Forum   cukrzyca typy

cukrzyca typy

(9 wyników)
  • Witam, Na badaniach okresowych odkryto u mnie cukrzycę, potwierdziło sie to na dalszych badaniach. Czekam na wizytę u diabetologa i dręczy mnie pytanie - jak po wynikach analitycznych poznać czy mam typ I czy II ?
  • Witam Proszę o informacje czy osoby z cukrzycą typu I mają szanse dostać stałą rentę ? pozdrawiam
  • Witam, bardzo pragniemy dziecka - mąż od kilkunastu lat choruje na cukrzycę typu I. Czy może być problem z posiadaniem dziecka - mam na myśli zapłodnienie itp. Bardzo proszę o odpowiedzi - to dla mnie bardzo ważne pozdrawiam M.
  • Ratunku! Od 20 lat choruję na cukrzycę insulinozależną (I typu) i tak samo dawno zdiagnozowano u mnie Wole Hashimoto i łuszczycę. Co chwila ląduję w szpitalu, bo wbrew wszelkim książkowym normom, z moją cukrzycą trudno dojść do porozumienia. Jestem bardzo wrażliwa na zmianę dawek insuliny, jedna jednostka potrafi zwalić mnie nóg w stan śpiączki, do tego zmiany poziomu hormonów w związku cyklem miesiączkowym powodują, że z dnia na dzień zapotrzebowanie na insulinę drastycznie się zmienia. Zach...
  • Dziewczyny czy któraś do mnie dołączy? Z obserwacji zauważyłam, że 2 ciąża jest trochę inna. Cukry już mi tak nie szaleją, zapotrzebowanie na insulinę zmniejszyło się łagodnie, magnez spadł mi chyba do stanu min i zauważyłam, że doskonale śpię przy niskim cukrze a przy wysokim mam bezsenność i ożywienie.
  • Chciałam zapytać jakie szanse są w refundowaniu pomp insulinowych u 12 latki chrej na cukrzycę? czy oprócz zasiłku pielegnacyjnego może się o coś starać np. rente ?
  • Naukowcy odkryli klucz do długowieczności? Witamina D może spowalniać procesy starzenia się mózgu. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii i USA po przebadaniu kilku tysięcy ludzi w podeszłym wieku. Naukowcy badali możliwości poznawcze u osób po 65 roku życia. Okazało się, że ochotnicy o najniższym stężeniu witaminy D w organizmie mieli znacznie słabszą zdolność rozumienia niż ci, którzy mieli jej pod dostatkiem. Zdaniem badaczy wyniki eksperymentu potwierdzają r...
  • Prosze o szczegolowe informacje dotyczace diety w cukrzycy. Jakie owoce mozna, jakich unikac, itp.
  • Co to właściwie jest hashimoto-ponoć jestem nosicielem, ale tak naprawdę to nie wiem co mi grozi...Wlk. dzięki za pomoc w rozszyfrowaniu tego terminu.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się