Dodaj do ulubionych

"Technologia bez emocji". Watykańskie media o "...

09.01.10, 20:01

Czyżby kościół uznał niektóre wątki filmu jako krytykę pod własnym adresem?

Obserwuj wątek
    • rutgerhauer ...świecie alienów... 09.01.10, 20:05
      co to za absurdalne tlumaczenie
      • kosmosiki Przecież ta opinia jest celna 09.01.10, 20:46
        Mam takie same wrażenia z "Avatara". Pod względem rozmachu produkcji, efektów
        specjalnych, wykreowanego świata itd. to jest bardzo dobrze. Ale fabuła jest
        prosta i prymitywna - no w końcu nie mogła być zbyt wysublimowana bo by
        przeciętny widz nie skumał, a przecież film miał być kasowy.
        • agaj.agaj Re: Przecież ta opinia jest celna 09.01.10, 21:25
          Ja tez sie zgadzam. Oprocz efektow wizualnych jest to jeden z
          najbardziej prymitywnych i slabych flimow jakie widzialem. Aha,
          efekty wizualne to nie efekty specjalne, bo chodzi flim sie opiera o
          animacje komputerowe.
        • anty-idiot nie kompromituj się.. 09.01.10, 21:33
          wychodzi na to, że tylko arcydzieła polskiej kinematografii oraz 'Pasja' Mela
          Gibsona są filmami dość artystycznymi i wysublimowanymi, gdyż tylko durnie i
          masochiści chcieliby je oglądać. nie kompromituj się, naprawdę.
        • moritani Re: Przecież ta opinia jest celna 09.01.10, 21:43
          To czytaj Obserwoatore Romano a zrozumiesz ten świat.Powodzenia.
        • arius5 Przeciez te 400 mln mozna bylo dac kosciolowi 09.01.10, 22:02
          ale nie dali i mamy problem
          • anty-idiot Re: Przeciez te 400 mln mozna bylo dac kosciolowi 09.01.10, 22:04
            nie, nie - to watykańscy złodzieje mają problem, my mamy ubaw ;)
          • filopolityk Re: Przeciez te 400 mln mozna bylo dac kosciolowi 09.01.10, 22:07
            Marius5 napisał:

            > ale nie dali i mamy problem
            Myślisz, że wytępiłby takich idiotów? ..bo to jeszcze gorsze cholerstwo niż te
            czarownice :E
        • jagopa Re: Przecież ta opinia jest celna 10.01.10, 04:50
          Polityczny baranie, polityczny. Jesli nie rozumiesz podtekstow tos
          debil.
    • last.man.standing To jeszcze nic. Wejdźcie sobie na protest gejów... 09.01.10, 20:09
      stopavatarmovie.blogspot.com/
    • ritazien "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:12
      a kij mnie obchodzi, co myśli o tym radio watykańskie czy obserwator roman...

      to ma być news???
    • kola złodzieje watykańscy będą decydować o tym.. 09.01.10, 20:15
      ..jaki film przejdzie do historii kinematografii - no ojszczałem zbroję ze
      śmiechu! ;))

      a co do wątków, to oczywiście, że masz rację - kwestie bezwzględnego
      wymordowania tubylców Nowego Świata, grabież ziemi i jej bogactw, nawracanie
      ogniem i mieczem, bezczeszczenie miejsc świętych dla innych ludów, obracanie
      całych populacji i narodów w niewolników, służba mamonie nie prawdzie i
      sprawiedliwości; te i pewnie kilka innych przewin pazernych sukienkowych
      dostrzegł watykański pismak w filmie i go zakłuło w oczy. i dobrze.
    • sueellen Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 20:15
      Alez odkrycie! No przeciez cala magie tego filmu tworza efekty specjalne a tresc
      jest jakby doczepiona. Mozna to wywnioskowac z samego zwiastunu.
    • bogucjusz Opinia bez znaczenia. 09.01.10, 20:26
      Zdanie Watykanu n/t "Avatara", jak i innych filmów, ma śladową moc
      opiniotwórczą. I dobrze.
    • kibic_rudego B16 ma udzialy w tym filmie ? Reklama dzwignia 09.01.10, 20:34

      handlu.
      • miroo B16 - dobre... :) 09.01.10, 23:11

    • phantomasa1 "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:38
      W pedofilii jest szczególna głębia(penetracji),żal jest im,że wydano na
      produkcję 400 milionów dolarów?!Gdy niejaki Bankier Boga ,kardynał
      amerykańskiego pochodzenia zdefraudował kilka miliardów dolarów ,to tym
      Antychrystom nie było żal pieniędzy!Watykan powinien milczeć w każdej
      sprawie,przestał być moralnym strażnikiem ,nigdy nim nie był i nie
      będzie,przynajmniej dla mnie!
      • glemp1 Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 21:46
        Nie mówiąc już o wielomilionowych odszkodowaniach w związku z
        aferami seksualnymi, które kościoły w USA oraz w Irlandii zmuszone
        zostały wypłacać. W Polsce wciąż cisza przed burzą.
        • fidelxxx Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 10.01.10, 13:03
          W Kanadzie kościół musiał sprzedać w prywatne ręce większość kościołów żeby
          wypłacić odszkodowania. Obecnie płacą dzierżawę za możliwość odprawiania w nich
          mszy.
      • pankasztelan Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 10.01.10, 02:41
        "Gdy niejaki Bankier Boga ,kardynał
        > amerykańskiego pochodzenia zdefraudował kilka miliardów
        dolarów ,to tym
        > Antychrystom nie było żal pieniędzy!"

        Nie slyszalem o tym, umknelo mojej uwadze. Moglbys mi dac jakies
        namiary na te sprawe. Chetnie bym o tym poczytal...
    • rebellion77 to chodzi o religie 09.01.10, 20:45
      film jest piekny i kosciol uwaza ze ludzie zaczna wierzyc w "eywa"ducha drzew
      lub stana sie ateistami ,taka prawda
      • agaj.agaj Re: to chodzi o religie 09.01.10, 21:36
        Panteizm z filmu jest smieszny i calkowicie wymyslony. Nie ma takich
        relacji miedzy ludzmi, a srodowiskiem. A jesli chodzi o
        chrzescijanstwo to stosunek miedzy Bogiem i swiatem jest taki jak
        miedzy malarzem, a jego obrazem. Tzn. malarz stworzyl obraz, ale nie
        jest obrazem. Tak samo murarz nie jest budynkiem ktory zbudowal.
        • ytst Re: to chodzi o religie 09.01.10, 23:37
          no, ale zakumałeś ten wątek z elektrycznością przebiegającą między korzeniami i
          neuronami? Bo tam ten panteizm był wyjaśniony.
    • kaworu_nagisa O tak... bez emocji. 09.01.10, 20:47
      Oni by chcieli z emocjami, emocjami ktore sie do Boga odwoluja.

      W kazdym razie, nie mam zamiaru tego miecha ogladac dopoki nie zostanie wyemitowane w tv.
      • boulihacker Re: O tak... bez emocji. 10.01.10, 12:15
        Tylko upewnij się, że będziesz oglądał na czarno-białym i nie większym niż 21 cali.
    • guru133 Treść tego filmu jest na takim samym poziomie, jak 09.01.10, 20:51
      mity propagowane od ponad 2 tysiącleci przez fanów i szamanów
      chrześcijańskiej ideologii, próbujących wmówić ludziom że jest to
      najprawdziwasza prawda. Ale jak sięgam pamięcią, to wiara w Zeusa i
      cały jego panteon trwała znacznie dłużej:)
      • miroo Racja! 09.01.10, 23:13
        guru133 napisał:

        > mity propagowane od ponad 2 tysiącleci przez fanów i szamanów
        > chrześcijańskiej ideologii, próbujących wmówić ludziom że jest to
        > najprawdziwasza prawda.
    • akkj "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:52
      Jak to? To ośmielili się nakręcić jakiś bezbożny film bez uprzedniego
      przedstawienia do zaakceptowania Watykanowi scenariusza? I reżyser nie miał
      asystenta kościelnego? Szczyt wszystkiego. Jestem do głębi oburzony i
      wstrząśnięty.
    • zbyszko "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:54
      pierwszy raz wypada mi sie zgodzić z watykanem. :)

      a za to, ze film nie podoba się czarnym, dostaje u mnie jedno ramię gwiazdki,
      bo tak to gwiazdek mial zero
      • calli Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 21:01
        ależ ty musisz być pusty, człowieku..
      • jck.x Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 21:06
        > pierwszy raz wypada mi sie zgodzić z watykanem. :)

        Rozumiem więc, że NIE zgadzasz, co do żadnych z przykazań, w tym "nie kradnij" i "nie zabijaj".

        Przy okazji - jakie jest twoje życiowe motto ?
    • grregu Dla mnie szef Watykanu jest bez emocji 09.01.10, 20:55
      i nie pomoże w tym żadna technologia.
    • funny-monk "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:59
      Watykan pewnie wiedział by lepiej jak rozdysponować te ponad 400 milionów
      dolarów - konfesjonały nadal są z drewna, a przecież mogą być ze złota -
      jaśniej, przytulniej, wszędzie czuć potęgę tego... no... zapomniałem :(
    • kireta21 "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 21:07
      Krytykom rzadko się podobają filmy popularne. A widzów nudzą artystyczne
      wynurzenia tak przez krytyków chwalone.

      Przecież każdy wie, że Avatar to efekty specjalne z fabułą, nie odwrotnie.
      Film jest adresowany do amerykańskiego nastolatka i to na niego jest uszyta
      fabuła. Wystarczy, że jest w niej pozytywny bohater, który znajduje miłość i
      ocala świat. I że widz z uwagą odwróconą podjadaniem popcornu się w tej fabule
      nie pogubi.
    • p1rat "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 21:12
      a kogo obchodzi co myślą na temat filmu te krwawe poczwary ?
      czy ich interesuje w ogóle co myślą inni ? na podstawie ich krytyki można by tak sądzić.
    • raj100py dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa. 09.01.10, 21:20
      dystrybutor zaplacil za publikacje tego "niusa". nie od dzis wiadomo, ze nic
      tak nie pomaga sprzedazy biletow jak protescik ze strony KK.
      • qrtqrt Re: dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa 09.01.10, 21:26
        protescik? Gdzie ty tu widzisz jakikolwiek protest?
        Napisali poprostu ze jedyną jego wartością jest warstwa wizualna, a co do reszty to film jest wtórny, i na dodatek pusty jak bęben. Zasadniczo ciężko sie z nimi nie zgodzić.
        • filopolityk Re: dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa 09.01.10, 21:36
          qrtqrt napisała:

          > protescik? Gdzie ty tu widzisz jakikolwiek protest?
          > Napisali poprostu ze jedyną jego wartością jest warstwa wizualna, a co do reszt
          > y to film jest wtórny, i na dodatek pusty jak bęben. Zasadniczo ciężko sie z ni
          > mi nie zgodzić.

          powiedziałbym ,że ciężko się zgodzić..jeśli nienawidzi się kościoła..można by
          rzec ten film to majsterstyk kina światowego o głębokim przesłaniu "głębie mam
          głęboko w Du***" :E
          • miroo filopolityk-jakikolwiek masz stosunek do religii.. 09.01.10, 23:17
            filopolityk napisał:
            > powiedziałbym ,że ciężko się zgodzić..jeśli nienawidzi się kościoła..można by
            > rzec ten film to majsterstyk kina światowego o głębokim przesłaniu "głębie mam
            > głęboko w Du***" :E
            ...i kościoła to wiesz, że film jest durnowaty i pusty oraz totalnie fikcyjny
            oraz niesie proste przesłanie na poziomie umysłów amerykanów - ale kościół
            jest zazdrosny o jego popularność, obawia się, że tematy kosmitów staną się
            konkurencją dla mitów sprzed tysięcy lat no i najważniejsze - uważając, że
            jedynie gderanie o wartościach niesionych przez te mity jest wartością wszystko
            inne dla nich jest pozbawione sensu...
            • kireta21 Re: filopolityk-jakikolwiek masz stosunek do reli 10.01.10, 00:25
              Kilka lat temu był Harry Potter. Teraz jest Avatar. Sporo zachodu tylko po to by
              się ośmieszyć.
      • japico Re: dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa 09.01.10, 23:13
        raj100py napisał:

        > dystrybutor zaplacil za publikacje tego "niusa". nie od dzis wiadomo, ze nic
        > tak nie pomaga sprzedazy biletow jak protescik ze strony KK.

        ...tu sie w pelni zgadzam, pamietam jak pracowlismy w kinie w Buku ze
        spóldzielni, kierownik powiadal, ze dobrze zyje z wielebnym, bo daje mu
        najlepsza reklame.
    • zmora68 Co racja, to racja ;-) 09.01.10, 21:21
      Daleko mi do bezkrytycznej oceny opinii Watykanu, ale tu akurat
      trafili w sedno. Niestety, ten Avatar, to trójwymiarowa Pocahontas z
      innej planety i Tańczący ze Smurfami w jednym.
      Tani, proekologiczny sentymentalizm w pacyfistycznym sosie.
      A ta technologia 3D to błyskotki.
    • edyta1972 a historia Złotego Kompasu? 09.01.10, 21:26
      jak zrobili film Złoty Komapas to Koścół też mówił że to nie będzie
      kasowe i wzywał do bojkotów, protestując przeciwko ateistycznej
      wymowie filmu który jest adaptacją pierwszej części
      trylogi "Mrocznych Materii" Billa Pullmana, film odniósł sukces ale
      drugiej części nie będzie bo przeciwnicy filmu i książek tak
      nagabywali producentów w New Line, że ci odwołali całe
      przedsięwzięcie. Nieżle znów są cenzury i czarne listy ksiąg i
      filmów zakazanych.
    • filopolityk Banda sflustrowanych pseudoateistów i pseudokatoli 09.01.10, 21:26
      Fora to zaiste pożywka dla pokurczów trzymających za łeb węża w lewej a myszkę
      za kark w prawej i jest to dla nich synonim seksu ... Banda sflustrowanych
      pseudoateistów i pseudokatolików :E
    • szakez Adaś a co o filmie piszą w Malezji? 09.01.10, 21:56
      buhahhaha
    • nicpon007 Ręce opadają... 09.01.10, 21:58
    • altocellist Pasja to dopiero emocje... 09.01.10, 22:03
      w sam raz dla miłośników porno BDSM. Zresztą obwożenie papów po świecie
      podobnie...

      Inna rzecz, że Avatar to raczej film dla dzieci, fabuła prosta, efekty ładne,
      ale równie sugestywne robił 20 lat temu Henson za pomocą plasteliny i sznurka
      (por. "Dark Crystal").

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka