21.04.10, 09:41
Jakie znacie najlepsze sposoby w walce z trądzikiem? Słyszałam,że silicosan
jest dobry i oczyszczanie twarzy. Nie jest taj jednak,że przez błąd
kosmetyczki bakterie mogą się rozsiać po całej twarz? Bardzo proszę o szybką
odpowiedź
Obserwuj wątek
    • kasia3000 Re: Trądzik 29.04.10, 06:10
      Moja młodsza siostra zaczęła stosować silicosan i jest bardzo zadowolona z
      efektów. Co do oczyszczania twarzy to bardzo ci to odradzam. Bardzo często
      można spotkać się z opiniami,że to najskuteczniejsza metoda,ale to nie prawda.
      Przeważnie skóry po nim wygląda jeszcze gorzej i może potęgować problem
      • karimwera Re: Trądzik 15.08.10, 21:05
        Trądzik musi się wyszaleć, potem będzie OK. Stosuj peeling 2-3 razy w tygodniu.
        Domowe parówki i peel offy wskazane. Przemywaj twarz 2-3 razy dziennie żelem do
        cery trądzikowej. Smaruj maścią cynkową i jakąś maścią z antybiotykiem (maść
        ichtiolowa albo Tormentiol).
    • Gość: laura Re: Trądzik IP: 212.106.27.* 29.04.10, 10:44
      Walka z trądzikiem jest długa i żmudna ale przy regularnej pielęgnacji przynosi
      efekty.
      Aby naprawdę pozbyć się trądziku trzeba zmienić swoje dotychczasowe
      przyzwyczajenia od diety począwszy na codziennych przyzwyczajeniach skończywszy.
      Bo na przykład zła dieta bogata w pikantne, ostre potrawy może nasilić wypryski
      a przebywanie na słońcu również. Ja myślę, że skórę dotkniętą trądzikiem ( nie
      tylko twarz) powinno się traktować ze szczególną starannością tj. oczyszczać,
      tonizować, matować i koniecznie nawilżać no i oczywiście udać się do specjalisty
      kosmetyczki, dermatologa aby ukierunkował nas w działaniu
      • rose80 Re: Trądzik 27.05.10, 14:19
        W walce z Trądzikiem stosuje się wiele metod i preparatów od ogólnodostępnych
        środków antybakteryjnych po antybiotyki, retinoidy i pochodne witaminy A. W
        aptekach, drogeriach dostępna jest cała gama kosmetyków i dermokosmetyków z
        cynkiem, glinem, wyciągami roślinnymi, kwasem salicylowym lub algami, które
        pomogą odpowiednio zadbać o zmienioną chorobowo skórę zmniejszając łojotok i
        niszcząc bakterie. Do tego jest wiele zabiegów tj.mikrodermabrazja, zabiegi
        laserowe czy z wykorzystaniem ultradźwięków.
    • kaska_f Re: Trądzik 03.05.10, 15:14
      paprryka napisał(a):

> Jakie znacie najlepsze sposoby w walce z trądzikiem? Słyszałam,że silicosan
      > jest dobry i oczyszczanie twarzy. Nie jest taj jednak,że przez błąd
      > kosmetyczki bakterie mogą się rozsiać po całej twarz? Bardzo proszę o szybką
      > odpowiedź

Podobno najelpszy sposob na ppozbycie sie trądziku to nie jedzenie tyle czekolady!
    • Gość: Milenka16 Re: Trądzik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 20:50
      Tez słyszałam, ze czekolada, alkohol i pikantne źle wpływają na cere. Chyba, że
      masz trądzik na tle hormonalnym, wtedy dieta nie ma nic do rzeczy, moja
      koleżanka tak miała, jadła drożdże, piła siemie lniane fuuuj oczywiści zero
      słodyczy i hamburgerów itp a jak miała wulkany na czole tak miała, dopiero
      ginekolog ją wyleczył jakimiś pigułkami anty. Zapomniałam jak sie nazywały, ale
      można zapytać lekarza na stronie doz.pl ,można wysłać mejl i odpowie
      • continue Re: Trądzik 16.08.10, 21:16
        Gość: Milenka16 14.05.10, 20:50 Napisała:
        Tez słyszałam, ze czekolada, alkohol i pikantne źle wpływają na cere. Chyba, że
        masz trądzik na tle hormonalnym, wtedy dieta nie ma nic do rzeczy, moja
        koleżanka tak miała, jadła drożdże, piła siemie lniane fuuuj oczywiści zero
        słodyczy i hamburgerów itp a jak miała wulkany na czole tak miała, dopiero
        ginekolog ją wyleczył jakimiś pigułkami anty. Zapomniałam jak sie nazywały, ale
        można zapytać lekarza na stronie doz.pl ,można wysłać mejl i odpowie.

A jak odróżnić czy to jest ta tle Hormonalnym? jakie badania i u kogo?, jeśli na tle Hormonalnym to jak to wyleczyć?
    • anka_83 Re: Trądzik 29.05.10, 12:52
      Jeśli problem nie jest na tyle duży, żeby używać leków przepisanych przez
      dermatologa, warto się zaopatrzyć w dobre kosmetyki. Ja na trądzik używałam
      preparatów z serii AntiAcne Flosleku. Są naprawdę dobre! Moim ulubionym jest
      korektor, który nie dość że zakrywa niedoskonałości, to jeszcze działa
      antybakteryjnie.
      • Gość: ania Re: Trądzik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.10, 18:16
        Ja borykałam się z trądzikiem całe dwa lata, (teraz mam 27 l,
        wcześniej stan skóry idealny) bieganie od lekarza do lekarza,
        kosmetyczek etc, strata pieniędzy i czasu, i tym samym pogorszenie
        się stanu skóry na twarzy, leczony bezskutecznie trądzik (przez wielu
        "dobrych" dermatologów) okazał się alergią pokarmową na białko i
        cukier mleka kazeinę i laktoze...
        teraz pilnuje diety, omijając nabiał szerokim łukiem, a stan skóry
        poprawia się z dnia na dzieńsmile
        dodam tylko że aloes bardzo poprawia skórę, jest stosunkowo nie drogi
        a bardzo skuteczny.

Tak że warto to sprawdzić!!

powodzenia w walce z tym paskudztwem życzęwink
    • blizniaczkii Re: Trądzik 16.08.10, 13:07
      mam 15 lat i u mnie trądzik to normasmile radzę sobie z nim w prosty sposób:
      1. używam Benzacne 5%(jest też10%)
      2. używam pudru w kompakcie (super maskuje cerę)
      3. super korektor z Rimmer
      powodzenia!!
      • Gość: Mikka Re: Trądzik IP: *.chello.pl 18.08.10, 21:47
        Ja bym do tego dorzuciał jeszcze miodek manuka - odkrycie ubiegłego roku mojej
        mamą - działa antybakteryjnie, osusza i wygładza, mam wrazenie, ze nawet nawilzawink
        Najlepiej na noc zastosowany , lub jak nie wychodzicie z domu to na pyszczek - tylko
        trzeba recznik na poduszke polożyc, bo wszytsko sie rano kleji.
        Miód jest z Nowej Zelandi, bo tylko tam rosnie krzew manuka i zawiera składnik
        antybakteryjny methylglyoxal - nauczyłam sięsmile, który jest podobno tak skuteczny.
        Ograniczylam tez czekolade i ostre rzeczy, bo to mówi kazdy lekarz.
    • zielinka14 Re: Trądzik 27.08.10, 18:47
      Z trądzikiem trzeba sobie dobrze poradzić. myć twarz codziennie dwa lub wiecej razy
      dziennie odpowiednimi preparatami i nie wystawiać za bardzo na słońce ani na mróz nie
      drapać i nie gnieść obiecuje napewno ci sie
      polepszy!!!!!!!!serceserceserceserceserceserceserceserce
      • annuschka Re: Trądzik 31.08.10, 13:15
        Wiadomo, każda skóra jest inna, każdemu pomaga co innego. Ja się przekonałam do
        herbaty z bratka (lub innych mieszanek na trądzik). Piję to raz dziennie i
        NAPRAWDĘ zauważyłam poprawę. Początkowo może zrazić to, że zamiast lepiej to
        wydaje się, że jest gorzej - pojawia się więcej wyprysków - ale to znak, ze
        skóra się oczyszcza. Wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość i pić dalej.
        A z kosmetyków to jestem zadowolona z żelu Garnier Czysta Cera (nowa seria -
        szybkodziałająca) i z kosmetyków z serii IWOSTIN.
        Ale herbatka to dla mnie podstawa smile
    • kika75 Re: Trądzik 01.09.10, 23:44
      a może warto skorzystać z zabiegów które sa specjalnie do tego przygotowane wiem że
      salon ayurveda center w wawie robi właśnie takie zabiegi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka