorliwość może się podobać, ale
                                              wystarczy chwila refleksji, by pojawiły się wątpliwości. Ostatecznie
                                              nadgorliwość o tyle jest godna pochwały, o ile ma sens, a w tym przypadku sensu
                                              brak. Bo komu i po co potrzebny jest ten papier? Nikomu i po nic. Urzędnicy nie
                                              mogą z nim NIC zrobić (co najwyżej – wpiąć do akt, jako niepotrzebny świstek).
                                              Przecież, skoro dokument nie był wymagany, to – z urzędowego punktu widzenia –
                                              mogłoby go nie być. Równie dobrze HGW mogłaby podesłać urzędnikom próbkę moczu
                                              swojego męża - mielibyśmy z tego tyle samo pożytku (czyli - żadnego).

Może inaczej. Powiedzmy, że urząd A w ramach sprawy B wymaga, bo tak stanowią
                                              przepisy, dokumentu C, a my - przez pomyłkę, z nadgorliwości, czy dla hecy -
                                              posyłamy mu dokumenty C, D i E. Do czego urzędowi A potrzebne są dokumenty D i
                                              E? Otóż - do niczego. Te papiery - z urzędowego punktu widzenia – jako się
                                              rzekło - po prostu nie istnieją w ramach sprawy B (choć mogą być kluczowe w
                                              sprawie Z). Urzędnicy mogą je sobie pooglądać jako - bo ja wiem? - ciekawostki,
                                              i tyle z tego będą mieli. Prywatnie może to jest coś, ale - z formalnego punktu
                                              widzenia - jest to marnowanie opłacanego przez podatnika czasu. A w każdym bądź
                                              razie nie jest to żadna zdrowa transparentność. Nie chodzi przecież o to, by
                                              obywatel dokonywał przed urzędnikami aktów ekshibicjonizmu, ale o to, by był
                                              obnażany w stopniu w jakim określają to przepisy. Na wszystko co ponad to -
                                              urząd wręcz powinien być ślepy. Oczywiście obnażanie się prywatne to już inna
                                              rzecz. Jeśli HGW uważa, że obywatele powinni wiedzieć o niej więcej, niż chce
                                              tego prawo - niech działa na rzecz jego zmiany, a w między czasie niech wiesza
                                              oświadczenia na słupie, albo publikuje je w internecie, ale niech nie zawraca
                                              głowy urzędnikom, bo ci są skrępowani przez paragrafy i nie do nich należy ich
                                              zmiana. W tym przypadku dawanie urzędowi więcej, niż ten wymaga - nie jest to
                                              żadna cnota, a nawet przeciwnie - jest to wprowadzanie w urzędniczy
                                              papieroobieg elementu anarchii. Wojaka Szwejka przerażała wizja pozbawionych
                                              dyscypliny żołnierzy łażących po drzewach, mieszkańców stolicy może dziś
                                              niepokoić wizja prezydentki zasypującej urzędy stosami nie wymaganych przez
                                              przepisy papierów, z którymi nie wiadomo co począć. A, że przykład idzie z
                                              góry...
                                              • tyka5 Gronkowiec* warszawski 26.01.07, 11:06
                                                Nie mogę sobie odmówić przyjemności zacytowania tekstu Bogusława Chraboty z
                                                blogu solon24.

--------------------------------------------------------------------------------

Dziwi mnie naiwność dyskusji o rzekomej „nieistotności” uchybienia p. Hanny
                                                Gronkiewicz – Waltz, która ma pozwolić jej zachować fotel prezydenta Warszawy.
                                                Tylko ludzie kompletnie zagubieni w meandrach polskiej polityki mogą
                                                przypuszczać, że kwestia, czy uchybienie jest istotne, czy nie, może mieć
                                                jakiekolwiek znaczenie. Ano nie ma żadnego.

Żadnego, bo przecież Pan Premier zdążył już ogłosić urbi, et orbi, że mandat
                                                Pani HGW wygasł 27 grudnia, a więc w dniu, kiedy spóźniła się ze złożeniem
                                                oświadczenia o działalności gospodarczej męża. A Pan Premier wie co mówi, i
                                                jeśli nie musi, rzadko zmienia zdanie. A co jest przez Pana Premiera wyraźnie
                                                powiedziane, ma wymiar kanonicznej prawdy dla członków jego partii. Partii –
                                                dodajmy – która znowu wybiła się na czoło poparcia społecznego.

Zastanawiam się, cóż innego miałby oznajmić Pan Premier? Miałby
                                                powiedzieć: „cóż, szanujemy wynik wyborów i na przekroczenie prawa przymkniemy
                                                oko”? A jak się nazywa jego partia, lider w sondażach poparcia?

Cóż miałby powiedzieć Pan Premier, który doskonale pamięta, jak bojowa
                                                atmosfera towarzyszyła warszawskiej kampanii prezydenckiej, ile było
                                                zajadłości przed wyborami i ile triumfalizmu po. „Wygrana bitwa o
                                                Warszawę!”, „PiS upokorzony!” Czy takie słowa nie padały? Więc dziś, kiedy Pani
                                                HGW, jak bezbronna sarenka wystawia się znudzonemu bezczynnością myśliwemu na
                                                strzał, miałby nie nacisnąć spustu? Panie, Panowie – czego wy oczekujecie od
                                                Pana Premiera?

Pan Premier jest nie tylko bezwzględnym myśliwym, ale i doskonałym analitykiem.
                                                A nawet gdyby nie był, ileż trzeba wnikliwości, by zauważyć, że ów „drobny
                                                błąd” popełnił nikt inny, tylko Pani Profesor prawa, wiecznie zadowolona z
                                                siebie, uśmiechnięta bywalczyni salonów, którą dotychczasowa kariera musiała
                                                upewnić, że świat leży u jej stóp, że należy go z przyjemnością kosztować
                                                łyżeczką jak bitą śmietanę z pucharka, ot tak, bez większego wysiłku i
                                                zaangażowania. Pan Premier doskonale wie, że argumenty są przeciwko Pani HGW.

Zasady słuszności? Jakież to zasady? Ich niezdefiniowanie oznacza tylko tyle,
                                                że silniejszy ma prawo forsować swoją interpretację.

Koszty nowych wyborów? Jakie koszty? Drobne półtora miliona? Czymże jest
                                                półtora miliona, gdy kontroluje się NBP i kilka innych banków.

Na dodatek można jeszcze rozważyć jakiś bolesny dla opozycji pomysł, jak choćby
                                                ten, by kosztami nowych wyborów obciążyć komitet kandydata, którego niezgulstwo
                                                doprowadziło do konieczności nowych wyborów. Zły pomysł? Myślę, że znakomity. A
                                                jak celnie trafia w jedną z elementarnych reguł prawa cywilnego, że jeśli
                                                skutkiem czyjegoś błędu jest materialna szkoda, to koszty jej naprawy powinny
                                                obciążyć sprawcę…

...

* - gronowiec – bakteria, układa się w charakterystyczne grona, wywołuje
                                                choroby, niebezpieczna

• tyka5 Re: Gronkowiec* warszawski 26.01.07, 11:35
                                                    Wybacz, to takie przyjemne.

Albo taki komentarz:

"Szef partii p.Hani powinien jej udzielic co najmniej nagany i to publicznie bo
                                                    to ona zawiniła, bo to mi.in. p. Hania naraziła na koszty
                                                    kolejnych wyborów. Przecież sprawa jest tak jasna, jak słońce. Więc po co te
                                                    wszystkie dywagacje? Winnego widać jak na tacy i sąd tu nie potrzebny i żadne
                                                    interpretacje.
                                                    I jeszcze jedno co wspólnego z zaniedbaniem, błędem, głupotą itp. p. Hani ma
                                                    PIS? Proszę mi to do diabła wytłumaczyć!"

I jeszcze ten:

"Pamiętam, że zanim "eksplodowała" sprawa HGW, zarówno politycy PO w mediach,
                                                    jak i sami dziennikarze (w wiekszości wszak PO przychylni) nabijali się z
                                                    różnych "prowincjonalnych" fajtłap; wójtów, burmistrzów itp. Nikt nawet nie
                                                    zająknął sie, że ustawa jest idiotyczna, albo że tym fajtłapom "trzeba dać
                                                    szansę". Jedynym problemem były koszty powtórnych, nieuniknionych wyborów ("w
                                                    przyszłości trzeba będzie tę sprawę rozwiązać" - to była jedyna konstruktywna
                                                    konkluzja gadajacych głów).

A swoją drogą, współczuję HGW. Spróbujcie sobie wyobrazić, jakie młotkowanie
                                                    musi dostawać od Donalda, gdy już zgasną flesze i zamkną się drzwi po
                                                    konferencjach prasowych. Jak Donald w istocie musi być na nią wściekły... :-)"

I już naprawdę ostatni:

"Jak władze Warszawy złożą wniosek o dotacje unijne po terminie, to też z
                                                    pewnością skończy się to na miłych uśmiechach i żartobliwych połajankach, bo
                                                    przecież parę dni opóźnienia nie ma znaczenia, prawda?
                                                    No więc nieprawda. Po trzykroć nieprawda. Dlaczego zatem p. Hanna Gronkiewicz -
                                                    Waltz powinna liczyć na wyrozumienie? To proste - prawo takie skomplikowane,
                                                    nie na głowę prostej Bufetowej."

Cha, cha, cha.

• tyka5 WARSZAWIACY CAŁEJ POLSKI - ŁĄCZMY SIĘ ! 26.01.07, 15:45
                                                    Przestańmy wreszcie kasować bilety, to dobre dla frajerów. Od każdego
                                                    napotkanego kanara zażądajmy abolicji. Przecież taki drobiazg jak nieskasowanie
                                                    biletu nie może skutować kilkuset złotową karą, to rozbój w biały dzień! Czy
                                                    przepisy dotyczące kasowania biletów nie są sprzeczne z konstytucją? Poczekajmy
                                                    do roztrzygnięć Trybunału Konstytucyjnego. Do tego czasu powinno obowiązywać
                                                    domniemanie niewinności !

• tyka5 Hanna "Moja Płoblema" 18.02.07, 22:04
                                                    z forum onetu:

Wielka Ekonomistka - wczoraj zapodała,
                                                    że na 3-miesięczne odprawy dla 131 "pisowczyków" miasto wyda 500 (pięćset)
                                                    milionów złotych.
                                                    500.000.000 : 131 = około 3.800.000 na łeb. 3.800.000 : 3 (miesiące) = ok.
                                                    1.300.000 => to podobno jednomiesięczna pensja urzędnika miasta.
                                                    Milion trzysta tysięcy na miesiąc!!! Pani Hanno! Pani to zna wysokość tych
                                                    pensji, czy to tylko takie "nadużycie semantyczne" było?

okowita@onet.eu, 18.02.2007 14:51

wiadomosci.onet.pl/1,15,11,27747874,76508500,3245941,0,forum.html
                                                  • tyka5 kłopoty Gronkiewicz-Waltz 02.03.07, 08:57
                                                    "Życie Warszawy": Nawet rozwiązanie obecnych kłopotów z prezydenturą stolicy
                                                    nie uwolni Hanny Gronkiewicz-Waltz od widma ponownej utraty fotela.
                                                    Od końca października zeszłego roku w warszawskim sądzie rejonowym leży akt
                                                    oskarżenia przeciw obecnej prezydent stolicy. Złożyło go trzech byłych
                                                    działaczy warszawskiej PO, którzy latem zeszłego roku zostali karnie usunięci z
                                                    partii. Chodzi o Sławomira Potapowicza, Jana Dziubeckiego i Jana Artymowskiego.

W maju zeszłego roku Gronkiewicz-Waltz, która była wówczas szefową warszawskiej
                                                    PO, głośno im zarzucała m.in., że wykorzystywali stanowiska publiczne do
                                                    prywatnych celów. Cała trójka byłych działaczy poczuła się na tyle obrażona, że
                                                    dobrego imienia postanowili dochodzić w sądzie. Nie wybrali do tego jednak
                                                    drogi cywilnej, lecz karną. Wnieśli do sądu prywatny akt oskarżenia. Proces
                                                    powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni. Jeśli Gronkiewicz- Waltz go przegra może
                                                    pożegnać się z prezydenturą stolicy. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami
                                                    prezydentem nie może osoba karana.

• tyka5 HGW w akcji 13.03.07, 14:51
                                                    Zablokowanie budowy dwóch przystanków metra (gotowa pełna dokumentacja,
                                                    pozwolenia, termin, poniesione koszty itd) na korzyść bardziej propagandowej
                                                    drugiej linii. Spartolenie dokumentacji, niemoc prawna i kilkuletnie opóźnienie
                                                    budowy drugiej linii. Próba przerzucenia kosztów budowy szpitala południowego
                                                    na gminy, nowe przetargi i w rezultacie kompletnie nieokreślony termin
                                                    realizacji. Nowe przetargi na most południowy, a w rezultacie odwleczenie jego
                                                    budowy o kilka lat - jednocześnie wyłączenie mostu Grota na remont w tym czasie
                                                    co oznacza paraliż. I co najgorsze - złe oszacowanie kosztów oczyszczalni
                                                    Czajka (3krotnie poniżej realiów) i unieważnienie dotychczasowych przetargów.
                                                    Próba odwleczenia tej realizacji w Brukselii nie powiodła się, a w efekcie
                                                    Warszawa zapłaci 1,5 milarda kary za niedotrzymanie terminu. Nieźle jak na parę
                                                    miesięcy. Pytanie co dalej.

~VVvva, 13.03.2007 13:49

wiadomosci.onet.pl/1,15,11,28465342,78383479,3669305,0,forum.html
                                                  • czwartarp4 Re: HGW w akcji 13.03.07, 15:51
                                                    Żegnam forum raz na zawsze. Postanowiłem-Wszystkim życzę wszystkiego dobrego.A
                                                    Ty tyka nie obraź się na mnie-dużo o tobie slyszałem-i wiele przyznam
                                                    pozytywnego - ale wydaje mi się że jak dosiadasz kompa i wchodzisz na forum to
                                                    coś sobie aplikujesz. Śmiać mi sie chcę - każdy ma jakieś hobby. przyznam że
                                                    robiłem sobie kilka razy na tym forum jaja - myslę że nikt się nie gniewa.
                                                    Lubiałem zaczepiać Ciebie elmek - pogadamy może o Tym kiedyś. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka