Dodaj do ulubionych

Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego

23.09.08, 07:07
no nie... spier...lił sprawę kto inny, poza tym ekshumacje
przeprowadza sie na całym świecie i to znacznie starszych, ale każdy
sposób dobry by tylko w IPN przywalić, czyż nie, droga wybiórczo?
Znowu prikaz z góry przyszedł? Wybiórcza, ty przynajmniej patrz na
tyo co piszesz, bo wychodzi zenada.

Pozdrawiam

Losiu
Obserwuj wątek
    • 28plk7b IPN spieprzy jak zwykle czego się dotknie 23.09.08, 07:18
      Po co odkrywać,że w środku nie ma Sikorskiego tylko jakaś baba.
      • poszeklu Co tam Sikorski! Sarkofag najwazniejszy! 23.09.08, 14:12
        Znow stare powiedzenie: Chocby sie cala wies palila,
        pompy nie damy! Pompa swiezo malowana!

        Jesli sarkofag jest dla uczczenia generala W.Sikorskiego,
        to powinien byc z dobrego materialu, a jakosc wykonania
        najlepsza na jak stac polskich "fachowcow".
        Moze trzeba zamowic sarkofag u Niemcow?

        P.S. Nie mylic Wodza generala Wladyslawa Sikorskiego
        z podszywajacym sie pod to nazwisko synem rabina.
    • battosai Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 07:27
      Ciekawe, na kogo będziesz zwalać winę, gdyby doszło (oby nie) do jakiejś
      tragedii przy podnoszeniu wieka. Bo przecież nie na IPN, prawda?
      • losiu4 Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:43
        battosai napisał:

        > Ciekawe, na kogo będziesz zwalać winę, gdyby doszło (oby nie) do
        jakiejś
        > tragedii przy podnoszeniu wieka. Bo przecież nie na IPN, prawda?

        na tych, co spieprzyli robotę. Wątpię by Gontarczyk czy Cenckiewicz
        brali się za podnoszenie płyty. Na całym świecie podnosiło się i
        podnosi nie takie rzeczy, tyle że wybiórczej chętnej do
        przypieprzenia się nie ma. Bo to nie IPN podnosił.

        Pozdrawiam

        Losiu
    • polsz Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 08:22
      IPN szuka po prostu zajęcia. Musi potwierdzać spiskową teorię dziejów wyznawaną
      przez kaczory
      • losiu4 Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:45
        polsz napisał:

        > IPN szuka po prostu zajęcia. Musi potwierdzać spiskową teorię
        dziejów wyznawaną
        > przez kaczory

        te,to moze czep sie w ogóle wszystkich historyków,. Przecież oni nic
        innego nie robią tylko sprawdzają pewne teorie, takze te jak
        najbardziej spiskowe. Tyle ze będziesz miał klopot taki, że poparcia
        od wybiórczej nie dostaniesz, bo mógłbys sie czepić niejakiego
        Grossa, a to przecież ałtorytet wybiórczy.

        Pozdrwiam

        Losiu
        • thor.g Ale czego chcesz dowieść ? 23.09.08, 10:54
          Tego ze IPN jest potrzebny bo wygrzebuje Sikorskiego aby tak naprawde udowodnić
          ze nie działał na rzecz RP a ZSRR i zrobić z niego zdrajce ?
          Niektóre fakty historyczne mają sie dobrze tak jak sie mają, nawet jeśli nie są
          w 100% prawdziwe. A pewne teorie niech dalej pozostaną niesprawdzonymi teoriami.
          Jeśli nie możesz pojąć czemu to przykro mi ale ta dyskusja jest bezcelowa...
          • p.pirx Re: Ale czego chcesz dowieść ? 23.09.08, 11:17
            thor.g napisał:

            > Niektóre fakty historyczne mają sie dobrze tak jak sie mają, nawet
            jeśli nie są
            > w 100% prawdziwe.

            Przeczytaj to proszę jeszcze raz, przemyśl, jeszcze raz przeczytaj i
            powiedz mi -co ty tutaj napisales?
            Dyskusja w istocie jest bezcelowa, ale niestety z innego powodu niż
            ci się wydawało, rzekłbym - leżącego po twojej raczej stronie.

            Odpowiedz na pytanie po co się to robi brzmi - DLA PRAWDY. To ona ma
            tak naprawde podstawowe znaczenie, jest wartością samą w sobie, bez
            dodatkowych uzasadnien,dla każdego przyzwoitego człowieka.
          • kihooj Re: Ale czego chcesz dowieść ? 23.09.08, 12:10
            > Tego ze IPN jest potrzebny bo wygrzebuje Sikorskiego aby tak naprawde udowodnić
            > ze nie działał na rzecz RP a ZSRR i zrobić z niego zdrajce ?

            Co ty piszesz??? Sikorski działał na rzecz ZSRR? jak niby mieliby to udowodnić?
            Znaleźć przy zwłokach legitymację członkowską NKWD? Przecież to absurd. Można za
            to pokusić się o uwiarygodnienie tezy, że Sikorski został zamordowany przez
            służby brytyjskie, gdyż był przeciwnikiem zawarcia traktatu ze Stalinem.
            Przynajmniej w takim kształcie, jak to nastąpiło zaraz po jego śmierci w
            Teheranie a potem w Jałcie.
        • kihooj Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 11:39
          Losiu, zgadzam się z twoim poglądem, też mnie zastanawiają dziwaczne przeszkody
          wymyślane po to, żeby powstrzymać ekshumację. Ale na litość - nie ubliżam
          nikomu. Nie przekręcam nazwisk czy nazw swoich adwersarzy, bo to świadczyłoby o
          mojej małości. Nie nazywam Gazety Wyborczej "wybiórczą", chociaż moim zdaniem
          też bywa tendencyjna. Nie nazywam Grossa "ałtorytetem", chociaż autorytetem też
          dla mnie nie jest. Myślę jednak, że Polakami należało trochę potrząsnąć, i on to
          zrobił. Wyluzuj trochę i spieraj się przytaczając argumenty, nie inwektywy.
      • rokets_w Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 14:54
        polsz napisał:

        > IPN szuka po prostu zajęcia. Musi potwierdzać spiskową teorię dziejów wyznawaną
        > przez kaczory
        jesteś głupi cap a mózg masz POsrany przez POsrańców
    • nemzi Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 08:28
      Heh... Popsują i nie będzie...

      ------------
      www.100klatka.pl/video/view/id/394
    • loppe Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 08:28

      co to za idiotyczny tytuł?
      (jak wynika z treści ten sarkofag nie jest żadnym dobrem
      histroycznym, wykonany niedawno...)
      • greg0.75 Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 08:35
        Historyczna jest tylko krypta; za to jak sarkofag rozleci się (tfu, tfu...) podczas otwierania, to ekshumację właściwie będzie sobie można darować.
        • loppe Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 08:54
          jestem spokojny że szczatki nie zostaną przysypane przez sarkofag:)
          • bagienne_dno A cóz te szczątki powiedzą Kurtyce? 23.09.08, 09:27
            • losiu4 Re: A cóz te szczątki powiedzą Kurtyce? 23.09.08, 09:48
              niewykluczone ze dużo, choć możliwe też że nic. Jak nie otworzysz i
              nie sprawdzisz to wiedzial nie będziesz. Sam zarzut wybiorczej jest
              absurdalnny, bo tak to można wszystkiego zakazać historykom i
              archeologom, bo "moga zniszczyć" a od Ciebie dojdzie jeszcze
              argument: a cóż te szczątki powiedza...

              Pozdrawiam

              Losiu
              • ffamousffatman Re: A cóz te szczątki powiedzą Kurtyce? 23.09.08, 09:53
                a ile razy chcesz eksumowac? co wybory?
              • bloody_rabbit To może ekshumować grób każdej historycznej postac 23.09.08, 13:04
                i?
                Tak co 10 lat. Bo przecież "a nuż się czegoś dowiemy". A najlepiej wsadzić
                wszystkich takich zmarłych do mauzoleów, jak Lenina. Skoro już się umówiliśmy,
                że szacunek dla zwłok nic nie znaczy...
            • bloody_rabbit "Spadaj idioto" 23.09.08, 13:03
              To mu powiedzą.
    • naprawdetrzezwy Domosławski publicznie pomawia firmę ze Sławniowic 23.09.08, 08:30
      ?

      "Wtedy nikt ze Sławniowic się do tego nie przyznał, ale marmur pękł. Pęknięcie
      połączyli i skleili - opowiada Domosławski."


      No to prokurator pewnie teraz wsadzi do pier.dla parę odpowiedzialnych za to
      osób, a ksiądz obłoży je anatemą i ekskomuniką?
    • allspice Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 08:37
      A kto zapłaci za zniszczenia zabytkowego już sarkofagu? IPN?
      Czy znowu MY wszyscy?
      • loppe Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 08:50
        ja proponuję zebyś ty zapłacił
      • eni7.08 Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:27
        bez przesady z tym zabytkowym.ma dopiero 20 lat.W dodatku jak słyszymy budowa
        została spaprana.Sama ekshumacja nie ma sensu.Nie jesteśmy pewni nawet czy
        zwłoki spoczywające na wawelu to generał Sikorski.Opisy zwłok i ubrania z czasów
        pogrzebu i pierwszej ekshumacji są całkowicie różne.
        Ktoś chciał ukryć, co naprawdę stało się na Giblartarze.
        Więcej sensu miałaby ekshumacja córki generała albo jednego z jego
        adiutantów.Spodziewam się że jeśli doszło do strzelaniny wewnątrz samolotu to
        pozostali mieliby takie same obrażenia.Natomiast nie spodziewam się ,żeby
        spiskowcy podmieniali wszystkie ciała.Najprawdopodobniej ograniczyliby się do
        samego generała.
      • losiu4 Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:50
        allspice napisała:

        > A kto zapłaci za zniszczenia zabytkowego już sarkofagu?

        a kto to k... nedzy powiedział że zostanie zniszczony? Wybiórcza?
        Wierz jej dalej, to w zimie na 40 stopniowym mrozie w trampkach
        będziesz chodziła i uważała że jest OK bo w wybiórczej tak napisali.

        Pozdrawiam

        Losiu
        • allspice Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 11:27
          losiu4 napisał:

          > allspice napisała:
          >
          > > A kto zapłaci za zniszczenia zabytkowego już sarkofagu?
          >
          > a kto to k... nedzy powiedział że zostanie zniszczony? Wybiórcza?
          > Wierz jej dalej, to w zimie na 40 stopniowym mrozie w trampkach
          > będziesz chodziła i uważała że jest OK bo w wybiórczej tak
          napisali.
          >
          > Pozdrawiam
          >
          > Losiu
          To nie powiedziała 'Wybiórcza' tylko przytoczyła opinię
          inż.Domisławskiego - człowieka,który swego czasu instalował sarkofag.
          Jeśli na tym mają polegać badania i śledztwa IPN,to moim zdaniem,tym
          panom,już dziękujemy...
      • berserc Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 14:58
        Po pierwsze jaki on zabytkowy?? A po drugie budżet IPN jest z naszych podatków,
        więc to jasne, że my zapłacimy!!
    • hubertkm Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 08:56
      Drodzy dziennikarze Gazety W.!
      To nie jest żadna "krypta Leonarda" (może jeszcze Cohena?), tylko krypta pod
      wezwaniem św. Leonarda, mówiąc prostym i zrozumiałym językiem to jest kaplica
      poświęcona św. Leonardowi. Jak mówicie np. na kościół pw. św. Stanisława?
      "Kościół Stanisława"?
      • phlora Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 24.09.08, 03:13
        Drogi huberciekm, na kościół pw. Marii Panny mówimy kościół mariacki
    • yerubal Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 08:59
      Ekshumacja nie byłaby potrzebna gdyby Brytyjczycy nie utajnili akt
      dotyczących sprawy Sikorskiego na kolejne już 50 lat!
      Polacy mają prawo wiedzieć co tam się stało, a wbrew "autorytetom"
      wiele wskazuje na to, że generała zamordowano, a katastrofę
      upozorowano. Liberator wodował mimo, że silniki działały bez zarzutu
      i wytrzymał to wodowanie, zatonął dopiero po kilku minutach po
      eksplozji na pokładzie.
      • ffamousffatman Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:28
        @yerubal:

        wszystko prawda

        tylko

        nie ma istotnych prawnych powodow dla przeprowadzenia ponownej ekshumacji

        jak kogo interesuje ostatnia ekshumacja generala to se moze poprosic Andlikow o
        dokumentacje

        Brytyjczycy nie utajnili akt dotyczących sprawy Sikorskiego na kolejne 50 lat

        wbrew "autorytetom" nic wskazuje na to, że generała zamordowano

        reszta to chyba w twojej imaginacji sie dziala albo miala miejsce w programie
        telewizyjnego "historyka"

        to co zamierza wyprawiac na polecenie PiSu wierna IPeeNowska prokuratorka to juz
        nawet nie paranoja - jej chyba kara za bezczeszczenie grobu nie powstrzyma

        czyli ogolnie gie prawda
        • p.pirx Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:36
          ffamousffatman napisał:

          > nie ma istotnych prawnych powodow dla przeprowadzenia ponownej
          ekshumacji

          :) A co to jest "istotne prawne powody"? Wiesz w ogóle o czym
          piszesz czy tylko tak ci się "kopytko" wklikało na klawiaturze? Z
          prawnego punktu widzenia kompletny idiotyzm.

          A przechodząc do meritum - równie dobrze moglibysmy olać sprawę
          ofiar Katynia i zdać się na wyniki badania Rosjan. Smieszny ludziku.
          Pojawiły się wątpliwości? Pojawiły. Jak są wątpliwości, to co należy
          zrobić? Sprawdzić, czy zamieść pod dywan?
          • ffamousffatman Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:57
            a ile razy chcesz rozkopywac Katyn?
            a poza tym, co? nie wisz kto zabil?
            i nie wyniki radzieckich badan a niemieckich , nieuku.
            i co ma, q!, Katyn do ekshumacji premiera. tez mi przyklad.
            se, qrde, najpierw Garlinskiego poczytaj, zanim mi tu z Katyniem wyjedziesz.
            • p.pirx Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 10:14
              ffamousffatman napisał:

              > a ile razy chcesz rozkopywac Katyn?
              > a poza tym, co? nie wisz kto zabil?
              > i nie wyniki radzieckich badan a niemieckich , nieuku.
              > i co ma, q!, Katyn do ekshumacji premiera. tez mi przyklad.
              > se, qrde, najpierw Garlinskiego poczytaj, zanim mi tu z Katyniem
              wyjedziesz.

              Sęk w tym przyjacielu, że z logiką u ciebie na bakier. W kompletnie
              nie tym aspekcie rozpartrujesz podany przykład. Nie jestem
              przyzwyczajony tłumaczyć łopatologicznie ignotantom pewnych rzeczy,
              ale spróbuje:

              Gdyby pozostawić Rosjanom kwestię śledztwa w Katyniu, to wynik jest
              prosty - mordowali Niemcy i kropka. My dajemy wiarę (dzieki Bogu
              przeprowadzonym wczesniej) wynikom sekcji Niemców i PCK, ale nie
              dlatego, że byli bardziej wiarygodni co do zasady, a dlatego, że
              sami te fakty sprawdzamy i nie przyjmujemy na wiarę twierdzeń innych
              nacji mających swój własny interes w odpowiednim ich wyniku.
              Dlatego właśnie ten sam mechanizm powinien dotyczyć śmierci gen.
              Sikorskiego. Anglicy zrobili ekshumację? Ok. Ale tak jakby nasze
              wątpliwości dotyczą właśnie dwuznacznej działalności anglików w
              sprawie śmierci generała. W konsekwencji należałoby chyba sprawdzić,
              czy ich twierdzenia polegają na prawdzie. Czyż nie?
              Kolejny przykład (dla rozjaśnienia oczywiście). Jeżeli oskarżony
              wyjaśnia pewne kwestie, przedstawia alibi, to sąd winien przyjąć bez
              sprawdzania je za pewnik, czy raczej sprawdzić?
              Kwestia ustalenia przyczyn śmierci generała ma charakter
              analogiczny. Jest śledztwem prowadzonym w celu ustalenia prawdy.
              Czy zatem konieczna jest "kolejna" ekshumacja? Z punktu widzenia
              dążenia do ustalenia prawdy chyba nie ma wątpliwości, że choćby ze
              względu na rozwój nauki, w chwili obecnej o wiele więcej jesteśmy w
              stanie ustalić dziś niż anglicy w latach czterdziestych. Zgadzasz
              się czy nie?
              Twój głos podobnie jak sam artykuł ma charakter wrecz histeryczny.
              • iluminacja256 Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 10:34
                Nie mam pojęcia, czy mozna jakoś sprawdzic na podstawie kosci , czy
                kogoś zastrzelili...Na chłopski rozum, jesli nie strzelano w czaszkę
                to ciezko taki dowód zorganizować...A z drugiej strony, co sie z tą
                wiedzą stanie? Tzn. do czego ona w zasadzie jest potrzebna? Żeby
                zaczać proces sądowy z Anglikami? Bo w sumie to nie wiem...Jak ktoś
                sobie chce, to niech go ekshumują, tylko chciałabym wiedzieć, jaki
                jest w tym głębszy sens?
        • yerubal Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:38
          Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem Kaczyzmu i wszystkiego co z tym
          związane.
          Po zakończeniu dochodzenia utajniono jego wyniki na okres 50 lat, a
          gdy ten czas minął utajniono je na następne 50 lat. To jest fakt i o
          tym nie będę dyskutował.
          Jestem lotnikiem, inżynierem, wiem co może stać się z samolotem w
          trakcie katastrofy. Ten Liberator nie uległ katastrofie, w miarę
          łagodnie wodował, na tyle łagodnie, że nikomu na pokładzie nic nie
          powinno się stać. Pilot przeżył.
          • ffamousffatman Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 10:03
            @yerubal: "a gdy ten czas minął utajniono je na następne 50 lat. To jest fakt i
            o tym nie będę dyskutował."

            no wiec będę dyskutował, bo to nie jest fakt a dokumentacja nie jest utajniona
            "na następne 50 lat". a jak nie czytales dokumentacji, to sie chociaz na
            prawdziwych historykow se poczytaj, jak Garlinski, a nie pana "historyka" z
            telewizji.
    • grba "Klątwa generała Sikorskiego" 23.09.08, 09:02
      "Zemsta zza grobu"
      "Zabójczy sarkofag"
      W przerwie reklama firmy produkującej zawiesia i podnośniki...
    • p.pirx Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:09
      "...Historycy zajmujący się tą katastrofą (m.in. prof. Jacek Tebinka
      z Uniwersytetu Gdańskiego, który jako jedyny naukowiec z Polski
      przejrzał wszystkie materiały archiwalne na temat katastrofy, jakie
      znajdują się w Wielkiej Brytanii i Polsce; wywiad z nim ukazał się 4
      września w "Gazecie") przekonani są, że nie ma podstaw do twierdzeń,
      że wodza zamordowano. Mimo to IPN wszczął śledztwo w tej sprawie..."

      To jest najbardziej zastanawiające w całym tym artykuliku. Nagle
      okazuje się, że jeden adiunkcina staje się przedstawicielem
      wszystkich polskich historyków. Nie ma podstaw żeby mówić o
      morderstwie??? W tej sprawie są same podstawy!
      I kolejne przekłamanie - Tybinka nie mógł widzieć wszystkich
      dokumentów brytyjskich na ten temat, bo zostały utajnione na kolejne
      50 lat niedawno (ciekawe czemu?). Jeżeli je miałby widzieć, to jego
      wiarygodność jest jeszcze mniejsza z przyczyn oczywistych.
      Absurdalne argumenty przytaczane przez niego i opierajace się na
      jakichś poronionych legalistycznych przekonaniach i wierze w
      prawdomówność aliantów jest kompletną bzdurą.
      Jestem zdegustowany fałszem tego artykułu.
      • ffamousffatman Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 09:31
        Q! Nie mozesz spradzic, zanim napiszesz:
        NIE ZOSTALY UTAJNIONE - OD WIELU JUZ LAT NIE SA TAJNE.
        Ich tajnosc to legenda telewizyjnych 'historykow'.
    • raven50 Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 09:09
      nie wiedziałam , że istnieje jakiś św. Leonard albo , że w ogóle taki istniał
    • grba prof. Jacek Tebinka 23.09.08, 09:21
      badacz, który nie chce badać...
    • placebo99 Trzeba zabadać kto zaplanował popękanie sarkofagu 23.09.08, 09:26
      I na czyje zlecenie było to zrobione. Kto z ówczesnych decydentów
      mógł się nagle wzbogacić? Kto kupił samochód albo mieszkanie albo
      wysłał dziecko na studia ze zbyt tanią stancją? To wszystko IPN
      teraz zbada i wyjaśni i wskaże winnych powiązanych ze
      ścierwoliberałami.
      • pakulec to powszechnie wiadomo 23.09.08, 10:11
        Kraków to kolebka wstecznictwa i konserwatyzmu
        niedawno Wasserman wybudował dom
        i gdzie - w Krakowie
        połacz fakty
    • maciekgr Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 09:29
      IPN ZŁY A TUSK DOBRY!
      PIS ZŁY A TUSK DOBRY!
      ZIOBRO ZŁY A TUSK DOBRY!
      PREZYDENT ZŁY A TUSK DOBRY!

      GAZETA KLEPIE TĄ SAMĄ MANTRĘ JUŻ NIE DO ZNUDZENIA, ALE DO
      OTUMANIENIA!

      POWTARZAJ!

      IPN ZŁY A TUSK DOBRY!
      PIS ZŁY A TUSK DOBRY!
      ZIOBRO ZŁY A TUSK DOBRY!
      PREZYDENT ZŁY A TUSK DOBRY!

      POWTARZAJ!

      IPN ZŁY A TUSK DOBRY!
      PIS ZŁY A TUSK DOBRY!
      ZIOBRO ZŁY A TUSK DOBRY!
      PREZYDENT ZŁY A TUSK DOBRY!

      POWTARZAJ!

      IPN ZŁY A TUSK DOBRY!
      PIS ZŁY A TUSK DOBRY!
      ZIOBRO ZŁY A TUSK DOBRY!
      PREZYDENT ZŁY A TUSK DOBRY!

      POWTARZAJ!

      IPN ZŁY A TUSK DOBRY!
      PIS ZŁY A TUSK DOBRY!
      ZIOBRO ZŁY A TUSK DOBRY!
      PREZYDENT ZŁY A TUSK DOBRY!
      • pakulec też bym chciał aby nie pisać o prezydencie i Pisie 23.09.08, 10:08
        uważam że za dużo miejsca poświęca się tej bandzie nieudaczników i
        szkodników, ale jak bys głośno płakał gdyby o prezydencie czy pisie
        nic nie pisać?
        • maciekgr Re: też bym chciał aby nie pisać o prezydencie i 23.09.08, 13:18
          Ja ten tekst piszę do Ciebie powoli bo wiem, że i Ty go będziesz
          czytał bardzo powoli! Takie to właśnie jest te gazetowe pisanie!



          "Dokumenty ta temat Bolka brałem, bo myślałem, że tam są moje i żony
          figle!"
          Lech Wałęsa
    • pakulec Niechęć Pisu do Sikorskich jest porażająca 23.09.08, 10:03
      skoro nie mogą dokuczyć Radosławowi to przynajmniej Władysławowi
      zniszczą sarkofag. Najlepiej by było aby kosztami ewentualnej
      naprawy sarkofagu obciązyć konto IPNu
    • michalparadowski Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 10:08
      Dajcie wreszcie spokój IPN-owi, który musi udowodnić i jestem
      przekonany, że udowodni oczywistą - oczywistość:
      "Za zamachem stał Lech Wałęsa"!
    • mieszko27 SMSowe Lapidaria 23.09.08, 10:16
      • Niech IPN napisze historię walki i męczeństwa Wielkich Braci.
      • Nie łączmy posłów bo się nam głupota spotęguje.
      • A dla mnie największym świętem jest dzień wypłaty.
      • Czy te sejmowe …. Nie mają ważniejszych spraw do załatwienia
      niż tylko jeszcze jeden dzień wolny?
      • Gdyby to wszystko nie było takie żałosne to może byłoby i
      śmieszne.
      • Lubimy obchodzić i święta i prawo.
    • michalparadowski Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 10:22
      Dajcie wreszcie spokój IPN-owi, który musi udowodnić i jestem
      przekonany, że udowodni oczywistą - oczywistość:
      "Za zamachem stał Lech Wałęsa"!
      • pakulec Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 10:40
        nie tylko Wałęsa nie można zapominac o Borusewiczu, Kuroniu i
        Michniku oczywiście nie można zapominac o bohatersiej obronie
        Częstochowy przeprowadzonej przez Jarosława i Lecha Kaczyńskich
    • wspolna-flaszka.pl @@ JUZ myslalem ze knujac cos odnosnie 23.09.08, 10:48
      Rdka Sikorskiego :)
    • zyks Są z grubsza cztery możliwości, każda dobra: 23.09.08, 11:38
      Są z grubsza cztery możliwości, każda dobra:
      1. Okaże się, że to Stalin. IPN, czyli PiS zadowolony. Wiadomo,Rosjanie
      2. Okaże się, że to Hitler. " " . Wiadomo, Niemcy
      3. Okaże się, że to Churchill." " . Wiadomo, alianci nas
      sprzedali, obcy to wróg, nie będziemy prowadzić polityki zagranicznej na kolanach.
      4. Nic się nie okaże (co najbardziej prawdopodobne). Wiadomo, brak dowodów to
      najlepszy dowód na to, że Układ działa, i to sprawnie. A Układ, to przecie
      m.in., a nawet w pierwszym rzędzie, GW, Michnik i Thusk. Prawda warta jest
      tego, żeby się marmur trochę pokruszył. Patrzcie, czego to Układ nie wymyśli,
      żeby stlamsić Prawdę.

      Ponadto (od 1. do 4.): to my jesteśmy prawdziwi Patrioci. No i zawsze szukamy
      Prawdy. Prawda was wyzwoli. Niech zyje IPN!
      • zyks Re: Są z grubsza cztery możliwości, każda dobra: 23.09.08, 12:11
        Pardon, zapomniałem o takich wariantach:
        1. dowolna kombinacja pkt. 1 do 3 (Churhill+Stalin+Hitler, Churhill+Stalin,
        Churchill+Hitler,Hitler+Stalin). Też b. dobrze.
        2. Polacy, w dowolnym powiązaniu z pkt. 1 do 3. Też dobrze, bo to zdrajcy z
        Układu - patrz pkt.4.

        No i jeszcze jedna sprawa (jest taki głos na forum): konkurs na projekt
        sarkofagu był ustawiony. Dobrze. Zbadać sprawę. Jesli w sprawie generała nic się
        nie okaże i malkontenci będą mruczeć, to zatka im się gębę podejrzeniem, że w
        interesie Układu chcą ukryć korupcję. Może Mariuszek z CBA mógłby się tu
        wykazać? No i jakie korzyści medialne - już widzę tytuły w RzP i Fakcie:).
        Krótko mówiąc - najlepszy pomysł IPNu od jego powstania.


        zyks napisał:

        > Są z grubsza cztery możliwości, każda dobra:
        > 1. Okaże się, że to Stalin. IPN, czyli PiS zadowolony. Wiadomo,Rosjanie
        > 2. Okaże się, że to Hitler. " " . Wiadomo, Niemcy
        > 3. Okaże się, że to Churchill." " . Wiadomo, alianci nas
        > sprzedali, obcy to wróg, nie będziemy prowadzić polityki zagranicznej na kolana
        > ch.
        > 4. Nic się nie okaże (co najbardziej prawdopodobne). Wiadomo, brak dowodów to
        > najlepszy dowód na to, że Układ działa, i to sprawnie. A Układ, to przecie
        > m.in., a nawet w pierwszym rzędzie, GW, Michnik i Thusk. Prawda warta jest
        > tego, żeby się marmur trochę pokruszył. Patrzcie, czego to Układ nie wymyśli,
        > żeby stlamsić Prawdę.
        >
        > Ponadto (od 1. do 4.): to my jesteśmy prawdziwi Patrioci. No i zawsze szukamy
        > Prawdy. Prawda was wyzwoli. Niech zyje IPN!
    • studioh Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 11:47
      tuż przed sprowadzenie prochów gen. Wł. Sikorskiego krakowski oddz. ZPAP zorganizował 2 etapowy konkurs na proj. sarkofagu. Przeszedłem z moim proj. do 2 etapu; było o tym konkursie głośno w lokalnej prasie i tv. Praca wybrana została przekazana do realizacji. Albo konkurs był "ustawiony". Albo info w gazecie jest nie sprawdzone.
    • megas1 Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskiego 23.09.08, 12:10
      Najpierw jakaś rodzina oponowała, teraz sarkofag zły. Co jeszcze wymyśla żeby nie zrobić ekshumacji?
      • zyks Re: Ekshumacja może zniszczyć sarkofag Sikorskieg 23.09.08, 12:15
        No, wiadomo. Układ działa, GW z Michnikiem i Thuskiem na czele!
    • bambussi no już bez przesady - mamy XXI wiek 23.09.08, 12:16
      ludzie w kosmos latają, reaktory hadronowe budują i takie tam, a
      tutaj podobno nie ma technicznych możliwości podniesienia jakiejś
      tam marmurowej płyty o wymiarach 2 na 3 metry :)))) (dobrze że
      egipcjanie o tym nie wiedzieli, bo nie mielibyśmy piramid...)

      a nawet jak pęknie, to się nową dorobi - koszt znowu nie taki duży
      żeby przy budżecie IPN Sikorskiemu nie mozna było nowej płyty
      sprawić (zresztą, jak jest napisane w artykule, ta od początku była
      pęknięta)

      im bardziej środowisko oponuje przed ekshumacją, tym bardziej widać,
      że jednak jest coś na rzeczy...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka