Dodaj do ulubionych

nikną posty ???

30.11.08, 23:53
Odpisywalam dzis na pewien post i podawalam tam linka i juz go nie
widze... cos u mnie nie tak z komputerem czy postu juz nie ma??
Obserwuj wątek
    • gra.60 Re: nikną posty ??? 01.12.08, 00:05
      Ja też miałam ten problem, ale po kilku minutach wszystko wróciło do stanu
      pierwotnego. Wyskakiwała mi informacja, że chwilowo post jest nie dostępny, czy
      coś w tym stylu.
      To pewnie jakieś błędy techniczne ot, zemsta rzeczy martwych.
      Grażyna
    • artjoasia Re: nikną posty ??? 01.12.08, 10:57
      Czy chodzi o tę słonicę ze słoniątkiem?
      Założycielka forum jest bardzo czuła na punkcie odpowiedniego tytułowania wątków
      (i słusznie). Tamten wątek, o ile pamiętam, był zatytułowany "szukam wzorów" czy
      jakoś podobnie, bez sprecyzowania, o jakie wzory chodzi. Dlatego zniknął.
    • harpatkaa Re: nikną posty ??? 01.12.08, 17:49
      Posty faktycznie sa kasowane z wymienionych wyzej powodow. Co jest zreszta
      zgodne z regulaminem. Jesli chodzi o poprawianie postow to:
      1. nie ma opcji, zebym mogla zmienic tytul albo tresc postu. Musze go usunac i
      ewnetualnie napisac od nowa
      2. zasady i regulamin sa na tyle czytelne, ze kazdy jest w stanie je zrozumiec i
      zastosowac
      3. poprawianie zamiast poprawic sytuacje prawdopodobnie by ja jeszcze
      pogorszylo, bo takich niejasnych postow byloby z czasem coraz wiecej, a ja nie
      jestem w stanie wszystkiego poprawiac. Usuwanie jest dosc brutalna metoda, ale
      mam wrazenie, ze skuteczna.
      • dona2000 Re: nikną posty ??? 02.12.08, 08:51
        harpatkaa napisała:

> Posty faktycznie sa kasowane z wymienionych wyzej powodow. Co jest zreszta
        > zgodne z regulaminem. Jesli chodzi o poprawianie postow to:
        > 1. nie ma opcji, zebym mogla zmienic tytul albo tresc postu. Musze go usunac i
        > ewnetualnie napisac od nowa
        > 2. zasady i regulamin sa na tyle czytelne, ze kazdy jest w stanie je zrozumiec
        > i
        > zastosowac
        > 3. poprawianie zamiast poprawic sytuacje prawdopodobnie by ja jeszcze
        > pogorszylo, bo takich niejasnych postow byloby z czasem coraz wiecej, a ja nie
        > jestem w stanie wszystkiego poprawiac. Usuwanie jest dosc brutalna metoda, ale
        > mam wrazenie, ze skuteczna.
        harpatkoo! a dlaczego nie nikną posty nie związane z haftem xxx np."Wiem ,że to
        nie to forum ale pomóżcie"albo posty powtarzające się"Podkładka pod myszkę"może
        pierwszy post należało podnieść do góry a nie zaśmiecać forum drugim o tej samej
        treści? Tym bardziej dziwi mnie usuwanie postów z konkretną prośbą,ale
        "żle"ujętym tytułem.Może to jakoś zmienić?Po co nam zniechęcone fanki xxxxx?Ewa
        • harpatkaa Re: nikną posty ??? 02.12.08, 15:07
          > harpatkoo! a dlaczego nie nikną posty nie związane z haftem xxx np."Wiem ,że
          to nie to forum ale pomóżcie"albo posty powtarzające się "Podkładka pod myszkę" może
          > pierwszy post należało podnieść do góry a nie zaśmiecać forum drugim o tej samej
          > treści? Tym bardziej dziwi mnie usuwanie postów z konkretną prośbą,ale
          > "żle"ujętym tytułem.Może to jakoś zmienić?Po co nam zniechęcone fanki xxxxx?Ewa

Watek o bombkach zmodyfikowalam, a usuwac go na razie nie zmierzam, bo mysle, ze
          moze sie przydac takze innym forumowiczkom, bo wiele z nas zajmuje sie nie tylko
          haftem, a ponadto zblizaja sie swieta i temat jest jak najbardziej na czasie.
          Idac zreszta za Twoim tokiem myslenia powinnam skasowac takze watki w stylu "co
          robicie w wolnym czasie".
          Tytul watku jest niejako kluczem i on decyduje gdzie zajrzymy, co przeczytamy i
          na ile sprawnie bedzie sie mozna poruszac po forum. Dltatego tak duza uwage
          zwracam na to zagadnienie.
          Wspomnianej podkladki pod myszki nie usunelam, bo nie dam rady porownywac
          kazdego postu i jego autora. Watki dotycz roznych spraw zwiazanych z podkladka i
          nie zwrocilam uwagi, ze napisala je ta sama osoba. Teraz juz poprawilam ta
          sprawe, ale tylko dltaego, zwrocomo mi uwage. O To, by zwracac mi uwage jak
          zauwazycie jakies nieprawidlowosci albo bedziecie mialy uwagi, prosilam zreszta
          w jedny z postow. Mozna go znalezc w ogloszeniach. Jak do tej pory na ta moja
          prosbe odpowiedziala 1 osoba... Czy to nie dziwne?

Dziekuje Wam tez za slowa wsparcia, bo zaczynalam powoli watpic w sens tego
          moderowania. Wiem, ze nigdy nie bedzie tak, ze wszyscy beda zadowoleni, ale
          dobrze, ze sa rozne glosy na temat funkcjonowania forum. Wazne sa i te pozytywne
          jak i te krytyczne.
          • muchatsetse1 Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim ... 02.12.08, 17:02
            Harpatko, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
            Moderowanie to nie "bułka z masłem". Jednak usuwanie postów nie było
            dobrym posunięciem. Wiem, że zmiana tytułów postów zabiera więcej
            czasu niż nich usunięcie. Jednak osoby początkujące na tym forum lub
            bywające tu sporadycznie nie zawsze potrafią prawidłowo określić o
            co im chodzi. Przykład: dziewczyna szukała obrazka na urodzenie
            dziecka, a nie metryczki, ponieważ nie wiedziała, jak to nazwać.
            Sama zwróciłam jej uwagę, a później poczułam się trochę głupio.
            Przecież zanim trafiłam na to stare forum xxx sama byłam „zielona”.
            Jeśli chodzi o czytanie regulaminu. Zastanów się, czy ty czytasz
            wszystkie regulaminy? Nie zmieni się mentalności innych, ponieważ
            sami jesteśmy ludźmi i nie zawsze, i nie wszędzie postępujemy
            prawidłowo. Można zwracać uwagę, upominać, ale to też trafi do
            nielicznych. Przyjdą następni młodzi (stażem, niekoniecznie
            wiekiem), którzy nie przeczytają ani regulaminu, ani upomnień
            skierowanych do innych. Wydaje mi się, że ta syzyfowa praca czyli
            zmiana tytułów to najlepsze rozwiązanie dla tego forum. Podziwiam
            cię za wkład pracy i pozdrawiam gorąco.
            P.S. Mam jedną sugestię. Może warto link do zagubionego na początku
            forum postu „poznajmy się” założonego przez ryznar13 wrzucić do
            przyszpilonego Regulaminu?
    • julita414 Re: nikną posty ??? 01.12.08, 18:11
      mi co prawda nic nie zniknęło, ale jak czytam moje poprzedniczki to
      powiem ze NIE FAJNIE SIE DZIEJE, regulami regulaminem ale trzeba być
      człowiekiem , to fomum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum ,

powiem tak: JA TU JESTEM OSTATNI RAZ JEDNAK WRACAM DO STAREGO
      TOLERANCYJNEGO DLA WSZYSTKICH FORUM

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
      • dona2000 Re: nikną posty ??? 01.12.08, 18:43
        Pewnie znowu będzie afera,że się czepiam,ale tym razem to prawda.Rano
        odpowiadałam na prośbę poszukującej,wczoraj też a dziś już nie ma tych
        postów.Troszkę czasu mi zajęło znalezienie strony ,a tu masz....po ptakach.Coś
        chyba nie tak jest z regulaminem,może szefowa za poważnie traktuje swoje
        obowiązki,troszkę tolerancji dla młodych i niedoświadczonych pań xxxxxx.Dla mnie
        to zwykła biurokracja,którą czasami można by pominąć,nikt ,a ja na pewno ,nie ma
        pretensji o 'żle" sformułowane pytanie,bo i tak czytam wszystkie posty i w miarę
        możliwości pomagam.Proszę zatem Panią Harpatkę o trochę wyrozumiałoścismile))))))EWA
        • okruszek444 Re: nikną posty ??? 01.12.08, 19:26
          Ja tez jestem zdumiona... rgulamin regulaminem ale takie kasowanie
          postow mi sie nie podoba wcale. Owszem, gdyby to byly posty
          obrazajace kogos wtedy nie nalezloby sie "certolic" i wywalic raz
          dwa, ale podana przyczyna nie jest dla mnie wytlumaczalnym powodem
          kasowania.
          Forum powinno byc przyjazne ludziom i drobne odstepstwa od
          regulaminu traktowane z przymruzeniem oka, biurokracja zniecheci do
          zagladania tutaj. Ja osobiscie mam jej dosc w pracy i zdecydowanie
          wole lekki balagnik niz sztywne reguly traktujace ludzi jak roboty.

A juz wykasowanie postu na ktory odpisalam wydaje mi sie dziwne,
          tytul brzmial- POSZUKUJE KONKRETNYCH WZOROW- w srodku byla prosba o
          8 chyba wzorkow. W jaki sposob autorka miala umiescic tytuly
          wszystkoch obrazkow w nazwie postu??? No chyba ze napisalaby 8
          postow , kazdy z tytulem obrazka , ale to wydaje mi sie bez sensu i
          wiekszym balaganieniem niz to, jak bylo ujete wszystko w jednym.

Prosze nie traktowac moich slow jako "czepianie sie" wyrazam tylko
          swoje zdanie. Pozdrawiam!
        • aniaczu79 Re: nikną posty ??? 01.12.08, 21:07
          Dona2000,zdaje się, że wczoraj odpowiedziałaś na mój post(szukam wciąż metryczki
          z pewnym misiem) - nie zdążyłam Ci podziękować za odpowiedź bo wątek został
          skasowany, zrobię to teraz "Dziękuję, mojego wzorku wprawdzie nie znalazłam, ale
          kilka innych wpadło mi w oko" smile)
          Co do samego tematu - mój wątek usunięto dwukrotnie, za pierwszym razem
          myślałam, że to jakieś kłopoty techniczne, dopiero jak ponownie wyparował
          zrozumiałam, że coś jest nie tak. Nie mam absolutnie żadnych pretensji,
          wyjaśniłam to już zresztą z moderatorką. Wydaje mi się jednak, że nie zawsze
          można dokładnie nazwać post. Owszem jeśli się szuka wzorów np. róż to można to
          napisać, albo wszelkich wzorów na obrusy...Ale jak ktoś szuka konkretnego wzorku
          z linku to ma go opisywać w temacie? W moim przypadku temat musiałby brzmieć:
          "Szukam wzoru na małą metryczkę na której jest śpiąc miś, fotografia była
          opublikowana w Cross Stitcher, zdaje się że z 2006 roku. " To oczywiście żart,
          ale muszę powiedzieć, że nie napiszę ponownie wątku, mimo, że do trzech razy
          sztuka...Jeśli ktoś nie ma zamiaru pomóc, albo nie ma czasu czekać aż zawartość
          strony "wczyta się" może po prostu pominąć taki post. To chyba byłoby lepsze niż
          "tajemnicze zniknięcie", które uwierzcie mi może wprowadzić w kiepski nastrój.
          Tak jak wspomniałam, nie mam pretensji, że usunięto mi wątek (dwukrotnie), jest
          to forum prywatne, ma swój regulamin, korzystając z forum trzeba go
          przestrzegać. Rozumiem to. Czasem można jednak pomyśleć, że osoba
          zamieszczająca post "Pomocy" nie robi tego złośliwie - bo chce zaśmiecić forum,
          tylko po prostu albo nie wie jak trzeba, albo nijak nie może w temacie
          sformułować problemu. To jest oczywiście tylko moje zdanie. Bardzo lubię to
          forum ze względu na bardzo fajnych i życzliwych ludzi którzy tu bywają
          (zakładam, że ci sami co na "starym" forum). Ja mam niewiele czasu na
          przeglądanie internetu i bardzo jestem wdzięczna, że ktoś zrobił to za mnie.I
          zawsze jest mi bardzo miło, że ktoś chce mi pomóc. Dona2000 jeszcze raz wielki
          dzięki.
          Pozdrawiam wszystkich krzyżykujących
          Ania
    • artjoasia ale czy nie wkurza Was... 01.12.08, 20:17
      ... jeśli szukacie czegoś bardzo konkretnego, a na kilku pierwszych stronach
      forum jest przynajmniej kilkadziesiąt wątków pod tytułem "szukam wzoru", a w
      treści wyłącznie link, który długo się otwiera... - i okazuje się, że ten wzór
      zupełnie Was nie interesuje, bo szukacie czegoś innego?
      Doskonale rozumiem Wasze oburzenie (bo to przecież Wasze posty są kasowane), z
      drugiej strony doskonale rozumiem Harpatkę. I chyba nie ma tu jakiegoś złotego
      środka - zawsze ktoś będzie niezadowolony... Jasne, że można przypominać do
      znudzenia zamiast usuwać, tylko jak długo? Czasem wybaczać odstępstwo od
      regulaminu, a czasem nie?
      Macie jakiś konstruktywny pomysł?
        • artjoasia Re: a jednak 01.12.08, 20:41
          Tak. Harpatkaa przepisuje post i umieszcza go pod nowym, poprawionym tytułem.
          Zapewne robi to po to, żeby właśnie NIE usuwać, tylko "dać do zrozumienia".
            • toffi2007 Re: i jeszcze... 01.12.08, 21:49
              '...bardzo glupio sie poczulam,kiedy zobaczylam,w pierwszej
              chwili,ze go nie ma na forum.'
              Co tu jeszcze tlumaczyc??
              W moim przypadku tytul zostal poprawiony,post rozpoczety moim
              nickiem, nie wyrzucony ot tak sobie-bo zasmieca-za co
              dziekuje,dzieki temu kolezanki udzielily mnie kilku rad.Moze, tu
              prosba, nie kasowac postow na ,ktore juz ktos odpowiedzial,natrudzil
              sie aby pomoc.
              Dziewczyny usmiechnijcie sie,juz niedlugo swieta ;o)Pozdrawiam
    • harpatkaa Re: nikną posty ??? 01.12.08, 22:06
      Kilka postow faktycznie poprawilam, majac nadzieje, ze to zwroci Wasza uwage i
      pomoze zrozumiec jak tytulowac posty. Wszystkich postow nie jestem w stanie
      modyfikowac, tak jak nie jestem w stanie pisac do kazdego indywidualnie, ze
      popelnil jakis blad, nawet jesli zrobil to nieswiadomie. Mialam nadzieje, ze
      zaczniecie sie tez nawzajem upominac, ale jak widac nikomu takie
      "balaganiarskie" posty jakos tym razem nie przeszkadzaja. Pamietam jak jeszcze
      na starym forum zwracano wielokrotnie uwage jakie znaczenie ma dokladne
      okreslenie czego sie potrzebuje i co zawiera watek. Wiele z Was cieszylo sie, ze
      terz bedzie mozliwosc utrzymania tego w ryzach i ze forum przestana zamiecac
      watki w stulu "pomocy", "szukam". Wszyscy byli zadowoleni, ze jest moderator, ze
      jest regulamin, ze teraz wszystko jest jasne i bedzie porzadek. Chcialam wiec
      tylko, zeby ten porzadek faktycznie byl. Poza tym nie rozumiem ogolnego oporu
      przed zapoznaniem sie z regulaminem. Tam naprawde wszystko jest wyjasnione w
      sposob prosty. Kiedy podpisujemy jakas umowe dokladnie ja czytamy, na
      zamknietych forach tez wiekszosc najpierw zaglada do regulaminu, zeby wiedziec
      co i jak. Czemu wiec tu tego regulaminu nie traktuje sie powaznie? Jesli nie
      chcecie usuwania postow to moge tego nie robic. Tylko, ze za pare tygodni zaczna
      tu dominowac posty "szukam", "pomocy" i wtedy znow bedzie afera. Chcialam dobrze...
      • ryznar13 Re: nikną posty ??? 01.12.08, 22:28
        harpatko - jesteś świetnym moderatorem, na forum jest porządek wszystko jest
        jasno powiedziane w regulaminie i powinno się tego przestrzegać. Dziwne jest to
        ,że jak powstawało nowe forum i regulamin wszyscy zgodnie przyklasnęli a teraz
        jakieś pretensje. Na starym forum nie było moderatora , regulaminu , był bałagan
        - było źle. Tu jest zupełnie odwrotna sytuacja - też źle. To ja nie rozumiem o
        co chodzi. Nie psujmy sobie tu atmosfery bo jest miło , można liczyć na pomoc
        tylko troszkę się dostosujmy. A harpatkaa niech robi swoje , a robi to bardzo
        dobrze. Pozdrawiam
        • maxi37 Re: nikną posty ??? 02.12.08, 00:13
          I ja uważam Harpatko ze jesteś super moderatorem .Podziwiam też
          twoją wytrwałośc w pilnowaniu i porządkowaniu tematyki watków bo
          nie jest to łatwe.Jak pisały dziewczyny wielu z nas nie czyta
          regulaminu tylko pach i pisze.Dlatego jestem pod wrażeniem tego co
          robisz i super mi się tutaj porusza.Nawet nie wiesz ile czasu mi
          zaoszczędzasz pilnując porządku jak i dziewczyny które je
          przestrzegają.To naprawdę super że wchodze czytam tytuły i nie
          bładze ,nie trace czasu na otwieraniu kilkunastu watków żeby trafić
          na to co mnie interesuje.
          Osobiście sama bym się zdziwiła dlaczego zniknął mój wpis ale nie
          obraziła na ciebie gdybyś mi usuneła watek jako ze źle go w tytule
          sformułowałam.
          Dziewczyny naprawdę myślę że słowa jakie padły pod adresem Harpatki
          gdzie zarzucacie jej brak,,tolerancji''są niewłasciwe i przykre.Ta
          dziewczyna odwala dla nas kawał dobrej roboty.
          Harpatka dziękuje i życze ci dużo sił i wytrwałości w prowadzeniu
          tego forum.A reszcie dziewczyn ,tym szczególnie które jak same piszą
          czasu nie mają na szukanie życze wiecej luzu ,zrozumienia i nie
          traktowania zbyt personalnie i osobiscie pracy porządkowej jakby
          nie patrzeć Harpatki jako coś obraźliwego ale niech postarają się
          docenić że dzięki niej następnym razem szukajac danego wzorku same
          zaoszczędzą sobie sporo pracy i czasu w poszukiwaniach..Pozdrowienia
          dla wszystkich zakręconych xxx.
          • dona2000 Re: nikną posty ??? 02.12.08, 01:18
            Ale nikt tu na nikogo się nie obraża i nie ma co sobie wypominać,że ta
            powiedziała to a ta tamto.Żadna nie miała zamiaru obrazić harpatki i nikt tego
            nie uczynił.Po prostu może ktoś poczuł się dziwnie,że skasowano jego post,na
            pewno nie wiecie jak byście się poczuły w takiej sytuacji.Zrozumcie też innych.
            To forum jest otwarte dla wszystkich ,osoby tu piszące powielają swoje posty na
            starym forum i w ten oto prosty sposób zrobił się niezły groch z kapuchą.Tak jak
            nikt nie przestał pisać z błędami tak też nikt nie przestanie byle jak
            formułować tytuły postów,z tym trzeba się pogodzić i tak już zostanie.Masz rację
            harpatkoo,regulaminu prawie nikt nie rozgryzł zapewne do końca-podobnie jest w
            życiu codziennym.Świetnie prowadzisz to forum,jest spokój i ład,chwała Ci wielka
            za tosmile)))Wydaje mi się ,że mogłam się lekko zestresować,gdy nie zobaczyłam rano
            wyników swej pracy-no cóż,chciałam tylko pomóc,Jak zauważyłyście zapewne
            powrzucałam tematycznie troszkę linków,szefowa nasza kochana uporządkowała je i
            jest fajnie-tylko dlaczego tak mało osób z nich korzysta ?Dziewczyny
            kochane-nowe i te starsze(stażem -nie wiekiem oczywiściesmile)pozaglądajcie tam
            trochę,poszukajcie coś sobie i wtedy dopiero piszcie posty,ułatwi to pracę nam
            -pomagającym,jak i naszej wspaniałej koleżance,która wzięła sobie na głowę tego
            strupa,czyli nasze nowe forum.Nie kłóćmy się,bo nie ma tak naprawdę o co i po
            cosmileZa parę dni będziemy sobie składać życzenia świąteczne,zróbmy to z radością
            smile)))))))Ewa
      • dona2000 Re: nikną posty ??? 02.12.08, 09:22
        dona2000 napisała:

> okruszku444 ,Twój post wrócił czy był tu,a nie zauważyłaś go?Ewa

zauważyłam na twoim fotosiku portrety murzynek w zielonym i czerwonym
        turbanie,mam jeszcze w żółtym-podrzucić?smile))
            • okruszek444 Re: i znów jest miło i spokojne. 02.12.08, 16:20
              tu zawsze jest milo choc nie zawsze spokojnie smile)

ja tylko dodam cos.. harpatkoo Ty masz niewdzieczna role bo nigdy
              sie wszystkim nie dogodzi!! A robisz co mozesz smile.. a ze co jednym
              pasuje to innym sie nie podoba - to rzecz ludzka i normalna

Dona bardzo prosze o murzynke !! bede mogla dolozyc ja do swojego
              fotosika???
              podawalam maila ale podam raz jeszcze.. rzadko zagladam do
              gazetowego ale mam okruszka na wp... czyli okruszek444@wp.pl Z gory
              dziekuje smile
              • dona2000 Okruszek444 02.12.08, 17:26
                okruszku444,jak moje pociechy odrobią lekcje i zwolnią "mamuśce"kompa to zaraz
                Ci wysyłam tę czarnoskórą laseczkę w żółtym turbanie.Ewa
                • dona2000 Re: Okruszek444 03.12.08, 10:47
                  dona2000 napisała:

> okruszku444,jak moje pociechy odrobią lekcje i zwolnią "mamuśce"kompa to zaraz
                  > Ci wysyłam tę czarnoskórą laseczkę w żółtym turbanie.Ewa

kis-kis.gallery.ru/watch?ph=v95-VCwA#feature=mainlist
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka