Gość: T-800 IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 22.02.06, 22:55 Ja bym proponowała, żeby to działało przy zakładaniu wątku, a nie odpowiadaniu na post. Skrin: img483.imageshack.us/img483/7914/beznazwy13aa.gif Link Zgłoś Obserwuj wątek
ememzet Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 22.02.06, 23:17 Gość portalu: T-800 napisał(a): > Ja bym proponowała, żeby to działało przy zakładaniu wątku, a nie > odpowiadaniu na post. Działa. Link Zgłoś
Gość: T-800 Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 22.02.06, 23:36 Hm... W takim razie jak kolega pissed_worker założył ten wątek? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34&w=37328674 Link Zgłoś
ememzet Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 23.02.06, 00:01 Znaczy nie działa. A powinno. Link Zgłoś
b.pascal Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 23.02.06, 03:07 To niech zacznie działać, bo to super patent. Będzie trochę mniej roboty. ;) Link Zgłoś
genoveva Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 23.02.06, 00:08 Może te szykany spotykają tylko zalogowanych ;) ale Ty też się nie logujesz... Link Zgłoś
Gość: T-800 Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 23.02.06, 08:50 genoveva napisała: > Może te szykany spotykają tylko zalogowanych ;) Założyciel wątku też nie był zalogowany. Link Zgłoś
genoveva Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 23.02.06, 09:40 No właśnie, nie był zalogowany, to mu się udało. Szykanuje się tylko zalogowanych ;) Wczoraj próbowałam się dopisać do topicu wersalikami na testowym i udało mi się dopiero po wylogowaniu. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1&w=37256688&a=37334132 Link Zgłoś
Gość: T-800 Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 23.02.06, 09:49 A ja wczoraj wylogowany próbowałem dopisać się tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34&w=37328674 i zupa. ;-) Te "zabezpieczenie" przed wielkimi literami działa chyba losowo. ;-) Link Zgłoś
genoveva Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 23.02.06, 10:31 A spróbuj się dopisać zalogowany, a potem niezalogowany, może trzeba ogłupić system ;) Link Zgłoś
szprota hm 23.02.06, 00:20 a po co w ogóle to uszczęśliwienie na siłę? zwłaszcza na prywatnych forach jest to kompletnie niepotrzebne... Link Zgłoś
yavorius Jabburze drogi... 23.02.06, 08:11 Na forach prywatnych można bluzgać, a nie można pisać dużymi literami, czy to nie jest nienormalne? Link Zgłoś
b.pascal Re: Jabburze drogi... 23.02.06, 08:21 Ale to chyba dobrze, że przynajmniej jeden sposób łamania Netykiety jest wyeliminowany z automatu? Czy lepiej byłoby, gdyby można było zarówno bluzgać, jak i KRZYCZEĆ? ;) Link Zgłoś
Gość: poirytowany Drogi ciężkomyślący B.Pascalu IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 11:14 b.pascal napisał: > Ale to chyba dobrze, że przynajmniej jeden sposób łamania Netykiety jest > wyeliminowany z automatu? Zastanawiam się jaki automat wyeliminował Ci zdolność myślenia. Automatyczny cenzor nie jest obowiązkowym elementem forum prywatnego. Stąd i automat kontrolujący wielkość liter w temacie może być stanowić tylko opcję (dla forów prywatnych). > Czy lepiej byłoby, gdyby można było zarówno bluzgać, jak i KRZYCZEĆ? ;) Lepiej byłoby jak byś swego nochalka nie wciskał w to o czym i jak piszą ludzie na forach prywatnych. Szczególnie na forach ukrytych. Po prostu nic ci cenzorze do tego. Link Zgłoś
b.pascal Re: Drogi ciężkomyślący B.Pascalu 23.02.06, 13:29 Gość portalu: poirytowany napisał(a): > b.pascal napisał: > > > Ale to chyba dobrze, że przynajmniej jeden sposób łamania Netykiety jest > > wyeliminowany z automatu? > > Zastanawiam się jaki automat wyeliminował Ci zdolność myślenia. Automatyczny > cenzor nie jest obowiązkowym elementem forum prywatnego. Stąd i automat > kontrolujący wielkość liter w temacie może być stanowić tylko opcję (dla forów > prywatnych). A ja spodziewam się raczej ruchu w drugą stronę, tj. cenzurowania bluzgów także na forach prywatnych. :) > > Czy lepiej byłoby, gdyby można było zarówno bluzgać, jak i KRZYCZEĆ? ;) > > Lepiej byłoby jak byś swego nochalka nie wciskał w to o czym i jak piszą > ludzie na forach prywatnych. Szczególnie na forach ukrytych. Po prostu nic ci > cenzorze do tego. Lepiej by bylo, gdybyś naparzył sobie melisy przed napisaniem kolejnego wpisu, a potem zmienił podpis na "spokojny". ;)) A co do zawartości forów prywatnych, to mnie oczywiście nic do tego, co się tam pisze. Ale to nie Ty tutaj ustalasz zasady, tylko administracja portalu gazeta.pl. Jak chcesz mieć własne zasady, załóż sobie własny portal. Może będzie lepszy niż ten. Po co się tutaj irytować... ;)) Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: Drogi ciężkomyślący B.Pascalu IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 13:55 b.pascal napisał: > A ja spodziewam się raczej ruchu w drugą stronę, tj. cenzurowania bluzgów > także na forach prywatnych. :) Załóż sobie własny portal i tam się spodziewaj tego typu ruchów. > Lepiej by bylo, gdybyś naparzył sobie melisy przed napisaniem kolejnego > wpisu, a potem zmienił podpis na "spokojny". ;)) To, że masz nerwowe drgawki czytając powyższy tekst, nie upoważnia Cię do twierdzenia że ręce trzęsą się także temu kto Ci zwraca uwagę. > A co do zawartości forów prywatnych, to mnie oczywiście nic do tego, co się > tam pisze. Powinni wypalić ci to na czole. > Ale to nie Ty tutaj ustalasz zasady, tylko administracja portalu gazeta.pl. W sumie, po tym jak płasko rozumujesz, dalszy ciąg wymiany zdań jest zbędny. Szkoda tylko że taki ignorant decyduje w imieniu Agory o tym, które posty są a które nie są regulaminowe. Link Zgłoś
szprota Re: Drogi ciężkomyślący B.Pascalu 23.02.06, 14:06 b.pascal napisał: > A ja spodziewam się raczej ruchu w drugą stronę, tj. cenzurowania bluzgów także na forach prywatnych. :) chciałam zauważyć, że początkowo automat do ucinania słów uważanych powszechnie za pięcioliterowe działał również na forach prywatnych. się mu po jakimś czasie odwidziało. nie wykluczam, że dla odmiany wzięto pod uwagę opinię założycieli prywatnych forów o bezużyteczności tegoż automatu. PS wyjątek z netykiety dla b.pascala, skoro już tak czołobitnie przyklaskujemy jedną ręką w mroku pomysłom na przestrzeganie tejże: Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. :P Link Zgłoś
genoveva Re: Drogi ciężkomyślący B.Pascalu 23.02.06, 15:07 Drogi Pascalu, zaprawdę, powiadam Ci, wielką krzywdę wyrządzasz administracji, potrafisz zniechęcić użytkowników nawet do niezłych rozwiązań. A miało być tak pięknie ... Link Zgłoś
genoveva Re: Jabburze drogi... 23.02.06, 10:09 yavorius napisał: > Na forach prywatnych można bluzgać, a nie można pisać dużymi literami, czy to > nie jest nienormalne? A mnie ten pomysł bardzo się podoba, mimo że wersalików nie używam. Zawsze mnie straszliwie wkurzało **wybiórcze** kasowanie wątków ze względu na wielkie litery, zwłaszcza kiedy temat był ciekawy, a użytkownicy wysilali się, żeby napisać sensowne odpowiedzi. Teraz jeden pretekst do kasowania mniej, a metoda wydaje mi się prawie bezbólowa. Uważam, że to krok w dobrym kierunku. Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: Jabburze drogi... IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 11:17 genoveva napisała: > napisać sensowne odpowiedzi. Teraz jeden pretekst do kasowania mniej, a metoda > wydaje mi się prawie bezbólowa. Uważam, że to krok w dobrym kierunku. Automat, mimo że wkurzający, zawsze wydaje się być obiektywny. Jednak na forach prywatnych zarówno charakter, tematykę i sposób prowadzenia dyskusji kontrolować może właściciel (lub wyznaczone przez niego osoby). Po co uszczęśliwiać wszystkich na siłę? Link Zgłoś
tebe Re: Jabburze drogi... 23.02.06, 11:26 Zasadniczo tam nie ma właścicieli, tylko założyciele ;-) Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: Jabburze drogi... IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 11:39 tebe napisał: > Zasadniczo tam nie ma właścicieli, tylko założyciele ;-) Zasadniczo masz rację. Ale niech mają możliwość pielęgnować swoje dzieło (założenia) w sposób jak najbardziej dla nich odpowiedni. :) A ogólnie, pomysł z automatem znacznie lepszy niż z późniejszym wycinaniem postów 'za wielkie litery w temacie'. Link Zgłoś
tebe Re: Jabburze drogi... 23.02.06, 17:43 To jest pomysł Twój i Jury ;-) Skądinąd słuszny. Link Zgłoś
genoveva Re: Jabburze drogi... 23.02.06, 12:00 Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że byłoby miło, gdyby na prywatnych zostawiono możliwość wyboru, w ogóle uważam, że kasowanie postów ze względu na wielkie litery jest totalną bzdurą. Jednak jestem osobą praktyczną, szacuję zyski i straty. Fakty są takie, że posty pisane wersalikami są kasowane (albo i nie, zero powtarzalności), a co za tym idzie czasami przepadają ciekawe tematy oraz lekceważony jest wysiłek forumowiczów włożony w napisanie komentarza. Zdaję sobie również sprawę, że w tym wypadku administracja nie zmieni stanowiska i nie zezwoli na wielkie litery. Dlatego uważam, że lepszym rozwiązaniem jest blokada wersalików – to co chciało się napisać z Caps Lockiem zawsze można wyrazić za pomocą małych liter, natomiast skasowanie wątku, czy nawet wysłanie go na oślą, jest nieodwracalną stratą. Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: Jabburze drogi... IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 12:07 genoveva napisała: > Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że byłoby miło, gdyby na prywatnych > zostawiono możliwość wyboru, w ogóle uważam, że kasowanie postów ze względu > na wielkie litery jest totalną bzdurą. Są ku temu pewne przesłanki (nie za tym by usuwać, tylko by nie pisać wielkimi literami), a usuwanie to wylewanie dziecka z kąpielą. A o ile mi wiadomo, to zakres tematyczny forum prywatnego jak również sposób prowadzenia dyskusji ustala jego założyciel (nie licząc skrajnych sytuacji, gdzie treść łamie prawo - np. forum służy do wymiany materiałów dla pedofili (ilów)). Ostatecznie, nie można założyć sobie forum prywatnego (nawet ukrytego) dla ludzi z zaciętym CapsLockiem, a jest to jawna dyskryminacja. Link Zgłoś
genoveva Re: Jabburze drogi... 23.02.06, 14:39 Gość portalu: poirytowany napisał(a): > genoveva napisała: > > > Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że byłoby miło, gdyby na prywatnych > > zostawiono możliwość wyboru, w ogóle uważam, że kasowanie postów ze wzglę > du > > na wielkie litery jest totalną bzdurą. > > Są ku temu pewne przesłanki (nie za tym by usuwać, tylko by nie pisać wielkimi > literami), a usuwanie to wylewanie dziecka z kąpielą. I tu się z Tobą zgodzę, uważam, że nie należy nadużywać wielkich liter, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że nieładnie na kogoś wrzeszczeć :D, że kiepsko się czyta nawet nie wspomnę ;), co nie oznacza, że takie posty powinny być kasowane. I nie będą, jeśli / kiedy uda się wdrożyć opcję blokowania wielkich liter. > A o ile mi wiadomo, to zakres tematyczny forum prywatnego jak również sposób > prowadzenia dyskusji ustala jego założyciel (nie licząc skrajnych sytuacji, > gdzie treść łamie prawo - np. forum służy do wymiany materiałów dla pedofili > (ilów)). Ostatecznie, nie można założyć sobie forum prywatnego (nawet ukrytego) > > dla ludzi z zaciętym CapsLockiem, a jest to jawna dyskryminacja. Jeżeli zaś chodzi o fora prywatne, cóż jest to pewien kompromis, na który jestem gotowa przystać. Być może idea 'swobodnego pisania takimi literami, jak mi się podoba' jest słuszna, jednak wszystkie przykłady uzasadniające konieczność użycia wersalików, wydają mi zbyt wydumane, żeby gra była warta świeczki. Oczywiście piszę tylko za siebie :) Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: Jabburze drogi... IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 15:10 > Jeżeli zaś chodzi o fora prywatne, cóż jest to pewien kompromis, na który > jestem gotowa przystać. Być może idea 'swobodnego pisania takimi literami, jak > mi się podoba' jest słuszna, jednak wszystkie przykłady uzasadniające > konieczność użycia wersalików, wydają mi zbyt wydumane, żeby gra była warta > świeczki. Oczywiście piszę tylko za siebie :) Genovevo, zauważ że wystarczy dać to jako opcję. Wtedy założyciel decyduje czy automat ma działać czy nie. Rozwiązanie praktycznie idealne, nic na siłę - korzysta ten kto chce. Link Zgłoś
jureek Re: Jabburze drogi... 24.02.06, 10:42 Gość portalu: poirytowany napisał(a): > Genovevo, zauważ że wystarczy dać to jako opcję. Wtedy założyciel decyduje czy > automat ma działać czy nie. Rozwiązanie praktycznie idealne, nic na siłę - > korzysta ten kto chce. Ty tolerancie i permisywisto :) Jura Link Zgłoś
Gość: T-800 Re: hm IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 23.02.06, 08:52 jabbur napisał: > Hmm... > A znasz netykietę? Netykieta, o ile mi wiadomo, nie zakazuje "krzyczeć". Chodzi jedynie o nie nadużywanie wielkich liter wtedy, kiedy nie jest to potrzebne. Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: hm IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 11:08 jabbur napisał: > A znasz netykietę? A znasz zasady którymi rządzą się fora prywatne? Są inne niż na ogólnych, stąd bardziej pasuje dać to prywatnym jako opcję. Link Zgłoś
jabbur Re: hm 23.02.06, 11:49 Nie są inne. Przeczytaj pierwszy punkt regulaminu Forum Prywatnego Link Zgłoś
Gość: poirytowany Re: hm IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.02.06, 12:01 > Nie są inne. Działa tam automayczny cenzor? Jeśli nie, patrz regulamin i sposób postępowania z postami na forum ogólnym, bo coś się rozregulowało. Link Zgłoś
szprota Re: hm 23.02.06, 12:19 aż sobie popatrzyłam w netykietę, by sprawdzić, czy czegoś nie przegapiam :) jest, owszem, sugestia, by nie pisać wielkimi literami, bo to oznacza krzyk. jest to dla mnie zrozumiałe wobec posta, który ma na celu wyrazić tenże krzyk, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest to bezzasadne. ale popraw mnie, jeśli się mylę: netykieta służy temu, by wszystkim nam z forum korzystało się łatwiej i przyjemniej. automat usuwający capsy to niestety proteza. jeśli moderator czy założyciel prywatnego forum nie panuje nad jego użytkownikami, żaden automat na to nie pomoże. i na odwrót, jeśli forum prywatne działa, istnieje kilka lat, wypracowało sobie formułę pisania, strukturę pewnych wątków, automat wprowadza tylko niepotrzebny chaos. no i pozostaje piękna sprzeczność pomiędzy niemożliwością wpisania więcej niż sześciu wielkich liter w temacie posta, a możliwością użycia wulgaryzmu. mnie nie przeszkadza, że można flugnąć na prywatnym forum, zawsze ma się ten przycisk usuń albo cenzuruj, ale jak to się ma do argumentu, że na forach prywatnych również obowiązuje netykieta? Link Zgłoś
aard Uszczęśliwianie "na siłę" nie działa 23.02.06, 12:53 Owszem, nie należy bez potrzeby KRZYCZEĆ, ale owszem NIE WOLNO tego uniemożliwiać! Przypomnę Woltera (z pamięci): "Nie podzielam twoich poglądów, ale oddałbym zycie za to, żebyś mógł je głosić". Idąc dalej tropem automatycznej blokady różnych funkcjonalnośći protokołu forum należałoby (co zresztą mi osobiście podobałoby się bardziej niż limit na capsy, ale to OT) z automatu uniemożliwić wstawianie np. więcej niż dwóch wykrzykników w ciągu, jak również ze spacjami (jedną lub więcej) między nimi. Tylko czy to naprawdę jest konieczne a zwłaszcza WSKAZANE, żeby MÓC SIĘ DOGADAĆ? Link Zgłoś
huann czy zawsze automatycznie należy uznawać 23.02.06, 13:28 duże litery za krzyk? czy 2545 postów z tego wątku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10322&w=7025015 i 2444 posty z tego wątku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10322&w=13368939 a także znaczna część (powyżej 6 dużych liter w tytule!*) z tego wątku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10322&w=4664738 i jego kontynuacji tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10322&w=13363958 to krzyki? a jak tytułować zgodnie z wypracowaną przez 2,5 roku tradycją posty w tym wątku?: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10322&w=9087512 *oraz gdzie w netykiecie jest napisane, że 6 dużych liter w tytule nie oznacza krzyku, a 7 już tak? bo chodzi o walkę z krzykiem wszakze, tak? Link Zgłoś
ememzet Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 23.02.06, 17:56 OK. Na forach prywatnych blokada zostanie wyłączona :) Link Zgłoś
szprotaard Niniejszym RU wyraża swoją wdzięczność 24.02.06, 16:31 Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy, Szprotaard Link Zgłoś
zettrzy Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 25.02.06, 05:39 no to bardzo rozsadnie capslockiem mozna sie poslugiwac w roznych celach, nie musi to byc odpowiednik krzyku, wczoraj np. chcialam zalozyc watek sarkastyczny i musialam wybrac na tytul #@$#%%$^ czy cos w tym stylu, bo oryginalny tytul, w caps, nie mogl przejsc i nie naduzywajmy netykiety jako uniwersalnego tlumaczenia - wiemy z doswiadczenia ze moderacja na Gazecie dziala pi razy drzwi, automatyzacja wprowadzi tylko jeszcze wiekszy balagan Link Zgłoś
jureek Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 26.02.06, 15:33 zettrzy napisała: > i nie naduzywajmy netykiety jako uniwersalnego tlumaczenia - wiemy z > doswiadczenia ze moderacja na Gazecie dziala pi razy drzwi, automatyzacja > wprowadzi tylko jeszcze wiekszy balagan Nie bardzo rozumiem. Jakiego bałaganu spodziewasz się z powodu automatyzacji? Że teraz już aesi nie będą mogli używać pretekstu w postaci wielkich liter do dyscyplinowania niepokornych użyszkodników? Jura Link Zgłoś
zamek Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 27.02.06, 00:07 Jureeczku, ze swoją manią prześladowczą a propos tego, co to aesi robią tym biednym maluczkim, to się nadajesz na prawą rękę Wassermanna. Śmiesznyś i tyle ;) Link Zgłoś
jureek Re: "Za dużo wielkich liter w temacie" 24.02.06, 10:52 Mogę się tylko ucieszyć, że wprowadzono ten automat. Znika w ten sposób kolejny pretekst do usuwania postów i wątków przez adminów. To krok w dobrym kierunku i daje nadzieję, że może jednak kiedyś doczekam się już dawno obiecanej opcji "forum dla dorosłych" czyli opcji, gdzie dla chętnych pokazywane będą również wątki usunięte przez cenzurę i w wersji defoltowej niewidoczne. Jura Link Zgłoś