prawdziwy.polak 19.09.06, 17:23 Ech, meczą staruszka za garść ziółek i grzybków, i to w kraju, w którym każdy może sobie pójść do sklepu i kupić bazookę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joanna_can Re: Legenda country zatrzymana za narkotyki 19.09.06, 17:43 Bo to jest wlasnie amerykanska hipokryzja. Poza tym - zatrzymali go i zaraz wypuscili. Nikt sie tym nie przejal, GW moglaby pisac o innych sprawach - wiekszej wagi. Odpowiedz Link Zgłoś
rasmc W sprawie większej wagi... 19.09.06, 18:06 jeżeli prawa obywatelskie, bo dla niektórych palenie konopii czy jedzenie grzybów jest wyrazem własnej kultury, czy wiary [vide plemiona indiańskie, których zakaz używania grzybów halucynogennych w ceremoniach tradycyjnych nie dotyczy, nie wspominając Rastafarian], nie są tematem wyższej wagi, to co jest tymi sprawami wyższej wagi? pielgrzymka policjantów do Częstochowy?, a może ultimatum koalicyjne Leppera/Kaczyńskiego? Dla Nelsona, silnie związanego z kulturą indiańską, tak jak dla indian, konopie i grzyby są elementem własnej kultury. to widać. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_can Re: W sprawie większej wagi... 19.09.06, 18:38 wybacz mi, ale na sile dostrzegasz tu rzecz niezwyklej wagi. w artykule nie ma mowy o prawach Indian do palenia trawy czy jedzenia grzybkow; jest mowa o starzejacym sie piosenkarzu zlapanym na jaraniu. w ten sposob mozna dyskutowac goraco przy kazdej okazji. Uzylam slowa "hipokryzja" - i to wystarczy. Opisana zostala afera (ot - "aferka" raczej), nie trzeba od razu ubierac sie w koturny i przybiarac tony wysokie. Odpowiedz Link Zgłoś
zewszad_i_znikad Re: W sprawie większej wagi... 19.09.06, 20:41 Chodzi nie tylko o własną kulturę, ale i o to, kto ma sorawować kontrolę nad świadomością obywatela czy obywatelki: on(a) sam(a) czy państwo. Ja uważam, że to nie jest sprawa państwa, a jednak mało kto ma odwagę zakwestionować to podstawowe założenie prohibicji. Jakby co, mimo wszystko nie jestem za w pełni wolną sprzedażą "narkotyków", bo są one niebezpieczne, uważam, że ktoś, kto chciałby móc je kupić, powinien udowodnić w formie egzaminu teoretycznego swoją znajomość skutków i zagrożeń. Ale TAK, uważam, że obywatel(ka) ma prawo modyfikować swoją świadomość i państwu nic do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_can Re: W sprawie większej wagi... 19.09.06, 21:04 zgadzam sie z twoimi tezami, absolutnie. twierdze jednak dalej, ze pretekst do tej dyskusji jest raczej nijaki. Bardziej juz bym rozumiala to w kontekscie - powiedzmy - dyskusji na temat tzw. "wojny narkotykowej" (Stany kontra biedni Indianie z Kolumbii, od setek lat zujacych koke, bo taka ich tradycja i kultura). Odpowiedz Link Zgłoś
velda Re: W sprawie większej wagi... 19.09.06, 21:37 Bardziej juz bym rozumiala to w kontekscie - powiedzmy - dyskusji na temat tzw. "wojny narkotykowej" (Stany kontra biedni Indianie z Kolumbii, od setek lat zujacych koke, bo taka ich tradycja i kultura). A kto tobie dziecinko powiedzial ,ze "stany" walcza z biednymi indianami z Columbii? Odpowiedz Link Zgłoś
velda Re: W sprawie większej wagi... 19.09.06, 21:34 uważam, że ktoś, kto chciałby móc je kupić, powinien udowodnić w formie egzaminu teoretycznego swoją znajomość skutków i zagrożeń. Ale TAK, uważam, że obywatel(ka) ma prawo modyfikować swoją świadomość i państwu nic do tego. No,i powinien przedstawic zaswiadczenie zakladu pracy i swiadectwo kursu "modyfikowania" Ty juz belkoczesz jak porzadnie zmodyfikowany. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: willie jestesmy z toba 19.09.06, 19:53 mniejwiecej napisał: > zalegalizowac trawke W USA możesz chlać wódę na ulicy tylko w papierowej torebce musi być flaszka . I to jest hipokryzja. Odpowiedz Link Zgłoś
velda Re: willie jestesmy z toba 19.09.06, 20:01 W USA możesz chlać wódę na ulicy tylko w papierowej torebce musi być flaszka . I to jest hipokryzja. musi co wiela filmow oglondasz amerykanskich,czadowe som co? Odpowiedz Link Zgłoś
bikeaction Legenda coutry zatrzymana za narkotyki 19.09.06, 18:17 Walczył z komercjalizacją muzyki country nagrywając duety z Iglesiasem? Odpowiedz Link Zgłoś
ateista_70 A myślałem ,że alkohol to też narkotyk ,a piją go 19.09.06, 18:49 na mszy księża . Odpowiedz Link Zgłoś
antithesis za pacyfizm go zamkneli, nie za marihuane: 19.09.06, 19:21 W. Nelson spiewa dzis odwazne protest songi przeciw wojnie i to jest w buszystanie najwieksza "zbrodnia". - "There's so many things going on in the world Babies dying Mothers crying How much oil is one human life worth? And what ever happened to peace on earth?" Odpowiedz Link Zgłoś
pi-vo Re: za pacyfizm go zamkneli, nie za marihuane: 19.09.06, 19:43 Ciekawe są rutynowe kontrole w USA.Trochę jak na granicy bo żeby w autobusie zanleźć podczas takiej kontroli narkotyki to trzeba nieźle go przetrzepać.Jakoś nigdy policjant nie przeszukiwał mi samochodu ,nawet jak za wykroczenia mnie zatrzymywali.Tak swoją drogą 0,7kg suszonego ziela to ilość właściwie hurtowa ,nawet jeśli jarał to cały autobus zapas niezły.Ja nie wierzę w tą "rutnową" kontrolę ,był cynk i wiedzieli czego szukają. Odpowiedz Link Zgłoś
star15 [...] 19.09.06, 19:45 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
antithesis Willi staje po stronie niewinnych ofiar wojny 19.09.06, 19:59 irackich i amerykanskich i za to go wsadzili. dysydentow wsadzali do lagrow tez stalinowcy i hitlerowcy. bushmeni sa ich nasladowcami. Odpowiedz Link Zgłoś
velda Re: Willi staje po stronie niewinnych ofiar wojny 19.09.06, 20:09 Willi ma mozg tak przezarty alkoholem i cpaniem ,ze ma w dupie jakiekolwiek ofiary wojen.Reszta to pic na wode.Facet najprawdopodobniej ,nie bardzo zdaje sobie sprawe jaki jest dzien tygodnia.jak sie ma 73 lata i " ciezkie zycie " w show biz.To powinno sie swieczke zapalac Bogu ,ze sie jeszcze zyje.A jedyna strona po jakiej staje ,to ta frontowa -od pisuaru i to stojac niepewnie. Odpowiedz Link Zgłoś
slayer13 ma zdrowie 19.09.06, 21:10 ja mam 20 lat i mój mózg nie wytrzymywał działania ziela holenderskiego, już nie jaram Odpowiedz Link Zgłoś