maruda.r 09.01.10, 20:01 Czyżby kościół uznał niektóre wątki filmu jako krytykę pod własnym adresem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rutgerhauer ...świecie alienów... 09.01.10, 20:05 co to za absurdalne tlumaczenie Odpowiedz Link Zgłoś
kosmosiki Przecież ta opinia jest celna 09.01.10, 20:46 Mam takie same wrażenia z "Avatara". Pod względem rozmachu produkcji, efektów specjalnych, wykreowanego świata itd. to jest bardzo dobrze. Ale fabuła jest prosta i prymitywna - no w końcu nie mogła być zbyt wysublimowana bo by przeciętny widz nie skumał, a przecież film miał być kasowy. Odpowiedz Link Zgłoś
agaj.agaj Re: Przecież ta opinia jest celna 09.01.10, 21:25 Ja tez sie zgadzam. Oprocz efektow wizualnych jest to jeden z najbardziej prymitywnych i slabych flimow jakie widzialem. Aha, efekty wizualne to nie efekty specjalne, bo chodzi flim sie opiera o animacje komputerowe. Odpowiedz Link Zgłoś
anty-idiot nie kompromituj się.. 09.01.10, 21:33 wychodzi na to, że tylko arcydzieła polskiej kinematografii oraz 'Pasja' Mela Gibsona są filmami dość artystycznymi i wysublimowanymi, gdyż tylko durnie i masochiści chcieliby je oglądać. nie kompromituj się, naprawdę. Odpowiedz Link Zgłoś
moritani Re: Przecież ta opinia jest celna 09.01.10, 21:43 To czytaj Obserwoatore Romano a zrozumiesz ten świat.Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
arius5 Przeciez te 400 mln mozna bylo dac kosciolowi 09.01.10, 22:02 ale nie dali i mamy problem Odpowiedz Link Zgłoś
anty-idiot Re: Przeciez te 400 mln mozna bylo dac kosciolowi 09.01.10, 22:04 nie, nie - to watykańscy złodzieje mają problem, my mamy ubaw ;) Odpowiedz Link Zgłoś
filopolityk Re: Przeciez te 400 mln mozna bylo dac kosciolowi 09.01.10, 22:07 Marius5 napisał: > ale nie dali i mamy problem Myślisz, że wytępiłby takich idiotów? ..bo to jeszcze gorsze cholerstwo niż te czarownice :E Odpowiedz Link Zgłoś
jagopa Re: Przecież ta opinia jest celna 10.01.10, 04:50 Polityczny baranie, polityczny. Jesli nie rozumiesz podtekstow tos debil. Odpowiedz Link Zgłoś
last.man.standing To jeszcze nic. Wejdźcie sobie na protest gejów... 09.01.10, 20:09 stopavatarmovie.blogspot.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
ritazien "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:12 a kij mnie obchodzi, co myśli o tym radio watykańskie czy obserwator roman... to ma być news??? Odpowiedz Link Zgłoś
kola złodzieje watykańscy będą decydować o tym.. 09.01.10, 20:15 ..jaki film przejdzie do historii kinematografii - no ojszczałem zbroję ze śmiechu! ;)) a co do wątków, to oczywiście, że masz rację - kwestie bezwzględnego wymordowania tubylców Nowego Świata, grabież ziemi i jej bogactw, nawracanie ogniem i mieczem, bezczeszczenie miejsc świętych dla innych ludów, obracanie całych populacji i narodów w niewolników, służba mamonie nie prawdzie i sprawiedliwości; te i pewnie kilka innych przewin pazernych sukienkowych dostrzegł watykański pismak w filmie i go zakłuło w oczy. i dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
sueellen Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 20:15 Alez odkrycie! No przeciez cala magie tego filmu tworza efekty specjalne a tresc jest jakby doczepiona. Mozna to wywnioskowac z samego zwiastunu. Odpowiedz Link Zgłoś
bogucjusz Opinia bez znaczenia. 09.01.10, 20:26 Zdanie Watykanu n/t "Avatara", jak i innych filmów, ma śladową moc opiniotwórczą. I dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
kibic_rudego B16 ma udzialy w tym filmie ? Reklama dzwignia 09.01.10, 20:34 handlu. Odpowiedz Link Zgłoś
phantomasa1 "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:38 W pedofilii jest szczególna głębia(penetracji),żal jest im,że wydano na produkcję 400 milionów dolarów?!Gdy niejaki Bankier Boga ,kardynał amerykańskiego pochodzenia zdefraudował kilka miliardów dolarów ,to tym Antychrystom nie było żal pieniędzy!Watykan powinien milczeć w każdej sprawie,przestał być moralnym strażnikiem ,nigdy nim nie był i nie będzie,przynajmniej dla mnie! Odpowiedz Link Zgłoś
glemp1 Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 21:46 Nie mówiąc już o wielomilionowych odszkodowaniach w związku z aferami seksualnymi, które kościoły w USA oraz w Irlandii zmuszone zostały wypłacać. W Polsce wciąż cisza przed burzą. Odpowiedz Link Zgłoś
fidelxxx Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 10.01.10, 13:03 W Kanadzie kościół musiał sprzedać w prywatne ręce większość kościołów żeby wypłacić odszkodowania. Obecnie płacą dzierżawę za możliwość odprawiania w nich mszy. Odpowiedz Link Zgłoś
pankasztelan Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 10.01.10, 02:41 "Gdy niejaki Bankier Boga ,kardynał > amerykańskiego pochodzenia zdefraudował kilka miliardów dolarów ,to tym > Antychrystom nie było żal pieniędzy!" Nie slyszalem o tym, umknelo mojej uwadze. Moglbys mi dac jakies namiary na te sprawe. Chetnie bym o tym poczytal... Odpowiedz Link Zgłoś
rebellion77 to chodzi o religie 09.01.10, 20:45 film jest piekny i kosciol uwaza ze ludzie zaczna wierzyc w "eywa"ducha drzew lub stana sie ateistami ,taka prawda Odpowiedz Link Zgłoś
agaj.agaj Re: to chodzi o religie 09.01.10, 21:36 Panteizm z filmu jest smieszny i calkowicie wymyslony. Nie ma takich relacji miedzy ludzmi, a srodowiskiem. A jesli chodzi o chrzescijanstwo to stosunek miedzy Bogiem i swiatem jest taki jak miedzy malarzem, a jego obrazem. Tzn. malarz stworzyl obraz, ale nie jest obrazem. Tak samo murarz nie jest budynkiem ktory zbudowal. Odpowiedz Link Zgłoś
ytst Re: to chodzi o religie 09.01.10, 23:37 no, ale zakumałeś ten wątek z elektrycznością przebiegającą między korzeniami i neuronami? Bo tam ten panteizm był wyjaśniony. Odpowiedz Link Zgłoś
kaworu_nagisa O tak... bez emocji. 09.01.10, 20:47 Oni by chcieli z emocjami, emocjami ktore sie do Boga odwoluja. W kazdym razie, nie mam zamiaru tego miecha ogladac dopoki nie zostanie wyemitowane w tv. Odpowiedz Link Zgłoś
boulihacker Re: O tak... bez emocji. 10.01.10, 12:15 Tylko upewnij się, że będziesz oglądał na czarno-białym i nie większym niż 21 cali. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Treść tego filmu jest na takim samym poziomie, jak 09.01.10, 20:51 mity propagowane od ponad 2 tysiącleci przez fanów i szamanów chrześcijańskiej ideologii, próbujących wmówić ludziom że jest to najprawdziwasza prawda. Ale jak sięgam pamięcią, to wiara w Zeusa i cały jego panteon trwała znacznie dłużej:) Odpowiedz Link Zgłoś
miroo Racja! 09.01.10, 23:13 guru133 napisał: > mity propagowane od ponad 2 tysiącleci przez fanów i szamanów > chrześcijańskiej ideologii, próbujących wmówić ludziom że jest to > najprawdziwasza prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
akkj "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:52 Jak to? To ośmielili się nakręcić jakiś bezbożny film bez uprzedniego przedstawienia do zaakceptowania Watykanowi scenariusza? I reżyser nie miał asystenta kościelnego? Szczyt wszystkiego. Jestem do głębi oburzony i wstrząśnięty. Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszko "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:54 pierwszy raz wypada mi sie zgodzić z watykanem. :) a za to, ze film nie podoba się czarnym, dostaje u mnie jedno ramię gwiazdki, bo tak to gwiazdek mial zero Odpowiedz Link Zgłoś
calli Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 21:01 ależ ty musisz być pusty, człowieku.. Odpowiedz Link Zgłoś
jck.x Re: "Technologia bez emocji". Watykańskie media o 09.01.10, 21:06 > pierwszy raz wypada mi sie zgodzić z watykanem. :) Rozumiem więc, że NIE zgadzasz, co do żadnych z przykazań, w tym "nie kradnij" i "nie zabijaj". Przy okazji - jakie jest twoje życiowe motto ? Odpowiedz Link Zgłoś
grregu Dla mnie szef Watykanu jest bez emocji 09.01.10, 20:55 i nie pomoże w tym żadna technologia. Odpowiedz Link Zgłoś
funny-monk "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 20:59 Watykan pewnie wiedział by lepiej jak rozdysponować te ponad 400 milionów dolarów - konfesjonały nadal są z drewna, a przecież mogą być ze złota - jaśniej, przytulniej, wszędzie czuć potęgę tego... no... zapomniałem :( Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 21:07 Krytykom rzadko się podobają filmy popularne. A widzów nudzą artystyczne wynurzenia tak przez krytyków chwalone. Przecież każdy wie, że Avatar to efekty specjalne z fabułą, nie odwrotnie. Film jest adresowany do amerykańskiego nastolatka i to na niego jest uszyta fabuła. Wystarczy, że jest w niej pozytywny bohater, który znajduje miłość i ocala świat. I że widz z uwagą odwróconą podjadaniem popcornu się w tej fabule nie pogubi. Odpowiedz Link Zgłoś
p1rat "Technologia bez emocji". Watykańskie media o "... 09.01.10, 21:12 a kogo obchodzi co myślą na temat filmu te krwawe poczwary ? czy ich interesuje w ogóle co myślą inni ? na podstawie ich krytyki można by tak sądzić. Odpowiedz Link Zgłoś
raj100py dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa. 09.01.10, 21:20 dystrybutor zaplacil za publikacje tego "niusa". nie od dzis wiadomo, ze nic tak nie pomaga sprzedazy biletow jak protescik ze strony KK. Odpowiedz Link Zgłoś
qrtqrt Re: dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa 09.01.10, 21:26 protescik? Gdzie ty tu widzisz jakikolwiek protest? Napisali poprostu ze jedyną jego wartością jest warstwa wizualna, a co do reszty to film jest wtórny, i na dodatek pusty jak bęben. Zasadniczo ciężko sie z nimi nie zgodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
filopolityk Re: dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa 09.01.10, 21:36 qrtqrt napisała: > protescik? Gdzie ty tu widzisz jakikolwiek protest? > Napisali poprostu ze jedyną jego wartością jest warstwa wizualna, a co do reszt > y to film jest wtórny, i na dodatek pusty jak bęben. Zasadniczo ciężko sie z ni > mi nie zgodzić. powiedziałbym ,że ciężko się zgodzić..jeśli nienawidzi się kościoła..można by rzec ten film to majsterstyk kina światowego o głębokim przesłaniu "głębie mam głęboko w Du***" :E Odpowiedz Link Zgłoś
miroo filopolityk-jakikolwiek masz stosunek do religii.. 09.01.10, 23:17 filopolityk napisał: > powiedziałbym ,że ciężko się zgodzić..jeśli nienawidzi się kościoła..można by > rzec ten film to majsterstyk kina światowego o głębokim przesłaniu "głębie mam > głęboko w Du***" :E ...i kościoła to wiesz, że film jest durnowaty i pusty oraz totalnie fikcyjny oraz niesie proste przesłanie na poziomie umysłów amerykanów - ale kościół jest zazdrosny o jego popularność, obawia się, że tematy kosmitów staną się konkurencją dla mitów sprzed tysięcy lat no i najważniejsze - uważając, że jedynie gderanie o wartościach niesionych przez te mity jest wartością wszystko inne dla nich jest pozbawione sensu... Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 Re: filopolityk-jakikolwiek masz stosunek do reli 10.01.10, 00:25 Kilka lat temu był Harry Potter. Teraz jest Avatar. Sporo zachodu tylko po to by się ośmieszyć. Odpowiedz Link Zgłoś
japico Re: dystrybutor zaplacil za publikacje tego niusa 09.01.10, 23:13 raj100py napisał: > dystrybutor zaplacil za publikacje tego "niusa". nie od dzis wiadomo, ze nic > tak nie pomaga sprzedazy biletow jak protescik ze strony KK. ...tu sie w pelni zgadzam, pamietam jak pracowlismy w kinie w Buku ze spóldzielni, kierownik powiadal, ze dobrze zyje z wielebnym, bo daje mu najlepsza reklame. Odpowiedz Link Zgłoś
zmora68 Co racja, to racja ;-) 09.01.10, 21:21 Daleko mi do bezkrytycznej oceny opinii Watykanu, ale tu akurat trafili w sedno. Niestety, ten Avatar, to trójwymiarowa Pocahontas z innej planety i Tańczący ze Smurfami w jednym. Tani, proekologiczny sentymentalizm w pacyfistycznym sosie. A ta technologia 3D to błyskotki. Odpowiedz Link Zgłoś
edyta1972 a historia Złotego Kompasu? 09.01.10, 21:26 jak zrobili film Złoty Komapas to Koścół też mówił że to nie będzie kasowe i wzywał do bojkotów, protestując przeciwko ateistycznej wymowie filmu który jest adaptacją pierwszej części trylogi "Mrocznych Materii" Billa Pullmana, film odniósł sukces ale drugiej części nie będzie bo przeciwnicy filmu i książek tak nagabywali producentów w New Line, że ci odwołali całe przedsięwzięcie. Nieżle znów są cenzury i czarne listy ksiąg i filmów zakazanych. Odpowiedz Link Zgłoś
filopolityk Banda sflustrowanych pseudoateistów i pseudokatoli 09.01.10, 21:26 Fora to zaiste pożywka dla pokurczów trzymających za łeb węża w lewej a myszkę za kark w prawej i jest to dla nich synonim seksu ... Banda sflustrowanych pseudoateistów i pseudokatolików :E Odpowiedz Link Zgłoś
altocellist Pasja to dopiero emocje... 09.01.10, 22:03 w sam raz dla miłośników porno BDSM. Zresztą obwożenie papów po świecie podobnie... Inna rzecz, że Avatar to raczej film dla dzieci, fabuła prosta, efekty ładne, ale równie sugestywne robił 20 lat temu Henson za pomocą plasteliny i sznurka (por. "Dark Crystal"). Odpowiedz Link Zgłoś