wlekawa
12.05.12, 07:13
Czego obawia się episkopat?
Czyżby episkopat obawiał się, że liczba "pagantes" (płacących) okaże się mniejsza niż liczba "dominicantes" i "comunicantes". Biskupi zawsze powołują się na to, że reprezentują 90% polskich obywateli. Czyżby biskupi obawiali się swojej wspólnoty i jej niedowierzali? Czy nie sądzą oni, że bezpośredni, osobowy kontakt miedzy "pagantes" a klerem umocni wspólnotę?