Dodaj do ulubionych

"Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o...

26.11.08, 08:48
Jestem przekonany o tym, ze sformulowanie "polskie obozy" bylo uzyte z
niewiedy i glupoty, i bez zlych zamiarow. Niemniej nalezy to tepic.
Obserwuj wątek
    • pestycyd "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o.. 26.11.08, 08:54
      Przeprosiny Polsce się należały i je otrzymaliśmy moim zdaniem w sposób
      zadowalający.
      • madrediez A to imię autorki jakieś takie... biblijne? 26.11.08, 09:19
        Ta pani też jest Żydówką?
        I też nie wiedziała, kto organizował Żydom inhalacje?

        A może to nie jej wina, może tak ich teraz uczą.
        Ale jeżeli naprawdę tak ich uczą, bądźmy gotowi na duże kłopoty.
      • thebigzumzum Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:16
        Tez tak uwazam. Dziennik stanal na wysokosci zadania i profesjonalnie rozwiazal
        problem. Szakunec.
    • joskowicz K T O napisał ten artykuł - czy perfidni nie czują 26.11.08, 08:57
      -się w obowiązku przeprosić ?!
      Czy w imię hieniego geszeftu zerującego na tragedii II wojny będa dalej
      rozpowszechniac gdzie się tylko da swe plugastwa (ich niepodważalny "wkład")
    • joskowicz tak ta akcja przebiegała wczesniej !!!!!!!!!!!!!!! 26.11.08, 08:59
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=87678160&a=87717926
      • sandwich1 Re: tak ta akcja przebiegała wczesniej !!!!!!!!!! 26.11.08, 10:31
        Przeczytałem i uważam, że nie należy przeginać w drugą stronę.
        Nie wszystko było czarno białe i nie wszyscy Polacy święci.
        • joskowicz Re: tak ta akcja przebiegała wczesniej !!!!!!!!!! 26.11.08, 12:00
          "specyficzny" komentarz do plugawych , antypolskich uogólnień ... .
    • krwe "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o.. 26.11.08, 09:05
      No jak dla mnie to ok.przeprosiny przyjęte :)
      Pozdro !
    • adam_mich Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 09:06
      Sformułowanie było dokładnie takie - "byłe polskie obozy". To czego
      niby redaktorzy nie wiedzieli ?
    • zbytkownik Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 09:10
      Ilosc podobnych okreslen jak "polskie obozy koncentracyjne"
      w innych publikacjach dowodzi, iz nie jest to przypadek -
      - Die Welt to nie stowarzyszenie niedouczonych ignorantow.
      Ciekawe na ktorej stronie gazety ukazal sie byl ow artykul,
      bo sprostowanie bylo na stronie siodmej.
    • heraklit.efez "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o.. 26.11.08, 09:13
      tylko kto znajdzie "wyrazy ubolewania" na siodmej stronie?
      • enskw Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:16
        nie przesadzaj, przeprosiny oficjalne, w polskich mediach zostana naglosnione, i
        to wystarczy. Myslisz ze na calym swiecie z wstrzymanym oddechem wszyscy
        obserwuja czy to byly polskie czy niemieckie obozy? Kazdy poza Polakami ma to
        gdzies, bo to dla nich tak samo wazna informacja ze zaginal kotek, a moze i mniej.

        Przestancie robic z siebie narod umeczony. To jest smieszne.

        Niemcy zachowali sie jak trzeba.

        • leon9910 Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:29
          enskw faktycznie niemcy są w porządku!!!Bo w izraelu się uczy że to polskie
          obozy zagłady,i że to polacy z niemcami mordowali żydów.Faktycznie niemcy są
          OK!!Tylko nikt głośno nie mówi że żydzi z ruskimi więcej wymordowali ludzi niż
          niemcy!!!
    • nroht "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:17
      no i elegancko. Chwali się takie podejście.
    • sagi2007 Moim zdaniem proces powinien się odbyć 26.11.08, 09:29
      Niemcy powinni zrozumieć, że szkalowanie Polski ich po prostu będzie
      kosztować.
      • krwe Re: Moim zdaniem proces powinien się odbyć 26.11.08, 09:43
        tak, i jeszcze na kolanach ciebie powinien przyjechać redaktor naczelny przeprosić.
        • sagi2007 Re: Moim zdaniem proces powinien się odbyć 26.11.08, 09:55
          to mi akurat niepotrzebne, pieniądze przydadzą się polskim
          poszkodowanym w niemieckich obozach i dodatkowo kara oduczy tego
          typu prowokacji.

          Jeśli nie złozymy pozwu powtórka pewna, tego typu przypadki zdarzają
          się bardzo często w światowej prasie
    • aron2004 "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:31
      skopiować i wysyłać wszystkim redaktorom naczelnym gazet piszących
      o "polskich obozach koncentracyjnych" do podpisania.
    • princealbert kaczora nie przekonal. Tylko wojna! 26.11.08, 09:32
      No, ewentualnie uznanie religii katolickiej jako panujacej na
      terenie calych Niemiec wraz z placeniem trybutu na rzecz Radia
      Maryja mogloby te sprawe zalatwic.
    • skok "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:33
      "groteskowe odwrócenie faktów"
      Za taka groteske zadam procesu. Mam nadzieje, ze w groteskowy sposob
      pokaze kto i co robil w Majdanku!
    • ppysznik "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:37
      brawo, przeprosiny z klasa!
    • zuq1 no i dobrze 26.11.08, 09:39
      I ja tak myślę, i ja tak wierzę... Przeprosiny są szczere i
      rzeczowe, a więc: Roma locuta, causa finita.
    • zwyklaosoba Uczciwe przeprosiny. Ja je przyjąłem ! 26.11.08, 09:56
      Nie lakoniczne, z powtórzeniem nieprawdziwych informacji, ale
      rzeczowo wykazujące nieprawdę sformułownia i uczciwie przypisujące
      całą winę Niemcom. Tym bardziej godne szacunku, że napisane przez
      Niemca w niemieckiej gazecie.
      • facet_81 Re: Uczciwe przeprosiny. Ja je przyjąłem ! 26.11.08, 10:02
        Łaski nie robią, że przeprosili.
        • zwyklaosoba Łaski może nie, ale uczciwość dziennikarską tak. 26.11.08, 10:28
          Zawsze mogli nie przeprosić i iść w zaparte, że w końcu nic
          wielkiego się nie stało. Co jest nagminne. Więc takie przeprosiny
          należy docenić.
        • kwaczynsky_pan Niby nie... 26.11.08, 10:40
          ... ale przepraszać można różnie, np. tak jakby się kogoś obrażało. Wystarczy
          wspomnieć obecnie urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej, który groził
          dziennikarce, a później ją przeprosił z komentarzem w stylu, iż on kobietom
          ustępuje nawet jak nie mają racji.
      • kwaczynsky_pan Re: Uczciwe przeprosiny. Ja je przyjąłem ! 26.11.08, 10:41
        Dwoma płetwami się pod tym podpisuję.
    • badziewiak66 To tak jakby dentysta zamiast zęba usunoł oko 26.11.08, 09:58
      i tłumaczył się , że chłop nie wiedział jak oko wygląda. Każde
      wydawnictwo , niezależnie od tego do kogo jest kierowane, to nie
      twór jednego człowieka. Nad zawartoscią pracują dziesiątki
      wyspecjalizowanych osob, w tym zespół prawników badających
      potencjalną szkodliwość zawartych w gazeice treści. Trzeba również
      pamiętać jaki obszar rynku wydawniczego zajmuje Axel Springer. W
      świetle tych faktów przeprosiny uważam za niewystarczające. To już
      kolejny wypadek , gdy "niemieckie" media, w ramach zaplanowanej ,
      niczym "holcaust", operacji, przenoszą odpowiedzialność za
      wymorodowanie milionów ludzi na ofiary. Świadczy to o restauracji w
      Niemczech poglądów jeszcze niedawno uznawanych za niedopuszczalne.
      Przypominam jak przed II woją, w ten sam zaplanowany sposób, Niemcy
      badały granice wrażliwości opinii społecznej w Europie, budując
      grunt po ekspansję i eskalację żądań nie do spełnienia, które
      następnie stały się usprawiedliwieniem wyjątkowej agresji i mordów
      jakich historia ludzkości nie znała. Te działania muszą obudzić
      czujnośc świata, by w chwili decydującej nie cofnąć się przed niczym
      co może zapobiec ponownej, niemieckiej, agresji, nawet gdyby miało
      to doprowadzić do wycięcia w pień wszystkich niemców.
      • wahmaster aż żal bierze że nigdy nie będziesz miał okazji 26.11.08, 10:54
        stanąć na forum międzynarodowym ze swoim płomiennym przemówieniem,
        tak pozostaje ci tylko rola badziewiaka88 na forum GW
    • czechy11 "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 09:59
      Jak dla mnie to przeprosiny z klasa i na poziomie. Przeprosiny na
      jakie nie stac żadnej z włoskich gazet.
    • facet_81 Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 09:59
      Jestem przekonany, że to nie był głupi błąd wynikający z niewiedzy.
      Rozumiem, że napisała tak jakaś lokalna gazecina w Australii, ale na pewno nie Niemcy.
      Te cwaniaki powoli, ale systematycznie wypierają z pamięci swoje zbrodnie.
      • czechy11 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 10:04
        Typowo polskie. Ktos przeprosił dośc rzeczowo i niezdawkowo a Polak
        jak zwykle zakłada, że nadal robi to ze złej woli i z podtekstami.
        Już wiem dlaczego Polaków nie da się lubic - sa podejrzliwi i nie
        maja zaufania w stosunku do siebie (polskie piekiełko) więc nie mają
        zaufania równeiz do innych.
        • facet_81 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 10:09
          Nie typowo polskie. Po prostu normalne.
          Gdyby to był pojedynczy przypadek, ale ciągle słyszymy
          o tych polskich obozach.
          Nie podejrzewam, żeby w redakcji poważnej niemieckiej
          gazety pracowali sami debile. I nie jest to błąd pojedynczej osoby,
          kto pracuje lub pracował w gazecie ten wie, że taki tekst czyta
          kilka osób, a wydawca musi go zatwierdzić.
          I nikt tego nie zauważył? Nikt nie miał historii w szkole? Czyżby wszyscy dziennikarze nagle stali się takimi ignorantami..?
          • wahmaster ciagle o tym słyszysz? to idź do psychiatry 26.11.08, 10:47
            napisz jak często to sie zdarza w niemieckiej prasie
            • facet_81 Re: ciagle o tym słyszysz? to idź do psychiatry 26.11.08, 11:10
              Proszę, to są przykłady pierwsze z brzegu:

              www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/gazeta;wyborcza;-;auschwitz-birkenau;nazistowskie;i;niemieckie,85,0,149077.html
              www.polishexpress.co.uk/art,obozy_nie_byly_polskie,714.html
              www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20081126&id=sw02.txt
              www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?t=839
              są to takie NIEMIECKIE gazety jak:
              - die Tageszeitung
              - die Welt
              - Der Spiegel
              - München Merkur

              + kilkanaście innych nie-niemieckich.


              Widocznie psychiatra nie jest mi potrzebny, ale Tobie
              obowiązkowo bilobil - poprawia pamięć i koncentrację.
              • wahmaster twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 11:15
                pytałem o niemiecką prasę

                Nie rozumiesz prostego zdania pytającego?
                Niestety nie jestem w stanie polecić Ci na to żadnego specyfiku.


                • facet_81 Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 11:18
                  Proszę:
                  www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/gazeta;wyborcza;-;auschwitz-birkenau;nazistowskie;i;niemieckie,85,0,149077.html
                  www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20081126&id=sw02.txt
                  www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?t=839
                  Zadałeś sobie trochę trudu, żeby przeczytać cały tekst tych artykułów.
                  Tam są własnie wymienione niemieckie gazety.

                  Poczytaj trochę, to nie boli.
                  • wahmaster Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 13:34
                    >
                    www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/gazeta;wyborcza;-;auschwitz-birkenau;nazistowskie;i;niemieckie,85,0,149077.html

                    o atr. ze Spiegla z 2006 - nie widziałem go, poszukaj i daj linka jak jestes
                    taki zaangażowany, to bądź do końca

                    od tego czasu ukazało sie tam pewnie ze 100 innych ze słowem niemieckie obozy

                    nasz dziennik - nie czytam, kasztelania - jakieś forum
                    co to za źródła?
                    • facet_81 Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 13:54
                      Nie jestem zaangażowany, tylko po prostu nie lubię kłamstw.

                      Pamięć mam w miarę dobrą i jak czytam kolejną wiadomość o tych obozach w kolejnej niemieckiej gazecie to przestaję wierzyć w przypadek lub ignoranctwo niemieckich dziennikarzy.

                      Podałem Ci linki do stron i nic nie poradzę, że nie podobają Ci się te źródła. Według Ciebie jakie były dobre? Te z Wyborczej? Tych linków jest dużo więcej, wystarczy poszukać w Google.

                      PS.
                      oprócz wymienionych wcześniej gazet o polskich obozach pisały też:
                      - Stern
                      - der Tagesspiegel

                      Tak więc nazbierało się tego dużo. Są to same mainstreamowe gazety niemieckie...
                    • facet_81 Re: twoje linki nie są na temat! nie pytałem o UK 26.11.08, 14:06
                      To jest nt. Spiegla:

                      www.msz.gov.pl/Sformulowanie,polskie,obozy,zaglady,w,artykule,w,tygodniku,Der,Spiegel,6440.html
                      Stronie MSZ chyba uwierzysz? ;)
                • hrabia-monter-christo ---- zal du.pe sciska -------- 26.11.08, 13:08
                  wahmaster napisał:

                  > pytałem o niemiecką prasę
                  > Nie rozumiesz prostego zdania pytającego?

                  ty jakas niemota jestes !!!
                  masz tam pelno odniesien do niemieckiej prasy
                  nie drzyj mor.dry, tylko dlatego ze sam jestes slepy
                  moze niech ci jakis dziesieciolatek to przeczyta i wytlumaczy, co tam jest
                  napisane, skoro sam nie rozumiesz co czytasz ?

      • rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:01
        facet, pogielo cie??? a po co "lokalna gazecina w australii" mialaby
        pisac o niemieckich tudziez polskich obozach koncentracyjnych...
        australijczycy maja to totalnie w doopie... wlasnie jest dwumecz w
        krykieta australia - new zealand, a ty o jakichs obozach sprzed 60
        lat...
        • facet_81 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:07
          rooboy napisał:

          > facet, pogielo cie??? a po co "lokalna gazecina w australii" mialaby
          > pisac o niemieckich tudziez polskich obozach koncentracyjnych...
          > australijczycy maja to totalnie w doopie... wlasnie jest dwumecz w
          > krykieta australia - new zealand, a ty o jakichs obozach sprzed 60
          > lat...

          No własnie o to chodzi, że nie zdziwiłoby mnie gdyby taki błąd popełniła właśnie taka gazecina. Natomiast szokuje, że tak piszą czołowe NIEMIECKIE gazety!

          PS. a ten mój przykład z australijską gazetą nie był przypadkowy:
          www.rodzinapolska.pl/antypol/archiwum/1999/austral.htm
          • rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:26
            facet_81 napisał:

            > rooboy napisał:
            >
            > > facet, pogielo cie??? a po co "lokalna gazecina w australii"
            mialaby
            > > pisac o niemieckich tudziez polskich obozach koncentracyjnych...
            > > australijczycy maja to totalnie w doopie... wlasnie jest dwumecz
            w
            > > krykieta australia - new zealand, a ty o jakichs obozach sprzed
            60
            > > lat...
            >
            > No własnie o to chodzi, że nie zdziwiłoby mnie gdyby taki błąd
            popełniła właśni
            > e taka gazecina. Natomiast szokuje, że tak piszą czołowe
            NIEMIECKIE gazety!
            >
            > PS. a ten mój przykład z australijską gazetą nie był przypadkowy:
            > www.rodzinapolska.pl/antypol/archiwum/1999/austral.htm


            dlaczego uwazasz, ze niemieckie sa (lub powinny byc) lepsze niz
            australijskie???
            • facet_81 Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 12:48
              Z prostego powodu: bo to ich bezpośrednio dotyczy. To oni byli sprawcami tej tragedii i oni powinni być szczególnie przeczuleni na tego typu pomyłki.
              Rozumiem, że być może w dalekiej Australi ludzie nie wiedzą takich rzeczy, nie uczą się na lekcjach historii lub po prostu mają to gdzieś, ale Niemcy? Taki niby mądry inteligentny naród?
              • rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 13:07
                facet_81 napisał:

                > Z prostego powodu: bo to ich bezpośrednio dotyczy. To oni byli
                sprawcami tej tr
                > agedii i oni powinni być szczególnie przeczuleni na tego typu
                pomyłki.
                > Rozumiem, że być może w dalekiej Australi ludzie nie wiedzą takich
                rzeczy, nie
                > uczą się na lekcjach historii lub po prostu mają to gdzieś, ale
                Niemcy? Taki ni
                > by mądry inteligentny naród?


                niemcy? madry i inteligentny narod??? przecietny niemiec to beer-
                drinking rasist, ktory po kilku dodatkowych schnapsach spiewa
                wojenne marsze,czekajac z utesknieniem na nowego fuehrera... dla
                takiego to wlasnie przecietnego niemca die welt podaje swoje
                komentarze...
                • indianski Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 13:31
                  i jak takiego idioty nie nazwac "polactwem" ?
                  • rooboy Re: Niemcy nie są tacy głupi 26.11.08, 20:35
                    bardzo bys go obrazil, gdybys takiego przecietnego niemca nazwal
                    polactwem... oni polakow zbytnio nie lubia, zeby nie powiedziec
                    dosadniej...
    • hanzal a ja niestety jestem przekonany że nie 26.11.08, 10:01
      zbyt dużo takich przypadków w krótkim okresie czasu zaszło

      i naprawdę trudno przypuszczać by Niemcy lub autorka pochodzenia Żydowskiego nie
      mieli żadnego pojęcia o obozach zagłady

      Oglądałem ostatnio zdjęcia udostępnione przez Life na stronach google, dużo
      zdjęć również z okupacji Polski

      na wszystkich jest to samo, jeśli jest np grupa oficerów Wehrmachtu to jest
      podpis typu "German oficer..."

      a za chwile są zdjęcia np zamordowanych , zagłodzonych dzieci z getta w Kutnie i
      wtedy podpis jest zawsze taki sam "ofiary zamordowane przez NAZISTÓW"

      jeśli coś się powtarza wielokrotnie, notorycznie, to trudno przypuszczać by to
      za każdym razem był przypadek, to zdecydowanie akcja planowana

      rozwiązaniem są procesy sądowe i duże pieniądze z odszkodowań, tylko to może
      nauczyć pismaków panowania nad tym co piszą

      • czechy11 Re: a ja niestety jestem przekonany że nie 26.11.08, 10:06
        Zauważ, że takie stwierdzenia nie pojawiają się w prasie
        niemieckiej - taki zapis pojawił się w Niemczech 1 raz w Die Welt.
        • badziewiak66 Niemcy kontroluja 70% prasy w Europie 26.11.08, 10:09
          w tym również we Włoszech. W polsce 90% prasy kontroluje Axel
          Springer.
          • indianski Re: Niemcy kontroluja 70% prasy w Europie 26.11.08, 13:25
            Zaloz gazete i wydawaj . Bedziesz robil to dobrze to sie bedzie sprzedawac .
            Skoro niemcy kontroluja , to znaczy ze robia to dobrze . Chlam tylko idiota by
            kupowal . A moze jestes idiota ?
          • princealbert a Rydzyk mowil, ze to Zydzi 26.11.08, 13:38
            komu mam wierzyc?
        • hrabia-monter-christo ---zauwaz, ze pi.erd.olisz glodne kawalki -------- 26.11.08, 13:37
          czechy11 napisał:

          > Zauważ, że takie stwierdzenia nie pojawiają się w prasie
          > niemieckiej - taki zapis pojawił się w Niemczech 1 raz w Die Welt.

          jestes az taki du.rny, czy niedouczony ?

          wez sie za nauke, zanim znowu cos pie.rdnieesz
          tiny.pl/6xj1
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=87719123&a=87725964
          www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?t=839
          www.polishexpress.co.uk/art,obozy_nie_byly_polskie,714.html
          www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20081126&id=sw02.txt
          orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/76D5CDE9

    • ogro Jeszcze wczoraj to był tylko skrót myślowy... 26.11.08, 10:16
      brawo, polska dyplomacja powinna działać energicznie w każdym takim
      przypadku.
    • nowytor.nowytor8 No to teraz Bartoszewski przeprosi Niemców 26.11.08, 10:19
      że ktoś w Polsce śmie fikać w tej sprawie.
      • mietowe_loczki Re: No to teraz Bartoszewski przeprosi Niemców 26.11.08, 10:43
        A ty przeproś za to, że trzeba tu znosić twoją obecność.
      • osiedlowyglupek Przeproś swoją starą 26.11.08, 10:50
        I ojca ,za wszystko ,cieciu.
    • izmy poziom, o którym w Wolsce możemy tylko pomarzyć 26.11.08, 10:22
      treść tego sprostowania pokazuje tylko, jakże daleko nam do normalności
    • elkoguto11 "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski o... 26.11.08, 10:26
      Tak!to się chwali.Jakis dziennikarzyna popełnił błąd,świadomie lub nie,jego
      pracodawca przeprasza.Jest oki.Polska nie powinna dopuszczać do takich
      sytuacji jakie miały miejsce.Chodzi mi tutaj o wysiedlenie Polskich rodzin,z
      polskich już domów na rzecz bezczelnych niemców,to dużo większa
      niesprawiedliwość.To nie może się już nigdy powtórzyć,i bez znaczenia jest
      to,co posiadają na swoją obronę niemcy
    • mietowe_loczki Re: "Die Welt" opublikował przeprosiny za "polski 26.11.08, 10:38
      No! Porządek ma być.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka