Dodaj do ulubionych

Sąd:Milczanowski jest niewinny

29.07.09, 10:46
Cóż - oskarżenie bez dowodów premiera iż jest zagranicznym agentem i
wymuszenie jego rezygnacji to faktycznie "znikoma społecznie
szkodliwość czynu"...
Pojawiają się opinie, iż Józef O. nic nie ma do ukrycia - bo taki
łysy!

Sądzę - i uważam za normalne - iż różni prezydenci, premierzy i
ministrowie w ciągu ostatnch 20 lat spotykali się z rezydentami
wywiadu ze Wschodu i Zachodu, także watykańskiego. Jeśli nie
zdradzali ważnych tajemnic i nic szkodliwego dla Polski nie robili -
to akceptuję. W najważniejszych ambasadach zagranicznych w Polsce i
polskich za granicą są nawet oficjalni przedstawiciele różnych
wywiadów. Także współpracujących w walce z terroryzmem,
międzynarodową przestępczością gospodarczą itd.
W latach osiemdziesiątych opieprzył mnie znajomy profesor, iż
zgodziłem się na spotkanie z przedstawicielem Departamentu Stanu USA
- Jakbyś naprzeciw umówił się w restauracji "Ambasador", byłyby co
najmniej dwa nagrania do porównania...
Niemiecki teoretyk wojskowości Clausewitz twierdził, iż wojna jest
tylko inną formą dyplomacji. Można dodać, iż wywiad nieco inną formą
dyplomacji i wojen. Czasem wywiady prowokują wojny, czasem im
zapobiegają.
A jeśli ujawnię tajemnice państwową o niskiej szkodliwości,
iż "rejent Milczek" spotykał się służbowo z przedstawicielami
wywiadu papieskiego, izraelskiego, amerykańskiego, arabskiego i
ruskiego ?
W zależności w jakim celu i z jakim skutkiem - albo order bym mu
dał, albo łeb przy samej d... urwał...
Dziś, w naszym kraju, od skutków działania wywiadu wojskowego gorszy
jest gospodarczy. Czasem można tanio stocznię kupić, czasem patent
na jakiś lek, by w kasie pancernej schować, bo inne lekarstwo dobrze
się sprzedaje. Czy wywiadu gospodarczego nie było przy kupnie
warszawskiej fabryki żarówek przez międzynarodowy koncern? Poniżej
wartości gruntu i budynków. Upadająca fabryka, przepełnione
magazyny. A koncern już dzięki życzliwości władz amerykańskich miał
po wojnie o Kuwejt wszystkie żarówki tam wymienić. Więc zapasy
wystarczyły na pokrycie ceny zakupu fabryki, której już nie ma !
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka