Dodaj do ulubionych

Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ

03.09.07, 07:23
Tylko czy Układ jest w PiSie czy też PiS jest w Układzie?
Obserwuj wątek
    • sumienie.lk Ludzie mają rację, że wierzą w istnienie układu 03.09.07, 07:24
      Ten układ stworzyli sami bracia Kaczyńscy. Oni doskonale wiedzieli,
      że żaden inny układ nie istnieje, więc na potrzeby durnego narodu
      stworzyli własny, który traz (ku uciesze gawiedzi) "zwalczają".
      • rydzyk_fizyk Re: Ludzie mają rację, że wierzą w istnienie ukła 03.09.07, 07:39
        i jest to przynajmniej w części układ rodzinny
        • pogromca_mrowek To wszystko wina pewnego Układu - Słonecznego 03.09.07, 08:17
          a zwłaszcza jego centrum - Slońca - za bardzo coponiektórym przygrzało makówki.
          ps. Gdyby sondaż telefoniczny zamówiła GW wyniki byłyby odwrotne - btw w tych sondażach to oni chyba jeszcze zamawiają do kogo mają dzwonić - pewnie podali listę najmłodszych stażem prenumeratorów "Rz" - odkąd stała sie rządową gadzinówką
          • konread Re: To wszystko wina pewnego Układu - Słonecznego 03.09.07, 08:38
            W Układzie Słonecznym znajduje sie wszak Księżyc, którym nasi dzielni twórcy
            UKŁADU, już zdołali się zaopiekować za młodu! Teraz czas na ziemię, i biada
            Polakom jeśli tego nie powstrzymają!!!
            • krzych.korab Głosowanie na X a wyskakuje Y nie jest układem? 03.09.07, 08:42
              • shithead Re: Głosowanie na X a wyskakuje Y nie jest układe 03.09.07, 09:42
                Zawsze twierdzilem, ze wiekszosc Polakow to przyglupy (totalne
                zkatolicyzowanie) a szczegolnie ta wschodniopolska ciemnota.
                • darooq 500 osobowa grupa dorosłych Polaków .... 03.09.07, 09:55
                  Grupy coraz mniejsze a błędy w badaniach coraz większe ... taniej wyszło ale
                  przecież chodzi o news jak ten z 52 procentami. Płacisz a GfK/PBS/PGB itp ci go
                  dostarcza.
                  • wrojoz Kaczyński stworzył układ. 03.09.07, 09:59
                    I teraz go niszczy.
                    • plaszcz jest układ psycholi - Kaczyński z Kaczyńskim 03.09.07, 10:44
                      a układ tem ma jeden cel - wladza absolutna
            • krzych.korab Politycy broniący się przed okręgami jednomandato- 03.09.07, 08:45
              wymi to nie układ ? To właśnie jest najgorszy układ. Nie liczy się
              dobro Państwa a tylko partii.
      • junk92508 E... no akurat Krauze to jest symbol ukladu ... 03.09.07, 09:42
        > Ten układ stworzyli sami bracia Kaczyńscy. Oni doskonale wiedzieli,
        > że żaden inny układ nie istnieje,

        Akurat Krauze jest jednym z symboli ukladu.

        Jego firmy informatyczne (uwzgledniam cala grupe Prokom) wygraly same lub jako
        podwykonawcy wszystkie wieksze przetargi informatyczne ...

        A potem wiekszosc tych przetargow to byly skandale i psioczenie uzytkownikow ...

        Ciekawy jest tez temat Miasteczka Wilanow - znajomy ekolog mowil ze tamten teren
        mial byc zielony bo to jeden z kanalow napowietrzajacych W-we ... A jest osiedle
        na 40tys osob ...
      • wyar Geniuszu... 03.09.07, 09:42
        Pierwszy w kraju rozgryzłeś taktyke polityczną Kaczyńskich - Nobel murowany.
        Szczerze mówiąc powinieneś jeszcze napisać parę słów o LiD-zie, że to ta partia
        uratuje Polskę - i że uważasz Michnika za najwiekszgo Polaka w całym stuleciu.
        Wtedy jasne będzie, że mając takich mędrców za czytelników, "GW", ta obrzydliwa
        propagandówka upadnie jeszcze szybciej niż mi się wydaje...
        Nie, stop, głupoty zawsze było więcej niż mądrości, także
        trwajcie,trwajcie...Zawsze można będzie się posmiać, wchodząc na strony
        "Wyborczej" - takiego spektaklu zidicenia i tylu niedołęgów umysłowych
        (koniecznie jedynie słusznie zwalczających PiS, cokolwiek ten uczyni)w jednym
        prasowym skansenie za jakiś czas ze świecą trzeba będzie szukać...
        • shithead Re: Geniuszu... 03.09.07, 09:48
          No coz, kolkow tobie podobnych tez tu nie brakuje. Chyba sie jeszcze
          nie pobudzili.
          • wrojoz Kaczor w układzie. 03.09.07, 10:00
            Usunąć Kaczyńskiego.
    • waldex3 Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ 03.09.07, 07:29
      raczej istnieje podwójny nieukład- dwóch takich ma w głowach zupełnie niepoukładane
      • jacek.sygula istniały "układy" mafijne w kompaniach węglowych 03.09.07, 08:59
        • jacek.sygula istniała Grupa Trzymająca Władzę (SLD+"kolesie") 03.09.07, 09:00
          • jacek.sygula teraz mamy 03.09.07, 09:01
            • jacek.sygula Grupę Trzymającą się Kurczowo Władzy 03.09.07, 09:01
              • jacek.sygula niejakie "K-2" lub "2-K" + lus spółka synekur PIS 03.09.07, 09:03
                • jacek.sygula a Wy statystyczni Polacy zarabiajcie dalej 500 zł 03.09.07, 09:04
                  • jacek.sygula a 50.000 stanowisk płatnych od 10.000 zł wzwyż 03.09.07, 09:05
                    • jacek.sygula zostanie dla ludzi PIS i pisopodobnych 03.09.07, 09:10
                      • jacek.sygula bo Teraz K...a My, tworzymy "TANIE Państwo" 03.09.07, 09:11
                        • jacek.sygula na państwowych posadach w ministerstwach 03.09.07, 09:12
                          • jacek.sygula i w spółkach kontrolowanych przez skarb państwa 03.09.07, 09:13
                            • jacek.sygula Neron i Kaligula to byiy małe "Pikusie" przy K&K 03.09.07, 09:39
                              • wrojoz Re: Neron i Kaligula to byiy małe "Pikusie" przy 03.09.07, 10:00
    • o90 a druga połowa Polaków to cwoki 03.09.07, 07:31
      ktorym i tak nie wytlumaczysz

      ze popierany przez Tuska Giertycha i Lepper

      Kaczmarek klamie
      • mirdek Re: a druga połowa Polaków to cwoki 03.09.07, 08:06
        ta druga poóowa jest w układzie, więc należy ich z niegi usunąć.
        Najlepiej wygonić z miast na wieś nie [pracuja na roli tam nie ma
        układów. Wzór do naśladowania takiej operacji już jest .
      • simon_r Układ ten zwie się .....KORYTO!!! 03.09.07, 08:17
        I nie jest żadnym układem tylko zwyczajnie korupcjogennym prawem.
        Ten "układ" wytworzyli sobie politycy po to aby móc kraść i w tym sensie układ
        faktycznie istnieje... wszyscy doskonale wiedzą, że wszelkie rządowe agencje i
        urzędy są po to aby wprowadzać tam swoich ludzi... im więcej redystrybucji
        publicznych pieniędzy, im więcej zadań państwa, które trzeba finansować z
        podatków TYM WIĘCEJ UKŁADU!!!
        Ale tego żadne kaczki nie zrozumieją ani ich wyznawcy.

        -------------------

        Dziadek Gosiewskiego
        • adamalbonie Re: Układ ten zwie się .....KORYTO!!! 03.09.07, 08:50
          PO rozumie to doskonale i dlatego rwie się do władzy...
        • wrojoz Re: Układ ten zwie się .....KORYTO!!! 03.09.07, 10:01
          simon_r napisał:

          > I nie jest żadnym układem tylko zwyczajnie korupcjogennym prawem.
          > Ten "układ" wytworzyli sobie politycy po to aby móc kraść i w tym
          sensie układ
          > faktycznie istnieje... wszyscy doskonale wiedzą, że wszelkie
          rządowe agencje i
          > urzędy są po to aby wprowadzać tam swoich ludzi... im więcej
          redystrybucji
          > publicznych pieniędzy, im więcej zadań państwa, które trzeba
          finansować z
          > podatków TYM WIĘCEJ UKŁADU!!!
          > Ale tego żadne kaczki nie zrozumieją ani ich wyznawcy.
          >
          > -------------------
          >
          > Dziadek Gosiewskiego
      • kelowna Re: a druga połowa Polaków to cwoki 03.09.07, 08:23
        Przeciez Lepper i Giertych nalezeli do ukladu PiS-u nie tak dawno a
        teraz PiS uwaza,ze oni byli w innym ukladzie. Troche za duzo
        ukladow. Ale to tylko poczatek, w ciagu m-ca kaczor glowny znajdzie
        jeszcze wiele innych ukladow, wsrod ukladow, wsrod ukladow, itd.
      • krzych.korab Jezeli CBA łamało prawo to Kaczmarek ma zasługi 03.09.07, 08:48
        ostrzegając osobę wobec której łamano prawo.
        • presentation1 Re: Jezeli CBA łamało prawo to Kaczmarek ma zasłu 03.09.07, 08:51
          Kto przeciw PiS ten z nami?Masz racje ,w koncu cala opozycja to Front Ochrony Przestepcow.A ze przegeacie?Przegracie.PiS to pewniak.
          • krzych.korab Uważasz ze łamanie prawa nie jest przestępstwem ? 03.09.07, 09:04
            • wrojoz Ziobro kłamał, to zawsze kłamie. 03.09.07, 10:02
      • loppe 47% Polaków 03.09.07, 09:37
        • loppe Re: 47% Polaków, ale Andrew do tych głupów nie nal 03.09.07, 09:56
          Lider Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział, że jeśli b. szef MSWiA
          Janusz Kaczmarek, kandydat Ligi i Samoobrony (LiS) na premiera, nie
          wyjaśni jeszcze w poniedziałek wątpliwości związanych z jego
          zatrzymaniem, to Samoobrona może wycofać poparcie dla jego
          kandydatury.
          - Jeżeli (ta sprawa) nie ma drugiego dna, to ja to odbieram, że pan
          Kaczmarek skłamał.
    • mieszaniec-zopola Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ 03.09.07, 07:33
      Co oznacza, że w Polsce jeszcze długo się nie polepszy. To jest
      dodatnie sprzężenie zwrotne. Zastępy niezadowolonych -> frustracja -
      > kaczory u władzy -> brak postępu -> zastępy niezadowolonych.
      • mirdek Wierzę, że tam na górze jest coś, 03.09.07, 08:03
        co czuwa nad nami. Niestety jest to rząd. W Allen
        Układ, szara sieć, apogeum walki z układem będzie aresztowanie przez
        JK LK.
    • rudotka I mają rację 03.09.07, 07:36
      uklad istnieje ... w PiSie
    • saphira30 Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ 03.09.07, 07:39
      ciemnogród rules jedyne rozwiazanie dla normalnych ludzi uciekac z
      tego kraj jak najdalej i nie przyznawac sie ze sie z niego pochodzi
      bo to wstyd
    • presentation1 ....Wystarczy wiec......... 03.09.07, 07:45
      ze Ci co wierza w istnienie ukladu zaglosuja na PiS i nowe rozdanie w Sejmie bedzie takie ze to PiS bedzie rzadzil samodzielnie.
      • 1zorro Re: ....Wystarczy wiec......... 03.09.07, 07:56
        chyba cie cos porabalo! Zostan lepiej we Francji i nie pisz bzdur.
        • ratm1978 Re: ....Wystarczy wiec......... 03.09.07, 07:57
          akurat pisze sensownie, zoorro przeczytaj jeszce raz tekst
          • wrojoz Co zrobic?. Usunąć Kaczyńskich.! 03.09.07, 10:06
      • belzebub.pl Stalina popierało 90% 03.09.07, 10:08
    • ratm1978 bo istnieje:) ...w większości polskich Urzędach 03.09.07, 07:48

      • 1zorro Uklad istnieje! A PIS jest czescia tego ukladu. 03.09.07, 07:55
        to fakt i wcale nie trzeba sie temu specjalnie dziwic.
        Kaczory "weszly w uklad" zawiazujac spolke "Telegraf", i tak to trwa
        do dzis....
        • ratm1978 zgłoś to do prokuratury 03.09.07, 07:56

        • algimin Uklad istnieje w każydym powiecie, bo łapownictwo 03.09.07, 07:59
          jest jak do tej pory niekaralne, to wina systemu prawnego
          wyprodkownego przez prawników III RP bo
          z pensji się nie wyżyje a za łapówki
          można stawiać nawet pałace;)
          • ratm1978 no właśnie 03.09.07, 08:06
            w urzedach ciotki, kuzyni, babacie, bracia, teściowie... w
            ostatnich wyborach samorzadowych w naszymmieście startowało duzo
            młodych kandydatów na radnych ( ciotki, kuzyni, babacie, bracia,
            teściowie) także i kogo wybrało społeczeństwo starych wyjadaczy,
            którzy stawiają pomniki świętych i pomniki konsumpcjonizmu ..ech ta
            demokracja, przyzwalamy na to by układ istniał, mamy szansę go
            rozbić lecz tego nie robimy, może mamy w tym interes:)))? dlaczego
            nie stawiamy na młodych, na świeżość tylko na zatęchłe umysły sprzed
            wieku
            == medium is the message ==
            • pierot6 Główny układ, to Szambo-PIS !!!!! 03.09.07, 08:16
              • ratm1978 ty i te twoje popaprane teksty:))) 03.09.07, 08:45

              • wrojoz Re: Główny układ, to Szambo-PIS !!!!! 03.09.07, 10:03
                • wrojoz Re: Główny układ, to Szambo-PIS !!!!! 03.09.07, 10:03
                  To jest pewnik.
    • jackass_1 Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ 03.09.07, 08:32
      Jaki z tego wniosek?

      52% moich rodaków to ludzie skłonni do paranoi, gotowi uwierzyć
      naczelnemu paranoikowi Jarkowi. Nie dziwi mnie więc, że PIS wygrał
      poprzednie wybory. Do takich ludzi nie trafiają logiczne i spokojne
      wyjaśnienia - takich ludzi pociąga za to piana wściekle kapiąca z
      ust Kaczek.

      Zwróćcie bowiem uwagę, że pytanie było o "układ", o którym mówi PIS.
      Czym innym są lokalne koterie (które faktycznie istnieją wszędzie,
      bo po prostu ludzie się znają i sobie pomagają bardziej lub mniej
      zgodnie z prawem), a jednak zupełnie czym innym jest mityczny UKŁAD,
      który ponoć ma rządzić całym krajem i wszystkimi przejawami państwa.

      Paranoja i Schizofrenia... :((( I w to wierzy 52% Polaków.
      Psychiatrzy będą mieli sporo roboty przez wiele nadchodzących lat...
      Bo w mentalności większości Polaków genetycznie zapisane jest
      winienie innych za własne niepowodzenia i nieudaczność. Psychiatra
      powie, że jest to zapisane generalnie w psychice ludzkiej (pisał już
      o tym Freud), a jednak w Polsce ten syndrom przybiera najbardziej
      karykaturalne rozmiary.
      • mreck Re: Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje ukła 03.09.07, 08:41
        jackass_1 układ istnieje z tym ze nikt go nie tworzył, tak jak nie
        sieje sie perzu na łace.
        zastepowanie pojęć eufemizmami (układ-koteria) nie wyjaśnia sprawy
        skąd ludzie mają swój pierwszy milion.
        układ jest od lat. to homeostat. zadna zmiana władzy nie jest
        wstanie wpłynąć na jego istnienie.
        często kazdy z Was jest członkiem układu-układziku, bo w polsce malo
        kto chce, czy ma odwagę przeciwstawić się nieprawidłowościom z imie
        zasad, o ile może liczyc na okruchy z pańskego stołu. vide
        kaczmarek, dopóki był na stanwisku bronił racji swojego szefa, a
        teraz wywala z siebie lata frustracji.
    • old.european Dzieki ukladom zyja panstwa, nie dzieki przepisom 03.09.07, 08:35
      To szczekanie bolszewickich kretynow przeciwko ukladom staje sie
      powoli nudne. Czyzby wyobrazaly sobie te komunistyczne nieroby, ze
      gospodarka, ze spoleczenstwo zafunkcjonuje dzieki panstwowym rygorom?
      One, szanowni towarzysze, funkcjonuja w b r e w rezimowi panstwa, z
      ociaganiem poddajac sie narzuconym rygorom.

      UKLAD to podstawa funkcjonowania gospodarki, spoleczenstwa,
      zwlaszcza, gdy panstwo nie jest w stanie zapewnic niczego.

      Rozwalajcie uklady, wywalajcie elastycznych, zdolnych do aranzowania
      sie z realiami, a stawiajcie pisowskich politrukow na czele firm,
      przedsiebiorstw, uda wam sie rozwalic i gospodarke.



      • presentation1 Re: Dzieki ukladom zyja panstwa, nie dzieki przep 03.09.07, 08:42
        Gospodarka ma sie swietnie a moze jeszcze lepiej.Piszesz o ukladach.Te uklady widac golym okiem, chyba ze omijasz tasmy Gudzowatego,chyba ze nie przysluchujesz sie dyskusjom Kaczmarka,Netzel itd.Tak sie stalo ze PiS doszedl do wladzy bez pomocy jakiejkolwiek grupy interesu.Bez pomocy mediow(w wiekszosci nieprzychylnych).
        • krzych.korab Wracaj do kraju tak swietnia rządzonego.Po co Ci 03.09.07, 09:08
          siedzieć wśród obcych.
        • krzych.korab Zapomniałeś o taśmach Beger ? 03.09.07, 09:22
          • wrojoz Spieprzaj dziadu.!! 03.09.07, 10:07
      • mreck Re: Dzieki ukladom zyja panstwa, nie dzieki przep 03.09.07, 08:46
        old.european zgadzam sę z tobą.
        inaczej łąka nie byłaby zielona.

        układ tworzy sie z durnych przepisów pństwa, gdzie ewidentnie
        szkodliwe przepisy przyjmowane są z obojetnością społecznosci, która
        potem zwalcza "układ" nie zastanawiając się jak doszło do jego
        wylegnięcia.
        ostatni przykład to koncesjonowanie działalnosci rzemieslniczej
        przez nazwe to cech rzemiosł róznych.
        nie było szumu, ze zwisa mi jakie papiery ma fryzjer, byle dbrze
        strzygł.
        ps ile jst obecnie zawodów koncesjonowanych?
    • ja22ek Piszą, że "wierzy"... 03.09.07, 08:39
      Jakby to była wyłącznie kwestia wiary, a nie oglądu rzeczywistości.
    • obywatelx5 jak wierzą w Boga to czmu mają nie wierzyć w układ 03.09.07, 08:40
      nie nie?
      • albacor Re: jak wierzą w Boga to czmu mają nie wierzyć w 03.09.07, 08:45
        Nikt z polityków tego oczywiście otwarcie nie powie. A Kaczor tym bardziej, ale
        po prostu część i to znaczna wyborców PISdzielców to prymitywy i ćwoki wierzące
        jeszcze braciom. A ten cholerny cynik polityczny wykorzystuje tych prymitywów i
        gra na najniższych ludzkich uczuciach: zawiści, zazdrości i tak buduje Polskę (a
        raczej niszczy). Mówiąc o Polsce bogaczy i Polsce solidarnej dzieli, skłóca i
        szczuje. Nie hccę takich polityków!!!!!!. Szlag mnie o mało juz nie trafia
        widzac te gęby w TV pełne frazesów i półuśmieszków. Zasrańcy.
        • albacor Re: jak wierzą w Boga to czmu mają nie wierzyć w 03.09.07, 08:48
          A na dodatek ci zasrańcy otrzepali sie już z afery która sami nakręcili i juz
          przebierają nóżkami do nowych wyborów. Tragedia.
          • ratm1978 albacor wyluzuj ćfoku 03.09.07, 08:51
            zanim mi naubliżasz to sie zastanów nad sobą
            demokracje to rzady większości, uszanuj to, obojętnie czy cie sie to
            podoba czy nie

            == medium is the message ==
            • albacor Re: albacor wyluzuj ćfoku 03.09.07, 08:59
              Wisi mi to czy naubliżam ci czy nie. Po prostu nienawidzę zakłamanych
              politycznie zasrańców obojętnie z jakiej opcji polit. by nie byli. O jakiej ty
              mówisz większości??? PIsdzielckiej??? To już mniejszość i chwała Bogu.
              • ratm1978 Re: albacor wyluzuj ćfoku 03.09.07, 09:10
                :):)
                "To już mniejszość i chwała Bogu" skąd wiesz? masz wiadomości z
                przyszłości? poczekajnmy do wyborów
                • albacor Re: albacor wyluzuj ćfoku 03.09.07, 09:13
                  Chyba że banda poprawiaczy Rzeczypospolitej takich jak ty (prymitywów?) nie
                  zastanawiajacych się nad tym jak moga być wykorzystani przez starych
                  politycznych repów, a majacych rewolucyjny zapał, nada kolejny numerek naszej
                  Ojczyźnie i z hasłami moralnej odnowy znowu zkuma się z przestepcami.
                  • ratm1978 Re: albacor wyluzuj ćfoku 03.09.07, 09:30
                    tak właśnie tak, to jest język "inteligentów"
                    masz rację oczywiście święta i absolutną
                    == medium is the message ==
                    • albacor Re: albacor wyluzuj ćfoku 03.09.07, 09:47
                      mam w d... to co o mnie sądzisz. A chcę żyć w kraju rządzonym tak, żeby nie
                      wiedzieć nawet kto to robi i nie odczuwać tego na własnej psychice a jedynie w
                      kieszeni. Kaczory i PISdzielska banda nie nadają się do tego wybitnie. (jest to
                      oczywista oczywistość, jak mawia Jarek)
                      • wrojoz Schizofrenia Kaczorów. 03.09.07, 10:07
        • mreck Re: jak wierzą w Boga to czmu mają nie wierzyć w 03.09.07, 08:51
          w czasach kiedy obowiązywało prawo miecza, pretendent do władzy
          zbierał grupkę osiłków i zdobywał tron.
          dziś kiedy decyduje wiekszość to pretendent musi wpłynąć na nich
          wszelkimi sposobami.
          to nie jest dobry sposób na sprawne kierowanie państwem, bo u podstw
          leży zupełnie inne załozenie: zdobyć władzę.
      • ratm1978 wiara 03.09.07, 08:48

        • mreck albacor 03.09.07, 08:57
          albakor, możesz nie patrzeć na ich geby, ale patrz im na rece.
          show medialny kaczmarka jest łatwy w odbiorze, trudniejsze jest
          sldzenie zmian w prawie.
          a to prawo jest źródłem układu.
          zmiany w odynacji wyborczej nikogo tak na prawde nie interesuja. ale
          skutki tych zmian juz tak.
          takoz z prawem podatkowym, karnym itp.
          trudno jest nadążyc za zmianami, a jescze trudniej mieć o nich
          własna opinie. a uchwalone prawo traktuje się jak coś obiektywnie
          koniecznego.
          istnieje grupa ludzi ktrzy maja te odwagę mieć prawo w d. i oni
          tworza układ.
          • wrojoz Spieprzaj Kaczyński. 03.09.07, 10:08
    • antyrzeznik 64% polaków wierzy w zielone ludziki 03.09.07, 08:54
      a 49% wierzy ze zyjemy w matrixie
      • mreck Re: 64% polaków wierzy w zielone ludziki 03.09.07, 09:00
        anie żyjemy w matrixie?
    • ryyys Kaczki o tym wiedzą i dlatego 03.09.07, 08:59
      nie zostaną wyeliminowani z polityki, a może nawet wygrają.
      Kaczki wiedzą, ze Kowalski chce mieć prostą wizję świata, która na
      dodatek usprawiedliwi jego niepowodzenia. Spiskowa teoria dziejów
      jest w tym niezawodna. Tyle, że nie bardzo wypada obecnie mówić o
      żydach, masoni też trochę zwietrzali, ale UKŁAD - to jest to!
      • mreck Re: Kaczki o tym wiedzą i dlatego 03.09.07, 09:03
        60% wierzy w zielone ludziki, 70% w duchy, a teorie wzgledności
        nikt wieryc nie musi.
        wiara jest wtedy gdy sa watpliwości i nie ma dowodów.
        że dwa a dwa to cztery wierzyć nie trzeba. to sie wie. inaczej kazda
        sklepowa miałaby manko.
        układ to samnaprawiajaca sie sieć nieformalnych powiazań do
        załatwiania swoich interesów.
      • mreck Re: Kaczki o tym wiedzą i dlatego 03.09.07, 09:05
        ryyys czy wierzysz, ze jak zbierzesz szum z zupy to woda przestanie
        sie gotować?
        jak odejdzie pis to przyjda nastepni a ogień pod garnkiem nie
        przestane buzować.
        • wrojoz Co ma zrobic Kaczyński ?. Odejść. 03.09.07, 10:06
    • atorma wsrod moich znajomych , 03.09.07, 09:03
      nikt z nich nie jest zlodziejem uwlaszczonym majatkiem Polakow,
      wszyscy sa przekonani, ze istnieje uklad. Uklad to czerwona elyta,
      ktora okradla Polske,a dzis nazywa sie oligarchami i byznezmenami. O
      jej istnieniu wie kazdy Polak.
      • mreck Re: wsrod moich znajomych , 03.09.07, 09:07
        wykreśl nazwy własne i przymiotniki a zgodzę sie z toba zupełnie
      • albacor Re: wsrod moich znajomych , 03.09.07, 09:09
        A moja teoria jest taka, że układ będzie istnial zawsze. Kto by nie doszedł do
        władzy to znajduje sie w kręgu ludzi mających kasę i stanowią oni przedmiot
        zainteresowania biznesmenów. I czy to będzie układ czerwony, czarny, zielony czy
        inny to całkiej inna sprawa , zalezy kto rzadzi. A w kłamliwe słowa o moralnej
        naprawie przez polityków nie wierzyłem nigdy. Cyniczni łgarze wykorzystujacy
        niskie ludzkie instynkty.
        • wrojoz Sprzeciw kaczyzmowi.!! 03.09.07, 10:08
    • emeryt21 Re: Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje ukła 03.09.07, 09:18
      To badanie o "kant du..." rozbic.Wszedzie istnieja jakies uklady,bo
      ludzie znaja innych ludzi.jednak to nie swiadczy o tym,ze zaraz
      popelniaja jakies przestepstwa.Ja znam sprzataczke w moim bloku i o
      czym to swiadczy?
    • loppe jak to się mówi: 47% to idioci 03.09.07, 09:22
      ha ha ha
    • ponury_drwiacy_szyderca Układ to banda PiSd i dwóch karłów 03.09.07, 09:29
      która sama sobie dobiera przestępców takich jak Kaczmarek, Lepper
      czy Gier-ty-ch...
      • j.ciecwierz Artykuł w "RZ" W.Mazowieckiego...polecam ! 03.09.07, 09:39
        ukazuje prawde o kaczystanie...
        • realista1000 a co,z"Przekroju wywalili tego laickiego lewicowca 03.09.07, 09:58
          • j.ciecwierz realista1000.. a merytorycznie? 03.09.07, 10:03
            potrafisz?.. czy tylko jątrzyc,pomawiac ?????
      • wrojoz Re: Układ to banda PiSd i dwóch karłów 03.09.07, 10:04
        ponury_drwiacy_szyderca napisała:

        > która sama sobie dobiera przestępców takich jak Kaczmarek, Lepper
        > czy Gier-ty-ch...
        • wrojoz Re: Układ to banda PiSd i dwóch karłów 03.09.07, 10:05
    • michalparadowski Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ 03.09.07, 09:40
      Co świadczy, że Arcykaczor dobrze spekuluje.
      Ta połowa, to nie intresujący się polityką idioci, w tym elektorat
      radiomaryjny.
      Dlatego, Platforma-zawsze dziewica, powinna skorzystać z ostatniej
      szansy w postaci powołani rządu technicznego.
      W innym przypadku, po wyborach, usłyszyny jęki,że demokracja, że
      totalirtaryzm itd. A Arcykaczor, zaczne robić swoje porządki!
      Oczywiście robić, tak jak umie, jak lubi!
      Posłuchaj o Platformo dobrej rady!
    • podatnikad73 Problemy z układami 03.09.07, 10:06
      Niemal już od dwóch lat PiS powtarza jak mantrę, że potrzebna jest
      walka z układem. Ja jednak nie przypominam sobie nic, co by
      precyzowało, czym jest ten już niemal mityczny układ. Żeby tak
      premier lub prezydent stanął przed narodem i po prostu wytłumaczył
      jak krowie na granicy, o co im dokładnie chodzi i co chcą zrobić. Do
      mnie nic takiego nie dotarło (być może jestem tępy i jakoś wyjątkowo
      odporny na słowo mówione i pisane).
      Uzupełnieniem mantry o walce z układem jest koniec III RP i początek
      nowej, wspaniałej IV RP. Być może bezwiednie i trochę przypadkowo
      przekaz jest taki, że to właśnie III RP jest jednym wielkim układem,
      z czym akurat się zgadzam. Bo III RP to twór chory od patologii (jak
      to się groteskowo mawia 'system państwowego kapitalizmu', pomijając
      już chwile nordzin tego dziwnego płodu i udział służb specjalnych).
      Odbudowa III RP albo jak wolą powstanie IV ma polegać na tym, że
      urzędnicy będą uczciwie wypełniać swoje obowiązki. A jakby nie
      chcieli uczciwie wypełniać, to przyciśnie ich CBA. Tu jest właśnie
      cały problem. Korupcję można zwalczyć tylko przez brak okazji, a nie
      pilnowanie urzędników. Jeśli od urzędników zależą przetargi,
      koncesje itd. to oczywiście przy odpowiedniej sumie pojawi się
      ryzyko działań poza przepisami. Więc może czas wbić sobie do głów,
      że walka z tzw. 'układem' powinna się zacząć od walki z aparatem
      państwowym! A dokładniej przez jego drastyczne obcinanie. Jak na
      ironię, PiS zrobiło dokładnie odwrotnie. Rozbudowało aparat
      dorzucając kontrolerów z CBA (tylko kto skontroluje CBA i kontrolera
      CBA i ...).
      I pomyśleć tylko, że to wszystko w imię odbudowy państwa
      socjalistycznego, zwanego dla niepoznaki 'demokratycznym'.
      • wrojoz Szatan rządzi Kaczyńskimi. 03.09.07, 10:09
        • j.ciecwierz worojz..Jaki tam szatan!..zwykły Rydzyk... 03.09.07, 10:32
          cieć szatana...
    • pi3141592 Układ... chyba Marsjan 03.09.07, 10:14
      I ja tez wierze, ze w tym kraju dziala uklad/siatka... uklad Marsjan, ktorzy
      kreca tu chyba jakis reality-show, sprawdzajac ile Polacy wytrzymaja ;-D
    • aleksander51 Ponad połowa Polaków wierzy, że istnieje układ 03.09.07, 10:24
      Tak istnieje wyimaginowany uklad,stworzony przez kaczorow.Przyp
      [omona w 100% uklad z czasoe stalinowskich i czystek urzadzanych
      przez NKWD
    • ja_zdrada a czemu tak sformulowane pytanie? 03.09.07, 10:37
      rownie dobrze mozna zorganizowac konferencje prasowa i wziac kilku
      znanych psychiatrow i poinformowac ze istnieja podejrzenia ze
      prezydent jest idiota lub chory psychicznie
      i potem pytanie: czy na podstawie faktow podanych przez psychiatrow
      wierzysz ze prezydent jest chory psychicznie?

      i wez odpowiedz "nie" na takie pytanie - przeciez wiedza
      specjalistow na temat zaburzen jest wieksza od jasia kowalskiego

      glupi przyklad ???
      tiaa - a czyja jest prokuratura???
      nie mowie "nie ma uklady" ale mowie "pytania sa tendencyjne"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka