Dodaj do ulubionych

Wzor HAED mini reflections

29.09.19, 19:31
Witajcie, szukam wzoru haed mini reflections, może ktoś gdzieś widział
Pozdrawiam
Kat
Obserwuj wątek
    • inna57 Re: Wzor HAED mini reflections 02.10.19, 00:43
      Witam
      Niestety nie mam tego wzoru w moich zbiorach jednak uważam że cena około 50 złotych za ten wzór nie jest wygórowana. Trzeba jednak pamiętać że wzory H&E powstają w specyficzny sposób i dobrze jest przed przystąpieniem do haftowania poświęcić trochę czasu samemu wzorowi.
        • inna57 Re: Wzor HAED mini reflections 02.10.19, 12:54
          Mam bardzo dużo wzorów H&E. Powstają one w specyficzny sposób. Są przepuszczane przez program i w ten sposób trafiają do dystrybucji. Wszystkie wzory wymagają ogromnej ilości kolorów przez co haft staje się bardzo kosztowny. Dlatego przed przystąpieniem do haftu warto "ocenzurować" taki wzór żeby wyeliminować zbędne, nieistotne dla końcowego efektu kolory nici. Potrzeba do tego doświadczenia ale osoba niedoświadczona może oczywiście haftować bezpośrednio z dostarczonego wzoru. Podobnie powstają wzory na rosyjskiej Osince. Wzory przygotowywane przez inne firmy handlujące zarówno wzorami jak i całymi zestawami są przed wypuszczeniem na rynek specjalnie opracowywane tak aby ostatecznie pożądany efekt osiągnąć przy użyciu jak najmniejszej ilości kolorów nici. Ma to związek z ostatecznym kosztem realizacji konkretnego haftu. Jeśli potrzebujesz 70 kolorów nici to zakup tylko 1 motka każdego koloru daje nam kwotę około 300 złotych, a prace H&E są zwykle bardzo duże (również w wersji mini) i niektórych kolorów potrzebujesz więcej niż jeden motek.
          Jednak jeśli jesteś doświadczoną hafciarką to życzę Ci powodzenia w haftowaniu tego wzoru. Natomiast jeśli brak Ci doświadczenia w haftowaniu to polecam łatwiejsze do zrealizowania wzory. Tak duże realizacje często zniechęcają do siebie i ledwo rozpoczęty haft ląduje na dnie szuflady.
          • kathi83 Re: Wzor HAED mini reflections 02.10.19, 18:40
            To ciekawe co piszesz, miałam od Ciebie dwa lata temu wzór Lenistwo, i jest tak jak mówisz dużo pojedynczych krzyżyków, które wg mnie były zupelnie niepotrzebne. Nawet nie wydaje mi się, żeby po przez to efekt końcowy był lepszy, przyznam, że trochę "oszukiwalam" przy wyszywaniu. Najpierw robiłam wszystko zgodnie ze wzorem, a potem już eliminowalam zbędne pojedyncze krzyżyk, różnicy nie widać.
            • inna57 Re: Wzor HAED mini reflections 02.10.19, 20:29
              Czyli potwierdza się to co napisałam. Cieszę się że intuicyjnie "oszukałaś" haftując Lenistwo. W takim razie będę kibicowała żebyś znalazła ten wzór. Mam program przy użyciu którego powstają wzory takie jak na H&E ale nigdy dotąd nie pokusiłam się o to żeby przy jego pomocy stworzyć i zrealizować obraz który szczególnie mi się spodobał choć w moim katalogu mam bardzo dużo grafik i zdjęć z adnotacją "warto zamienić w haft"
              A może pokażesz nam na forum wyhaftowane "lenistwo". Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka