finish1 01.11.06, 15:02 Może szanowny Glemp, jako perwszy zrobi rachunek sumienia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
faqu budy księżulku 01.11.06, 15:13 Nic nie wniosl nowego ten gosc z czerepem na głowie. Odpowiedz Link Zgłoś
plaszcz Wychowanie na nacjonalistę i słuchacza RadiaMaryja 01.11.06, 18:25 taką ideę wdraża układ rządzący, kaczyńscy, Giertych, Rydzyk Odpowiedz Link Zgłoś
paramentztefauenu Glemp to katastrofa :(((((((((((((((((((((((((((( 01.11.06, 18:46 Glemp to katastrofa dla Polski człowiek nie na miarę czasów ni to lewak ni to katolik niewyrazisty i śliski człowiek małego formatu ... niedawno wsławił się peanami na cześć preziowania mgr Kwacha-Pijaczka :( oraz zignorowaniem wielkiego JPII podczas jego odchodzenia :( Odpowiedz Link Zgłoś
jona12 Re: niech przestanie osmieszac ludzi 01.11.06, 15:16 ten KLAMCA.Pożądnego ksiedza z NOWEJ HUTY TO SIE BOI, wszyscy wiemy jakim gnojem SMIERDZI GLEMP.Dla nas NAJWAZNIESI W KOSCIEL TO KSIADZ M ACH A R S K I I POLSKI PAPIEZ. Odpowiedz Link Zgłoś
kazimierz-kakol Prymas: mój rachunek sumienia 01.11.06, 15:44 Ksiadz Prymas przeprosil ksiedza Zaleskiego? Uszlo to uwadze. Zrobil to pewnie gdzies na boku. Ksiadz Prymas niepotrzebnie komentuje zadania Wydzialu ds. Wyznan, bo na tym sie szczególnie nie zna. Agentura ksiezowska nie byla SB i wydzialowi wyznaniowemu potrzebna dla celów ideologicznych, tylko dla celów operacyjnych. Ksiezom-karierowiczom oraz homoseksualistom i pedofilom, a marginalnie i alkoholikom mozna bylo zlecac zadania agenturalne. Zajmowali sie oni rozpracowaniem ksiezy i wiernych przeznaczonych do likwidacji. A swoja droga kiedy Ksiadz Prymas przejdzie na jakze zasluzona emeryture? Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "Odcinamy się od łza, ale czy wystarczająco....()" 01.11.06, 15:54 "Odcinamy się od zła, ale czy wystarczająco popieramy dobro? " Otoz to ? Czy aby na pewno odcinamy sie od zla Prymasie Polski ? Czy donosiciele w hierarchi kosciola katolickiego to dobro czy zlo ? Z sposobu w jakim sa traktowani przez polska hierarchie kk przez ostatnich 17 lat powiedzialoby sie, ze albo odcinanie nie jest odcinaniem albo donosicielstwo nie jest zlem. Poparcie dobra wymaga przede wszystkim umiejetnosci identyfikowania dobra nie jako wartosci religijnej ale etycznej. Moze gdyby zamiast dwoch godzin indoktrynacji relijnej o ktore w szkolach tak walczyla hierarchia kk wprowadzic podstawy etyki i filozofi latwiej byloby ludziom doroslym odrozniac dobro od zla . Odpowiedz Link Zgłoś
bespowrotnie o tak ja Pamietam księdza co posyłał po Piwo 01.11.06, 16:20 swoich jeszcze troche niepełnoletnich podopiecznych na lekcji religi!!! Tak więc prosze Prymasa PRZESTAŃ. Odpowiedz Link Zgłoś
donquichote To jest naprawde wiadomość dnia! 01.11.06, 16:27 Myślałem że to portal informacyjny! Ta rewelacja jest godna pierwszego miejsca na waszym portalu? Odpowiedz Link Zgłoś
carwszechrusi Prymas? A co to jest prymas? 01.11.06, 16:28 A kim że jest ten stary dziadyga że uzurpuje sobie moralizatorskie prawa? Odpowiedz Link Zgłoś
monte-everesto Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek sum.. 01.11.06, 16:44 No to co? Kaczynscy sa katolikami? Wydzieraja sie wszedzie gdzie sie nie pojawia: na noze, spieprzaj dziadu, pozatapiac na haki, sejfy szafy i teczki do lap i wykonczyc wszystkich bo kto nie pis to zomo. W TV pis: "nie ma przebacz" a w klepance, ktora, te kretyny powtarzaja stoi jak byk: i odpusc nam nasze winy jako imy odpuszczamy naszym winowajcom... To tych kurdupli nie dotyczy. Rydza tez nie? "swiadkowie rydzyka" juz dawno oddryfowali od kosciola katolickiego. Odpowiedz Link Zgłoś
em-biz Czarnoksiężnicy,zostawcie młodziez w spokoju ! 01.11.06, 16:57 Za co się weżmiecie,wszystko spieprzycie! Mieliśmy dobrą,mądrą,normalną młodzież! Teraz ,gdy weszliście do szkół,sejmu,rządu mamy -dewiantów,na wasz obraz i podobieństwo!!!! - Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan_stopczyk Wychowanie młodzieży przez goniący za szmalem kler 01.11.06, 17:10 Ma poczucie humoru nasz prymas. Młodzież widzi tę waszą obłudę i materializm i jeśli się uczy złych rzeczy to właśnie m. in od kleru katolickiego. Dojenie państwa, dojenie wiernych, ciągłe pretensje majątkowe, rozbijanie się mercedesami, ogromne majątki kościelne - to tylko parę przykłądów jak kler zajmuje się "wartościami duchowymi" i jaki daje przykłąd młodzieży. Lepiej by pan prymas nic nie mówił. Byłoby naprawdę lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
tadjan Re: Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek s 01.11.06, 17:12 finish1 napisał: > Może szanowny Glemp, jako perwszy zrobi rachunek sumienia. W rzeczy samej. A nadubowiec przeproszony? no,no.....nie słyszałem. Ale jak zwykle w tym kraiku są równi i równiejsi we wszystkich formacjach....także kościelnych, niestety. Nic co ludzkie nie jest Wam obce, reszcie wieczną szczęśliwość obiecujecie? To zrozumiałe..... Odnowę moralną trzeba jednak zaczynać od góry, a nie od pouczania dołów. Trzeba odpowiedzieć, księże Prymasie, na proste pytania - czy podoba mi się sejm, senat, rząd, prezydent ze swoją kancelarią, partie polityczne, agitacja wyborcza z Torunia itd - odwagi księże Prymasie. To może być początek odnowy. Wszystko inne to jest zwykłe ble, ble, ble. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Re: Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek s 01.11.06, 18:26 tadjan napisał: > Trzeba odpowiedzieć, księże Prymasie, na proste pytania - czy podoba mi się > sejm, senat, rząd, prezydent ze swoją kancelarią, partie polityczne, agitacja > wyborcza z Torunia itd - odwagi księże Prymasie. To może być początek odnowy. > Wszystko inne to jest zwykłe ble, ble, ble. wypowiadasz sie jakbys byl oficerem prowadzacym ;) Odpowiedz Link Zgłoś
sraczynski Prymas: stańmy nad grobami czyniąc rachunek sum.. 01.11.06, 17:14 Niech się Prymas zajmie swoimi dziećmi Odpowiedz Link Zgłoś
ququ777 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 01.11.06, 17:38 bla bla bla...prymas gledzi od tysiaca bolesci...wiecej o fioletowych purpurencjach: <a href="http://z-notatnika-marudera.blog.onet.pl>LUBIE MARUDZIC</a> Odpowiedz Link Zgłoś
antyklerykal Dlaczego nikt go nie słucha? 01.11.06, 18:04 Zastanawia mnie dlaczego w tak katolickim kraju jak Polska dzieje się tak wiele zła, w szkołach, na ulicach? Czy nie widzicie tej sprzeczności? A przecież to Pokolenie JPII? POLITYKA TO BAGNO? A MOŻE JEDNAK NIE? Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Re: Na kogo donosił Wielki Kapciowy?? 01.11.06, 18:07 czyżby na samego Wojtyłe i są na to papiery? Tego się boi ten buc? Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Żałosny anty-lustrator... 01.11.06, 18:12 Lepiej, żeby lustrację księży robili księża - w duchu miłości do Kościoła i ludzi, niż wrogowie Kościoła. Żałosne chowanie głowy w piasek przez prymasa i zamiatanie pod dywan... Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Re: Dlaczego nikt go nie słucha? 01.11.06, 18:22 antyklerykal napisał: > Zastanawia mnie dlaczego w tak katolickim kraju jak Polska dzieje się tak > wiele zła, w szkołach, na ulicach? Czy nie widzicie tej sprzeczności? A > przecież to Pokolenie JPII? JPII nie wprowadzal ideologii "robta co chceta" w Polsce. Za to mozemy podziekowac Michnikowi i jego GWnu, "autorytetom" tanczacym jak im sluzby zagraly. Do tego dochodzi nihilizm moralnemu mediow opanowanych przez postkomune (tzw. "liberalow"), frustracja mlodych na brak perspektyw przez lata postkomuny, propagowanie tolerancji dla roznych dewiacji a wlasciwie nie tyle tolerancja co usilne propagowanie tych zachowan, zalew pornografii jak i filmow i gierek przepelnionych agresja (tu wielkie dzieki liberalom z Zachodu), itp, itd. Wobec takiego zalewu zla niestety nawolywania JPII nie byly wystarczajace. Ale nie poddawajmy sie. Bedzie lepiej! Odpowiedz Link Zgłoś
insite mnie tez to intryguje, 02.11.06, 13:00 antyklerykal napisał: > Zastanawia mnie dlaczego w tak katolickim kraju jak Polska dzieje się tak wiele > > zła, w szkołach, na ulicach? Czy nie widzicie tej sprzeczności? A przecież to > Pokolenie JPII? > > POLITYKA TO BAGNO? A MOŻE JEDNAKNIE? Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Prymas: powinien przeprosic ks. Zaleskiego publicz 01.11.06, 18:52 > "Sam użyłem ostrego wyrażenia wobec jednego z kapłanów (ks. Tadeusza > Isakowicz-Zaleskiego, którego nazwał nadubowcem - PAP), ale potem go > przeprosiłem" - przyznał prymas [...] Ks. Prymas ublizyl ks. Zaleskiemu PUBLICZNIE wiec go powinien przeprosic PUBLICZNIE. Powyzsza informacja sugeruje ze ks. Prymas juz go przeprosil ale skoro w mediach nie bylo o tym mowy wiec musial to zrobic PRYWATNIE, i teraz tak przy okazji informuje o tym publicznie. Nie, to nie jest w porzadku. Ks. Prymas powinien ks. Zaleskiego, niezaleznie od przeprosin prywatnych, teraz przeprosic PUBLICZNIE, poprzez media. Formulka moglaby byc typu "Drogi/przewielebny ksieze, serdecznie Drogiego Ksiedza przepraszam i prosze o przebaczenie za to, ze po tylu latach cierpien i przesladowan ktorych Ksiadz doznal od UB (podczas gdy ja nie mialem odwagi stanac wtedy w obronie Ksiedza), ja teraz zadalem Ksiedzu nowego bolu perfidnie nazywajac Go "NadUBowcem". Prosze Ksiedza i Boga o przebaczenie mnie grzesznikowi. Z pokora, ks. Prymas Glemp". W ten sposob ks. Prymas nie tylko by sprobowal zadoscuczynic ks. Zaleskiemu za szkode moralna, ale i w ten sposob zawiadomil wszystkich wiernych KK jak i reszte narodu ze juz nie uwaza ks. Zaleskiego za nadUBowca. A tak, jak ks. Prymas jedynie wspomina o tych rzekomych przeprosinach polgebkiem, nie wiadomo czy wszyscy ktorzy poprzez media slyszeli o NadUBowcu teraz te wzmianke uslysza. Odpowiedz Link Zgłoś
luc2000 Re: Prymas: powinien przeprosic ks. Zaleskiego pu 01.11.06, 19:24 Ta Czapka Mnie Rozwaliła ... :) Odpowiedz Link Zgłoś
a.barbarus A czy prymas zauważył... 01.11.06, 19:22 "Kardynał Glemp zwrócił też uwagę na to, że obecnie uwaga całego społeczeństwa jest zaniepokojona przekroczeniami prawa w szkołach, i to nie dotyczy tylko jednej szkoły." ............... A czy prymas zauważył, że w szkołach zaczęło się owo przekraczanie prawa od bezprawnego i potajemnego wprowadzenia lekcji religii i krzyży? Chodziłem do szkoły w czasach, gdy religii nauczano w kościele i ni epamiętam z tamtych czasów takiego zdziczenia i zwyrodnienia. Czy katecheta(tka) z 2 Gimnazjum już się gdzieś wypowiadał(a) na temat sytuacji w swojej szkole? Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Re: A czy prymas zauważył... 02.11.06, 01:50 a.barbarus napisał: > "Kardynał Glemp zwrócił też uwagę na to, że obecnie uwaga całego społeczeństwa > jest zaniepokojona przekroczeniami prawa w szkołach, i to nie dotyczy tylko > jednej szkoły." > ............... > A czy prymas zauważył, że w szkołach zaczęło się owo przekraczanie prawa od > bezprawnego i potajemnego wprowadzenia lekcji religii i krzyży? Chodziłem do > szkoły w czasach, gdy religii nauczano w kościele i ni epamiętam z tamtych > czasów takiego zdziczenia i zwyrodnienia. Czy katecheta(tka) z 2 Gimnazjum już > się gdzieś wypowiadał(a) na temat sytuacji w swojej szkole? No, no... Uczen przescignal mistrza. (-) J. Urban Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Jesli chodzi o uszatkow.......... 01.11.06, 19:58 Jesli chodzi o uszatkow to z cala pewnoscia wole Urbana. Sk...syn ale szczery . Robi to co mowi . Prymas , pier...bez ladu i skladu, buduje sobie mauzoleum za spoleczne pieniadze, wklada tam zwloki poety WBREW jego woli by kiedys spoczac w dostojnym towarzystwie.Ba, nawet pusty grob papieza, o ktorym zapomnial bo wlasnie sie udal do Ameryk zbierac kase na mauzoleum, ma dodac splendoru miejscu wiecznego spoczynku Glemba.Jeszcze powinien wykroic jakis kacik dla towarzysza brata.Brat jest meczennikiem bo od kiedy upadla komuna nie wolaja go TOWARZYSZU!Co za okropnosc! Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek Wyslanie calego tzw. pokolenia JPII do Iraku..... 01.11.06, 23:42 ...to nalepsze rozwiazanie........... Odpowiedz Link Zgłoś