enki79 26.10.09, 16:23 i od razu milej. Nie lepiej jak sąsiedzi nas tak oceniają? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
brsdtv Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 16:26 Poczekaj poczekaj. Zaraz pojawią się tu malkontenci, którzy będą pisać, że to badanie było zmanipulowane a wszystko to wina Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 16:35 Bo taka jest prawda. Polska jest krajem bardzo przyjaznym Ukrainie. Dziwi natomiast wysoka pozycja Rosji która jak wiadomo nie uważa Ukrainy za poważne, normalne państwo. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 17:00 przyjaciel ty amerykanski,nie pisz bzdur.Polska nie jest dla Ukrainy panstwem przyjaznym.Polska stara sie z Ukrainy zbudowac mur,oddzielajacy Polske od Rosji,i tylko dla tego Ukraina jest wam potrzebna.A to na Ukrainie dobrze wiedza i dla tego ja w te badania nie wierze,poniewaz dosc czestop bywam na Ukrainie Zachodniej i stosunek do Polski tam jest bardzo niegatywny.Tobie moze w to trudno uwierzyc,ale taki Ukrainiec z Iwana Frankowska bardziej nie lubi Polaka,niz Rosjanina. Odpowiedz Link Zgłoś
werch Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 17:08 Mrzonki moskiewskiej propagandy, igorze_53. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka A ziemia jak wiadomo jest plaska Igorek... 26.10.09, 17:33 makingmaps.files.wordpress.com/2007/09/flat-earth1.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
rusek11 Boryska 26.10.09, 19:18 Wiesz dobrze, że polaczki traktują was chochlow instrumentalnie, igariok praw. Chochły mają te same doświadczenia historyczne co ruscy za czasów jelcyna, ale wątpie że dadzą se radę, bliżej wam raczej do dieriewieńskich polaczków niż gołych a wesołych kremlinów, he P.s. Moje kondolencje z powodu tej rury, 3m sie rusofobku, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 17:35 igor_53 napisał: > przyjaciel ty amerykanski,nie pisz bzdur.Polska nie jest dla Ukrainy panstwem > przyjaznym.Polska stara sie z Ukrainy zbudowac mur,oddzielajacy Polske od > Rosji,i tylko dla tego Ukraina jest wam potrzebna.A to na Ukrainie dobrze wiedz > a > i dla tego ja w te badania nie wierze,poniewaz dosc czestop bywam na Ukrainie > Zachodniej i stosunek do Polski tam jest bardzo niegatywny.Tobie moze w to > trudno uwierzyc,ale taki Ukrainiec z Iwana Frankowska bardziej nie lubi > Polaka,niz Rosjanina. No Igor, teraz to już pojechałeś po bandzie!!!! Rosjanie są lubiani na Ukrainie Zachodniej???? Cha!, cha!, cha!. Kto Ci to powiedział - jakiś nieprzytomny pijaczek na ulicy????? Akurat na Ukrainie Zachodniej Rosjanie nie są lubiani i to bardzo, niestety taka jest prawda a wiem to z własnych doświadczeń i wielu ale to bardzo wielu opinii innych osób: Polaków i Ukraińców. Ukraina oddala się od Rosji co prawda powoli ale systematycznie. Pamiętaj to i nie opowiadaj głupstw. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 18:11 przyjaciel ty amerykanski,nie przepisuj mnie tego,czego ja nie powiedzial.Wskaz mnie gdzie ja powiedzial ze Rosjanie sa lubiani na Ukrainie Zachodniej,ja powiedzial dokladnie to-"taki Ukrainiec z Iwana Frankowska bardziej nie lubi Polaka,niz Rosjanina".i dalej twoj komentarz jest tyle samo wart. Odpowiedz Link Zgłoś
crichton1 Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 17:43 Z tego samego powodu rząd niemiecki był gorący orędownikiem przyjęcia Polski do NATO. Nie chcieli graniczyć z biednym krajem. Tak samo w interesie Polski jest mieć bogatą i bezpieczną Ukrainę jako swojego sąsiada. Jestem pewien, że Ukraińcy również chcą tego samego. Być bogatym i bezpiecznym krajem. Natomiast co do drugiego miejsca Rosji to trzeba pamiętać, że przez ponad 200 lat niemal bez przerwy Ukraina była częścią Rosji (i ZSRR). Wielu Ukraińców zostało deportowanych lub zamordowanych (np. w latach 1932-33 Rosjanie zamordowali min. 6 mln Ukraińców), a w ich miejsce osiedlali się Rosjanie. Dzisiaj Rosjanie stanowią ponad 17% ludności Ukrainy. Z pewnością jednak część Ukraińców, którzy nie wliczają się do tej statystyki została zrusyfikowana. Dlatego tak wysokie poparcie Rosji w społeczeństwie Ukraińskim. Dla porównania, Polaków jest na Ukrainie 0,3%. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 21:37 igor_53 napisał: > przyjaciel ty amerykanski,nie pisz bzdur.Polska nie jest dla Ukrainy panstwem > przyjaznym.Polska stara sie z Ukrainy zbudowac mur,oddzielajacy Polske od > Rosji,i tylko dla tego Ukraina jest wam potrzebna.A to na Ukrainie dobrze wiedz > a > i dla tego ja w te badania nie wierze,poniewaz dosc czestop bywam na Ukrainie > Zachodniej i stosunek do Polski tam jest bardzo niegatywny.Tobie moze w to > trudno uwierzyc,ale taki Ukrainiec z Iwana Frankowska bardziej nie lubi > Polaka,niz Rosjanina. A Ukrainiec z Krasnop[ola, bardziej nienawidzi Rosjanina niz Polaka. Moze trudno w to Tobie uwierzyc, ale z przeciwienstwie do Was Rosjan, Polska ma z Ukraina dluga przyjazna historie jednego panstwa, w przeciwienstwie do Waszej z nimie historii, opartej na zdradfzie perejaslawskiej, przeciw ktorej Ukraincy zbuntowali sie kjuz po Rosju, a Rosjanie budnownikow krwawo wycieli. \ Odpowiedz Link Zgłoś
strfckr5 Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiadem ... 26.10.09, 16:36 albo, że to zasługa L.Kaczyńskiego a inni, że jego poprzednika- tego od filipińskich przygód... Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiadem ... 26.10.09, 16:54 A to jeszt ciekawe-:"pracowni socjologicznej "IFAK Ukraine".A ciekawie dla tego,ze na Ukrainie nie istnieje socjologicznej pracowni pod nazwa "IFAK UKRAINE".Ale istnieje cos takiego -"IFAK Ukraine - это международное исследовательское агентство, специализирующееся на проведение маркетинговых исследований и консалтинге в сфере маркетинга. Является ассоциированным партнером IFAK Germany, одного из ведущих исследовательских агентств Европы, успешно функционирующего на рынке с 1958 года. Виды услуг: Тестирование концепций Сегментация рынка Исследование эффективности веб-сайтов Исследование удовлетворенности клиентов Исследование рынка СМИ (programme test) Исследование рынка медицинских товаров Анализ эффективности рекламы Анализ динамики цен Eye-tracking test" http://www.apn-ua.com/industry/index.php?bid=62189 a tu tlumaczenie-" IFAK Ukraina - jest międzynarodową agencją badawczą, specjalizującą się w badaniach marketingowych i doradztwo w zakresie marketingu. Jest partnerem stowarzyszonym z IFAK Niemcy, jedno z wiodących agencji badawczych w Europie, działa z powodzeniem na rynku od 1958 roku. Rodzaje usług: Testowanie koncepcji Segmentacja rynku Badanie skuteczności witryn Badanie satysfakcji klientów Badanie rynku mediów (test programu) Badania rynku wyrobów medycznych Analiza skuteczności reklamy Analiza cen. Ciekawie gdzie oni prowadzili te badania? Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Igor??? 26.10.09, 17:16 Czyżbyś Igor miał jakieś wątpliwości co do wyników tego sondażu????? Sądzisz, że inna agencja uzyskałaby inne wyniki?????. Zauważyłem, że Rosjanie bardzo często podważają wiarygodność jakiejś organizacji czy instytucji jeżeli wyniki takich czy innych badań przez nie przeprowadzonych nie są po myśli Kremla. Popularność Polski na Ukrainie wcale nie dziwi bo Polska jest w przeciwieństwie do Rosji przykładem udanych reform, udanej transformacji ustrojowej, wzrostu poziomu życia wszystkich obywateli(a nie 0,001%, np. oligarchów w Rosji)i pozytywnych skutków demokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
crichton1 Re: Igor??? 26.10.09, 17:51 Powiedz mi, dużo się Polaków udziela na waszych forach? Zawsze mnie to interesowało, ale nie znam rosyjskiego, więc nie jestem w stanie tego sprawdzić. Ciekaw też jestem, czy jacyś Polacy piszą na waszych forach po polsku. Tutaj niestety wasz język mało kto rozumie, więc możesz sobie spokojnie darować pisanie w nim. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 18:21 crichton1,co dokladnie ty nie zrozumiales z mojej wypowiedzi? A co dotyczy twojego pytania o Polakach na rosyjskich forum,to oczewiscie uczestniczy sporo,oczewiscie dyskusje prowadza sie w jezyku rosyjskim,z tym ze cyrilica nie obowjazuje.Dosc czesto naprawda ciezko zrozumiec adwersaza,ale nigdy jeszcze mnie nie zdazylo sie spotkac sie z czyms takim-" Tutaj niestety wasz język mało kto rozumie, więc możesz sobie spokojnie darować pisanie w nim". Odpowiedz Link Zgłoś
crichton1 Re: Igor??? 26.10.09, 20:04 To jestem zaskoczony. Nie spodziewałem się, że na rosyjskich forach wypowiada się sporo Polaków. A zdarzają się wśród tych wpisów wypowiedzi krytyczne o Rosji, Rosjanach, rosyjskich władzach, itd. czy raczej większość jest sympatyzująca z nimi? Co do mojej wypowiedzi, to nie chciałem cię urazić. Raczej powiedzieć, że lepiej byłoby podać polskie tłumaczenie tego tekstu, jeśli zależy ci na tym, żeby jak najwięcej osób twoją wypowiedź zrozumiało. To nie była broń Boże krytyka języka. A jeśli chodzi o odpowiedź na twoje pytanie odnośnie twojej wypowiedzi po rosyjsku to chyba raczej nic nie zrozumiałem. Niestety rosyjskiego nie znam. I jeszcze jedno pytanie. Jeśli ludzie na rosyjskim forum nie używają cyrylicy, to Rosjanom trudno to zrozumieć, czy raczej problemu nie ma? Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 20:30 crichton1,ja rowniez jestem zaskoczony,a to dzieki tobie-"lepiej byłoby podać polskie tłumaczenie tego tekst".Przeciez podalem,jak nie wierzysz popatrz uwazniej na moj post.A co dotyczy twoich pytan,to sluze uprzejmie.Czy zdazaja sie krytyczne wypowiedzi?-przewaznie te opinii sa krytyczne,ale bez wyzwisk.Co dotyczy znajomosci przez Rosjan alfabeta latynskiego,to uwierz mnie na slowo,z tym zadnego problemu nie ma.Nawet w czasach radzieckich jezyki obce zaczynali uczyc od trzeciej klasy podstawowki,ja osobiscie mialem niemiecki . Odpowiedz Link Zgłoś
crichton1 Re: Igor??? 26.10.09, 21:28 Nawet nie zauważyłem, że to było tłumaczenie. Zauważyłem tylko długi tekst w cyrylicy, a pod spodem coś po polsku. Początku nie zrozumiałem, więc resztę przeleciałem dość pobieżnie. Fora niestety mają to do siebie, że tekst napisany w sposób mało przystępny czyta się pobieżnie. Ale masz rację, zwracam honor. Czy polskiego uczyłeś się dlatego, że u nas mieszkasz, czy uczyłeś się go w Rosji? Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 22:07 crichton1,ja mam zone Polke,przez jakijs czas mieszkalem w Polsce,wlasnie dla tego czytuje polska prase,uczestnicze na forum.a robie to dla moich dzieci.Poniewaz wszysko,co mowi sie o Rosji w Polsce,mowi sie w sposob tendencyjny.Nie mozno powiedziec ,ze wszystko jest klamstwem,ale podaje sie informacje tylko o wymiarze negatywnym,a to stwarza wrazenie,ze w Rosji nic nie dzieje sie dobrego,ze w Rosjio tylko zabijaja fziennikarze,ze tam tylko bieda.W TV slychac tylko o Katyniu,17 wrzesnia.Byl i Katyn,byl i 17 wrzesien,ale robi sie takie wrazenie,ze zadne inne nieszczenscia nie spotkali Polske.A bylo i naprawda ciezka okupacja niemiecka i z rak Niemiec zginelo o wiele wiecej Polakow,niz z rak ZSRR (nie Rosjan). Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 18:07 przyjaciel ty amerykanski,czy ty uwaznie przeczytal moj post?Podalem dane,zrodlo.Podzielil sie swoja watpliwoscia.a jak ze moze byc po innemu.Agencja badajaca rynek,w GW podana jest ,jako pracownia socjologiczna.To jest falsz.Dla tego mam prawo nie wierzyc i tym danym.Ty oczewiscie mozesz uwierzyc i w to,ze Putin jest klonom Stalina,albo Hitlera,bo tak napisze GW,ale ja mam swoja glowe i swoj rozum.Czlowiek myslacy rozni sie od niemyslacego tym,ze ma krytyczny stosunek do wszystkiego.Nie wierzy na slowo.A co dotyczy dostatniej Polski miodem i mlekem plynaca,to wiesz co,bardziej wierze sobie i wlasnym obserwacja,niz tobie.Jka wiesz mieszkam w UK i widze tu setki tysiecy Polakow i wiem ,ze wiekszosc z nich ,na pytanie,czy wracaja do Polski,odpowiadaja-gdzie do tej biedy?do tego bagna?moze nie sa oni objektywni,ale cos musi byc na rzeczy,gdzie nie pojade (N iemcy,Francja ,Hispania) widze wszedzie Polakow ,nie na urlopie,a imigrantow zarobkowych. Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: Igor??? 26.10.09, 18:30 igor_53 napisał: przyjaciel ty amerykanski,czy ty uwaznie przeczytal moj post?Podalem dane,zrodlo.Podzielil sie swoja watpliwoscia.a jak ze moze byc po innemu.Agencj a badajaca rynek,w GW podana jest ,jako pracownia socjologiczna.To jest falsz.Dla tego mam prawo nie wierzyc i tym danym.Ty oczewiscie mozesz uwierzyc i w to,ze Putin jest klonom Stalina,albo Hitlera,bo tak napisze GW,ale ja mam swoja glowe i swoj rozum.Czlowiek myslacy rozni sie od niemyslacego tym,ze ma krytyczny stosunek do wszystkiego.Nie wierzy na slowo.A co dotyczy dostatniej Polski miodem i mlekem plynaca,to wiesz co,bardziej wierze sobie i wlasnym obserwacja,niz tobie.Jka wiesz mieszkam w UK i widze tu setki tysiecy Polakow i wiem ,ze wiekszosc z nich ,na pytanie,czy wracaja do Polski,odpowiadaja-gdzie d o tej biedy?do tego bagna?moze nie sa oni objektywni,ale cos musi byc na rzeczy,gdzie nie pojade (N iemcy,Francja ,Hispania) widze wszedzie Polakow ,nie na urlopie,a imigrantow zarobkowych. Igor, to normalne w demokracji - migracje ludności. To świadczy o przedsiębiorczości Polaków,o ich inicjatywie i to bardzo dobra cecha. Wyjeżdżają różni, wykształceni, robotnicy, ale i kombinatorzy. Generalnie Polscy pracownicy zarówno Ci fizyczni jak i umysłowi mają dobrą opinię w Wlk. Brytanii, aczkolwiek mogą denerwować Brytyjczyków głównie z uwagi na konkurencję na rynku pracy. Jednak z czasem to wszystko wyrówna się. Jednak w Polsce nastąpiły olbrzymie zmiany po 1989 r. na korzyść. W czasie tych 20 lat nastąpił olbrzymi postęp cywilizacyjny Polaków co sam stwierdzam a także obcokrajowcy którzy tu byli kiedyś i przyjeżdżają obecnie a ten wzrost odnosi się do większości Polaków, szczególnie tych którzy chcą ciężko pracować i mają pomysły. W Polsce całkowicie została zaakceptowana demokracja i wolny rynek i są widoczne tego efekty. Ukraińcy też to już dostrzegają i też chcieliby podążać tą drogą(przynajmniej część społeczeństwa) ale wybór zasadniczy należy do nich. My tylko chcemy pokazać, że demokracja, wolny rynek i otwarcie na Europę i świat to właśnie ta właściwa droga. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 18:51 przyjaciel ty amerykanski,nie wiem czemu,ale ty dyskusje o falszywosci GW,a w czym ten falsz ja udowodnil,ty przestawiasz na inny temat.ale niech cie bedzie,podejme ta dyskusje.Na poczatku powiem cie jedno.To ,ze ja jeszcze w czasach radfzieckich wyjechalem z ZSRR ,powinno cie dac do zrozumioenia,ze nie jestem zwolennikiem ustroju komunistycznego,dostrzegam wiele zlego co bylo w tam tym okresie.Nie watpie,ze w Polsce wiele od tam tych czasow zmienilo sie na lepsze.Akle w czym moge z toba sie nie zgodzic,to w tym,ze ty twierdzisz ,ze w Rosji nic sie nie zmienilo,a to nie jest prawda.Napewno Rosji jest jescze daleko do doskonalosci,napewno wiele jest do zrobienia,ale twierdzic,ze tam nic sie nie zmienilo od czasow ZSRR,to nie jest w porzadku.Nie moge zgodzic sie i z twoim stwierdzeniem,ze migracja ludzi,to jest normalno w demokracji.Ja uwazam,ze demokracja jest po to,zeby stworzyc ludziam taki warunkio dla zyzni,zeby oni nie musieli wyjezdzac z kraju w poszukiwaniu zarobkow.Co innego,kiedy za granicwe jedzie naukowiec (nowy ludzi,nowy idei),artysci (nowe natchnienia),ale hidraulik,albo opiekunka dla starszych osob ( podcierac tylek po nowemu i to doswiadczenie przywiezc do Polski).Generalnie mysle,ze w Polsce nie jest tak dobrze ,jak ty piszesz i w Rosji nie jest tak zle ,jak cie sie wydaje.Aco dotyczy Ukraincow i co oni dostrzegaja pozytywnego w Polsce,to wiem z wlasnych obserwacji.Ukraincy przyjezzaja do Polski w olbrzymiej wiekszosci poto,zeby sprzedac alkohol,papierosy i jak ty uwazasz ze oni wstanie zauwazyc zmiany demokratyczne w polsce,to bardzo nie znasz sie na tematie.Ich zaczynaja juz na granicwe traktowac,jak podludzie,a i dalej nie lepiej.Policja,Straz Graniczna,celnice - wszysci ich przeszukuja,perzesladuja. Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: Igor??? 26.10.09, 19:43 igor_53 napisał: > przyjaciel ty amerykanski,nie wiem czemu,ale ty dyskusje o falszywosci GW,a w > czym ten falsz ja udowodnil,ty przestawiasz na inny temat.ale niech cie > bedzie,podejme ta dyskusje.Na poczatku powiem cie jedno.To ,ze ja jeszcze w > czasach radfzieckich wyjechalem z ZSRR ,powinno cie dac do zrozumioenia,ze nie > jestem zwolennikiem ustroju komunistycznego,dostrzegam wiele zlego co bylo w ta > m > tym okresie.Nie watpie,ze w Polsce wiele od tam tych czasow zmienilo sie na > lepsze.Akle w czym moge z toba sie nie zgodzic,to w tym,ze ty twierdzisz ,ze w > Rosji nic sie nie zmienilo,a to nie jest prawda.Napewno Rosji jest jescze dalek > o > do doskonalosci,napewno wiele jest do zrobienia,ale twierdzic,ze tam nic sie ni > e > zmienilo od czasow ZSRR,to nie jest w porzadku.Nie moge zgodzic sie i z twoim > stwierdzeniem,ze migracja ludzi,to jest normalno w demokracji.Ja uwazam,ze > demokracja jest po to,zeby stworzyc ludziam taki warunkio dla zyzni,zeby oni ni > e > musieli wyjezdzac z kraju w poszukiwaniu zarobkow.Co innego,kiedy za granicwe > jedzie naukowiec (nowy ludzi,nowy idei),artysci (nowe natchnienia),ale > hidraulik,albo opiekunka dla starszych osob ( podcierac tylek po nowemu i to > doswiadczenie przywiezc do Polski).Generalnie mysle,ze w Polsce nie jest tak > dobrze ,jak ty piszesz i w Rosji nie jest tak zle ,jak cie sie wydaje.Aco > dotyczy Ukraincow i co oni dostrzegaja pozytywnego w Polsce,to wiem z wlasnych > obserwacji.Ukraincy przyjezzaja do Polski w olbrzymiej wiekszosci poto,zeby > sprzedac alkohol,papierosy i jak ty uwazasz ze oni wstanie zauwazyc zmiany > demokratyczne w polsce,to bardzo nie znasz sie na tematie.Ich zaczynaja juz na > granicwe traktowac,jak podludzie,a i dalej nie lepiej.Policja,Straz > Graniczna,celnice - wszysci ich przeszukuja,perzesladuja. Chłopie, ja Rosji nie znam. Nigdy tam nie byłem i nie twierdzę, że Rosja to samo zło. Chodzi tylko o politykę Putina - nie za bardzo nam odpowiada, nie ufamy Putinowi(te wszystkie zabójstw polityczne, ta wrogość wobec USA i demokracji). Rosjan - zwykłych ludzi - zawsze w Polsce szanowaliśmy tak samo jak kulturę rosyjską. Jednak zachowanie się Rosji wobec sąsiadów, różnego rodzaju prowokacje, oszczerstwa wobec Polski że to Polska wywołała II w.ś i paktowała z Hitlerem, ta niezrozumiała nienawiść wobec USA, straszenie Polski rakietami itd., itd. My naprawdę świadomie wybraliśmy przyjażń z USA i orientację zachodnią bo nam to odpowiada, bo kochamy Amerykę, jej historię, jej społeczeństwo jej przyrodę(ale nie polityków i prezydentów). Jesteśmy dumni z dokonań po 1989 r., stajemy się stopniowo prawdziwymi Europejczykami i ten proces jest nieodwracalny. Polakom żyje się lepiej, są dumni że są Polakami!!!!.Chcielibyśmy również pomóc naszym przyjaciołom w tym Ukraińcom. Rosją idzie własną drogą, niech więc idzie, to jej sprawa ale niech nie wtrąca się w sprawy innych państw. Zarówno Gruzja jak i Ukraina mają prawo jako niepodległe państwa do swobodnego wyboru własnej drogi w tym wyboru demokracji i sojuszy. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 19:57 przyjaciel ty amerykanski,poziom naszej dyskusji sprowadza sie do wymiany pogladow idealogicznych.w twojej wypowiedzi niema zadnych konkretow,nu moze jedynie to-"Chłopie, ja Rosji nie znam" mozno uznac za konkret.p[rzyjacielu amerykanow,zrozum,polityka Putina nie moze odpowiadac waszym interesam,tak samo jak polityka Tuska,Kaczynskiego nie musi odpowiadac interesam Rosji.polityka kazdego polityka(przepraszam ) powinna odpowiadac interesam wlasnego panstwa.O jakiej nienawisci ,nu chiba ze czegos nie rozumiesz,do USA piszesz?Krytyka poczynan wladz amerykanskich,to nie jest to samo co nienawisc.WQ Rosji do Ameryki odnosza sie ,przynajmniej z podziwem.My Rosjanie wiemy,ze USA to jest dorobek wszystkich narodow . Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Igor??? 26.10.09, 21:43 igor_53 napisał: > przyjaciel ty amerykanski,czy ty uwaznie przeczytal moj post?Podalem > dane,zrodlo.Podzielil sie swoja watpliwoscia.a jak ze moze byc po innemu.Agencj > a > badajaca rynek,w GW podana jest ,jako pracownia socjologiczna.To jest falsz. Falszem jestes niestety Ty, Falszem i zaklamaniem. Kazda agencja marketingowa, czy reklamowa, jest sensu stricto pracvoiwnia socjologiczną. prawda jest tez to co napisal Ci ktos wyzej - Cala wasza kamanda, zrobi wszystko aby podwazyc wiarogodnosc badan lub saondazy, ktre nie sa kremlowi na reke. Jak nie ukrainski oddzial niemieckiej agencji marketingowej, to OBWE, jak nie OBWE, to dzialajacy w oparciu o Europejska Konwencje Praw Czlowieka Europejski Trybunal Praw Czlowieka w Strasbourgu, jest amerykanska marionetką, chcaca zniszczyc Rosje, etc, etrc. To cytaty z wypowiedzi waszej kamandy. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 22:18 bmc,agencja marketingowa,to jest to samo co pracownia socjologiczna??!!!Niech cie bedzie,ale ja wiem swoje.Czyli twoim zdaniem, kazda agencja reklamowa (tak jak ty to twierdzisz) moze prowadzic od tak sobie sondaze przedwyborcze,badac nastroje spoleczne.Moze w twoim swiecie tak i jest,ale wszedzie badaniami rynku,zajmuja sie agencje marketingowe,co zreszta maja zapisane w zakresie swojej dzialalnosci.A badaniami opinii publicznej zajmuja sie wyspecjolizowane pracownie,poniewaz potrzebne sa inny specjalisci. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Igor??? 26.10.09, 22:23 bmc,a tu masz link do strony internetowej tej agencji.poczytaj jaki zakres uslug ta agencja swiadczy. www.ifak.com.ua/ Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Igor??? 26.10.09, 23:17 igor_53 napisał: > bmc,agencja marketingowa,to jest to samo co pracownia socjologiczna??!!!Niech > cie bedzie,ale ja wiem swoje. Nie, bo nie kazda pracownia socjologiczna jest agencja marketingowa, ale kazda agencja marketingowa, jest laboratorium socjologicznym, czy pracownia - obojetnie jak checsz to nazywac. Czyli twoim zdaniem, kazda agencja reklamowa (tak > jak ty to twierdzisz) moze prowadzic od tak sobie sondaze przedwyborcze,badac > nastroje spoleczne. Dokladnie to robnia - na codzien. Kazxda kampania reklamowa oparta jest na badaniach preferecji klientow przed, po - aa niekiedy tez wielokrotnie nawte w trakcie - kapmani. To sa dokladnie te same metody socjologiczne. Moze w twoim swiecie tak i jest,ale wszedzie badaniami > rynku,zajmuja sie agencje marketingowe,co zreszta maja zapisane w zakresie > swojej dzialalnosci.A badaniami opinii publicznej zajmuja sie wyspecjolizowane > pracownie,poniewaz potrzebne sa inny specjalisci. Powtarzam - kazda agencja marketongowa to swoiste laboratorium socjologiczme, podobnie jak agencja sondażowa. I jedni i drudzy zreszta przeprowadzaja badania preferencji (klientow, wyborców, kinomanów, kibiców, etc) najczesciej na czyjes zlecenie i za czyjes pieniadze. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Re: Igor??? 26.10.09, 23:18 A badaniami opinii publicznej zajmuja sie wyspecjolizowane > pracownie,poniewaz potrzebne sa inny specjalisci. Zatem Igor, według ciebie agencjareklamowa nie moze przeprowadzic badań rynku oraz badan odbioru społecznego danego zjawiska lub danego produktu. Bzdura duraku!!!! Agencjereklamowe robiąto na porzadku dziennym - przykładem jest UK, bo to europejska metoda bazdawcza. Po ch.....ja piszesz takie bzdury,skoro siena tym nie znasz! Odpowiedz Link Zgłoś
jerjar Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiadem ... 26.10.09, 17:20 Wielu naszych Wielkich, których nazwiskiem nazywane są w Polsce place i ulice uśmiecha się na tę wiadomość i jakoś radośniej patrzy w przyszłość. Odpowiedz Link Zgłoś
mateuszzdyb Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiadem ... 26.10.09, 17:23 i czym tu sie podniecac? zwroccie uwage ze jedynie 20=-pare procent tak mowi o polsce, wiec i igor ma racje (ze nieszczegolnie nas lubia), i reszta takze, bo i tak lubia nas najbardziej. problem w tym ze oni wszystkich niecierpia :D Odpowiedz Link Zgłoś
sagi2007 Stosunki polsko-ukraińskie 26.10.09, 17:31 Nie dziwię się takim wynikom skoro włazimy im do d... bez wazeliny. Co z upamiętnieniami Bandery (nazwy ulic, pomniki)? PS. Wszystkich zainteresowanych informuję o odrodzeniu we Lwowie klubu sportowego Pogoń !! www.pogonlwow.pl Odpowiedz Link Zgłoś
szala-wila Re: Stosunki polsko-ukraińskie 26.10.09, 19:01 To samo pomyślałam. Mogą nas tylko kochać, skoro nie dość, że najwyraźniej zapomnieliśmy im ludobójstwo, to jeszcze z jakichś powodów całujemy ukraiński tyłek. Jednakże dwadzieścia parę procent to jednak trochę mało za taki ogrom nieuzasadnionej, przesadnej sympatii, jaką polskie władze darzą ten dziwny kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiadem ... 26.10.09, 19:05 300 lat rusycyzacji,głodu,wywózek i mordów zrobiło swoje :) Oby tak dalej putleryści i forumowi naszyści :) Odpowiedz Link Zgłoś
papyr Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiadem ... 26.10.09, 19:11 I Slowacja a Wegry im co zlego zrobili, skoro nie sa w ogole w wynikach sondazy? Czy Ukraincy o nich jako sasiedach zapominaja? Odpowiedz Link Zgłoś
lijko Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 26.10.09, 23:06 Węgrzy akurat zdławili w 1938 roku Republikę Zakarpacką zalążek niepodległego państwa ukraińskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
everettdasherbreed Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 27.10.09, 11:12 Tam nigdy nie było żadnej republiki ani choćby zalążków struktur państwowych. Odpowiedz Link Zgłoś
lijko Re: Sondaż: Polska najbardziej przyjaznym sąsiade 27.10.09, 16:37 22 listopada 1938 roku na podstawie nowej konstytucji Czechosłowacji autonomię uzyskała Ruś Zakarpacka przyjmując nazwę Ukrainy Karpackiej.Na czele rządu stanął Augustyn Wołoszyn.Ruś natychmiast zaczęły destabilizować Węgry i Polska, wysyłając tam grupy sabotażowe. Pełną niepodległość kraj ogłosił w nocy z 14 na 15 marca 1939 roku przyjmując nazwę Karpato-Ukrainy. Już 14 marca 1939 roku za zgodą Niemiec nowopowstający kraj został zaatakowany przez oddziały węgierskie.Walki były zajadłe, ale trwały krótko.Do 18 marca 1939 roku powstający organizm państwowy Karpato-Ukrainy został całkowicie zlikwidowany.Walki partyzanckie trwały jeszcze ponad miesiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Wspieramy Ukraine w walce z faszyzmem rosyjskim 26.10.09, 23:14 Ukraina to nasz sojusznik europejski i kluczowe dla Polskipaństwo w geopolitycznej rozgrywce o wpływy w rejonach kresów wschodnich. Wsparcie ambicji ukrainy w drodze tak do NATO jak i EU automatycznie umacnia wpływy polskie a zarazem osłabia imperialny marsz rosyjskich homosovietikus, marzacych o ponownym właczeniu rejony bliskiej zagranicy w orbite rosyjskiej władzy w ''cichym marszu imperializmurosyjskiego'' na zachód. Odpowiedz Link Zgłoś
everettdasherbreed A gdzie Rumunia, Słowacja i Węgry, 27.10.09, 11:08 z którymi Ukraina graniczy? Odpowiedz Link Zgłoś
rumun1970 Re: A gdzie Rumunia, Słowacja i Węgry, 27.10.09, 11:29 everettdasherbreed napisał: > z którymi Ukraina graniczy? Ukraina boi sie Rumunia, bo ma jej zwracac polnocna Bukowine, z Czerniowcami i poludniowa Besarabie... Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Aleja Ofiar Ludobójstwa OUN - UPA 27.10.09, 15:17 Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Legnicy z dnia 28 września tego roku taką nazwę nadano oficjalnie ulicy, która dotychczs nazywała się Pątnowska. To najlepsza wiadomość odnośnie relacji polsko - ukraińskich jaką ostatnio usłyszałem, choć muszę przyznać, że od pewnego czasu coś jakby drgnęło i wygląda na to, że nasza bezkrytyczna miłość do rezunii siczowej jakby się zmniejszała... Odpowiedz Link Zgłoś
swinia_spigelmana politycy ukrainscy i polscy maj tyel wspolnego 27.10.09, 15:20 0 zainteresowania jak i czy ludzi zyja. Glebokie nurkowanie w odbycie np. Juzka Frauen-Binde-na. Czy nienawisc do rosji. A jak wiadom odrobnoskkit w psotaci wspierania rowoch faszystowskich nie jest istotna z punktu widzenie budowy mocarstwowosci. Odpowiedz Link Zgłoś