27.11.18, 22:20
... od pana prezydenta big_grin

http://i66.tinypic.com/1z20kmf.jpg

Brylancik i perełka w jednym, proszę Państwa !!!

"„Na 11 listopada Prezydent Andrzej Duda uhonorował kilkunastu zmarłych Polaków orderem Orła Białego (odmówić nie mogli). Kancelaria pana Prezydenta dzwoniła do b. dyrektorki Muzeum Lat Szkolnych Żeromskiego z Kielc Kazimiery Zapała jako najwybitniejszej znawczyni wszystkiego co wiąże się z Stefanem Żeromskim. Pytali ją, czy jest ktoś z rodziny, kto mógłby order w imieniu zmarłego pisarza odebrać. Pani dyrektor odpowiedziała, że z tego co wie nie ma żyjących potomków Żeromskiego.
Niezrażona tym kancelaria pyta, a może ktoś z dalszej rodziny od strony matki pisarza żyje? Pani dyrektor mówi: tak od strony matki wie, że krewnym jest Juliusz Braun.
Urzędniczka po konsultacjach w kancelarii oddzwoniła i mówi, że Braun odpada i pyta może ktoś od strony ojca?
Na to pani Kazimiera odpowiedziała: i owszem, od strony ojca krewnym jest Roman Giertych. Urzędniczka zamilkła i skończyła rozmowę. W imieniu Żeromskiego order odebrała obecna dyrektorka muzeum.

Anegdotę opisał mi Juliusz Braun (i uzyskał od b. pani dyrektor zgodę na jej upublicznienie) i morał z niej jest taki, że nadawanie orderów zmarłym może przyjść do głowy tylko temu, od kogo żywi mogą ich nie chcieć.” – Roman Giertych"


Obserwuj wątek
  • man_sapiens Re: Ordery 29.11.18, 01:48
   Ordery od PAD rozprowadza od pewnego czasu McDonalds. Nad każdą kasą McDo jest wielki szyld "ZAMÓW ORDER" co widać na przykład na tym zdjęciu.
   • 1agfa Re: Ordery 29.11.18, 22:43
    Nie wierzę, żeby McDonalds nie rozumiał swojego interesu; ordery nieciekawego pochodzenia stały się towarem mało chodliwym : D
    Trzeba amatorów dziwnych kroków i kwaśnych jabłek.
    : )
    man_sapiens napisał:

    > Ordery od PAD rozprowadza od pewnego czasu McDonalds. Nad każdą kasą McDo jest
    > wielki szyld "ZAMÓW ORDER" co widać na przykład na tym zdjęciu.
    >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka