Dodaj do ulubionych

Brak akapitów

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.09, 01:28
Odkąd jest nowa "konsola" edycji notek, nie da się zrobić akapitów. Czy ktoś to naprawi?
Obserwuj wątek
    • ols Re: Brak akapitów 30.05.09, 02:10
      Na czym polega "nie da się"? Opisz dokładniej, co robisz, czego się spodziewasz a co dostajesz. BTW, przed chwilą bez problemu zrobiłem testowy wpis podzielony na akapity.
      Podaj adres bloga, którego dotyczy problem i przeglądarkę z której korzystasz.
      • Gość: intow Re: Brak akapitów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.09, 12:10
        www.intow.blox.pl, firofox, opera obie zaktualizowane.

Może nie potrafie obsługiwać się tą konsolą, ale w poprzednich wpisach po prostu robiłem akapit spacją ( 5 razy przyciskając jąbig_grin)
        i pojawiały się one w notkach. Teraz niestety to jest nie możliwe. Widzę,że można podzielić notkę,ale nie o to mi chodzi.

Może to przez szablon?
        • mpieck Re: Brak akapitów 30.05.09, 13:01
          Poproszę o nowy wpis z wcięciami 5 spacjami, przy takich
          ustawieniach stylu czcionki, jaki poprzednio używałeś, w tej chili
          nie mamy jak sprawdzić co się zmieniło, bo oprócz wyśrodkowanego
          tekstu nie ma nic nowego.
          • Gość: intow Re: Brak akapitów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.09, 15:12
            Dodane z takimi samymi parametrami jak poprzednie notki.
            • mpieck Re: Brak akapitów 30.05.09, 18:34
              A teraz spróbuj wpisać tekst, ale bez zmiany stylu czcionki (format,
              rodzaj i rozmiar czcionki domyślny).
    • wojtekb.1 Re: Brak akapitów 30.05.09, 16:37
      Jest jeszcze inny problem - nowy edytor nie wyświetla spacji przy obrazkach.
      • ols Re: Brak akapitów 30.05.09, 20:34
        co to są "spacje przy obrazkach"/
        • wojtekb.1 Re: Brak akapitów 31.05.09, 12:30
          Podaję przykład:

Muzyka z zaświatów

Zła przepowiednia

Są to dwa przykładowe opisy książek. Pierwszy utworzony przy pomocy starego edytora, drugi - nowego. Podczas ich tworzenia wykonano takie same czynności, więc powinny wyglądać jak robione za pomocą tego samego szablonu. Ale tak nie jest. W opisie "Muzyki..." przed informacjami: Tytuł, Rok wydania itd. znajdują się spacje. W nowszym opisie te spacje również zostały umieszczone w edytorze, tyle że nie są wyświetlane. Drugą różnicą są znajdujące się pod okładką linie hr. W nowszym opisie linia ta znajduje się wyżej napisu "Opis:" niż w starszym. Wiem, że są to różnice niewielkie i trudne do zauważenia. Ale nie po to od pół roku tworzę opisy przy pomocy jednego wzoru, żeby potem znów mieć ich dwa rodzaje. Dodam jeszcze jedną rzecz - wczoraj edytowałem jeden stary opis, aby dodać informację o recenzji. Dodałem tylko ten fragment i w opis ten zaczął wyglądać jak wcześniej pokazany do "Złej przepowiedni".
    • ptasia Re: Brak akapitów 30.05.09, 21:51
      chyba mam podobny problem na cosniecos.blox.pl. Mam nadzieję, że
      wytłumaczę w miarę jasno. Dzisiaj wpisując post wcisnęłam tab (niebieska
      strzałka), za pomocą której w moim szablonie (od Irytek) powinna pojawiać się
      kursywa i automatyczny znacznik z szablonu (blocquote), i tak było jeszcze w
      piątek. Dziś nie pojawiło się nic, poza wcięciem tekstu, i widziałam, że
      wciśnięcie taba nie wpłynęło na zmianę ścieżki pod oknem edytora. Ręcznie
      zmieniłam czcionkę na kursywę i dodałam listę wypunktowania, ale chciałabym mieć
      funkcję szablonu. Używam zaawansowanego edytora TinyMCE.
      • Gość: intow Re: Brak akapitów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.09, 22:57
        Zrobione. Nadal bez zmian.
      • ptasia Re: Brak akapitów 31.05.09, 10:21
        autorka szablonu potwierdziła, że to przestał działać blocquote: help??? Powinna
        być taka ścieżka: p>div>blocquote, jest tylko ścieżka: p.
        • Gość: intow Re: Brak akapitów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 11:34
          Ale akapity to nie jest wina szablonu,bo sprawdzałem na szablonach tych pierwszych, podstawowych z blox.pl.

Dla jasności:
          To był akapit.
          • Gość: intow Re: Brak akapitów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 11:35
            O,nawet tutaj nie działają ;]
        • mpieck Re: Brak akapitów 31.05.09, 22:18
          Dodamy przycisk blockquote jutro, czy rezultat będzie taki jak w
          starym edytorze trudno powiedzieć, bo produkuje teraz kod blockquote
          > p
          • ptasia Re: Brak akapitów 01.06.09, 19:56
            dobra, czekam, nawet gdyby w 1/2 działało, byłoby coś ;/
    • kasica_k Czczionki 31.05.09, 17:09
      Do tej pory zawsze ustawiałam w treści wpisów wielkość czcionki na "2". Teraz,
      żeby osiągnąć taką samą wielkość, jak poprzednio, muszę ustawić na "3". Gdy
      edytuję starszy wpis, pisany wielkością "2", czcionka maleje i muszę zamieniać
      wszędzie na "3" (a tam, gdzie wcześniej było "3", np. w śródtytułach - na "4")

Tak miało być?
      • ols Re: Czczionki 31.05.09, 17:17
        Właściwie to nie ma sensu ustawiać wielkość czcionki z poziomu edytora - zdefiniuj odpowiedni rozmiar w CSS i możesz zapomnieć w ogóle o istnieniu ustawień wyglądu czcionek w edytorze.
        • ptasia Re: Czczionki 31.05.09, 17:41
          czy mogę się dowiedzieć, co z tym blocquote...?
        • kasica_k Re: Czczionki 31.05.09, 18:27
          Kiedy ja lubię sobie zmieniać. Tylko nie lubię, jak ktoś zmienia za mnie.
          • mpieck Re: Czczionki 31.05.09, 20:28
            Zmiana edytora jest konieczna. Od kilku lat używalismy wersji
            TinyMCE, która już nie jest rozwijana. Wersja obecna jest cały czas
            poprawiana i udoskonalana, będzie działać z najnowszymi
            przeglądarkami, w przypadku starej wersji nie jest to takie pewne.
            Technologia idzie do przodu, nie możemy stać w miejscu. Kod
            produkowany przez poprzednią wersję nie był zgodny z obecnym
            standardem xhtml, niestety nie da rady ustawić edytora tak, żeby
            produkował kod wyglądający w każdym szablonie tak jak poprzednio, bo
            stare tagi html nie mają identycznych odpowiedników w obecnej wersji
            html.
            • Gość: intow Re: Czczionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 20:54
              Ale ciągle nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie. Doczekam się?
            • ptasia Re: Czczionki 31.05.09, 21:41
              rozumiem, że nowa wersja się rożni od starej. czy istnieje możliwość jednak, że
              ten blocquote będzie kiedyś działał?
        • Gość: intow Re: Czczionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 19:44
          Jak nie ma sensu,to po co jest w ogóle ten edytor?
          Nie wgłębiajmy się w filozofie, co ma sens,a co nie ma sensu,bo tu chodzi o edytor właśnie.
          • mpieck Re: Czczionki 31.05.09, 21:24
            Edytor jest po to żeby formatować tekst. Ale formatować też trzeba
            wiedzieć jak. Ustawianie czcionki dla każdej notki z osobna jest
            mało sensowne, dlaczego? Właśnie się przekonałeś dlaczego. Gdyby
            styl tekstu notki był ustawiony w arkuszu css, mógłobyś przy pomocy
            jednej deklaracji zmienić czcionkę we wszystkich swoich wpisach, a
            zmiana edytora nie miałaby wpływu na wygląd notek. Użytkownik
            dostaje w swoje ręce edytor, a co z nim zrobi to już zależy tylko od
            użytkownika.
            • Gość: intow Re: Czczionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 23:34
              O czym ty mówisz?
              Wszystkie notki mają od początku tę samą czcionkę,tylko wielkość była zmieniana,bo 9 jest raczej mała.
              Po drugie pytam o a-k-a-p-i-t-y,a-ka-pi-ty. ludzie,litości;]
              • mpieck Re: Czczionki 01.06.09, 11:04
                Dodałem testowy wpis z "akapitami"

intow.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?0
                • Gość: intow Re: Czczionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 15:25
                  Widzałem. Więc skoro już ustaliliśmy,że się da,to możesz powiedzieć jak to zrobić? bo może faktycznie jestem ograniczony i ten edytor jest za trudny dla mnie. Będę wdzięczny za pomoc.
                  • mpieck Re: Czczionki 01.06.09, 18:52
                    Nie zmieniam ustawień czcionki (paragraf, styl i wielkość) - piszę
                    używając domyślnych.
                    • Gość: intow Re: akapity,czcionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 19:27
                      Pięknie. Czyli mam zrezygnować z przejrzystości,którą zapewnia większa czcionka, estetyką, którą zapewnia styl czcionki i pisać w okienku edytora pozbawiając się jakiejkolwiek kontroli błędów?

Nie podoba mi się to.
                      • Gość: intow Re: akapity,czcionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 19:39
                        Poza tym zrobiłem tak jak mówisz. Efekty widoczne na stronie. (intow.blox.pl)
                        • mpieck Re: akapity,czcionki 01.06.09, 20:18
                          A wstawiłeś spacje na początku akapitu, bo nie widzę ich w kodzie
                          strony?
                          • Gość: intow Re: akapity,czcionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 21:45
                            Tak,wspisywałem. W Twoim wspisie widziałem w kodzie,że są i to jest dziwne. I co jeszcze. W tym testowym wpisie dodałem nową linijkę zaczynajacą się od spacji i wszystko wyrównało się do lewej.

• mpieck Re: akapity,czcionki 01.06.09, 22:33
                              Zależy od przeglądarki na której piszesz, dzieła pod IE, pod FF
                              nie, zobaczymy czy nie da się coś z tym zrobić.
                            • mpieck Re: akapity,czcionki 01.06.09, 22:57
                              A zanim coś wymyślimy, dodaj to:

p { text-indent : 10px; }

na koniec swojego arkusza css.
                              • Gość: intow Re: akapity,czcionki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 23:43
                                Działasmile Dzięki
    • torontos Re: Brak akapitów 01.06.09, 01:09
      W którym miejscu CSSa dokładnie zmienia się rozmiar czcionki dla wszystkich notek?
      • ols Re: Brak akapitów 02.06.09, 10:16
        .BlogWpisTresc
    • Gość: intow Re: Brak akapitów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 17:10
      Faktycznie. Na IE wszystko śmiga, a na Operzy czy FF nie. Musiałem zainstalować tego potwora.
    • ptasia Blocquote 03.06.09, 20:59
      uff, nowy przycisk zadziałał w nowym wpisie ok, tj. zadziałała reguła szablonu.
      nie mogę tylko poprawić starego, tj. nic się nie zmieniło, ale ten jeden wpis
      przeżyję.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka