Dodaj do ulubionych

Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ...

02.05.10, 09:35
SASIN jak ci nie wstyd?
Obserwuj wątek
    • imie_jaszczomp Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 09:43
      >SASIN jak ci nie wstyd?<
      Mysle,ze oczekujesz zbyt wiele od pana ministra.W trakcie procesu
      beatyfikacyjnego sw.pamieci pana prezydenta trzeba utwierdzic narod ze
      p.prezydent byl bez skazy.
      • lotson1 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 15:15
        przecież trzeba jakąś czarownicę utopić a że Klich jest i pod ręką i na
        stanowisku i z PO to idealnie się nadaje no bo przecież pracownicy kancelari RP
        już sie do niczego nie przyznają a trupów się nie rusza a że główny winowajca w
        nagrodę lezy na wawelu to ręce opadają na to co próbuję sie zrobić z tą
        katastrofą , bo nie jest nią sama kraksa samolotu tylko to szambo pisowskie
        które wypływa na tych nieszczesnych ofiarach
        • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 15:29
          Niewiedza, niekompetencja, brak odpowiedzialności cywilnej, buta, arogancja była
          przyczyna tej katastrofy, ta przyczyna siedziała w samolocie.
          -------------------------------------------------------------------
    • zaem Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 09:43
      Pan Sasin jednoznacznie sugeruje, że Prezydent Kaczyński nie bardzo
      wiedział co czyni i jakie skutki może przynieść Jego działanie - tym
      samym wymagał nadzoru ministra Klicha.
      • acer0 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:32
        zaem napisał:

        > Pan Sasin jednoznacznie sugeruje, że Prezydent Kaczyński nie bardzo
        > wiedział co czyni i jakie skutki może przynieść Jego działanie - tym
        > samym wymagał nadzoru ministra Klicha.
        --------------------------------------------------------------
        Obejrzyj dokumenty podpisane przez Klicha miał czarne na białym napisane kto
        jest zaproszony i wyraziłzgodę-link poniżej do tych dokumentów
        wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1
        • zbig1113 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:34
          Klich podpisał zgodę na wyjazd podwładnych. I tyle.
          Wycieczkę organizowała kancelaria prezydenta.
          • acer0 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:54
            zbig1113 napisał:

            > Klich podpisał zgodę na wyjazd podwładnych. I tyle.
            > Wycieczkę organizowała kancelaria prezydenta.
            wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1
            • zbig1113 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:03
              Dopóki nie pokażesz jakichś argumentów, lub swoje przemyśleń, tą
              rozmowę uważam za zakończoną.
            • elucidator Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 12:12
              forum.gazeta.pl/forum/w,902,110804685,110820035,Oto_lista_pasazerow_sporzadzona_przez_kancelarie.html

              acer0 napisał:

              > zbig1113 napisał:
              >
              > > Klich podpisał zgodę na wyjazd podwładnych. I tyle.
              > > Wycieczkę organizowała kancelaria prezydenta.
              > wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1
              • ohayoo Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 14:49
                organizowała wycieczkę ... tak właśnie traktował Rząd podróże głowy państwa, a
                swoją drogą też ludzi, którzy z nim podróżowali. Kancelaria organizowała podróż
                w zakresie jej przebiegu, planowania, uzyskania zgód. kwestie bezpieczeństwa
                podróży leżą poza ich kompetencjami i należą odpowiednio do BOR i MON.
                • michalr29 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 15:34
                  Nie prawda, MON dawał samolot i to wszystko, później już kontakty i szczegóły były ustalane ze Spec Pułkiem, któy sugerował by wylecieć o 6.30, a nie o 7,00. Wydażenia które spowodowały wylot w gruncie rzeczy o 7.28 całkowicie uniemożliwiły lądowanie na jakimkolwiek zapasowym lotnisku a były wyznaczone przez Spec Pułk 2 takie lotniska. Zapas miał gwarantować dotarcie na uroczystość z zapasowego lotniska tak by tej uroczystości nie trzeba było przesuwać.
                  BBN odpowiadał za bezpieczeństwo przelotu, zaś BOR za bezpośrednią ochronę Głowy Państwa.
                  Żaden kraj nie miał do tej pory żadnych jakichś wyjątkowych procedur lotniczych, dlatego często się zdarzało bo dowództwo NATO latało jednym statkiem powietrznym czy ministrowie ważnych resortów Państw latali razem z głową państwa itp.
                  67 wprowadzonych procedur od czasu wypadku CASY powinno zadziałać, tak się nie stało, a sugerowanie czego kolwiek na tym etapie śledztwa jest nie na miejscu.
                  Dajmy na to prokuratorzy powiedzą że wypadek był o godzinie 9.41 zaraz się okarze że nie było w tym czasie zasilania w wyniku awarii i dlatego tak urządzenia wskazywały... Tak można skrzywdzić niektórych ludzi, którzy z tym będą musieli żyć do końca swych dni.
                  Co do samego miejsca dochodzenia, to zawsze dochodzenie musi przeprowadzić gospodarz miejsca katastrofy. Przyjęty sposób rozpatrywania prawnego był idealny, gdyż umożliwia czynny udział w procesie śledczym strony Polskiej.
                  Pozdrawiam


                  ohayoo napisał:

                  > organizowała wycieczkę ... tak właśnie traktował Rząd podróże głowy państwa, a
                  > swoją drogą też ludzi, którzy z nim podróżowali. Kancelaria organizowała podróż
                  > w zakresie jej przebiegu, planowania, uzyskania zgód. kwestie bezpieczeństwa
                  > podróży leżą poza ich kompetencjami i należą odpowiednio do BOR i MON.
                  • ohayoo Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 15:52
                    próby zrzucenia odpowiedzialności za bezpieczeństwo lotu głowy państwa, dowódców
                    wojsk, parlamentarzystów byłyby zabawne, gdyby nie tragedia, która miała
                    miejsce. zadania kancelarii, w kwestii uzyskania zgód itp. administracyjnych
                    kwestii to mniej więcej to samo czym zajmuje się MSZ. zapewnienie szeroko
                    rozumianego bezpieczeństwa nie należy już do kancelarii - trudno, żeby było -
                    podział kompetencji i zadań jest czymś jak najbardziej oczywistym, a MON które
                    odpowiada w pewnym zakresie za bezpieczeństwo - twierdzi, że jest przewoźnikiem
                    ...

                    zabezpieczenia lotnisk zapasowych ponoć nie było - np. BOR nie miał o nich
                    informacji:
                    www.rp.pl/artykul/460202,467506.html
                    więc można powiedzieć, że w ogóle to tylko jakaś historyjka o tych zapasowych
                    lotniskach jest.

                    mogę w to uwierzyć - po prostu zdrowy rozsądek podpowiada, że zapobiegliwość w
                    takich sytuacjach jest jak najbardziej na miejscu i NATO posiada jednak jakieś
                    procedury lub choćby zalecenia.
                    www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul157672.html
                    • michalr29 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 16:16
                      Ale niestety tak było od "zawsze" praktykowane, odwrotna sytuacja była by jakby kancelaria premiera to organizowała.
                      W tym wypadku stroną zasadniczą w sprawie jest kancelaria prezydenta, która jest ciałem skłądającym zapotrzebowanie na środki transportu od MON - dokłądnie jeden samolot. Przy czym MON nie musiał być jedynym źródłem pozyskania środku transportu, co więcej w myśl od lat funkcjonującego prawa kancelaria nie musiała o niczym więcej informować MON, nie musiała informować o innych statkach powietrznych np. czarterowanych z LOTu czy innej linii lotniczej.
                      Ministerstwo wiedziało o tym, że kancelaria "zamierza" zaprosić, nie wiedziano że ZAPRASZA.
                      Zwracam na to uwagę, bo nigdy się nie zamierza tego co się NA PEWNO chce wykonać. Zamierzać znaczy planować, ale nie stanowi to zapewnienia o ostateczności i pewności.
                      A co do lotnisk zapasowych to podawano, że są one aktualizowane corocznie.
                      >mogę w to uwierzyć - po prostu zdrowy rozsądek podpowiada, że zapobiegliwość w
                      > takich sytuacjach jest jak najbardziej na miejscu i NATO posiada jednak jakieś
                      > procedury lub choćby zalecenia.


                      No widzisz a tak nie jest... Tego typu sprawy były rozpatrywane indywidualnie i były bardzie rozróżniane zwyczajowo niż proceduralnie.

                      Pozdrawiam

                      ohayoo napisał:

                      > próby zrzucenia odpowiedzialności za bezpieczeństwo lotu głowy państwa, dowódcó
                      > w
                      > wojsk, parlamentarzystów byłyby zabawne, gdyby nie tragedia, która miała
                      > miejsce. zadania kancelarii, w kwestii uzyskania zgód itp. administracyjnych
                      > kwestii to mniej więcej to samo czym zajmuje się MSZ. zapewnienie szeroko
                      > rozumianego bezpieczeństwa nie należy już do kancelarii - trudno, żeby było -
                      > podział kompetencji i zadań jest czymś jak najbardziej oczywistym, a MON które
                      > odpowiada w pewnym zakresie za bezpieczeństwo - twierdzi, że jest przewoźnikiem
                      > ...
                      >
                      > zabezpieczenia lotnisk zapasowych ponoć nie było - np. BOR nie miał o nich
                      > informacji:
                      > www.rp.pl/artykul/460202,467506.html
                      > więc można powiedzieć, że w ogóle to tylko jakaś historyjka o tych zapasowych
                      > lotniskach jest.
                      >
                      > mogę w to uwierzyć - po prostu zdrowy rozsądek podpowiada, że zapobiegliwość w
                      > takich sytuacjach jest jak najbardziej na miejscu i NATO posiada jednak jakieś
                      > procedury lub choćby zalecenia.
                      > www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul157672.html
                      • ohayoo Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 18:21
                        może i wystarczy to komuś za wyjaśnienie ... a i uwaga na słowo "idealnie", ono
                        ma to do siebie, że rzadko kiedy jest na nie miejsce ;)
                • elucidator Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 16:51
                  Mowa byla o sprawie skladu pasazerow i o tym kto jak/czym bedzie
                  pdrozowac. Za to odpowiadala kancelaria prezydenta, bo to ona zapraszala i
                  decydowala kto bedzie na pokladzie ktorego samolotu.
        • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:36
          acer0 napisał:

          > zaem napisał:
          >
          > > Pan Sasin jednoznacznie sugeruje, że Prezydent Kaczyński nie bardzo
          > > wiedział co czyni i jakie skutki może przynieść Jego działanie - tym
          > > samym wymagał nadzoru ministra Klicha.
          > --------------------------------------------------------------
          > Obejrzyj dokumenty podpisane przez Klicha miał czarne na białym napisane kto
          > jest zaproszony i wyraziłzgodę-link poniżej do tych dokumentów
          >
          rel="nofollow">wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1
          **************
          Jakie ma to znaczenie w stosunku do katastrofy, objaśnij nam.
        • elucidator Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 12:11
          Klich wydal zgode na uczestnicznie generalow w uroczystosciach. Nie na lot
          jednym samolotem. To kancelaria prezydenta wpakowala wszystkich generalow do
          jednego samolotu:

          forum.gazeta.pl/forum/w,902,110804685,110820035,Oto_lista_pasazerow_sporzadzona_przez_kancelarie.html

          acer0 napisał:

          > zaem napisał:
          >
          > > Pan Sasin jednoznacznie sugeruje, że Prezydent Kaczyński nie bardzo
          > > wiedział co czyni i jakie skutki może przynieść Jego działanie - tym
          > > samym wymagał nadzoru ministra Klicha.
          > --------------------------------------------------------------
          > Obejrzyj dokumenty podpisane przez Klicha miał czarne na białym napisane kto
          > jest zaproszony i wyraziłzgodę-link poniżej do tych dokumentów
          > wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1
          • michalr29 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 14:59
            To jedno, ale inna sprawa, że w przytaczanym pismie jest czarno na białym napisane, że "zamierza" zaprosić, nie jest powiedziane jakim środkiem, nic, "zamierza zaprosić" na ważne uroczystości państwowe...
            Zwrócie uwagę kiedy przyszło pismo, oraz informacja o dużej rotacyjności pasażerów feralnego samolotu do godziny wylotu.
            Zwróćcie uwagę na prośbę spec pułku by wylecieć o 6,30 a nie o 7.00 jak planowano (miało to dać czas na ewentualne lądowanie na zapasowym lotnisku). Kancelaria się nie zgodziła, a feralny wylot jeszcze dodatkowo się opóźnił o 28 minut. Czasu nie było na korzystanie z zapasowych rozwiązań, myślicie że piloci tego nie wiedzieli?
            Pozdrawiam
        • kralik111 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 04.05.10, 02:07
          acer0 napisał:

          > zaem napisał:
          >
          > > Pan Sasin jednoznacznie sugeruje, że Prezydent Kaczyński nie bardzo
          > > wiedział co czyni i jakie skutki może przynieść Jego działanie - tym
          > > samym wymagał nadzoru ministra Klicha.
          > --------------------------------------------------------------
          > Obejrzyj dokumenty podpisane przez Klicha miał czarne na białym napisane kto
          > jest zaproszony i wyraziłzgodę-link poniżej do tych dokumentów
          >
          rel="nofollow">wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1

          Ten dokument tylko mowi o tym, kogo pan prezydent zaprosil na uroczystosci, ale
          nie ma w nim ani zmianki o tym, kogo pan prezydent zaprosil do swojego samolotu,
          wzmianka Klicha to tylko potrwierdza, bo mowi w niej, ze tez sie tam wybiera,
          ale nie poprosil prezydenta o rezerwacja miejsca dla siebie...;DDDD
      • lukasiklukasik Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:16
        dobre, bardzo dobre! To jest logiczny wniosek.
    • zyz_o Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sasin 02.05.10, 09:46
      kłamie?
      Przecież drugi samolot jest w remoncie i nie sadzę, by Kancelaria o tym nie
      wiedziała. Wysłanie zamówienia na dwa samoloty zostawię więc bez komentarza.
      Poza tym zaproszenia rozsyłane były przez Kancelarię i to ona jest
      odpowiedzialna za organizację, transport i przebieg uroczystości.
      I na koniec: symptomatyczne było spóźnienie ( z jakiej przyczyny?)odlotu,
      uniemożliwiające jakikolwiek manewr w przypadku np. lotu na lotnisko zapasowe.
      • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:01
        Jak ja organizuje jakoś podroż to jest mi wiadomo ze muszę od A do Z (od
        ubezpieczenia przez transport po hotel, program) wszystko sama załatwić.
        Obowiązek kancelarii prezydenta był taki sam, wiec niech teraz nie kręcą i nie
        robią szopki jak i pośmiewiska z urzędu najwyższej głowy państwa. Wstyd, hańba.
        Teraz ta rzecz nie ma najmniejszego znaczenia, znaczeniem było dlaczego mimo
        ostrzeżeń przed warunkami lądowali na lotnisku w Smoleńsku a nie zastosowali się
        do polecę nie tylko służby lotniska, ale białoruskich sil powietrznych,
        ostrzeżeń polskiego samolotu który wcześniej z dziennikarzami wylądował? Polskie
        piekiełko z PiS w roli głównej toczy się dalej. WSTYD i HAŃBA dla narodu ze taka
        partia niezgody, rozgardiaszu cieszy się jeszcze poparciem poparciem. Polak nie
        jest w stanie, nie posiada żadnej zdolności by się czegoś z własnych błędów
        nauczyć, ot Polska XXI wieku.
        • acer0 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:41
          Za samoloty odpowiada rząd a nie prezydent. To rząd jest winny takiego stanu a
          nie prezydent. Samolot jest na stanie rządu a nie kancelarii prezydenta. Czy
          pani jadąc autobusem ubezpiecza autobus? Czy pani jadąc pociągiem ubezpiecza
          pociąg? Słyszała pani dzwon ale nie wie z kąt ten dźwięk dochodzi i gdzie ten dzwon
          • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:45
            acer0 napisał:

            > Za samoloty odpowiada rząd a nie prezydent. To rząd jest winny takiego stanu a
            > nie prezydent. Samolot jest na stanie rządu a nie kancelarii prezydenta. Czy
            > pani jadąc autobusem ubezpiecza autobus? Czy pani jadąc pociągiem ubezpiecza
            > pociąg? Słyszała pani dzwon ale nie wie z kąt ten dźwięk dochodzi i gdzie ten d
            > zwon
            *************
            Aha znowu czegoś się od znafcow nauczyłam, rząd wydal rozkaz lądowania w
            Smoleńsku mimo zakazów jak i poleceń z każdej strony, taka ciemnotę chcesz nam
            tu wcisnąć?
          • jozin_z_bagien Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 11:38
            acer0 napisał:

            > Za samoloty odpowiada rząd a nie prezydent. To rząd jest winny takiego stanu a
            > nie prezydent. Samolot jest na stanie rządu a nie kancelarii prezydenta.

            Jakiego stanu ? Czy ktokolwiek z rządu kazał przekładać wyjazd lub lądować we
            mgle ?

            Klich wg ciebie miał mieć obowiązek 'przewidzieć' katastrofę. A te setki osób z
            kancelarii prezydenta to niby co - same 5 latki tam pracują i są zwolnione z
            racjonalnego myślenia ? Co to jest za dzielenie się odpowiedzialnością za
            katastrofę i czemu ma to służyć ? Chyba że Pan Sasin, jako odpowiedzialny za
            organizację wylotu, już czuje oddech prokuratora na swoich plecach ...
          • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 12:20
            Rzad jako wlasciciel samolotow, odpowiada poprzez MON i specpulk za ich stan
            techniczny oraz za wlasciwe kompetencje personelu. Wedlug wstepnych danych byly
            one bez zarzutu. Za sklad pasazerow odpowiada zawawiajacy samoloty i tym samym
            organizator podrozy.

            acer0 napisał:

            > Za samoloty odpowiada rząd a nie prezydent. To rząd jest winny takiego stanu a
            > nie prezydent. Samolot jest na stanie rządu a nie kancelarii prezydenta. Czy
            > pani jadąc autobusem ubezpiecza autobus? Czy pani jadąc pociągiem ubezpiecza
            > pociąg? Słyszała pani dzwon ale nie wie z kąt ten dźwięk dochodzi i gdzie ten d
            > zwon
            • michalr29 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 15:50
              Witam,

              Dość dużo wyjaśnia fakt, że MON dysponował tylko 1dnym samolotem. Przy rozmachu organizowanych uroczystości przez kancelarię MON mógł spodziewać się iż kancelaria będzie organizować także inne środki transportu, np wyczarterowane samoloty od LOTu.
              Samo "zamierzenie" zaproszenia też nie było w istocie zaproszeniem! Jakby napisano do MON zapraszamy tych i tych, to wtedy bym się zainteresował a jak organizujecie przelot, wystarczy samolot, czy może wyczarterujecie inny... nie, to nie daje pola do dyskusji, jest "zamierzenie", coś nieprawomocnego, nawet osoba którą "zamierzano" zaprosić jakby nie pojechała nie miała by podstaw do wszczynania awantur typu "jakto przecież mnie chcieliście zaprosić" - to nie jest oczywiste, czasokres też mógł nie dawać pewności że to co zamierzano w 100% wcielą w życie, zamierzano też by parę innych osób poleciało, ale one nie poleciały....- na szczęście dla nich.
              Pozdrawiam

              elucidator napisał:

              > Rzad jako wlasciciel samolotow, odpowiada poprzez MON i specpulk za ich stan
              > techniczny oraz za wlasciwe kompetencje personelu. Wedlug wstepnych danych byly
              > one bez zarzutu. Za sklad pasazerow odpowiada zawawiajacy samoloty i tym samym
              > organizator podrozy.
              >
              > acer0 napisał:
              >
              > > Za samoloty odpowiada rząd a nie prezydent. To rząd jest winny takiego st
              > anu a
              > > nie prezydent. Samolot jest na stanie rządu a nie kancelarii prezydenta.
              > Czy
              > > pani jadąc autobusem ubezpiecza autobus? Czy pani jadąc pociągiem ubezpie
              > cza
              > > pociąg? Słyszała pani dzwon ale nie wie z kąt ten dźwięk dochodzi i gdzie
              > ten d
              > > zwon
              >
              >
        • le_os Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 11:43
          Zgadzam się z Tobą w 100%. Szkoda, czytając niektóre wypowiedzi, że
          tendencyjność bierze górę. A może jaki Naród tacy jego przedstawiciele ? To w
          końcu do nas należy rekord ponad 200 lat potrzebnych na skasowanie ustawy
          liberum veto przerwany (a jakże inaczej) rozbiorem.
      • rybka9915 Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normalka 02.05.10, 10:04
        Awantury Sasina i prymitywne teksty tego smetnego wice-ministranta sa na
        cesarzowym standarcie. Chcieli 2 samoloty i je dostali (TU i Jaka). PLan
        wczesniejszego wylotu o godz. 6.00 rano - odrzucili, bo cesarz tak wczesniej nie
        wstaje.
        Mity o swietosci cesarza i awantury siane przez Sasina sa wobec smierci
        pozostalych 95 osob swiadectwem falszu i kompleksow palacowych urzedasow.
        • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:10
          Teraz te wszystkie przepychanki jak i kłamstwa PiS tylko szkodzą Polsce, jakie
          znaczenie maja te przepychanki w stosunku do tej katastrofy? ŻADNE!!!!
          Znaczeniem jest pytanie dlaczego lądowali mimo ostrzeżeń z każdej strony,
          dlaczego narazili 94 osoby na śmierć?
          • gregory433 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:45
            Ponieważ te uroczystości to był początek kampanii wyborczej byłego Prezydenta i spóźnienie od 2 do 4 godzin brzydko by wyglądało.Kancelaria Prezydenta nie zgodziła się też na wylot o godz. 6.00 i przełożyła na 7.00 żeby były Prezydent miał WEJŚCIE SMOKA,tuż przed samą uroczystością ląduje samolot z Prezydentem i wychodzi z niego sam WIELKI Prezydent z małżonką,zaraz za nim Generałowie i księża w swych KOLOROWYCH strojach a relacjonuje to wszystko TVP.To że nie wylecieli nawet o 7.00 a pół godziny później to z pewnością był pomysł Jarosławy żeby zrobić jeszcze większe wejście smoka, na styk z początkiem uroczystości,więc pół godzinne spóźnienie też było celowe.Za katastrofę odpowiadają dwaj bracia oraz kancelaria Prezydenta,dlatego Sasin teraz tak szaleje żeby wina nie spadła na nich.
            • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:47
              Ryba zawsze śmierdzi od głowy, gdyby wylecieli wcześniej wylądowali by jak
              wylądowali polscy dziennikarze.
              • gregory433 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 11:24
                Trudno,stało się,wylecieli dużo za późno niż powinni.Tylko dlaczego nie lądowali na innym lotnisku mimo wielu ostrzeżeń począwszy od Białorusi poprzez pilotów z JAKA kończąc na obsłudze lotniska w Smoleńsku,dlaczego się tak uparli?Wpływ na to mygły mieć tylko osoby znajdujące się na pokładzie samolotu,nikt inny,no chyba że Premier i minister obrony są potężnymi hipnotyzerami..
              • rozterka47 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 11:30
                nie-tak napisała:

                Ryba zawsze śmierdzi od głowy, gdyby wylecieli wcześniej
                wylądowali by jak wylądowali polscy dziennikarze.
              • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 12:26
                Opoznienie nie jest powodem katastrofy, bo przeciez nie mogli wiedziec ze
                na lotnisku w ostatniej chwili pojawi sie silna mgla. Odebralo to jednak, a
                przynajmniej bardzo mocno oslabilo, pole manewrow pilotow. Nie wyjasnie to
                jednak dlaczego zdecydowali sie na ladowanie.
                • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 12:33
                  elucidator napisał:

                  > Opoznienie nie jest powodem katastrofy, bo przeciez nie mogli wiedziec z
                  > e
                  > na lotnisku w ostatniej chwili pojawi sie silna mgla. Odebralo to jednak, a
                  > przynajmniej bardzo mocno oslabilo, pole manewrow pilotow. Nie wyjasnie to
                  > jednak dlaczego zdecydowali sie na ladowanie.
                  ***************
                  Dobre;))) Przyczyna katastrofy jest mimo ostrzeżeń z wszystkich stron lądowanie
                  na lotnisku, kto wydał takie polecenie? Pilot świadomy tych warunków nie podjął
                  sam tej decyzji!!! I tu ludzie PiS mogą tłumaczyć jak mogą, nie usprawiedliwią
                  niczym winy tego, który podjął w samolocie te decyzje!!!
          • acer0 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:48
            nie-tak napisała: Teraz te wszystkie przepychanki jak i kłamstwa PiS tylko
            szkodzą Polsce, jakie znaczenie maja te przepychanki w stosunku do tej
            katastrofy? ŻADNE!!!! Znaczeniem jest pytanie dlaczego lądowali mimo
            ostrzeżeń z każdej strony, dlaczego narazili 94 osoby na śmierć?

            -----------------------------------------------------------------
            Te pytanie zadaj Putinowi i Tuskowi i swoim ziomków niemieckich. Poczytaj co
            piszą eksperci niezależni na temat lotów i pilotów a nie narkomanów i kłamców z
            PO i Moskwy.
            • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:52
              acer0 napisał:

              > nie-tak napisała: Teraz te wszystkie przepychanki jak i kłamstwa PiS tylko
              > szkodzą Polsce, jakie znaczenie maja te przepychanki w stosunku do tej
              > katastrofy? ŻADNE!!!! Znaczeniem jest pytanie dlaczego lądowali mimo
              > ostrzeżeń z każdej strony, dlaczego narazili 94 osoby na śmierć?

              > -----------------------------------------------------------------
              > Te pytanie zadaj Putinowi i Tuskowi i swoim ziomków niemieckich. Poczytaj co
              > piszą eksperci niezależni na temat lotów i pilotów a nie narkomanów i kłamców z
              > PO i Moskwy.
              ++++++++++++++++++
              Jest to tyle na co cie stać?
            • zbig1113 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:55
              No tak, Tusk jest winien, bo to nie jego samolot spadł.
              • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 11:01
                zbig1113 napisał:

                > No tak, Tusk jest winien, bo to nie jego samolot spadł.
                ***********
                Zachowanie polskiego prezydenta obojętniej czy w Gruzji, czy na szczytach w
                Brukseli dowodzi ze niezbyt dobrze przebiegała organizacja wyjazdów z jego
                strony, jego zachowania jak i jego wypowiedzi.
                Ot to był prezydent który kulom się nie kłaniał. Pokażcie mi drugiego takiego w
                świecie?
                • imie_jaszczomp Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 11:31
                  >Ot to był prezydent który kulom się nie kłaniał. Pokażcie mi drugiego takiego w
                  swiecie<
                  Prosze bardzo-Grigorij :-)) Saakaszwili.
                  • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 11:50
                    imie_jaszczomp napisała:

                    > >Ot to był prezydent który kulom się nie kłaniał. Pokażcie mi drugiego taki
                    > ego w
                    > swiecie<
                    > Prosze bardzo-Grigorij :-)) Saakaszwili.
                    **********
                    Saakaszwili był organizatorem tej wyprawy by ośmieszyć polskiego prezydenta, a
                    ten naiwniak z piaskownicy dał się złapać na taka zabawę. Tu się widzi ze nawet
                    Saaka miał więcej oleju w głowie jak prezydent Polski.
        • acer0 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:43
          rybka9915 napisała: Awantury Sasina i prymitywne teksty tego smetnego
          wice-ministranta sa na cesarzowym standarcie. Chcieli 2 samoloty i je dostali
          (TU i Jaka). PLan wczesniejszego wylotu o godz. 6.00 rano - odrzucili, bo cesarz
          tak wczesniej nie wstaje.
          > Mity o swietosci cesarza i awantury siane przez Sasina sa wobec smierci
          pozostalych 95 osob swiadectwem falszu i kompleksow palacowych urzedasow.
          ------------------------------------------------------------------
          wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1
          ten link pokazuje kto kłamie
          • zbig1113 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 10:50
            Czy ten dokument dowodzi, że Klich kazał lądować we mgle?
            • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 12:28
              Lub nawet wydal zgode na lot jednym samolotem?
          • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 12:27
            forum.gazeta.pl/forum/w,902,110804685,110820035,Oto_lista_pasazerow_sporzadzona_przez_kancelarie.html
        • jovanka22 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości -normal 02.05.10, 11:50
          mieli do dyspozycji dwa samoloty,mogli więc to towarzystwo wzajemnej
          adoracji rozdzielić do dwóch samolotów (dziennikarze w dwóch
          samolotach i "wysokie persony" też w dwóch samolotach, a przede
          wszystkim generalicja, ale dziennikarze z TVP powinni zostać w
          samolocie cesarza.
      • acer0 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:38
        zyz_o napisał:
        > kłamie? Przecież drugi samolot jest w remoncie i nie sadzę, by Kancelaria o
        tym nie wiedziała. Wysłanie zamówienia na dwa samoloty zostawię więc bez
        komentarza. Poza tym zaproszenia rozsyłane były przez Kancelarię i to ona jest
        odpowiedzialna za organizację, transport i przebieg uroczystości. I na koniec:
        symptomatyczne było spóźnienie ( z jakiej przyczyny?)odlotu, uniemożliwiające
        jakikolwiek manewr w przypadku np. lotu na lotnisko zapasowe.
        -----------------------------------------------------
        Oczywiście że Klich kłamie a to link do dokumentów podpisanych przez Klicha (
        wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7834335.html?i=1 ) Wyraźnie w
        nim widać że wyraża zgodę, są w tym piśmie nazwiska generałów.
        • zbig1113 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:41
          Zgodził się na wyjazd podwładnych. Tylko tego to pismo dowodzi.
        • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:51
          Człowieku umiesz ty coś zrozumieć ze te dokumenty nie maja w tym wypadku żadnego
          znaczenia, to jest mataczenie jak i zniesławianie Polski przez sam PiS.
          Wytłumacz nam lepiej dlaczego samolot lądował w Smoleńsku mimo poleceń jak i
          ostrzeżeń z każdej strony, kto podjął decyzje o lądowaniu, nie sadze żeby pilot.
        • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 12:29
          forum.gazeta.pl/forum/w,902,110804685,110820035,Oto_lista_pasazerow_sporzadzona_przez_kancelarie.html
          • ohayoo Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 14:43
            a MON beztrosko dał im samolocik - mimo że choćby według zaleceń NATO taka
            delegacja powinno podróżować w 3-4 samolotach, nawet katastrofa Casy nic ich nie
            nauczyła, przepisy o przelotach dowódców wojsk pozostawili bez zmian ... tak im
            szczędzili tych samolotów, w imię prymitywnych przepychanek ... a teraz tłumaczy
            się, że nie sporządzał listy członków delegacji - no trudno żeby ją sporządzał,
            to nie była delegacja MON - ale miał zabezpieczyć ich podróż i nic tej kwestii
            nie zrobił ...
            • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 14:48
              ohayoo napisał:

              > a MON beztrosko dał im samolocik - mimo że choćby według zaleceń NATO taka
              > delegacja powinno podróżować w 3-4 samolotach, nawet katastrofa Casy nic ich ni
              > e
              > nauczyła, przepisy o przelotach dowódców wojsk pozostawili bez zmian ... tak im
              > szczędzili tych samolotów, w imię prymitywnych przepychanek ... a teraz tłumacz
              > y
              > się, że nie sporządzał listy członków delegacji - no trudno żeby ją sporządzał,
              > to nie była delegacja MON - ale miał zabezpieczyć ich podróż i nic tej kwestii
              > nie zrobił ...
              ***************
              Człowieku co ty piszesz w samolocie siedziało cale prawo i mądrość świata, on
              decydował o wszystkich ponad nim nie było silnego, czy jest to trudne do
              zrozumienia?
              • ohayoo Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 14:52
                całe prawo i mądrość stało na czele rządu, a jego lewa ręka z MON emanowała te
                wartości w zakresie działania swojego resortu ... a samoloty spadały, a oni nic
                nie zrobili. kompletna beztroska, zaniechanie na zaniechaniu ... i jeszcze teraz
                to odpychanie od siebie odpowiedzialności, żałosne.
                • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 14:59
                  ohayoo napisał:

                  > całe prawo i mądrość stało na czele rządu, a jego lewa ręka z MON emanowała te
                  > wartości w zakresie działania swojego resortu ... a samoloty spadały, a oni nic
                  > nie zrobili. kompletna beztroska, zaniechanie na zaniechaniu ... i jeszcze tera
                  > z
                  > to odpychanie od siebie odpowiedzialności, żałosne.
                  **************
                  Cale prawo i drugi nielegitymowany rząd Polski siedział w samolocie i on
                  odpowiadał za śmierć tych osób jak i za rozkaz lądowania mimo ostrzeżeń z każdej
                  strony.
                  Duren nigdy się nie nauczył z niczego, ani z CASY, ani z słynnego lotu do
                  Gruzji, taka jest prawda.
                  • ohayoo Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 15:19
                    ile prawdy jest w tym co piszesz można ocenić po: ilości insynuacji, obraźliwych
                    słów, jakości "faktów" które przytaczasz i braku jakiejkolwiek krytycznej oceny
                    rzeczywistości... to jest rozmijanie się z prawdą.
                    • nie-tak Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 15:38
                      ohayoo życzę ci odrobinę niezależności od mediów jak i logicznego myślenia, PiS
                      sam na siebie kreci bat swoimi motaczkami i niezbyt pochlebnymi dla Polski akcjami.

                      -----------------------------------------------------------------
                      • ohayoo Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 15:57
                        ciężko powiedzieć co jest pochlebne, a co nie czym się można pochwalić, a co
                        bawi innych lub wręcz kompromituje nas w ich oczach. niektórzy mają na przykład,
                        takie zdanie w tej sprawie:

                        www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul157672.html
                • oldboy42wawa nie płakałem po Kaczyńskim 02.05.10, 15:07
                  PIS - to najgorsza plaga zaraz po dżumie
                • zbig1113 Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 15:13
                  Samolot był w bardzo dobrym stanie technicznym, załoga kompetentna i
                  znająca język rosyjski, a także tamto lotnisko. Ludzie z 28 pułku
                  zaplanowali rozkład jazdy zawierający bezpiecznik czasowy (wylot o
                  6:30). Prezydent dostał 2 samoloty, o jake występowała jego
                  kancelaria.
                  Jedyne zaniechanie to, co najwyżej, udzielenie pozwolenia na wyjazd
                  generałów na tą imprezę.
                • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 17:05
                  Dlaczego samoloty spadly jeszcze nie wiemy. MON nie mial jednak z tym nic
                  wspolnego, bo to nie MON podejmowal decyzje o ladowaniu wbrew zaleceniom i
                  ostrzezeniom kontroli lotow. Niewykluczone ze na taka decyzje nalegal Kaczynski,
                  ale tego tez jeszcze nie wiemy.


                  ohayoo napisał:

                  > całe prawo i mądrość stało na czele rządu, a jego lewa ręka z MON emanowała te
                  > wartości w zakresie działania swojego resortu ... a samoloty spadały, a oni nic
                  > nie zrobili. kompletna beztroska, zaniechanie na zaniechaniu ... i jeszcze tera
                  > z
                  > to odpychanie od siebie odpowiedzialności, żałosne.
            • elucidator Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 17:02
              1) Nie ma takich zalecen NATO.

              2) O ilosci pasazerow, skladzie osobowym pasazerow, ilosci samolotow, samochodow czy pociagow, pozamawianych srodkach transportu, gdzie sie bedzie je zamawiac, podziale pasazerow na rozne srodki transportu etc. decyduje organizator, czyli w tym przypadku kancelaria prezydenta. O ile mi wiadomo ow specjalny pociag tez byl zamawiany przez kancelarie, tez bez konsultacji z MON.

              3) Nikt niczego nie szczedzil. Kancelaria prezydenta dostala tyle samolotow (dwa) ile zamowila. Dostala tez tyle pociagow (jeden) ile zamowila.
      • ipta Re: Kancelaria oderwana od rzeczywistości, czy Sa 02.05.10, 10:48
        A kto tu śmie podważać wolę wszechmocnego Jarka
    • miszczu.pll Yaro nakazuje łgać ile wlezie 02.05.10, 09:46
      i chamstwo kacze łże jak ich wódz
      • abba2009 Remiszczu jesteś palantem i sługusem donka 02.05.10, 12:12
        miszczu.pll napisał:

        > i chamstwo kacze łże jak ich wódz
        Jeżeli dyrektor nie wie co robią jego bezpośredni podwładni powinien
        się podać do dymisji!!!!!!!
        • zbychuk Re: Remiszczu jesteś palantem i sługusem donka 02.05.10, 15:08
          Dlaczego w takim razie nie zadales od sp. Lecha Kaczynskiego dymisji jak jego
          pracownik zostal aresztowany za handel narkotykami?
    • czepny Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 09:47
      Teraz to nie ma najmniejszego znaczenia. Skonfliktowanie Kaczyńskiego z rządem
      dało taki efekt że brak było jasnych procedur, i obie strony tu ponoszą winę.
    • fly8171 Pokazać to pismo. Dotarli? Na pewno? 02.05.10, 09:51
    • szakez Toczenie piany na pysku z rana tylko w "GW" ":) 02.05.10, 09:54
      uśmiech POmatolstwa - bezcenny ;)
      • kocis1 Nad lokalami PO 02.05.10, 10:07
        unosi się jak zawsze potworny odór kłamstwa.
        • szakez Podobnie w KC PO, skąd "plują" bojówki PełO 02.05.10, 10:13
          już od 8 rano! Ciekawe, czy za weekendy płacą im więcej?
    • 12345janka Dość Kaczorów 02.05.10, 09:56
      Nigdy więcej Kaczorów!
      Nigdy więcej Kaczorów!
      Nigdy więcej Kaczorow!
      • iga.b Re: Dość Kaczorów 02.05.10, 10:35
        Po stokroć nigdy więcej Kaczorów - siewców niezgody w narodzie!
    • ecicha-3 Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 09:56
      O czym tu sie wogole dyskutuje???Zapraszanie gosci indywidualnie,to
      jedno,a przedstawienie listy Klichowi to drugie,to jest dla was za
      trudne,aby to zrozumiec.Jezeli przykladowo wyprawiam impreze,ktora
      ktos ma mi zorganizowac,to wpierw sama zapraszam gosci,czekam na
      potwierdzenia obecnosci,i dopiero potem przedstawiam liste dalej.I
      jest bezspornym,ze Klich te liste otrzymal.Koniec,basta.
      • wbka1 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:34
        ...Jezeli przykladowo wyprawiam impreze,ktora
        > ktos ma mi zorganizowac,to wpierw sama zapraszam gosci,czekam na
        > potwierdzenia obecnosci,i dopiero potem przedstawiam liste dalej......
        Mam nadzieje, ze nie stawiasz sie w roli prezydenta, bo tobie latwo odmowic a prezydentowi sie nie odmawia. Problemem nie jest lista pasazerow samolotu, a informacja o zaproszeniu na poklad samolotu,PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU.
    • extrafresh Pisiory jak zawsze kłamią! 02.05.10, 09:56
      Tylko czy za to przeproszą?
      • blue911 Re: Pisiory jak zawsze kłamią! 02.05.10, 10:30
        extrafresh napisał:

        > Tylko czy za to przeproszą?

        A kto narod przeprosi za Wawel??
    • kireta21 Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 09:59
      Najpierw twierdzenie, że żadnych nacisków na pilota w trakcie lotu do Gruzji
      nie było, teraz to.

      "Kłammy w żywe oczy. Może nas nie sprawdzą?" - Czyżby nowe hasło wyborcze PiS?
    • konigin Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 10:00
      Po trupach do celu, po trupach do celu.
      • eti.gda Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:34
        konigin napisała:

        > Po trupach do celu, po trupach do celu.
        Dosłownie i w przenośni
    • tuitam_online Samolot był rządowy, przydziałem samolotów zajmuje 02.05.10, 10:01
      się szef kancelarii premiera - tak przynajmniej twierdził on sam w
      2008. Teraz wyjdzie na to, że kancelaria prezydenta porywa samoloty
      bez wiedzy kancelarii premiera.
      • extrafresh Po trupach do celu, po trupach do celu. 02.05.10, 10:04
        Po trupach do celu, po trupach do celu.
      • miszczu.pll czego nie zrozumiałeś głąbie? 02.05.10, 10:05
      • zbig1113 Re: Samolot był rządowy, przydziałem samolotów za 02.05.10, 10:23
        Przecież dostali samoloty na ten wypad. Czy kancelaria premiera
        twierdziła inaczej.
      • ostygly_lechu Re: Samolot był rządowy, przydziałem samolotów za 02.05.10, 10:29
        Czytaj ciemniaku 10 razy a jak nic nie zrozumiales to jeszcze nastepne 100.
        Co za jeb..na pisdzielska ciemnota!!!!!!!!!!!!
      • elucidator Re: Samolot był rządowy, przydziałem samolotów za 02.05.10, 12:41
        Ale o skladzie pasazerow decyduje zamawiajacy i tym samym organizator.
    • nie-tak Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 10:03
      Jak ja organizuje jakoś podroż to jest mi wiadomo ze muszę od A do Z (od
      ubezpieczenia przez transport po hotel, program) wszystko sama załatwić.
      Obowiązek kancelarii prezydenta był taki sam, wiec niech teraz nie kręcą i nie
      robią szopki jak i pośmiewiska z urzędu najwyższej głowy państwa. Wstyd, hańba.
      Teraz ta rzecz nie ma najmniejszego znaczenia, znaczeniem było dlaczego mimo
      ostrzeżeń przed warunkami lądowali na lotnisku w Smoleńsku a nie zastosowali się
      do polecę nie tylko służby lotniska, ale białoruskich sil powietrznych,
      ostrzeżeń polskiego samolotu który wcześniej z dziennikarzami wylądował? Polskie
      piekiełko z PiS w roli głównej toczy się dalej. WSTYD i HAŃBA dla narodu ze taka
      partia niezgody, rozgardiaszu cieszy się jeszcze poparciem poparciem. Polak nie
      jest w stanie, nie posiada żadnej zdolności by się czegoś z własnych błędów
      nauczyć, ot Polska XXI wieku.
      • 1zorro-bis Kolejne klamstwo kaczorow.... 02.05.10, 10:08
        i ich wazeliniarskich przydupasow.
      • dzina-au Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:23
        Nie jest tak, ze sami organizujemy wszystko, KAZDY to wie, zyjemy w
        swiecie podzialu obowiazkow. Po to mamy biura turystyczne, ochrony,
        ubezpieczeniowe i inne, a na szcycie drabiny ministerstwa, biura
        ochrony rzadu itp. Bo jesli mamy NiE dla podzialu zadan, to moze
        oskarzymy Kancelarie Prezydenta o to, ze sobie samolotu wlasnymi
        rekami nie zbudowala? Czy przeglad techniczny tez miala sama robic?
        I jechac na docelowe lotnisko dla zrobienia rozeznania? Moze
        najlepiej, zeby wszystko powyzsze robil w przyszlosci Prezydent
        osobiscie.
        • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:27
          dzina-au napisała:

          > Nie jest tak, ze sami organizujemy wszystko, KAZDY to wie, zyjemy w
          > swiecie podzialu obowiazkow. Po to mamy biura turystyczne, ochrony,
          > ubezpieczeniowe i inne, a na szcycie drabiny ministerstwa, biura
          > ochrony rzadu itp. Bo jesli mamy NiE dla podzialu zadan, to moze
          > oskarzymy Kancelarie Prezydenta o to, ze sobie samolotu wlasnymi
          > rekami nie zbudowala? Czy przeglad techniczny tez miala sama robic?
          > I jechac na docelowe lotnisko dla zrobienia rozeznania? Moze
          > najlepiej, zeby wszystko powyzsze robil w przyszlosci Prezydent
          > osobiscie.
          *****************
          Co wnosi ten twój wpis do tematu? To ma usprawiedliwić błędy popełnione w
          samolocie jak i doprowadzenie do tej katastrofy?
          • dzina-au Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:50
            Moj wpis mial pokazac absurdalnosc Pani wypowiedzi, ze Kancelaria
            Prezydenta jest odpowiedzialna za katastrofe, bo SAMA, tak jak to
            robi Pani, powinna byla sobie zorganizowac ten wyjazd.
            • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:55
              dzina-au napisała:

              > Moj wpis mial pokazac absurdalnosc Pani wypowiedzi, ze Kancelaria
              > Prezydenta jest odpowiedzialna za katastrofe, bo SAMA, tak jak to
              > robi Pani, powinna byla sobie zorganizowac ten wyjazd.
              ***********
              Znafczynio trochę logiki i samodzielnego myślenia jak i wiadomości na temat
              odpowiedzialności za katastrofę pomijając brak wiadomości o ważności ekscelencji
              która ten porządek w państwie jak i wśród wyznawców PiS zaprowadziła. Obnażacie
              się do szpiku kości przed całym światem.
              • dzina-au No more comments. 02.05.10, 12:43
                No more comments. Oczekuje wyzszego poziomu rozmowy.
                • nie-tak Re: No more comments. 02.05.10, 12:46
                  dzina-au napisała:

                  > No more comments. Oczekuje wyzszego poziomu rozmowy.
                  ************
                  Tylko takie argumenty masz by usprawiedliwić nieład, nieudolność, brak
                  odpowiedzialności prezydenta wraz należącą do niego kancelaria jak i jego partią?
        • zbig1113 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:28
          Ale możliwe było takie ustalenie programu wycieczki, aby mieć pole
          manewru na wypadek nieodpowiednich warunków meteo czy innych
          okolicznoiści.
          • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:56
            zbig1113 napisał:

            > Ale możliwe było takie ustalenie programu wycieczki, aby mieć pole
            > manewru na wypadek nieodpowiednich warunków meteo czy innych
            > okolicznoiści.
            *************
            Każdy pilot który startuje z lotniska A wie dobrze jakie warunki do lądowania
            będzie miał na lotnisku B. Tu sadze ze dużo do wyjaśnień mogla by przynieść
            rozmowa prezydenta z bratem. Sadze ze rząd tego nie ujawni by nie szkalować
            dalej urząd polskiego prezydenta.
            • uchachany O tak, rząd i jego Palikoty bardzo dbały, by nie 02.05.10, 11:05
              szkalować urzędu prezydenta, pełnionego przez Lecha Kaczyńskiego :).

              Teraz też oczywiście dbają, i to właśnie z tej dbałości nie ogłaszają strasznej
              prawdy, ze winnym katastrofy jest prezydent :)
              • nie-tak Re: O tak, rząd i jego Palikoty bardzo dbały, by 02.05.10, 11:13
                uchachany napisał:

                > szkalować urzędu prezydenta, pełnionego przez Lecha Kaczyńskiego :).
                >
                > Teraz też oczywiście dbają, i to właśnie z tej dbałości nie ogłaszają strasznej
                > prawdy, ze winnym katastrofy jest prezydent :)
                **************
                Tez tak sadze ze z uwagi na Polskę, na urząd prezydenta Polski nie ogłaszają
                tych rzeczy. Środowisko polityków nie tylko w Polsce zna już dawno przyczyny
                katastrofy, sadze ze przez to widzieliśmy tak walne przybycie mężów stanu na
                pogrzebowa uroczystość.
                • uchachany Putin też bardzo sobie cenił Lecha Kaczyńskiego, 02.05.10, 11:39
                  więc na pewno przypilnuje, by wiadomość o tym że jest sprawcą katastrofy nie
                  przedostała się do opinii publicznej.

                  Poza tym to mogłoby zniweczyć szanse Jarosława Kaczyńskiego na prezydenturę, a i
                  Putin, i Tusk jak wiadomo bardzo chcieli by, by pokonał Komorowskiego i został
                  prezydentem, by kontynuować politykę brata.

                  Tak że z pewnością ukryją fakt, że był mordercą...

                  nie-tak napisała:

                  > Tez tak sadze ze z uwagi na Polskę, na urząd prezydenta Polski nie ogłaszają
                  > tych rzeczy. Środowisko polityków nie tylko w Polsce zna już dawno przyczyny
                  > katastrofy, sadze ze przez to widzieliśmy tak walne przybycie mężów stanu na
                  > pogrzebowa uroczystość.
            • zbig1113 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:07
              Póki co nie mamy dostępu nawet do konkluzji z tej rozmowy. Jednakże
              dostępne informacje pozwalają wysnuć wniosek, że zabrakło kogoś kto
              by dopiął logistykę tego przedsięwzięcia.
              • rozterka47 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:14
                Listy zostały wysłane z podziałem na miejsca? O jakich listach
                mowa , skoro do ostatniego dnia lista się zmieniała.ktoś miał leciec
                ale pojechał pociagem , ktos nie poleciał a poleciał ktos inny za
                niego itp.
                U mnie wpracy kierowniczka socjalnego sprawniej organizuje wycieczki
                niż Kancelaria Prezydenta. I zawsze jest jakis zapas czasu na
                ewentualne opóźnienie.
                • zbig1113 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:23
                  Podejrzewam też, że pierwszy, lepszy zaopatrzeniowiec wysyłając
                  zamówienia daje sobie margines czasowy na nieprzewidziane
                  okoliczności.
              • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:18
                Ależ oni "dopięli na ostatni guzik" tak jak te sprawy rozumieli, a co w
                samolocie było to nie za bardzo wiemy, możemy tylko wysuwać wnioski ze lot do
                Gruzji się powtórzył.
                • zbig1113 Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:24
                  Fakt dopięli. Ale tak, że się guziki poodrywały.
    • johnybe Kolejne mega łgarstwo pisuaru obalone!!! 02.05.10, 10:07
      Ta zaklamana formacja nie ma moralnego prawa istniec w polityce
      • szakez johnybe Ty co najwyżej z pisuaru możesz się napić 02.05.10, 10:17
        trudno dyskutować z takim "Kimś" jak Ty.

        Jakie kłamstwo człowieku? Jakie? Klicha wydał zgodę - minister MON. Wiedział, chyba pod czym się podpisuje? Czy nie wiedział? Z niego być może jest podobny tłuk, jak z Ciebie - więc mógł nie wiedzieć.

        A ja zapraszam Cię na mur chiński - przyjedziesz?

        "...moralnego prawa..." - dobre sobie, buahahhahahhahahahhahah - a gdzie Irlandia?
        • nie-tak Re: johnybe Ty co najwyżej z pisuaru możesz się n 02.05.10, 10:22
          szakez napisała:

          > trudno dyskutować z takim "Kimś" jak Ty.
          >
          > Jakie kłamstwo człowieku? Jakie? Klicha wydał zgodę - minister MON. Wiedział, c
          > hyba pod czym się podpisuje? Czy nie wiedział? Z niego być może jest podobny tł
          > uk, jak z Ciebie - więc mógł nie wiedzieć.
          >
          > A ja zapraszam Cię na mur chiński - przyjedziesz?
          >
          > "...moralnego prawa..." - dobre sobie, buahahhahahhahahahhahah - a gdzie Irland
          > ia?
          ***********************
          Komu wciskasz twoja ciemnotę? Jakie ma to znaczenie w stosunku do katastrofy?
          Wytłumacz mi to.
          • szakez po_stasiu, nie-tak i tak dalej 02.05.10, 10:31
            po raz n-ty piszesz o jednym - "komu wciskasz ciemnotę" - chyba długo nie myślisz nad tym, co masz napisać. Ważne jest tylko to, aby napisać i napluć komuś śliną.

            Otóż ma to istotne znaczenie - "G*wniana" występuje w roli adwokata cieniasa Klichy, który podobno wiele wie o standardach NATO, a sam wydaje zgodę na wyjazd kompletu sztabu. Nie - oczywiście winna jest kancelaria prezydenta, bo ich zaprosiła, wg. "G*wnianej". Ale ostateczna decyzja wcale nie należała do tych oficerów, tylko do Klichy - gdyby odmówił - nigdzie by nie pojechali.

            Tobie żadnej ciemnoty wciskać nie trzeba - tak czy inaczej masz klapki na oczach. A do Irlandii nawiązałem w odniesieniu do zarzutów o kłamstwo - w tym najlepszy jest Ryży. ;)
            • nie-tak Re: po_stasiu, nie-tak i tak dalej 02.05.10, 10:57
              Zacznij wreszcie myśleć znafco.
            • po_stach szakez ,tępa podłoto- kołtunko... 02.05.10, 11:08
              Obciążasz Klicha za głupote prezydenta,jego ministrów i BBN-u ?
              Prezydent ,jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, miał OBOWIĄZEK znać prawo i przepisy
              dotyczących spraw obronności kraju..Ignorował to wszystko,a jego podwłdni
              gorąco mu w tym sekundowali...Czy prezydentowi mógł coś nakazać min.Klich ?
              • nie-tak Re: szakez ,tępa podłoto- kołtunko... 02.05.10, 11:15
                Niestety o to chodzi, w Polsce były dwa rządy jeden wybrany przez naród w
                demokratycznych wyborach, drugi był utworzony nielegalnie przez samego
                prezydenta i tu widzi się do czego doprowadziła dwuwładza.
        • zbig1113 Re: johnybe Ty co najwyżej z pisuaru możesz się n 02.05.10, 10:26
          Klich wydał zgodę na wyjazd określonych osób do Katynia. Logistyką
          zajmował sięorganizator wyjazdu (kancelaria prezydenta).



          Co do Irlandii... Irlandczykom zajęło to ćwierć wieku od wstąpienia
          do Unii. Mamy jeszcze 20 lat.
        • boykotka Re: johnybe Ty co najwyżej z pisuaru możesz się n 02.05.10, 10:27
          szakez napisała:

          > Klicha wydał zgodę - minister MON. Wiedział, chyba pod czym się
          > podpisuje? Czy nie wiedział? Z niego być może jest podobny tłuk,

          jak z prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdy podpisał się pod zgodą
          na odznaczenie gen. Jaruzelskiego Krzyżem Zesłańców Sybiru
        • ostygly_lechu Re: johnybe Ty co najwyżej z pisuaru możesz się n 02.05.10, 10:31
          W morde jeb..ny pisdzielski ciemniak!!!!!!!!!!!
          • johnybe Trzeba do Konstytucji dopisac.... 02.05.10, 11:26
            Ze jak dupa wolowa robi za prezydenta to mysli za nia szef MON.
    • epupecki Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 10:09
      Pis jak może stara się rozmyć odpowiedzialność jaką za wypadek
      ponosi Lech Kaczyński i jego kancelaria. Takie pytania nikt zresztą
      poza Milerem dziś nie stawia ale nie można robić świętego z
      kiepskiego prezydenta, który sporo Polsce zaszkodził!
    • dzina-au Ktory general mial leciec? 02.05.10, 10:09
      Kancelaria Prezydenta powinna byla zaprosic, i tak zrobila,
      wszystkich generalow. Decyzja jednal kto moze, a kto nie moze
      pojechac powinna zapasc w MON.
      Przeciez to jest logiczne i oczywiste, i na znacznie nizszych
      szczeblach drabiny spolecznej tak wlasnie sie dzieje.
      • nie-tak Re: Ktory general mial leciec? 02.05.10, 10:13
        dzina-au napisała:

        > Kancelaria Prezydenta powinna byla zaprosic, i tak zrobila,
        > wszystkich generalow. Decyzja jednal kto moze, a kto nie moze
        > pojechac powinna zapasc w MON.
        > Przeciez to jest logiczne i oczywiste, i na znacznie nizszych
        > szczeblach drabiny spolecznej tak wlasnie sie dzieje.
        ++++++++++++++++++++++++++++++++++
        Bo chcieli pokazać ze wszyscy są z nimi i tu się zes.....
        • po_stach Prezydent i jego "poręczni" gremialnie ignorowali 02.05.10, 10:19
          ministra Klicha, jak też innych ministrów z rządu Tuska...
          Pamietamy co wyrabiał Szczyglo,szef BBN, jak sie odnosił do szefostwa MON-u..A
          już prezydent Kaczynski, jawnie okazywał pogarde, dla wszystkicj z rządu PO.
          • szakez po_stasiu - come back ;) 02.05.10, 10:24
            jak mówisz o pogardzie to przede wszystkim powinieneś skonsultować to z Palycotem
            • ostygly_lechu Re: po_stasiu - come back ;) 02.05.10, 10:34
              Zamilcz pisdzielski cimniaku.
          • nie-tak Re: Prezydent i jego "poręczni" gremialnie ignoro 02.05.10, 10:24
            To nie ma już żadnego znaczenia w kontekście przyczyn katastrofy, kardynalnym
            pytaniem jest: dlaczego mimo ostrzeżeń z każdej strony lądowali. Na czyje
            polecenie?
            • szakez Re: Prezydent i jego "poręczni" gremialnie ignoro 02.05.10, 10:32
              oczywiście na polecenie prezydenta - być może przyłożył pilotowi pistolet do głowy i kazał lądować - prostaku buahahahhahahha.

              Żałosne
              • zbig1113 Re: Prezydent i jego "poręczni" gremialnie ignoro 02.05.10, 10:37
                -Kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych?
                -Pan, Panie Prezydencie.
                -To proszę wykonać polecenie.
                • eti.gda Re: Prezydent i jego "poręczni" gremialnie ignoro 02.05.10, 11:48
                  zbig1113 napisał:

                  > -Kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych?
                  > -Pan, Panie Prezydencie.
                  > -To proszę wykonać polecenie.

                  "Jam prezydent, czyli władza,
                  A jak komu nie dogadza,
                  Niechaj zbiera się i zmiata,
                  Jeśli nie chce wąchać bata"
                  (Jan Brzechwa "Szelmostwa Lisa Witalisa")
      • honorny Re: Ktory general mial leciec? 02.05.10, 10:17
        Jest oczywistą oczywistością, że Klich nie miał nic do powiedzenia w sprawie
        organizacji prywatnej imprezy b.prezydenta. Gdyby tylko spróbował cokolwiek
        powiedzieć, np. na temat bezpieczeństwa albo zakazując udziału któremuś
        generałowi, od razu dostałby po łbie łopatką od pana ministra Sasina.
        Prawda jest taka, że stopień skonfliktowania między kancelariami był taki, że na
        wszelki wypadek jedna i druga kancelaria wolały nie wchodzić sobie w drogę. Tym
        bardziej obecne manewry Sasina trącą wręcz obrzydliwością. Miałby facet odrobinę
        godności i po prostu zamilkł.
        • nie-tak Re: Ktory general mial leciec? 02.05.10, 10:29
          Ten facet Sasin nawet nie jest w stanie zrozumieć jak swoja wypowiedzią szkodzi
          Polsce, no nie jest w stanie, taka jest prawda.

          ---------------------------------------------------------------
          • imie_jaszczomp Re: Ktory general mial leciec? 02.05.10, 10:53
            Ten facet Sasin nawet nie jest w stanie zrozumieć jak swoja wypowiedzią szkodzi
            Polsce, no nie jest w stanie, taka jest prawda. >
            A wiesz,dlaczego?Bo mu Polska powisa, boi sie tylko o swoj tylek.Tylko gebe ma
            pelna wznioslych komunalow.
        • uchachany Jak "prywatna wizyta", schetynówo? Wizyta była 02.05.10, 11:14
          jak najbardziej państwowa, od dawna umówiona, na lotnisku oczekiwał polski
          ambasador i przedstawiciele władz rosyjskich!
          • rozterka47 Re: Jak "prywatna wizyta", schetynówo? Wizyta był 02.05.10, 11:22
            uchachany napisał:
            jak najbardziej państwowa, od dawna umówiona, na lotnisku
            oczekiwał polski ambasador i przedstawiciele władz rosyjskich!


            Ona nie była umówiona, ona została narzucona rządowi Rsji .
            Prezyden nie umawiał się z nikim, on czy raczej jego kancelaria
            wysłała tylko zawiadomienie ,że prezydent przyleci ze swoja świtą w
            określonym dniu.
            • uchachany Jak można "narzucić" Rosji wizytę polskiego 02.05.10, 11:59
              prezydenta?

              Organizatorem uroczystości katyńskich była Rada Ochrony Pamięci Walk i
              Męczeństwa, której Sekretarzem Generalnym był od 1992 Andrzej Przewoźnik,
              uroczystości te organizowano każdorazowo w porozumieniu z władzami rosyjskimi,
              bo przecież Katyń jest na terenie Rosji, i to władze rosyjskie zgadzały się na
              skład osobowy delegacji!

              Tak było i tym razem.

              Tyle że wcześniej Putin zaproponował Tuskowi urządzenie konkurencyjnych
              putinowsko - tuskowych obchodów Katynia, zupełnie niezależnych od polskich, bez
              udziału prezydenta Kaczyńskiego i dotychczasowych organizatorów, po to, by
              wesprzeć politycznie Tuska w wewnętrznej walce z prezydentem.

              Ta oferta, która była niczym innym jak wmieszaniem się obcego państwa w
              wewnętrzne sprawy Polski została przez Tuska z ochotą podjęta.

              Podszepnęli to albo piarowcy, albo rosyjska agentura wpływu, która jest bardzo
              mocna w jego politycznym zapleczu, czyli oligarchii biznesu i mediów, które go
              promują i wspierają.

              To postępowanie w stylu targowickiej zdrady

              Sytuacja jest całkiem klarowna:
              jeden polski ośrodek władzy, czyli rząd, dla wzmocnienia swojej pozycji w walce
              z drugim polskim ośrodkiem władzy, czyli prezydentem i jego zapleczem przyjął
              pomoc przywódcy Rosji.
              Po czym ośrodek prezydencki zginął w katastrofie na terenie Rosji.
              Ośrodek rządowy z jednej strony szybko przejmuje schedę, a drugiej zaś
              przerażony niczym mysikrólik nie formułuje żadnych żądań wobec Rosji, tylko bez
              mrugnięcia okiem akceptuje zaproponowaną przez Putina iście potiomkinowską
              formułę komisji wyjaśniającej katastrofę i jeszcze wygłasza wiernopoddańcze
              peany na cześć postawy rosyjskich władz.

              Trzeba być zaiste kretynem, by tego nie dostrzec.

              rozterka47 napisała:

              > Ona nie była umówiona, ona została narzucona rządowi Rsji .
              > Prezyden nie umawiał się z nikim, on czy raczej jego kancelaria
              > wysłała tylko zawiadomienie ,że prezydent przyleci ze swoja świtą w
              > określonym dniu.
              • nie-tak Re: Jak można "narzucić" Rosji wizytę polskiego 02.05.10, 12:40
                uchachany wytłumacz nam na czym polegało te wmieszanie się Rosji w wewnętrzne
                sprawy Polski, te argumenty wysunięte przez ciebie nic nie wyjaśniają dlaczego
                prezydent Polski wymusił swój przyjazd na władzach Rosji. Rosja była
                organizatorem głównych uroczystości i ona zapraszała gości a nie Polska, wiec co
                ma tu polski prezydent albo wielbiciele PiS w ingerencje rosyjskich
                uroczystości? Wytłumacz nam to bo ani w ząb nie pojmuje chyba dlatego ze nie
                jestem ani wielbicielem PiS ani PO, albo jakiejś innej polskiej partyjnej opcji,
                pisze z zagranicy. Kieruje się logicznym myśleniem.
                -----------------------------------------------------------------
                • uchachany Rosja była organizatorem uroczystości 02.05.10, 13:38
                  konkurencyjnych, przed terminem już dawno uzgodnionych uroczystości polskich,
                  których organizatorem była polska Rada Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa
                  pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Ochrony_Pami%C4%99ci_Walk_i_M%C4%99cze%C5%84stwa
                  Obchody w Katyniu 10.04 były organizowane przez STRONĘ POLSKĄ jako Dzień Pamięci
                  Ofiar Zbrodni Katyńskiej
                  pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Pami%C4%99ci_Ofiar_Zbrodni_Katy%C5%84skiej
                  One były zupełnie niekontrowersyjne tak co do daty (tu przesuniętej na 10.04 z
                  uwagi na weekend), jak i co do składu, Do MOMENTU wmieszania się Putina, który
                  zorganizował obchody konkurencyjne WCZEŚNIEJ z udziałem Tuska i jego obozu, a Z
                  WYKLUCZENIEM prezydenta Kaczyńskiego.

                  Po to, by wesprzeć politycznie Tuska w jego wewnętrznej walce z prezydentem.

                  www.rp.pl/artykul/442884,457842_Katyn__Program_obchodow.html
                  Gdyby Tusk miał na względzie dobro i powagę Polski jako całości, a nie swoją
                  pozycję - taką propozycję powinien odrzucić i po prostu zaprosić Putina na
                  polskie uroczystości organizowane we wcześniej uzgodnionym terminie.
                  Ale on ją przyjął.
                  • nie-tak Re: Rosja była organizatorem uroczystości 02.05.10, 13:44
                    ucha chany napisz co chcesz tym usprawiedliwić? Tę katastrofę albo nie
                    pojmowanie przez ciebie najprostszych rzeczy na świecie?
                    • uchachany Chcę wytłumaczyć polityczne podłoże tej kastrofy, 02.05.10, 14:49
                      ale najwyraźniej nawet całkiem łopatologicznie się nie da...

                      www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/403365,polska_w_katyniu_osobno.html
                      nie-tak napisała:

                      > ucha chany napisz co chcesz tym usprawiedliwić? Tę katastrofę albo nie
                      > pojmowanie przez ciebie najprostszych rzeczy na świecie?
                      • nie-tak Re: Chcę wytłumaczyć polityczne podłoże tej kastr 02.05.10, 15:04
                        I to ma być usprawiedliwienie ze prezydent wprosił się sam jak intruz na te
                        imprezę, przecież prezydent Rosji nie brał udziału w tej imprezie, tylko
                        premierowi Polski i Rosji i w tym zaproszeni przez gospodarzy goście. A tak na
                        marginesie powiedz nam kto jeszcze w świecie miał przyjemność rozmawiać z
                        prezydentem Polski, wymień mi państwa.

                        ---------------------------------------------------------------
                        • uchachany Jak to "wprosił się jak intruz"? Na z dawna 02.05.10, 16:59
                          zaplanowane, polskie uroczystości w Katyniu 10-04-2010 organizowane przez Przewoźnika ze współudziałem Kancelarii Prezydenta "wprosił się jak intruz"?!

                          Planowane pierwotnie tak z jego, jak i z premiera udziałem?!

                          Jesteś tak beznadziejnie tępa, że w ogóle nie ma sensu z Tobą rozmawiać, bo po prostu nie rozumiesz co się do ciebie mówi!

                          Przecież chodzi o dwa różne zdarzenia, co nawet tuskowy Arabski łopatologicznie tłumaczy w gazecieprawnej.pl
                          www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/403365,polska_w_katyniu_osobno.html
                          "Premier zapewnia - nie ma rozbicia uroczystości

                          Arabski pytany z czyjej inicjatywy nastąpiło rozbicie uroczystości na 7 i 10 kwietnia, odparł: "Nie ma rozbicia uroczystości. Jest jedna uroczystość organizowana przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i jest jedna wizyta bilateralna premiera polskiego rządu na zaproszenie premiera rządu rosyjskiego. Wizyta bilateralna odbywa się siódmego, a uroczystości, które organizuje minister Andrzej Przewoźnik - dziesiątego. Nie doszukiwałbym się tutaj żadnych podtekstów. O ile wiem Kancelaria Prezydenta przyjęła te rozwiązania bez najmniejszego kłopotu".

                          7 kwietnia spotkanie bilateralne obu premierów

                          Arabski zapowiedział, że 7 kwietnia dojdzie do spotkania bilateralnego Tuska i Putina i dyskusji na temat spraw bieżących. Zapewnił, że w polskiej delegacji na 7 kwietnia - jeśli będzie wyrażona taka wola - wezmą udział też przedstawiciele Rodzin Katyńskich."

                          Zrozumiesz wreszcie ciemnoto, że właściwe uroczystości katyńskie to te planowane na 10-04-2010, to ta "jedna uroczystość organizowana przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa", jak mówił Arabski, na które prezydent nie musiał "się wpraszać", bo od początku było wiadomo, że na nich będzie, a te "uroczystości" z 07-04-2010 to SPOTKANIE BILATERALNE Putin-Tusk, organizowane przez stronę rosyjską?!
                          Tyle że też noszące formę uroczystości katyńskich dla zmylenia takich ciemniaków jak ty.
                          I przez propagandę takich różnych medialnych szmat wykreowane na "jedynie słuszne uroczystości"
                          I prezydent tam się NIE WPRASZAŁ, bo go tam po prostu nie było. Bo nie był zaproszony.

                          Bo pod tym warunkiem Putin je zorganizował: żeby demonstracyjnie spotkać się tylko z Tuskiem.

                          "Pod koniec lutego sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik mówił PAP, że na 10 kwietnia przygotowywany jest specjalny pociąg dla 200 przedstawicieli Rodzin Katyńskich, którym mają pojechać na uroczystości katyńskie.

                          Stasiak pytany o tę informację podkreślił, że Kancelaria Prezydenta koncentruje się na głównych uroczystościach rocznicowych w Katyniu zaplanowanych na 10 kwietnia, które strona prezydencka współorganizuje i przygotowuje.

                          Jak dodał, jeśli premierzy Polski i Rosji spotkają się w Katyniu 7 kwietnia, to tak widocznie wynika z ich kalendarzy i uzgodnień. "My nie szukamy jakiegoś pola zdziwienia, zaskoczenia, to nie jest decyzja (dla nas) zaskakująca" - zaznaczył Stasiak."



                          I cóż to za kretyńskie żądanie "... powiedz nam kto jeszcze w świecie miał przyjemność rozmawiać z prezydentem Polski, wymień mi państwa."??

                          Jak to państwa - chyba przywódców państw? Jak sobie wyobrażasz rozmowę prezydenta "z państwem"?

                          Nie umiesz sobie sama w google poszukać o spotkaniach prezydenta z przywódcami innych państw?
                          Albo na stronie kancelarii prezydenta.

                          Pi razy drzwi z prezydentem USA i circa połową prezydentów i premierów państw europejskich...

                          nie-tak napisała:

                          > I to ma być usprawiedliwienie ze prezydent wprosił się sam jak intruz na te
                          > imprezę, przecież prezydent Rosji nie brał udziału w tej imprezie, tylko
                          > premierowi Polski i Rosji i w tym zaproszeni przez gospodarzy goście. A tak na
                          > marginesie powiedz nam kto jeszcze w świecie miał przyjemność rozmawiać z
                          > prezydentem Polski, wymień mi państwa.
                          • nie-tak Re: Jak to "wprosił się jak intruz"? Na z dawna 02.05.10, 17:03
                            Nie musisz mię pouczać, śledziłam te chamstwo od początku, pokaz mi drugi taki
                            precedens z politycznego świata jaki dokonał prezydent Polski. Chyba dla ciebie
                            jest za trudne zrozumieć zachowanie polskiego prezydenta poprzedzające ten
                            feralny lot samolotu?

                            ---------------------------------------------------------------
                            • uchachany No i dalej nic nie rozumie... Przypadek 02.05.10, 18:34
                              nieuleczalny :).

                              Pierwszej klasy materiał do robienia wody z mózgu przez Michnika i Waltera :)...
                      • zbig1113 Re: Chcę wytłumaczyć polityczne podłoże tej kastr 02.05.10, 15:16
                        Co ma tło polityczne do lądowania we mgle, na lotnisku bez ILS?
                        • nie-tak Re: Chcę wytłumaczyć polityczne podłoże tej kastr 02.05.10, 15:33
                          zbig1113 napisał:

                          > Co ma tło polityczne do lądowania we mgle, na lotnisku bez ILS?
                          **************
                          A co ma ILS do decyzji podjętej w samolocie, przecież była mglą i tu
                          naprowadzanie na lotnisko nie było żadna pomocą bo mgła o widoczności poniżej
                          400m a miejscami 200m dla lądującego samolotu jest już programowana katastrofa,
                          wiec kto podjął w samolocie decyzje o zabójczym czynie?
                          • uchachany Tak, mgła była straszliwa, samolot krążył przez 02.05.10, 18:45
                            dwie godziny w niej nad lotniskiem, co WIDZIAŁY "dziewczyny z pobliskiego salonu samolotowego" (patrz relacja Barbary Włodarczyk 1min 7 sek) :)
                            www.youtube.com/watch?v=6840MizeWdw
                  • elucidator Re: Rosja była organizatorem uroczystości 02.05.10, 17:31
                    Z powodow protokolu dyplomatycznego Putin nie mogl zaprosic Kaczynskiego. Premiera zaprasza premier a prezydenta prezydent. Wychodzi wiec na to, ze wszystkiemu winien jest Medwedew, bo nie zaprosil Kaczynskiego. :)

                    uchachany napisał:

                    > konkurencyjnych, przed terminem już dawno uzgodnionych uroczystości polskich,
                    > których organizatorem była polska Rada Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa
                    > pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Ochrony_Pami%C4%99ci_Walk_i_M%C4%99cze%C5%84stwa
                    > Obchody w Katyniu 10.04 były organizowane przez STRONĘ POLSKĄ jako Dzień Pamięc
                    > i
                    > Ofiar Zbrodni Katyńskiej
                    > pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Pami%C4%99ci_Ofiar_Zbrodni_Katy%C5%84skiej
                    > One były zupełnie niekontrowersyjne tak co do daty (tu przesuniętej na 10.04 z
                    > uwagi na weekend), jak i co do składu, Do MOMENTU wmieszania się Putina, który
                    > zorganizował obchody konkurencyjne WCZEŚNIEJ z udziałem Tuska i jego obozu, a Z
                    > WYKLUCZENIEM prezydenta Kaczyńskiego.
                    >
                    > Po to, by wesprzeć politycznie Tuska w jego wewnętrznej walce z prezydentem.
                    >
                    > www.rp.pl/artykul/442884,457842_Katyn__Program_obchodow.html
                    > Gdyby Tusk miał na względzie dobro i powagę Polski jako całości, a nie swoją
                    > pozycję - taką propozycję powinien odrzucić i po prostu zaprosić Putina na
                    > polskie uroczystości organizowane we wcześniej uzgodnionym terminie.
                    > Ale on ją przyjął.
                    • nie-tak Re: Rosja była organizatorem uroczystości 02.05.10, 17:50
                      W pisowskiej Polsce musi być zawsze inny winny niż sam PiS.:)))
                      Katastrofa pod Smoleńskiem i ta hipokryzja PiS dowiodła tego.
                    • uchachany Argument "Z powodow protokolu dyplomatycznego... 02.05.10, 18:31
                      Putin nie mogl zaprosic Kaczynskiego. Premiera zaprasza premier a prezydenta prezydent." jest przeznaczony DLA IDIOTÓW którzy skłonni są w niego uwierzyć.

                      To powiedz mądralo kto ma prawo spotkać się z prezydentem USA: prezydent Polski, czy premier POlski?

                      A wiesz może kto się spotykał? I czy premier Tusk spotykając się z prezydentem USA łamał protokół dyplomatyczny? Czy może to prezydent Kaczyński spotykając się z prezydentem USA łamał protokół dyplomatyczny, bo prezydent USA jest szefem rządu USA??

                      PREZYDENT Sarkozy spotkał się z PREZYDENTEM Miedwiediewem i zPREMIEREM Putinem podczas mediacji w wojnie z Gruzją:
                      www.se.pl/wydarzenia/swiat/putin-powiesze-saakaszwilego-za-jaja_78626.html
                      "Nicolas Sarkozy spotkał się z Dmitrijem Miedwiediewem (43 l.) i Władimirem Putinem 12 sierpnia, aby skłonić ich do zaprzestania ofensywy w Gruzji. Prezydent Francji zdawał sobie sprawę, że Kreml przygotował wówczas model marionetkowego rządu, który miał pokierować państwem gruzińskim po obaleniu Saakaszwilego."

                      Czy to znaczy, że PREMIER Putin spotykając się z PREZYDENTEM Sarkozym łamał prokotół syplomatyczny?

                      Kanclerz Merkel, czyli Premier rządu niemieckiego spotykała się nieraz z prezydentem Putinem

                      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,3856498.html
                      "17.1.Strasburg (PAP) - Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w środę w Strasburgu, że podczas niedzielnej wizyty w Rosji poruszy w rozmowie z prezydentem Władimirem Putinem kwestię praw człowieka i będzie domagała się wyjaśnień w sprawie zabójstwa opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej."

                      Czy to znaczy, że dyplomacja niemiecka łamie protokół dyplomatyczny? Bo z Prezydentem Rosji ma prawo spotkać się tylko prezydent Niemiec?

                      Rozumiesz już dlaczego to ARGUMENT DLA IDIOTÓW?
                      • elucidator Re: Argument "Z powodow protokolu dyplomatycznego 02.05.10, 19:41
                        Mylisz spotykanie sie z formalnym zaproszeniem na formalne uroczystosci.
                        • elucidator Re: Argument "Z powodow protokolu dyplomatycznego 02.05.10, 19:44
                          I jeszcze jedno: Prezydent USA jest jednoczesnie i glowa panstwa i szefem rzadu, czyli w terminologii europejskiej jest i prezydentem i premierem, i dlatego z punktu widzenia protokolu dyplomatycznego moze zapraszac i prezydentow i premierow (i byc przez nich zapraszany).
          • elucidator Re: Jak "prywatna wizyta", schetynówo? Wizyta był 02.05.10, 17:27
            forum.gazeta.pl/forum/w,902,110858511,110870826,Re_33.html

            chachany napisał:

            > jak najbardziej państwowa, od dawna umówiona, na lotnisku oczekiwał polski
            > ambasador i przedstawiciele władz rosyjskich!
    • strasznypyknik Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 10:15
      A teraz idę do pubu na zimnego LECHA!!!!
      • ostygly_lechu Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:36
        Masz racje, czas zaczac celebrowac UPADEK pisdzielsatwa. Szkoda, ze zabili przy
        tym az tyle osob.
    • k1985 Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia lotu 02.05.10, 10:15
      Lotnisko zapasowe powinno być to w Poczinoku 62 km od Smoleńska.
      Niech klich pokaże pismo w którym Rosjanie odmawiają lądowania w
      Poczinoku. Wyznaczenie zapasowych lotnisk 200 - 300 km od Smoleńska
      to pułapka na pilotów. Wiadomo, linie lotnicze jak nie mogą lądować
      to wybierają często lotnisko o 300 km dalej ale samolot wojskowy
      może lądować wszędzie gdzie zaplanuje i uzgodni. Tu zabrakło
      planowania. W rządzie Tuska panuje polniche wirtschaft i POlityka
      uprzykrzania życia Kaczorom. Jakiś perfidny duszek zaplanował
      lądowanie w porze porannych mgieł i liczył że pilot zawróci robiąc
      Kaczorowi kuku. Ale pilot byś albo zbyt ambitny albo warunki były
      znośne. Może była jeszcze inna przyczyna ale plan wojskowych nie
      wiedzących o mgłach????? Gdyby to była operacja specjalna komandosów
      i nadzialiby się na nieznane warunki to byłaby klęska i konsekwencje
      dla dowódców. Dziś ktoś próbuje nas zmylić i uchronić winnych. Winni
      są ci co planowali i realizowali ten lot. NIE PASAŻEROWIE!
      • nie-tak Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 10:18
        k1985 napisał:

        > Lotnisko zapasowe powinno być to w Poczinoku 62 km od Smoleńska.
        > Niech klich pokaże pismo w którym Rosjanie odmawiają lądowania w
        > Poczinoku. Wyznaczenie zapasowych lotnisk 200 - 300 km od Smoleńska
        > to pułapka na pilotów. Wiadomo, linie lotnicze jak nie mogą lądować
        > to wybierają często lotnisko o 300 km dalej ale samolot wojskowy
        > może lądować wszędzie gdzie zaplanuje i uzgodni. Tu zabrakło
        > planowania. W rządzie Tuska panuje polniche wirtschaft i POlityka
        > uprzykrzania życia Kaczorom. Jakiś perfidny duszek zaplanował
        > lądowanie w porze porannych mgieł i liczył że pilot zawróci robiąc
        > Kaczorowi kuku. Ale pilot byś albo zbyt ambitny albo warunki były
        > znośne. Może była jeszcze inna przyczyna ale plan wojskowych nie
        > wiedzących o mgłach????? Gdyby to była operacja specjalna komandosów
        > i nadzialiby się na nieznane warunki to byłaby klęska i konsekwencje
        > dla dowódców. Dziś ktoś próbuje nas zmylić i uchronić winnych. Winni
        > są ci co planowali i realizowali ten lot. NIE PASAŻEROWIE!
        *****************
        Komu wciskasz ciemnotę?
        • cubasz tak tak, tusk ma krew na renkah 02.05.10, 10:37
          klituśbajduś módl się za nami.
          powoli przebija się do powszechnej wiedzy informacja o totalnym
          bałaganie w kancelarii prezydenta, braku organizacji,
          profesjonalizmu i planu dzialania, ciągłych przepychankach kto
          ważniejszy i czyje będzie na wierzchu w nieustannych walkach
          koteryjnych, kompletne odcięcie prezydenta od rzeczywistosci,
          zarozumiałość i buta najbliższych pracowników. a wynikiem tego stylu
          sparwowania urzedu byla ta katastrofa! biedny stasiak z lubością
          pominął znienawidzony urząd i dal tym samym wyraz niezaleznosci
          kancelarii i samego prezydenta. brawo!
          co do zawartości listy, to powszechnie jest wiadome, ze byla
          zmieniana jeszcze tuż przed odlotem, rano na płycie lotniska i w
          samolocie. w końcu i tak okazala sie nieaktualna (np sasina
          uśmiercono w pierwszej chwili).
          samolot nie odlatywał bo *czekali na lepszą pogode* ale wreszcie
          odlecieli bo jakiś mądrek uznał, że *poprawi się w czasie lotu*. no
          i się poprawiła. tak, to wszystko wina PO a nawet osobiście samego
          Tuska.
      • bogda35 Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 10:28
        czyli Knacelaria Prezydenta .k1985 napisał:

        > Lotnisko zapasowe powinno być to w Poczinoku 62 km od Smoleńska.
        > Niech klich pokaże pismo w którym Rosjanie odmawiają lądowania w
        > Poczinoku. Wyznaczenie zapasowych lotnisk 200 - 300 km od Smoleńska
        > to pułapka na pilotów. Wiadomo, linie lotnicze jak nie mogą lądować
        > to wybierają często lotnisko o 300 km dalej ale samolot wojskowy
        > może lądować wszędzie gdzie zaplanuje i uzgodni. Tu zabrakło
        > planowania. W rządzie Tuska panuje polniche wirtschaft i POlityka
        > uprzykrzania życia Kaczorom. Jakiś perfidny duszek zaplanował
        > lądowanie w porze porannych mgieł i liczył że pilot zawróci robiąc
        > Kaczorowi kuku. Ale pilot byś albo zbyt ambitny albo warunki były
        > znośne. Może była jeszcze inna przyczyna ale plan wojskowych nie
        > wiedzących o mgłach????? Gdyby to była operacja specjalna komandosów
        > i nadzialiby się na nieznane warunki to byłaby klęska i konsekwencje
        > dla dowódców. Dziś ktoś próbuje nas zmylić i uchronić winnych. Winni
        > są ci co planowali i realizowali ten lot. NIE PASAŻEROWIE!
      • mruk-g Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 10:29
        Nie uważasz ,że szopkę z upokarzaniem rozpoczął sam Jaśnie Panujący L.K już w
        momencie nadania nominacji Premierowi Rządu w przedpokoju,w czasie uroczystości
        trwającej kilkanaście sekund.
      • blue911 Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 10:39
        k1985 Dziś ktoś próbuje nas zmylić i uchronić winnych. Winni
        > są ci co planowali i realizowali ten lot. NIE PASAŻEROWIE!


        "Pasazerem" byl Naczelny Dowodca Sil Zbrojnych! A jaki on mial
        charakterek i jakimi pobudkami sie kierowal to kazdy wie.
        Zginal od wlasnej arogancji. Zal tylko pozostalych ofiar.
      • boykotka Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 10:39
        k1985 napisał:

        > Jakiś perfidny duszek zaplanował lądowanie w porze porannych mgieł

        Chciałaby tylko przypomnieć, że wylot był zaplanowany godzinę
        wcześniej a wylot został opóźniony nie przez nic innego jak
        spóźnienie się pary prezydenckiej.
        • uchachany Łżesz schetynówko: był zaplanowany na 7, odlot był 02.05.10, 11:10
          o 7.23
          • kzet69 Re: Łżesz schetynówko: był zaplanowany na 7, odlo 02.05.10, 12:04
            oj uchachany tłumoku, wylot przez 36 SPT był zaplanowany na 6.30, na
            prośbę Kancelarii Prezydenta przesunięto na 7 a śp LK był łaskaw się
            spóźnić i samolot wystartował o 7.28, 58 minut po zaplanowanym
            terminie.
            a teraz przeproś boykotkę i spadaj
          • elucidator Re: Łżesz schetynówko: był zaplanowany na 7, odlo 02.05.10, 17:50
            Fachowcy ze specpouku zaplanowali odlot na 6:30, i wiedzieli co robia. To
            kancelaria prezydenta wymogla zmiane na godz. 7:00, tym samym zmniejszajac pole
            manewrow pilotow w razie nieprzewidzianych sytuacji. Spoznienie o jeszcze prawie
            pol godziny wszystko to pogorszylo jeszcze bardziej.
      • elucidator Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 17:44
        O lotniskach zapasowych decyduje nie rzad czy MON a specpulk, biorac pod uwage
        parametry techniczne, m.inn. typ samolotu i jego potrzeby, stan i standard
        lotniska (dlugosc pasa, rodzaj nawierzchni, systemy naprowadzajace etc.),
        stopien otwartosci lotniska na obce samoloty, infrastruktura (n.p. mozliwosci
        tankowania), etc. Najwyrazniej specjalisci w specpulku wiedzieli cos na ten
        temat wiecej niz ty.
        • nie-tak Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 17:52
          elucidator napisał:

          > O lotniskach zapasowych decyduje nie rzad czy MON a specpulk, biorac pod uwage
          > parametry techniczne, m.inn. typ samolotu i jego potrzeby, stan i standard
          > lotniska (dlugosc pasa, rodzaj nawierzchni, systemy naprowadzajace etc.),
          > stopien otwartosci lotniska na obce samoloty, infrastruktura (n.p. mozliwosci
          > tankowania), etc. Najwyrazniej specjalisci w specpulku wiedzieli cos na ten
          > temat wiecej niz ty.
          ************
          Dla polskiego prezydenta nie istniały fachowcy, znawcy czy spece on był sam alfa
          i omega od wszystkiego, efekt tego widzieliśmy 10.04.10
      • elucidator Re: Rząd i jego służby winne złego zabezpieczenia 02.05.10, 17:45
        Tu-154M byl samolotem wojskowym tylko z nazwy i rejestracji.
    • boykotka Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 10:20
      Jakie to ma znaczenie ??
      Należy się przede wszystkim zastanowić, czy gdyby do dyspozycji były
      2,3,4.... samoloty, to i tak wszyscy nie chcieliby lecieć tym z
      prezydentem. Wyglądałoby to mniej więcej tak samo jak sugestie, w
      którym rzędzie będzie siedzieć prezydent w Moskwie podczas obchodów
      65-tej rocznicy zakończenia wojny.
      Należy się również zastanowić, czy dowódcy mogli odmówić
      uczestnictwa w locie.
    • mela_1 Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości 02.05.10, 10:20
      ...a pismo pana Stasiaka do Gen.Błasika jest kolejnym dowodem w
      sprawie. A "sprawa" to permanentne lekceważenie urzędu ministra ON.
      Permanentna zabawa w "tego nominuję, a tego nie" i "kto tu jest
      zwierzchnikiem sił zbrojnych, tchórze". Pogarda dla munduru ze
      strony ludzi z Kancelarii była ostentacynie znana- proszę
      przypomnieć sobie p. Szczygłę i jego stosunek do żołnierzy,
      aresztowanych "po" Afganistanie.
      Więc to, co się wydarzyło pod Smoleńskiem to prosta konsekwencja tej
      dalece nieczystej gry, prowadzonej przez L.Kaczyńskiego za pomocą
      wiernych pretorian i wybaczą państwo, ale nie mam ochoty, żeby była
      kontynuowana przez jego brata. Nawet za pomocą sierotki Martusi (a
      to jest dopiero dowód na ślepą rządzę władzy po trupach!)
    • kazik_b4 Prawda was wyzwoli? Cud? 02.05.10, 10:20
      Do samolotu wsiadł mały upośledzony człeczyna, a wysiadł wielki
      bohater narodowy! Na Wawelu obok królów pochowaliśmy błazna?

      PiS to banda populistów, demagogów, dyletantów, ignorantów,
      intrygantów, manipulatorów, krętaczy, pieniaczy, prymitywów,
      psychopatów, paranoików, uzurpatorów, prostaków w pretensjach i
      nawiedzonych oszołomów!
      Nigdy więcej upośledzonych Kaczyńskich i ich zaciężnej PiSbolszewii!!
      • peidos Cuda masz tu blaznie 02.05.10, 11:20
        markd.pl/afery-po/
      • jozin_z_bagien Re: Prawda was wyzwoli? Cud? 02.05.10, 11:41
        kazik_b4 napisał:

        > Do samolotu wsiadł mały upośledzony człeczyna, a wysiadł wielki
        > bohater narodowy! Na Wawelu obok królów pochowaliśmy błazna?

        Po trupach do celu, po trupach do celu ...

        www.youtube.com/watch?v=eEeg6SHKcAg
    • iq-ok Żenująca przepychanka ... 02.05.10, 10:21
      i zrzucanie odpowiedzialności z siebie.
      Nie bronię Klicha bo mógł dopilnowac generałów by zachowali rozsądek
      a i oni sami mogli go więcej wykazać.
      Ale obrzydliwym jest , że gdy doszło tragedii strona na która
      zawiniła w całej sprawie najbardziej pierwsza występuje z
      oskarżeniami.
      Te enuncjacje Waszczykowskiego o honorze, czy wypowiedzi Sasina są
      obleśne i żałosne.
      • imie_jaszczomp Re: Żenująca przepychanka ... 02.05.10, 10:47
        >Ale obrzydliwym jest , że gdy doszło tragedii strona na która
        zawiniła w całej sprawie najbardziej pierwsza występuje z
        oskarżeniami.
        Te enuncjacje Waszczykowskiego o honorze, czy wypowiedzi Sasina są
        obleśne i żałosne.<
        Stara prawda-najlepsza obrona jest atak.Zeby ,bron Boze,nikt nie twierdzil,ze
        kancelaria prezydenta dala...ciala.
        • jozin_z_bagien Re: Żenująca przepychanka ... 02.05.10, 11:43
          imie_jaszczomp napisała:

          > Stara prawda-najlepsza obrona jest atak.Zeby ,bron Boze,nikt nie twierdzil,ze
          > kancelaria prezydenta dala...ciala.

          Ludzie z kancelarii prezydenta dobrze wiedzą, że ktoś za to na koniec beknie
          przed prokuratorem, więc próbują tą kupą pobrudzić maksymalnie szeroką liczbę osób.
    • celast Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości do ... 02.05.10, 10:22
      Początek sporu między rządem a prez.Kaczyńskim zaczął się od udowadniania
      przez kancelarię prezydenta jakim to ważnym człowiekiem w państwie jest, po
      wcześniej trwającej służalczej postawie wobec brata premiera.Były awantury z
      rządem o wyjazd na różne zagraniczne fora, były awantury o miejsce przy stole
      i o samolot. Drapieżcze zachowania PiSu i prezydenta sprawiły, że rząd (w
      większości ludzie wypowiadający się z kulturą)ustąpił i prezydent miał większą
      swobodę działania. Jak to się działo, wiadomo - bieganie w Brukseli po placu
      aby zdążyć na czas na spotkanie szefów państw w UE, eskapada w Gruzji i
      połajanki pilotów oraz straszenie konsekwencjami za niewykonanie rozkazu. W
      tej sytuacji trudno się dziwić człowiekowi kulturalnemu jakim jest Klich, że
      tylko przyjął do wiadomości listę gości, przecież procedur nie było. Jak w tej
      sytuacji można mówić o jego odpowiedzialności, co by się działo gdyby minister
      oprotestował listę, czy ktoś sięga wyobraźnią w tym kierunku?PiS rozgrywa tę
      sytuację wyłącznie politycznie, mieli również władzę, mogli wprowadzić
      procedury.wg mnie to hucpa, są ważniejsze błędy w okolicznościach tej
      katastrofy, jak choćby brak planu B lotu i zbyt późna godzina wylotu,
      niewykluczona możliwość nacisku na lądowanie za wszelką cenę.
      • nie-tak Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 10:34
        Przecież sami wybraliście taka osobę na stanowisko prezydenta a jego brata na
        byłego premiera. Wiec powtórzcie ten sam błąd i teraz, przygotujecie świetlaną
        przyszłość dla Polski w rozpadającej się Unii. Tylko tak dalej.
        Polak nie jest mądry przed szkoda, a po szkodzie jest jeszcze głupszy.
        ----------------------------------------------------------------
      • jozin_z_bagien Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 11:45
        celast napisała:

        > Drapieżcze zachowania PiSu i prezydenta sprawiły, że rząd (w
        > większości ludzie wypowiadający się z kulturą)ustąpił i prezydent miał większą
        > swobodę działania.

        Już widzę tę awanturę gdyby Klich listę prezydenta oprotestował ...
        • imie_jaszczomp Re: Kancelaria Prezydenta sama zapraszała gości d 02.05.10, 21:21
          >Już widzę tę awanturę gdyby Klich listę prezydenta oprotestował ... <
          Ja tez.Bylby jazgot na caly kraj,swiete oburzenie itede.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka