Dodaj do ulubionych

Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro?

    • droch Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:33
      Gdyby Szyszko był ministrem zdrowia, to prawdopodobnie promowałby eutanazję. A
      jako minister obrony narodowej - rozbrojenie.

      --
      IV RP Kolesiów
    • marych Dziwne - w Warszawie stowarzyszenie.... 21.02.07, 17:34
      Dziwne - w Warszawie stowarzyszenie "Złodziejskie miasto" (czy jakoś tak, z
      byle powodu potrafiło w sądzie zablokować każdą inwestycje, czekając
      na "darowiznę" od inwestora.
      W Augustowie nawet Komisja Europejska nie potrafi wstrzymac budowy.
      Zastaw się, a postaw się ministra Szyszki?
      A może "Nie będzie żaden europejczyk pluł nam w twarz i mówił co mamy robić"?

      Może juz czas na wotum nieufności dla min. Szyszki??
      Za dużo mamy durniów u władzy!
    • dzikamalpa precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:34
      dzieku Bogu ten rząd troszczy sie o zwyklych ludzi, a nie o szemrane interesy
      lewackich organizacji...
      • droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:35
        Żeby cię ta troska nie zabiła, jak będziesz bulił kary do UE... Ciepłą rączką.
        • dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:40
          no tak zjednoczona europa tylko do tego sie nadaje... troska o bagna i zycie
          kliku zab, promowanie pedalstwa i prostowanie bananow... sprawy powazne takie
          jak solidarna polityka energetyczna sa ignorowane...
          • droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:50
            Członkowstwo w UE nie jest obowiązkowe. Branie pieniędzy od UE również.
            Zawsze można wybrać ZBiR.
            A na marginesie: jak można traktować poważnie kraj, który łamie wszystkie chyba
            zasady, na ktorych opiera się funkjconowan

            --
            IV RP Kolesiów
            • dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:00
              trzeba wyssac tyle euro ile sie da z tego kolosa o glinianych nogach, a glupie
              polecenia z brukseli zwyczajnie ignorowac...
              • droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:02
                Czy ty jesteś ruskim agentem? Z taką mentalnością i podejściem do zawieranych
                umów, to jest jeden kierunek - ZBiR.
                • dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:08
                  o czym ty mowisz... Polska jest suwerennym państwem i nie musi suchac bzdurnych
                  polecen z brukseli... w ostatecznosci mozna zaplacic kilka milionow euro, swiat
                  sie nie zawali...
                  • droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:13
                    Suwerenność Polski ograniczają ratyfikowane traktaty i umowy międzynarodowe. To
                    raz.
                    Masz podejście złodzieja, który kombinuje - ukradnę milion dolców i jak mnie
                    nie złapią, to super, a jak złapią, to odsiedzę te 2 lata i też super. Gorzej,
                    jak sędzia nie da się nabrać kara będzie bardzo doktliwa, taka, by łamanie
                    prawa nie przyniosło zysku.
                    • eptesicus precz z rozumem i specjalistami 21.02.07, 18:15
                    • dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:17
                      nadrzedna znaczenie ma konstytucja, ktora zapewnia kazdemu obywatelowi prawo do
                      godnego zycia, istotny jest takze zdrowy rozsadek... jestem przekonany ze nie
                      traktowales prawa literalnie kiedy chodzilo o prezydenture gronkiewicz-waltz....
                      • droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:21
                        > nadrzedna znaczenie ma konstytucja

                        Nieprawda. Nadrzędne jest prawo unijne.

                        > istotny jest takze zdrowy rozsadek

                        ... który mówi mi, że lepiej nie płacić kary niż ją zapłacić. Ale może są rózne
                        kategorie zdrowego rozsądku?

                        > kiedy chodzilo o prezydenture gronkiewicz-waltz
                        Ależ skąd? Jeśli sąd wypowie się, że HGW miała obowiązek złożyć oświadczenie
                        męża - a co do tego istnieją poważne kontrowersje - uważam, że powinny być
                        wybory. To jest właśnie szacunek do prawa.
                        • dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:26
                          nie ma sensu rozmawiac o zagadnieniach prawnych... uwazam ze szacunek dla prawa
                          jest czyms oczywistym, jednak jesli interes spoleczny tego wymaga dopuszczalne
                          jest ignorowanie europejskich aparatczykow...
                          • lidkawozniak Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:28
                            dzikamalpa napisał:

                            > nie ma sensu rozmawiac o zagadnieniach prawnych... uwazam ze szacunek dla prawa
                            > jest czyms oczywistym, jednak jesli interes spoleczny tego wymaga dopuszczalne
                            > jest ignorowanie europejskich aparatczykow...

                            Interes społeczny wymaga poprowadzenia trasy inną drogą. Za to czyjś interes
                            (min. Szyszko?) najwyraźniej woli nic nie zmieniać, bo dla niego tak jest najlepiej.
                            • niedoszla Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 21:22
                              lidkawozniak napisała:


                              > Interes społeczny wymaga poprowadzenia trasy inną drogą. Za to czyjś interes
                              > (min. Szyszko?) najwyraźniej woli nic nie zmieniać, bo dla niego tak jest najle
                              > piej.
                              >

                              Podejrzewam że interes ma tutaj nie minister Szyszko ale GDDiA z siedzibą w
                              Białymstoku. Wersja trasy przez Dolinę Rospudy jest bowiem jedyną wersją Via
                              Baltica przechodzącą przez to miasto. pozostałe przechodzą przez Łomżę
                  • niedoszla Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 21:19
                    dzikamalpa napisał:

                    w ostatecznosci mozna zaplacic kilka milionow euro, swiat
                    > sie nie zawali...
                    W takim razie kiedy przyjdzie czas na płacenie kary, proponuję żabyś zgłosił(a)
                    się do pokrycia całych kosztów.
      • listekklonu ? 21.02.07, 17:41
        Co ochrona przyrody ma do lewicowych czy prawicowych poglądów? Powiedziałabym
        raczej, że każdy prawdziwy patriota powinien stanąć w obronie Rospudy,
        niezależnie od opcji politycznej.
        • dzikamalpa Re: ? 21.02.07, 17:43
          jako patriota staje w obronie Polakow, ktorzy chca normalnie zyc, ekolodzy
          wyolbrzymiaja ewentualne straty dla srodowiska naturalnego...
          • listekklonu Re: ? 21.02.07, 18:03
            Mam wrażenie, że wychodzisz ze złego założenia. Chyba nawet najbardziej
            radykalni ekolodzy nie odmawiają innym ludziom prawa do normalnego życia. Mnie
            akurat nie rusza aż tak bardzo argument niszczenia dziedzictwa narodowego w
            postaci dziewiczych terenów itp. Natomiast nie rozumiem zupełnie, dlaczego w
            bezmyślny sposób niszczyć taki piękny teren, który przyciąga turystów (z
            pieniędzmi ;) skoro można poprowadzić autostradę trasą bezpieczniejszą, tańszą i
            nie wzbudzającą kontrowersji. Z tymi tirami to trochę przesada - dwa lata temu
            przez ponad miesiąc mieszkałam w Augustowie i naprawdę ruch nie jest aż tak
            straszny jak się mówi. Nie mówiąc już o tym, że władze samorządowe wcale nie
            zauważały wcześniej problemu, bo na przykład chyba dotąd nie ma świateł
            regulujących przejazd przez miasto. Tak na marginesie, to trochę mi żal tych
            bardziej rozsądnych mieszkańców Augustowa. Przecież nie wszyscy są zwolennikami
            tej najgorszej z możliwych wersji obwodnicy. Tyle, że niestety zostali
            zakrzyczani przez resztę.
            • dzikamalpa Re: ? 21.02.07, 18:15
              1. okolice augustowa obfituja w piekne tereny i kazdy ewentualny projekt
              obwodnicy w jakiejs mierze bedzie ingerowal w srodowisko naturalne
              2. przygotowanie projektu trwalo 15 lat, prace nad nowym projektem,
              wywlaszczenie wlascicieli kilkuset dzialek potrwa przynajmniej kilka lat
              3. mieszkancy maja dosc zycia w skrajnie niekomfortowych i niebezpiecznych
              warunkach, nie chca czekac nastepnych kilku lat
              4. ekolodzy prowadza akcje o charkterze politycznym i medialnym, czy zaangazuja
              sie w sprzeciw wobec rurociagu na dnie baltyku, ktory bedzie znaczna ingerencja
              w srodowisko naturalne, watpliwe
              5. dla wspolczesnego ekologa wazniejsze jest zycie foki na grenlandii niz zycie
              sasiada
              • listekklonu Re: ? 21.02.07, 18:27
                Zastanawiam się jak to możliwe, że osoby odpowiadające za projekt obwodnicy
                wybrały akurat tak niekorzystną wersję. Przecież to nie wczoraj odkryto, że
                zaplanowane tereny są dewastujące dla środowiska. Właśnie przeczytałam, że
                ekolodzy już 10 lat temu zgłaszali swoje postulaty, ale najwyraźniej ich głos
                został zignorowany. Więc może właśnie zabrakło siły medialnej, która jest teraz
                widoczna? Mimo wszystko lepiej późno niż wcale. Nie mówiąc już o tym, że
                zupełnie mi nie odpowiada wizja płacenia z moich podatków tych niebotycznych kar
                dla UE. Ciekawe ile potrzeba czasu na rozpoczęcie budowy w innym miejscu.
                Piszesz o kilku latach, ktoś tam w innym wątku pisał, że dwa lata to możliwy do
                realizacji termin. To w sumie nie tak długo. Mam wrażenie, że zdrowy rozsądek
                wygra i jednak na tym się skończy. Z pewnością najgłośniej będą protestować
                przeciw nowej trasie ci, którzy zainwestowali większe pieniądze i teraz mogą je
                stracić, a w każdym razie nie zarobić.
      • kuczman Re: Budowa obwodnicy Augustowa moze juz ruszyc jut 21.02.07, 17:47
        Niesamowita arogancja wladz odpowiedzialnych za ta budowe.
        Mam nadzieje ze komisje sledcze powolane po fakcie zniszczenia doliny Rospudy i
        wielomilionowych kar nalozonych przez Unie naswietla prawdziwe powody upartego
        dazenia do tej inwestycji w jej obecnym ksztalcie i surowo ukarza winnych.
        To wstyd na arenie miedzynarodowej. To kpina z mieszkancow Augustowa ktorych
        wladze lokalne NIC nie uczynily aby zadbac o ich bezpieczenstwo- teraz sa tylko
        podjudzani do glupich protestow i pogrozek blokad drog.
        Piekny obraz Polski dla calego swiata.
      • dexv Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:03
        Sami altruiści w tym posranym rządzie, a do Augustowa czują mięte :}
      • kogut82 Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:09
        Człowieku czy ty wiesz co mówisz? To jest dbanie o zwykłych ludzi? Budowa
        najdroższej drogi na swiecie + kary z UE! I przypominam ze ty za to zapłacisz!
      • eptesicus co to są "peseudoekolodzy" :-))))))) 21.02.07, 19:00
        czy to od słowa PESEL? Że mają dowody osobiste :-)))
    • dess2 Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 17:35
      skandal to ma byc cywilizowany kraj ? dziekuje ....
    • evident może my już nie jesteśmy w UE 21.02.07, 17:35
      tylko jeszcze o tym nie wiemy ......
    • adamm5 Ekolodzy czy agenci???????? 21.02.07, 17:36
      A kto zapewni, że organizacjami ekologicznymi nie sterują rosyjscy agenci
      mający za zadanie uniemożliwić budowę Via Baltica?
      • listekklonu Dziwne pytania tu padaja 21.02.07, 17:53
        A kto zapewni że to nie cykliści? I nie ufoludki?
        Trzeba chyba powtarzać do znudzenia, że walka nie toczy się o to, czy obwodnica
        ma powstać. Wszyscy się zgadzają, że jest potrzebna. Chodzi o to którędy powinna
        prowadzić. Wersja obecna jest nie do przyjęcia, bo powoduje mała katastrofę
        ekologiczną. Nie mówiąc już o tym, że zniszczony zostanie bardzo piękny kawałek
        krajobrazu. Ja na przykład chciałabym pokazać go swoim dzieciom. Nie mówiąc już
        o tym, że Augustowianie sami kopią pod sobą dołek, pozbawiając się części
        dochodów z turystyki. Tak właśnie liczę, że przez ostatnie kilka lat sami moi
        znajomi zostawili w Augustowie i okolicach jakieś kilkanaście tysięcy złotych.
        Teraz Augustów zrobił sobie tylko mnóstwo antyreklamy. Po co zabijać kurę
        znoszącą złote jajka?
        • zer0 Re: Dziwne pytania tu padaja 22.02.07, 01:04
          jakie zlote jajka? ile % ludnosci Augustowa zyje z turystyki? ile? polowa? moze
          5% moze 10% wiec argument ile to kasy przywoza turysci jest taki sobie a reszta
          cierpi :(

          augustowiak
          • listekklonu Re: Dziwne pytania tu padaja 22.02.07, 07:07
            Nieprawda. Prawie wszyscy w ten czy inny sposób zyskują na turystyce. Nawet
            jeśli tylko w sposób pośredni. Wynajem kajaków, łódek, kwater, pól biwakowych,
            dalej restauracje, knajpy, sklepy z wszystkimi możliwymi towarami, drobne
            usługi, taksówki, komunikacja miejsca, nawet poczta - każdy mający z tym coś
            wspólnego zarabia na turystyce. Czyżby tej wersji obwodnicy chcieli tylko
            zazdrośnicy, którym się nie udało zarobić na turystach?
      • eptesicus Fotyga, Kurdupel i Szyszko - agenci Moskwy 21.02.07, 18:06
        Pierwsza, kucharka z czworaków, ma za zadanie doprowadzić do izolacji i
        ośmieszenia Polski na arenie międzynarodowej
        Drugi, zakompleksiony gnom, niczym z "Pierścienia Nibelungów", ma za zadanie
        osłabić Polskę generując konflikty i szczując jednych na drugich, posługując
        się pewnym schizofrenikiem od teczek
        Trzeci ma za zadanie zniszczyć polskie dziedzictwo przyrodnicze i nasze zasoby
        naturalne. Łatwo było go zwerbować, bo więcej nad swój tytuł profesorski i
        renomę akademickiego naukowca, ukochał stołki i tytuł "Pana Ministra"
      • mil1231 Re: Ekolodzy czy agenci???????? 21.02.07, 18:21
        Właśnie! niech protestują przeciwko gazociagowi północnemu! a od obwodnicy
        Augustowa im wara!
    • hypatia100 Będą to budować ze dwadzieścia lat! 21.02.07, 17:37
      to jest bardzo trudny teren, nie wiadomo czy ta budowa od strony technicznej w
      ogóle się uda...

      szkoda, że urzędnicy dbając tak bardzo o mieszkańców Austowa nie pomyśleli o
      zwiększeniu bezpieczeństwa choćby dobrą sygnalizacją świetlną

      EKOLODZY O ALTERNATYWNEJ TRASIE MÓWILI JUŻ 10 LAT TEMU
      • mukroko gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by nie 21.02.07, 17:56
        bylo... odkryta w rudzie slaskiej siedlisko bardzo zadkiej traszki, ekopsychole
        pozaczepiali sie na drzewach i udawali malby. na szczescie olano ich szerokim
        sikiem i teraz z k-ce do wrocka jedzie sie 2.5h ;]
        • droch Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:05
          Zwłaszcza zimą miło się stoi w korku pod górą Św. Anny...

          --
          IV RP Kolesiów
          • spark5719 Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:32
            ... i TIR-y się ślizgają aż miło. Śmierć w oczach, tak po prostu.
            Kiedyś "przećwiczyłem" tę trasę w zimie w czasie śnieżycy i już wiecej nie
            chcę...
            • droch Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:44
              Ale co tam, ważne, że ktoś postawił na swoim.

              --
              IV RP Kolesiów
        • hecer Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:23
          rzadkiej traszki chyba koleś.

          rzadka pisze sie przez rz

          powinienes wiedziesz, sam jestes rzadki.
      • johnybe i nadadzą jej nazwę im. braci Kaczyńskich. Fuck 21.02.07, 17:56
    • tomm23 A czy min. Szyszko zna Konstytucje RP ? 21.02.07, 17:37
      Konstytucja RP
      Art. 5.
      Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego
      terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo
      obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska,
      kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.

      Art. 74.
      1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne
      współczesnemu i przyszłym pokoleniom.
      2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.
      3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska.
      4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy
      stanu środowiska.
      • waldam no właśnie. Jeszcze znajdż czyje dobro ważniejsze. 21.02.07, 17:40
        , zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo
        obywateli,
        • gotfael Re: no właśnie. Jeszcze znajdż czyje dobro ważnie 21.02.07, 17:42
          Może powinieneś przeczytać "Deklarację praw człowieka..."?
          • waldam no własnie. Może powinieneś nauczy się czytać 21.02.07, 17:45
            ze zrozumieniem. I potem problemy z prostymi pojęciami - ekologia, demokracja....
        • eptesicus ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 18:07
          ...wybierać
          • waldam Re: ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 18:20
            kiedy i od kiedy?
            • eptesicus Re: ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 18:46
              > kiedy i od kiedy?

              im szybciej tym lepiej. Trzeba się jednak brać do roboty a nie targać nawzajem
              po łbach ku radości Bonzo Kurduplo, wspierającego tym swoją władzę
              • waldam Re: ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 19:09
                ciekawe, "wszyscy" tak mówią od 18 lat. I prawie wszyscy tylko mówili. Teraz momo,że sami mogli mówia to samo. Róznica jest jedna,że ludzie (znaczna część) wiedzą mimo medialnego prania mózgu rozumieją kto jest tak naprawdę "oszołomem"
    • listekklonu :( 21.02.07, 17:37
      Aż mi się nie chce wierzyć, że minister środowiska może być tak bezmyślny.
      I trudno mi wierzyć, że mieszkańcy Augustowa dali się w ten sposób omotać i ogłupić.
      Szkoda gadać :(
      • dzikamalpa Re: :( 21.02.07, 17:42
        szkoda ze czesc spoleczenstwa daje sie oglupiac gazecie wyborczej, jej
        gryzipiorkowi wajrakowi i grupie lewackich fanatykow... wielkie brawa dla
        ministra za konsekwencje
        • niedoszla Re: :( 21.02.07, 21:33
          dzikamalpa napisał:

          > szkoda ze czesc spoleczenstwa daje sie oglupiac gazecie wyborczej, jej
          > gryzipiorkowi wajrakowi i grupie lewackich fanatykow... wielkie brawa dla
          > ministra za konsekwencje

          Ale przecież sam minister przyznaje rację ekologom. Tylko idzie w zaparte, że
          już za późno i tego błędu (wyboru wariantu z Doliną) nie da się naprawić
      • peter.jezioro Czy KE zatzryma rowniez Rure pod Baltykiem? 21.02.07, 17:42
        ciekawe czy rowniez zatrzymaja sowiecko faszystowskie przedsiewziecie budowy
        transterytorialnej rury na dnie Baltyku?
        • lahdaan Re: Czy KE zatzryma rowniez Rure pod Baltykiem? 21.02.07, 17:50
          Baltyk nie jest terenem prawnie chronionym, w przeciwnienstwie do Doliny Rospudy.
    • hypatia100 mieszkańcy Augstowa - opamiętajcie się! 21.02.07, 17:39
      !!!!!!!!!!!!!!!
      • konrad31345 Koniec dyktatu pseudoekologów 21.02.07, 17:58
        Przez 10 lat toczyły się przygotowania do budowy, z ekologami konsultowano
        dziesiątki różnych wariantów i aż do niedawna nikt z nich nie protestował.
        Prawda jest taka, że zmiana wariantu oznacza conajmniej 3 lata horroru dla
        mieszkańców Augustowa. Dlaczego nikt nie upomina się o ich dobro?
        • eptesicus koniec dyktatu rozumu i specjalistów, zwyciężyła 21.02.07, 18:14
          "wola ludu" i jego najświętsze emocje. A władza ma słuchać świętego ducha ludu,
          niezależnie od tego jakie bzdury płodzi, co z tego że nauka wskazuje na co
          innego?

          tak jest, głupie łyczki. Może wygraliście i wreszcie żadne wykształciuchy nie
          będą wam wyjeżdżać ze swoim rozumem i wiedzą. Ważna nie opinia specjalistów ale
          święta wola złośliwych karłów i ich sług
        • hecer Re: Koniec dyktatu pseudoekologów 21.02.07, 18:25
          Ekolodzy od lat w tej sprawie protestuja!

          Powtorz jeszcze raz swoje klamstwo koles. Wyzywam cie.

          To ci szyszke w dupe wsadze.
        • margy Brawo Szyszko!! Olać pajaców pseudoekologów!! ;)) 21.02.07, 18:36
          Tak trzymać i wywieźć tych ekofaszystów razem z wyciętymi drzewami, na
          śmietnik, historii ;))
          • hecer Re: Brawo Szyszko!! Olać pajaców pseudoekologów!! 21.02.07, 19:07

            ... margy, lecz sie psycholu.

        • niedoszla Re: Koniec dyktatu pseudoekologów 21.02.07, 21:38
          konrad31345 napisał:

          > Przez 10 lat toczyły się przygotowania do budowy, z ekologami konsultowano
          > dziesiątki różnych wariantów i aż do niedawna nikt z nich nie protestował.
          > Prawda jest taka, że zmiana wariantu oznacza conajmniej 3 lata horroru dla
          > mieszkańców Augustowa. Dlaczego nikt nie upomina się o ich dobro?

          Nie wiem skąd masz te informacje, ale są one trochę błędne. Warianty były cztery
          (plus dodatkowe opcje do wariantów) i na poważnie rozważano tylko jeden (ten
          przez Rospudę). A protesty były od samego początku, niedawno tylko sprawa
          została bardziej nagłośniona.
          A budowa w wariancie obecnym wcale nie oznacza tego, że obwodnica będzie
          szybciej. Torfowisko jest terenem bardzo trudnym pod budowę i chcą tutaj użyć
          jakiejś nowej eksperymentalnej metody. Poza tym Dolina Rospudy to teren Natura
          2000, a to oznacza, że budować tam można tylko w określonym czasie
          (sierpień-grudzień bodajże) ze względu na okres lęgowy ptaków.
    • mko7 BOJKOT Augustowa 21.02.07, 17:40
      Skoro Augustowianie mają w nosie resztę mieszkańców tego kraju, to proponuję
      nie wydawać ani złotówki w tym miejscu i omijać je szerokim łukiem. W końcu jak
      zniszczą dolinę, to i tak nie będzie, po co tam jeździć. Proponuję BOJKOT
      Augustowa. Ja już tam nie pojadę.
      • antyczub Re: BOJKOT Augustowa 21.02.07, 17:42
        mko7 napisała:

        > Skoro Augustowianie mają w nosie resztę mieszkańców tego kraju, to proponuję
        > nie wydawać ani złotówki w tym miejscu i omijać je szerokim łukiem. W końcu
        jak
        >
        > zniszczą dolinę, to i tak nie będzie, po co tam jeździć. Proponuję BOJKOT
        > Augustowa. Ja już tam nie pojadę.


        a byłeś tam na tej rzece?
      • waldam "a ludzie będą płakać jak mnie nie będzie". Nie wy 21.02.07, 17:42
        skocz z piątego piętra.
      • dyl.sowizdrzal Re: BOJKOT Augustowa 21.02.07, 17:44
        Na mnie też niech nie liczą. Spróbujcie żyć z zabetonowanego bagna, skretyniałe buce. Dajecie sobą
        manipulować jak marionetki.
        • zer0 Re: BOJKOT Augustowa 22.02.07, 01:13
          sam jestes bucem, nie musisz przyjezdzac, miasto odpocznie :)
          i po raz wtory powtarzam ze tylko czesc mieszkancow zyje z turystyki a dla
          reszty to dodatkowy klopot...

          augustowiak
    • hypatia100 ekolodzy o alternatywnej trasie mówią jod 10 lat! 21.02.07, 17:40
      ekolodzy o alternatywnej trasie mówili już 10 lat temu
      • mira21 Re: ekolodzy o alternatywnej trasie mówią jod 10 21.02.07, 18:02
        Wszyscy sa za dobrem dla Augustowa, dlaczego niektorzy wsadzaja qwredne kije w
        dyskusje, to naprawde nie wiadomo. Zeby sie nie moc porozumiec, tylko moscic
        gabinety tepym urzedasom, to najglupsze co moze byc.
    • kobietek Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:41
      Wsparcie menatlne sobie, a konkrety?
      • mira21 Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:44
        Właśnie! Jak można pomóc i to natychmiast!
      • dzikamalpa Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:44
        mozna im sponsorowac psychiatrow...
        • mira21 Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:50
          dzikimmałpom potrzebni najbardziej
          • mira21 Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:52
            O, i to jest najpilniesza sprawa dla wszystkich dzikichmałp, które ekologów nie
            rozumieją
            • dzikamalpa Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 18:02
              wydawalo mi sie ze ekolodzy powinni troszczyc sie o dzikie malpy, a jakiekolwiek
              proby ich cywilizowania uznac za zbrodnie na naturze... oj nieladnie, taki
              realtywizm moralny to wstyd...
      • gotfael Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 18:04
        www.dolina-rospudy.pl
        • gotfael www.dolina-rospudy.pl 21.02.07, 18:05
    • pawel_foto4 samobój Augustowa 21.02.07, 17:41
      Mieszkańcy Augustowa walczący z miłośnikami przyrody to jak górale z Zakopanego
      walczący z miłośnikami Tatr.

      Ciekawe, czy ludzie z Augustowa nie obawiają się bojkotu miejscowości jako
      centrum turystycznego. Bojkot, nawet niewielki, mógłby być zabójczy dla ich
      lokalnej gospodarki.

      Ktoś ludzi z Augustowa sprawnie oszukał, skoro widzą tylko dwie możliwości:
      droga przez Rospudę albo tiry przez Augustów. Politykom gratuluję sprawnego
      zbudowania antagonizmu pomiędzy ekologami i ludźmi z Augustowa.

      Lata zaniedbań przy autostradach zrobiły swoje. Nie można zrobić dobrego
      projektu, akceptuje się zły, bo tiry jeżdżą i smrodzą.

      A gdyby zorganizować dla TIRów przejeżdżających przez Augustów transport
      kolejowy? Nawet przy wsparciu państwa byłoby to tańsze niż budowa
      autostrady+kary nałożone przez Unię.

      Dlaczego wybrano kosztowny projekt (estakada nad bagnami), niepewny (wykonawca
      nie ma doświadczenia w takich budowach), kosztowny także pod względem
      eksploatacji i kara z UE?

      A co, jeśli UE zablokuje dotacje na inne drogi w kraju? To także jest możliwe.

      Zauważmy, że budowa autostrady dla TIRów to działanie na rzecz innych krajów,
      nie Polski. TIRy tylko przez nasz kraj przejeżdżają, przynosząc więcej szkody
      niż pożytku.

      Szyszko powinien się pokroić w plasterki, facet z Katedry Architektury
      Krajobrazu na SGGW wpycha autostradę na Rospudę...

      • mira21 Re: samobój Augustowa 21.02.07, 17:46
        Totalny bojkot Augustowa - to absolutnie konieczne! I jeszcze: zróbmy coś, żeby
        nie płacić podatków na taki rząd, takiego ministra, bo to kpina z urzedu!!!!
      • ilanek Re: samobój Augustowa 21.02.07, 19:06
        A pomyśleć, że jeździłem do Augustowa na wakacje. Wstyd !
    • jacekkrol1 Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 17:44
      Mam nadzieję ze Komisja Europejska nałoży na Polskę wysokie kary pieniężne.
      Skoro mieszkańcy Augustowa tak bardzo pragną autostrady, to może z własnej
      kieszeni spłacą grzywnę. Do końca swojego życia niech spłacają, co do eurocenta,
      skoro zachciało im się autostrady. Przez inne miasta też przejeżdzają TIRY i
      ludzie żyją. Dlaczego w interesie grupy małomiasteczkowej mamy niszczyć tak
      piekną cześć Europy.
      Tak tak na marginesie mam pytanie.
      Gdzie leży ten Augustów, to jakaś maleńka miejscowość trudno znaleźć na mapie.
    • gosc1978 he he - grubymi nicmi szyte! Milosciwie panujacy 21.02.07, 17:45
      Kaczor Pierwszy (Drugi?) Wielki wkroczy w ostatniej chwili i zeby przypodobac
      sie spoleczenstwu odwola ta budowe. A Szyszko poleci, w imie zasady Car jest
      dobry tylko urzednicy zli...

      i w sumie pod tym wzgledem nie wyjdzie zle, tyle tylko ze na podstawie "boomu"
      inwestycyjnego za Kaczora w Wawie mozna smialo twierdzic ze mieszkancy
      Augustowa na obwodnice (po alternatywnej, rozsadniejszej trasie) poczekaja....
      • waldam Jasnowidz? Wg Tuska od roku $ po 5, benzyna - 6zł 21.02.07, 17:47
        • gosc1978 Re: Jasnowidz? A zebys wiedzial... 22.02.07, 01:11
          A poza tym co mi tu z Tuskiem wyjezdzasz - jasnowidzem jestem ja a nie jakis
          tam tusk...

          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3937044.html
          Prezydent przeciwko budowie autostrady przez Rospudę
          met, IAR2007-02-21, ostatnia aktualizacja 2007-02-21 23:00
          Prezydent Lech Kaczyński jest przeciwny budowie obwodnicy Augustowa przez
          dolinę Rospudy - ogłosiła wieczorem Kancelaria Prezydenta.....

          lyso ci ?
    • insp Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 17:46
      O co chodzi ?
      Klopoty ? Dac "ekolgom" w lape i zaraz cala obwonica bedzie ekologiczna.
      • mira21 Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:47
        Co za bałwan sie odezwał!!!
      • gotfael Spróbuj! 21.02.07, 18:07
    • 1voxo1 Morderczy ekolodzy 21.02.07, 17:47
      Ludzie sie nie licza warzne coby w tv wystapic. Przyjada pogadaja poprotestuja
      i do warszawki pomieszkac. Ludzie ktorzy tam zamieszkuja a conas to obchodzi
      niech gina na drodze. Drogi przeciez to nie nasze pieniadze, obwodnica
      Augustowa przez Lubkin. Brawo minister srodowiska. Czas na drogi w Polsce .
      • mira21 Re: Morderczy ekolodzy 21.02.07, 17:48
        To wlasnie ludzie sie licza, zgina pod ta trujaca autostrada.
      • gotfael Minister czego??? 21.02.07, 18:08
        Od kiedy minister środowiska zajmuje się budową dróg?
      • dexv Re: Morderczy ekolodzy 21.02.07, 18:12
        Zobacz jak wygląda Ślazk. Czy tam liczyli się ludzie ?
      • mira21 Re: Morderczy ekolodzy 21.02.07, 18:13
        Boże! Oświec biednego 1voxo1 !!!!
    • supernowaa Augustowiacy, wstyd przynosicie 21.02.07, 17:48
      całej Polsce
      po prostu OBCIACH.

      • waldam Wstyd.Chyba Ci co piszą tak jak TY.Obiach. 21.02.07, 17:51
        • eptesicus Co to jest "Obiach"? buahahahahaha 21.02.07, 17:59
          cieniasy - możecie mieć obwodnicę, przyrodę i turystów, a będziecie mieli tylko
          obwodnicę i to za ileś tam lat. A pan burmistrz raczej nie wybuduje Wam ani
          przejść z sygnalizacją, ani kładek, ani - jak rzekłby Wasz podlaski geniusz
          Kononowicz - nie wybuduje Wam niczego. A zanim obwodnica powstanie - bardzo się
          przydałyby te przejścia, prawda?

          Zyskacie też miłość wszystkich Polaków, za płacenie kar z UE, z naszych
          podatków. Lekką ręką zaprzepaściliście cuda ktore powstawały przez tysiące lat -
          choć mogliście to uratować i jeszcze uwolnić miasto od TIRów. A tak bedziecie
          mieli tylko to drugie.
          • lidkawozniak Re: Co to jest "Obiach"? buahahahahaha 21.02.07, 18:06
            eptesicus napisał:

            > cieniasy - możecie mieć obwodnicę, przyrodę i turystów, a będziecie mieli tylko
            >
            > obwodnicę i to za ileś tam lat. A pan burmistrz raczej nie wybuduje Wam ani
            > przejść z sygnalizacją, ani kładek, ani - jak rzekłby Wasz podlaski geniusz
            > Kononowicz - nie wybuduje Wam niczego. A zanim obwodnica powstanie - bardzo się
            >
            > przydałyby te przejścia, prawda?
            >
            > Zyskacie też miłość wszystkich Polaków, za płacenie kar z UE, z naszych
            > podatków. Lekką ręką zaprzepaściliście cuda ktore powstawały przez tysiące lat
            > -
            > choć mogliście to uratować i jeszcze uwolnić miasto od TIRów. A tak bedziecie
            > mieli tylko to drugie.

            Tego drugiego też nie będą mieć. Jak UE cofnie dotacje, to nie będzie szans na
            wybudowanie. Wbiją pare pylonów i na tym się skończy.
            • waldam czy censzorbek jest debilsbek 21.02.07, 23:41
            • waldam czy censzorbek jest debilsbek 21.02.07, 23:42
          • waldam [...] 21.02.07, 18:08
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:11
              waldam napisał:

              > poszołomku . Poadj przykłady kar(wielkich) nałożonych na Polskę.Reszta to
              bzdur
              > y.


              na Polskę nie, ale na Portugalię, Irlandię, Francję, Holandię. Boleśnie się dla
              nich skończyło naruszanie Dyrektywy Siedliskowej i Ptasiej
              • waldam Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:24
                chciałbym poczytać dyrektywę i przebieg jak przebiegało(rok, dwa , rozmowy, odwołwania itd) nałożenie kary na wymienione państwa.
                Poproszę o linki.
                • eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:45
                  Dyrektywa Siedliskowa
                  www.lkp.org.pl/pdf/prawo/ffh_pl.html
                  Dyrektywa Ptasia
                  www.lkp.org.pl/pdf/prawo/dyrektywa_ptaki.html
                  Komisja Europejska opublikowała broszurkę, zestawiającą i omaiwającą
                  ważniejsze wyroki Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawach
                  związanych z Naturą 2000, oraz wyplywające z nich wnioski.
                  Książeczkę można ściągnąć spod adresu:
                  kp.org.pl/n2k/ECJBookletNatureRulings1006FINAL.pdf
                  Uwaga, publikacja nie zawiera dwóch nowych, a ważnych wyroków ETC wydanych
                  po złożeniu publikacji:
                  C-244/05 (tzw. Bavarian case)
                  C-239/04 (tzw. Castro Verde case)
                  Najświeższe wyroki ETC są dostępne na www.curia.eu

                  27 października zapadł wyrok w sprawie C-239/04 Komisja Europejska / Portugalia
                  (wspomniana wyżej tzw. sprawa Castro Verde).

                  curia.europa.eu/jurisp/cgi-bin/form.pl?lang=PL&Submit=Rechercher$docrequire=alldocs&numaff=C-239/04&datefs=&datefe=&nomusuel=&domaine=&mots=&resm
                  ax=100

                  jak będziesz miał numery spraw, dotrzesz tez z latwoscia do szczegółów
                  technicznych, ile czasu to trwało itp.
                  • waldam Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:57
                    dzięki. Poczytam 1h.
                    Z przejrzenia - sprawa Portugali toczyła ponad dwa lata. Polska nawet nie jest na początku drogi tego państwa.
                    Swoją droga ciekawe. Polska już jest jakich czas w unii a nie ma polskich stron. Pewnie komisarze uważają,że angielski nauczany na poziomie języka prawnego lub naukowego.
                    • eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 19:06
                      > Swoją droga ciekawe. Polska już jest jakich czas w unii a nie ma polskich
                      stron
                      > . Pewnie komisarze uważają,że angielski nauczany na poziomie języka prawnego
                      lu
                      > b naukowego.

                      no cóż, znamienne jednak że dokument nt. Portugalii opublikowano już po
                      polsku :-)))

                      miłej lektury
                      • waldam Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 19:14
                        po polsku, gdzie?
                        • eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 19:50
                          > po polsku, gdzie?

                          przesadziłem, sorry. Oczywiście tylko "menu" bylo po polsku
                          • waldam ty mniej bardzie cenzorUBEK 21.02.07, 23:44
            • waldam czy censbekien jest debisbek? 21.02.07, 23:40
      • arkalionxp Polityka faktów dokonanych-to jest cel 21.02.07, 17:55
        Zniszczyć Rospudę aby Unia zamknęła gębę,bo już nie będzie czego ratować.Nie
        wolno się poddać,wszyscy ludzie dobrej woli muszą się włączyć i ratować
        Rospudę.Jutro wyjdżmy na ulicę wszystkich miast.
        • mil1231 takich "ekologów" powinno się ostro spałować... 21.02.07, 18:05
          • eptesicus no już, zapraszam, myślisz że naukowcy jak się 21.02.07, 18:09
            odwiną, nie potrafią posłać takich cieniasów na bruk. Spałować? Serdecznie
            zapraszam :-)))))


            buahahahaha, zaraz Pan Premier wystąpi jako "obrońca przyrody", zły urzędnik
            poleci na pysk, a augustowianie zostaną BEZ OBWODNICY, mieleni kołami TIRów na
            pasztet. A mogli mieć wszystko, i obwodnicę i Rospudę, tylko stanęli po
            niewłaściwej stronie.
            • mil1231 [...] 21.02.07, 18:18
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • piotrwyb Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:53
      PROTESTUJE ŻEBY PIENIĄDZE Z MOICH PODATKÓW SZŁY NA KARY KTÓRE NAŁOŻY NA NAS
      KE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      PROTESTUJE PRZECIWKO IGNORANCJI URZEDNIKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      PAMIETAJCIE URZEDASY KTO WAS WYBIERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • mira21 Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:54
        JASNE. Protestujmy i przestańmy, k..... płacić.
    • scorpius_dragon Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:54
      Tak, to prawda: to jest najprawdziwszy skandal. Najlepiej wykarczować wszystkie
      lasy i zalać wszystko betonem! Szkoda, że wiele osób nie jest w stanie
      zrozumieć, jaką wartość mają takie ostoje, takie bogactwo naturalne, skrawek
      zieleni! Niedługo nic nam nie zostanie...
      • waldam " A śwstak.." Nie podniecaj się bo wychodzą bzdury 21.02.07, 17:57
    • r306 Ale jaja he he he 21.02.07, 17:54
      O uruchomieniu inwestycji budowlanej mowi Szyszko - minister ochony srodowiska,
      a nie Polaczek - minister transportu za te budowe odpowiedzialny. To chyba
      najlepiej pokazuje, ze Szyszko wyszedl z roli i zamiast zdrowego rozsadku gra
      tu role juz tylko urazona duma osobista Szyszko....
      Tylko jak przyjdzie mnie, podatnikowi, placic kary, to pozwe Szyszko do
      sadu!!!!!
      • waldam A jak ci przyjdzie żyć w kraju PiS,-upadającej 21.02.07, 18:01
        gospodarki, $=6zł ... wg PO. Podaj przykłady wczęsniejszych kar. Straszych, straszycie ..... i co z z tego. Dość samoośmieszania.
        • droch Re: A jak ci przyjdzie żyć w kraju PiS,-upadające 21.02.07, 18:03
          Eureko?
          • waldam Re: A jak ci przyjdzie żyć w kraju PiS,-upadające 21.02.07, 18:11
            Tylko jakoś cięzko mu się przebić w wolnych mediach.
            Albo inaczej- niePOprawne "dziennikarzyńsko"
        • r306 Francuzi juz bula - za nienormatywne sieci.... 21.02.07, 18:09
          Sadzisz, ze to strachy na lachy - ok - to zrobmy tak - jak dowala kare, to
          waldam sam ja zaplaci - podpisze nam tu stosowny weksel. A jak nie dowala, to
          ja bede odsniezal ten wiadukt recznie - jako poswiecenie dla ekologii - zeby
          nie musieli solic.

          To jak - przyjmujesz propozycje?
          • droch Re: Francuzi juz bula - za nienormatywne sieci... 21.02.07, 18:18
            r306 - nie będziesz sam, też zgłaszam się do odśnieżania wiaduktu, jeśli nie
            będzie kary.
            A czy wśród talibów są mężczyźni, któryz złożą się na poczet kar (przypominam,
            może być 2'000'000 EUR dziennie)?
            • niedoszla Re: Francuzi juz bula - za nienormatywne sieci... 21.02.07, 21:54
              droch napisał:

              > r306 - nie będziesz sam, też zgłaszam się do odśnieżania wiaduktu, jeśli nie
              > będzie kary.

              Ja też się chętnie dołączę ;) Wiaduktu jeszcze nie odśnieżałam, ale jeśli kar
              nie będzie, to mogę spróbować. Jakoś się jednak specjalnie na to nie nastawiam
          • waldam To jednak nie tylko my "czarne owce" 21.02.07, 18:18
            Kara,kara .... Do jeszcze daleko. Przypomnę jak poszołmskie media straszyły olbrzymimi karami dla producentów mleka. Przypomnę jak B.Komorwski, L.Miller zachęcając z UE mądrzyli? (czy oszukiwali?) -
            ' wejdziemy do unii tam wiele będziemy mogli zmienić" Polska ędzie wpełni autonomiczna"
            Oniesienie personalne - dziecinne.
            • r306 No i widzisz - od razu strach Cie oblecial.... 21.02.07, 18:23
              Bo kare bedziemy placic my wszyscy - a nie tylko decydenci i zwolennicy tego
              przebiegu obwodnicy. Gdy poszukac odpowiedzialnosc indywidualnej - to sie
              kryjom jak myszy po dziurach.....

              Kary mleczne placimy - nieco mniejsze, bo udalo sie czesc limitow upchnac w
              rynek lokalny Lepperowi w sierpniu.
              • waldam to, że UBEKcenzorki wycieli nie zmienia zdania-de 21.02.07, 23:47
                bil
              • waldam i ceeeeeeenzorek "ci"nie PO POszołomie 21.02.07, 23:51
              • waldam r306 głoowny cenzor G.Wnia...y , Wycinaj dalej pos 21.02.07, 23:55
                zołomie
      • eptesicus buahahahaha, głupie łyczki dały się zmanipulować 21.02.07, 18:02
        Bonzo Kurduplo, który kocha tylko jedno - WŁADZĘ. Opiera ją na cieniasach bez
        honoru, którzy nie mając szans na władzę, kochają chociaż stołki i miły dla
        ucha tytuł "Panie Ministrze". Człowiek honoru, broniący swoich zasad i
        kompetencji, podałby się do dymisji, ale pan Sz. woli schować je do kieszeni,
        żeby tylko stołek utrzymać. Popłakałby się, gdyby go stracił. Ale koniec jest
        bliski, demonstracje augustowskich łyczków tylko to spowalniają nieco. Zużytych
        służących Bonzo Kurduplo zawsze wyrzuca do kosza ;-))))
      • mira21 Re: Ale jaja he he he 21.02.07, 18:14
        Ja tez chce byc w tej grupie!!!!
    • dexv Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 18:00
      Szyszko to BUC i popapraniec, ma wszystkich i wszystko w dupie.

      Dobija mnie też sowiecka mentalność mieszkańców Augustowa. Z czego oni chcą
      tam żyć, jak nie z przyrody - to jedyna przyszłość. Miszkałem pare ładnych lat
      30 metrów od trasy nr 7 i wiem Ze jest ciężko ale jakoś żyje. Czy ci ludzie
      naprawdę nie widzą że to wszystko pachnie SZWINDLEM. Przez 15 lat wszyscy mieli
      ich w dupie, a oni myślą że nagle się zmieniło, bo przyjechał do
      nich "altruista" Szyszko i zrobi im dodrze - szczęśliwi naiwniacy (jak mu brawo
      bili, że ho !). Jakby nie miał w tym interesu to by nie ruszył swej szacownej
      dupy z Warszawy. Na zdrowy rozum droga na bagnach to czysta głupota, dziwne
      tylko że komuś tak strasznie na tym zależy...Jestem ciekaw jaką kwotą zamknie
      się ta chora inwestycja.
      • r306 Za te konkretna obwodniaca? lapowek nie ma... 21.02.07, 18:05
        natomiast jest za nia znacznie wiekszy szwindel - zmiana trasy Via Baltica, tak
        aby mogla biec przez Bialystok - do tego potrzebna jest miedzy innymi wlasnie
        owodnica Augustowa biegnaca przez Rozpude. Kazda inna lokalizacja tej obwodnicy
        niejako wymusza przebieg Via Baltica przez Suwalki..... Tak wiec Rozpuda to
        jedynie czubek gory lodowej, bo ze zmiana przebiegu Via Baltica przez Bialystok
        wiaza sie znacznie wieksze klopoty ekologiczne i kary ze strony UE - ze o
        dofinansowaniu calego projektu mozemy zapomniec nie wspomne......
        • gotfael Re: Za te konkretna obwodniaca? lapowek nie ma... 21.02.07, 18:18
          Ta droga przez Rospudę ma nieco bliżej do Suwałk niż np. wariant nr GDDKiA...
      • ghosti Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 18:33
        Hej dokładnie. Tez wyczuwam w tym wszystkim jakis przekręt. Ale! Ale! Co jest najlepsze z tego wszystkiego! Śmiać się przez płacz chce.
        Mianowicie, jeśli teraz nie zaczną robic tej obwodnicyto będą mogli za 10 lat tak? Ok. Ale teraz ja się pytam: dlaczego? Dlaczego nie można po prostu tego przyspieszyć ,skoro cała sprawa urosła do rangi takiej ,że unia europejska stawia porważny sprzeciw. OK rozumiem wykupywanie działek kosztowne i skomplikowane. Ok długo bedzie trwało ale przez kogo no przez kogo ludzie. Przez system w Polsce. Biurokracja wszechobecna i tak rozpanoszona ze szok.
        Moim zdaniem to typowo Polskie działanie na przekór, i to pod wpływem łapówek. Żeby nie było dla kogoś posmarowane to nie robiliby takiego ambarasu minister i drogowcy. A mieszkancy augustowa rządzących moim zdaniem nie obchodzą bo tu liczy sie trasa via baltica a nie głupia obwodnica Augustowa. Od kiedy rząd Polski tak mocno martwi się o ofiary na drogach?i to jeszcze podawanych w ilosciach z całej trasy tranzytowej a nie z augustowa.

        jednego nie ejstm w stanie pojąć. Jak można być takim idiotą ,żeby odrzucać kase unijną na tą drogę i narażać się na kolosalne kary. No pojęcia nie mam. Ale pewnie jak już zbudujją ta obwodnice (odpukac) to nagle bedzie "ups" i bedzie mądry Polak po szkodzie, jak zreszta zawsze w historii naszego narodu.

        Podsumowując.Najrozsadniejszym rozwiązaniem byłoby przyspieszenie procedur projektowych i prowadzacych do rozpoczecia budowy drogi przez tereny omijające dolinę rozpudy. Kase da unia jesli nie w całości to napewno w dużej cczęści. W rpodecurach przyspieszonych droga powstałaby za 2-4 lat a nie 10.
        Wtedy i budżet państwa nie ucierpi,ranga Polski i Kaczynskich wzrośnie na arenie miedzynarodowej,mieszkańcy augustowa będą szczęśliwi bo tiry im pod doomkami jezdzić nie bedzie i co ważne nadal będziemy mieć w kraju miejsce których jest tylko kilka na świecie całym..bo to miejsce które nie wie co to cywilizacja ludzka.

        Eh...chciałbym zeby takie fora czytali rządzacy
    • kabu12 Szwindel ? 21.02.07, 18:06
      Szyszko wykupił chyba tereny wzdłuż autostrady i trudno mu odpuścić złoty
      interes !
      • mira21 Re: Szwindel ? 21.02.07, 18:17
        Tak, to przybiera barwy mafijne i trzeba o tym, nie tylko mówić, ale krzyczec,
        ze wszystkich sił!!!!!!
    • kogut82 Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 18:07
      NO i super! Zbudujemy najdroższą droge na swiecie, rozwalimy torfowiska i
      zapłacimy kary w UE! Tanie Państwo!
      I kto mówi że ten RZĄD nic nie robi!
      • droch Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 18:08
        A na koniec zdemontujemy autostradę, bo jednak 2'000'000 EUR dziennie to nawet
        najbardziej Solidarna IV RP płacić nie będzie w stanie...

        --
        IV RP Kolesiów

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka