Dodaj do ulubionych

Pytanie dziwne, ale na temat:)

10.03.05, 18:57
Czytam Wasze piękne opisy perfum i zastanawiam się skąd wiecie co w nich
jest: galbanum, szypr, różowy pieprz, etc. Wszystko czujecie nosem [chylę
czoła w takim razie] ?
Pytam jak najbardziej serio.
Pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
    • sorbet Re: Pytanie dziwne, ale na temat:) 10.03.05, 19:20
      Szypr czuję napewno:-))) to rodzina, a nie nuta zapachowa. Czujemy raczej to co
      znamy, no nie. I to, z czym mamy jakieś skojarzenie. Np. galbanum jest bardzo
      często stosowane w zielonych zapachach. Czasami zdarza mi się kupować jakies
      przyprawy dla wąchania, ale to nie to samo. Bo natura troszkę inaczej pachnie
      niż olejek (mieliśmy okazję przekonać się o neroli) A i olejki różnią się
      intensywnością i różnymi nuasami. Perfumiarz nam dużo pomógł:-)

      W zapachach jest nawet kilkadziesiąt składników, niesposób wyczuwać wszystkich.
      Więc czasem konieczne jest sugerowanie się listą nut. Jeśli czujesz coś
      wspólnego w wielu zapachach to w końcu dojdziesz, czy to irys, czy jednak
      wanilia:-)

      Ale przede wszystkim liczą sie Twoje wrażenia, jak odbierasz zapachy, czemu
      niektóre lubisz, a niektórych nie. O to chodzi:-)

      Zajrzy także proszę do wątku o nutach:-)
      Pozdr.
    • delie Re: Pytanie dziwne, ale na temat:) 11.03.05, 09:26
      Dziękuję za odpowiedz:)
      • renia30 Re: Pytanie dziwne, ale na temat:) 12.03.05, 09:13
        Kiedyś (6 lat temu) byłam na szkoleniu z tworzenia perfum i baaardzo chciałam
        się nauczyć rozróżniania choćby kilku składników. Niestety natłok woni był za
        duży, skończyło się (na 3 dzień) ciężkim bólem głowy i mdłościami. Do dziś
        pamiętam jednak cywet, który "pachniał" tak mocno, że mimo, iż nasączony nim
        papierek został ukryty pod szklanym kieliszkiem, czuć go było na metr, brrr...
    • luloo1 Re: Pytanie dziwne, ale na temat:) 12.03.05, 20:32
      Ja czuję pieprz, imbir, czasem udaje mi się ropoznać pojedyncze kwiaty, szypry,
      drzewo sandałowe czy piżmo. Ostatnio miałam okazję powąchać i zobaczyć ambrę.
      Niesamowite doświadczenie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka