Dodaj do ulubionych

Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy...

15.11.07, 14:52
Zamordowali cywilów. Powinni zostać rozstrzelani na mocy wyroku sądu
wojennego. Polacy nie mogą naśladować zbrodniarzy z Waffen SS:
Guentera Grassa, Oskara Dirlewangera, von dem Bacha Zalewskiego i
innych kanalii...
Obserwuj wątek
    • niutt Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy... 15.11.07, 14:53
      Rozumiem rozpacz, kryjącą się w słowach żołnierza, który wolałby śmierć niż tę
      hańbę. Dla porządnego człowieka żołnierza areszt i w perspektywie nawet
      dożywocie, to straszna kara za chęć pomocy innym.
      • 2560a Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:06
        niutt napisała:

        > Rozumiem rozpacz, kryjącą się w słowach żołnierza, który wolałby
        śmierć niż tę
        > hańbę. Dla porządnego człowieka żołnierza areszt i w perspektywie
        nawet
        > dożywocie, to straszna kara za chęć pomocy innym.
        Jaka pomoc innym??? Prosili nas o pomoc?Jaki PORZADNY czlowiek moze
        miec w perspektywie dozywocie???Cos ci sie miesza.Chlopaki chcieli
        pokowboic, pobawili sie troche,postrzelali, pozniej ulozyli
        historyjke do raportu. Wiec wiedzieli ze przesadzili bo wymyslili
        cale zagrozenie.Ze ten"zolnierz" woli smierc niz hanbe? Bzdura,
        bierze ludzi na litosc.
        • niutt Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:12
          2560a napisał:

          > niutt napisała:
          >
          > > Rozumiem rozpacz, kryjącą się w słowach żołnierza, który wolałby
          > śmierć niż tę
          > > hańbę. Dla porządnego człowieka żołnierza areszt i w perspektywie
          > nawet
          > > dożywocie, to straszna kara za chęć pomocy innym.
          > Jaka pomoc innym??? Prosili nas o pomoc?Jaki PORZADNY czlowiek moze
          > miec w perspektywie dozywocie???Cos ci sie miesza.Chlopaki chcieli
          > pokowboic, pobawili sie troche,postrzelali, pozniej ulozyli
          > historyjke do raportu. Wiec wiedzieli ze przesadzili bo wymyslili
          > cale zagrozenie.Ze ten"zolnierz" woli smierc niz hanbe? Bzdura,
          > bierze ludzi na litosc.

          Zanim zaczniemy dyskutować, odpowiedz mi na pytanie: Byłeś kiedyś na wojnie lub
          czy masz magisterium z psychologii?!
          • almagus Re: Sąd zdecydował. Wywiad do parteru! 15.11.07, 16:54
            Wywiad do parteru!


            Jestem agentem.
            Chodzę z testamentem,
            od kiedy barany,
            wprowadzili zmiany.
            Wśród mediów hałasu,
            odtajnili do czasu.
            Utajnili aneksem,
            zostałem psem reksem.
            W kanciapie parteru
            pilnuję Belwederu.

            Reksiu przy majestacie,
            zwalcza podrze gacie.
            Hej wysoko Tusku skacze,
            podrze gacie, podżegacze.
            Są wysoko na szpagacie,
            podżegacze, podrze gacie.
            Na Tusku jestem zawzięty,
            prezydęty, prezydęty!

            Za to w Afganistanie znowu coś się stanie!
      • polskicham Nie mozna zostawic tego zolnierza na pastwe... 15.11.07, 15:07
        ..dziennikarzy i zyjacych w swiecie marzen idiotow,znajacych wojne z "czterech
        pancernych..."
        On jest prawdziwa ofiara. Zbrodniarzami sa dziennikarze,ktorzy te sprawe
        rozdmuchali..ciekaw jestem czy sami sluzyli w wojsku?
        • rydzyk_fizyk A co ma do tego prawdziwa wojna? 15.11.07, 15:57
          W Polsce znajdziesz groby wielu ofiar "prawdziwej wojny".
      • miranda333 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 17:09
        Łatwo oceniać i oskarżać w gabinetach lub w ciepełku domowego
        ogniska.Ja ich nie wsadziłabym do więzienia! Tam trzeba być,nawet w
        wyobrażni mi starcza...żeby ich usprawiedliwiać.
      • bazako Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 18:49
        To wielki wstyd aby tak traktować żołnierzy ktorzy ryzykyją życie.
        Dużo jest jak na razie znaków zaoytaniaj. Jedno nie dziwi dlaczego
        tych chłopaków traktuje się ja pospolitych zbirów . Dlaczego
        generałowie bardzo ostrożnie wypowiadają się na temat sprawy.A
        jeżeli się pomylili w warunkach mega stresu to co!?
        Jeszce jedna sprawa Jak wojsko po zrobieniu "spektaklu" ze sprawy
        będzie prowadzić skuteczną rekrutację na kolejne misje , a już nie
        wspomnę o chętnych do zawodowej służby wojskowej. Zrobiono mega anty
        reklamę wojsku nie żołnierzom.
        Barbara z Krakowa
    • lesteer Gdzie są dumni Kaczyńscy??? 15.11.07, 14:54
      Zapewniał jeden z nich, że Polacy nigdy nie dezerterują i tym
      podobne napuszone teksty o naszych tradycjach i szlachetności. Czy
      dalej są za bezwarunkową obecnością naszych w Afganistanie?. Niech
      cwaniacy wysyłają swoje rodziny do Afgana...Czekam co powiedzą,
      spodziewam się jednak że skulą ogon i się nie odezwą w tym temacie..
      Szczygło! Ministrze od 7 boleści, dlaczego tak długo ukrywałeś
      prawdę w imię jakich racji? Wyborczych?? A może to tajemnica
      państwowa że nasi czasem też mogą zrobić coś złego?
      :/
      • janina1_3 Re: Gdzie są dumni Kaczyńscy??? 15.11.07, 15:02
        Odpowiedzialność za wojenne zbrodnie spada na ich wykonawców. Ani
        Premier Rządu Jarosław Kaczyński, ani Minister Szczygło nigdy nie
        zachęcali do mordowania cywilów. Etos polskiego żołnierza nie
        dopuszcza popełniania zbrodni na ludności cywilnej! Ci, którzy to
        zrobili powinni zostać rozstrzelani na mocy wyroku sądu wojennego.
        • mikronezja Tia, oczywiście, niezachęcali do niczego .. 15.11.07, 15:07
          uzbroili i wysłali na wczasy na pustynię by sobie do wydm
          strzelali ...
        • sajm Re: Gdzie są dumni Kaczyńscy??? 15.11.07, 15:12
          Podobno dowódca grupy wydał im rozkaz ostrzelania tej wioski. Tylko
          on powinien odpowiadać. Żołnierzy sie nie karze za wykonanie
          rozkazów.
          A rozkaz był też taki, ze polscy żołnierze mają jechac do
          Afganistanu. Kto go wydał? I po co?
        • polskicham Gdybym znal twoje dane,podalbym cie do sadu... 15.11.07, 15:12
          ..za to co napisales.
          Rzadasz rostrzelania tego zolnierza.
          Gdybym cie znal skopalbym ci ryja,a potem jeszcze podal do sadu za obraze
          polskiego zolnierza i nawolywanie do przemocy.
          A po sprawie ponownie skopalbym ci ryja.
          • jasmin.11 polskicham.. nie chowaj sie za nicka.bydlaku! 15.11.07, 15:22
            sam podaj swoje namiary i czekaj!.. Sam chetnie zobacze jaki zciebie kozak, lumpie!
        • miranda333 Re: Gdzie są dumni Kaczyńscy??? 15.11.07, 17:14
          A kto ich wysylał na tę wojnę? Komu to potrzebne,komu służy ta
          durna misja? Kto nas tam zaprosił?Hanba dla naszego Prezydenta i
          Ministrów.
        • gyubal Re: Gdzie są dumni Kaczyńscy??? 15.11.07, 19:27
          janina1_3 napisała:

          > Odpowiedzialność za wojenne zbrodnie spada na ich wykonawców. Ani
          > Premier Rządu Jarosław Kaczyński, ani Minister Szczygło nigdy nie
          > zachęcali do mordowania cywilów.

          a o czyms takim jak "Proces Norymberski" to ci sie obiło o kacze uszki
          pisdziorku???.....tam w ławach oskarzonych nie siedzieli szeregowcy czy nawet
          zwykli oficerowie Wehrmachtu ,Luftwaffe,Kriegsmarine czy nawet SS.Na ławie
          oskarzonych siedziało kilku takich co to nigdy własnorecznie nawet muchy nie
          zabili....,jak chociazby Rosenberg czy Todt.
      • ob.laden Re: Gdzie są dumni Kaczyńscy??? 15.11.07, 16:06
        > Niech
        > cwaniacy wysyłają swoje rodziny do Afgana...Czekam co powiedzą,

        powiem za nich: jesteś idiotą.
        jak ktoś zostaje żołnierzem, to nie powinien tylko myśleć
        o tym, że nie ma kwalifikacji do normalnej roboty ale
        także o tym że kiedyś mogą go wysłać tam gdzie się strzela
        Dla dobra armii powinni ich zapakować na 30 lat--jeżeli
        fakty przedstawiane przez media się potwierdzą
        • lesteer Dlaczego nic nie powiedzą?? 15.11.07, 18:35
          Z "chwalebnych" kart historii każdy potrafi się chwalić, a taką
          wpadkę trzeba skomentować. Władza powinna się ustosunkować. Skoro
          zawiedli żołnierze znaczy byli nieprzygotowani do misji, kto za to
          odpowiada że pojechali ludzi nieodpowiedni???
          Sameś idiot
          ;/
          • lesteer Sytuację ratuje Tusk... 15.11.07, 18:58
            Ale wypadałoby coś usłyszeć bezpośrednio z pałacu prezydenckiego.
            Ustępujący premier doczeka do przekazania władzy i się nie
            wychyla..A Szczygło nabrał wody w usta. Bardziej elokwentny był jak
            trzeba było obrzucać błotem Sikorskiego
            ;/
    • mikronezja Jak byśmy nie byli tacy chop siup 15.11.07, 14:54
    • janina1_3 [...] 15.11.07, 14:57
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • mikronezja Jak byśmy nie byli tacy chop siup do Iraku 15.11.07, 15:00
      to by już naszych żołnierzy tam nie było i nie było by całej sprawy
      a każda sekunda dłużej to większe szanse na takie sytuacje, bo
      ludziom w końcu nerwy puszczają i w d... można sobie wsadzić
      wszelkie konwencje pisane w zaciszu gabinetów przy kawie i
      ciasteczkach podanych przez wierną sekretarkę.

      No ale nasi politycy muszą wychodzić przed szereg i pokazać jacy to
      my jesteśmy "silni" i jak to na wojenkę pojechaliśmy, z której inni
      juz dawno wyjechali ...

      Rozpatrywanie z ciepłego pokoju zza klawiatury jest bez sensu, bo
      nie jesteśmy tam, nie znamy atmosfery, która do tego doprowadziła ...

      Za to ponoszą winę politycy, którzy raz, że wysyłają nasze wojska na
      obcy teren a potem zwlekają z ich wycofaniem ... nie wiem na co
      liczą !
      • somatico Za to mamy takie indywidua które zaciszu domowych 15.11.07, 16:32
        pieleszy miotają się na naszych żołnierzy. Podobno w obronie Afgańczyków. Tak
        naprawdę osobnicy tacy jak janina1_3 o grubym tyłku czy 2560a o wielkim brzuch
        nigdy nie byli w sytuacji zagrożenia zaś Afgańczyków mają gdzieś i z pewnością
        nawet nie wiedzą gdzie dokładnie leży Afganistan. Po prostu wykorzystują każdą
        okazje aby wylać na kogoś trochę jadu który zakumulował im się w środku ich
        nędznych dusz.
      • somatico Za to mamy takie indywidua które zaciszu domowych 15.11.07, 16:34
        pieleszy miotają się na naszych żołnierzy. Podobno w obronie Afgańczyków. Tak
        naprawdę osobnicy tacy jak janina1_3 o grubym tyłku czy 2560a o wielkim brzuchu
        nigdy nie byli w sytuacji zagrożenia zaś Afgańczyków mają gdzieś. Pewnie nawet
        nie wiedzą gdzie dokładnie leży Afganistan. Po prostu wykorzystują każdą okazje
        aby wylać na kogoś trochę jadu który zakumulował im się w środku ich nędznych dusz.
    • 2560a Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy.. 15.11.07, 15:01
      janina1_3 napisała:

      > Zamordowali cywilów. Powinni zostać rozstrzelani na mocy wyroku
      sądu
      > wojennego. Polacy nie mogą naśladować zbrodniarzy z Waffen SS:
      > Guentera Grassa,...
      Widac moga nasladowac Waffen SS.Tak im sie wydaje i takie
      przeszkolenie otrzymali a kapelan wszystkim wszystko przebaczy w
      imieniu Najwyzszego.A tak przy okazji , to co oni robia tam w
      Afganistanie? Chyba nie chca zlapac Bin Ladena bo nie zapuszczaja
      sie w gory. Ale trzeba cos robic i sie wykazac to zawsze mozna zabic
      jakies dziecka albo starca.I przy innej okazji ,dlaczego tak wszyscy
      protestowali przeciw Ruskim w Afganistanie?
      • janina1_3 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:13
        2560a napisał:

        > janina1_3 napisała:
        >
        > > Zamordowali cywilów. Powinni zostać rozstrzelani na mocy wyroku
        > sądu
        > > wojennego. Polacy nie mogą naśladować zbrodniarzy z Waffen SS:
        > > Guentera Grassa,...
        > Widac moga nasladowac Waffen SS.Tak im sie wydaje i takie
        > przeszkolenie otrzymali a kapelan wszystkim wszystko przebaczy w
        > imieniu Najwyzszego.A tak przy okazji , to co oni robia tam w
        > Afganistanie? Chyba nie chca zlapac Bin Ladena bo nie zapuszczaja
        > sie w gory. Ale trzeba cos robic i sie wykazac to zawsze mozna
        zabic
        > jakies dziecka albo starca.I przy innej okazji ,dlaczego tak
        wszyscy
        > protestowali przeciw Ruskim w Afganistanie?

        Stary, to jest dramat! Myślę, że nikt ich nie wychował do zbrodni:
        ani kapelan, ani rodzice, ani przełożeni. Wszyscy, normalni,
        z "tamtych" czasów protestowaliśmy przeciwko kacapom w Afganistanie.
        To byli mordercy dzieci i kobiet. Nie chcemy, żeby żołnierze z
        orzełkiem na hełmie próbowali ich naśladować.
        Dzisiaj musimy być twardzi- za zbrodnię na cywilach - kula w łeb!

        W 1939 roku mój Ojcie w Bitwie nad Bzurą zabił dwóch Niemców. Mój
        teść - maszynista na kolei, w 1941 roku zatłukł łopatą i spalił w
        palenisku lokomotywy innego Szwaba. Męczyło ich to aż do śmierci. (A
        swoją drogą, jeśli każdy Polak zatłukłby jednego Szkopa - nie
        mielibyśmy z nimi takich problemów jak dziś).
        • 2560a Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:23
          janina1_3 napisała:" W 1939 roku mój Ojcie w Bitwie nad Bzurą zabił
          dwóch Niemców. Mój teść - maszynista na kolei, w 1941 roku zatłukł
          łopatą i spalił w
          palenisku lokomotywy innego Szwaba. Męczyło ich to aż do śmierci."
          ----------
          Tu jest zasadnicza roznica. Niemcy nas najechali a mysmy sie bronili
          jak tylko moglismy. Oficjalnie bylismy zwarci i gotowi oraz mielismy
          sojusze i ulanow ale fakty byly inne.Teraz mysmy najechali
          Afganistan i po kilku latach juz nikt nie pamieta dlaczego. Dla
          mnie powod najazdu byl taki ze trzeba bylo cos zrobic po ataku na NY
          i wybrano Afganistan.Slaby kraj, nie trzeba bylo sie specjalnie
          przygotowywac i nie wiadomo kiedy ma sie oglosic zwyciestwo wiec nie
          mozna bylo poniesc porazke.
          " A swoją drogą, jeśli każdy Polak zatłukłby jednego Szkopa - nie
          mielibyśmy z nimi takich problemów jak dziś)".To znaczy jaki
          problem mamy dzisiaj z Niemcami?
          • janina1_3 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:31
            Problem z ich roszczeniami do własności na Ziemiach Odzyskanych.
            Gdyby każdy z 20 mln (mężczyzn) Polaków zatłukł jednego Szkopa, to
            to wraże plemię zniknęłoby z powierzchni ziemi... I tusk im w oko!
            • gyubal Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 18:43
              janina1_3 napisała:

              > Gdyby każdy z 20 mln (mężczyzn) Polaków zatłukł jednego Szkopa,...

              pozdrowienia dla twojego psychiatry...cos słabo sie stara.
    • uniaeuropejska1 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:03
      Guenter Grass zbrodniarzem wojennym? Fantazjujesz.
      • janina1_3 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:26
        uniaeuropejska1 napisał:

        > Guenter Grass zbrodniarzem wojennym? Fantazjujesz.

        Był w Waffen SS. To była zbrodnicza organizacja, a jej członkowie -
        zbrodniarzami wojennymi. Być może grał na blaszanym bębenku podczas
        mordowania żołnierzy francuskiego i belgijskiego podziemia. ŚMIERĆ
        HITLEROWSKIM MORDERCOM!
        • gyubal Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 19:04
          janina1_3 napisała:
          ŚMIERĆ
          > HITLEROWSKIM MORDERCOM!
          Smierć carskim siepaczom, śmierć dławicielom komuny paryskiej,smierc legionom
          Bonapartego, śmierć wielkiej ordzie, śmierc szwedom zalewajacym nasz kraj,
          smierć krzyzakom, smierć niedzwiedziom szablozebnym....śmierc wielkiemu bum :DDDDD
    • polskicham Odwalcie sie od polskich zolnierzy!!! 15.11.07, 15:03
      bronia honoru Polski,a jakies dziennikarzyki,ktorzy najprawdopodobniej nigdy nie
      byli w wojsku, bo przed komisja udawali swirusow,szkaluja dobre imie polskich
      zolnierzy.
      Dziennikarze rozdmuchali te sprawe,sami znaja wojne z ksiazek albo "czterech
      pancernych..", ...szkoda mi tych zolnierzy,...walczyli dla Polski i Polakow a w
      ojczyznie witaja ich jak zbrodniarzy.
      • uniaeuropejska1 Re: Odwalcie sie od polskich zolnierzy!!! 15.11.07, 15:06
        Zarzuty są poważne i konkretne więc to odwalcie się nie jest niczm
        uzasadnione.
        • mikronezja Niech politycy też odpowiedzą, za to, że ich 15.11.07, 15:09
          wysłali na cudzą wojnę i ich jeszcze nie wycofali mimo, że już dawno
          przekroczono wymagany czas pobytu ich tam.

          Każda sekunda dłużej to większe szanse na takie dewiacje ...
      • 2560a Re: Odwalcie sie od polskich zolnierzy!!! 15.11.07, 15:10
        polskicham napisał:

        > bronia honoru Polski,....
        ...szkoda mi tych zolnierzy,...walczyli dla Polski i Polakow a w
        > ojczyznie witaja ich jak zbrodniarzy.
        Bronia honoru Polski w Afganistanie??? W Iraku??? Walcza tam dla
        Polski i Polakow? Afganistan chcial napasc na Polske? Moze na
        naszych sojusznikow czyli USA i Izrael???
      • kerremit.20 polskicham..o czym ty pieprzysz, chamie? 15.11.07, 15:25
        polskim honorze/ to honorem jest mordowanie?????
        Jesteś napasiony ideologia komuchów,i ubeków..morderców!
        Ch..ci w ryj!
        • polskicham bzdury gadasz,ale to nie twoja wina... 15.11.07, 16:24
          ..albowiem wydaje mi sie ze nie dorosles jeszcze umyslowo do zrozumienia paru
          kwestii.
          1. Zolnierze walcza teraz o honor swojego narodu na misjach tzw.pokojowych,
          poprzez takie misje rosnie respekt i szacunek do narodu w oczych innych panstw.
          2.poprzez zdecydowane,czasami kontrowersyjne akcje zbrojne (takie jak te przez
          polakow) rosnie szacunek do armii przez inne panstwa.
          3.polska chcac byc brana powaznie na arenie miedzynarodowej,co powinno byc w
          interesie kazdego Polaka,musi brac udzial w misjach wojskowych na terenach
          innych panstw i musi sie dopuszczac czasami akcji kontrowersyjnych dla
          zachowania dyscypliny i szacunku.
          4.Po smierci polskiego zolnierza akcja taka jest obowiazkowa,gdyz nie robienie
          nic byloby brakiem szacunku przed zabitym polskim zolnierzem i cala polska armia
          i polskim narodem.
          Ty tego nie wiesz,bo karmiony jestes pluralistycznymi wywodami GW,gdzie
          sprzedaje ci sie ze swiat jest poiekny,kolorowy i sprawiedliwy,ale tak nie jest.
          • 2560a Re: bzdury gadasz polskicham 15.11.07, 18:23
            1." Zolnierze walcza teraz o honor swojego narodu na misjach
            tzw.pokojowych,...."-pod warunkiem ze te misje sa istotnie
            uzasadnione prawem miedzynarodowym i sa prowadzone zgodnie z
            konwencjami miedzynarodowymi. Czy"misje "w Iraku i Afganistanie
            odpowiadaja tym standardom?
            2."> 2.poprzez zdecydowane,czasami kontrowersyjne akcje zbrojne
            (takie jak te przez polakow) rosnie szacunek do armii przez inne
            panstwa."
            Kontrowersyjny NIE MOZE znaczyc usprawiedliwiajacy zbrodnie!!!
            Ostatnio termin "kontrowersyjny" stal sie bardzo elastyczny.
            3."polska chcac byc brana powaznie na arenie miedzynarodowej,co
            powinno byc winteresie kazdego Polaka,musi brac udzial w misjach
            wojskowych na terenach innych panstw i musi sie dopuszczac czasami
            akcji kontrowersyjnych dla zachowania dyscypliny i szacunku."
            To jest filozafia osilka z osiedla. Dac w morde kilku by nie
            podskakiwali i mieli szacuneczek dla osilka. Jest na swiecie wiele
            krajow, ktore maja ogromny szacunek a sa neutralne badz z rozwaga ,
            a nie slepym posluszenstwem wobec sojusznika, biora udzial
            wmiedzynarodowych akcjach.
            4."Po smierci polskiego zolnierza akcja taka jest obowiazkowa,gdyz
            nie robienie nic byloby brakiem szacunku przed zabitym polskim
            zolnierzem i cala polska armi a i polskim narodem."
            Obowiazkowo nalezy odstrzelic paru cywilow?? A moze skorzystac z
            doswiadczen zolnierzy 3 Rzeszy i wprowadzic w armii 4 Rzeszy-
            pospolitej obowiazek rostrzeliwania okreslonej liczby cywilow za
            taka akcje. A moze zbudowac jakies krematorium i selektywnie posylac
            tam tubylcow. Niestety to juz bylo i CYWILIZOWANE narody odrzucaja
            takie metody.

      • czarneslonce Re: Odwalcie sie od polskich zolnierzy!!! 15.11.07, 18:47
        Nie jestem dziennikarzykiem, nie udawałem świrusa przed komisją.

        A jeżeli oni kilka godzin pojechali i ostrzelali wioskę, z której w tym momencie
        nie było ognia (w dodatku dowódca potem wysłał - tak mówił dziś inny żołnierz -
        smsa, w którym napisał 'zrównaliśmy tę wioskę z ziemią'), zabijając cywilów,
        zrobili to celowo, z wyrachowaniem i zimną krwią to są ZBRODNIARZAMI WOJENNYMI.
        Są zwykłymi MORDERCAMI.
        Dożywocie.

        To oni szkalują dobre imię większości polskich żołnierzy, a nie ci, którzy o tym
        mieli odwagę powiedzieć.
    • neuroup Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy.. 15.11.07, 15:08
      Szkoda w ogóle, że ta sprawa ujrzała światło dzienne bo oprócz pożywki dla
      dziennikarzy nic dobrego z tego nie wynika. Już pojawiły się opinie, że jak
      amerykanie lub inne wojska zrobią podobny numer to jeśli to nie wycieknie do
      mediów to nikt tam takiego zamieszania nie robi.
      Zdarzyła się tragedia, ale czy my zawsze musimy być tacy święci. Jesteśmy tylko
      ludźmi? Może warto się zastanowić czy warto wysyłać naszych chłopców zagranicę?
      Bo jakoś nic z tego dla nas nie wynika....
      Wizy, stanowiska w NAto......
      Pozdrawiam
      • 2560a Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:13
        Szkoda w ogóle, że ta sprawa ujrzała światło dzienne bo oprócz
        pożywki dla
        dziennikarzy nic dobrego z tego nie wynika.
        Czyli uwazasz ze najlepiej takie zbrodnie skonczyc napalmem bo wtedy
        zostanie tylko czarna plama i zadnych swiadkow??? Juz to
        przerabialismy w Wietnamie ale i tak amerykanskie zbrodnie wojenne
        zostaly dobrze udokumentowane.
        • jasmin.11 A co z głównym winowajcami, Szcygło... 15.11.07, 15:17
          Macierewicz i reszta "wodzów" z MON ? Gdzie jest Prezydent ,Naczelny
          Sił Zbrojnych????
        • janina1_3 Rozstrzelać 15.11.07, 15:20
          Za zbrodnię na cywilach podczas wojny tylko jeden wyrok! Śmierć
          przez rozstrzelanie!!!!!!!!
          • firokeda Re: Rozstrzelać 15.11.07, 16:03
            Od ferowania wyroków sa sady. Nawolywanie do przemocy i samosadow nie
            sluzy niczemu dobremu. Proponuje sie nad tym zastanowic.
            • janina1_3 Re: Rozstrzelać 15.11.07, 16:08
              firokeda napisał:

              > Od ferowania wyroków sa sady. Nawolywanie do przemocy i samosadow
              nie
              > sluzy niczemu dobremu. Proponuje sie nad tym zastanowic.

              Prawa wojny są bezlitosne: za dezercję, morderstwo - kula w łeb!
          • polskicham Jestes zakala narodu polskiego... 15.11.07, 16:16
            ..won do aserbejrzanu albo bangladeszu.
            Apropo:Gdybys byl w wojsku i wyglaszal podobne tezy,dawno juz wydymany bys
            zostal na swojej kozetce przez cala kompanie.
            • gyubal Re: Jestes zakala narodu polskiego... 15.11.07, 19:22
              polskicham napisał:

              > ..won do aserbejrzanu albo bangladeszu.
              > Apropo:Gdybys byl w wojsku i wyglaszal podobne tezy,dawno juz wydymany bys
              > zostal na swojej kozetce przez cala kompanie.

              kto by go tam dymał....patykiem by sie brzydzili dotknac...,dostalby zabłakana
              kulke i po scierwie....
          • gyubal Re: Rozstrzelać 15.11.07, 19:19
            janina1_3 napisała:

            > Za zbrodnię na cywilach podczas wojny tylko jeden wyrok! Śmierć
            > przez rozstrzelanie!!!!!!!!

            idź sie leczyc na nogi bo na głowe to juz za poźno...
            jakos nikt nie rozstrzeliwywał pilotów bombardujacych Drezno w koncówce II
            wojny swiatowej, nikt nie rozstrzelał pilotów którzy zrzucili bomby na Hiroszime
            i Nagasaki.A zgineły setki tysiecy cywili. Nie badźmy swietsi od pana
            bogha....,chłopakom pusiły nerwy i przegieli . Trudno. Powinni dostac wyroki w
            zawieszeniu ,albo po pare lat(przy udowodnieniu im winy) i wydalenie z armii.
            Koniec kropka.
            Nie wjechali do wiochy Rosomakiem,nie ustawili muslimów pod sciana i nie spalili
            miotaczami płomieni.Dopuscili sie przestepstwa ale to drobiazg w porównaniu z
            tym co dzieje sie na wspołczesnych wojnach. To oczywiscie w niczym nie umniejsza
            ich winy ale zachowajmy zdrowy rozsadek i umiar.
            • 2560a Re: Rozstrzelać 15.11.07, 20:32
              gyubal napisał: janina1_3 napisała: zawieszeniu ,albo po pare lat
              (przy udowodnieniu im winy) i wydalenie z armii.
              Koniec kropka. Nie wjechali do wiochy Rosomakiem,nie ustawili
              muslimów pod sciana i nie spalil miotaczami płomieni.Dopuscili sie
              przestepstwa ale to drobiazg w porównaniu z tym co dzieje sie na
              wspołczesnych wojnach.
              1. To nie ma znaczenia co sie dzieje we wspolczesnych wojnach . Jak
              inni morduja i gwalca by my tez mamy prawo?
              2.Zamiast armii bedziemy mieli stado bandytow jezeli powiemy im ze
              sa bezkarni. Musza byc nagrody za bohaterstwo i kara za bandytyzm.
              Dlaczego ma byc wyroczek w zawieszeniu???
              Drezno, Hiriszima, Wietnam,...to byly zbrodnie. To wie kazdy myslacy
              czlowiek. Nie ukarano zolnierzy...bo wtedy nie sadzilo sie
              zwyciezcow. Dzisiaj wiemy ze to byla zbrodnia chociaz nikt nigdy nie
              spedzil dnia za kratkami. Tak jak Katyn jest zbrodnia i nikt nie
              siedzial. Jezeli pozostaniemy przy dawnej filozofii to bedziemy
              mieli wiecej Katyni,Nagasaki,....
        • neuroup Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 15:32
          Pamiętaj, że ci bezbronni cywile najczęściej współpracują z terrorystami i to
          nie jest tak, że oni są bezstronni. Pamiętaj też, że dzień wcześniej zginął
          POLSKI OFICER.
          Dzisiaj na światło dzienne wypłynęła sprawa zabicia Polaka na lotnisku w
          Kanadzie. Ciekawe czy tam też pociągną do tak surowej odpowiedzialności
          funkcjonariuszy kanadyjskich.... Ciekaw jestem, ale pewnie tam się okaże, że
          wszystko było cacy a POLAK sam sobie winny.
          Pozdrawiam
          • polskicham Swieta racja!! 15.11.07, 16:11
            ..niektorzy zakompleksieni polacy z wielkim wiec entuzjazmem uwielbiaja
            atakowac swoj narod,chca byc sprawieliwsi od Pana Boga i uwazaja ze pozjadali
            wszystkie rozumy,gloszac politycznie poprawne mysli w stylu:nie wolno zabijac
            cywili,ten kto zabija cywili powinien byc traktowany jak morderca,..itp.
            Prawda,a szczegolnie na wojnie,jest o wiele bardziej skomplikowana.
            Swietny przyklad z Polakiem zabitym przez Kanadyjskie sluzby na lotnisku. Nie
            sadze aby jakikolwiek Kanadyjczyk podniecal sie tym faktemn, a ju napewno nie
            wini w ciemno kanadyjskie sluzby.
            No ale coz. My jestesmy Polakami nie Kanadyjczykami, i my bylismy 4razy pod
            rozbiorami,i wiadomo dlaczego:bo my sami jestesmy niebezpieczni dla samych siebie.
            Inne narody tylko to wykorzystuja.
            • rumburok Konczmy juz te okupacje Iraku i Afganistanu. Dosc! 15.11.07, 16:28
              Konczmy juz te OKuPacje Iraku i Afganistanu. Dosc!
            • 2560a Re: Swieta racja!! 15.11.07, 18:44
              polskicham napisał: Swietny przyklad z Polakiem zabitym przez
              Kanadyjskie sluzby na lotnisku. Nie
              > sadze aby jakikolwiek Kanadyjczyk podniecal sie tym faktemn, a ju
              napewno nie wini w ciemno kanadyjskie sluzby.
              ----------Nie sadze ze jest to swietny przyklad zwiazany z
              Afganistanem ale poniewaz mieszkam w Kanadzie od lat to musze ci
              powiedziec , ze sie mylisz co do oceny smierci Polaka na lotnisku.
              Oni, znaczy ci rodowici Kanadyjczycy, sa przerazeni zachowaniem
              policji.Oni nie czesto dyskutuja zdarzenia bo boja sie poltycznej
              niepoprawnosci.Ale tym razem poczuli sie zle z tym co widzieli.Ja
              czuje sie bardziej poblazliwy od nich. Ja im tlumacze ze "turysta"
              nie powinien rzucac qu..mi /czego oni nie rozumieli z
              zarejestrowanego zdarzenia/ ani krzeslami.Oni na to , ze 4 czy 5
              roslych policjantow mogla faceta opryskac gazem i ubezwladnic
              zamiast KILKAKROTNIE porazic go pradem. Oni rowniez wiedza ze
              policjanci sa przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy czego tam
              nie zrobili.
              Nie mozna zataic takiego zdarzenia, media nie moga milczec bo
              inaczej to sie bedzie powtarzac.
              I w tej sprawie, tzn.osadzenia , zgadzam sie z mediami polskimi w
              sprawie zbrodni w Afganistanie.
          • czarneslonce Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 18:57
            neuroup napisał:

            > Pamiętaj, że ci bezbronni cywile najczęściej współpracują z terrorystami i to
            > nie jest tak, że oni są bezstronni. Pamiętaj też, że dzień wcześniej zginął
            > POLSKI OFICER.
            > Dzisiaj na światło dzienne wypłynęła sprawa zabicia Polaka na lotnisku w
            > Kanadzie. Ciekawe czy tam też pociągną do tak surowej odpowiedzialności
            > funkcjonariuszy kanadyjskich.... Ciekaw jestem, ale pewnie tam się okaże, że
            > wszystko było cacy a POLAK sam sobie winny.
            > Pozdrawiam


            Współpracują z terrorystami? Po pierwsze, nawet jeżeli 'najczęściej'
            współpracując, to chyba czasy odpowiedzialności zbiorowej się skończyły jakiś
            czas temu (1907 - konwencja haska), poza tym nie wydaje mi się żeby z
            terrorystami współpracowały te trzy kobiety, którym urwało nogi (teraz leczone w
            Polsce) i młoda dziewczyna w ciąży (a zwłaszcza jej dziecko, które nie miało
            szczęścia, żeby zdążyć się urodzić)
    • almagus Re: Dlaczego identyfikujesz się z grupą nienawiści 15.11.07, 16:22
      Dlaczego identyfikujesz się z grupą nienawiści, właśnie o nią podejrzewam
      żołnierzy wysłanych przez PiS.
      Przecież nikt nie zabrania Tobie miłować bliźnich.
      W interesie Polaków jest ich skazać i wszystko zwalić na nazikatolicję, inaczej
      na Kaczy MenGeLe.
      Rząd tworzony pod patronatem Rydzyka: Jadwin Kac Czyński - MEN Giertycha i
      Leppieja seraj!
      Potem obniżyć wyroki i za dwa lata do domu.


      Uwierz artystom!


      Czuwanie i szczekanie!

      Pełen wiary, nadziei na dobrobyt czekam,
      wypatruję z okna i pod drzwiami szczekam.
      Prawo, Sprawiedliwość dodaje nadziei,
      że przestanę szczekać na swoich złodziei.
      Trop układu wydłuża oczekiwanie,
      oprócz czekania dodaje szczekanie.
      Szukam dla mnie prawa i sprawiedliwości,
      bo zbyt małą rentę zżera rosół z kości.
      Poprzez wybór zgrai strzeliłem sobie bramkę,
      teraz z tej wściekłości często gryzę klamkę.
      Im czarne jest białe, a białe jest czarne,
      chyba się zapłaczę na me życie marne.
      Leków nie kupuję, tylko waleriana,
      aby to wytrzymać biorę czasem z rana.

      Jak już nasłucham się ojca dobrodzieja
      ze stacji, w której zbawienia jest nadzieja.
      Za datki dla niego mam trafić do nieba,
      pomimo braku grosza i w domu chleba.
      Ja już nie rzucam się na byle ruch klamki,
      warczę i otwieram cicho u drzwi zamki.
      Szczekam, na Żyda, lewusa, liberała,
      a smak w nim jest taki jak maślana chała.
      Wbijam zęby w chałę i odgryzam kęsa,
      trzeźwieję, bo czuję smak ludzkiego mięsa.
      Tak wysokie Prawo i Sprawiedliwości
      proszę dla obłędu wiele łagodności!
      Mało, ja uważam od góry do spodu,
      obłęd, tylko obłęd przyszłością narodu!


      Tylko modlitwa i czuwanie to obłudy proste danie!

      W Unii siedzą już przy torcie,
      oni dyszą przy aorcie!
      Gryź w aortę, szkaluj wroga,
      wykorzystuj nawet Boga!
      Nie uszanuj ducha w grobie,
      na ikonę siknij sobie!
      To są specjaliści smrodu,
      do ogłupiania narodu.
      Kombinują w swojej główce,
      jak utopić cię w gnojówce!

      www.youtube.com/watch?v=nDHbimDHNB4
      • almagus Re: I stalo się! 15.11.07, 16:23
        Wysłali Lacha w imię ajatollaha!
        Mają pecha walczyć za ajatollecha!

        Dało awans junkrom klerykalne szambo,
        na Afganistan wysłali PiSu rambo.
        Takich co tutaj skaczą do aorty,
        wysłali niszczyć pogan kohorty.
        Nie parasolka w oku reportera,
        ale moździerze i ciężka giwera.
        Zabrakło w służbach im adrenaliny,
        muszą postrzelać do nędznej wioszczyny.
        Ranili kobiety, zabili dzieci,
        rydzola bóg aureolę zaświeci.
        TRwam czeka zwycięstw na wiary rubieży,
        więc nakręcili zwycięstwo żołnierzy!

      • janina1_3 Re: Dlaczego identyfikujesz się z grupą nienawiśc 15.11.07, 16:47
        Powinieneś zawisnąć powieszony za tuska na suchej gałęzi!
    • endzu.1 Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy.. 15.11.07, 16:35
      Jestem zaszokowany wypowiedziami Prof. Janusza Kochanowskiego rzecznika spraw
      obywatelskich.
      Kto jak kto ale ten człowiek nie powinien w ten sposób komentować całej sprawy.
      Naszym chłopcom jeszcze nic nie udowodniono oskarżenia póki co oparte są na
      pomówieniach i jakoby filmie którego nie ma.
      Nikt z nas nie odczuł presji i ciężaru podejmowania odpowiedzialności w tak
      krytycznej sytuacji w jakiej znaleźli się nasi chłopcy w momencie ostrzału.
      Wszyscy wiemy że ci terroryści zasłaniają sie dziećmi i kobietami żeby dokonać
      ataku na konwoje.
      Wiemy że tak jak to było właśnie w czasie tego patrolu terroryści prowadzą
      ostrzał z wiosek zamieszkałych przez cywilów.
      Wiemy jak wyglądają akcje i jakie są skutki akcji gdzie nasi dzielni chłopcy w
      czasie takiego ostrzału nie reagują należycie, oni wtedy giną a ci którzy ich
      zabili odprawiają dzikie tańce przy ognisku.
      Jest takie stare powiedzenie że lepiej rozmawiać z sędzią i prokuratorem niż
      słuchać tego co mówi ksiądz na pogrzebie.
      Trzeba jak najszybciej wycofać naszych chłopców z Afganistanu i Iraku my tam nie
      mamy czego szukać to nie jest nasza wojna, oni nas nie zaatakowali czy naszym
      obywatelskim obowiązkiem jest nieustanne wchodzenie w dupę naszym sojusznikom.
      Żebyśmy jeszcze coś z tego mieli ale poza poniżeniem i oskarżaniem naszych
      wspaniałych chłopaków z orłami na rękawie nie dostajemy nic.
      Ten proces i te z góry wydane wyroki dowodzi że KACZYSTAN w ogóle nie wie o co
      chodzi w tej grze.
      Na znak sprzeciwu i buntu przeciwko takiemu traktowaniu naszych żołnierzy
      wszyscy żołnierze którzy są albo maja wyjechać do Iraku czy Afganistanu powinni
      odmówić wyjazdu.
      • mikronezja Tak, dobrześ to ujął ...Wchodzenie w d.. 15.11.07, 16:42
        sojusznikom ...krokiem marszowym ... to już było i jest znów :(((

        Ile jeszcze osób ma zginąć po obu stronach ?
        • janina1_3 Re: Tak, dobrześ to ujął ...Wchodzenie w d.. 15.11.07, 16:49
          mikronezja napisał:

          > sojusznikom ...krokiem marszowym ... to już było i jest znów :(((
          >
          > Ile jeszcze osób ma zginąć po obu stronach ?

          Za mordowanie cywilów - kula w łeb!
          • czarneslonce Re: Tak, dobrześ to ujął ...Wchodzenie w d.. 15.11.07, 19:02
            Wiesz co?
            Jestem za tym, żeby zbrodniarzy karać zgodnie z OBOWIąZUJąCYM prawem.
            Ale Ty mnie wkur...sz.
            Bo nie różnisz się NICZYM od nich, od 'Polskiegochama' a od tych przywoływanych
            przez Ciebie zbrodniarzy hitlerowskich też niewiele - też wszystkim kula w łeb,
            wszystkich wieszać...

            Ech...
      • gyubal Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 19:11
        endzu.1 napisała:


        > wszyscy żołnierze którzy są albo maja wyjechać do Iraku czy Afganistanu powinni
        > odmówić wyjazdu.
        Moze zacznijmy od tego ze nie powinno byc juz zadnych "wyjazdów" polskiego
        wojska do tych krajów, a powinny sie zaczac powroty!!!!!!
    • cherokee77 Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 16:39
      Na lawie oskarzonych powinni zasiasc razem z Zolnierzami ci ktorzy
      ich tam wyslali. Latwo jest wielkie hasla glosic z trybuny i
      podejmowac bezsensowne decyzje, ktorych konsekwencje sa wlasnie
      takie. Ten atak pokazuje wyraznie, ze czas aby nasi zolnierze
      wrocili do domu
      • janina1_3 Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 16:50
        cherokee77 napisała:

        > Na lawie oskarzonych powinni zasiasc razem z Zolnierzami ci
        ktorzy
        > ich tam wyslali. Latwo jest wielkie hasla glosic z trybuny i
        > podejmowac bezsensowne decyzje, ktorych konsekwencje sa wlasnie
        > takie. Ten atak pokazuje wyraznie, ze czas aby nasi zolnierze
        > wrocili do domu

        Za mordowanie cywilów odpowiadają mordercy!
      • mapi7 Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 17:07
        Zabicie kobiet i dzieci to wielka tragedia!
        Sprawcami tej tragedii są NASI polscy żołnierze.
        To nie są zbrodniarze wojenni. Nie mordowali cywilów strzałem w tył głowy i
        spychali nogą do wykopanego dołu.
        Ci żołnierze otworzyli ogień z broni o dużej sile rażenia w kierunku wsi, w
        kraju w którym toczą się działania wojenne.
        Może popełnili straszny błąd, bo nie wytrzymali presji służby w ciągłym
        zagrożeniu własnego życia.
        Czytałam, że ta misja nie jest dobrze przygotowana.Żołnierzom brakuje dobrego
        sprzętu, a może o odpowiedniego wyszkolenia.
        Niech prokuratura bada sumiennie tę sprawę, a sąd wyda sprawiedliwy wyrok.
        DOPÓKI NIE ZOSTANIE UDOWODNIONA WINA, NIE WOLNO TRAKTOWAĆ ICH JAK
        ZWYRODNIAŁYCH MORDERCÓW!!!
    • cherokee77 Polscy chopcy do domu! 15.11.07, 17:08
      Tak, za morderstwo cywilow odpowiada morderca, oraz polityk ktory go
      tam wyslal. W prawie cywilnym odpowiada sie za pomoc w
      przestepstwie, na wojnie powinno byc tak samo. Ci ktorzy polskich
      zolnierzy wyslali do tego piekla siedza spokojnie w zacisznych
      gabinetach, ich wsadzic za wspoludzial, albo do Afganistanu,
      przegrali wybory maja duzo wolnego czasu
      • janina1_3 Re: Polscy chopcy do domu! 15.11.07, 17:34
        Żadne piekło! Po prostu wojna partyzancka w górskim kraju. Ale
        cywilów mordować nie wolno. Na wojnie za zbrodnie - kula w łeb!
    • juesej To była ekspedycja karna! 15.11.07, 17:44
      Wygląda na to że była to typowa, okupacyjna ekspedycja karna, która wyruszyła na
      wioskę w kilka godzin po incydencie i strzelała do wszystkiego co się rusza.
      Niemcy nazywali to Straffeldzug i palili całą wieś. "Nasi" nie mogli niestety
      palić, bo afgańskie chałupy z gliny ognia się nie imają.
      • janina1_3 Re: To była ekspedycja karna! 15.11.07, 18:07
        juesej napisała:

        > Wygląda na to że była to typowa, okupacyjna ekspedycja karna,
        która wyruszyła n
        > a
        > wioskę w kilka godzin po incydencie i strzelała do wszystkiego co
        się rusza.
        > Niemcy nazywali to Straffeldzug i palili całą wieś. "Nasi" nie
        mogli niestety
        > palić, bo afgańskie chałupy z gliny ognia się nie imają.

        Trafna ocena. Takie działania hańbią polski mundur. Tradycji powinno
        się szukać w czasach rycerskich, a nie wzorować się na "Czasie
        Apokalipsy" Coppoli. Za zbrodnię - kula w łeb!
        >
      • zlomas1 Re: To była ekspedycja karna! 15.11.07, 19:29
        > Wygląda na to że była to typowa, okupacyjna ekspedycja karna, która wyruszyła n
        > a
        > wioskę w kilka godzin po incydencie i strzelała do wszystkiego co się rusza.
        > Niemcy nazywali to Straffeldzug i palili całą wieś. "Nasi" nie mogli niestety
        > palić, bo afgańskie chałupy z gliny ognia się nie imają.
        >


        Bzdura.
        Po pierwsze to wygląda na pokazówkę w stylu CBA.
        Po drugie - skąd wiadomo że nikogo podejrzanego tam nie było
        słowo naszych kontra jakie dowody?
        Po trzecie - z informacji ujawnionych przez prokuraturę wynika
        że pojechali tam w siedmiu - to bardzo mało w razie starcia.
        Rozkaz ostrzału wydał oficer - dlaczego śledztwo nie rozpoczęło
        się od niego? Motyw zemsty jest niewiarygodny - po dwóch dniach
        i razem z oficerem?
        Wnioski - dwa pojazdy nie mają szans w razie zasadzki więc byli raczej
        zestresowani. Wiedzieli że w okolicy operuje oddział wroga.
        Zobaczyli coś podejrzanego lub tak im się wydawało i gotowe.
        Nie takie pomyłki na wojnie się zdarzały. Robienie teraz
        wielkiego rabanu przed ostatecznym rostrzygnięciem sprawy to
        głupota i sabotaż.



        • 2560a Re: To była ekspedycja karna! 15.11.07, 20:45
          zlomas1 napisał: Bzdura. Po drugie - skąd wiadomo że nikogo
          podejrzanego tam nie było słowo naszych kontra jakie dowody?
          Po trzecie - z informacji ujawnionych przez prokuraturę wynika
          że pojechali tam w siedmiu - to bardzo mało w razie starcia.
          Rozkaz ostrzału wydał oficer - dlaczego śledztwo nie rozpoczęło
          się od niego? Motyw zemsty jest niewiarygodny - po dwóch dniach
          i razem z oficerem?
          ----------
          I to jest dowod ze to byla zbrodnia !
          a. Pojechalo SIEDMIU !!! Wiedzieli ze tam nie ma talibow, nie byli
          samobojcami. Jak nie bylo talibow to byli cywile i ich odstrzelili.
          "Motyw zemsty jest niewiarygodny - po dwóch dniach
          i razem z oficerem?" To wlasnie potwierdza zemste jako motyw.
          Jechali po dwoch dniach wiedzac ze tych co szukaja tam nie ma!!!Wiec
          dlaczego jechali? A przy okazji wyglada ze kazdy oficerek moze
          zaladowac wojakow do samochodu i prowadzic swoja prywatna wojne.
          Zakladam ze dowodztwo nie mialo pojecie o "akcji zemsta". To ze
          jechali z oficerem to mnie nie szokuje. Szokowalo by gdyby pojechali
          sami. To bylby burdel nie wojsko gdzie kazdy moze wziac pojazd i
          kowboic po terenie.

    • tenare Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy.. 15.11.07, 18:04
      Należy jasno i jawnie przypomnieć obywatelom oraz światu: w trakcie tych
      makabrycznych działań w Afganistanie dokonanych przez żołnierzy polskich
      odrodzonego Wojska Polskiego i mordu na bezbronnych kobietach i dzieciach
      afgańskich - ministrem obrony był Minister Obrony Narodowej Szczygło desygnowany
      personalnie przez Jarosława Kaczyńskiego - brata Lecha Kaczyńskiego -
      zwierzchnika sił zbrojnych Polski i Prezydenta Polski.
      • janina1_3 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 18:22
        tenare napisał:

        > Należy jasno i jawnie przypomnieć obywatelom oraz światu: w
        trakcie tych
        > makabrycznych działań w Afganistanie dokonanych przez żołnierzy
        polskich
        > odrodzonego Wojska Polskiego i mordu na bezbronnych kobietach i
        dzieciach
        > afgańskich - ministrem obrony był Minister Obrony Narodowej
        Szczygło desygnowan
        > y
        > personalnie przez Jarosława Kaczyńskiego - brata Lecha
        Kaczyńskiego -
        > zwierzchnika sił zbrojnych Polski i Prezydenta Polski.

        Nie uprawiaj "polytyki" spod znaku złamanego tuska. Wątpię, czy
        Prezydent IV RP wydawał instrukcje mordowania kobiet w ciąży. Jest
        to bliższe raczej etosowi wartości "autorytetowi" z Waffen SS -
        Guentera Grassa.
      • cherokee77 Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 18:31
        Wlasnie, dzieki za bardzo istotne przypomnienie, Chyba jasno widac
        kto jest moralnie odpowiedzialny za te tragedie. Niestety politycy
        nie podlegaja odpowiedzialnosci karnej za swe decyzje, no wiec niech
        sie pofatyguja do Afganistanu, karabin w reke i dalej bronic
        polskich ineresow w tej " zaszczytnej akcji mesdzynarodowej
      • gyubal Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 15.11.07, 18:58
        tenare napisał:
        ministrem obrony był Minister Obrony Narodowej Szczygło desygnowan
        > y
        > personalnie przez Jarosława Kaczyńskiego - brata Lecha Kaczyńskiego -
        > zwierzchnika sił zbrojnych Polski i Prezydenta Polski.


        Wszyscy o tym pamietamy i bedzie to mocno zawsze podkreslane!!!!!
        Czekamy na zaprzysiezenie nowego rzadu i stworzenie mu mozliwosci do podjecia
        działan majacych na celu wycofanie polskich oddziałow z Iraku i Afganistanu.
    • cherokee77 Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 18:06
      Wiesz co Janina , mam dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia,
      Proponuje zebys sie przejechala osobiscie do tego pieknego kraju, na
      te zwyczajna gorska wojne, kto wie jak piekne widoki przyjdzie Ci
      podziwiac, Zwolenniczka tak radykalnych metod karania jak ty powinna
      sie tam poczuc jak u siebie w domu
      • janina1_3 Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 18:24
        cherokee77 napisała:

        > Wiesz co Janina , mam dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia,
        > Proponuje zebys sie przejechala osobiscie do tego pieknego kraju,
        na
        > te zwyczajna gorska wojne, kto wie jak piekne widoki przyjdzie Ci
        > podziwiac, Zwolenniczka tak radykalnych metod karania jak ty
        powinna
        > sie tam poczuc jak u siebie w domu

        Dzięki za zaproszenie, ale markietanki odeszły w cień historii.
        Niemniej za zbrodnie wojenne - kula w łeb!
        • kosa44 Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 18:33
          Zbrodnie wojenne to domena islamistów...bliższe prawdy określenie
          dla talibanów to zbrodnie przeciwko ludzkości..nieprawda?
        • gyubal Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 18:45
          janina1_3 napisała:

          > Dzięki za zaproszenie, ale markietanki odeszły w cień historii.
          > Niemniej za zbrodnie wojenne - kula w łeb!

          to moze zacznijmy od tych którzy tam wysłali i wysyłaja polskie oddziały???
          miller, kaczynski,szczygło ..etc,,,
          • 2560a Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 19:00
            gyubal napisał:

            > janina1_3 napisała:
            >
            > > Dzięki za zaproszenie, ale markietanki odeszły w cień historii.
            > > Niemniej za zbrodnie wojenne - kula w łeb!
            >
            > to moze zacznijmy od tych którzy tam wysłali i wysyłaja polskie
            oddziały???
            > miller, kaczynski,szczygło ..etc,,,
            -----------Oczywiscie to politycy decyduja i nie ponosza najczesciej
            zadnej odpowiedzialnosci. A Polska to dziwny kraj .Ministrem moze
            zostac taki co sluzyl w obcych , chociaz sojuszniczych
            sluzbach ,ozeniony jest z Zydowka/ nie mylic z osoba wyznania
            mojzeszowego/ , zmienil kilka razy partie,...Czy osoba z takim
            autorytetem powinna sluzyc krajowi. Zanim okrzykniecie ze znowu
            antysemita, pozwole sobie wytlumaczyc. Nie wierze , ze mozna
            oddzielic zwiazki malzenskie i polityczne. W domu bedzie mowa o
            sprawcach politycznych.Dlaczego ja ma ufac ze to nie przecieka do
            USA czy Izraela?Jest roznica miedzy byciem Zydem a byciem osoba
            wyznania mojzeszowego.Nie twierdze ze osoby ozenione z osobami innej
            narodowosci nie maja prawa pracowacw Polsce ale powinny byc
            odsuniete od tajemnic rzadowych i bezposredniego wplywow na polityke
            panstwa.
            • gyubal Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 19:08
              2560a napisał:
              Nie twierdze ze osoby ozenione z osobami innej
              > narodowosci nie maja prawa pracowacw Polsce ale powinny byc
              > odsuniete od tajemnic rzadowych i bezposredniego wplywow na polityke
              > panstwa.

              W takim razie bidny jan maryja z powodu nelly ma pozamiatane i musiał sie
              wycofac z życia politycznego???? a co robiła nelly w kancelarii kaczorka?
              • 2560a Re: Polscy zolnierze do domu! 15.11.07, 20:21
                gyubal napisał: > W takim razie bidny jan maryja z powodu nelly ma
                pozamiatane i musiał sie
                > wycofac z życia politycznego???? a co robiła nelly w kancelarii
                kaczorka?
                Zly przyklad. Akurat brak Jana R. nikomu nie szkodzi.Nie slyszalem
                tez by bidny Jas zluzyl w obcych sluzbach pomijajac sluzenie
                ukochanej Nelli. Jas tez nidgy nie mial obcego obywatelstwa!
              • carramba7 Re: Polscy zolnierze do domu! 16.11.07, 03:41
                Jaki bidny Jasiu?Słyszałeś żeby kiedyś taka pani związała się
                z gojem?Taki sam jak ona..i dobrze mu tak
    • kosa44 Re: Ludzie... 15.11.07, 18:18
      Nie wypisujcie bredni,w czasie wojny iracko-irańskiej byłem w Iraku,
      i znam incydent że na budowanej fabryce pracowało dwóch spawaczy
      nad którymi przeleciał dwa irańskie F-y,za kilka minut wróciły
      i spawacze zostali odparowani,w tym miejscu zginął Polak i jeżeli
      zauważono jakieś błyski to nie dziwne że zaczął się ostrzał,a talibani lubią się chować za dziećmi i kobietami...to strategia
      dżihadu...A pacyfom przypominam o Madrycie i Londynie...
      A nienawistnikom porównującym WP do SS zalecam wycieczkę do KL
      Auschwitz...
      • 2560a Re: Ludzie... 15.11.07, 18:28
        kosa44 napisał: A nienawistnikom porównującym WP do SS zalecam
        wycieczkę do KL Auschwitz...
        Alez to muzeum i oficjalnie tylko koszerni tam wyparowali.To poco
        mam tam jechac?
        Dokonanie zbrodni prze kogos nie usprawiedliwia innych do
        popelnienia jej na kims innym?
        • kosa44 Re: Ludzie... 15.11.07, 18:50
          A ty o czym?Jakiś dureń porównuje WP z SS...To gdzie są te
          konctrerlagry w Afganie ....założone przez Polaków....
          pewnie nie zdążyli.. te kaczoy...nie prawdaż matołku
    • 3m05 To nie jest nasza wojna! 15.11.07, 18:41
      Wycofac wojsko polskie z Iraku i Afganistanu.
      Zaden z tych krajow nigdy Polsce nie zagrazal i nie zagraza. Iran rowniez nie.
      Polskie wojsko ma bronic Polski a nie wspierac krucjaty religijnych oszolomow i
      kapitalistow. To nie jest nasza wojna!
      • cherokee77 Re: To nie jest nasza wojna! 15.11.07, 19:06
        3m05 napisała:

        > Wycofac wojsko polskie z Iraku i Afganistanu.
        > Zaden z tych krajow nigdy Polsce nie zagrazal i nie zagraza. Iran
        rowniez nie.
        > Polskie wojsko ma bronic Polski a nie wspierac krucjaty
        religijnych oszolomow i
        > kapitalistow. To nie jest nasza wojna!
        Nic dodac nic ujac , Polscy Zolnierze do Polski, tu sa potrzebni
    • atorma winni sa ci, ktorzy ich poslali na wojne z 15.11.07, 22:51
      cywilami
    • tc2 Poles! Boys! Come back home! You are most welcome! 15.11.07, 23:35
      Trzeba wycofać polski kontyngent z Iraku NATYCHMAIST, a z Afganistanu jak tylko
      szybko się da, choćby nadwyrężając związki sojusznicze. Jest świetny pretekst,
      niech ofiara tych zabitych cywilów i tych chłopców, którzy sobie tak głupio
      zmarnowali życie - nie pójdzie na marne! Wini nie winni, kodeksowo to sąd
      zdecyduje, a nie prasa i nie my. Ale ostateczny osąd moralny zrobi w duchu każdy
      z nich i ich bliskich, może w ciupie, może na wolności. Nie chciałbym być na
      miejscu ani tych żołnierzyków, ani tych biednych cywilów, nie tylko zabitych i
      okaleczonych.
    • chachar1 Pytanie.. 16.11.07, 04:36
      Na terenie Afganistanu obowiązuje amerykńskie prawo dotyczące
      stanu wojny..Co ma do tego polska mafia prawnicza?
      Pownni amerykańce pokazać Tuskowi gdzie jego miejsce w szeregu..
      I niebawem tak się stanie...
    • wlocieski Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 16.11.07, 05:34
      Pelna zgoda,ale poco przywolywac Niemcow,czy nie lepiej Amerykanow?
      Rozwalili Afganistan,rozwalili Irak.sprowadzili mase nieszczescia na
      mieszkancow tych krajow,smierc i ogien.Za zniszczenie 2 wiez (w czym
      nie brali udzialu ani Afganczycy,ani Irakijczycy) w perzyne obrocili
      dwa kraje wg wlasnego widzimisie.Za nic maja prawo
      miedzynarodowe.ONZ,protesty rozmaitych organizacji i spoleczenstw na
      swiecie.Strzelaja do wszystkiego co sie rusza,a Polacy biora z nich
      przyklad.Zawsze latwiej nasladowac zlo niz dobro.
    • wlocieski Re: Sąd zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnier 16.11.07, 05:37
      janina1_3 napisała:

      > Zamordowali cywilów. Powinni zostać rozstrzelani na mocy wyroku
      sądu
      > wojennego. Polacy nie mogą naśladować zbrodniarzy z Waffen SS:
      > Guentera Grassa, Oskara Dirlewangera, von dem Bacha Zalewskiego i
      > innych kanalii...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka