Dodaj do ulubionych

Dziwne praktyki admina

27.11.20, 07:31
Dzień dobry,

Opiszę w paru słowach co mi się przytrafiło.
Sprawa dotyczy konta kniatri@gazeta.pl.
Konto to założyłem 15-18 lat temu, jako drugie, stosowane głównie jako rejestracyjne (do sklepów, portali itp.).
Nie zabezpieczyłem go mocno - zaledwie jedno proste pytanie z tych ogólnie dostępnych, a teraz do meritum.

Ktoś chciał przejąć moje stare i nieużywane konto na FB.
Aby to zrobić musiał uzyskać kod wysyłany na maila (kniatri@gazeta.pl).
Udało mu się to. Zmienił hasło do mojego konta mailowego po kilku/kilkunastokrotnym strzelaniu odpowiedziami na pytanie zabezpieczające.
Po tym jak zmienił to hasło, oczywiście nie mogłem się zalogować. Zdziwiło mnie to. Myślałem, że może to jakieś prace serwisowe.
Jednak po kilku dobrych godzinach napisałem na pomoc. Dostałem info, żeby zmienić hasło, po uprzednim odpowiedzeniu na pytanie sprawdzające.
Zmieniłem.
Na koncie zauważyłem, że mam powiadomienia z fejkowego fb o konieczności udowodnienia, że ja to ja i podesłanie skanu dowodu osobistego!!
Podobna sprawa miała się z rzekomym zablokowaniem środków na paypal (gnie nigdy nie miałem konta i żadnych środków pieniężnych).

Sprawdziłem również wysyłane wiadomości. Tu nie byłem pewny, ale miałem wrażenie że brakuję ich trochę.
Ogólnie konto miałem w swoich rękach.
Wszystko byłoby dobrze, gdybym nie informował dalej Pomocy Poczty Gazety.

W swojej naiwności poinformowałem jednak pomoc. Napisałem, że ktoś mi się włamał, podesłałem zrzut wysłanych wiadomości, z informacją, że prawdopodobnie ktoś część ich usunął.
Dodam, że zmieniając hasło. Postanowiłem zwiększyć bezpieczeństwo jego odzyskiwania.
Dodałem spersonalizowane pytanie, na które odpowiedź mogłem znać tylko ja.
Dodałem też aktywację przez link, do pomocniczego maila (kniatri1@gazeta.pl - dodana 1 po nazwie oryginalnego konta).

Wydawało mi się, że sprawa zamknięta, co najwyżej dostanę odpowiedź, że z mojego konta poszły jakieś maila w ostatnim czasie na dziwne strony itp.

Nie dostałem żadnej odpowiedzi, za to na następny dzień Gazeta zablokowała moje konto kniatri@gazeta.pl!

Oczywiście napisałem na Pomoc. Dostałem odpowiedź ogólną i jakby nie uwzględniającą całej historii mailowej, którą mam dostępną:

Witamy,

dziękujemy za wiadomość.

Otrzymaliśmy odpowiedź od administratora poczty. W związku z Pana zgłoszeniem, dostęp do konta został zabezpieczony. W przypadku jeżeli Użytkownik chce odzyskać dostęp do konta, jedynym wyjściem w tej sytuacji jest podanie wcześniej pobranego z konta kodu bezpieczeństwa.

Uprzejmie informujemy, że również po podaniu kodu bezpieczeństwa możemy udzielić szczegółowych informacji.

Oczywiście, żadnego kodu bezpieczeństwa nie pobierałem.
Ogólnie jestem bardzo niemile zaskoczony całą tą sytuacją (abstrahując już od samego włamu - trudno zdarzył się, to najbardziej boli działanie samego zaplecza IT ze strony gazety).
Po 15-18 latach najwidoczniej kończę przygodę z gazeta.pl
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka