Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.05, 19:14 proszę o radę osobę która załatwiała sobie pozwolenie na pracę w Danii Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gosc Re: Dania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.05, 16:30 musze ci powiedziec tak.. ja jestem z danii urodzilam sie tam. w danii jest pieknie ale bardzo trudno jest sie dorobic powniewaz wszystko jest bardzo drogie. z pensji placi sie prawie 40% podatku a do tego mieszkania sa tez bardzo drogie, bo po 2000-4000 za 1 pokoj! trudno jest dostac pozwolenie na prace a jesli sie chce pracowac na czarno to naprawde jest to ryzykowne bo coraz wiecej lapia i coraz ostrzejsze sa kary, a w dodatku trzeba znac i angielski i dunski. jesli masz jeszcze jakies pytania albo chcesz rady to napisz do mnie na; ana_aniusia@hotmail.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nfn Re: Dania IP: *.rev.stofanet.dk 13.11.05, 21:10 A po co ty tu bracie chcesz porzyjezdzac. Szkoda czasu. Mieszkam tu 5 lat i gdyby nie malzonka (dunka) i corka to bym sie z tego kraju wyniosl. Szkoda czasu. Dlugo trzeba sie do niego przyzwyczajac. Ceny z kosmosu, podatki tez ! Jezyk posrany (co niektore rzeczy nie do wymowienia dla Polaka). A ludzie tacy sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: Dania 14.11.05, 11:57 Znam chlopaka ktory na lato zalatwil sobie zbieranie truskawek w Danii, w poblizu Kopenhagi. Napisal do wielu plantatorow. Kiedy dostal odpowiedz ze praca na niego czeka, to przyszlo jeszcze jedno pismo, ze jest miejsce! Oczywiscie odpisal, ze juz dostal prace. Twierdzi, ze pracy szukal na google. Jak tam sie szuka, nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś