droch Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:33 Gdyby Szyszko był ministrem zdrowia, to prawdopodobnie promowałby eutanazję. A jako minister obrony narodowej - rozbrojenie. -- IV RP Kolesiów Odpowiedz Link Zgłoś
marych Dziwne - w Warszawie stowarzyszenie.... 21.02.07, 17:34 Dziwne - w Warszawie stowarzyszenie "Złodziejskie miasto" (czy jakoś tak, z byle powodu potrafiło w sądzie zablokować każdą inwestycje, czekając na "darowiznę" od inwestora. W Augustowie nawet Komisja Europejska nie potrafi wstrzymac budowy. Zastaw się, a postaw się ministra Szyszki? A może "Nie będzie żaden europejczyk pluł nam w twarz i mówił co mamy robić"? Może juz czas na wotum nieufności dla min. Szyszki?? Za dużo mamy durniów u władzy! Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:34 dzieku Bogu ten rząd troszczy sie o zwyklych ludzi, a nie o szemrane interesy lewackich organizacji... Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:35 Żeby cię ta troska nie zabiła, jak będziesz bulił kary do UE... Ciepłą rączką. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:40 no tak zjednoczona europa tylko do tego sie nadaje... troska o bagna i zycie kliku zab, promowanie pedalstwa i prostowanie bananow... sprawy powazne takie jak solidarna polityka energetyczna sa ignorowane... Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 17:50 Członkowstwo w UE nie jest obowiązkowe. Branie pieniędzy od UE również. Zawsze można wybrać ZBiR. A na marginesie: jak można traktować poważnie kraj, który łamie wszystkie chyba zasady, na ktorych opiera się funkjconowan -- IV RP Kolesiów Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:00 trzeba wyssac tyle euro ile sie da z tego kolosa o glinianych nogach, a glupie polecenia z brukseli zwyczajnie ignorowac... Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:02 Czy ty jesteś ruskim agentem? Z taką mentalnością i podejściem do zawieranych umów, to jest jeden kierunek - ZBiR. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:08 o czym ty mowisz... Polska jest suwerennym państwem i nie musi suchac bzdurnych polecen z brukseli... w ostatecznosci mozna zaplacic kilka milionow euro, swiat sie nie zawali... Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:13 Suwerenność Polski ograniczają ratyfikowane traktaty i umowy międzynarodowe. To raz. Masz podejście złodzieja, który kombinuje - ukradnę milion dolców i jak mnie nie złapią, to super, a jak złapią, to odsiedzę te 2 lata i też super. Gorzej, jak sędzia nie da się nabrać kara będzie bardzo doktliwa, taka, by łamanie prawa nie przyniosło zysku. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:17 nadrzedna znaczenie ma konstytucja, ktora zapewnia kazdemu obywatelowi prawo do godnego zycia, istotny jest takze zdrowy rozsadek... jestem przekonany ze nie traktowales prawa literalnie kiedy chodzilo o prezydenture gronkiewicz-waltz.... Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:21 > nadrzedna znaczenie ma konstytucja Nieprawda. Nadrzędne jest prawo unijne. > istotny jest takze zdrowy rozsadek ... który mówi mi, że lepiej nie płacić kary niż ją zapłacić. Ale może są rózne kategorie zdrowego rozsądku? > kiedy chodzilo o prezydenture gronkiewicz-waltz Ależ skąd? Jeśli sąd wypowie się, że HGW miała obowiązek złożyć oświadczenie męża - a co do tego istnieją poważne kontrowersje - uważam, że powinny być wybory. To jest właśnie szacunek do prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:26 nie ma sensu rozmawiac o zagadnieniach prawnych... uwazam ze szacunek dla prawa jest czyms oczywistym, jednak jesli interes spoleczny tego wymaga dopuszczalne jest ignorowanie europejskich aparatczykow... Odpowiedz Link Zgłoś
lidkawozniak Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:28 dzikamalpa napisał: > nie ma sensu rozmawiac o zagadnieniach prawnych... uwazam ze szacunek dla prawa > jest czyms oczywistym, jednak jesli interes spoleczny tego wymaga dopuszczalne > jest ignorowanie europejskich aparatczykow... Interes społeczny wymaga poprowadzenia trasy inną drogą. Za to czyjś interes (min. Szyszko?) najwyraźniej woli nic nie zmieniać, bo dla niego tak jest najlepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
niedoszla Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 21:22 lidkawozniak napisała: > Interes społeczny wymaga poprowadzenia trasy inną drogą. Za to czyjś interes > (min. Szyszko?) najwyraźniej woli nic nie zmieniać, bo dla niego tak jest najle > piej. > Podejrzewam że interes ma tutaj nie minister Szyszko ale GDDiA z siedzibą w Białymstoku. Wersja trasy przez Dolinę Rospudy jest bowiem jedyną wersją Via Baltica przechodzącą przez to miasto. pozostałe przechodzą przez Łomżę Odpowiedz Link Zgłoś
niedoszla Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 21:19 dzikamalpa napisał: w ostatecznosci mozna zaplacic kilka milionow euro, swiat > sie nie zawali... W takim razie kiedy przyjdzie czas na płacenie kary, proponuję żabyś zgłosił(a) się do pokrycia całych kosztów. Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu ? 21.02.07, 17:41 Co ochrona przyrody ma do lewicowych czy prawicowych poglądów? Powiedziałabym raczej, że każdy prawdziwy patriota powinien stanąć w obronie Rospudy, niezależnie od opcji politycznej. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: ? 21.02.07, 17:43 jako patriota staje w obronie Polakow, ktorzy chca normalnie zyc, ekolodzy wyolbrzymiaja ewentualne straty dla srodowiska naturalnego... Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu Re: ? 21.02.07, 18:03 Mam wrażenie, że wychodzisz ze złego założenia. Chyba nawet najbardziej radykalni ekolodzy nie odmawiają innym ludziom prawa do normalnego życia. Mnie akurat nie rusza aż tak bardzo argument niszczenia dziedzictwa narodowego w postaci dziewiczych terenów itp. Natomiast nie rozumiem zupełnie, dlaczego w bezmyślny sposób niszczyć taki piękny teren, który przyciąga turystów (z pieniędzmi ;) skoro można poprowadzić autostradę trasą bezpieczniejszą, tańszą i nie wzbudzającą kontrowersji. Z tymi tirami to trochę przesada - dwa lata temu przez ponad miesiąc mieszkałam w Augustowie i naprawdę ruch nie jest aż tak straszny jak się mówi. Nie mówiąc już o tym, że władze samorządowe wcale nie zauważały wcześniej problemu, bo na przykład chyba dotąd nie ma świateł regulujących przejazd przez miasto. Tak na marginesie, to trochę mi żal tych bardziej rozsądnych mieszkańców Augustowa. Przecież nie wszyscy są zwolennikami tej najgorszej z możliwych wersji obwodnicy. Tyle, że niestety zostali zakrzyczani przez resztę. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: ? 21.02.07, 18:15 1. okolice augustowa obfituja w piekne tereny i kazdy ewentualny projekt obwodnicy w jakiejs mierze bedzie ingerowal w srodowisko naturalne 2. przygotowanie projektu trwalo 15 lat, prace nad nowym projektem, wywlaszczenie wlascicieli kilkuset dzialek potrwa przynajmniej kilka lat 3. mieszkancy maja dosc zycia w skrajnie niekomfortowych i niebezpiecznych warunkach, nie chca czekac nastepnych kilku lat 4. ekolodzy prowadza akcje o charkterze politycznym i medialnym, czy zaangazuja sie w sprzeciw wobec rurociagu na dnie baltyku, ktory bedzie znaczna ingerencja w srodowisko naturalne, watpliwe 5. dla wspolczesnego ekologa wazniejsze jest zycie foki na grenlandii niz zycie sasiada Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu Re: ? 21.02.07, 18:27 Zastanawiam się jak to możliwe, że osoby odpowiadające za projekt obwodnicy wybrały akurat tak niekorzystną wersję. Przecież to nie wczoraj odkryto, że zaplanowane tereny są dewastujące dla środowiska. Właśnie przeczytałam, że ekolodzy już 10 lat temu zgłaszali swoje postulaty, ale najwyraźniej ich głos został zignorowany. Więc może właśnie zabrakło siły medialnej, która jest teraz widoczna? Mimo wszystko lepiej późno niż wcale. Nie mówiąc już o tym, że zupełnie mi nie odpowiada wizja płacenia z moich podatków tych niebotycznych kar dla UE. Ciekawe ile potrzeba czasu na rozpoczęcie budowy w innym miejscu. Piszesz o kilku latach, ktoś tam w innym wątku pisał, że dwa lata to możliwy do realizacji termin. To w sumie nie tak długo. Mam wrażenie, że zdrowy rozsądek wygra i jednak na tym się skończy. Z pewnością najgłośniej będą protestować przeciw nowej trasie ci, którzy zainwestowali większe pieniądze i teraz mogą je stracić, a w każdym razie nie zarobić. Odpowiedz Link Zgłoś
kuczman Re: Budowa obwodnicy Augustowa moze juz ruszyc jut 21.02.07, 17:47 Niesamowita arogancja wladz odpowiedzialnych za ta budowe. Mam nadzieje ze komisje sledcze powolane po fakcie zniszczenia doliny Rospudy i wielomilionowych kar nalozonych przez Unie naswietla prawdziwe powody upartego dazenia do tej inwestycji w jej obecnym ksztalcie i surowo ukarza winnych. To wstyd na arenie miedzynarodowej. To kpina z mieszkancow Augustowa ktorych wladze lokalne NIC nie uczynily aby zadbac o ich bezpieczenstwo- teraz sa tylko podjudzani do glupich protestow i pogrozek blokad drog. Piekny obraz Polski dla calego swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
dexv Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:03 Sami altruiści w tym posranym rządzie, a do Augustowa czują mięte :} Odpowiedz Link Zgłoś
kogut82 Re: precz z peseudoekologami 21.02.07, 18:09 Człowieku czy ty wiesz co mówisz? To jest dbanie o zwykłych ludzi? Budowa najdroższej drogi na swiecie + kary z UE! I przypominam ze ty za to zapłacisz! Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus co to są "peseudoekolodzy" :-))))))) 21.02.07, 19:00 czy to od słowa PESEL? Że mają dowody osobiste :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
dess2 Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 17:35 skandal to ma byc cywilizowany kraj ? dziekuje .... Odpowiedz Link Zgłoś
evident może my już nie jesteśmy w UE 21.02.07, 17:35 tylko jeszcze o tym nie wiemy ...... Odpowiedz Link Zgłoś
adamm5 Ekolodzy czy agenci???????? 21.02.07, 17:36 A kto zapewni, że organizacjami ekologicznymi nie sterują rosyjscy agenci mający za zadanie uniemożliwić budowę Via Baltica? Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu Dziwne pytania tu padaja 21.02.07, 17:53 A kto zapewni że to nie cykliści? I nie ufoludki? Trzeba chyba powtarzać do znudzenia, że walka nie toczy się o to, czy obwodnica ma powstać. Wszyscy się zgadzają, że jest potrzebna. Chodzi o to którędy powinna prowadzić. Wersja obecna jest nie do przyjęcia, bo powoduje mała katastrofę ekologiczną. Nie mówiąc już o tym, że zniszczony zostanie bardzo piękny kawałek krajobrazu. Ja na przykład chciałabym pokazać go swoim dzieciom. Nie mówiąc już o tym, że Augustowianie sami kopią pod sobą dołek, pozbawiając się części dochodów z turystyki. Tak właśnie liczę, że przez ostatnie kilka lat sami moi znajomi zostawili w Augustowie i okolicach jakieś kilkanaście tysięcy złotych. Teraz Augustów zrobił sobie tylko mnóstwo antyreklamy. Po co zabijać kurę znoszącą złote jajka? Odpowiedz Link Zgłoś
zer0 Re: Dziwne pytania tu padaja 22.02.07, 01:04 jakie zlote jajka? ile % ludnosci Augustowa zyje z turystyki? ile? polowa? moze 5% moze 10% wiec argument ile to kasy przywoza turysci jest taki sobie a reszta cierpi :( augustowiak Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu Re: Dziwne pytania tu padaja 22.02.07, 07:07 Nieprawda. Prawie wszyscy w ten czy inny sposób zyskują na turystyce. Nawet jeśli tylko w sposób pośredni. Wynajem kajaków, łódek, kwater, pól biwakowych, dalej restauracje, knajpy, sklepy z wszystkimi możliwymi towarami, drobne usługi, taksówki, komunikacja miejsca, nawet poczta - każdy mający z tym coś wspólnego zarabia na turystyce. Czyżby tej wersji obwodnicy chcieli tylko zazdrośnicy, którym się nie udało zarobić na turystach? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Fotyga, Kurdupel i Szyszko - agenci Moskwy 21.02.07, 18:06 Pierwsza, kucharka z czworaków, ma za zadanie doprowadzić do izolacji i ośmieszenia Polski na arenie międzynarodowej Drugi, zakompleksiony gnom, niczym z "Pierścienia Nibelungów", ma za zadanie osłabić Polskę generując konflikty i szczując jednych na drugich, posługując się pewnym schizofrenikiem od teczek Trzeci ma za zadanie zniszczyć polskie dziedzictwo przyrodnicze i nasze zasoby naturalne. Łatwo było go zwerbować, bo więcej nad swój tytuł profesorski i renomę akademickiego naukowca, ukochał stołki i tytuł "Pana Ministra" Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 Re: Ekolodzy czy agenci???????? 21.02.07, 18:21 Właśnie! niech protestują przeciwko gazociagowi północnemu! a od obwodnicy Augustowa im wara! Odpowiedz Link Zgłoś
hypatia100 Będą to budować ze dwadzieścia lat! 21.02.07, 17:37 to jest bardzo trudny teren, nie wiadomo czy ta budowa od strony technicznej w ogóle się uda... szkoda, że urzędnicy dbając tak bardzo o mieszkańców Austowa nie pomyśleli o zwiększeniu bezpieczeństwa choćby dobrą sygnalizacją świetlną EKOLODZY O ALTERNATYWNEJ TRASIE MÓWILI JUŻ 10 LAT TEMU Odpowiedz Link Zgłoś
mukroko gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by nie 21.02.07, 17:56 bylo... odkryta w rudzie slaskiej siedlisko bardzo zadkiej traszki, ekopsychole pozaczepiali sie na drzewach i udawali malby. na szczescie olano ich szerokim sikiem i teraz z k-ce do wrocka jedzie sie 2.5h ;] Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:05 Zwłaszcza zimą miło się stoi w korku pod górą Św. Anny... -- IV RP Kolesiów Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:32 ... i TIR-y się ślizgają aż miło. Śmierć w oczach, tak po prostu. Kiedyś "przećwiczyłem" tę trasę w zimie w czasie śnieżycy i już wiecej nie chcę... Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:44 Ale co tam, ważne, że ktoś postawił na swoim. -- IV RP Kolesiów Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: gdybysmy sluchali ekooszolomow to a4 tez by n 21.02.07, 18:23 rzadkiej traszki chyba koleś. rzadka pisze sie przez rz powinienes wiedziesz, sam jestes rzadki. Odpowiedz Link Zgłoś
tomm23 A czy min. Szyszko zna Konstytucje RP ? 21.02.07, 17:37 Konstytucja RP Art. 5. Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju. Art. 74. 1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom. 2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych. 3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska. 4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska. Odpowiedz Link Zgłoś
waldam no właśnie. Jeszcze znajdż czyje dobro ważniejsze. 21.02.07, 17:40 , zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, Odpowiedz Link Zgłoś
gotfael Re: no właśnie. Jeszcze znajdż czyje dobro ważnie 21.02.07, 17:42 Może powinieneś przeczytać "Deklarację praw człowieka..."? Odpowiedz Link Zgłoś
waldam no własnie. Może powinieneś nauczy się czytać 21.02.07, 17:45 ze zrozumieniem. I potem problemy z prostymi pojęciami - ekologia, demokracja.... Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 18:07 ...wybierać Odpowiedz Link Zgłoś
waldam Re: ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 18:20 kiedy i od kiedy? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 18:46 > kiedy i od kiedy? im szybciej tym lepiej. Trzeba się jednak brać do roboty a nie targać nawzajem po łbach ku radości Bonzo Kurduplo, wspierającego tym swoją władzę Odpowiedz Link Zgłoś
waldam Re: ale tu można mieć obydwa dobra, więc po co... 21.02.07, 19:09 ciekawe, "wszyscy" tak mówią od 18 lat. I prawie wszyscy tylko mówili. Teraz momo,że sami mogli mówia to samo. Róznica jest jedna,że ludzie (znaczna część) wiedzą mimo medialnego prania mózgu rozumieją kto jest tak naprawdę "oszołomem" Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu :( 21.02.07, 17:37 Aż mi się nie chce wierzyć, że minister środowiska może być tak bezmyślny. I trudno mi wierzyć, że mieszkańcy Augustowa dali się w ten sposób omotać i ogłupić. Szkoda gadać :( Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: :( 21.02.07, 17:42 szkoda ze czesc spoleczenstwa daje sie oglupiac gazecie wyborczej, jej gryzipiorkowi wajrakowi i grupie lewackich fanatykow... wielkie brawa dla ministra za konsekwencje Odpowiedz Link Zgłoś
niedoszla Re: :( 21.02.07, 21:33 dzikamalpa napisał: > szkoda ze czesc spoleczenstwa daje sie oglupiac gazecie wyborczej, jej > gryzipiorkowi wajrakowi i grupie lewackich fanatykow... wielkie brawa dla > ministra za konsekwencje Ale przecież sam minister przyznaje rację ekologom. Tylko idzie w zaparte, że już za późno i tego błędu (wyboru wariantu z Doliną) nie da się naprawić Odpowiedz Link Zgłoś
peter.jezioro Czy KE zatzryma rowniez Rure pod Baltykiem? 21.02.07, 17:42 ciekawe czy rowniez zatrzymaja sowiecko faszystowskie przedsiewziecie budowy transterytorialnej rury na dnie Baltyku? Odpowiedz Link Zgłoś
lahdaan Re: Czy KE zatzryma rowniez Rure pod Baltykiem? 21.02.07, 17:50 Baltyk nie jest terenem prawnie chronionym, w przeciwnienstwie do Doliny Rospudy. Odpowiedz Link Zgłoś
hypatia100 mieszkańcy Augstowa - opamiętajcie się! 21.02.07, 17:39 !!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
konrad31345 Koniec dyktatu pseudoekologów 21.02.07, 17:58 Przez 10 lat toczyły się przygotowania do budowy, z ekologami konsultowano dziesiątki różnych wariantów i aż do niedawna nikt z nich nie protestował. Prawda jest taka, że zmiana wariantu oznacza conajmniej 3 lata horroru dla mieszkańców Augustowa. Dlaczego nikt nie upomina się o ich dobro? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus koniec dyktatu rozumu i specjalistów, zwyciężyła 21.02.07, 18:14 "wola ludu" i jego najświętsze emocje. A władza ma słuchać świętego ducha ludu, niezależnie od tego jakie bzdury płodzi, co z tego że nauka wskazuje na co innego? tak jest, głupie łyczki. Może wygraliście i wreszcie żadne wykształciuchy nie będą wam wyjeżdżać ze swoim rozumem i wiedzą. Ważna nie opinia specjalistów ale święta wola złośliwych karłów i ich sług Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: Koniec dyktatu pseudoekologów 21.02.07, 18:25 Ekolodzy od lat w tej sprawie protestuja! Powtorz jeszcze raz swoje klamstwo koles. Wyzywam cie. To ci szyszke w dupe wsadze. Odpowiedz Link Zgłoś
margy Brawo Szyszko!! Olać pajaców pseudoekologów!! ;)) 21.02.07, 18:36 Tak trzymać i wywieźć tych ekofaszystów razem z wyciętymi drzewami, na śmietnik, historii ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: Brawo Szyszko!! Olać pajaców pseudoekologów!! 21.02.07, 19:07 ... margy, lecz sie psycholu. Odpowiedz Link Zgłoś
niedoszla Re: Koniec dyktatu pseudoekologów 21.02.07, 21:38 konrad31345 napisał: > Przez 10 lat toczyły się przygotowania do budowy, z ekologami konsultowano > dziesiątki różnych wariantów i aż do niedawna nikt z nich nie protestował. > Prawda jest taka, że zmiana wariantu oznacza conajmniej 3 lata horroru dla > mieszkańców Augustowa. Dlaczego nikt nie upomina się o ich dobro? Nie wiem skąd masz te informacje, ale są one trochę błędne. Warianty były cztery (plus dodatkowe opcje do wariantów) i na poważnie rozważano tylko jeden (ten przez Rospudę). A protesty były od samego początku, niedawno tylko sprawa została bardziej nagłośniona. A budowa w wariancie obecnym wcale nie oznacza tego, że obwodnica będzie szybciej. Torfowisko jest terenem bardzo trudnym pod budowę i chcą tutaj użyć jakiejś nowej eksperymentalnej metody. Poza tym Dolina Rospudy to teren Natura 2000, a to oznacza, że budować tam można tylko w określonym czasie (sierpień-grudzień bodajże) ze względu na okres lęgowy ptaków. Odpowiedz Link Zgłoś
mko7 BOJKOT Augustowa 21.02.07, 17:40 Skoro Augustowianie mają w nosie resztę mieszkańców tego kraju, to proponuję nie wydawać ani złotówki w tym miejscu i omijać je szerokim łukiem. W końcu jak zniszczą dolinę, to i tak nie będzie, po co tam jeździć. Proponuję BOJKOT Augustowa. Ja już tam nie pojadę. Odpowiedz Link Zgłoś
antyczub Re: BOJKOT Augustowa 21.02.07, 17:42 mko7 napisała: > Skoro Augustowianie mają w nosie resztę mieszkańców tego kraju, to proponuję > nie wydawać ani złotówki w tym miejscu i omijać je szerokim łukiem. W końcu jak > > zniszczą dolinę, to i tak nie będzie, po co tam jeździć. Proponuję BOJKOT > Augustowa. Ja już tam nie pojadę. a byłeś tam na tej rzece? Odpowiedz Link Zgłoś
waldam "a ludzie będą płakać jak mnie nie będzie". Nie wy 21.02.07, 17:42 skocz z piątego piętra. Odpowiedz Link Zgłoś
dyl.sowizdrzal Re: BOJKOT Augustowa 21.02.07, 17:44 Na mnie też niech nie liczą. Spróbujcie żyć z zabetonowanego bagna, skretyniałe buce. Dajecie sobą manipulować jak marionetki. Odpowiedz Link Zgłoś
zer0 Re: BOJKOT Augustowa 22.02.07, 01:13 sam jestes bucem, nie musisz przyjezdzac, miasto odpocznie :) i po raz wtory powtarzam ze tylko czesc mieszkancow zyje z turystyki a dla reszty to dodatkowy klopot... augustowiak Odpowiedz Link Zgłoś
hypatia100 ekolodzy o alternatywnej trasie mówią jod 10 lat! 21.02.07, 17:40 ekolodzy o alternatywnej trasie mówili już 10 lat temu Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: ekolodzy o alternatywnej trasie mówią jod 10 21.02.07, 18:02 Wszyscy sa za dobrem dla Augustowa, dlaczego niektorzy wsadzaja qwredne kije w dyskusje, to naprawde nie wiadomo. Zeby sie nie moc porozumiec, tylko moscic gabinety tepym urzedasom, to najglupsze co moze byc. Odpowiedz Link Zgłoś
kobietek Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:41 Wsparcie menatlne sobie, a konkrety? Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:44 Właśnie! Jak można pomóc i to natychmiast! Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:44 mozna im sponsorowac psychiatrow... Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:50 dzikimmałpom potrzebni najbardziej Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 17:52 O, i to jest najpilniesza sprawa dla wszystkich dzikichmałp, które ekologów nie rozumieją Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 18:02 wydawalo mi sie ze ekolodzy powinni troszczyc sie o dzikie malpy, a jakiekolwiek proby ich cywilizowania uznac za zbrodnie na naturze... oj nieladnie, taki realtywizm moralny to wstyd... Odpowiedz Link Zgłoś
gotfael Re: Jak można pomóc protestującym ekologom? 21.02.07, 18:04 www.dolina-rospudy.pl Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_foto4 samobój Augustowa 21.02.07, 17:41 Mieszkańcy Augustowa walczący z miłośnikami przyrody to jak górale z Zakopanego walczący z miłośnikami Tatr. Ciekawe, czy ludzie z Augustowa nie obawiają się bojkotu miejscowości jako centrum turystycznego. Bojkot, nawet niewielki, mógłby być zabójczy dla ich lokalnej gospodarki. Ktoś ludzi z Augustowa sprawnie oszukał, skoro widzą tylko dwie możliwości: droga przez Rospudę albo tiry przez Augustów. Politykom gratuluję sprawnego zbudowania antagonizmu pomiędzy ekologami i ludźmi z Augustowa. Lata zaniedbań przy autostradach zrobiły swoje. Nie można zrobić dobrego projektu, akceptuje się zły, bo tiry jeżdżą i smrodzą. A gdyby zorganizować dla TIRów przejeżdżających przez Augustów transport kolejowy? Nawet przy wsparciu państwa byłoby to tańsze niż budowa autostrady+kary nałożone przez Unię. Dlaczego wybrano kosztowny projekt (estakada nad bagnami), niepewny (wykonawca nie ma doświadczenia w takich budowach), kosztowny także pod względem eksploatacji i kara z UE? A co, jeśli UE zablokuje dotacje na inne drogi w kraju? To także jest możliwe. Zauważmy, że budowa autostrady dla TIRów to działanie na rzecz innych krajów, nie Polski. TIRy tylko przez nasz kraj przejeżdżają, przynosząc więcej szkody niż pożytku. Szyszko powinien się pokroić w plasterki, facet z Katedry Architektury Krajobrazu na SGGW wpycha autostradę na Rospudę... Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: samobój Augustowa 21.02.07, 17:46 Totalny bojkot Augustowa - to absolutnie konieczne! I jeszcze: zróbmy coś, żeby nie płacić podatków na taki rząd, takiego ministra, bo to kpina z urzedu!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ilanek Re: samobój Augustowa 21.02.07, 19:06 A pomyśleć, że jeździłem do Augustowa na wakacje. Wstyd ! Odpowiedz Link Zgłoś
jacekkrol1 Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 17:44 Mam nadzieję ze Komisja Europejska nałoży na Polskę wysokie kary pieniężne. Skoro mieszkańcy Augustowa tak bardzo pragną autostrady, to może z własnej kieszeni spłacą grzywnę. Do końca swojego życia niech spłacają, co do eurocenta, skoro zachciało im się autostrady. Przez inne miasta też przejeżdzają TIRY i ludzie żyją. Dlaczego w interesie grupy małomiasteczkowej mamy niszczyć tak piekną cześć Europy. Tak tak na marginesie mam pytanie. Gdzie leży ten Augustów, to jakaś maleńka miejscowość trudno znaleźć na mapie. Odpowiedz Link Zgłoś
gosc1978 he he - grubymi nicmi szyte! Milosciwie panujacy 21.02.07, 17:45 Kaczor Pierwszy (Drugi?) Wielki wkroczy w ostatniej chwili i zeby przypodobac sie spoleczenstwu odwola ta budowe. A Szyszko poleci, w imie zasady Car jest dobry tylko urzednicy zli... i w sumie pod tym wzgledem nie wyjdzie zle, tyle tylko ze na podstawie "boomu" inwestycyjnego za Kaczora w Wawie mozna smialo twierdzic ze mieszkancy Augustowa na obwodnice (po alternatywnej, rozsadniejszej trasie) poczekaja.... Odpowiedz Link Zgłoś
gosc1978 Re: Jasnowidz? A zebys wiedzial... 22.02.07, 01:11 A poza tym co mi tu z Tuskiem wyjezdzasz - jasnowidzem jestem ja a nie jakis tam tusk... wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3937044.html Prezydent przeciwko budowie autostrady przez Rospudę met, IAR2007-02-21, ostatnia aktualizacja 2007-02-21 23:00 Prezydent Lech Kaczyński jest przeciwny budowie obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy - ogłosiła wieczorem Kancelaria Prezydenta..... lyso ci ? Odpowiedz Link Zgłoś
insp Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 17:46 O co chodzi ? Klopoty ? Dac "ekolgom" w lape i zaraz cala obwonica bedzie ekologiczna. Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:47 Co za bałwan sie odezwał!!! Odpowiedz Link Zgłoś
1voxo1 Morderczy ekolodzy 21.02.07, 17:47 Ludzie sie nie licza warzne coby w tv wystapic. Przyjada pogadaja poprotestuja i do warszawki pomieszkac. Ludzie ktorzy tam zamieszkuja a conas to obchodzi niech gina na drodze. Drogi przeciez to nie nasze pieniadze, obwodnica Augustowa przez Lubkin. Brawo minister srodowiska. Czas na drogi w Polsce . Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Morderczy ekolodzy 21.02.07, 17:48 To wlasnie ludzie sie licza, zgina pod ta trujaca autostrada. Odpowiedz Link Zgłoś
gotfael Minister czego??? 21.02.07, 18:08 Od kiedy minister środowiska zajmuje się budową dróg? Odpowiedz Link Zgłoś
dexv Re: Morderczy ekolodzy 21.02.07, 18:12 Zobacz jak wygląda Ślazk. Czy tam liczyli się ludzie ? Odpowiedz Link Zgłoś
supernowaa Augustowiacy, wstyd przynosicie 21.02.07, 17:48 całej Polsce po prostu OBCIACH. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Co to jest "Obiach"? buahahahahaha 21.02.07, 17:59 cieniasy - możecie mieć obwodnicę, przyrodę i turystów, a będziecie mieli tylko obwodnicę i to za ileś tam lat. A pan burmistrz raczej nie wybuduje Wam ani przejść z sygnalizacją, ani kładek, ani - jak rzekłby Wasz podlaski geniusz Kononowicz - nie wybuduje Wam niczego. A zanim obwodnica powstanie - bardzo się przydałyby te przejścia, prawda? Zyskacie też miłość wszystkich Polaków, za płacenie kar z UE, z naszych podatków. Lekką ręką zaprzepaściliście cuda ktore powstawały przez tysiące lat - choć mogliście to uratować i jeszcze uwolnić miasto od TIRów. A tak bedziecie mieli tylko to drugie. Odpowiedz Link Zgłoś
lidkawozniak Re: Co to jest "Obiach"? buahahahahaha 21.02.07, 18:06 eptesicus napisał: > cieniasy - możecie mieć obwodnicę, przyrodę i turystów, a będziecie mieli tylko > > obwodnicę i to za ileś tam lat. A pan burmistrz raczej nie wybuduje Wam ani > przejść z sygnalizacją, ani kładek, ani - jak rzekłby Wasz podlaski geniusz > Kononowicz - nie wybuduje Wam niczego. A zanim obwodnica powstanie - bardzo się > > przydałyby te przejścia, prawda? > > Zyskacie też miłość wszystkich Polaków, za płacenie kar z UE, z naszych > podatków. Lekką ręką zaprzepaściliście cuda ktore powstawały przez tysiące lat > - > choć mogliście to uratować i jeszcze uwolnić miasto od TIRów. A tak bedziecie > mieli tylko to drugie. Tego drugiego też nie będą mieć. Jak UE cofnie dotacje, to nie będzie szans na wybudowanie. Wbiją pare pylonów i na tym się skończy. Odpowiedz Link Zgłoś
waldam [...] 21.02.07, 18:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:11 waldam napisał: > poszołomku . Poadj przykłady kar(wielkich) nałożonych na Polskę.Reszta to bzdur > y. na Polskę nie, ale na Portugalię, Irlandię, Francję, Holandię. Boleśnie się dla nich skończyło naruszanie Dyrektywy Siedliskowej i Ptasiej Odpowiedz Link Zgłoś
waldam Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:24 chciałbym poczytać dyrektywę i przebieg jak przebiegało(rok, dwa , rozmowy, odwołwania itd) nałożenie kary na wymienione państwa. Poproszę o linki. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:45 Dyrektywa Siedliskowa www.lkp.org.pl/pdf/prawo/ffh_pl.html Dyrektywa Ptasia www.lkp.org.pl/pdf/prawo/dyrektywa_ptaki.html Komisja Europejska opublikowała broszurkę, zestawiającą i omaiwającą ważniejsze wyroki Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawach związanych z Naturą 2000, oraz wyplywające z nich wnioski. Książeczkę można ściągnąć spod adresu: kp.org.pl/n2k/ECJBookletNatureRulings1006FINAL.pdf Uwaga, publikacja nie zawiera dwóch nowych, a ważnych wyroków ETC wydanych po złożeniu publikacji: C-244/05 (tzw. Bavarian case) C-239/04 (tzw. Castro Verde case) Najświeższe wyroki ETC są dostępne na www.curia.eu 27 października zapadł wyrok w sprawie C-239/04 Komisja Europejska / Portugalia (wspomniana wyżej tzw. sprawa Castro Verde). curia.europa.eu/jurisp/cgi-bin/form.pl?lang=PL&Submit=Rechercher$docrequire=alldocs&numaff=C-239/04&datefs=&datefe=&nomusuel=&domaine=&mots=&resm ax=100 jak będziesz miał numery spraw, dotrzesz tez z latwoscia do szczegółów technicznych, ile czasu to trwało itp. Odpowiedz Link Zgłoś
waldam Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 18:57 dzięki. Poczytam 1h. Z przejrzenia - sprawa Portugali toczyła ponad dwa lata. Polska nawet nie jest na początku drogi tego państwa. Swoją droga ciekawe. Polska już jest jakich czas w unii a nie ma polskich stron. Pewnie komisarze uważają,że angielski nauczany na poziomie języka prawnego lub naukowego. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 19:06 > Swoją droga ciekawe. Polska już jest jakich czas w unii a nie ma polskich stron > . Pewnie komisarze uważają,że angielski nauczany na poziomie języka prawnego lu > b naukowego. no cóż, znamienne jednak że dokument nt. Portugalii opublikowano już po polsku :-))) miłej lektury Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Co to jest " buahahahahaha" 21.02.07, 19:50 > po polsku, gdzie? przesadziłem, sorry. Oczywiście tylko "menu" bylo po polsku Odpowiedz Link Zgłoś
arkalionxp Polityka faktów dokonanych-to jest cel 21.02.07, 17:55 Zniszczyć Rospudę aby Unia zamknęła gębę,bo już nie będzie czego ratować.Nie wolno się poddać,wszyscy ludzie dobrej woli muszą się włączyć i ratować Rospudę.Jutro wyjdżmy na ulicę wszystkich miast. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus no już, zapraszam, myślisz że naukowcy jak się 21.02.07, 18:09 odwiną, nie potrafią posłać takich cieniasów na bruk. Spałować? Serdecznie zapraszam :-))))) buahahahaha, zaraz Pan Premier wystąpi jako "obrońca przyrody", zły urzędnik poleci na pysk, a augustowianie zostaną BEZ OBWODNICY, mieleni kołami TIRów na pasztet. A mogli mieć wszystko, i obwodnicę i Rospudę, tylko stanęli po niewłaściwej stronie. Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 [...] 21.02.07, 18:18 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrwyb Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:53 PROTESTUJE ŻEBY PIENIĄDZE Z MOICH PODATKÓW SZŁY NA KARY KTÓRE NAŁOŻY NA NAS KE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROTESTUJE PRZECIWKO IGNORANCJI URZEDNIKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PAMIETAJCIE URZEDASY KTO WAS WYBIERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:54 JASNE. Protestujmy i przestańmy, k..... płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
scorpius_dragon Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 17:54 Tak, to prawda: to jest najprawdziwszy skandal. Najlepiej wykarczować wszystkie lasy i zalać wszystko betonem! Szkoda, że wiele osób nie jest w stanie zrozumieć, jaką wartość mają takie ostoje, takie bogactwo naturalne, skrawek zieleni! Niedługo nic nam nie zostanie... Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Ale jaja he he he 21.02.07, 17:54 O uruchomieniu inwestycji budowlanej mowi Szyszko - minister ochony srodowiska, a nie Polaczek - minister transportu za te budowe odpowiedzialny. To chyba najlepiej pokazuje, ze Szyszko wyszedl z roli i zamiast zdrowego rozsadku gra tu role juz tylko urazona duma osobista Szyszko.... Tylko jak przyjdzie mnie, podatnikowi, placic kary, to pozwe Szyszko do sadu!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
waldam A jak ci przyjdzie żyć w kraju PiS,-upadającej 21.02.07, 18:01 gospodarki, $=6zł ... wg PO. Podaj przykłady wczęsniejszych kar. Straszych, straszycie ..... i co z z tego. Dość samoośmieszania. Odpowiedz Link Zgłoś
waldam Re: A jak ci przyjdzie żyć w kraju PiS,-upadające 21.02.07, 18:11 Tylko jakoś cięzko mu się przebić w wolnych mediach. Albo inaczej- niePOprawne "dziennikarzyńsko" Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Francuzi juz bula - za nienormatywne sieci.... 21.02.07, 18:09 Sadzisz, ze to strachy na lachy - ok - to zrobmy tak - jak dowala kare, to waldam sam ja zaplaci - podpisze nam tu stosowny weksel. A jak nie dowala, to ja bede odsniezal ten wiadukt recznie - jako poswiecenie dla ekologii - zeby nie musieli solic. To jak - przyjmujesz propozycje? Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: Francuzi juz bula - za nienormatywne sieci... 21.02.07, 18:18 r306 - nie będziesz sam, też zgłaszam się do odśnieżania wiaduktu, jeśli nie będzie kary. A czy wśród talibów są mężczyźni, któryz złożą się na poczet kar (przypominam, może być 2'000'000 EUR dziennie)? Odpowiedz Link Zgłoś
niedoszla Re: Francuzi juz bula - za nienormatywne sieci... 21.02.07, 21:54 droch napisał: > r306 - nie będziesz sam, też zgłaszam się do odśnieżania wiaduktu, jeśli nie > będzie kary. Ja też się chętnie dołączę ;) Wiaduktu jeszcze nie odśnieżałam, ale jeśli kar nie będzie, to mogę spróbować. Jakoś się jednak specjalnie na to nie nastawiam Odpowiedz Link Zgłoś
waldam To jednak nie tylko my "czarne owce" 21.02.07, 18:18 Kara,kara .... Do jeszcze daleko. Przypomnę jak poszołmskie media straszyły olbrzymimi karami dla producentów mleka. Przypomnę jak B.Komorwski, L.Miller zachęcając z UE mądrzyli? (czy oszukiwali?) - ' wejdziemy do unii tam wiele będziemy mogli zmienić" Polska ędzie wpełni autonomiczna" Oniesienie personalne - dziecinne. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 No i widzisz - od razu strach Cie oblecial.... 21.02.07, 18:23 Bo kare bedziemy placic my wszyscy - a nie tylko decydenci i zwolennicy tego przebiegu obwodnicy. Gdy poszukac odpowiedzialnosc indywidualnej - to sie kryjom jak myszy po dziurach..... Kary mleczne placimy - nieco mniejsze, bo udalo sie czesc limitow upchnac w rynek lokalny Lepperowi w sierpniu. Odpowiedz Link Zgłoś
waldam r306 głoowny cenzor G.Wnia...y , Wycinaj dalej pos 21.02.07, 23:55 zołomie Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus buahahahaha, głupie łyczki dały się zmanipulować 21.02.07, 18:02 Bonzo Kurduplo, który kocha tylko jedno - WŁADZĘ. Opiera ją na cieniasach bez honoru, którzy nie mając szans na władzę, kochają chociaż stołki i miły dla ucha tytuł "Panie Ministrze". Człowiek honoru, broniący swoich zasad i kompetencji, podałby się do dymisji, ale pan Sz. woli schować je do kieszeni, żeby tylko stołek utrzymać. Popłakałby się, gdyby go stracił. Ale koniec jest bliski, demonstracje augustowskich łyczków tylko to spowalniają nieco. Zużytych służących Bonzo Kurduplo zawsze wyrzuca do kosza ;-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
dexv Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 18:00 Szyszko to BUC i popapraniec, ma wszystkich i wszystko w dupie. Dobija mnie też sowiecka mentalność mieszkańców Augustowa. Z czego oni chcą tam żyć, jak nie z przyrody - to jedyna przyszłość. Miszkałem pare ładnych lat 30 metrów od trasy nr 7 i wiem Ze jest ciężko ale jakoś żyje. Czy ci ludzie naprawdę nie widzą że to wszystko pachnie SZWINDLEM. Przez 15 lat wszyscy mieli ich w dupie, a oni myślą że nagle się zmieniło, bo przyjechał do nich "altruista" Szyszko i zrobi im dodrze - szczęśliwi naiwniacy (jak mu brawo bili, że ho !). Jakby nie miał w tym interesu to by nie ruszył swej szacownej dupy z Warszawy. Na zdrowy rozum droga na bagnach to czysta głupota, dziwne tylko że komuś tak strasznie na tym zależy...Jestem ciekaw jaką kwotą zamknie się ta chora inwestycja. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Za te konkretna obwodniaca? lapowek nie ma... 21.02.07, 18:05 natomiast jest za nia znacznie wiekszy szwindel - zmiana trasy Via Baltica, tak aby mogla biec przez Bialystok - do tego potrzebna jest miedzy innymi wlasnie owodnica Augustowa biegnaca przez Rozpude. Kazda inna lokalizacja tej obwodnicy niejako wymusza przebieg Via Baltica przez Suwalki..... Tak wiec Rozpuda to jedynie czubek gory lodowej, bo ze zmiana przebiegu Via Baltica przez Bialystok wiaza sie znacznie wieksze klopoty ekologiczne i kary ze strony UE - ze o dofinansowaniu calego projektu mozemy zapomniec nie wspomne...... Odpowiedz Link Zgłoś
gotfael Re: Za te konkretna obwodniaca? lapowek nie ma... 21.02.07, 18:18 Ta droga przez Rospudę ma nieco bliżej do Suwałk niż np. wariant nr GDDKiA... Odpowiedz Link Zgłoś
ghosti Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 18:33 Hej dokładnie. Tez wyczuwam w tym wszystkim jakis przekręt. Ale! Ale! Co jest najlepsze z tego wszystkiego! Śmiać się przez płacz chce. Mianowicie, jeśli teraz nie zaczną robic tej obwodnicyto będą mogli za 10 lat tak? Ok. Ale teraz ja się pytam: dlaczego? Dlaczego nie można po prostu tego przyspieszyć ,skoro cała sprawa urosła do rangi takiej ,że unia europejska stawia porważny sprzeciw. OK rozumiem wykupywanie działek kosztowne i skomplikowane. Ok długo bedzie trwało ale przez kogo no przez kogo ludzie. Przez system w Polsce. Biurokracja wszechobecna i tak rozpanoszona ze szok. Moim zdaniem to typowo Polskie działanie na przekór, i to pod wpływem łapówek. Żeby nie było dla kogoś posmarowane to nie robiliby takiego ambarasu minister i drogowcy. A mieszkancy augustowa rządzących moim zdaniem nie obchodzą bo tu liczy sie trasa via baltica a nie głupia obwodnica Augustowa. Od kiedy rząd Polski tak mocno martwi się o ofiary na drogach?i to jeszcze podawanych w ilosciach z całej trasy tranzytowej a nie z augustowa. jednego nie ejstm w stanie pojąć. Jak można być takim idiotą ,żeby odrzucać kase unijną na tą drogę i narażać się na kolosalne kary. No pojęcia nie mam. Ale pewnie jak już zbudujją ta obwodnice (odpukac) to nagle bedzie "ups" i bedzie mądry Polak po szkodzie, jak zreszta zawsze w historii naszego narodu. Podsumowując.Najrozsadniejszym rozwiązaniem byłoby przyspieszenie procedur projektowych i prowadzacych do rozpoczecia budowy drogi przez tereny omijające dolinę rozpudy. Kase da unia jesli nie w całości to napewno w dużej cczęści. W rpodecurach przyspieszonych droga powstałaby za 2-4 lat a nie 10. Wtedy i budżet państwa nie ucierpi,ranga Polski i Kaczynskich wzrośnie na arenie miedzynarodowej,mieszkańcy augustowa będą szczęśliwi bo tiry im pod doomkami jezdzić nie bedzie i co ważne nadal będziemy mieć w kraju miejsce których jest tylko kilka na świecie całym..bo to miejsce które nie wie co to cywilizacja ludzka. Eh...chciałbym zeby takie fora czytali rządzacy Odpowiedz Link Zgłoś
kabu12 Szwindel ? 21.02.07, 18:06 Szyszko wykupił chyba tereny wzdłuż autostrady i trudno mu odpuścić złoty interes ! Odpowiedz Link Zgłoś
mira21 Re: Szwindel ? 21.02.07, 18:17 Tak, to przybiera barwy mafijne i trzeba o tym, nie tylko mówić, ale krzyczec, ze wszystkich sił!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kogut82 Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już jutro? 21.02.07, 18:07 NO i super! Zbudujemy najdroższą droge na swiecie, rozwalimy torfowiska i zapłacimy kary w UE! Tanie Państwo! I kto mówi że ten RZĄD nic nie robi! Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: Budowa obwodnicy Augustowa może ruszyć już ju 21.02.07, 18:08 A na koniec zdemontujemy autostradę, bo jednak 2'000'000 EUR dziennie to nawet najbardziej Solidarna IV RP płacić nie będzie w stanie... -- IV RP Kolesiów Odpowiedz Link Zgłoś