Dodaj do ulubionych

Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek sum...

01.11.06, 15:02
Może szanowny Glemp, jako perwszy zrobi rachunek sumienia.
Obserwuj wątek
    • faqu budy księżulku 01.11.06, 15:13
      Nic nie wniosl nowego ten gosc z czerepem na głowie.
      • plaszcz Wychowanie na nacjonalistę i słuchacza RadiaMaryja 01.11.06, 18:25
        taką ideę wdraża układ rządzący, kaczyńscy, Giertych, Rydzyk
        • paramentztefauenu Glemp to katastrofa :(((((((((((((((((((((((((((( 01.11.06, 18:46
          Glemp to katastrofa dla Polski
          człowiek nie na miarę czasów

          ni to lewak ni to katolik
          niewyrazisty i śliski
          człowiek małego formatu ...

          niedawno wsławił się
          peanami na cześć preziowania
          mgr Kwacha-Pijaczka :(
          oraz
          zignorowaniem wielkiego JPII
          podczas jego odchodzenia :(
    • jona12 Re: niech przestanie osmieszac ludzi 01.11.06, 15:16
      ten KLAMCA.Pożądnego ksiedza z NOWEJ HUTY TO SIE BOI, wszyscy wiemy jakim
      gnojem SMIERDZI GLEMP.Dla nas NAJWAZNIESI W KOSCIEL TO KSIADZ M ACH A R S K I
      I POLSKI PAPIEZ.
    • patthecat Lemowi wikary z wadowic tylko stopy mógł całować 01.11.06, 15:38

    • kazimierz-kakol Prymas: mój rachunek sumienia 01.11.06, 15:44
      Ksiadz Prymas przeprosil ksiedza Zaleskiego? Uszlo to uwadze. Zrobil to pewnie
      gdzies na boku.

      Ksiadz Prymas niepotrzebnie komentuje zadania Wydzialu ds. Wyznan, bo na tym
      sie szczególnie nie zna.
      Agentura ksiezowska nie byla SB i wydzialowi wyznaniowemu potrzebna dla celów
      ideologicznych, tylko dla celów operacyjnych.
      Ksiezom-karierowiczom oraz homoseksualistom i pedofilom, a marginalnie i
      alkoholikom mozna bylo zlecac zadania agenturalne.
      Zajmowali sie oni rozpracowaniem ksiezy i wiernych przeznaczonych do
      likwidacji.
      A swoja droga kiedy Ksiadz Prymas przejdzie na jakze zasluzona emeryture?
    • 1europejczyk "Odcinamy się od łza, ale czy wystarczająco....()" 01.11.06, 15:54
      "Odcinamy się od zła, ale czy wystarczająco popieramy dobro? "
      Otoz to ?
      Czy aby na pewno odcinamy sie od zla Prymasie Polski ?
      Czy donosiciele w hierarchi kosciola katolickiego to dobro czy zlo ?
      Z sposobu w jakim sa traktowani przez polska hierarchie kk przez ostatnich 17
      lat powiedzialoby sie, ze albo odcinanie nie jest odcinaniem albo donosicielstwo
      nie jest zlem.
      Poparcie dobra wymaga przede wszystkim umiejetnosci identyfikowania dobra
      nie jako wartosci religijnej ale etycznej. Moze gdyby zamiast dwoch godzin
      indoktrynacji relijnej o ktore w szkolach tak walczyla hierarchia kk wprowadzic
      podstawy etyki i filozofi latwiej byloby ludziom doroslym odrozniac dobro od zla .
    • pies_na_lewizne a kiedy ks. Prymas podda sie autolustracji? 01.11.06, 16:20
    • bespowrotnie o tak ja Pamietam księdza co posyłał po Piwo 01.11.06, 16:20
      swoich jeszcze troche niepełnoletnich podopiecznych na lekcji religi!!!

      Tak więc prosze Prymasa PRZESTAŃ.
    • donquichote To jest naprawde wiadomość dnia! 01.11.06, 16:27
      Myślałem że to portal informacyjny! Ta rewelacja jest godna pierwszego miejsca
      na waszym portalu?
    • carwszechrusi Prymas? A co to jest prymas? 01.11.06, 16:28
      A kim że jest ten stary dziadyga że uzurpuje sobie moralizatorskie prawa?
    • monte-everesto Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek sum.. 01.11.06, 16:44
      No to co? Kaczynscy sa katolikami? Wydzieraja sie wszedzie gdzie sie nie
      pojawia: na noze, spieprzaj dziadu, pozatapiac na haki, sejfy szafy i teczki do
      lap i wykonczyc wszystkich bo kto nie pis to zomo.
      W TV pis: "nie ma przebacz" a w klepance, ktora, te kretyny powtarzaja stoi jak
      byk: i odpusc nam nasze winy jako imy odpuszczamy naszym winowajcom...
      To tych kurdupli nie dotyczy. Rydza tez nie? "swiadkowie rydzyka" juz dawno
      oddryfowali od kosciola katolickiego.
    • em-biz Czarnoksiężnicy,zostawcie młodziez w spokoju ! 01.11.06, 16:57
      Za co się weżmiecie,wszystko spieprzycie!
      Mieliśmy dobrą,mądrą,normalną młodzież!
      Teraz ,gdy weszliście do szkół,sejmu,rządu mamy -dewiantów,na wasz obraz i podobieństwo!!!!
      -
    • kapitan_stopczyk Wychowanie młodzieży przez goniący za szmalem kler 01.11.06, 17:10
      Ma poczucie humoru nasz prymas.
      Młodzież widzi tę waszą obłudę i materializm i jeśli się uczy złych rzeczy to
      właśnie m. in od kleru katolickiego.
      Dojenie państwa, dojenie wiernych, ciągłe pretensje majątkowe, rozbijanie się
      mercedesami, ogromne majątki kościelne - to tylko parę przykłądów jak kler
      zajmuje się "wartościami duchowymi" i jaki daje przykłąd młodzieży.
      Lepiej by pan prymas nic nie mówił.
      Byłoby naprawdę lepiej.
    • tadjan Re: Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek s 01.11.06, 17:12
      finish1 napisał:

      > Może szanowny Glemp, jako perwszy zrobi rachunek sumienia.

      W rzeczy samej.
      A nadubowiec przeproszony? no,no.....nie słyszałem. Ale jak zwykle w tym kraiku
      są równi i równiejsi we wszystkich formacjach....także kościelnych, niestety.
      Nic co ludzkie nie jest Wam obce, reszcie wieczną szczęśliwość obiecujecie? To
      zrozumiałe.....
      Odnowę moralną trzeba jednak zaczynać od góry, a nie od pouczania dołów. Trzeba
      odpowiedzieć, księże Prymasie, na proste pytania - czy podoba mi się sejm,
      senat, rząd, prezydent ze swoją kancelarią, partie polityczne, agitacja
      wyborcza z Torunia itd - odwagi księże Prymasie. To może być początek odnowy.
      Wszystko inne to jest zwykłe ble, ble, ble.
      • pies_na_lewizne Re: Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek s 01.11.06, 18:26
        tadjan napisał:

        > Trzeba odpowiedzieć, księże Prymasie, na proste pytania - czy podoba mi się
        > sejm, senat, rząd, prezydent ze swoją kancelarią, partie polityczne, agitacja
        > wyborcza z Torunia itd - odwagi księże Prymasie. To może być początek odnowy.
        > Wszystko inne to jest zwykłe ble, ble, ble.

        wypowiadasz sie jakbys byl oficerem prowadzacym ;)
    • sraczynski Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek sum.. 01.11.06, 17:14
      Niech się Prymas zajmie swoimi dziećmi
    • ququ777 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 01.11.06, 17:38
      bla bla bla...prymas gledzi od tysiaca bolesci...wiecej o fioletowych
      purpurencjach:
      <a href="http://z-notatnika-marudera.blog.onet.pl>LUBIE MARUDZIC</a>
      • ququ777 Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 01.11.06, 17:41
        LUBIE MARUDZIC
    • antyklerykal Dlaczego nikt go nie słucha? 01.11.06, 18:04
      Zastanawia mnie dlaczego w tak katolickim kraju jak Polska dzieje się tak wiele
      zła, w szkołach, na ulicach? Czy nie widzicie tej sprzeczności? A przecież to
      Pokolenie JPII?

      POLITYKA TO BAGNO? A MOŻE JEDNAK NIE?
      • red.ken Re: Na kogo donosił Wielki Kapciowy?? 01.11.06, 18:07
        czyżby na samego Wojtyłe i są na to papiery? Tego się boi ten buc?
        • mg2005 Żałosny anty-lustrator... 01.11.06, 18:12
          Lepiej, żeby lustrację księży robili księża - w duchu miłości do Kościoła i
          ludzi, niż wrogowie Kościoła.
          Żałosne chowanie głowy w piasek przez prymasa i zamiatanie pod dywan...
      • pies_na_lewizne Re: Dlaczego nikt go nie słucha? 01.11.06, 18:22
        antyklerykal napisał:

        > Zastanawia mnie dlaczego w tak katolickim kraju jak Polska dzieje się tak
        > wiele zła, w szkołach, na ulicach? Czy nie widzicie tej sprzeczności? A
        > przecież to Pokolenie JPII?

        JPII nie wprowadzal ideologii "robta co chceta" w Polsce. Za to mozemy
        podziekowac Michnikowi i jego GWnu, "autorytetom" tanczacym jak im sluzby
        zagraly. Do tego dochodzi nihilizm moralnemu mediow opanowanych przez
        postkomune (tzw. "liberalow"), frustracja mlodych na brak perspektyw przez lata
        postkomuny, propagowanie tolerancji dla roznych dewiacji a wlasciwie nie tyle
        tolerancja co usilne propagowanie tych zachowan, zalew pornografii jak i
        filmow i gierek przepelnionych agresja (tu wielkie dzieki liberalom z Zachodu),
        itp, itd.

        Wobec takiego zalewu zla niestety nawolywania JPII nie byly wystarczajace.
        Ale nie poddawajmy sie. Bedzie lepiej!
      • insite mnie tez to intryguje, 02.11.06, 13:00
        antyklerykal napisał:

        > Zastanawia mnie dlaczego w tak katolickim kraju jak Polska dzieje się tak wiele
        >
        > zła, w szkołach, na ulicach? Czy nie widzicie tej sprzeczności? A przecież to
        > Pokolenie JPII?
        >
        > POLITYKA TO BAGNO? A MOŻE JEDNAKNIE?
    • truten.zenobi wychowujecie już 17 lat - skutki widać... n/t 01.11.06, 18:36
    • pies_na_lewizne Prymas: powinien przeprosic ks. Zaleskiego publicz 01.11.06, 18:52
      > "Sam użyłem ostrego wyrażenia wobec jednego z kapłanów (ks. Tadeusza
      > Isakowicz-Zaleskiego, którego nazwał nadubowcem - PAP), ale potem go
      > przeprosiłem" - przyznał prymas [...]

      Ks. Prymas ublizyl ks. Zaleskiemu PUBLICZNIE wiec go powinien przeprosic
      PUBLICZNIE.

      Powyzsza informacja sugeruje ze ks. Prymas juz go przeprosil ale skoro w
      mediach nie bylo o tym mowy wiec musial to zrobic PRYWATNIE, i teraz tak przy
      okazji informuje o tym publicznie.

      Nie, to nie jest w porzadku. Ks. Prymas powinien ks. Zaleskiego, niezaleznie od
      przeprosin prywatnych, teraz przeprosic PUBLICZNIE, poprzez media.

      Formulka moglaby byc typu

      "Drogi/przewielebny ksieze, serdecznie Drogiego Ksiedza przepraszam i prosze o
      przebaczenie za to, ze po tylu latach cierpien i przesladowan ktorych Ksiadz
      doznal od UB (podczas gdy ja nie mialem odwagi stanac wtedy w obronie Ksiedza),
      ja teraz zadalem Ksiedzu nowego bolu perfidnie nazywajac Go "NadUBowcem".
      Prosze Ksiedza i Boga o przebaczenie mnie grzesznikowi. Z pokora, ks. Prymas
      Glemp".

      W ten sposob ks. Prymas nie tylko by sprobowal zadoscuczynic ks. Zaleskiemu za
      szkode moralna, ale i w ten sposob zawiadomil wszystkich wiernych KK jak i
      reszte narodu ze juz nie uwaza ks. Zaleskiego za nadUBowca.

      A tak, jak ks. Prymas jedynie wspomina o tych rzekomych przeprosinach
      polgebkiem, nie wiadomo czy wszyscy ktorzy poprzez media slyszeli o NadUBowcu
      teraz te wzmianke uslysza.
      • luc2000 Re: Prymas: powinien przeprosic ks. Zaleskiego pu 01.11.06, 19:24
        Ta Czapka Mnie Rozwaliła ...
        :)
    • a.barbarus A czy prymas zauważył... 01.11.06, 19:22
      "Kardynał Glemp zwrócił też uwagę na to, że obecnie uwaga całego społeczeństwa
      jest zaniepokojona przekroczeniami prawa w szkołach, i to nie dotyczy tylko
      jednej szkoły."
      ...............
      A czy prymas zauważył, że w szkołach zaczęło się owo przekraczanie prawa od
      bezprawnego i potajemnego wprowadzenia lekcji religii i krzyży? Chodziłem do
      szkoły w czasach, gdy religii nauczano w kościele i ni epamiętam z tamtych
      czasów takiego zdziczenia i zwyrodnienia. Czy katecheta(tka) z 2 Gimnazjum już
      się gdzieś wypowiadał(a) na temat sytuacji w swojej szkole?
      • pies_na_lewizne Re: A czy prymas zauważył... 02.11.06, 01:50
        a.barbarus napisał:

        > "Kardynał Glemp zwrócił też uwagę na to, że obecnie uwaga całego społeczeństwa
        > jest zaniepokojona przekroczeniami prawa w szkołach, i to nie dotyczy tylko
        > jednej szkoły."
        > ...............
        > A czy prymas zauważył, że w szkołach zaczęło się owo przekraczanie prawa od
        > bezprawnego i potajemnego wprowadzenia lekcji religii i krzyży? Chodziłem do
        > szkoły w czasach, gdy religii nauczano w kościele i ni epamiętam z tamtych
        > czasów takiego zdziczenia i zwyrodnienia. Czy katecheta(tka) z 2 Gimnazjum już
        > się gdzieś wypowiadał(a) na temat sytuacji w swojej szkole?

        No, no... Uczen przescignal mistrza.
        (-) J. Urban
    • 2560a Jesli chodzi o uszatkow.......... 01.11.06, 19:58
      Jesli chodzi o uszatkow to z cala pewnoscia wole Urbana. Sk...syn ale szczery .
      Robi to co mowi . Prymas , pier...bez ladu i skladu, buduje sobie mauzoleum za
      spoleczne pieniadze, wklada tam zwloki poety WBREW jego woli by kiedys spoczac
      w dostojnym towarzystwie.Ba, nawet pusty grob papieza, o ktorym zapomnial bo
      wlasnie sie udal do Ameryk zbierac kase na mauzoleum, ma dodac splendoru
      miejscu wiecznego spoczynku Glemba.Jeszcze powinien wykroic jakis kacik dla
      towarzysza brata.Brat jest meczennikiem bo od kiedy upadla komuna nie wolaja go
      TOWARZYSZU!Co za okropnosc!
    • heraldek Wyslanie calego tzw. pokolenia JPII do Iraku..... 01.11.06, 23:42
      ...to nalepsze rozwiazanie...........

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka