Dodaj do ulubionych

wydatki na 'zagospodarowanie sie'

02.05.05, 10:18
Chyba niezrecznie to jakos ujelam, ale chodzi mi o cos, o czym gdzies na
forum czytalam, a czego juz pewna nie jestem, bo to dawno bylo. Cos mi sie
nie tyle o uszy, co o oczy obilo, ze na wydatki zwiazane z zainstalowaniem
sie na miejscu, typu, bo ja wiem, kupno zelazka czy materaca, mozna wziac
fakturke (o ile pamietam to ponad 50 euro). No i wlasnie, zwracaja to? Jesli
tak, to czesc, calosc? Gdzie sie z tym zwrocic? Na co fakturke mozna wziac? A
moze ja sobie to wszystko wysnilam? A moze dotyczy to przeprowadzek i wtedy
sie traci daily allowance? Przepraszam za pytania moze troche od czapy.
Pomozecie?
Obserwuj wątek
    • asiunia.lux Re: wydatki na 'zagospodarowanie sie' 02.05.05, 10:35
      scoiattolo napisała:

      > kupno zelazka czy materaca, mozna wziac fakturke

      mozna,

      >(o ile pamietam to ponad 50 euro).

      100


      > No i wlasnie, zwracaja to? Jesli tak, to czesc, calosc?
      Zwracaja VAT

      > Na co fakturke mozna wziac?

      na caly sprzet gospodarczy, meble itp.

      > A moze dotyczy to przeprowadzek i wtedy sie traci daily allowance?

      jedno z drugim nie ma to nic ze soba wspolnego

      > Pomozecie?

      nie;))
      • scoiattolo Re: wydatki na 'zagospodarowanie sie' 02.05.05, 11:07
        Na Asiunie to zawsze liczyc mozna. Z tym 'pomozecie' tak chcialam
        pierwszomajowo nawiazac. Dziekuje, ze mimo wszystko pomogliscie :)
        • Gość: zyta Re: wydatki na 'zagospodarowanie sie' IP: 80.246.106.* 02.05.05, 11:20
          • Gość: adm do wiewiorki IP: *.cec.eu.int 02.05.05, 11:47
            UE nie zwraca ci zadnych wydatkow na zagospodarowanie: dostajesz dodatkowo sume
            odpowiadajaca jednej twojej pensji, ryczaltowo, i kupujesz tyle zelazek ile
            chcesz;-)jak rowniez kalosze i parasol;-))
            zbieranie faktur dotyczy kupowania niektorych rzeczy bez Vatu, do czego mamy
            prawo, przez okreslony czas i na pewnych warunkach- wszystko wytlumaczy ci na
            miejscu ADMIN
            UE zwroci ci tez koszty przeprowadzki, ale jezeli faktura na przeprowadzke
            bedzie z okresu w ktorym dostajesz daily allowances (4 lub 10 misiecy), to ich
            dalej nie wyplacaja
            • scoiattolo Re: do wiewiorki 02.05.05, 13:32
              Dzieki za rzeczowa odpowiedz! A jak to sie oficjalnie nazywa, to co wyplacaja
              na poczatku? A swoja droga, to dzis w Lazienkach taka slooodka wiewiorke
              widzialam, z pol godziny za nia lazilam jak glupia. Pozdrawiam
              • Gość: adm Re: do wiewiorki IP: *.cec.eu.int 02.05.05, 14:21
                installation allowances
                tu tez sa wiewiory, ja mam w ogrodzie....
            • ansil Re: do wiewiorki 02.05.05, 14:32
              kurcze, mi admin nie wytlumaczyl :(
              mozna gdzies znalesc wykaz rzeczy, ktore sie lapia? w tej kwestii, ze oddadza
              mi za wanne, a juz za jakuzzi nie? ;)
              a aparat foto? to juz nie sprzet gospodarczy? ;)
              • ella111 Re: do wiewiorki 02.05.05, 14:49
                mozna, na stronie Personnel et Administration Komisji, Pratique et personnel
                BXL/LUX, privilèges
                • Gość: adm Re: ansil IP: *.cec.eu.int 02.05.05, 15:45
                  admin daje do raczki paierek-liste, trzeba poprosic;-)))

                  ....wanna, sprzet fotograficzny wykluczone ;-))

                  na stronie intranetowej nie ma pelnej listy.
                  • scoiattolo Re: ansil 02.05.05, 15:56
                    Faktycznie, nie ma, w miedzyczasie caly statut zdazylam sobie przejrzec. Ale
                    np. sprzet foto powinien byc czescia rozlakowego, bo to trzeba przeciez fotke
                    zrobic, rodzinie przeslac :) No a na przyklad jaccuzi czy taka malenka sauna
                    domowa, to przeciez standard :) Zaczynam sobie przypominac, jak prowadzilam
                    dzialalnosc gospodarcza i staralam sie rozne wydatki nagiac do tych odliczanych
                    od podatku.
                    • ella111 Re: ansil 02.05.05, 16:05
                      moze ktos sie nad Toba zlituje i wysle Ci kopie swojej listy? Ja nie bo nie
                      wiem co z nia zrobilam, chyba mam w domu...
                      • Gość: ansil Re: ansil IP: *.cec.eu.int 02.05.05, 16:10
                        to moze latwiej do adminu napisac..
                        napisze, wroca z wczasow, to przysla ;)
                        szkoda, ze aparat sie nie kwalifikuje..

                        czyli od sumy 100 euro w gore za typowy gospodarski sprzecik mozna sobie vat
                        odliczyc?
                        • ella111 Re: ansil 02.05.05, 16:15
                          No, chyba tak... Trzeba tylko miec fakture we wlasciwej formie (o tym chyba
                          jest na intranecie?). Aha, i nie mozna odliczac za sprzety ktore zostaja na
                          wieczosc zainstalowane w mieszkaniu (np. wyposazenie lazienki, czasami kuchni,
                          takie ktore jest "wmurowane"). Tak przynajmniej nam powiedzeli na spotkaniu
                          informacyjnym.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka