nick3 25.04.06, 20:09 "Polski pociąg" na bocznicy historii:) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
antytotalitarysta nick3 - autodemaskacja 25.04.06, 22:18 Wylazł z niego stary komuch. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Pudło:) 26.04.06, 01:08 Taki ze mnie komuch jak z ciebie - antytotalitarysta!:) (Dziś najbardziej totalitarną formacją w polityce jest tzw. "antykomunizm":) W Polsce - PiS) A ja cieszę się ze zwycięstwa lewicy (dziadek z Wehrmachtu czy dziadek stalinista mało mnie obchodzą:) Choćby dlatego, że jest ona obecnie w Europie Wschodniej główną siłą... antytotalitarną! "Antykomunizm" jest symetrycznym wykorzystaniem przez prawicę starego dobrego totalitarnego motywu "wroga ludu" do celów zdobycia niekontrolowanej demokratycznymi ograniczeniami - władzy. Z tym "komuchem" wobec mnie to jawne pudło. Za peerelu byłem zdecydowanym antykomunistą:) Dziś te same cechy co tamta władza przejawia nie lewica, lecz - prawica. Dlatego z nią walczę. Odpowiedz Link Zgłoś
tristesse11 Gyurcsany - węgierski seksista ? 26.04.06, 07:19 Nie wiem,czy "seksista" to właściwe słowo. Chodzi o to,że parę lat temu lewicowy premier Węgier powiedział publicznie,iż mężczyzna ma prawo wymienić sobie starą żonę na nową. Nie pamiętam już dokładnie słów,jakich użył Gyurcsany,ale sens tej wypowiedzi był taki: przyrównał żonę do rzeczy,np. do samochodu,który,gdy się zużyje albo znudzi,można wymienić na nowy,lepszy model. Wypowiedź węgierskiego polityka oburzyła polskich dziennikarzy (m.in. Sławomira Sierakowskiego i B. Wildsteina),komentujących ją w radiu TOK FM. Odpowiedz Link Zgłoś