zyks 09.08.06, 11:44 Wowka triumfuje, ale obudzi się z ręką w nocniku. A może udaje, że triumfuje :)? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zigzaur Kreml święcił triumf za triumfem 09.08.06, 11:53 w okresie od 17 września 1939 do 21 czerwca 1941: - zagrabienie połowy Polski - zagrabienie dużej części Finlandii - aneksja Litwy, Łotwy i Estonii - zagrabienie Mołdawii i Bukowiny A zaraz potem przyszło bumm! i trzeba było za to wszystko zapłacić. Całe 30 milionów. Nie rubli, rabów. Teraz też Historia wystawi rachunek. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Kreml święcił triumf za triumfem 09.08.06, 12:26 "W ubiegłym tygodniu padł Kijów. Tam stary przyjaciel Rosji Wiktor Janukowycz triumfalnie wrócił do władzy, otrzymał - tym razem zasłużone - gratulacje od Władimira Putina i już zapowiedział, że w nowym-starym charakterze w pierwszej kolejności odwiedzi Moskwę" - pisze "Kommiersant". Należy rozumieć, że wygrana Janukowycza to triumf Moskwy? Ciekawe to, zawsze to Rosja najbardziej się awanturowała w obronie "wewnętrznych spraw". Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Kreml święcił triumf za triumfem 09.08.06, 12:52 jak się zainteresujesz do kogo należy Kommiersant, to nie będziesz się dziwić, że tak właśnie pisze. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kreml święcił triumf za triumfem 09.08.06, 13:02 Władza Janukowicza na Ukrainie będzie równie owocna i trwała, jak władza SLD i PSL w Polsce. I skończy się, podobnie jak w Polsce, ogromem roboty dla wymiaru sprawiedliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 wolność prasy w Rosji 09.08.06, 11:54 No i kto jeszcze mówi, że media w Rosji nie są wolne? Bieriewzowsko- gruziński "kołchoźnik" nadaje w kółko, co mu ślina na język przyniesie, i nikomu na Kremlu jakoś to nie wadzi. Odpowiedz Link Zgłoś
tomaszmucha1 Sukces Putina: rusków w 2005 roku ubyło 830 tys! 09.08.06, 13:04 Nic niezwykłego! Piszcie lepiej Ile rusków ubyło w tym roku! Możecie odpalić nawet licznik ubywania rusków na głównej stronie GW! Jak odliczanie do nowego roku! Ich obywateli ubywa w tempie 2-3 tys na dzień! A etnicznych jeszcze szybciej! 1,5 mln etnicznych ubywa rocznie! 700 tys okupowanych mniejszości PRZYBYWA! Więc ubywa około 800 tys (jak w 2005) tak zwan. obwyateli tak zwan. Fed. Ros! Niech żyje Wolność dla Uciskanych Narodów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Sukces Putina: rusków w 2005 roku ubyło 830 t 09.08.06, 13:14 Dokładnie. Mało kto zdaje sobie sprawę z prostego faktu, że człowiek o nazwisku kończącym się na "-jew" czy "-ow" może nienawidzieć Moskali. W takiej sytuacji należy przyjąć inną metodę liczenia ludności Rosji: 1. Od oficjalnych danych liczbowych należy odjąć ludność uciskanych narodów, ponieważ nie są to lojalni obywatele (???) kraju. 2. Tę liczbę należy odjąć ponownie, ponieważ te narody są chętne przy nadarzającej się okazji wystąpić przeciwko moskiewskiemu reżimowi. 3. Nie jest wykluczone, że po tych dwóch operacjach rachunkowych otrzymamy liczbę ujemną. Udowodnimy w ten sposób: Rosja < 0 Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Look wcho is talking! 09.08.06, 13:27 tomaszmucha1 napisał: > Nic niezwykłego! > Więc ubywa około 800 tys (jak w 2005) tak zwan. obwyateli tak zwan. Fed. Ros! ------------------------------ Tomasz Muchujew! Nic niezwyklego! Gdzies czytalem, ze tylko do Niemiec corocznie z tak zwan. Rrz. Posp. ubywa wiecej ludzi. Juz nie mowie biedakach w innych czesciach swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:13 Jaki tam triumf? Kozma Prutkow kiedys mowil: "Patrz w korzen!" Co moze dac "rozowym", "czerwonym" a "pomaranczowym" Soros, oprocz kolorowych namiotow i pasztecikow w dni rewolucji? A czy moga one czekac na pomoc z Polski, oprocz wyslania tam Wacka Radziwinowicza? Lecz nastepuje zima. Chca kormu i ciepla. Dlatego skierowali sie "rewolucjonisci" do Kremlu.... Nic nowego pod ksiezycem: kochanie przychodzi i uchodzi, a zywic sie chcemy zawsze... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:20 Czy "Kommiersant" jest nadal w rękach gruzińskiego bogacza? Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:23 DOBRZE, ZE CHOCIAZ ZDAJESZ SOBIE SPRAWAE, IZ MUSICIE "KUPOWAC" UKRAINSKA SYMPATIE. BO JUZ MYSLALEM, ZE WIERZYSZ W MILOSC UKRAISKICH BRACI DO MATUSZKI R. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:29 A Soros NIE KUPOWAŁ??? Tyle, że jest za krótki, kasy mu starczyło na parę tygodni na Majdanie. Podobnie za krótkie są USA - chciałyby czerpać z tych krajów zamiast dawać, a tak to można tylko z Polską. Reszta jest sprytniejsza.. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:42 borrka napisał: > DOBRZE, ZE CHOCIAZ ZDAJESZ SOBIE SPRAWAE, IZ MUSICIE "KUPOWAC" UKRAINSKA > SYMPATIE. > > BO JUZ MYSLALEM, ZE WIERZYSZ W MILOSC UKRAISKICH BRACI DO MATUSZKI R. --------------------------------- A kto cie powiedzial, ze naszymi bracmi byli i sa Mazepa, Krawczuk, Kuczma, Juszczenko, Woronin, ktore i sa sprzedajne? Bratskim jest narod, ktory nie "kupujemy", lecz pomozemy przezyc "rewolucji". Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:48 Boze, uchowaj Ukraincow (i nas) od waszej pomocy ! Nie ma wiekszego nieszczescia, niz Rosja za sasiada. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:53 Jeszcze biedaku nie pojąłeś, że ca. co 2.-3. rodzina ukraińska jest związana więzami krwi z Rosją?? Kto cię upoważnił do pouczania Ukraińców, co jest ich nieszczęściem? Uważasz ich za niedorozwiniętych umysłowo? Za kretynów, skoro jadą do Moskwy? Podejrzewam, że mają oni te twoje wywody głęboko w .... Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:03 Ja tylko wiem, ze w ostatnich rankingach Rosjanie uznali Ukraincow za jeden z najbardziej nielubianych narodow, obok Baltow. Wiem, ze Rosja odpowiada za smierc 7 milionow Ukraincow w czasie Holodomoru. Odpowiada rowniez, za obecny, oplakany stan ukrainskiej gospodarki No i oczywiscie wiem, ze Wielkorusi prawem kaduka ubzdurali sobie, jakas wspolna przeszlosc z Rusia Kijowska i rzekome braterstwo z Ukraina. To, ze na Ukrainie mieszka >20% Rosjan nie jest bez znaczenia, ale nie radze watku "braterstwa" z Matuszka podejmowac na ulicy w Lwowie. "Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta!" Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:05 > No i oczywiscie wiem, ze Wielkorusi prawem kaduka ubzdurali sobie, jakas > wspolna przeszlosc z Rusia Kijowska i rzekome braterstwo z Ukraina. Gorzej, ubzdurali sobie, że Rassija to Matiuszka Ukrainy! Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Z braku podst. wiedzy pleciesz, by pleść... 09.08.06, 14:15 Daj sobie siana, biedaku. Ukraińcy byli po Zydach i Rosjanach do ca. 1937 r. 3. największą grupą narodowościową we władzach NKDWD i aparatu partyjnego. Po 1937r. 2- gą największą grupą , po Rosjanach. Jakoś chętnie służyli w strukturach, bo przecież chyba nie chcesz pleść, że do wierchowki aparatu przemocy i partii brano na decydentów Ukraińców z ŁAPANKI??? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Z braku podst. wiedzy pleciesz, by pleść... 09.08.06, 15:34 Jak przystało na lewicową intelektualistkę, evcia wszędzie widzi wszechobecność i wszechmoc Żydów. Nawet w Rosji, ojczyźnie pogromów żydowskich. Rosyjskie słowo "pogrom" przyjęło się nawet Niemczech, gdzie antysemityzm prawie dorównywał rosyjskiemu. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:30 borrka napisał: > Ja tylko wiem, ze w ostatnich rankingach Rosjanie uznali Ukraincow za jeden z > najbardziej nielubianych narodow, obok Baltow. To byl ranking "GW"? > Wiem, ze Rosja odpowiada za smierc 7 milionow Ukraincow w czasie Holodomoru. Podobny "holodomor" byl wowczas nie tylko w Malorosji lecz w Rosji. To bylo nastepstwo trzech rewolucji, domowej wojny, interwencji wojsk calego swiata, w tym polskich ... Byle inne panstwo, na czele ktorego stali Gruziny, Zydzi, Lotysze, w Malorosji kierowali i sami tzw. dzis Ukraincy. Obecna Rosja, co wiecej Rosjanie nie moga odpowiadac za te historje. > Odpowiada rowniez, za obecny, oplakany stan ukrainskiej gospodarki Ukraina juz 15 lat jest niepodleglym panstwem, a stan gospodarki jest oplakanym. Mniej bym im czynic rewolucji i krzyczac na majdanach, nie sluchac doradcow zza morza i z osciennego zachodu, u ktorych samych bieda az piszczy, a pracowac. > No i oczywiscie wiem, ze Wielkorusi prawem kaduka ubzdurali sobie, jakas wspolna przeszlosc z Rusia Kijowska i rzekome braterstwo z Ukraina. O tej wspolnocie i braterstwie mowi historia. To, ze na Ukrainie mieszka 20% Rosjan nie jest bez znaczenia... Wszyscym wiadomo, ze wiecej znaczenia dla "demokratyzacji" kraju ma polska mniejszosc na Bialorusi, niz Rosyjska wiekszosc w Ukrainie. > ale nie radze watku "braterstwa" z Matuszka podejmowac na ulicy w Lwowie A i mowilem, ze jestes banderowcem, tylko nie wiedzial, ze ze Lwowa. A propos, czyje to jest miasto z Polakami zdecydowali, czy znowu bedzie rzeznia na ulicach? > > "Rżnij karabinem w bruk ulicy! > Twoja jest krew, a ich jest nafta!" Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:39 > Podobny "holodomor" byl wowczas nie tylko w Malorosji lecz w Rosji. To bylo > nastepstwo trzech rewolucji, I te trzy rewolucje, wojna domowa itp. popchnęły Armię Czerwoną do niszczenia plonów na Ukrainie? > Byle inne panstwo, na czele ktorego stali Gruziny, Zydzi, > Lotysze, w Malorosji kierowali i sami tzw. dzis Ukraincy No tak, ZSRR to była okupacja Rosji przez Łotwę, Polskę, Gruzję i kogoś tam jeszcze. Tylko dlaczego najgorzej na tym wyszli ci właśnie "okupanci"? > Ukraina juz 15 lat jest niepodleglym panstwem, a stan gospodarki jest > oplakanym. Mniej bym im czynic rewolucji i krzyczac na majdanach Te rewolucje (po 15 latach upokorzeń) są po to właśnie by gospodarka nie była opłakana. W przeciwnym razie dalej bogaciłby się klan dniepropetrowski, podczas gdy Ukraińcy pracowaliby dalej na budowach w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:50 Czy jak się bogacił klan projuszczenkowski, to widać było choć cień poprawy? Statystyki mówią co innego - dzięki klanowi Juszczenki spadł PKB, spadła prod. przemysłowa, spadł poziom życia ludności. No ale trzeba przyznać, że wzrost też był - wzrost cen, inflacji i bezrobocia. Wszystko, cała ta zapaść gospodarcza odbyła się błyskawicznie (1,5 r.) i BEZ żadnego udziału Rosji, więc trudno się jakoś dopatrzeć współczynnika korelacji... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:54 > Statystyki mówią co innego - dzięki klanowi Juszczenki spadł PKB, spadła prod. > przemysłowa, spadł poziom życia ludności. To recesja się pojawiła? Bardzo ciekawe, znane mi statystyki pokazują dodatnie wartości wzrostu PKB. > żadnego udziału Rosji, więc trudno się jakoś dopatrzeć współczynnika > korelacji... Ja w moim poście też nie widzę tej korelacji. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:13 Spadek nie oznacza przecież automatycznie UJEMNEGO przyrostu PKB! Spadek nastąpił w porównaniu z okresem ubiegłym. Z ca. 12% wzrostu za Kuczmy do ca. 4-5% za Juszczenki. Czyli Juszczence udało się zmniejszyć przyrost o połowę, przez jedynie 1,5 r.. I 2-krotnie zwiększyć bezrobocie. To jest wynik. > Ja w moim poście też nie widzę tej korelacji. Jak nie widzisz korelacji, skoro sugerujesz, że związki z Rosją powodowały opłakany stan gospodarki ukraińskiej? Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:20 > Spadek nastąpił w porównaniu z okresem ubiegłym. Z ca. 12% wzrostu za Kuczmy > do ca. 4-5% za Juszczenki. Tak więc PKB nie spadło. Na początku było 100. Za Kuczmy wzrosło do 112. Za Juszczenki do 116,5. > Jak nie widzisz korelacji, skoro sugerujesz, że związki z Rosją powodowały > opłakany stan gospodarki ukraińskiej? To klan dniepropetrowski był związkiem z Rosją ;o)? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:35 adas313 napisał: > Za Kuczmy wzrosło do 112. > Za Juszczenki do 116,5. Skąd wziąłeś owe 116,5? Podstawą jest faktycznie 100. Za Kuczmy - wzost do 112, czyli o 12%, za - Juszczenki spadek: 1). w stosunku do Kuczmy o 6-7 PUNKTOW procentowych (!!!); 2). a w stosunku do podstawy "wzrost" wynosi 104- 15, tj. 4-5%. Czyli wzrost jest mniejszy o 6-7 pkt. % niż za Kuczmy, czyli o tyle nastąpił SPADEK. Nie przerabiałeś w szkole % i relacji miądzy dwoma wartościami wyrażanymi w % (tzw. punkty procentowe)? Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:43 To wzrost gospodarczy za rok 2005 podaje się względem roku 2003? Pierwsze słyszę. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:52 Naprawdę nie rozumiesz, że wyszliśmy, co logiczne od podstawy 100, bo bez tego nie da się liczyć wzrostu w %? Wzrost w % jest ZAWSZE wzrostem wobec jakiejś podstawy/bazy wyjściowej. Wcale nie musi to być akurat rok 2003. Równie dobrze może być 2000, czy 2001. Wtedy oczywiście za każdym razem stopy wzrostu (dynamika) będą inne, ale proporcje wzrostu/spadku między okresem Kuczmy i Juszczenki te same. Pogadaj z jakimś statystykiem, albo kimś, kto się choć trochę o to zawodowo otarł. Może ja nie jestem najlepsza w tłumaczeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:58 Napisałaś ciut wyżej: "Z ca. 12% wzrostu za Kuczmy do ca. 4-5% za Juszczenki." Wzrost za Kuczmy: +12%. A więc po roku rządów Kuczmy było 112% wartości wyjściowej PKB. Wzrost za Juszczenki: +4%. A więc po roku mamy 104% tego co po roku rządów Kuczmy, czyli 116,5% tego co było na początku PKB. Wzrost (procentowo) był oczywiście 3 razy niższy. Nominalnie też coś koło tego. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 16:26 Nie sorry, źle liczysz. Te 4% za Juszczenki to są 4% w stosunku do bazy wyjściowej -tej poprzedniej, wspólnej OBU obliczeniom. Nie jest wiąc prawdą, gydy piszezsz: "A więc po roku mamy 104% tego co po roku rządów Kuczmy..." NIE. Mamy o 4% więcej niż było w sytuacji wyjściowej. Jeśli chcesz by nową bazą wyjściową był wynik za Kuczmy, to masz SPADEK ze 116 (Kuczma) na 104 (Juszczenko). Jeśli przyjmiesz za nową bazę wyjściową 116, to przyjmujesz, że to teraz 100% - bo tak zawsze definiuje się bazę. Czyli 116=100 i od tego liczysz teraz, ile to w % te 104 Juszczenki(116=100;a 104=x) i wychodzi, w procentach licząc, biorąc Kuczmę za bazę, że Juszczenko zredukował wrost o 8,96%. W PUNKTACH procentowych licząc wzrost za Juszczenki SPADŁ w porównaniu ze wzrostem za Kuczmy o 6-7 PUNKTOW procentowych. Tu masz obie defincje, naprawdą pogadaj z kimś z fachu, lub z matematykiem. pl.wikipedia.org/wiki/Procent pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_procentowy Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 16:32 nie tarz to ja sią zapędziłam za daleko. Wzrost KPB liczy się zawsze w sotosunku do roku poprzedniego. Ale w niczym to nie zmiernia faktu, że w pkt. procentowych licząc nastąpił spadek. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 16:38 > Wzrost KPB liczy się zawsze w sotosunku do roku poprzedniego. No właśnie :o) > pkt. procentowych licząc nastąpił spadek. Wzrostu PKB. Właśnie czytam Twój wywód i mam wrażenie że trochę pomieszałaś "wzrost PKB" z "PKB". Ten pierwszy oczywiście zmalał, ten drugi rósł (tyle że wolniej). Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 16:44 adas313 napisał: > > Wzrost KPB liczy się zawsze w sotosunku do roku poprzedniego. > > No właśnie :o) > > > pkt. procentowych licząc nastąpił spadek. Tak, naturalnie, że wzrostu. Już wcześniej pisałam, że nie jestem utalentowanym "tłumaczem". Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 matko tuska, jaka ta nasza evunia madra :D 09.08.06, 16:01 naprawde jestem toba zauroczony :D Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:52 adas313 napisał: > No tak, ZSRR to była okupacja Rosji przez Łotwę, Polskę, Gruzję i kogoś tam > jeszcze. Tylko dlaczego najgorzej na tym wyszli ci właśnie "okupanci"? Powtarzam - Ukraińcy byli po Zydach i Rosjanach do ca. 1937 r. 3. największą grupą narodowościową we władzach NKDWD i aparatu partyjnego. Po 1937r. 2- gą największą grupą , po Rosjanach. Jakoś chętnie służyli w strukturach, bo rzecież chyba do wierchowki aparatu przemocy i partii brano na decydentów Ukraińców z ŁAPANKI??? Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 14:58 Zrozumiałe, Ukraińcy byli drugą po Rosjanach grupą w ZSRR. Ale PO Rosjanach, a nie PRZED nimi, więc widać co jest warte to co pisze Nikola nt. tego, że w ZSRR rządzili wszyscy, tylko nie Rosjanie. Aha, jeszcze jedno. Ukraińcy jakoś próbowali stworzyć niepodległe państwo. Istniał ukraiński nacjonalzim. Rosjanie jakoś do niepodległości nie dążyli (bo i od czegota niepodległość?). Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:07 adas313 napisał: > Zrozumiałe, Ukraińcy byli drugą po Rosjanach grupą w ZSRR. Czemu niby "zrozumiałe"?? Przecież skoro byli ponoć podbici, to czemu się aż tak licznie do zaszczytów u ciemiężcy pchali? Jeśli czyste proporcje ilościowe ludności wszystko miałyby objaśniać, to jak wytłumaczysz fakt, że i w NRD i w PRL w partii było mniej więcej tyle samo ludzi, ca. 2,5 mln. ALE w PRL mieszkało 38 mln. ludzi a w NRD - 17 mln. > Aha, jeszcze jedno. Ukraińcy jakoś próbowali stworzyć niepodległe państwo. > Istniał ukraiński nacjonalzim. Ano, owszem. Ale czy w całej Ukrainie? Czy cała Ukraina chciała niepodległego państwa? Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:12 > Czemu niby "zrozumiałe"?? Upraszczam, oczywiście. A jakie były ilości Ukraińców i Rosjan? Pytam bo po prostu nie wiem. > Ano, owszem. Ale czy w całej Ukrainie? Czy cała Ukraina chciała niepodległego > państwa? Oczywiście że nie cała. Ale skoro ktoś - jak sugeruje Nikola - rządzi państwem, to po co mu niepodległość? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:26 Jest na temat udziału różnych narodów w NKWD bardzo dobre opracowanie naukowe, podaję link, niestety po niemiecku. Spójrz na tabelę nr. 3 - jest tam udział Rosjan, Zydów i Ukraińców we władzach NKWD. Pomyliłam się - przed czystkami stalinowskimi najwięcej było tam Zydów (38,4%) wśrod kadr decydentów, później dopiero Rosjan (czyli Nikola ma sporo racji!!!) następnie Ukraińców. Po czystkach (1938 r.) Rosjanie wyprzedzili Zydów. Od 1939r. udział Ukraińców wzrósł 5-ciokrotnie(!) z 3,13% w 1938 na 16-17% w okresie wojny. www1.ku-eichstaett.de/ZIMOS/forum/docs/petrow.htm PS. Autor opracowania - historyk, jest Ukraińcem, nie Rosjaninem. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:29 > podaję link Dzięki. > niestety po niemiecku. Nie szkodzi. To nawet dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Z zyczliwosci nie radze... 09.08.06, 15:54 Zapomniałam o ŁOTYSZACH. Ci też byli silnie, w stosunku do liczby ludności, NADREPREZENTOWANI. Oraz POLACY (patrz tabela nr. 3). Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Rosyjska zbrodnia.. 09.08.06, 14:40 To "inne panstwo" paradoksalnie bylo nastepca obalonej monarchii Niemcow- Romanowow. Podobnie wielonarodowosciowe i podobnie spoina byli Rosjani, w swym szowinistycznym amoku. Bolszewicki kosmopolityzm trwal krotko, ale i tak ilekroc bylo krucho, odwolywac sie do rosyjskiego nacjonalizmu, vide 1920. Bez Rosjan nie byloby zbrodni komunizmu i wy, jako narod, jestesci odpowiedzialni za te zbrodnie, a nie lotyscy strzelcy, zydzi i Polak Dzierzynski. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 borrka znawca Romanowów 09.08.06, 15:01 borrka napisał: > To "inne panstwo" paradoksalnie bylo nastepca obalonej monarchii Niemcow- > Romanowow. Romanowowie, pochodzący od ni mniej ni więcej Kobyły (sic!) byli wg. ciebie NIEMCAMI???? Powiedz, biedaku, skąd ty te głupoty pełnymi garściami bierzesz? rosja.osman.livenet.pl/art/michal.html de.wikipedia.org/wiki/Romanow Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 bolszevcia prosze nie kompromituj sie :D 09.08.06, 15:11 czytac ze zrozumieniem nie potrafisz;/ slonce!!! Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 masz coś biedaku do powiedzenia? 09.08.06, 15:14 Czy tylko walisz bezmyślnie w klawiaturę? Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 oczywiscie kiciusiu ze mam :P otoz nie zrozumiala 09.08.06, 15:15 s, postu adwersarza :D Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 nie nasze ty forumowe sloneczko :D nie belkocze ;) 09.08.06, 15:33 tylko pisze prawde :D Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: masz coś biedaku do powiedzenia? 09.08.06, 15:22 A ta evcia znowu, po freudowsku, o waleniu. W klawiaturę, czy w coś innego, ale walenie jej w głowie. Nie chodzi tutaj o ssaki morskie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur jednakowoż 09.08.06, 18:09 Jednakowoż, sądząc po pełnych nienawiści wypowiedziach na temat Wiktora Juszczenko, zazdrości Prezydentowi Ukrainy, że ten ma tak gładką, w porównaniu z evcią, cerę. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Tak, borrka znawca Romanowów 09.08.06, 15:16 Zasmuce Cie. Ja rzeczywiscie "znam sie" na Romanowych. Ostatnim zastrzykiem slowianskiej krwi byla polska prostytutka, zona Piotra I, Skawronska. Pozniejsza caryca. Nastepcy to juz coraz bardziej niemieckie mieszanki, z kolejnymi importowanymi z Rajchu ksiezniczkami. W 19-wieku byli to w sensie etnicznym krystalicznie czysci Niemcy, z minimalna domieszka dunskiej bodajze krwi. Wierzyc w ich mentalna rosyjskosc, to jak uznac, iz pruska ksiezniczka z protestanckiego Stettina, doznala nagle iluminacji, "nawrocila sie" na prawoslawie i pokochala Matuszke. No, pewnie pokochala. Jak swoj dziedziczny folwark. Poczawszy od Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 a ja chodzilem do szkoly, gdzie kiedys katarzyna 09.08.06, 15:18 wielka miala chawire :P Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: a ja chodzilem do szkoly, gdzie kiedys katarz 09.08.06, 15:39 pojąłeś teraz głuptasiński, że od początku złapałam, o co borrce chodzi, biedazcyno? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 uparty z ciebie osiołek 09.08.06, 15:42 ale to normalne, nie jesteś z tych, którzy umieją się przyznać do błędu. Nie ten format. Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 madralinska :D ty piszesz teraz o tobie, jezeli 09.08.06, 15:43 bym sie pomylil, to bym sie przyznal sloneczko :D Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: madralinska :D ty piszesz teraz o tobie, jeze 09.08.06, 15:55 biedaczyno, naucz się polskiego, zacznij od zaimków zwrotnych. Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 no wlasnie sie z tym "tobie" pomylilem :P 09.08.06, 15:59 wybacz o krolowo ortografi :D ale ogladalem jednoczesnie konferencje naszego boskiego andrzeja, i sie pomylilem ;) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: no wlasnie sie z tym "tobie" pomylilem :P 09.08.06, 16:29 gekon1979 napisał: > wybacz o krolowo ortografi :D biedaku, dalej ucz się polskiego, tym razem zacznij od definicji ortografii i gramatyki. Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 Re: no wlasnie sie z tym "tobie" pomylilem :P 09.08.06, 16:30 tak nasza ty madralinska :D Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: no wlasnie sie z tym "tobie" pomylilem :P 09.08.06, 16:34 cóż ja na to mogę, że gramatykę nazywasz ortografią?? Szkół ci brak, ale masz komputer.. Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 Re: no wlasnie sie z tym "tobie" pomylilem :P 09.08.06, 16:35 ja nazwalem ciebie kotus krolowa ortografi :D bo zawsze mnie tyrasz za bledy ortograficzne :p ale co to przynzalem sie do bledu, skruche okazalem :D a ty mnie dalej biczujesz :P Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: no wlasnie sie z tym "tobie" pomylilem :P 09.08.06, 16:42 Już kończę. Mam nadzieję, że się dziś więcej nie podłożysz. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Tak, borrka znawca Romanowów 09.08.06, 15:37 Biedaku, dałam ci link do drzewa genealogicznego Romanowów. Jeśli wiesz lepiej, to już twoja sprawa. Na to nie ma lekarstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Tak, borrka znawca Romanowów 09.08.06, 16:22 Ale to drzewo częściowo potwierdza to co napisał Borrka: pełno w tej rodzinie Niemców. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Matuszka rzadzili Niemcy. 09.08.06, 16:41 Bundeseva nie rozumie rzeczy najprostszych. Wzglednie slowianskie geny pierwszych Romanowow, poczawszy od I polowy XVIII wieku, byly zastepowane niemieckimi. W sensie genetycznym taki Aleksander I byl juz niemal czystym Niemcem, bo nie bylo doplywu innej, niz niemiecka krew. Co wiecej, to byly ZAWSZE ksiezniczki urodzone i wychowane w Niemczech i wnosily swieza niemiecka mentalnosc, wzbogacana o specyficzne poczucie wlasnosci wobec Rosji i Rosjan. Nie darmo Lermontow chyba, pisal "Nasz car Niemiec Ruskij, nosit mundir uzkij". Dopiero dwia kolejne wojny z Niemcami, wywolaly chec ukrycia tego faktu wsrod Rosjan. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Matuszka rzadzili Niemcy. 09.08.06, 16:59 Filozofie, przeczytaj link. Zobaczysz może w końcu, że Romanowowie NIE pochodzą od Niemców lecz od niejakiego Kobyły. A z Niemacami zaczęli się mieszać, podobnie jak wszystkie najważniejsze centralno-europejskie dwory dopiero ca. 200 lat później. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Tak, borrka znawca Romanowów 09.08.06, 16:54 Nie. Borrka sugerował, że Romanowowie POCHODZA od Niemców. To nie jest prawdą. Pochodzą sobie od Kobyły i dopiero 200 lat (!!!) później zaczęli się ostro mieszać z Niemcami. Sęk w tym, że Niemcy byli na wszystkich dworach i tak np. Elżbieta II jest jak najbardziej NIEMKA z pochodzenia. Jej rodzina przybrała nazwisko Windsor zamiast dotychczasowego niemieckiego Coburg-Gotha w czasie I WS,żeby nie drażnić Anglików. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: Tak, borrka znawca Romanowów 09.08.06, 17:05 Zmyslasz, jak zwykle. Ja napisalem jedynie o niemieckich Romanowach, co w 19 wieku bylo faktem. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Tak, borrka znawca Romanowów 09.08.06, 17:19 Zmy+lasz jak zwykle. Niew pisałeś, że masz na myśli 19 w. Pisałeś tylko o monarchii Niemców-Romanowów. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Rosyjska zbrodnia.. 09.08.06, 15:08 borrka napisał: > To "inne panstwo" paradoksalnie bylo nastepca obalonej monarchii Niemcow- Romanowow. Rosja rzadzili i Niemcy, i Romanowy, i Rurycy, a potem Zydzi z Gruzinami, Ukraincy, co nie przeszkadzalo jej zostac sie Rosja, stac sie 1/6 czescia swiata, a Rosjan Rosjanami. > ...do rosyjskiego nacjonalizmu... Co to oznacza "rosyjski nacjonaliz"? Baszkirski, Jakutski, Buriatski, Czeczenski, Russki, Komi, Udmurtski, Czuwaszski, Marijski, Mordowski, Nanajski, Nieniecki...a moze innych 100 narodowosci? Androny plieciesz. Rozumiem, ze w glowie banderowcy nie miesci sie, jak mozma zyc bez nacjonalizmu. > Bez Rosjan nie byloby zbrodni komunizmu i wy, jako narod, jestesci odpowiedzialni za te zbrodnie, a nie lotyscy strzelcy, zydzi i Polak Dzierzynski. Oczywiscie, ze "komunizm" ma rosyjskie pochodzenie, wykonawca go Marks z Riazaniu i Engels z Kazaniu, a lotyscy strelcy, Zydzi i Polacy byli niewinnymi ofiarmi Baszkir, Jakutow, Buriatow, Czeczencow, Russkich, Komi, Udmurtow, Czuwaszy, Marijcow, Mordwy, Nanajcow, Nieniec...a moze innych 100 narodowosci? Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 13:58 borrka napisał: > Boze, uchowaj Ukraincow (i nas) od waszej pomocy ! > Nie ma wiekszego nieszczescia, niz Rosja za sasiada. ----------------------------------- Odnosnie Ukraincow niech sami powiedza i juz powiedzieli. Co sie tyczy "i nas", to was - banderowcow Bog nie uchroni, jak nie uchronil waszego wodza Stiepana Bandere. > Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 14:06 To teraz uznales mnie za banderowca, Nikolka ? No, to cie zmartwie. Takich "banderowcow, jak ja, jestw Polsce trzydziesci pare milionow. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: "Kommiersant": Kreml święci triumf za triumfe 09.08.06, 14:10 Znów mówwisz za innych. Raz za za Ukraińców, raz za wszystkich Polaków. Mania jakaś? Odpowiedz Link Zgłoś
lubat borrki, zigzaury i inne muchy... 09.08.06, 14:16 Czytając wasze posty można odnieść wrażenie, że Rosja, Rosjanie, ich władze to takie wielkie g..no, które już, już się rozleci. Skoro to taki śmierdzący margines, to zachowujecie się - oględnie mówiąc - nieracjonalnie. Normalny człowiek marginaliom nie poświęca tyle uwagi, nie mówiąc o zacietrzewieniu. Przypominacie mi zachowanie dawnych zuluskich wojowników, którzy z daleka obrzucali przeciwników wulgarnymi słowami, wykonywali mieprzyzwoite gesty. Tamci mieli jednak chociaż dzidy i pokazywali twarz swoim przeciwnikom. Wy nawet dzidy nie macie, twarzy też nie pokażecie, więc Rosjanie niespecjalnie się was boją. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: borrki, zigzaury i inne muchy... 09.08.06, 15:20 A, tak tam sobie piszę, dla rozrywki i śmiechu. Nigdy jednak nie uważałem Rosji za coś marginalnego. Rosja, nawet gnijąca, jest, niestety, czynnikiem wpływającym na sytuację Europy i Polski. Dzidy nie mam? Niektóre damy są innego zdania. Twarzy nie pokażę? Nie mam ochoty otrzymać kuli w potylicę. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Czolowe "rosyskie" nacjonalisci a szowinisci 09.08.06, 15:28 buhoi1589.narod.ru/announcement.html Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o waszych 09.08.06, 15:36 nacjonalistach ja nie znam rosyjkiego te strony sa po rosyjsku, oczywiscie przejzalem rpzez tlumacza stron ale nie wazne :D www.nacjonalista.org/forum/viewtopic.php?t=341&start=0 Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 ale w tym linku sa i fotki, ja czegos takiego 09.08.06, 15:39 u nas na ulicach nie widzialem Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 15:53 gekon1979 napisał: > nacjonalistach > ja nie znam rosyjkiego te strony sa po rosyjsku, oczywiscie przejzalem rpzez tl > umacza stron ale nie wazne :D > www.nacjonalista.org/forum/viewtopic.php?t=341&start=0 ----------------------------------------- Nie trzeba wszystko pod jeden strychulec. Mowilem o rosyjskim nacionalizmu jak o polityce panstwa, o pierwszych rzadach sowietskich, w ktorych Rosjanie jest mniejsza i nie glowna czescia. Co sie tyczy tych ubludkow, o ktorych podal link, nie maja zadnego znaczenia w spoleczenstwu. Podobnych w Polsce i Brytanii i Niemczech wiecej niz w Rosji. Nie widze wszrod nich NBP Limonowa, ktory juz odpoczywal w wiezieniu, parcja ktorego jest zabroniona, o czym zachodnie media pisza jak o zlamaniu praw czlowieka i dyktaturze RF. Parcje "Rodina", np., ktora pokazala maly klip o emigrantach z poludnia, byla zdejmowana z wyborczej kampanii w Moskewski miejscowy parlament. Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 15:57 jakos nie chce mi sie wierzyc, ze nie maja oni wplywu, chodza po ulicach, wymachuja flagami(stylizowanymi na sfastyki), glosza otwarcie rasistowskie tresci w petersburg i moskwie gina studenci obcokrajowcy, sam watazka putinokio przerazil sie ich sila, i chce z nimi zrobic porzadek a co narodowych bolszewikow, to zakazanie ich dzialalnosci z tego co czytalem, zwiazane bylo wlasnie z tym, ze byli bardzo popularni i mieli sporawe poparcie spoleczne Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 16:02 nikola_piterski2 napisał: > Mowilem o rosyjskim nacionalizmu jak o polityce panstwa, o pierwszych rzadach > sowietskich, w ktorych Rosjanie jest mniejsza i nie glowna czescia. Podałam właśnie adasiowi bardzo dobre opracowanie naukowe UKRAINSKIEGO historyka, wydane na niemieckim uniwersytecie. I faktycznie, jak pokazuje tabela nr. 3 Rosjanie NIE BYLI największą grupą narodowościową w NKWD. Do 1937 r. wyprzedzali ich Zydzi, na 2. miejscu bywały (w zależności od roku) wszystkie inne narody do kupy i dopiero na 3. miejscu Rosjanie. www1.ku-eichstaett.de/ZIMOS/forum/docs/petrow.htm Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 16:32 eva15 napisała: > nikola_piterski2 napisał: > > > Mowilem o rosyjskim nacionalizmu jak o polityce panstwa, o pierwszych rza > dach > > sowietskich, w ktorych Rosjanie jest mniejsza i nie glowna czescia. --------------------------------------- Troche oderwali sie od tematu artykulu. Chce tylko powiedziec, ze tzw. nacjonalizm dla Rosji jest smiercia panstwa. O tym wiedza nie tylko te, kto dzis rzadzi, ale nawet kto rzadzil w ZSRR i w carska Rosji. Lecz o tym wiedza i te, kto nie chce widziec Rosje mocnym panstwem. W konfliktach na tym tle (szczegolnie na Kaukazie) jest nie malym zewnetrzny faktor rozpalenia tego uczucia. Z drugiej strony zmniejszenie roli RUSSKICH, jak bazowej narodowosci, nieraz doprowadzilo do tragedii i do oslabienia rosyjskiej panstwowosci. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 16:41 Myślę, że tu sytuacja jest BARDZO podobna do sytuacji USA. "Nacjonalizm" WASP- White Anlo-Saxon Protestant(ich silne podkreślanie ich wspólnoty rasowo- religijna z Europy gł. GB i Irlandii kosztem innych) zniszczyłaby to państwo. A z kolei brak WASP jako bazowej "narodowości"/grupy doprowadziłby również i tam do osłabienia państwa i zmienienia jego ducha i idei państwowotwórczej. To jest normalne w państwach wielkonarodowościowych, ale z polskiej perspektywy pażstwa-monolitu trudne do zrozumienia. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 16:44 Akurat Polska była jednym z prekursorów państwa wielonarodowego ;o). Trochę szkoda, że w szkołach mało się wnika w zależności społeczno-polityczne RP przełomu czasów Jagiellonów i królów elekcyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 16:55 Tak, masz rację, ale to już dawno temu. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 16:46 Zapewniam Cie, ze jest to rowniez trudne do zrozumienia z perspektywy narodow zniewolonych przez Rosje. I w tym nadzieja, ze to wiezienie narodow ostatecznie sie rozpadnie, co daj Boze. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 17:00 Myszlisz, że te narody są gułowate i ty masz być ich adwokatem? Wiesz, co dla nich dobre? Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: pozwol nikola, ze pokaze tobie link :) o wasz 09.08.06, 19:37 Николаич, они не поймут тебя никогда (кроме некоторых). Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 trzeba walczyć 10.08.06, 02:30 kacap_z_moskwy napisał: > Николаич, они не поймут тебя никогда (крoме некоторых) но стремиться надо Odpowiedz Link Zgłoś
hohlik3 borrka znow to samo 09.08.06, 23:13 "rosja odpowiedzialna za ludobojstwo" ???? czlowieku gdzie ty zyjesz jak rosja?? a moze trzeba zabic wszystkich rosjan za ludzi pomordowanych ze zwiazku radieckiego???? co za durna retoryka przyjzyj sie swoiemu nazwisku i przodkom a okaze sie moze ze w tej paskudnej rosji masz przodkow... Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Niech decyduje SPORT! 10.08.06, 00:50 Przymierającej z głodu, totalitarnej i ubywającej w szybkim tempie Rosja całkiem całkiem powodzi się na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce! sport.onet.pl/0,1249508,12207,0,tabela.html Medali ma więcej niż 5 kolejnych ekip razem wziętych! Na razie! :) Bez Isinbajewej! To na pewno przez ten brak jaskiniowego neokońskiego neoliberalizmu, nie to, co inni... palcem pokazywał nie będę... Odpowiedz Link Zgłoś