" wbrew opinii episkopatu 77 procent Polaków było zdania, że Alicja Tysiąc powinna mieć możliwość przerwania ciąży ( ... ) tylko 8,8 procent mieszkańców naszego kraju deklaruje zaufanie do władzy religijnej ( ... ) A za zdjęciem sejmowego krzyża opowiedziało się 70 procent naszych Czytelników "
Sa to slowa najbardziej nieudanego z nieudanych prez Polski. Ciekawe, czy ten juz drugi raz uzyty chwyt cos mu pomoze w przedluzeniu jego urzedowania. Niewykluczone, ze tak biorac pod uwage katolicka ciemnote narodu. Tusk powinien jeszcze goracej popierac wieszanie krzyzy wszedzie gdzie mozn
zastanawiam się kiedy zgodzę się z rzeczywistością.. (czy zdążę ;) bo tak myślę, że większość życia to jakby nie godzenie się na rzeczywistość.. i pewnie stąd kopy i samotność. Ale nie chodzi o bycie ofiarą.. raczej o refleksję na temat faktów. Ciągle mnie wkurza jakaś niesprawiedliwość
gwen75 napisał: > Gdyby tak znaleźć pracę, w której nie trzeba by było gadać na tematy, które czł > owieka totalnie nie interesują... ;-) > Żeby nie widzieć tych intryg, podlizywania się, pogardy wobec innych, wymądrzan > ia się, małostkowości.. > ... to by było pięknie
na to co uszok i jego radni wyprawiaja. Nie protestowaliśmy jak puszczano autostradę przez Katowice. Nie protestowaliśmy jak chodniki wykładano ochydną kostką. I nadal na to pozwalamy, łamiąc potem obcasy.Czy my jako mieszkańcy nie mamy nic do powiedzenia?
. Naprawdę, dzień przed własnym ślubem, Maciej chciałby godzić się z Antkami? I to pośrednictwo dobrodzieja. Ksiądz konfliktowych spraw unikał, więc jeśli to zrobił, to pewnie uproszony przez kogoś(Macieja? Dominikową?) To, że Antek nie chce się godzić ze starym, to nic dziwnego. Ale Hanka? Powinna już
To już jest nudne. Jeśli uznamy ze wróg to ktoś kto 'pobije i okradnie' to owszem, kowal nie jest wrogiem Hanki. W takim razie Kozłowa opowiadająca jak to 'Jagna z Jasiem na miedzy no hehehehe... co ja wam będę kumy więcej mówiła...' - też nie jest wrogiem Jagny, Jagustynka napuszczająca na siebie l
godzi sze tak wyszmiewacz? Dżadże? -- "Odnaleziono wreszcie! Ale co? Wieczność! Ona Jest morzem, co się łączy Ze słońcem!" A. J. Rimbaud
Rodzice pary nie mają nic do godzenia się, ani nie godzenia na wspólne mieszkanie pary, bo normalni ludzie nie zamieszkują razem jako para nie majac swego lokum (chyba, ze w absolutnie wyjątkowych sytuacjach) ani będąc małzenstwem, ani nim nie będąc. Normalni ludzie decydują się na bycie razem
kora3 napisała: > Normalni ludzie decydują się na bycie razem (formalnie, czy nie), > gdy sa SAMODZIELNI. Mieszkanie kątem u rodziców, pozostawanie na ich choćby c > zęściowym utrzymaniu bedac w poważnym związku to jest tzw. bawienie się w dom- > zabawa absolutnie nie dla
pani Milewicz, na marginesie artykułu, jeśli dla Pani liczba uczestników obchodów 1 maja jest miernikiem poparcia dla Jaruzelskiego, to współczuję. Tak może pisac 16 latek, a nie ktoś, kto MUSIAŁ przejść w tym upokarzającym pochodzie "wiernopoddańczym". W liceum mogłem to "olać" i pojść na k
Jacy teraz wszyscy madrzy. A najmadrzejsi Ci, którzy nic wtedy nie zrobili. Krytykanctwo,wiara w swoją nieomylność i głupota polityczna to ciagłe cechy wiekszości Polaków. Dlatego potwierdzam słowa pewnego "wielbiciela tego narodu". Dajcie Polakom rzadzić, a sami sie wykończą. Słowa na czasie. P
Te slowa sa dzis aktyalne.Tylko zamiast Zwiazku Radzieckiego, jest Rosja.Jak zwal tak zwal, sens ten sam. Na spotkaniu w Szczecinie Edward Gierek powiedzia-Kto godzi w sojusz ze Zwiazkiem Radzieckim nie moze mienic sie patriota polskim. Mamy wiec kontynuacje PRLu, przez rzady PO.
Tylko tak się dziwnie składa że ziemie zachodnie i Szczecin mamy dzięki Stalinowi - ziem wschodnich nie mamy "dzięki" zachodnim koalicjantom - patrz Jałta.
W dzisiejszym artykule GW o śmierci Jerzego Stefana Stawińskiego przeczytałam coś, co mnie razi, ale nie jestem pewna, jak powinno być napisane. "Stawiński nie godził się pisać tekstów, których..." czy "...nie godził się pisać teksty, których..." czy może trzeba tak: "nie godził się
A dlaczego nie: "Nie zgadzał się na pisanie..." Po prostu. k.
ciekawa jestem jak sie godzicie? Czy utkwilo wam w glowie jakas wyjatkowa scena? nie wiem goracy pocalunek czy cos w tym stylu
popłakałam się na myśl że możemy zerwać i to go wzruszyło,więc... -- forum dla smyczkowców www.impresje21.republika.pl