elucidator 26.11.08, 08:48 Jestem przekonany o tym, ze sformulowanie "polskie obozy" bylo uzyte z niewiedy i glupoty, i bez zlych zamiarow. Niemniej nalezy to tepic. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pestycyd "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o.. 26.11.08, 08:54 Przeprosiny Polsce się należały i je otrzymaliśmy moim zdaniem w sposób zadowalający. Odpowiedz Link Zgłoś
madrediez A to imię autorki jakieś takie... biblijne? 26.11.08, 09:19 Ta pani też jest Żydówką? I też nie wiedziała, kto organizował Żydom inhalacje? A może to nie jej wina, może tak ich teraz uczą. Ale jeżeli naprawdę tak ich uczą, bądźmy gotowi na duże kłopoty. Odpowiedz Link Zgłoś
thebigzumzum Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:16 Tez tak uwazam. Dziennik stanal na wysokosci zadania i profesjonalnie rozwiazal problem. Szakunec. Odpowiedz Link Zgłoś
joskowicz K T O napisał ten artykuł - czy perfidni nie czują 26.11.08, 08:57 -się w obowiązku przeprosić ?! Czy w imię hieniego geszeftu zerującego na tragedii II wojny będa dalej rozpowszechniac gdzie się tylko da swe plugastwa (ich niepodważalny "wkład") Odpowiedz Link Zgłoś
joskowicz tak ta akcja przebiegała wczesniej !!!!!!!!!!!!!!! 26.11.08, 08:59 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=87678160&a=87717926 Odpowiedz Link Zgłoś
sandwich1 Re: tak ta akcja przebiegała wczesniej !!!!!!!!!! 26.11.08, 10:31 Przeczytałem i uważam, że nie należy przeginać w drugą stronę. Nie wszystko było czarno białe i nie wszyscy Polacy święci. Odpowiedz Link Zgłoś
joskowicz Re: tak ta akcja przebiegała wczesniej !!!!!!!!!! 26.11.08, 12:00 "specyficzny" komentarz do plugawych , antypolskich uogólnień ... . Odpowiedz Link Zgłoś
krwe "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o.. 26.11.08, 09:05 No jak dla mnie to ok.przeprosiny przyjęte :) Pozdro ! Odpowiedz Link Zgłoś
adam_mich Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 09:06 Sformułowanie było dokładnie takie - "byłe polskie obozy". To czego niby redaktorzy nie wiedzieli ? Odpowiedz Link Zgłoś
zbytkownik Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 09:10 Ilosc podobnych okreslen jak "polskie obozy koncentracyjne" w innych publikacjach dowodzi, iz nie jest to przypadek - - Die Welt to nie stowarzyszenie niedouczonych ignorantow. Ciekawe na ktorej stronie gazety ukazal sie byl ow artykul, bo sprostowanie bylo na stronie siodmej. Odpowiedz Link Zgłoś
heraklit.efez "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o.. 26.11.08, 09:13 tylko kto znajdzie "wyrazy ubolewania" na siodmej stronie? Odpowiedz Link Zgłoś
enskw Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:16 nie przesadzaj, przeprosiny oficjalne, w polskich mediach zostana naglosnione, i to wystarczy. Myslisz ze na calym swiecie z wstrzymanym oddechem wszyscy obserwuja czy to byly polskie czy niemieckie obozy? Kazdy poza Polakami ma to gdzies, bo to dla nich tak samo wazna informacja ze zaginal kotek, a moze i mniej. Przestancie robic z siebie narod umeczony. To jest smieszne. Niemcy zachowali sie jak trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
leon9910 Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:29 enskw faktycznie niemcy są w porządku!!!Bo w izraelu się uczy że to polskie obozy zagłady,i że to polacy z niemcami mordowali żydów.Faktycznie niemcy są OK!!Tylko nikt głośno nie mówi że żydzi z ruskimi więcej wymordowali ludzi niż niemcy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nroht "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:17 no i elegancko. Chwali się takie podejście. Odpowiedz Link Zgłoś
sagi2007 Moim zdaniem proces powinien się odbyć 26.11.08, 09:29 Niemcy powinni zrozumieć, że szkalowanie Polski ich po prostu będzie kosztować. Odpowiedz Link Zgłoś
krwe Re: Moim zdaniem proces powinien się odbyć 26.11.08, 09:43 tak, i jeszcze na kolanach ciebie powinien przyjechać redaktor naczelny przeprosić. Odpowiedz Link Zgłoś
sagi2007 Re: Moim zdaniem proces powinien się odbyć 26.11.08, 09:55 to mi akurat niepotrzebne, pieniądze przydadzą się polskim poszkodowanym w niemieckich obozach i dodatkowo kara oduczy tego typu prowokacji. Jeśli nie złozymy pozwu powtórka pewna, tego typu przypadki zdarzają się bardzo często w światowej prasie Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:31 skopiować i wysyłać wszystkim redaktorom naczelnym gazet piszących o "polskich obozach koncentracyjnych" do podpisania. Odpowiedz Link Zgłoś
princealbert kaczora nie przekonal. Tylko wojna! 26.11.08, 09:32 No, ewentualnie uznanie religii katolickiej jako panujacej na terenie calych Niemiec wraz z placeniem trybutu na rzecz Radia Maryja mogloby te sprawe zalatwic. Odpowiedz Link Zgłoś
skok "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:33 "groteskowe odwrócenie faktów" Za taka groteske zadam procesu. Mam nadzieje, ze w groteskowy sposob pokaze kto i co robil w Majdanku! Odpowiedz Link Zgłoś
ppysznik "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:37 brawo, przeprosiny z klasa! Odpowiedz Link Zgłoś
zuq1 no i dobrze 26.11.08, 09:39 I ja tak myślę, i ja tak wierzę... Przeprosiny są szczere i rzeczowe, a więc: Roma locuta, causa finita. Odpowiedz Link Zgłoś
zwyklaosoba Uczciwe przeprosiny. Ja je przyjąłem ! 26.11.08, 09:56 Nie lakoniczne, z powtórzeniem nieprawdziwych informacji, ale rzeczowo wykazujące nieprawdę sformułownia i uczciwie przypisujące całą winę Niemcom. Tym bardziej godne szacunku, że napisane przez Niemca w niemieckiej gazecie. Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: Uczciwe przeprosiny. Ja je przyjąłem ! 26.11.08, 10:02 Łaski nie robią, że przeprosili. Odpowiedz Link Zgłoś
zwyklaosoba Łaski może nie, ale uczciwość dziennikarską tak. 26.11.08, 10:28 Zawsze mogli nie przeprosić i iść w zaparte, że w końcu nic wielkiego się nie stało. Co jest nagminne. Więc takie przeprosiny należy docenić. Odpowiedz Link Zgłoś
kwaczynsky_pan Niby nie... 26.11.08, 10:40 ... ale przepraszać można różnie, np. tak jakby się kogoś obrażało. Wystarczy wspomnieć obecnie urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej, który groził dziennikarce, a później ją przeprosił z komentarzem w stylu, iż on kobietom ustępuje nawet jak nie mają racji. Odpowiedz Link Zgłoś
kwaczynsky_pan Re: Uczciwe przeprosiny. Ja je przyjąłem ! 26.11.08, 10:41 Dwoma płetwami się pod tym podpisuję. Odpowiedz Link Zgłoś
badziewiak66 To tak jakby dentysta zamiast zęba usunoł oko 26.11.08, 09:58 i tłumaczył się , że chłop nie wiedział jak oko wygląda. Każde wydawnictwo , niezależnie od tego do kogo jest kierowane, to nie twór jednego człowieka. Nad zawartoscią pracują dziesiątki wyspecjalizowanych osob, w tym zespół prawników badających potencjalną szkodliwość zawartych w gazeice treści. Trzeba również pamiętać jaki obszar rynku wydawniczego zajmuje Axel Springer. W świetle tych faktów przeprosiny uważam za niewystarczające. To już kolejny wypadek , gdy "niemieckie" media, w ramach zaplanowanej , niczym "holcaust", operacji, przenoszą odpowiedzialność za wymorodowanie milionów ludzi na ofiary. Świadczy to o restauracji w Niemczech poglądów jeszcze niedawno uznawanych za niedopuszczalne. Przypominam jak przed II woją, w ten sam zaplanowany sposób, Niemcy badały granice wrażliwości opinii społecznej w Europie, budując grunt po ekspansję i eskalację żądań nie do spełnienia, które następnie stały się usprawiedliwieniem wyjątkowej agresji i mordów jakich historia ludzkości nie znała. Te działania muszą obudzić czujnośc świata, by w chwili decydującej nie cofnąć się przed niczym co może zapobiec ponownej, niemieckiej, agresji, nawet gdyby miało to doprowadzić do wycięcia w pień wszystkich niemców. Odpowiedz Link Zgłoś
wahmaster aż żal bierze że nigdy nie będziesz miał okazji 26.11.08, 10:54 stanąć na forum międzynarodowym ze swoim płomiennym przemówieniem, tak pozostaje ci tylko rola badziewiaka88 na forum GW Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:59 Jak dla mnie to przeprosiny z klasa i na poziomie. Przeprosiny na jakie nie stac żadnej z włoskich gazet. Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 09:59 Jestem przekonany, że to nie był głupi błąd wynikający z niewiedzy. Rozumiem, że napisała tak jakaś lokalna gazecina w Australii, ale na pewno nie Niemcy. Te cwaniaki powoli, ale systematycznie wypierają z pamięci swoje zbrodnie. Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 10:04 Typowo polskie. Ktos przeprosił dośc rzeczowo i niezdawkowo a Polak jak zwykle zakłada, że nadal robi to ze złej woli i z podtekstami. Już wiem dlaczego Polaków nie da się lubic - sa podejrzliwi i nie maja zaufania w stosunku do siebie (polskie piekiełko) więc nie mają zaufania równeiz do innych. Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 10:09 Nie typowo polskie. Po prostu normalne. Gdyby to był pojedynczy przypadek, ale ciągle słyszymy o tych polskich obozach. Nie podejrzewam, żeby w redakcji poważnej niemieckiej gazety pracowali sami debile. I nie jest to błąd pojedynczej osoby, kto pracuje lub pracował w gazecie ten wie, że taki tekst czyta kilka osób, a wydawca musi go zatwierdzić. I nikt tego nie zauważył? Nikt nie miał historii w szkole? Czyżby wszyscy dziennikarze nagle stali się takimi ignorantami..? Odpowiedz Link Zgłoś
wahmaster ciagle o tym słyszysz? to idź do psychiatry 26.11.08, 10:47 napisz jak często to sie zdarza w niemieckiej prasie Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: ciagle o tym słyszysz? to idź do psychiatry 26.11.08, 11:10 Proszę, to są przykłady pierwsze z brzegu: www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/gazeta;wyborcza;-;auschwitz-birkenau;nazistowskie;i;niemieckie,85,0,149077.html www.polishexpress.co.uk/art,obozy_nie_byly_polskie,714.html www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20081126&id=sw02.txt www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?t=839 są to takie NIEMIECKIE gazety jak: - die Tageszeitung - die Welt - Der Spiegel - München Merkur + kilkanaście innych nie-niemieckich. Widocznie psychiatra nie jest mi potrzebny, ale Tobie obowiązkowo bilobil - poprawia pamięć i koncentrację. Odpowiedz Link Zgłoś
wahmaster twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 11:15 pytałem o niemiecką prasę Nie rozumiesz prostego zdania pytającego? Niestety nie jestem w stanie polecić Ci na to żadnego specyfiku. Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 11:18 Proszę: www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/gazeta;wyborcza;-;auschwitz-birkenau;nazistowskie;i;niemieckie,85,0,149077.html www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20081126&id=sw02.txt www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?t=839 Zadałeś sobie trochę trudu, żeby przeczytać cały tekst tych artykułów. Tam są własnie wymienione niemieckie gazety. Poczytaj trochę, to nie boli. Odpowiedz Link Zgłoś
wahmaster Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 13:34 > www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/gazeta;wyborcza;-;auschwitz-birkenau;nazistowskie;i;niemieckie,85,0,149077.html o atr. ze Spiegla z 2006 - nie widziałem go, poszukaj i daj linka jak jestes taki zaangażowany, to bądź do końca od tego czasu ukazało sie tam pewnie ze 100 innych ze słowem niemieckie obozy nasz dziennik - nie czytam, kasztelania - jakieś forum co to za źródła? Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 13:54 Nie jestem zaangażowany, tylko po prostu nie lubię kłamstw. Pamięć mam w miarę dobrą i jak czytam kolejną wiadomość o tych obozach w kolejnej niemieckiej gazecie to przestaję wierzyć w przypadek lub ignoranctwo niemieckich dziennikarzy. Podałem Ci linki do stron i nic nie poradzę, że nie podobają Ci się te źródła. Według Ciebie jakie były dobre? Te z Wyborczej? Tych linków jest dużo więcej, wystarczy poszukać w Google. PS. oprócz wymienionych wcześniej gazet o polskich obozach pisały też: - Stern - der Tagesspiegel Tak więc nazbierało się tego dużo. Są to same mainstreamowe gazety niemieckie... Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 14:06 To jest nt. Spiegla: www.msz.gov.pl/Sformulowanie,polskie,obozy,zaglady,w,artykule,w,tygodniku,Der,Spiegel,6440.html Stronie MSZ chyba uwierzysz? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo ---- zal du.pe sciska -------- 26.11.08, 13:08 wahmaster napisał: > pytałem o niemiecką prasę > Nie rozumiesz prostego zdania pytającego? ty jakas niemota jestes !!! masz tam pelno odniesien do niemieckiej prasy nie drzyj mor.dry, tylko dlatego ze sam jestes slepy moze niech ci jakis dziesieciolatek to przeczyta i wytlumaczy, co tam jest napisane, skoro sam nie rozumiesz co czytasz ? Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:01 facet, pogielo cie??? a po co "lokalna gazecina w australii" mialaby pisac o niemieckich tudziez polskich obozach koncentracyjnych... australijczycy maja to totalnie w doopie... wlasnie jest dwumecz w krykieta australia - new zealand, a ty o jakichs obozach sprzed 60 lat... Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:07 rooboy napisał: > facet, pogielo cie??? a po co "lokalna gazecina w australii" mialaby > pisac o niemieckich tudziez polskich obozach koncentracyjnych... > australijczycy maja to totalnie w doopie... wlasnie jest dwumecz w > krykieta australia - new zealand, a ty o jakichs obozach sprzed 60 > lat... No własnie o to chodzi, że nie zdziwiłoby mnie gdyby taki błąd popełniła właśnie taka gazecina. Natomiast szokuje, że tak piszą czołowe NIEMIECKIE gazety! PS. a ten mój przykład z australijską gazetą nie był przypadkowy: www.rodzinapolska.pl/antypol/archiwum/1999/austral.htm Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:26 facet_81 napisał: > rooboy napisał: > > > facet, pogielo cie??? a po co "lokalna gazecina w australii" mialaby > > pisac o niemieckich tudziez polskich obozach koncentracyjnych... > > australijczycy maja to totalnie w doopie... wlasnie jest dwumecz w > > krykieta australia - new zealand, a ty o jakichs obozach sprzed 60 > > lat... > > No własnie o to chodzi, że nie zdziwiłoby mnie gdyby taki błąd popełniła właśni > e taka gazecina. Natomiast szokuje, że tak piszą czołowe NIEMIECKIE gazety! > > PS. a ten mój przykład z australijską gazetą nie był przypadkowy: > www.rodzinapolska.pl/antypol/archiwum/1999/austral.htm dlaczego uwazasz, ze niemieckie sa (lub powinny byc) lepsze niz australijskie??? Odpowiedz Link Zgłoś
facet_81 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:48 Z prostego powodu: bo to ich bezpośrednio dotyczy. To oni byli sprawcami tej tragedii i oni powinni być szczególnie przeczuleni na tego typu pomyłki. Rozumiem, że być może w dalekiej Australi ludzie nie wiedzą takich rzeczy, nie uczą się na lekcjach historii lub po prostu mają to gdzieś, ale Niemcy? Taki niby mądry inteligentny naród? Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 13:07 facet_81 napisał: > Z prostego powodu: bo to ich bezpośrednio dotyczy. To oni byli sprawcami tej tr > agedii i oni powinni być szczególnie przeczuleni na tego typu pomyłki. > Rozumiem, że być może w dalekiej Australi ludzie nie wiedzą takich rzeczy, nie > uczą się na lekcjach historii lub po prostu mają to gdzieś, ale Niemcy? Taki ni > by mądry inteligentny naród? niemcy? madry i inteligentny narod??? przecietny niemiec to beer- drinking rasist, ktory po kilku dodatkowych schnapsach spiewa wojenne marsze,czekajac z utesknieniem na nowego fuehrera... dla takiego to wlasnie przecietnego niemca die welt podaje swoje komentarze... Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 13:31 i jak takiego idioty nie nazwac "polactwem" ? Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 20:35 bardzo bys go obrazil, gdybys takiego przecietnego niemca nazwal polactwem... oni polakow zbytnio nie lubia, zeby nie powiedziec dosadniej... Odpowiedz Link Zgłoś
hanzal a ja niestety jestem przekonany że nie 26.11.08, 10:01 zbyt dużo takich przypadków w krótkim okresie czasu zaszło i naprawdę trudno przypuszczać by Niemcy lub autorka pochodzenia Żydowskiego nie mieli żadnego pojęcia o obozach zagłady Oglądałem ostatnio zdjęcia udostępnione przez Life na stronach google, dużo zdjęć również z okupacji Polski na wszystkich jest to samo, jeśli jest np grupa oficerów Wehrmachtu to jest podpis typu "German oficer..." a za chwile są zdjęcia np zamordowanych , zagłodzonych dzieci z getta w Kutnie i wtedy podpis jest zawsze taki sam "ofiary zamordowane przez NAZISTÓW" jeśli coś się powtarza wielokrotnie, notorycznie, to trudno przypuszczać by to za każdym razem był przypadek, to zdecydowanie akcja planowana rozwiązaniem są procesy sądowe i duże pieniądze z odszkodowań, tylko to może nauczyć pismaków panowania nad tym co piszą Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 Re: a ja niestety jestem przekonany że nie 26.11.08, 10:06 Zauważ, że takie stwierdzenia nie pojawiają się w prasie niemieckiej - taki zapis pojawił się w Niemczech 1 raz w Die Welt. Odpowiedz Link Zgłoś
badziewiak66 Niemcy kontroluja 70% prasy w Europie 26.11.08, 10:09 w tym również we Włoszech. W polsce 90% prasy kontroluje Axel Springer. Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Niemcy kontroluja 70% prasy w Europie 26.11.08, 13:25 Zaloz gazete i wydawaj . Bedziesz robil to dobrze to sie bedzie sprzedawac . Skoro niemcy kontroluja , to znaczy ze robia to dobrze . Chlam tylko idiota by kupowal . A moze jestes idiota ? Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo ---zauwaz, ze pi.erd.olisz glodne kawalki -------- 26.11.08, 13:37 czechy11 napisał: > Zauważ, że takie stwierdzenia nie pojawiają się w prasie > niemieckiej - taki zapis pojawił się w Niemczech 1 raz w Die Welt. jestes az taki du.rny, czy niedouczony ? wez sie za nauke, zanim znowu cos pie.rdnieesz tiny.pl/6xj1 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=87719123&a=87725964 www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?t=839 www.polishexpress.co.uk/art,obozy_nie_byly_polskie,714.html www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20081126&id=sw02.txt orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/76D5CDE9 Odpowiedz Link Zgłoś
ogro Jeszcze wczoraj to był tylko skrót myślowy... 26.11.08, 10:16 brawo, polska dyplomacja powinna działać energicznie w każdym takim przypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
nowytor.nowytor8 No to teraz Bartoszewski przeprosi Niemców 26.11.08, 10:19 że ktoś w Polsce śmie fikać w tej sprawie. Odpowiedz Link Zgłoś
mietowe_loczki Re: No to teraz Bartoszewski przeprosi Niemców 26.11.08, 10:43 A ty przeproś za to, że trzeba tu znosić twoją obecność. Odpowiedz Link Zgłoś
osiedlowyglupek Przeproś swoją starą 26.11.08, 10:50 I ojca ,za wszystko ,cieciu. Odpowiedz Link Zgłoś
izmy poziom, o którym w Wolsce możemy tylko pomarzyć 26.11.08, 10:22 treść tego sprostowania pokazuje tylko, jakże daleko nam do normalności Odpowiedz Link Zgłoś
elkoguto11 "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 10:26 Tak!to się chwali.Jakis dziennikarzyna popełnił błąd,świadomie lub nie,jego pracodawca przeprasza.Jest oki.Polska nie powinna dopuszczać do takich sytuacji jakie miały miejsce.Chodzi mi tutaj o wysiedlenie Polskich rodzin,z polskich już domów na rzecz bezczelnych niemców,to dużo większa niesprawiedliwość.To nie może się już nigdy powtórzyć,i bez znaczenia jest to,co posiadają na swoją obronę niemcy Odpowiedz Link Zgłoś
mietowe_loczki Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:38 No! Porządek ma być. Odpowiedz Link Zgłoś